|5elgië kan bouw van brug niet beletten Lessen mondiale vorming op basisscholen in Breskens Radio West ziet geen kans om door te Supportersvereniging van Terneuzen bestaat 40 jaar gaan Uitgeverij schenkt school computers Beweegbare bodem bad Oostburg defect PZC/ provincie VOLKENRECHTELIJK NIET HARD TE MAKEN G ?en brug Wind VOORBEREIDING OP DERDE WERELD-KINDERDAG FUSIE MET POPULAR MISLUKT ZATERDAGMIDDAG RECEPTIE Op de been MEEVALLER J. H. VAN DALESCHOOL Protest 21 H< f bevestigt vo nis tegen ex schoolhoofd Aannemers willen samenwerken met bouwer hangbrug Diefstal auto en inbraak Terneuzen Zware schade bij botsing Oostburg Wisselgeld gestolen uit friteskraam Azaleastraat wil schrappen groot onderhoud aanvechten Intrede hervormde predikant Terneuzen VRIJDAG 3 OKTOBER 1986 TERNEUZEN - België kan de bouw van een brug over de Westerschelde niet beletten. „Dat is volkenrechtelijk niet hard te maken door de Belgen" stelt mr F. A. Nelissen, wetenschappelijk medewerker van de afdeling Volkenrecht van de juridische faculteit van de universiteit van Graningen. De vrije doorvaart, vastgelegd in het taat tussen Nederland en België in wordt alleen belemmerd als de wegdek van de hangbrug bijvoor- d slechts drie meter boven het wa- angt. ,,Maar met vijftig meter kan Nederlandse regering altijd hard <en dat die brug geen belemmering |r de scheepvaart is. Daarbij komt Nederland de volledige soevereini- over zijn binnenwateren heeft en aan niemand toestemming hoeft te ^Len voor de bouw van bruggen. De Wei terschelde is hierop geen uitzon dering". De Belgische instanties die zich met de - scheepvaart bezighouden wil den donderdag nog geen commentaar geven op de plannen voor de brug van de Tolbrug Exploitatie Maatschappij (TBB). Een woordvoerder van de In spectie Antwerpse Zeediensten zei dat België nog niet door de Nederlandse regering op de hoogte is gesteld van de plannen voor overbrugging van de Westerschelde. En zolang de Belgen 'ofïii -eel' van niets weten, willen ze 'of ficiëler evenmin een reactie geven. Well wilde de woordvoerder onoffi cieel en maar anoniem meedelen dat het brugdek op zijn minst zeventig méter hoog moet zijn. Want zo hoog gen de kabels van de hoogspan- smasten van de kerncentrale bij ■I over de Schelde. In werkelijkheid iets hoger, maar er wordt een vei- eidsmarge van vijftien meter aan- ouden. „We krijgen beperkingen in tioogte. beperkingen in de diepte, ks mogen we in Nederland alleen ir door een buis varen. Waar blijft rije Schelde?" is de hartekreet van de Antwerpse maritieme ambtenaar. re van de Nationale Investeringsbank NV, Hollandia Kloos Holding BV en Grootint Holding BV, wil over de Bel gisch-Nederlandse verdragen nog een volkenrechtdekundige polsen. Dat is tot nog toe niet gebeurd. De inspectie van de Antwerpse Zeediensten gaat er, alweer officieus, vanuit dat er toch toe stemming gevraagd moet worden. De woordvoerder: ,,U begrijpt wel dat het grote consequenties heeft voor Antwerpen. Alle mogelijke instanties moeten worden gehoord. Er moeten Schepen voor havenzaken in Antwer pen, J. Devroe, heeft al wel gezegd he lemaal geen belemmering te willen. De verdragen tussen ons land en Bel gië dicteren echter niets over een Bel gische goedkeuring aan de bouw van ^ggen in het Nederlandse deel van de Schelde. Er is in het tractaat dat destijds in Londen werd opgesteld om de ischeiding van de zuidelijke Ne derlanden te regelen slechts één para graaf gewijd aan belemmeringen in de vrije doorvaart onder welke bruggen gen ïgschikt kunnen worden. Het is ^wel 9 paragraaf 8: ..Inflien natuurlijke gebeurtenissen of Werken van kunst (bijvoorbeeld een brug. red.) de in het tegenwoordig arti kel aangewezene wegen voor de •epvaart voor het gevolg onbruik- r mogten maken, zal de Nederland- Regering aan de Belgische •epvaart, ter vervanging der gezeg- onbruikbaar gewordene wegen de scheepvaart, andere zoodani- 'egen die even veilig en even goed Jemakkelijk zijn, aanwijzen", je archieven van het ministerie van :eer en Waterstaat ligt dit tractaat tesa-iien met de uitvoeringsbesluiten die later voor de verschillende artike len <^n paragrafen zijn gemaakt. Van de ^Hteerde paragraaf is op het ministe rie keen uitvoeringsbesluit voorhan den! en de archivaris aldaar gaat er daarom vanuit dat er helemaal geen uitv •eringsbesluit bestaat. Met ande- Boorden: er wordt nergens precies chreven wat belemmeringen voor de scheepvaart op de Schelde zijn. Evenmin wordt er in de archieven ge- repj over Belgische toestemming voor Nelerlandse bruggen over de Schelde. Als - lie voorwaarde zou bestaan dan zouldeze te vinden moeten zijn naast dielan bijvoorbeeld het kanaal van Gen: naar Terneuzen waarvan in de- zelfle periode is vastgelegd dat een Bellisch-Nederlandse commissie haar goedkeuring moet hechten aan iedere brug over dit kanaal. Niets wijst erop dat zo'n commissie ook voor Schelde- bruggen ingesteld zou moeten worden. De Belgen hebben alleen zeggenschap in het loodswezen op de rivier, de beba- kening en de visserij. „Wij hebben echt heel weinig hou vast' aldus drs P. de Wilde, historicus in cienst bij rijkswaterstaat in Den Haaf Een vergelijkbare situatie doet zich olgens hem voor in de Bosporus, waar met name Russische schepen door de Turkse territoriale wateren vane a naar de Middellandse Zee moe ten laren. Het rugdek van de Bosporusbrug bij Isteriboel laat schepen tot 68 meter hoof e toe en volgens de Turkse am bassade in Den Haag hebben ze in Molkou geen klachten: „Alles kan daal onderdoor". De Wilde vergelijkt de Belgische weerstand tegen de Scht debrug met de Nederlandse be zwaren tegen de Belgische vervuiling van et Maaswater: „Het is heel lastig omlets af te dwingen". De Wilde is van mening dat een brug van vijftig meter boven de vaargeul geen wezenlijke be lemmering behoeft te vormen voor de Anb erpse scheepvaart. DelTBM, een gezamenlijk initiatief DEN HAAG Het Haagse gerechts hof Beeft donderdag het vonnis van de Middelburgse rechtbank tegen de 49- jarige J. J. W. uit Rijssen (tot verleden jaar schoolhoofd in de Zeeuwse hoofdstad) bevestigd. Eveneens conform de eis van de Haag se procureur-generaal mr P. Bos werd W. veroordeeld tot twee maanden on voorwaardelijke gevangenisstraf (met aftrek) en twee maanden voorwaarde lijk (proeftijd twee jaar). W. maakte zich schuldig aan het ple gen van ontuchtige handelingen met een adminsitratieve medewerkster van de Middelburgse school. Daartoe ging hij over na haar een slaapmiddel in dé [koffie te hebben toegediend. TERNEUZEN De vijf Neder landse en drie Belgische aanne mers die een geboorde tunnel on der de Westerschelde wilen aan leggen overleggen vandaag in tern over een eventuele samen werking met TBM. TBM is de Tolbrug Exploitatiemaatschap pij die een hangbrug bij Terneu zen over de Westerschelde wil bouwen. De aannemers, die al élf miljoen gulden hebben gestoken in ver schillende plannen om Zeeuwsch-Vlaanderen van een vaste oeververbinding te voor zien, zien wel een perspectief in de particuliere exploitatie van de oeververbinding. Ir. J. Korbee uit Terneuzen, woordvoerder van deze combina tie van aannemers, zei dat er aan het TBM-plan „best wel positie ve kanten zitten." „Ongeacht of het nu een tunnel of een brug wordt; het kabinet Lub bers 2 wil er toch geen geld in ste ken en met de huidige rentevoet kan zo'n verbinding rendabel worden." Korbee sluit een samenwerking met TBM niet uit want in het verleden is al bewezen dat deze combinatie het goed kan vinden met de plannenmakers voor de hangbrug, de Nationale Investe ringsbank NV. Hollandia Kloos Holding BV en Grootint Holding BV. „We hebben samen aan de vorige projecten getimmerd dus we zullen mekaar heus niet ope ten", aldus Korbee. studiecommissies komen en praat groepen. Dat gaat niet over een nacht ijs. Persoonlijk stel ik mij voor dat ze ventig meter bij hoog water voldoende moet zijn. Maar u mag mijn naam er niet bij vermelden. Ambtenaren heb ben hier zwijgplicht". „Wij hebben ons gebaseerd op interna tionale maatstaven en voor belangrij ke vaarwegen wordt vijftig meter aan gehouden. Ik heb zo m'n reserves om te reageren op wat de Antwerpse Zee diensten zegt. Het past ons niet om daar nu al over in discussie te gaan", is de reactie van drs H. B. M. van der Laan, directie-secretaris van de Natio nale Investeringsbank. Hij wacht lie ver af tot de TBM, waarin zijn bank de helft van de 75 miljoen gulden risico dragend kapitaal inbrengt, van de staat de concessie voor de bouw heeft gekregen. De onderhandelingen over de brug- hoogte is volgens hem iets tussen de Nederlandse en de Belgische overheid. „Maar het is wel duidelijk dat wanneer de brug hoger wordt hij vanzelf ook duurder wordt. Dan komt de rentabili teit en ook de haalbaarheid in het ge ding". Van der Laan kan echter geen bovengrens noemen. Niet alleen economisch ook meteoro logisch geeft een hogere brug meer problemen. Het KNMI in De Bilt kan echter geen voorspellingen doen over de gevolgen voor de automobilist die op vijftig of zeventig meter hoogte bo ven de Westerschelde rijdt en daar overgeleverd is aan de elementen. Wel is bekend dat de Zeelandbrug, be duidend lager, de weggebruiker het heel moeilijk kan maken. Bijzonderheid van de Westerschelde is dat boven dit water op 7 september 1944 de grootste windkracht aller tij den in Nederland is gemeten: wind kracht twaalf. Windkracht tien geldt als zware storm. „Dat is zeer uitzon derlijk, maar het kan in het deltage bied voorkomen", aldus statistisch analist B. van Maurik van het KNMI. Windhozen zijn ook mogelijk, maar de kans daarop boven de Westerschelde is geringer dan boven de Wadden. „Over het algemeen kan gezegd wor den dat je op een hogere brug meer wind vangt dan op een lagere brug, maar echt zware windstoten die echt gevaarlijk zijn, komen op een hoge brug niet vaker voor dan op een lage brug." De kinderen op de basisscholen in Breskens kregen gisteren speelgoed en gebruiksvoorwerpen uit ontwikkelings landen te zien. BRESKENS Het ontwikkelen van respect voor an dere culturen is het doel van lessen mondiale vorming die gisteren, donderdag op de basisscholen in Breskens werden gegeven en vandaag, vrijdag een vervolg krij gen. De lessen worden gegeven in samenwerking met de we reldwinkel Fonte Boa. De kinderen kregen gisteren ge bruiksvoorwerpen en speelgoed te zien. Dit materiaal was afkomstig uit ontwikkelingslanden en het ging daarbij om spullen die in de westerse wereld als afval worden beschouwd. Ook werden foto's getoond van het dagelijks leven in de Derde Wereld. De leerlingen werken vandaag met een muzieklabyrint. Originele instrumenten worden daarbij getoond en be speeld. De lessen lopen vooruit op de Derde Wereld-kinderdag die zaterdag 25 oktober in Breskens wordt gehouden. De opzet daarvan is eveneens in handen van de scholen en de wereldwinkel. De leerlingen treden 's morgens met zang, toneel en daris op i de roomskatholieke kerk. Daar wordt ook een diaserie over een project in Nicaragua vertoond. Door middel van een 'loop-in' wordt daarvoor vervolgens geld opgehaald. Deze is ongeveer twee kilometer lang. De kinderen krijgen een kaart mee en kunnen zich daar mee, ten bate van het project, laten sponsoren door bij voorbeeld familieleden. De opbrengst van de kinderdag gaat naar een coöperatie in Nicaragua en is bestemd voor de oprichting van een naai-atelier. IJZENDIJKE Radio West in Water land-Oudeman (B), een in West- Zeeuwsch-Vlaanderen zeer druk be luisterde zender, houdt definitief op te bestaan. In april van dit jaar nam Het dagelijks bestuur van de supportersvereniging TSV in Terneuzen Block en penningmeester D. Broekhoven. met vlnr voorzitter F. Bracke. secretaris A. de de Belgische PTT de zender en de zendmast van deze door voorname lijk West-Zeeuws-Vlamingen gerunde radiozender in beslag. Pogingen om samen te gaan met de eveneens uit de lucht gehaalde Radio Popular in Watervliet mislukten. Vrij dag 10 oktober wordt in café De Klak ken in Waterland-Oudeman een ophef fingsvergadering gehouden. Die avond zal de vrije zender tevens een gedeelte van zijn bezittingen (draaita fels en platen) verkopen. De disc-joc- keys hebben de eerste keus. Het bestuur van Radio West ziet geen mogelijkheden meer om de vereiste zendvergunning los te krijgen van de Belgische overheid. Bestuursvoorzit ter Jos de Rijck uit Terneuzen: „Daar heb je advocaten voor nodig. En daar hebben we het geld niet voor. Alleen als je een grote sponsor achter je hebt, heb je kans dat je iets kunt bereiken. We hebben als Radio West altijd geko- TERNEUZEN - In de nacht van woens dag op donderdag is ingebroken in een woning in de Katspolder in Terneuzen. De daders drongen de woning langs de achterzijde binnen, en namen auto sleuteltjes en voor enkele tientallen guldens aan geld mee. De auto waar de sleuteltjes bij behoorden, een witte Al fa Romeo, werd eveneens gestolen. In de loop van donderdagmiddag werd de wagen aan de Churchillaan in Ter neuzen weer teruggevonden. OOSTBURG Bij een aanrijding in dichte mist donderdagochtend om streeks acht uur is de personenauto van F. P. E. de M. uit Oostburg zwaar beschadigd. M. reed op rijksweg 58 bij Oostburg. Bij de kruising met de Maagdenbergweg kreeg hij geen voor rang van een vrachtauto, bestuurd door E. A. D. uit Nieuwvliet. D. kwam vanaf de Maagdenbergweg en wilde de kruising recht oversteken. zen voor een niet-commerciële opzet. We zijn er altijd tegen geweest dat gro te sponsors invloed kregen op de pro grammering". Dat laatste is de reden dat de onder handelingen met Radio Popular zijn afgesprongen. „Hun sponsor stelde be paalde eisen inzake de programme ring. Daar voelden wij niets voor". Jos de Rij ck is ervan overtuigd dat het ver dwijnen van Radio West door veel West-Zeeuws-Vlamingen wordt be treurd. „Radio Noordzee in Watervliet is geen alternatief. Dat is net Hilver sum 3. Wij brachten een voor-elk-wat- wils-programma". Radio West had vijfentwintig mede werkers. Het merendeel was afkomstig uit West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Juist eergisteren beleefde een andere Belgische vrije zender een onver wachte triomf: Het Antwerpse ge rechtshof sprak de exploitant van de in Essen, ten oosten van Antwerpen opererende zender 'Radio Aktief vrij van rechtsvervolging. Het station, dat zonder machtiging uitzond met 280 watt vermogen en speciale richt- antennes, werd in februari dit jaar door de politie en de Belgische PTT het zwijgen opgelegd. Procureur des konings (officier van justitie) C. Govaert zei na de vrij spraak het heel vervelend te vinden: „Eens te meer blijkt onze-wetgeving duister. Het wordt heel moeilijk nu nog wat gedaan te krijgen tegen die stations". De onzekerheid rond de juri dische aanpak van de 'piratenzenders' lijkt te liggen in de vraag of er alvast uitgezonden mag worden wanneer een aanvraag voor een zendmachtiging in behandeling is genomen. Ook met de willekeur van de Belgische PTT en de politie weet de rechter zich moeilijk raad. Bovendien blijken stations in staat om met zich technische foefjes aan de gestelde regels te houden en toch een enorm zendbereik te hebben. Dezelfde rechter die Radio Aktief vrij sprak, veroordeelde vorige week een pastoor in Essen, die een zendertje van 8 watt gebruikte om zijn zieke en bed legerige parochianen op zondag toch van de mis en geestelijke liederen te la ten genieten. TERNEUZEN - De supportersclub TSV van de voetbalvereniging Ter neuzen viert zaterdag het 40-jarig be staan. Negen leden zijn al ruim dertig jaar lid. Hoewel het dagelijks bestuur met voorzitter F. Bracke (61), secreta ris A. de Block (64) en penningmeester D. Broekhoven (57) al aardig is 'ver grijsd', geniet het nog steeds het ver trouwen van de leden. Mevrouw A. Harms en de heer F. van Toor maken het huidige bestuur compleet. Juist tijdens het jubileumjaar bloeit de TSV weer op en het ledenbestand (40) van de club neemt gestadig toe. Dat dit vooral afhankelijk is van de re sultaten van het eerste elftal staat voor het bestuur als een paal boven water. Volgens voorzitter Bracke moe ten de prestaties van de voetballers (dit jaar speelt Terneuzen in de vierde klas) gezien worden als een stimulans voor de leden. „We hebben echter al tijd bestaansrecht gehad. Ook toen de resultaten minder waren. Ons leden aantal is op een gegeven moment te ruggelopen tot 21, maar de aanhang die overbleef was ontzettend trouw. We hebben nooit noemenswaardige problemen gekend, hoewel eind jaren zeventig de verstandhouding met het bestuur van de voetbalvereniging niet optimaal was. De kontakten waren toen niet al te best, we werkten - zeg maar - teveel langs elkaar heen. Sinds twee jaar is de samenwerking er weer en de banden zijn verstevigd". Het initiatief tot het oprichten van de supportersvereniging werd indertijd genomen door Leonard Dobbeleir (was 37 jaar bestuurslid), Frans de Vos en Theo de Vos. De tijd (1 oktober 1946) gaf zo vlak na de oorlog het vereni gingsleven een nieuwe start. De ver eniging begon met vijftien leden. Bin nen enkele jaren groeide TSV uit naar 120 leden. Regelmatig werd er toen met twee bussen supporters naar de uitwedstrijden in Brabant gereden. Dit zou in de tweede klas jaren duren. Secretaris (al 36 jaar) De Block herin nert zich een uitwedstrijd naar Waal wijk met acht bussen. Halverwege de jaren zeventig kwam er de 'klad in'. Voorzitter Bracke ziet de achteruit gang in die jaren als een complex van factoren. „De welvaart deed zijn intre de. De meesten hadden een auto en de andere sporten kregen meer en meer voet aan de grond. Maar vooral de tele visie hield de mensen thuis. En later kwamen de mindere prestaties van het eerste team, die ook hun negatieve uit werking niet misten." Maar ondanks alles bleef de suppor tersclub op de been. Allerlei activitei ten (van glazenverkoop tot het hou- i den van feestavonden) werden ont plooid. De TSV kon ook altijd een be roep (en nog) doen op de middenstand. Financiële steun wordt jaarlijks aan de voetbalvereniging gegeven. De sfeer van vroeger is volgens pen ningmeester (zo'n 24 jaar) Broekhoven aan het terugkomen. „We hebben nu weer een goed samenwerkingsver band (uit financieel oogpunt reizen we gezamenlijk met één bus naar de uit wedstrijden) met het bestuur van de voetbalvereniging. De contacten met de spelers zijn nu ook veel beter". Bracke voegt eraan toe, „dat de sup portersclub ter afsluiting van de com petitie werd uitgenodigd voor het jaar lijkse 'avondje' van de spelersgroep en bestuur. Dit is het gevolg van de goede contacten, die er weer zijn." De TSV-voorzitter zou in de toekomst graag wat nieuw bloed in het bestuur zien. „Het zou een ideale combinatie zijn. Een frisse wind met nieuwe ideeën voor de vereniging, zou ik maar zeg gen. Gelukkig hebben wij als bestuur één voordeel: een supporter gaat lan ger mee als een voetballer. Anders hadden we het al lang voor gezien kun nen houden." De receptie van het 40-jarig jubileum van de supportersvereniging is zater dagmiddag in de kantine van de voet balvereniging Terneuzen en begint om vijf uur. SLUIS De openbare J. H. van Dale- school in Sluis krijgt aan het eind van deze maand een cadeau ter waarde van zesduizend gulden. De gulle gever is de uitegever Van Dale Lexicografie in Utrecht van de bekende woorden boeken. Donderdag kreeg de school bericht dat ze twee computers, twee kleuren- monitors en een printer tegemoet kun nen zien. Verder krijgt de school daar bij veertien educatieve programma's. Professor dr B. P. F. Al, directeur van Van Dale Lexicografie, komt persoon lijk naar Sluis om het cadeau aan te bieden. Het cadeau wordt geschonken om de banden met de Van Daleschool aan te halen. „Wij zijn natuurlijk de enige echte Van Daleschool in Neder land", vindt de directeur van de school Frank Gijsel. Van Dale heeft in Sluis geleefd, is er begraven en zijn naam wordt in ere gehouden door middel van een standbeeld op het Walplein. In de toekomst zullen de contacten tussen cte uitgever en de school beter worden onderhouden. „Wij mogen het woordenboek, dat gemaakt wordt voor de basisscholen, als eerste uitpro beren. Onze school gaat fungeren als proefkonijn", vertelt Gijsel. De school krijgt verder alle zeven delen van de woordenboeken die verschenen zijn. Daar is ook het driedelige Groot Woor denboek der Nederlandse Taal bij. „Tot nu toe gebruikten we het tweede lig woordenboek". Toen het stand beeld van Van Dale in Sluis werd ver plaatst van de Wallen naar het Wal plein werd ook het driedelig woorden boek weggegeven. „Wij dachten toen dat dat voor ons was, maar dat bleek niet het geval. Het kwam in de biblio theek terecht", zegt Gijsel. Hij denkt dat het aanhalen van de con tacten te maken heeft met de nieuwe directeur van de Van Dale Lexicogra fie. De school was nog niet in het bezit van een computer, maar het schoolteam heeft wel al cursussen gevolgd. Op de school zitten vijftig leerlingen. OOSTBURG De zwemlessen voor beginners in het overdekte bad De Veerhoek in Oostburg konden don derdag niet doorgaan door een defect in de beweegbare bodem. De drijver functioneerde niet en daardoor kon de bodem niet op het gewenste niveau worden gebracht. De diepte van het zwemwater bedroeg daardoor overal 110 centimeter en dat is teveel voor beginners. Voor het recreatief zwem men had het defect geen gevolgen. Sportambtenaar W. Naessens vertelde desgevraagd dat het euvel vandaag, vrijdag, verholpen is en dat alle zwem lessen gewoon doorgaan". De laatste twee jaar wordt regelmatig gesukkeld met de beweegbare bodem en zijn tal van reparaties uitgevoerd. Dat is ook de aanleiding geweest om de renovatie van het zwemgedeelte van het bad te bespreken. Op het urgentieschema 1987 van de ge meente Oostburg prijkt een bedrag van 1,25 miljoen gulden voor de reno vatie van het zwembad en de foyer. Naessens verwacht dat er 1,5 miljoen gulden nodig is. Twee bedrijven zijn momenteel aan het onderzoeken hoe er gerenoveerd kan worden. De sport ambtenaar verwacht dat er ambtelijk dit jaar nog een plan gereed komt. „Ons streven is om volgend jaar in de zomerperiode de renovatie te laten uit voeren. Maar de gemeenteraad moet daar echter over beslissen". Er zijn volgens Naessens twee moge lijkheden: de beweegbare bodem kan vervangen worden en een andere op lossing is om het instructiebad naast het bestaande bad te leggen. De be weegbare bodem heeft volgens Naes sens de afgelopen vijftien jaar redelijk gefunctioneerd. „Het is begrijpelijk dat zo'n beweegbaar iets aan slijtage onderhevig is". Met de komst van een instructiebad zou de functie van het gehele zwembad worden vergroot. „Het aantal recreatieve zwemuren is nu niet groot. De mogelijkheden zou den met de komst van een instructie bad aanmerkelijk groter worden". TERNEUZEN - In de nacht van woens dag op donderdag is er in een rijdende friteskraam, eigendom van P. J. K. O. uit Terneuzen, ingebroken. De wagen stond geparkeerd in de Geranium straat. In totaal werd er voor ruim hon derd gulden aan Nederlands en Bel gisch wisselgeld gestolen. TERNEUZEN De bewonerscom missie 'Bomen- en bloemenbuurt' in Terneuzen heeft de hulp ingeroepen van het Landelijk Ombudsteam Stadsvernieuwing. De commissie is van plan het besluit van de Woning bouwvereniging 'Terneuzen' om het geplande groot onderhoud aan 112 woningen in de Azaleastraat en omge ving te schrappen, aan te vechten. Bij de gemeenteraad van Terneuzen is er op aangedrongen nieuwe gesprekken over de kwestie op gang te brengen tussen b en w en het bestuur van de bouwvereniging. Eerder deze week werd bekend dat het college van b en w én de directie Zee land van het ministerie van volkshui vesting niet akkoord gingen met het onderhoudsplan, zoals dat door de bouwvereniging was voorgesteld. Het college weigerde garant te staan voor de financiering van het karwei, omdat men het onverantwoord vond dat de bouwvereniging een belangrijk deel van de kosten wilde dekken uit de (toch al negatieve) post reserves. Als het aan gemeente en 'volkshuisves ting' ligt, wordt het project nu aange meld voor renovatie. De subsidies val len dan hoger uit, maar tegelijkertijd worden de bewoners geconfronteerd met een huurverhoging in verband met woningverbetering. De bewoners spraken zich in het recen te verleden echter uit voor groot on derhoud zonder (voor hen) bijkomen de kosten. De bewonerscommissie heeft inmid dels bij b en w protest aangetekend te gen de beslissing. In overleg met de bouwvereniging is voorts besloten een zogenaamde projectcommissie in het leven te roepen, die tot taak heeft zo snel mogelijk oplossingen aan te dragen. Daarbij staat voorop dat de woonlasten voor de huurders 'niet on nodig' zullen stijgen. In de commissie zitten twee bewoners van de 112 woningen, twee leden van de bewonerscommissie en twee af gevaardigden van de bouwvereniging. De voorstellen van de commissie moe ten door de bouwvereniging verder worden uitgewerkt. Overigens heeft het bouwbestuur de bewoners al laten weten binnen enkele maanden zelf met alternatieve plannen te komen. TERNEUZEN - In de Grote Kerk aan de Noordstraat te Terneuzen wordt zondag 26 oktober ds. M. C. van der Meer als nieuwe voorganger van de hervormde wijkgemeente Oost beves tigd. De dienst begint om 10.00 uur en wordt geleid door de plaatselijke pre dikanten C. Hoogendoorn en C. L. de Rooy. De intrede van ds. M. C. van der Meer is diezelfde dag om 14.30 in de Goede Herderkerk aan de Koninginnestraat, eveneens in Terneuzen. Na deze dienst is er gelegenheid kennis te maken met dominee en mevrouw Van der Meer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 35