Clinge gaat weer uit van een versterkte defensie M Ronnie Martens heeft weer volop vertrouwen Derby Zaamslag- Terneuzense Boys TAFELTENNISSER WILFRIED DUMEZ: ATV uit Aardenburg klaar voor nieuwe start Vandaag start damescompetitie mm 42-JARIGE WINNAAR BIJ TRIMKLASSEMENT ZATERDAG BELANGRIJK TREFFEN IN DERDE KLAS Vogelwaarde Sluiskil Vierde klas Steen Breskens Training T wijf el SPITS VAN KV MECHELEN KREEG VEEL KRITIEK Zaamslag Hoek VRIJDAG 3 OKTOBER 1986 Bram Hoogesteger AARDENBURG - De tafelten nisvereniging ATV uit Aarden burg is het nieuwe seizoen sterk begonnen. Het eerste en enige competitieteam werd vorig jaar kampioen in de 5e klas van de af deling Zeeland en staat nu na twee wedstrijden verrassend aan de leiding in de 4e klas. Dit is vooral opmerkelijk gezien het feit dat het eigen clubseizoen pas aanstaande vrijdag begint. De vereniging ontstond in 1975 onder de impuls van Paula van der Heyden. Toen zij in 1978 stop te nam Bram Hoogesteger de voorzittershamer over. Onder zijn leiding groeide de vereniging in 1980 tot maar liefst zestig le den en werden twee teams inge schreven om competitie te gaan spelen in de afdeling van de NTTB. Het dorpshuis in Aarden burg was daarvoor ongeschikt en men ging in het nieuwe multi functionele centrum 'De Hof van Eede' spelen. Maar het splitsen van de grote groep was geen suc ces. Bram Hoogesteger: ..Door dat ONA-speler Rudy Meyler stopte met de training hadden we geen goede trainer meer. Dit terwijl de jeugd nu zowel in Aar denburg als in Eede moest wor den opgevangen. Door de split sing verdween ook de gezellig heid. Hierdoor verspeelden we veel leden". In de competitie ging het beter want het eerste team werd al ge lijk in het eerste competitiejaar kampioen in de 5e klas. Dit team met Albert Veraart en de gebroe ders Guido en Rudy Snouwaert heeft toen twee jaar in de top van de 4e klas gespeeld. De afgelopen t wee jaar ging ATV verschillende malen op en neer tussen de 5e en 4e klas, omdat de derde speler meestal te zwak was. Maar nu de ervaren Guido Snouwaert terug actief is in het eerste team moet er dit jaar meer inzitten. Samen met Ed win van Waes, de clubkampioen van de laatste twee seizoenen, behoort hij tot de betere spelers in de 4e klas. Het team bestaat verder nog uit Franky Vermeu len en Peter van Waes. Voorzitter Hoogesteger die in noodgevallen wel eens invalt, zegt: „We staan nu wel bovenaan maar waarschijnlijk waren onze eerste tegenstanders ook de zwakste". Behoud zou al mooi zijn voor ons. Edwin van Waes moet zich dit jaar maar eens echt waarmaken in deze 4e klas voora leer hij erover denkt naar de 3e klasser ONA in Oostburg te gaan". Meer zorgen maakt hij zich over de laatste jaren steeds afnemen de belangstelling voor het tafel tennis in Aardenburg: „Waar het aan ligt weet ik niet. Niet aan de contributie want die is extreem laag. De mensen hebben een mis plaatst soort drempelvrees. Je moet ze bijna persoonlijk de club binnen praten". Ondanks het kleine ledenaantal de laatste jaren heeft ATV nooit financiële moeilijkheden gekend. Bram Hoogesteger: „Dit jaar echter is onze subsidie van de ge meente Aardenburg slechts een fractie van de subsidie, die we an dere jaren mochten ontvangen. Dat is het gevolg van het nieuwe, slechte subsidiebeleid van de ge meente dat funest is voor de klei ne verenigingen. Vroeger kregen de clubs een basisbedrag met daar bovenop een toeslag per lid. Nu krijgt men een bepaald be drag per lid. Hierdoor krijgen de clubs met weinig leden veel min der subsidie terwijl zij die subsi die net hét hardste nodig heb ben". Toch ziet hij het komende sei zoen met optimisme tegemoet, „de leden hebben door de ver koop van de loten van de 'Grote Clubactie' de clubkas gespekt. Tevens zijn er clubfolders rond gebracht bij de oud-leden en op de lagere scholen. De onderlinge clubcompetitie zal worden geac tiveerd en training en begelei ding krijgt meer aandacht. Peter van Waes zal de jeugd gaan bege leiden en in november komt ook Rudy Meyler terug naar onze club. Hij is le klasse-speler ge weest bij het Oostburgse ONA en is dus iemand waar ook onze bes te spelers nog veel van kunnen leren". Men heeft ook al enige activitei ten op het programma staan. Zo komt 17 oktober bondstrainer Joop Maas met het 3e divisie team SAR 1 uit Kloosterzande naar het dorpshuis in Aarden burg en in de kerstvakantie is een recreatietoemooi gepland. Sfeer in België veel gemoedelijker GRAAUW - De tafeltennisser Wilfried Dumez uit Graauw heeft het kennelijk goed naar zijn zin in België. Net als een an dere Zeeuwse topper, Wim Wegman uit Middelburg, speelt hij in de hoogste Belgische klasse. Vorige week is hij begonnen aan zijn derde seizoen bij Maccabbi in Antwerpen. Hij heeft een prachtige, nu al 20 jaar lange carrière achter de rug waarin hij in de jeugdcategorieën tweemaal Ne derlands kampioen werd. Hij begon, 10 jaar oud. in z'n eigen woonplaats te ta feltennissen bij St. Aloysius. Zijn ta lent werd snel opgemerkt want hij mocht datzelfde seizoen al meedoen in de seniorencompetitie met het 4e team. Dit deed hij zo goed dat hij het twee jaar al in het le team stond dat landelijk speelde. Dat jaar werd hij als eerste Zeeuw ook nog Nederlands kampioen bij de pupillen. „Van mijn twaalfde tot en met acht tiendejaar was de mooiste periode van mijn tafeltennisloopbaan", zegt Wil fried Dumez. „Het was de periode dat Remy Magnus. St. Aloysius en ook mij groot maakte. Hij organiseerde alles voor ons. tot trainingskampen in het buitenland toe. Heel Graauw leefde toen met ons mee en iedereen keek uit naar de zaterdag dat we thuis speel den. In de gezellige sporthal werd ie dere thuiswedstrijd een echt dorpsfes tijn. Ik speelde toen in een team met onder anderen Paul Mathijssen en Re- né van Dijk. We zijn toen meerdere ma len kampioen geworden en hebben een aantal jaren in de le divisie gespeeld. De successen bij Aloysius gingen sa men met successen op nationaal ni veau. Zo speelde hij van zijn dertien de tot en met zeventiende jaar met de nationale jeugdploeg door heel Euro pa en behaalde hij op z'n veertiende het Nederlands kampioenschap bij de aspiranten. In die jeugdperiode train de ik ontzettend veel. In de vakantie soms wel 40 uur per week, want de sporthal stond altijd tot onze beschik king. Studie kwam toen echt op de tweede plaats. „Spijt heb ik er nooit van gehad. Ik heb er een mooie herinnering aan overge houden. Waar ik wel spijt van heb ge had is dat, toen ik 17 jaar was en bij de toppers in de le divisie hoorde, de aan biedingen van de eredivisieploegen heb afgeslagen. De geweldige sfeer in Graauw deed mij besluiten te blijven. terwijl het voor mijn ontwikkeling toch beter was geweest om hogerop te gaan spelen. Want na mijn junioren- tijd ben ik eigenlijk altijd op hetzelfde niveau blijven hangen". Na twaalf jaar St. Aloysius vertrok hij in '79 voor driejaar naar Wilno uit Vlis- singen om samen met Wim Wegman en Dick Jeras in de le divisie te spelen. Met dit team heeft hij ook nog een wed strijd in de Europa-cup voor bekerwin naars gespeeld. De verre tijdrovende reis van Graauw naar Vlissingen kon hij op den duur niet meer opbrengen. Daarom ging hij maar liefst vijf klas sen lager spelen bij het nabijgelegen Kloosterzande SAR 1 dat in de le klas se afdeling Zeeland uitkwam. „Hier door ging mijn spel zienderogen achteruit". Na twee jaar bij SAR ging in '84 de Bel gische grens open voor buitenlandse spelers. Wilfried Dumez zag zijn kans HULST - Vandaag (vrijdag) gaat de damestenniscompetitie te Hulst van start. Ten opzichte van vorig seizoen is deze competitie flink uitgebreid en de wedstrijdleiding zag zich dan ook genoodzaakt om de competitie van twee poules uit te breiden naar drie. Evenals voorgaande jaren wordt er weer op vrijdag gespeeld, van 9.00 tot 12.00 uur en van 12.00 tot 15.00 uur. Poule-indeling: Poule A: Abbeel, Adriaansens. Axel 1. Del tour, Hol, Hontenisse 1. Risseeuw, Vervaet en Vogelvlucht 2. Poule B: Boundless, Compiet, Dwask, d'Hondt, Lappetem, Perdaen, De Pooter, T.Z.N., Vogel vlucht 1. Poule C: Acclivity, Club '86, Cosmo 3. Eikenhof 2, Eikenhof 3, La- mir, Tiffany, Vogelvlucht 3 en V.T. Axel. Programma vrijdag: Vervaet- Axel 1; Vogelvlucht 1-Perdaen: Vogel vlucht 3-Acclivity; Boundless-T.Z.N.; Cosmo-V.T. Axel; Adriaansens-Vogel- vlucht 2. schoon en vertrok naar het in de hoog ste klasse spelende Maccabbi Antwer pen, dat al eens eerder zijn interesse had laten blijken. Hij speelt als 3e of 4e sterkste speler in een team met twee oudjes, de bijna vijftigers en ex-Belgi sche kampioenen Norbert van de Wal- le en Walter Dujardin. „Dit was een ideale mogelijkheid voor mij. Spelen op een hoog niveau en toch dichtbijIk train namelijk twee keer in de week met Norbert van de Walle in zijn woon plaats Kieldrecht, hier vlakbij de grens, waar we ook onze thuiswedstrij den spelen. Daarnaast train ik nog één keer in de week bij SAR of St. Aloysius. Hierdoor kan ik het allemaal nog net combineren met mijn drukke werk zaamheden bij Dow!! De competitieopzet in België is totaal anders. Men speelt slechts één compe titie met twaalf teams die loopt van september tot en met april en er wor den geen dubbels gespeeld. Ook op or ganisatorisch gebied en qua spelers niveau zijn er verschillen. Wilfried Dumez; „De top in België is erg smal. De toppers kunnen zeker mee in de Nederlandse eredivisie, maar in de breedte komt het niveau overeen met le divisie in Nederland. Alles is hier veel minder professioneel. De sfeer is veel gemoedelijker, maar daar staat tegenover dat sommige zaken slecht of chaotisch zijn geregeld. De keren dat de scheidsrechters of tegenstan ders niet komen opdagen zijn heus geen uitzondering. „Afgelopen twee jaar zijn we derde en tweede geëindigd. Daardoor mochten we Europees spelen, maar de oudjes bij ons zagen dit toch niet meer zo zit ten. Beide jaren heb ik gespeeld met een percentage winstpartijen van on geveer vijftig. Hij is nu 30 jaar en hoelang hij nog doorgaat zal zeer afhankelijk zijn van de plannen die Maccabbi heeft met Dumez. Als Van de Walle en Dujardin stoppen zal de club zeer waarschijnlijk opgedoekt worden. En aangezien er in de naaste omgeving geen clubs zijn die op een zelfde niveau spelen zal ik dan gedwongen zijn te stoppen. De deur naar SAR uit Kloosterzande dat in de 3e divisie speelt blijft echter wel op een kleine kier. „Als SAR tezijnertijd nog een klasse hoger speelt. Wie weet??!", aldus Wilfried Dumez. Maar daar ziet het voorlopig nog niet naar uit. TERNEUZEN - In de derde klas van het zondagvoetbal verraste vooral Clinge vorige week met een 2-1 zege op Moerse Boys. De formatie van George de Block was in de eerste we ken van het seizoen hopeloos uit vorm, maar hervond zich uitgerekend uit tegen Moerse Boys,dat voor aan vang nog samen met Cluzona aan de leiding ging. Uiteraard was de Zeeuws-Vlaamse ploeg vooraf gewaarschuwd voor de kracht van de tegenstander, die zijn debuut in de derde klas meteen maar opgesierd had met een eerste plaats. George de Block predikte vooral voor zichtigheid bij zijn spelers en hield bij voorbeeld zijn beide vleugelverdedi gers ver teruggetrokken. „Als je tegen Moerse Boys gaat aanvallen, dan ga je er onherroepelijk onderdoor", had De Block al vernomen, „Zoals die een tempo kunnen spelen, ongelooflijk ei genlijk". De zege op Moerse Bóys (de eerste dit seizoen) werd door Clinge begroet als een kampioenschap. „Dit moet ver trouwen geven", zei George de Block bijvoorbeeld, want ik kan je wel ver zekeren dat we in de eerste wedstrij den niet bepaald van onszelf overtuigd waren". Voor de thuiswedstrijd tegen Internos van aanstaande zondag hoopt de Temeuzense trainer zijn spe lers opnieuw op scherp te krijgen, om dat hij de Brabantse opponent niet wenst te onderschatten.„Internos heeft een slechte start gemaakt, dat is waar, maar ze gaan nu toch ook pun ten pakken. verloren in Etten-Leur met 3-2, omdat - zo zei aanvoerder Bennie Pielaat - "de verdediging teveel werd ver waarloosd". De defensieve zwakte van Breskens kwam dit seizoen trou wens al meerdere keren aan de opper vlakte: in de laatste drie wedstrijden moesten zomaar negen tegengoals geïncasseerd worden. Zondag speelt Breskens thuis tegen MOC'17, dat vorige week nog met 5-1 uithaalde tegen Roosendaal.,. We zijn dus gewaarschuwd", wist Pielaat be gin deze week al. Breskens is com pleet, op wellicht Willy de Jaeger na. De Jaeger wacht nog een schorsing. Voor Vogelwaarde wordt het zo lang zamerhand tijd dat een nieuwe weg wordt ingeslagen. Na de nederlaag te gen Cluzona (2-0) is de ploeg in elk ge val afgezakt naar de laatste plaats, die gedeeld wordt Roosendaal. „We hebben zondag verdiend verlo ren", gaf trainer Walter van Duyse en kele dagen terug toe, „Cluzona was een topper waartegen we weinig in te brengen hadden". Aan de vooravond van de uitwedstrijd tegen Roosendaal (een wedstrijd in degradatiesferen dus) weet Van Duyse "dat de schoen 'm vooral in aanvallende zin wringt". Steen speelt zondag uit tegen Cluzona. „Cluzona is geen slechte ploeg", gaf Van Remortele aan, „maar ik kan niet zeggen dat we ons kansloos voelen. We hebben er altijd goed gespeeld". Bij Steen ontbreken overigens nog altijd Carlo Nachtegael, Freddy Boussen en Gino Frankaert. In de tweede klas van het zondagvoet bal gaat het Sluiskil nog altijd niet voor de wind. Weliswaar was er zon dag een 1-1 gelijkspel in de uitwed strijd tegen ODC, maar bevredigend was de wijze waarop de puntendeling tot stand kwam bepaald niet. „We hebben teveel achter onze tegen stander aan moeten lopen", vond trai ner Han van der Hooft na de wedstrijd onder meer. Zondag krijgt Sluiskil het Brabantse Divo op bezoek, met welke ploeg het de laatste plaats deelt. Had Clinge uit tegen Moerse Boys veel meer succes dan vooraf voor mo gelijk werd gehouden, tegenvallend was de prestatie van Breskens tegen Internos. De West Zeeuws- Vlamingen Na de 2-1 uitzege op BSC bleef Steen zondagmiddag thuis tegen Gastel ste ken op een 2-2 gelijkspel. Dat leek een tegenvaller, maar middenvelder Jo van Remortele bleek begin deze week een andere mening toegedaan. „We hebben tegen Gastel eigenlijk voor de eerste keer dit seizoen goed gevoet bald", zei Van Remortele, „Met al die blessures hebben we wekenlang lo pen zoeken naar een goeie opstel ling.". René Heyboer (links) en Patrick van Hulle TERNEUZEN/SAS VAN GENT - Over enkele weken worden René Heyboer en Patrick van Hulle ge huldigd als kampioenen van de Zeeuws-Vlaamse trimfederatie. Heyboer haalde die titel in de C-ca- tegorie, Van Hulle liet dit seizoen het hele pak A-renners achter zich in een reeks wedstrijden die de fe deratie in de regio van april tot sep tember liet verrijden. Met Heyboer komt bij de prijsuitrei king een renner op het podium die zijn sporen in het trimlegioen inmid dels al ruimschoots verdiend heeft. Hoewel laat in de wielersport ge stapt kan de Terneuzenaar een in drukwekkende erelijst overleggen, met jaren van zo'n tien criterium overwinningen. Meer sportieve vreugde haalde de 42-jarige winnaar van het klassement echter uit de klassiekers. Daarin pakte Heyboer onder meer drie keer de eindzege in de Temeuzense Tour du Flic (hoe veel tweede plaatsen hij in die vier daagse bijeen reed zou hij in zijn plakboeken na moeten zien); de Om loop van de Braakman en de Schel- deprijs in Nieuw-Namen vormen de 'toppers' in de eendagswedstrijden. Een erelijst, dit voor een niet onbe langrijk deel tot stand kwam via een paar rappe benen, maar zeker ook het gevolg was van intensieve training en karakter. Dat laatste mist René Heyboer, die overigens ook al kampioen werd in de A- en B- categorie van de federatie, bij de jongeren die de laatste jaren tot het trimpeloton toegetreden zijn. „Ik moest er, toen ik op ongeveer 30-ja- rige leeftijd met wielrennen begon, natuurlijk erg veel voor doen. Zon der enige vooropleiding in die rich ting kon je geen beroep doen op enig atletisch vermogen, moest het voor namelijk van een serieuze aanpak, en mentale instelling komen", weet hij nog wel. Kennelijk had hij daar genoeg van tot zijn beschikking, de resultaten in eerdergenoemde plakboeken laten dat zien. Hij kwam dan ook altijd ge makkelijk onderdak nadat een aan tal sponsors deze wielertrimsport had 'ontdekt'. Bij de jongeren ziet de monteur van een Temeuzense ver- huur-handelsmaatschappij de juiste mentaliteit steeds minder: Ze zou den het ons in de wedstrijden na tuurlijk moeilijk moeten maken, meestal wordt de koers echter door de oude garde open gebroken", loopt hij de wedstrijden van de laat ste seizoenen langs. Als typerend voorbeeld noemt hij de sluiti'ngs- koers vorige week in IJzendijke waar de finale hoofdzakelijk door de oudere renners werd gemaakt. René Heyboer, die nog altijd lichtelijk be treurt niet vroeger met wielrennen begonnen te zijn („anders was ik ze ker naar de KNWU-amateurs over gestapt"), verwacht ook volgend sei zoen in de wedstrijden van de federa tie zijn rol mee te kunnen blijven spelen:,, Er komt natuurlijk elk jaar een beetje meer sleet op, maar zo lang ik er plezier in houd kom ik aan de start. Bovendien is het voor mij een gezonde ontspanning: Als ik na mijn werk een half uurtje de fiets pak ben ik alles kwijt". Of Patrick van Hulle, de winnaar bij de 'Azen', volgend seizoen bij de trimmers helemaal vol maakt staat nog niet vast. Tijdens de voorbije zomer waren er al plannen om naar de amateurs te vertrekken, „maar net toen ik mijn licentie daar aan wilde vragen begon ik wat minder te rijden. En toen de vorm later te rug kwam stond ik inmiddels aan de leiding in het klassement van de federatiewedstrijden. Toen heb ik verder maar besloten om het sei zoen af te maken", aldus Van Hulle. Die twijfel over het aanvragen van een amateur-status leeft bij de 25- jaar oude Sasse betontimmerman nog altijd. „De kans bestaat dat ik het volgend jaar wel besluit over te stappen, na zo'n zes jaar trimfederatie denk ik dat het genoeg is geweest. Maar de eerste wedstrijden rijd ik volgend jaar zeker nog bij de trimmers, gaat het dan weer gemakkelijk, dan moet ik beslissen", stelt Van Hulle voor zichtig. De Sasse renner, die de repu tatie heeft 'akelig rap' te zijn, be treurt dat het peloton in de federa tiewedstrijden bijna altijd van de zelfde samenstelling is, zoekt om die reden dan ook nogal eens de Belgi sche WAOD-wedstrijden op. Maar niemand hoeft vreemd op te kijken als Van Hulle juni volgend jaar de kleuren van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen gaat verdedi gen. In de vierde klas van het zondagvoet bal is het overzicht in twee weken tijd volledig verloren gegaan. Het punten verlies van met name Axel en Lewe- dorpse Boys had tot gevolg, dat tus sen de huidige nummers een (Philip pine) en negen (Noormannen) slechts een gat rest van twee punten. Drie ploegen met zeven punten, drie met zes en drie met vijf de krachtsver schillen zijn voorlopig vrijwel te ver waarlozen. De topper zondag is de confrontatie tussen Axel en Philippine (in Axel). HVV'24 speelt op eigen veld tegen Noormannen, terwijl Terneuzen op be zoek gaat bij Biervliet. Hontenisse komt op eigen veld in actie tegen Hoofdplaat en Koewacht krijgt voor eigen publiek te maken met IJ zendijke. TERNEUZEN - Na een moeizame start lijkt KV Mechelen zich op te gaan werken naar de plaats waar de formatie van de Nederlandse trainer Aad de Mos zich voor aanvang van de competitie op had gericht: in de sub top, vlak achter de toppers Club Brugge en Anderlecht. Na de 3-1 over winning van afgelopen weekeinde te gen Waregem zijn de Mechelaren in middels opgeklommen naar een ge deelde zesde plaats in de rangschik king met een achterstand van drie punten op leider Club Brugge en twee op het op de tweede plaats staande duo Beveren en Standard Luik. Op vallendste speler in de confrontatie met Waregem was ongetwijfeld de ge wezen international Ronnie Martens, die alle drie de doelpunten van zijn team scoorde. En die produktieve bui van de voorma lige Beveren en Club Brugge-speler werd vooral door hem zelf met vreugde ontvangen. Immers, tot dan was Mar tens er dit seizoen nog niet in geslaagd om ook maar tot één treffer te komen. Vandaar dat hij al aan zijn kunnen ging twijfelen. Vooral ook toen Mar tens een paar weken geleden door De Mos in het tweede team werd opge steld. „Toen zag ik het inderdaad to taal niet meer zitten. Ik dacht bij me zelf, ben ik nu zo diep gevallen, dat ik enkel nog goed ben voor de reserves", blikte Martens begin deze week terug op die voor hem zo moeilijke periode. Een tijd ook, die vooral veel kritiek van verschillende zijden opleverde. Wat dat betreft behoefde Martens er niet naar te zoeken. En dat deed hem pijn, veel pijn zelfs. „Ik kan tegen kritiek, maar dan moet het wel terecht zijn. En dat was het ze ker niet. Maar de opmerkingen, die an dere spelers maakten na de wedstrijd van een paar weken geleden tegen Standard was heel erg. Er werd zelfs opgemerkt, dat we net zo goed met een spits van 80 jaar hadden kunnen spe len", aldus Martens. TERNEUZEN - Met acht punten uit vijf wedstrijden kan Temeuzense Boys in de derde klas van het zater dagvoetbal vooralsnog terugkijken op een voortreffelijke start. De selec tie van Arie Dekker leek na de voorbe reiding niet bijster veel aanspraak te mogen maken op een hoge klassering, maar verraste tot nu toe louter in po sitieve zin. In de vijf wedstrijden die inmiddels zijn afgewerkt, scoorden de Terneuzenaren bijvoorbeeld veer tien keer, maar belangrijker nog is het puntentotaal met een score van acht uit vijf gaat alleen Veere Temeu zense Boys op de ranglijst vooraf. Onze kracht tot nu toe is inderdaad dat we zo gemakkelijk aan onze doel punten komen", verklaarde doelman Jan Verdonck. „Ik heb ons totaal al eens vergeleken met dat van andere ploegen, maar er zijn er toch weinig die al zo vaak gescoord hebben". Verrassend is de sterke opening van Temeuzense Boys niet, vindt Jan Ver donck. „want ook vorig jaar speelden we in de eerste competitiehelft sterk. Pas na de winterstop is toen de klad er in gekomen". Of de Terneuzenaren dit seizoen als nog een gooi mogen doen naar een ho ge eindklassering, zal de komende we ken moeten blijken. (Morgen (zater dag) wacht immers de derby tegen Zaamslag, terwijl de volgende compe titietegenstander Veere is. „Het is moeilijk om voor die wedstrijden een prognose te geven", zei Verdonck, „want om nu te zeggen dat we in vorm zijn.„nee, dat niet. Echt goed gevoet bald hebben we nog niet. Tegen WHS kwamen we zaterdag bijvoorbeeld ge makkelijk aan onze doelpunten, maar zelfs toen we met 3-0 voorkwamen liep het nog niet vloeiend". Bovendien verwacht Verdonck mor gen dat Zaamslag er tegenaan zal gaan. De huidige posities op de rang lijst geven voeding aan die gedachte, maar ook het feit dat Zaamslag de laatste jaren niet van Temeuzense Boys heeft kunnen winnen". Bij Ter- neuzense Boys ontbreekt voor de der by van morgen (zaterdag) alleen Wim de Blaey, die verleden week een knieoperatie heeft ondergaan. Is de start van Temeuzense Boys tot nu toe buiten verwachting, die van Zaamslag valt tegen. Met drie punten uit vier wedstrijden is de ploeg van Ben Pauwels niet veel meer dan een schrale middenmoter.„We hebben in de wedstrijden die we gespeeld heb ben", zo zocht Gijs Lokhorst begin de ze week naar een verklaring „teveel moeite gehad om onze kansen af te maken. Enerzijds kwam dat omdat we te weinig mensen vooraan hadden .anderzijds misten we net dat beetje geluk dat je als ploeg nodig hebt". Bovendien - aldus de aanvallende mid denvelder van Zaamslag - heeft Zaam slag het niet getroffen met de tegen standers van de eerste weken :„In Vee re en Yerseke hebben we toch twee he le sterke ploegen gehad". Voor de thuiswedstrijd tegen Temeu zense Boys hoopt Lokhorst vooral op een sportieve instelling bij beide elftal len. „Ik vind altijd dat die wedstrijd in een wat opgefokte sfeer gespeeld wordt. Maar waar is dat eigenlijk voor nodig? De spelers kunnen het normaal gesproken onderling altijd goed met elkaar vinden. Waarom zou je er dan als gekken invliegen?". Bij Zaamslag zal morgen Maarten van der Staal vermoedelijk weer als laatste man optreden Van der Staal keerde vorige week in de basis terug door de blessure van Theo Dees. Voor de Axelse zaterdag tweede klas ser staat morgen een belangrijke wed strijd op het programma uit tegen Arnemuiden, dat momenteel met een totaal van negen punten de eerste plaats inneemt. „Het wordt een uitda ging", zei trainer Hans Radt begin de ze week, „want Arnemuiden is voor mij toch een van de belangrijkste kan didaten voor het kampioenschap.Dat heb ik voor de competitie al gezegd en dat zeg ik nog". Kansloos acht Hans Radt zijn ploeg overigens niet, omdat de laatste we ken sprake is van een stijgende lijn en we steeds beter gaan voetballen". Punt alleen is de geringe stootkracht bij AZVV op dit momentin vier wed strijden werden slechts twee doelpun ten gescoord.„Verdedigend heb ik niets te klagen", zei Hans Radt dan ook, „maar aanvallend kan het beter, veel beter zelfs, hoewel ik ook moet zeggen, dat het ons niet meezit. We krijgen de kansen wel, maar we laten ze te gemakkelijk liggen". Hoek, dat na de 2-0 nederlaag tegen SSS weer op een gemiddelde van een punt per wedstrijd staat, staat mor gen voor de thuiswedstrijd tegen Tricht. Voor de Zeeuws-Vlamingen is dat een wedstrijd,die niet zonder betekenis is omdat Tricht tot nu toe niet meer dan een punt bijeenvoetbalde.,,We moeten winnen", zei doelman Nico Knol daar om, "want dan krijg je toch een aardig gat naar onderen toe". Overigens ver loor Tricht vorige week met 5-0 van Ar nemuiden. De periode na die wedstrijd had Ron nie Martens overigens veel steun au zijn trainer. Aad de Mos ving Marten uitstekend op. „In die moeilijke di gen heeft niemand me fysiek zo got begeleid als De Mos. Daar heb ik vei steun aan gehad". Vooral de geruc) ten, dat het bestuur al op zoek W naar een andere spits ter vervangii van hem (waarbij onder meer fo naam van Eddy Voordeckers vielMJ den de gemoedstoestand van Martel geen goed. „Maar het bestuur heeft», verzekerd, dat er geen andere spek komt. En dat geeft me weer volop trouwen." Afgelopen competitie-ronde was voo al de overwinning (2-1), die Club Brul ge tegen Anderlecht behaalde opvi lend. Vooral ook omdat de Brussels formatie de wedstrijd in feite in den had, maar in de laatste minute een gelijk spel uit handen gaf. Enki minuten voor het einde scoorde Hei Houwaart (de 19-jarige zoon van trainer) de beslisende treffer. Brugge heeft nu alleen de leiding gei men omdat Standard een puntje liggen tegen Seraing (1-1). In de komende competitieronde islte treffen tussen Beveren en Club Brug) dé topper. Vooral nu de Wase opgeklommen naar een -gedeeld) tweede plaats met slechts één pud achterstand op Brugge. Deze conftoJ tatie wordt morgen, zaterdag, om 20. uur op de Freethiel in Beveren speeld. De stand in de Belgische eerste klas ziet er nu als volgt uit. Club Brugge Standard Luik Beveren Anderlecht Beerschot Kortrijk Mechelen Lokeren Club Luik AA Gent Seraing Racing Jet Brussel RWDM Charleroi Waregem Antwerp Cercle Brugge Berchem Sport Het complete programma voor kotni weekeinde. Zaterdag (aanvang 20.00 uur): Sport-RWDM; Seraing-Kortrijk; Aai lecht-Beerschot; Beveren-Club Brugge Zondag (aanvang 15.00 uur): AA Gent-® leroi; Waregem-Standard Luik; Ant»' KV Mechelen; Club Luik-Racing Jet® sel; Cercle Brugge-Lokeren. 5 4 10 9 1® 5 3 2 0 8 ld 5 3 2 0 8 5 3 1 1 1 11' 5 2 3 0 7 5 2 2 1 6 ui 5 2 2 16 1' 5 1 4 0 6 1' 5 1 3 15' 5 2 0 3 4 5 1 2 2 4 5 1 2 2 4 5 1 1 3 3 5 1 13 3 4 5 1 13 3' 5 0 3 2 3 1 5 1 0 4 2 1 5 0 2 3 2 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 40