Het is goed dat EMM nu onbekendetrainers heeft Henk Snijders: We zijn over het dieptepunt heen [Kansen Kasparov gestegen VIER BUITENLAND Metgod wil faire kans 1 'auer leidt Ierland Hén winnaar ih toto 39a Katowice een ronde verder Tegenstanders vfijdag 3 oktober 1986 ■eist (GPD) Na een afwezigheid van ruim drie jaar is John ■etgod terug in de selectie van Oranje. De vrije verdediger v, i Nottingham Forest moet over twee weken in Boedapest de vi rdediging organiseren tegen de Hongaren, waardoor Ro- n; ld Koeman eventueel kan opschuiven naar het middenveld, [ongarije is de eerste tegenstander van het Nederlands elftal 0] i weg naar de eindronde van het Europees kampioenschap 0' er twee jaar in West-Duitsland. De andere opponenten zijn [riekenland, Polen en Cyprus. buitenlanders W ereldkampioen aangezien voor een terrorist Leedvermaak Gemakzucht Teleurstellend Selectie Metgod k>or zekerheid laatste keer dat een bondscoach ijvers) een beroep op Metgod deed s in februari 1983, toen Oranje in Se la met 1-0 van Spanje verloor. Die alificatie wedstrijd voor het EK 334 in Frankrijk werd een regelrechte slukking. mede doordat op het mid- nveld drie centrale verdedigers etgod-Van de Korput-Hovenkamp) nden opgesteld en in de linie daar- hter met Krol en Spelbos nog eens ee. De een half jaar eerder door AZ aan Real Madrid verkochte Metgod irdween daarna in Zeist volledig uit leid. 21-voudige international was naast ,st. Nygaard, Peters en Spelbos een in de vijf spelers die in de zomer van 1911 de landskampioen van het jaar da rvoor verliet omdat AZ '67 de broe- Hem moest aanhalen. Via Real Ma id belandde de ooit door Barry Hug Ts ontdekte Metgod, 28 inmiddels, bij Jtfcttingham Forest, de huidige koplo- r in de Engelse league. Die kopposi- en het geringe aantal van zeven te- ndoelpunten in acht ontmoetingen [hrijft Brian Clough voor een niet ge g deel toe aan de inbreng van de Ne rlander, die dit seizoen bij Notting- m voor het eerst als vrije verdediger eelt. In de groep van zestien die bonds- ^^ach Rinus Michels volgende week )»or een stage van drie dagen op het [ortcentrum Papendal heeft ontbo- tn, is de in november 1978 in Oranje ^buterende Metgod een van de vier litenlanders' in de selectie. De an- fe drie zijn Wim Kieft (AC Torino), Irie van Tiggelen (Anderlecht) en Li: JERICK (RTR) - De Belg Eric Van- de raerden is de leiderstrui in de Ron de van Ierland weer kwijt. In de twee de etappe kwam de renner uit de pl< g Post met zeven seconden ach- teistand op ritwinnaar Steve Bauer in Limerick aan. De Candees. die in de sp -int de Nederlander Jacques Hane- graaf en de Brit Steve Jones versloeg, nam daardoor het leiderstricot over. Iri het klassement is het verschil met nderaerden drie tellen. Kleine pleis- 1 op de wonde voor de Belg was dat (andermaal de Ier Sean Kelly in een ]irt de baas bleef. Beste Nederlander ^|het algemeen klassement is Adri i der Poel op de zesde plaats, itdag tweede etappe: l.»auer(Can) 160 kilometer in 4.09,21,2. Ha- ^Braaf (Ned) z.t., 3. Jones (GBr) z.t, 4, Van- deraerden (Bel) op 7 seconden, 5. Kelly (Ier) z.t., 6. Elliott (GBr) z.t., 7. McCannlIerlz.t., 8. Thomas (GBr) z.t., 9. Paul Sherwen (GBr) z.t., 10. Van der Poel (Ned) z.t. Algemeen klassement: 1. Bauer 9.24,43, 2. Vanderaer- den op 3 seconden, 3. Kelly op 0.08, 4. Joho (Zwi) op 0.09, 5. Elliott op 0.10, 6 Van der Jjml op 0.12, 7. Thomas op 0.17, 8. McCann z.t., 9. Lieckens (Bel) z.t., 10. Sherwen (GBr) z.t. DE: HAAG (ANP) - Dubbel-toto 39 a hee; t een winnaar van de eerste prijs opg 'leverd. De gelukkige wordt een bedrag van bruto 8779,40 gulden rij ker. Bij Biet cijferspel waren twee winnaars, die elk bruto een ton ontvangen. De uitslag is: le prijs: 1 winnaar, die bruto 8179,40 ontvangt; 2e prijs: 8 winnaars, die elk 1 731,60 ontvangen; 3e prijs: 82 winnaars, die elk 178,40 ontvangen, cijfe pel nr. 39 en 39a Hel winnend nummer was: 54 97 55; 6 cijfers 'BB: 2 winnaars; 5 cijfers goed: 4 winnaars; 4 cijfers goed19 winnaars3 cij fers goed260 ^Biaars; 2 cijfers goed: 2.367 winnaars. Erwin Koeman (KV Mechelen), die in België een schorsing van zes weken moet uitzitten, maar welke straf voor Michels geen bezwaar is hem op te ne men in de selectie. Dat drietal maakte begin vorige maand ook deel uit van de ploeg die in Praag met 1-0 verloor van Tsjechoslowakije. 'Nieuw' in de groep zijn Valke en Spelbos, die de reis naar de Tsjechische hoofdstad misten vanwege een blessure. Na afloop van die ontmoeting liet Mi chels doorschemeren dat een aanval met Kieft en Van Basten in Boedapest niet erg voor de hand ligt. In een eerder stadium, bij de trainersbijeenkomst in Zeist, liet de bondscoach bovendien weten dat het Nederlands elftal zich niet meer de luxe kan permitteren van een vrije verdediger die regelmatig op avontuur gaat. Het ligt daarom voor de hand dat Michels met de keuze van Metgod kiest voor zekerheid achterin met Koeman daar vlak voor als een ex tra slot op de deur. In Boedapest staat voor de bondscoach het resultaat voorop en komt de schoonheid van het spel pas op de tweede plaats. Dat resultaat denkt hij te bereiken met een groep spelers, van wie er zes afkomstig zijn van Ajax (Van Basten, Rijkaard, Wouters, Silooy, Spelbos, Van 't Schip), vier van PSV (Van Breu- kelen, Gullit, Valke, Ronald Koeman) en een van Feyenoord (Hiele) en Roda JC (Suvrijn). De groep wordt aange vuld met het kwartet 'buitenlanders'. NOTTINGHAM (ANP) John Met god, sinds februari 1983 op 21 in terlandwedstrijden genoteerd, heeft geen idee wat Michels met hem van plan is. „Ik neem aan, dat hij in die stage de ploeg laat spelen, die ook tegen Hongarije gaat aantreden. Je gaat toch vol gens een bepaald idee te werk. Ik wil overigens in een gesprek met Michels wel weten, hoe hij mijn uitverkiezing ziet". „Als dat voor één keer is, dan be dank ik. Ik wil dolgraag, maar ik vind dat ik wel een redelijke kans verdien. Ik wil niet op één wed strijd worden beoordeeld. Zoiets hoort zeker over een iets langere periode te gaan. Ik moet tenslot te toch aan al die jongens wen nen. Alleen Spelbos en Van Breu- kelen ken ik nog. Maar nogmaals, ik wil een echte kans en niet na één tegenvallende wedstrijd aan de kant gezet worden." In geval van een blessure bij een van de zestien wil Michels putten uit de voorlopige olympische selectie, waartoe onder meer de Ajacieden Menzo, Bosman en Blind behoren, de PSV'er Vanenburg en de Feyenoor- ders Van Herpen, Troost en Hofman. In de selectie van Jong Oranje is Ajax eveneens met drie spelers (Rijnink, Winter, Witschge) vertegenwoordigd, een gelijk aantal als FC Twente (Snel- ders, Willems en Rutten). Het meest opmerkelijk in deze groep is echter de keuze van Tol en Krommen dijk, die met Wageningen in de eerste divisie spelen. Op Papendal fungeren Jong Oranje en de olympische selectie, die eveneens onder de hoede valt van Michels, volgende week woensdag en donderdag als sparringpartner van het Nederlands elftal. De volgende spelers hebben van de technisch directeur van de KNVB, Ri nus Michels, een uitnodiging ontvan gen om van 8 tot 10 oktober in Papen dal aanwezig te zijn voor de eerste voorbereiding van het Nederlands elf tal op de EK-kwalifïcatiewedstrijd te gen Hongarije, op 15 oktober in Boeda pest: Marco Van Basten, Jan Wouters, Sonny Si looy, Ronald Spelbos, John van 't Schip en Frank Rijkaard tallen Ajax), Joop Hiele lFeyenoordHans van Breukelen, Michel Valke, Ruud Gullit en Ronald Koeman tal len PSV), Wilbert Suvrijn (Roda JC), Adri van Tiggelen AnderlechtErwin Koeman (KV Mechelen), John Metgod tNottingham Forrest) en Wim Kieft (Torino). Michels heeft voor de voorlopige Olympische selectie eveneens zestien spelers aangewezen. Hij tekent daarbij aan, dat bij deze groep spelers voorko men, die eventueel alsnog in aanmer king kunnen komen voor de selectie van het Nederlands elftal. De selectie bestaat uit: Stanley Menzo, Dan ny Blind en John Bosman allen Ajax), Jos van Herpen, Sjaak Troost en Rent Hofman (allen Feyenoord), Ronald Lengkeek, Piet Wijnberg en Robin Schmidt allen Sparta), Willy Boessen (Fortuna Sittard), Gerald Vanenburg (PSV), Jan van Dijk en Mark Verkuyl (beiden FC Groningen), Danny Hoekman (Roda JC). Hans Gillhaus (FC DenBosch) en Michel Boerebach (Go Ahead Eagles). KATOWICE (AFP) - Katowice heeft zich donderdag als laatste ploeg ge plaatst voor de tweede ronde van het Europese toernooi voor bekerwin naars. De Polen versloegen in eigen huis de IJslandse vertegenwoordiger Fram Reykjavik met 1-0. Pas acht minuten voor het laatste fluitsignaal slaagde Marek Koniarek erin de IJslandse doelman te verslaan. Het eerste duel was door de Oosteuropeanen al met 3- 0 gewonnen. Katowice (Pol) - Fram Reykjavik (IJs) 1-0 (0-0). 82. Koniarek 1-0. Scheidsrech ter: Namoglu (Tur), toeschouwers 25.000. Inter Milaan heeft zich donderdag makkelijk geplaatst voor de tweede ronde van de strijd in het UEFA-toer- nooi. AEK Athene (Gri) - Inter Milaan (Ita) 0-1 (0-1). 8. Passarella 0-1. Scheidsrech ter: Eriksson (Zwe), toeschouwers: 60.000 TURIJN (SID) - De Venozolaanse we reldkampioen boksen in vederge wicht Bernardo Pinango heeft in Tu rijn, waar hij zaterdag zijn titel ver dedigt een onaagename ervaring op gedaan. De Zuidamerikaan, zijn trai ner Jacinto Palacio en zijn sparring partner Daniel Delgado werden plot seling door politiemensen met ge trokken revolver omringd en afge voerd. De politie zag het drietal voor terroris ten aan omdat het gekleed was in een trainingspakken en zwarte mutsen droeg. De drie mannen konden zich bovendien niet identificeren. Na 90 mi nuten bleek de pijnlijke vergissing van de Italiaanse politie. De tegenstanders van de EMM-da- mes in de eerste divisie B zijn: Animo (R) (Rijswijk); Attila (Utrecht); Cae sar (Beek), Fototechniek/Hellas 2 (Den Haag); Haak/DVC (Eindhoven), Hercules (R) (Rijswijk), IASON (Val kenburg); SVM (Munstergeleen); UVG (S) (Schiedam); Wings (Den Haag) en Zonnebloem (Montfoort). De tegenstanders van de EMM-heren in de eerste divisie B zijn: Arts/Me teoor (Eindhoven); Attila (Utrecht); Bat/ Seijst (Zeist); Fancom/Bevo (Panningen); Pius X (Eindhoven); Sittardia 2 (Sittard); Smeeing/BDC (Soest); Tongelre (Eindhoven); UDSV (Utrecht); VVN/Internos (Et- ten-Leur) en Van der Voort/Quintus (Kwintsheul). Eddy Schuitema en Marianne Ver meulen middent werden afgelopen maandag in Arnhem gehuldigd, om dat beide EMM'ers topscorer van de eerste divisie B waren geworden. Op de foto worden zij omringd door en kele EMM-speelsters. Bovenste rij vlnr: Karin Markusse, lngrid de Kok, Renate Hendrikse, Arlette Baan; middelste rij vlnr Christel van den Velde, Eddy Schuitema en Ma rianne Vermeulen; onderste rij vlnr Monique Louwerens en Jorien Ka mermans. MIDDELBURG - Marianne Vermeu len en Eddy Schuitema van EMM zijn het over één ding roerend eens. Het bestuur van de Middelburgse handbalvereniging heeft er goed aan gedaan om voor komend seizoen twee trainers, John Roelofs en Enri co van Cauter, aan te stellen die vol komen vreemd zijn voor EMM. „Het is allemaal wel leuk en aardig dat je mensen uit je eigen club benoemt tot trainer/coach, maar dat is toch niet ideaal. Het is beter iemand te heb ben, die er geheel onafhankelijk te genover staat", klinkt het als uit één mond. De twee topschutters van EMM - bei den werden afgelopen seizoen top scorer van de eerste divisie - onder vonden het in de voorbije competitie aan den lijve. Marianne Vermeulen: „Geen kwaad woord hoor over Jan Jongepier. We hebben onder hem best een goed seizoen gedraaid, maar ik had er zo af en toe wel eens moeite mee dat ik Jan zo goed kende. Je durft toch niet altijd te zeggen, waar het op staat. En ik hoefde me natuur lijk ook niet zo meer nodig te bewij zen tegenover Jan, omdat hij precies wist hoe ik speelde. Dat heb je niet als er een onbekende trainer de scep ter zwaait, dan wil en moet je je be wijzen". Eddy Schuitema maakte het afgelo penjaar twee trainers mee. Eerst was Cor Mol een paar maanden actief, „maar dat moest wel fout lopen, om dat de spelersgroep hem bij voorbaat al niet zo zag zitten". Daarna kreeg een oud-speler van EMM, Rob Vos, de touwtjes in handen, maar ook dat liep spaak. Velen hadden nog met hem samengespeeld en namen niet alles van Vos aan. „Rob was een noodoplossing", zegt Schuitema. De 28-jarige goaltjesdief beleefde Zondag begint voor de twee hoogst- spelende handbalteams in Zeeland, EMM-dames en heren, de competitie. De Middelburgse ploegen beginnen met een thuiswedstrijd. De EMM-da- mes ontmoeten om 13.15 uur Hellas 2 en de heren spelen om half drie tegen Quintus. PZC-sportredacteur Jan Dagevos blikt op deze pagina vooruit op het nieuwe seizoen. door al deze trainingsperikelen een weinig plezierig seizoen bij EMM. „We mogen blij zijn, dat we niet zijn gedegradeerd. Natuurlijk, het lag niet alleen aan de trainers. Wij had den zelf ook schuld. Het is als bij een echtscheiding, daar hebben er ook altijd twee schuld". Het gekonkel bij de EMM-heren en de slechte prestaties zorgden voor veel leedvermaak in de provincie. „Het is net als bij de voetbalvereni ging Vlissingen",constateert Schui tema, daar vinden sommigen het ook leuk als die club verliest. Dat heb je nu eenmaal als je de hoogst- spelende vereniging bent, dan is het kennelijk leuk om zo'n club te zien struikelen". Ondanks alles kon EMM zich zowel bij de heren als bij de dames (zij ein digden in de subtop) handhaven op het één na hoogste niveau. En dat is belangrijk, omdat het handbal in Zeeland steeds verder in slob dreigt te geraken. „Het gaat puur slecht met het handbal in Zeeland", merkt Marianne Vermeulen op. „Er zijn te weinig goede trainers en de instelling is ook niet meer als jaren geleden. Als een trainer vroeger tegen mij zei: je moet zo en zo lopen, dan deed ik dat. Nou, dat moetje nu eens proberen". Eddy Schuitema vult aan: „Het is een vicieuze cirkel. Er lopen weinig goede talenten rond, omdat er te wei nig goede trainers zijn. En een trainer van buiten Zeeland aantrekken, is vaak niet mogelijk, omdat dat te veel reiskosten met zich mee brengt". OUWERKERK - De afdeling Zeeland van het Nederlands Handbal Verbond (NHV) beleeft moeilijke tijden. In geen enkele andere regio in ons land neemt de animo voor deze sport zo af als in Zeeland. In 1985 bedroeg het ledenverlies 9,6 procent en dit jaar nam het aantal leden af met 7,3 procent. De afdeling telt nu nog 1262 leden, maar als de daling zich in een dergelijk tempo blijft doorzetten, is de ondergang nabij. Waarnemend voorzitter Henk Snijders uit Ouwerkerk is er echter van overtuigd dat het niet zo ver zal komen. Het schip is volgens hem niet zinkende. „Het tij is zich aan het keren", meent hij zelfs. „We zijn over het dieptepunt heen". Een opmerkelijke conclusie. Im mers: ruim drie maanden geleden vroeg de scheidende voorzitter Jack van der Endt zich af of de afdeling Zeeland nog wel bestaansrecht had. Hij deed tijdens die vergadering in Kapelle zelfs de suggestie om Zeeuwsch-Vlaanderen bij België te voegen, de clubs op Schouwen-Dui- veland in de Rotterdamse competi tie te laten meespelen en de rest van Zeeland bij een andere afdeling on der te brengen. Heeft Van der Endt, die wegens het aanvaarden van een baan in Utrecht de voorzittershamer moest neerleggen, dan een te nega tieve voorstelling van zaken gegeven Snijders: „Je zal mij niet horen zeg gen dat we uit de zorgen zijn", „maar ik zie het toch niet zo somber in. In 1985 zaten we ruim vier procent bo ven het landelijk gemiddelde en nu nog maar zo'n 2,5 procent. We zijn dus aan het inhalen". Het 'lichte herstel' is volgens de 35- jarige Snijders, in zijn dagelijks leven onderwijzer, het directe gevolg van de activiteiten van de jeugdcommis sie. „We hebben vorig seizoen in Zee land het mini-handbal geïntrodu ceerd", zegt Snijders die voorzitter is van die jeugdcommissie. „Op ver schillende plaatsen in Zeeland zijn video-banden getoond en informa tie-avonden gehouden en dat werpt zijn vruchten af. Vorig jaar hadden we vier welpenteams en nu zijn het er bij het begin van de competitie ze ven. Daarnaast gaan we langs de scholen en houden we in samenwer king met de clubs handbalinstuiven. Afgelopen zaterdag waren er bij zo'n instuif in Terneuzen 65 kinderen aan wezig. Die krijgen van de afdeling dan een zogenaamde sportcheque, die goed is voor drie gratis handbal trainingen. Op die manier haal je toch jeugd binnen. Ja, andere sport bonden zitten ook niet stü en gaan ook langs de scholen, maar als je niks doet, gebeurt er ook niks". Het is juist die gemakzucht, die de afdeling Zeeland op het randje van de afgrond deed belanden. „Er is in het verleden veel te weinig aan dacht aan de jeugd besteed, terwijl dat toch de basis is. In Limburg zijn ze al jaren bezig met mini-handbal. Het aantal mini-handballers is daar inmiddels groter dan het totale le denbestand van de afdeling Zee land. Ik weet wel dat er niet altijd de mensen (leiders en trainers) voor te vinden zijn, maar er is in het verle den toch ook te gemakkelijk over ge dacht. Iedereen vermoedde dat het wel niet zo'n vaart zou lopen". De meesten zijn zich inmiddels be wust van de nijpende situatie en pro beren in samenwerking met de afde ling het handbal in Zeeland te popu lariseren. Tot zijn spijt moet Snijders echter constateren dat de toonaan gevende vereniging in Zeeland, EMM uit Middelburg, de afdeling nogal eens in de steek laat. „EMM zou ei genlijk een voortrekkersrol moeten vervullen, maar daar valt weinig van te merken. In het afdelingsbestuur en de verschillende commissies tref je geen enkele EMM'er aan". Henk Snijders is niets te veel. Hij is bereid bergen werk te verzetten om de handbalsport in Zeeland uit het dal te halen. Mijn doel is dan ook om over drie jaar 1500 leden te heb ben", zegt Snijders, die inmiddels is gevraagd om voorzitter van de afde ling te worden. „Dat wil ik best, maar dan moet er wel een andere voorzitter voor de jeugdcommissie gevonden worden. En als dat niet lukt, zal ik voorzitter van de jeugdcommissie blijven. Dat werk heeft de voorrang". Een Zeeuwse ploeg op het hoogste niveau lijkt, dan ook een onbereik baar ideaal. „Dat zie ik inderdaad niet zo snel gebeuren", zegt Schuite ma. „Dan moet je toevallig een team van erg sterke spelers bij elkaar hebben, die elkaar door en door steunen". Bij de EMM-dames was er afgelopen jaar sprake van een dergelijke situa tie. De Zeeuwse handbalinternatio nal Diana Niemantsverdriet verruil de Quintus voor EMM en nam boven dien de talentvolle speelster Moni que Louwerens mee. Aan het begin van het seizoen werden dan ook hoge verwachtingen gekoesterd, maar de Middelburgse dames moesten aan het eind van de rit genoegen nemen met een vijfde plaats. „Het was geen teleurstellend seizoen", benadrukt Vermeulen die 125 keer raak schoot, „maar als we ooit in de eredivisie hadden willen komen, dan had het vorig jaar moeten gebeuren. Toen stond er een sterk team, alleen het duurde even voordat we elkaar blin delings vonden". Dit jaar zullen de EMM-dames, waar John Roelofs (HVSV) de plaats van Jan Jongepier heeft ingenomen, waarschijnlijk met minder genoegen moeten nemen. Pessimisten spreken zelfs al over mogelijke degradatie, omdat Diana Niemantsverdriet, keepster Jorien Kamermans en ook Marianne Vermeulen niet beschik baar zijn. Niemantsverdriet en Ka mermans zijn in verwachting en Ma rianne Vermeulen (29) heeft besloten te stoppen om wat meer aandacht aan haar bijna driejarige zoontje Ha rold te kunnen besteden. „Drie keer in de week trainen en op zondag nog eens spelen, dat vond ik wat te veel worden". De Vlissingse ziet het ech ter nog niet zo somber in voor EMM. „Het zal voor de meiden een moeilijk seizoen worden, maar ik denk dat ze zich kunnen handhaven. In het twee de deel van de competitie z al Diana Niemantsverdriet er hoogstwaar schijnlijk ook weer bij zijn. Het is al leen te hopen dat de ploeg niet te ma ken krijgt met blessures, want er zijn nu nog maar twee wissels". Mochten de EMM-dames in de begin fase inderdaad te maken krijgen met blessureleed zal er ongetwijfeld een beroep worden gedaan op Marianne Vermeulen. Ze zal dan niet weigeren. „Ik heb in de voorbereiding al weer een paar keer meegedaan", verklapt ze, „maar ik hoop echt niet dat het in de competitie nodig zal zijn". Bij de heren, die worden getraind door de Brabander Enrico van Cau ter (afkomstig van Internos uit Et- ten-Leur), is de basis ook smal voor het komend seizoen. Bert de Jonge geeft voorlopig de voorkeur aan at letiek en Ron van Belzen wil zich op de triathlon storten. „Ik heb er best begrip voor dat zij zich op een ander terrein begeven, het zijn op en top sportlieden, maar het is wel teleur stellend dat zij er niet meer bij zijn nu we een nieuwe trainer hebben". Bovendien is het ook nog maar de vraag of Schuitema zelf inzetbaar zal zijn. De scherpschutter, hij scoorde het afgelopen seizoen 177 doelpun ten, kampt met een blessure aan zijn enkel en knie. „Ik moet misschien aan mijn enkel geopereerd worden en dan zal ik een tijdje uit de roulatie zijn. Desastreus voor EMM Wednee, niemand is toch onmisbaar". De selectie van de EMM-dames be staat uit: Karin Markusse (keep ster), Paula Kappeteijn, Christel van den Velde, Monique Louwerens, Renate Hendrikse, Lesley Boste laar, lngrid de Kok, Arietta Baan en Marja Kamermans. Trainer: John Roelofs. De selectie van de EMM-heren be staat uit: Wim Brandes, Jos Aerts- sen (keepers), Edwin Davidse, Mare Dingemanse, Eric Dingemanse, Ed dy Schuitema, Bert de Vries, Alex de Best, Rob de Groot, Ron Onwijn, Mare Sallet, Frank Geldof, Bob Ris- seeuw, Ruud Schobbers en Edwin Pasman. Trainer: Enrico van Cau ter. LENINGRAD (AFP/Reuter) De ,ka®s dat Gary Kasparov zijn we reldtitel schaken prolongeert wordt steeds groter. De woensdag afgebro ken 21e partij uit de tweekamp tegen 'ifiratoli Karpov eindigde donderdag in Leningrad in remise. Dat resultaat wak woensdag na het afbreken al ver wacht. Deltwee spelers kwamen donderdag nojTvoor vijf zetten aan het bord. Op voorstel van Karpov werd het remise. De [stand in de tweekamp werd daar door 10,5-10,5. De woensdag afgebroken partij kreeg don derdag het volgende verloop Wit iKarpov). zwar (Kasparov); afgebroken stelling: wit: KdJ, Lc2, P12, pionnen: a2. e4. f4, g3 en h4; zwar): Kd6. Pb6, Lc6, pionnen: a7. c5. f6, g7 en ho 41Lc6-b5Ude onder couvert afgegeven zet) 42. |d3-c3 Pb6-a4* 43. |c3-d2 c5-c4 44. e4-e5t H6xe5 45. Pt'2-e4t Kd6-e6 "fSRise °P voorstel van wit. De Rus André Sokolov heeft donder dag n Riga de twaalfde partij uit de fi nale van het kandidatentoernooi te gen zijn landgenoot Artoer Joesoepov ■gÉaionnen. Sokolov, die met zwart speelde, kwam daar de winst op gelijke LENINGRAD In hun 21e partij hebben Anatoly Karpov hen Garri Kasparov hoogte met zijn tegenstander: 6-6. donderdag remise gespeeld. Henk Snijders

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 27