VS al blij als Reykjavik leidt tot een beter begrip Plan voor verregaande bevoegdheden gemeente Ministerie van o nderwiis uit protest 'inge] takt' Onderzeeboot Tonijn aan ramp ontsnapt NA SANCTIEBESLUIT SENAAT :eagan: gijzelaars handelden inder dwang op videoband het weer in zeeland en m europa GEEN AKKOORD OVER VERBOD KERNPROEVEN Autoriteiten Polen verhoren leiding van Solidariteit Super gat MILJOENENBESPARING VOOR RIJK ACTIE TEGEN PLANNEN DEETMAN Frankrijk dreigt met doodstraf voor terroristen Griekenland dreigt met schieten op NAVO-vliegtuigen PZC/binnen-buitenland /andaag Hoog water Nautisch bericht Laag water Vooruitlichten SATERDAG 4 OKTOBER 1986 Z- Afrika-beleid pG niet gewijzigd |]N HAAG (GPD/RTR) Minister-president Lubbers ziet geen aanleiding om het beleid ten zichte van Zuid-Afrika te veranderen, ondanks het besluit van de Amerikaanse Senaat het ïctiepakket aan te scherpen. Lubbers zei dit gisteren na afloop van de ministerraad. Herland zal samen met de EG-part- |s blijven proberen een lijn uit te Lpelen. Daarbij gaat het vooral om boycot van steenkool uit Zuid-Afri- West-Duitsland en Portugal heb- fc zich tot nog toe tegen een kolen- Jcot verzet. Groot-Brittannië heeft vrijdag la ten weten dat het geen hardere sanc ties tegen Zuid-Afrika zal treffen. Neil Kinnock, de leider van de opposi tionele Labourpartij, zei dat premier Margaret Thatcher door de stemming in het Congres geïsoleerd is komen te staan. Evenals Reagan is de Britse premier altijd een fervent tegenstand- WASHINGTON (AP) - De Amerikaanse presi de! t Reagan heeft vrij- da| gezegd dat hij het vetmoeden heeft dat twi e Amerikanen die in Libanon in gijzeling worden gehouden onder dwang handelden toen zij op een videobandje de Verenigde Staten ^Hekten zich net zo volledig in te zetten voor hun vrijheid als voor die van de journa list Nicholas Daniloff. ,,Ik heb het gevoel dat zij dit op bevel van hun ont voerders hebben ge daan", aldus Reagan, die tevens verklaarde dat de zaak Daniloff en de kwestie van de gijzelaars in Libanon niet met el kaar te vergelijken zijn. De Islamitische Jihad, die drie Amerikanen ge vangen houdt, bracht het bewuste videoband je gisteren in de publici teit. Het bandje ging ver gezeld van een verkla ring van de Amerikanen. Het Amerikaanse minis terie van buitenlandse zaken heeft een beroep op de ontvoerders ge daan om contact met de VS op te nemen om over de vrijlating van de Amerikanen te onder handelen. Vl idaag staat het weer onder invloed vai een hogedrukgebied met het cen trum boven de Noordzee. Net als de ngaande dagen bestaat er ook van gend vroeg weer kans op plaatselij- mistbanken. Deze zullen echter n lang leven beschoren zijn, zodat merlast minimaal is. Na het ver- jnen van de mistrestanten neemt |on het over, waardoor het een stra- le en plaatselijk feestelijke dag worden. De wind is niet al te Mig, zodat het in de zon best uit te Iden is. Feestgangers die richting \mvloedkering trekken, doen er schien goed aan een trui mee te ne- want zestien graden is toch niet larm. Ook de komende dagen blijft luchtdruk hoog waardoor het rus- li'eer aanhoudt. r zondag: Het hogedrukcentrum t van de Noordzee naar Noord- tsland. Hierdoor wordt de stro- g en dus de wind wat meer zuid elijk. Het zal opnieuw vrij zonnig De wind is iets sterker dan de af- I.pen dagen. De temperatuur ver- ert nauwelijks. r maandag tot en met woensdag: Er verandert weinig. Aanhoudend rusng weer. Zonnig en kans op och tendmist. Middagtemperatuur om streeks 16 graden. uur cm uur cm Zaterdag 4 oktober Vlissingen 2.05 250 14.20 243 Terneuzen 2.24 270 14.40 265 Zierikzee 4.15 154 16.30 141 Hansweert 3.02 282 15.15 273 Wemeldinge 4.10 173 16.25 160 Oost.mnd. 2.00 186 14.20 170 Bruinisse 4.40 180 16.55 167 Zondag 5 oktober Vlissingen 2.40 260 14.55 254 Terneuzen 2.59 280 15.15 276 Zierikzee 4.55 155 17.05 144 Hansweert 3.36 288 15.49 281 Wemeldinge 4.45 174 17.00 164 Oost.mnd. 2.40 195 15.00 180 Bruinisse 5.20 182 17.30 171 Maandag 6 oktober Vlissingen 03.16 262 15.33 259 Terneuzen 03.36 282 15.52 280 Zierikzee 05.30 153 17.45 145 Hansweert 04.11 287 16.25 284 Wemeldinge 05.25 172 17.35 166 O.scheldemond 03.20 196 15.35 185 Bruinisse 06.00 180 18.10 173 noordoost tot oost, 2 tot 3 af en toep, in de loop van de dag oost tot ^■oosf; zicht: oplossende mist, later ^Hto tot goed; temperatuur kustwa ter 15 graden; afwijking waterstan den: geringe verlagingen; maximum golfhoogte monding Scheldes: minder dan een halve meter. ZON EN MAAN 5 oktober :'8p °p0646 Maan 0p 0854 6 oktober |sB op 0648 onder 1806 it®1" °P 1024 onder 1857 uur cm uur i cm Zaterdag 4 oktober Vlissingen 8.21 174 20.49 210 Terneuzen 8.49 186 21.17 221 Zierikzee 10.20 102 22.40 127 Hansweert 9.17 201 21.44 235 Wemeldinge 10.25 114 22.40 139 Oost.mnd. 8.10 111 20.30 139 Bruinisse 10.35 119 22.55 144 Zondag 5 oktober Vlissingen 8.59 181 21.28 214 Terneuzen 9.28 193 21.57 225 Zierikzee 10.55 101 23.15 127 Hansweert 9.56 207 22.24 239 Wemeldinge 10.55 114 23.15 140 Oost.mnd. 8.45 113 21.10 141 Bruinisse 11.05 119 23.30 145 onder 1809 onder 1839 zuid-Itahë mogelijk een enkele bui. Middagtemperatuur tussen 21 gra den, in noord-Italië tot 23 a 27 gra den elders. Zuid-Scandinavië: Zondag zonnig. jMaandag meer bewolking en in fvest-Noorwegen regen. Middag temperatuur 10 tot 15 graden. Denemarken: Zondag zonnig. Maandag wolkenvelden. Middag temperatuur rond 15 graden. •Benelux, noord-Duitsland: Zonnig, in de nacht en ochtend mistbanken. 5s Middags rond 16 graden. tBritse Eilanden: Ierland en Schot land tijdelijk bewolking en enige re- feen. Middagtemperatuur rond 15 ^graden. Elders vrij zonnig en een •hnddagtemperatuur rond 17 gra ven. Midden- en zuid-Frankrijk, noord- Spanje, zuid-Duitsland: Zonnig. In Be nacht en ochtend mistbanken. Middagtemperatuur van 18 graden meer naar het noorden- en in zuid- Duitsland tot 24 graden in zuid- IFrankrijk en noord-Spanje. Alpengebied: Zonnig. In de dalen ochtendmist. Middagtemperaturen ir het laagland van 16 graden meer rjiaar het noordoosten tot 22 graden ii het zuiden. Nul-graden-grens in de middaguren op 3000 a 3500 meter hoogte. Zuid-Spanje, Portugal: Verander lijk bewolkt. Een enkele regen of on weersbui. Middagtemperatuur 22 tot 27 graden. Italië, Joegoslavië: Vrij zonnig. In Weerrapporten 3 oktober 19 uur Wind °C Amsterdam onbewolkt nnw 2 16 Aberdeen zwaar bew. ono 1 13 Athene onbewolkt n 4 23 Barcelona onbewolkt ono 3 24 Berlijn licht bew. wnw 5 14 Boedapest onbewolkt wnw 4 24 Bordeaux licht bew. ozo 1 26 Brussel onbewolkt nno 3 17 Dublin licht bew. ozo 3 17 Frankfort half bew. o 2 20 Genève onbewolkt windst 22 Helsinki zwaar bew. w 5 9 Innsbruck onbewolkt verand 24 Klagenfurt onbewolkt windst 22 Kopenhagen regenbui wnw 10 13 Lissabon half bew. w 2 27 Locarno onbewolkt ozo 2 22 Londen onbewolkt o 4 20 Luxemburg onbewolkt windst 21 Madrid licht bew. nnw 2 26 Malaga zwaar bew. zo 2 25 Mallorca zwaar bew. o 5 29 Malta onbewolkt windst 26 Moskou zwaar bew. wzw 3 14 München licht bew. nw 1 23 Nice onbewolkt zw 2 25 Oslo onbewolkt wnw 5 11 Parijs licht bew. ono 4 23 Praag licht bew. windst 17 Rome onbewolkt w 3 25 Split onbewolkt windst 25 Stockholm half bew. wnw 3 11 Warschau zwaar bew. wnw 5 14 Wenen licht bew. zzo 1 21 Zürich onbewolkt nw 2 23 Cyprus licht bew. zw 2 26 Istanbul onbewolkt ono 3 20 Las Palmas zwaar bew. nno 4 24 ster geweest van strafmaatregelen. „Mevrouw Thatcher is vast komen te zitten", zei Kinnock op het congres van zijn partij in Blackpool. Hij sprak de hoop uit dat zij ook nu, zoals ze al zo vaak heeft gedaan, de Amerikanen zou volgen. Groot-Brittannië is de grootste bui tenlandse investeerder in Zuid-Afrika en heeft in economisch opzicht het meest te verliezen bij harde sancties. Thatcher ging vorige maand met te genzin akkoord met een pakket be perkte strafmaatregelen van de Euro pese Gemeenschap. De Bondsrepubliek zal zich blijven verzetten tegen sancties tegen Zuid- Afrika, ook al heeft de Amerikaanse Senaat tot zulke maatregelen beslo ten, zo heeft de Westduitse regerings woordvoerder, Friedhelm Oost, vrij dag verklaard. „De stemming in de Senaat verandert ons standpunt niet", zei Ost op een persconferentie. „Bondskanselier Hel mut Kohl heeft duidelijk aangegeven dat wij tegen sancties zijn". Binnen de EG werd men het vorige maand eens over een verbod op de in voer van ijzer en staal uit Zuid-Afrika en op nieuwe investeringen in dat land, maar dit bleef een beperkt pak ket doordat Bonn zich bleef verzetten tegen een verbod op de invoer van ko len. Het door de Senaat goedgekeurde pakket gaat verder dan dat van de EG en omvat een verbod op de invoer van ijzer, staal én kolen, textiel en land- bouwprodukten zowel als op luchtver- bindingen. Volgens EG-diplomaten zullen Bonn, maar ook Londen, daardoor opnieuw onder druk van hun partners in de EG komen om ook een verbod op de in voer van kolen in te stellen. De ministers van buitenlandse zaken van de EG-landen komen eind deze maand in Luxemburg bijeen. AMSTERDAM (ANP) - Tijdens de komende top in Reykjavik zal het actieschip van de milieu-organisatie Green peace in de haven van Reykjavik liggen als teken van hoop op vooruitgang van de afschaffing van kernwapens. Foto: Voorbereidingen op de Sirius in de haven van Amsterdam. WASHINGTON (UPI/DPA/REU- TER/AFP) - President Reagan is te vreden als zijn ontmoeting met Sovjet-leider Gorbatsjov in Reyk javik leidt tot een beter wederzijds begrip. Hij is niet bereid volgende week in IJsland een akkoord te slui ten over een verbod op kernproe ven, zo verklaarde het Witte Huis vrijdag. Sovjet-partijleider Gorbatsjov hoopt dat de ontmoeting het wappn- beheersingsproces zal versnellen. Tegelijkertijd zei hij het Amerikaan se programma voor ruimtewapens te beschouwen als een stap naar oor log. Gorbatsjov liet zich vrijdag voor het eerst in het openbaar uit over zijn aanstaande ontmoeting met Rea gan. Hij sprak bij de onthulling van een monument voor de in 1944 in Bu- chenwald vermoorde Duitse com- munististenleider Ernst Thalmann. Een woordvoerder van het Sovjet ministerie van buitenlandse zaken, Boris Pjadysjev, had eerder ver klaard dat de twee leiders tijdens hun ontmoeting het raamwerk voor een overeenkomst over een verbod op kernproeven zouden kunnen schetsen. Als de politieke wil er is, kan er gemakkelijk een akkoord daarover worden bereikt, zo zei hij op een persconferentie. De Verenigde Staten willen in Reyk javik niet alleen over wapenbeheer sing spreken, maar ook over regio nale en bilaterale zaken en over de situatie van de rechten van de mens. De spanningen in Afghanistan, Afri ka, het Caribisch gebied, het Mid den-Oosten en in Zuidoost-Azië dra gen bij tot de spanningen tussen de twee supermogendheden en veroor zaken wantrouwen, hetgeen bewa pening maakt tot een gevaarlijk as pect van het leven in de wereld van vandaag, aldus Speakes. De Verenigde Staten hebben voor gesteld in de IJslandse hoofdstad dezelfde formule te volgen als bij de vorige ontmoeting tussen de twee leiders, verleden jaar november in Genève. Toen werden tijdens de be sprekingen geen mededelingen ge daan aan de pers over het verloop van de gesprekken. WARSCHAU (RTR/AFP/DPA/UPI) De Poolse autoriteiten hebben Lech Walesa en een aantal andere leden van het pas opgerichte bovengrondse bestuur van het verboden vakver bond Solidariteit voor verhoor ontbo den. De autoriteiten willen de vak bondsleiders zaterdag verhoren over „deelneming in een verboden organi satie", zo heeft Walesa vrijdag ver klaard. Naast Walesa moeten ook Jozef Pinior, Bogdan Lis, Wladyslaw Frasyniuk en Bogdan Borusewicz zich in hun woon plaatsen bij de autoriteiten melden. Zij maken allen deel uit van het pas op gerichte bovengrondse bestuur van Solidariteit. Volgens de vakbondslei ders willen de autoriteiten hen kenne lijk aan de tand voelen in verband met het besluit van Solidariteit zijn boven grondse activiteiten te hervatten. De officiële krant „Zycie Warszawy" noemde de pogingen van Solidariteit weer in het openbaar campagne te voeren voor vrije vakbondsrechten donderdag in een fel commentaar een „bewijs van politieke kortzichtig heid". De krant voorspelde dat deze pogingen onvermijdelijk zouden uitlo pen op een confrontatie met de over heid. BONN (AP) Het ziet er naar uit dat het plaatsje Erbendorf in de Westduit se deelstaat Rijnland-Palts het diepste gat ter wereld krijgt. De Westduitse mi nister voor onderzoek Heinz Riesen- huber heeft de plaats aangewezen waar het gat van 14 kilometer diep ge boord moet worden. Doel van de boring is meer inzicht te krijgen in de geofysische samenstel ling van de aardkorst waardoor men ook meer te weten kan komen over het ontstaan van de aarde. Het project gaat 450 miljoen DM kosten en tien jaar duren. Erbendorf ligt volgens een van de theorieën bovenop een zogenaamde "lasnaad" waar 300 miljoen jaar gele den twee continenten op elkaar bot sten en een oceaan van nog onbekende grootte werd gesloten. De tot nog diepste boring vond plaats op het Russische schiereiland Kola met 12 kilometer. Maandag 6 oktober Vlissingen 09.39 184 22.09 211 Terneuzen 10.08 196 22.37 222 Zierikzee 11.35 102 Hansweert 10.35 210 23.04 237 Wemeldinge 11.30 116 O.scheldemond 09.25 114 21.50 139 Bruinisse 11.40 120 Door de Deltawerken kan het getij in de Oosterschelde soms sterk afwijken van de in deze getijtafel vermelde waterstanden. Dagelijks informatie telefoon Deltaweerbe richt 01110-705 6. Ambtenaren van het ministerie van onderwijs en wetenschappen kijken door het raam naar een van de actievoerders, die als een bergbeklimmer tegen de gevel hangt. DEN HAAG (GPD) Het kabinet buigt zich in december over een voor stel om gemeenten in Nederland ver regaande eigen bevoegdheden te ge ven. Dit zou een besparing voor rijk en gemeenten opleveren van honder den miljoenen guldens per jaar. De nu nog ambtelijke plannen zijn geba seerd op een Zweeds model. Een proef met zogenaamde vrijgemeenten is daar succesvol verlopen. Een woordvoerder van de stuurgroep Begeleiding Kaderwet Welzijn heeft dit gisteren bekendgemaakt. De stuurgroep begeleidt een landelijke proef, die gemeenten meer vrijheid geeft bij het uitgeven van welzijnsgeld. De idee om het Zweedse model in Ne derland toe te passen, komt van de stuurgroep. Doel van de plannen is de goedkeuring en controle van het rijk op gemeente lijke beslissingen in veel gevallen te la ten vervallen. Dat kan onder andere op het gebied van welzijn, onderwijs, justitie, sociale zaken, volkshuisves ting en economische zaken. Gemeen ten zouden bijvoorbeeld zelf de winkel sluitingen kunnen gaan bepalen. ZOETERMEER (ANP) - De voorgevel van het ministerie van onderwijs en wetenschappen in Zoetermeer is vrij dag „ingepakt" bij een ludieke actie tegen de bezuinigingsplannen van mi nister Deetman. De actievoerders waren enkele hon derden studenten van kunstacade mies en conservatoria, die onder het wakend oog van de politie rustig hun gang konden gaan. Een vijftal studen ten met bergbeklimmerservaring be klom het gebouw en hingen lange lap pen landbouwplastic langs de gevel. Op de begane grond werden muren en ramen met kranten dichtgeplakt. Op een spandoek stelden de studenten vast dat Deetman van Onderwijs is, maar „Is hij ook van bovenwijs?". „We laten ons niet inpakken, daarom pak ken we Deetman in" was het motto van de actie. Na drie kwartier vertrok ken de studenten. Studenten van de letterenfaculteit in Amsterdam hebben vrijdagmorgen vroeg het PC Hoofthuis van de univer siteit van Amsterdam aan de Spui straatbezet. De bezetting is gistermid dag beëindigd. Na afloop van de actie werden 1500 handtekeningen van de bezetters en hun sympathisanten aan het college van bestuur van de universiteit over handigd. De studenten zullen maan dag opnieuw vergaderen over verder gaande acties tegen de bezuiniging plannen van minister Deetman. De bezettingsactie was bedoeld als protest tegen de door Deetman aange kondigde bezuinigingen, die, zo me nen de studenten onder andere „ten koste gaan van een volwaardige lette renstudie in Amsterdam". De bezettingsactie bij de rijksuniversi teit Utrecht is vrijdag opgeheven. En kele honderden studenten hadden af gelopen dinsdag twee gebouwen in het unversitetiscentrum de Uithof bezet uit protest tegen de bezuinigingsplan nen van Deetman. DEN HELDER/DEN HAAG (ANP) Tijdens de vorige maand gehouden NAVO-oefening 'Northern Wedding' is de Nederlandse onderzeeër Tonijn met 67 beman ningsleden aan een ramp ontsnapt. Het schip sloeg lek en moest in allerijl naar het wateroppervlak stijgen. Bij de manoeuvres liep een kok brandwonden op. Hij is niet ernstig gewond. Een marinevoorlichter bevestigde vrijdag dat het schip op circa zeventig meter diepte midden op de Noordzee lek is geraakt. Een manchet van een achter-duikroer be zweek onder de waterdruk waardoor het water het ach terschip binnenspoot en een technische noodgreep moest worden uitgevoerd om het schip snel te laten stij gen. Aan de oppervlakte kon het lek vrij snel worden gedicht. De door het water veroorzaakte schade zou meevallen. Wel heeft de Tonijn de Navo-vlootoefening onmiddellijk verlaten en is naar Den Helder gevaren. Het zusterschip van de Tonijn, de Potvis, wordt in Den Helder geïnspecteerd op de staat van de roerpakkingen. Beide schepen zijn ongeveer twintig jaar oud. „Op dit moment houdt het Rijk toe zicht op allerlei gemeentezaken. Ge meenten hebben vaak goedkeuring nodig; er moet een tussenrapportage komen en een nabeschouwing. Vaak overbodige handelingen. Het is niet de bedoeling dat gemeenten hun geld op een andere manier ontvangen", aldus de zegsman. De stuurgroep heeft een ruwe schat ting gemaakt van de kosten die dit PARIJS (REUTER/AFP) Frankrijk kan gedwongen worden de guillotine weer in gebruik te nemen voor terro risten als de golf van politiek geweld het land blijft overspoelen. Dit heeft de minister van justitie, Albin Cha- landon, vrijdag in een vraaggesprek gezegd. In Parijs zijn de afgelopen maand bij een reeks van bomaanslagen tien men sen om het leven gekomen en meer dan 160 gewond geraakt. De aanslagen hadden ten doel Frankrijk te dwingen drie gevangenen uit het Midden-Oos ten vrij te laten, die vastzitten in ver band met politiek geweld. Frankrijk heeft in 1981 de doodstraf af geschaft en mag vijfjaar lang de guillo tine niet gebruiken krachtens de Euro pese conventie van mensenrechten, die Parijs in november vorig jaar heeft geratificeerd. Minister Chalandon ver klaarde dat de regering van premier Jacques Chirac niet van plan is de con ventie naast zich neer te leggen. Hij zei verder dat hij het parlement had over gehaald de doodstraf niet ter sprake te brengen op een onlangs gehouden vei ligheidsdebat, maar hij gaf aan dat het de volgende keer moeilijker zal zijn de druk van rechtse politici te weerstaan. ATHENE (UPI) - De Griekse lucht macht en marine mogen desnoods schieten als Amerikaanse toestellen die deelnemen aan een NAVO-oefe ning in de Egeische Zee, het Griekse luchtruim schenden. Dit is vrijdag vernomen van een zegsman op het Griekse ministerie van defensie. De strijdkrachten hebben de opdracht gekregen al het nodige te doen ter ver dediging van de Griekse soevereiniteit als Amerikaanse of andere militaire vliegtuigen het Griekse luchtruim schenden, zelfs als dit betekent dat ze met scherp moeten schieten, aldus de zegsman. Donderdag had premier Papandreou van Griekenland de NAVO ervan be schuldigd zich tijdens de oefeningen niets aan te trekken van de veiligheid in de lucht en van de regels van de bur gerluchtvaart. Woensdag waren de Griekse strijdkrachten al in staat van paraatheid gebracht om schendingen van het luchtruim te voorkomen. Griekenland, dat lid is van de NAVO boycot belangrijke NAVO-oefeningen sinds eind 1984 vanwege een geschil met NAVO-lid Turkije over het eiland Lemnos. overbodige werk bij rijk en gemeenten met zich meebrengt. Het gaat in ieder geval om vele miljoenen guldens per jaar. Het idee voor de proef wordt dit najaar uitgewerkt en komt in december in het kabinet. Volgens de woordvoerder kunnen dan in het voorjaar gesprek ken beginnen met gemeenten over de bevoegdheden die overgedragen kun nen worden. „Het is nog niet bekend hoe de politiek hierover denkt. In het regeerakkoord staat wel dat het aantal ambtenaren met 20.000 terug gebracht moet worden. Verder zouden de grote dereguleringsoperaties van het kabinet hierdoor wellicht overbo dig worden". PZC Directie: K. Scherphuis, W. F. de Pagteren F. van de Velde. Hoofdredactie: M. P. Dieleman en C. van der Maas. Vlissingen: Walstraat 56-60, Postbus 18,4380 AA Vlissingen, tel.(01184)84000. Middelburg: Markt 51, 4331 LK Middelburg, tel.(01180)81000. Goes: Grote Markt 2,4461 AJ Goes, tel.(01100)31800. Terneuzen: Nieuwstraat 22, 4531 CWTerneuzen, tel. (01150) 94457. Hulst: Steenstraat 6,4561 AS Hulst, tel. (01140) 14058. Opening kantoren: van maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. 's Zaterdags in Goes, Vlissingen en Middelburg van 8.00tot 10.30 uur. Centrale redactie: Postbus 18, 4380 AA Vlissingen, (01184) 84000; 's avonds op zondag t/m vrijdag vanaf 19.00 uur; in het weekeinde: verwijzing via detelefonische boodschap op de kantoren. Bezorgklachten: maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden; 's zaterdags tot 16.00 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen. Overlijdensadvertenties: maandag- t/m vrijdagavondvan 20.30 tot 22.00 uur (01184) 84000; zondag avond v an 20.00 tot 22.00 uur. Abonnementsprijzen: per kwartaal 68,65; franco per post 82,50; per maand 23,65; jaarabonnement 262,50; jaarabonnement franco per post 317,50; losse nummers 1,10 (alle bedragen inclusief 6 pet. btw.). Postrek. nr.: 3754316, t.n.v. PZC ab.rek. Middelburg. Advertentietarieven: 132 cent per mm; minimumprijs per advertentie 19,80; ingezonden mededelingen 2Vz x tarief. Voor brieven bureau van dit blad 5,-meer. Volledigetarieven met contractprijzen op aanvraag. Alle advertentieprijzen exclusief 6 pet btw. Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V. Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 3