Feyenoord krijgt hitte als extra tegenstander Pierre Raas drie keer winnaar in vier dagen Sara Simeoni sluit haar carrière af Dubbelslag van Kelly WiUy van de Kerkhof jubileert bijPSV PZC/sP°rt IEREN NA DE RUST OPGEROLD: 5-1 Manchester verliest Programma Europacup Uitslagen Kees Bruins liep record AJAX ZONDER ARNOLD MÜHREN Ajax SNELSTE IN NIEUW-NAMEN 25 Stappen tegen namaak-Boris Toekomstronde Duitse spelers ^rijgen premie De Toto-hoofdprijs voor het komende weekeinde zal circa f 50.000,- bedragen. Dank zij de Jackpot! Haal snel een formulier bij uw Toto/Lotto-inleveradres. TOD-T NAC verslaat ook RBC: 1-0 Remise in tweekamp V WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1986 Peter Houtman voltrekt het vonnis over Galway GRONINGEN (GPD) De spelers van FC Groningen kunnen de vishengels over veertien dagen meenemen naar Ierland, al zag het daar in de rust van het eerste Europa-Cupduel tegen Galway United allerminst naar uit. De stand was toen nog in evenwicht (1-1) en de volgende Europa- Cupronde voor de Oosterparkbewoners leek op dat moment ver weg. Na de pauze stelde de thuisclub tegen de naarmate de wedstrijd vorderde steeds meer uitgeput rakende Ieren toch nog orde op zaken: 5-1. Aan de vooravond van de partij in het Oosterpark had trainer Rob Jacobs enigszins balorig het plan geopperd dat hij bij de return graag enige visjes aan de haak wilde slaan. Daarvoor zou ongetwijfeld een uurtje vrijgemaakt kunnen worden, want Galway United was immers een zacht eitje, dat onge twijfeld met „een nulletje of vijf' zou worden opgerold. Een foutieve ge dachte, zo leek aanvankelijk. Was Galway United dan zo sterk? Nee, integendeel zelfs, al waren de dappere en vaak flink van zich af schoppende LONDEN (Reuter) Watford heeft Manchester United dinsdag in de in haalwedstrijd van de Engelse eerste divisie zijn vierde nederlaag toege bracht (1-0) en daarmee de positie van United-manager Ron Atkinson bijzon der wankel gemaakt. Het enige doel punt kwam op naam van invaller Iwan Roberts. De jeugdinternational van Wales maakte in de 74e minuut handig gebruik van een misverstand in de ver dediging van United. Bij Manchester speelde Bryan Robson een opvallend sterke rol op het middenveld. Hij liet zijn directe tegenstander Brian Talbot alle hoeken van het veld zien. Alleen bleef het goede werk van Robson zon der tastbaar resultaat. IAMBURG (ANP/AFP) - Ion Tiriac, le manager van Boris Becker, kampt net een ongebruikelijk probleem, en dubbelganger van het Westduitse ennisidool dreigt het voorbeeldige mago van 'Boem Boem Boris' te be- ichadigen. Tiriac verklaarde dinsdag uridische stappen te zullen onderne- nen tegen de namaak-Boris, de 20-ja- ige Christoph Maier. .Die jongen hangt elke avond rond in de discotheken van Hamburg. Hij ookt, drinkt en deelt handtekeningen uit. Het is een schande", zo mopperde de besnorde Roemeen. Maier lijkt als twee druppels water op de Wimbledon-kampioen van 1985 en !6. De dubbelganger is afkomstig uit lUdwigshaven, dat niet ver verwijderd s van het stadje Leimen, de geboorte- laats van Becker. Hij heeft hetzelfde irofiel en dezelfde kleur haar. Alleen de lengte komt niet overeen. De twee de Becker meet 1.81, tien centimeter minder dan de 'ambassadeur' van Uni- ;ef. e gelijkenis heeft Maier al meer opge- everd dan gratis consumpties. Hij eeft ruim ruim drieduizend gulden er dag verdiend met het poseren voor lag- en weekbladen. IPAU (AFP) - In afwachting van de ware bergetappe naar Luz Ardiden eeft het peloton zich dinsdag in de evende etappe van de Ronde van de Toekomst van de Europese Gemeen- chap rustig gehouden. Na een rit van 196 kilometer van Pamplona naar Pau meldden twee Basken zich vooraan ij de sprint. De Spanjaard Joakim Mugika boekte zijn eerste etappe- verwinning in de wedstrijd voor rofs en amateurs. •e uitslag van de zevende etappe: Joakim Mugika (Spa) 196 kilometer in ■05,06, 2. Miguel Indurain (Spa) op 0.05, 3. !arlos Santos Por) op 0.10,4. Americo Silva Por) op 0.15, 5. Vladimir Moeravski (Sov), 6. Jilan Jonak(Tsj), 7. Casimiro Moreda (Por), Libor Matejka (Tsj9. Frans Maassen Ned), 10. Janusz Koeoem (Noo), allen in de- elfde tijd als Silva. tlgemeen klassement: Roy Knickman (VSt) 24.40.25, 2. Enrique Jarrera (Spa) op 4.36,3. Moeravski op 6.29,4. 'farin Myyrilainen (Fin) op 7.09, 5. Indurain >P 7.10,6. Alexi Grewal (VSt) op 7.18, 7. Oleg larosjenko (Sovi op 7.28, 8. Martial Gayant Fra) op 7.32, 9. Jonas Tegström (Zwe) op (■33, 10, Laurent Biondi (Fra) op 7.41. JUSSELDORP (SID) De tweede •laats tijdens het toernooi om de we- eldtitel voetbal voor landenteams in fexico heeft de Westduitse selectie en bedrag van bijna 200.000 gulden Pgeleverd. De basispremie bedroeg uim 140.000 gulden. 'er gespeelde wedstrijd ontvangen de pelers nog een toeslag van zevendui zend gulden. Voorzitter Herman Neu- >erger van de Westduitse voetbalbond DFBi maakte het bedrag deze week lekend in een interview met het West- luitse weekblad 'Bunte Illustrierte'. Ierse strijders ook weer niet zo zwak als zij vooraf waren afgeschilderd. De 'nummer twee' uit de Ierse competitie van vorig jaar bleek niettemin een zeer povere tegenstander, van het niveau 'vprppljtv van een redelijke hoofdklasser. Cv/Mo Waarmee direct ook een oordeel over FC Groningen is uitgesproken. De thuisclub stond stijf van de zenuwen en maakte de fout mee te gaan in het wilde spel van de Ieren. Hoewel de sub topper al na vijf minuten de score openbrak schitterende 25-meter- knal van Eykelkamp in de bovenhoek kwam er totaal geen rust in de acties van de Groningers, die veel te graag wilden, maar aanvankelijk geen fat soenlijke aanval op de mat legden. De enorme dadendrang had een ave rechtse uitwerking. Bovendien werd de ruimte op de vleugels nauwelijks benut. De bal werd bij voorkeur vanaf het middenveld in de trechter ge pompt, een kolfje naar de hand van de kopsterke en trapvaste verdedigers Cassidy en Moran. Echte kansen wer den dan ook nauwelijks gecreëerd, EINDHOVEN (ANP) - Willy van de Kerkhof speelt vanavond in het Euro pa Cup-duel tegen Bayern München zijn 500e officiële wedstrijd voor PSV. De oud-international kondigde vorig seizoen aan zijn loopbaan bij PSV af te willen bouwen, maar werd door de met blessures en schorsing getroffen clubleiding alsnog teruggehaald voor het belangrijke duel in Eindhoven. Voor de Helmonder, die de dag voor het treffen 35 jaar werd, is de wed strijd van vanavond zijn 64e duel in Europa Cup-verband. Van de Kerk hof kwam verder in 388 competitie- en 48 bekerwedstrijden uit. In een uitverkocht stadion zal de 35-jarige middenvelder opnieuw alle gaten moeten dichten. De technische leiding in Eindhoven kan in de topper zeker beschikken over de Deense internationals Arne- sen en Nielsen, die beiden langdurig geblesseerd zijn geweest. Ondanks het gebrek aan wedstrijdritme gaf trainer Guus Hiddink de twee een plaats in het basiselftal. Door het ontbreken van Gullit speelt Koe man weer laatste man, de positie waar de Oosterling het beste tot zijn recht komt. Berry van Aerle neemt de plaats van de geblesseerde Thoresen in. De verdediger kreeg de voorkeur boven de aanvallend ingestelde middenvelder Van Rooy. Hiddink en Kraay willen de Westduitse counterspecialist met vier midden velders opvangen. De middenlinie bestaat uit Van Aerle, Arnesen, Val- ke en Van de Kerkhof. In aanval lend opzicht zullen Van der Gijp en Vanenburg eindelijk moeten laten zien, dat ze ook op internationaal niveau kunnen presteren. De pas herstelde Koolhof werd nog te licht gevonden om opnieuw met Euro pees voetbal kennis te maken. Opstellingen: PSV: Van Breukelen, Ge- rets, Nielsen. Heintze, Van de Kerkhof, Koeman, Van Aarle, Valke, Amessen. Vanenburg. Van der Gijp. Bayern (vermoedelijke opstelling): Pfaff. Nachtweih, Eder, Pflugler. Flick, Malty Wilmar, Matthaus. Brehme, Rummenig- ge. Wohlfarth. De Duitse trainer Udo Lattek Irechtsnam gisteren zijn spelers onder han den in het stadion van PSV. waardoor de vroege treffer van Eykel kamp, al na vijf minuten gescoord, tot acht minuten voor rust het enige hoogtepunt van de wedstrijd was. Toen trok Galways beste speler, Paul McGee, er plotseling tussenuit. De slecht wendbare Van den Berg wan delde hij simpeltjes voorbij en John de Wolf wist vervolgens niks beter te doen dan McGee binnen het strafschopge bied onhandig neer te leggen. De on deruitgehaalde speler voltrok zelf het vonnis: 1-1. De verbazing over die tussenstand in het Ierse kamp was levensgroot. Niet in het minst bij de burgemeester van het havenplaatsje aan de Ierse west kust, die met glimmend gezicht en ambtsketen rond de nek via de micro foon van een meegereisde verslagge ver het thuisfront kond deed van de 'fantastic' verrichtingen van zijn jon gens. Die Ierse vreugde duurde echter maar kort, want na rust rolde FC Groningen de Ieren toch nog op. Peter Houtman (tweemaal met het hoofd en één maal met de voet) en Paul Mason (schot vanaf de rand van het strafschopge bied) voltrokken het vonnis over de Ierse ploeg, die slechts tweemaal per week traint en in de tweede helft aan het eind van zijn latijn was. FC Groningen: StormBoekweg, Van den Berg en De Wolf; Mason, Olde Riekerin- k,Roossien en Gall: Bakker (Dew Cock), Houtman en Eykelkamp. Galway United: Blackmore; Naughton, Cassidy, Moran en Carpenter; Murphy, Ashton, Pat O'Toole enMcDonnel;Mernagh (O'Flarity) en McGee. Peter Houtman benut zijn specialiteit om te scoren tegen Galway. PECS (ANP) - Niet alleen PMSC, de ar beiders-sportclub uit Pees, maar ook de hitte zal vandaag tegenstander zijn van Feyenoord in de eerste ronde van het toernooi om de UEFA-beker. In de rustige provincieplaats in het zuiden van Hongarije wees de thermometer dinsdag bijna dertig graden aan. Mede daarom hield Rinus Israel dins dagmiddag de enige training, die de Rotterdammers na de vermoeiende, drie en een half uur durende busreis van maandag afwerkten, eenvoudig. Enkele oefeningen en een kort partij tje van acht tegen acht was het enige dat de coach zijn ploeg liet doen. Het kleine stadion, dat plaats biedt aan 16.000 toeschouwers, is al weken uitverkocht. Het bestuur van de club stelt dat het gemakkelijk het dubbele aantal kaarten had kunnen verkopen, indien de accommodatie dat zou heb ben toegelaten. Israel, die Pees nog nooit heeft zien spelen en alleen op informatie van zijn assistent Wim Jansen kan afgaan, wil geen risico nemen. Hij begint met een versterkte defensie, waarin Ben Wijn stekers op rechts zal spelen en Ruud Heus als extra verdediger wordt opge steld. De plaats van de voor één Euro pa Cup-wedstrijd geschorste Keje Mo lenaar wordt op het middenveld inge nomen door André Hoekstra. De opstellingen zijn: Feyenoord: Hiele. Wijnstekers, Troost. Van Herpen, Duut en Heus, Hoekstra, Been en Tahamata, Hofman en Elstrup PMSC: Bodnar, Konya, Torna, Roth enBrez- nickzy, Turi, Megyeri. Berczi en Csoboth.Lo- vasz en Meszaros. Scheidsrechter: Vassaros Griekenland Er is enige tijd onduidelijkheid ge weest over de aanvangstijd van Bur- saspor-Ajax. Met een brief van de UE FA in de hand, hield het bestuur van de Amsterdamse vereniging het erop dat de confrontatie vanmiddag om vijf uur zou beginnen. Bursa daarentegen ging uit van vier uur, waarna beide partijen tot een 'compromis' kwamen. Als de vertegenwoordiger van de Euro pese voetbalbond hij was gisteren nog niet gearriveerd in Bursa ermee instemt dan zullen de teams elkaar vanmiddag half vijf (half vier Neder landse tijd) treffen. Wat wel definitief vaststaat, is dat Ar nold Mühren er niet bij zal zijn. Terwijl Ajax gisteren een lichte training af werkte, werd de middenvelder onder handen genomen door fysio-therapeut Pim van Dord en clubarts Otto Stibbe. Al snel werd duidelijk, dat Mühren nog niet speelklaar is. NIEUW-NAMEN Nu het wielersei- zoen tegen het einde loopt is de ama teur Pierre Raas nog altijd in onzeker heid over volgend jaar. De Beveland- se renner weet niet of hij nog zal rij den voor de gastrenners-vereniging, waarvan hij deel uitmaakt. Vandaar dat hij in de laatste wedstrijden ken nelijk getergd en tot het uiterste ge motiveerd aan het vertrek komt. Dat leidde het afgelopen weekeinde tot twee overwinningen: in het Belgische Nieuwkerken-waes en in Tilburg. Dinsdag, in Nieuw-Namen, zette Raas die succesvolle reeks voort. In een massale aankomst was hij Eric Ver- eecken te snel af. Door die drie overwinningen in enkele dagen tijd heeft Pierre Raas intussen een uitstekende sollicitatie-brief in handen. Zelf zou hij ook graag rijden voor een gastrennersvereniging. Daar door bestaat immers de mogelijkheid om aan klassieke wedstrijden deel te nemen. De enige manier om zich in de kijker te kunnen rijden. „Ik zou na tuurlijk het liefst bij deze ploeg rijden, maar ik weet nog altijd niet zeker of ik kan blijven. Ik merk nu pas dat het vooral door een gebrek aan zelfver trouwen komt, dat ik nog steeds niet constant genoeg ben. Als het een paar wedstrijden niet naar wens loopt, mis ik gelijk zelfvertrouwen". Vorig seizoen kende Pierre Raas ook zo'n opleving. Toen won hij in twee we ken tijd ook vier wedstrijden. „Maar toen het plotseling weer minder ging, was ik dat zelfvertrouwen weer kwijt. Dit jaar heb ik dat steeds gehad. Ik kon niet van me afbijten in de wedstrij den; maar nu voel ik dat ik het wel kan". Over de wedstrijd van dinsdag middag in Nieuw-Namen was niet veel te vertellen. Daarvoor verliep de con frontatie in de polders (in verband met rioleringswerkzaamheden kon er niet in het dorp worden gereden, maar moest als alternatief een omloop van ruim elf kilometer worden gebruikt! veel te vlak. Het bleef bij enkele ont snappingspogingen van met name Ka- rel van Goethem, maar de amateur uit Kloosterzande kreeg geen ruimt evan het peloton. Ook een poging van Patrick van passel met nog zo'n twaalf kilometer te gaan werd verijdeld en uiteindelijk moest een massaspurt de beslissing brengen. Daarin was Pierre Raas de snelste, voor Eric Vereeecken en Patrick Tol- hoek. Het betekende de vijfde over winning voor Raas dit jaar. De uitslag: 1 Pierre Raas 's-Heerenhoek (93 kilometer in 2.07.10). 2 Eric Vereecken, Sint- Jansteen; 3 Patrick Tolhoek. Yerseke, 4 Kees Vleugel. Wemeldinge, 5 Louis van Mooi, Oosterhout, 6 Christ de Baat. Steen bergen, 7 Marcel Dumernit Amsterdam; 8 Karei van Goethem, Kloosterzande. 9 Peter van Klundert, Hoogerheide. 10 Peter Mol, 's- Gravenpolder, 11 Willem-Jan van Loen- hout, Nieuw-Vossemeer. 12 Wim de Waal, Axel, 13 G. Ratterman, Mijdrecht. 14 Janus de Visser, Goes. 15 Chris Goeree. Graauw, 16 Cor Vervaet, Walsoorden, 17 Nap Hage. Sint- Maartensdijk, 18 Ron Bril, Ossendrecht, 19 Hans Moens. Terneuzen, 20 Patrick van Pas sel, Sluiskil. Ook de selectie van Ajax moest gisteren trauien onder tropische omstandighe den. Marco van Basten zocht in dertig graden hitte een aangename verkoeling. i Advertentie TOTO-HOOFDPRIJS STERK VERHOOGD. L ROME (AFP) - Sara Simeoni heeft af scheid genomen van de atletiek. De 33-jarige Italiaanse atlete behoorde jarenlang tot de absolute top in het hoogspringen. In Moskou was ze in 1980 Olympisch kampioene. Twee jaar eerder werd ze wereldrecord houdster met 2 meter en 1 centimeter, enkele dagen voordat ze de Europese titel veroverde na een fascinerende strijd met haar rivalen, de Oostduitse Rose-Marie Ackermann en Westduit se Ulrike Meyfarth. Simeoni besloot haar carrière te beëin digen na de teleurstellende prestatie tijdens de Europese titelstrijd in Stutt gart. Daar kwalificeerde ze zich niet voor de fmale. Aanvankelijk was het haar bedoeling volgend jaar voor eigen publiek tijdens de wereldtitelstrijd in ROOSENDAAL (ANP) - Het herstel na de slechte Competitiestart heeft zich dinsdag bij NAC doorgezet. De ploeg van Leen Looyen won de derby tegen RBC met 1-0. Guus van der Borgt maakte de winnende treffer een kwar tier na de rust. Scheidsrechter Geurds moest zich tij dens de wedstrijd, die werd bekeken door 5100 toeschouwers, laten behan delen door een dokter. De leidsman kwam in botsing met een speler en be zeerde daarbij zijn linkeroog. De karakteristiek is: RBC - NAC 0-1 (0-0). 60. Van der Borgt 0-1. Scheidsrechter: Geurds. Toeschouwers: 5100. Rome de hoogspringbak voorgoed te verlaten. Maar de deceptie in Stutt gart verhaastte het afscheidsproces. De atlete maakte de laatste weken een depressieve indruk en klaagde voort durend over vermoeidheid. Het heilige vuur dat haar naar de top van de atle- tiekwereld gevoerd had, was totaal verdwenen. De Italiaanse, geboren in Rivoli Vero na, nam aan drie Olympische Spelen deel en veroverde alle soorten ereme taal. In Montreal 1976 brons, in Mos kou 1980 goud en in 1984 in Los Ange les zilver achter Meyfarth. Voor de hui dige wereldrecordhoudster Stefka Kostadinova uit Bulgarije betekende het afscheid van Simeoni een verlies. „Zij was mijn idool. Sara zal voor mij een voorbeeld betekenen wat je met wilskracht kan bereiken. De sportwe reld verliest in haar een groot atlete". Sara Simeoni zal zich voortaan ver dienstelijk maken als huismoeder. Europa Cup I PSV (NED)-Bayern München (WDl); FC Porto Ppon-Rabat Ajax (Mal); Avenir (Lluxi-Austria Wien (Oost); Beroe Stara Zagora Bull-Dinamo Kiev (Sov); Juventus (Itai-Valur Reykjavik (IJsi; Rode Ster Belgrado Joei-Panathinaikos (Gril; Young Boys (Zwi)-Real Madrid (Spa); An- derlecht (Bel)-Gornik Zabrze (Pol); Brondby Dent-Honved Boedapest (Hon); Besiktas Istanboel Turt-Dy- namo Tirana (Alb); Apoel Nicosia (Cyp (-Helsinki (Fin); Rosenborg Trondheim (Noo)-Linjield IN-Ien; Or- gryte Goteborg (Zwe)-Dynamo Ber lijn (ODl); Shamrock Rovers Ier)- Celtic Glasgow (Sch); Paris St. Ger main iFri-Vitkovice (Tsj); Steau Boe karest (Roe) is vrijgeloot. Europa Cup II FC Aberdeen (Sch)-FC Sion (Zwii; Bordeaux (Fra/-Waterford (Ier);Mal- mö (Zwei-Apollon Limassol (Cyp); Bursaspor (Tun-AJAX (NED); Rapid Wien (Oost)-FC Brugge (Bel); AS Ro ma (Itai-Real Zaragozza (Spa); Nen- dori Tirana (Alb)-Dinamo Boekarest iRoe)Benflca Pori-Lillestrom (Noo); Katowice (Poli-Fram Reykjavik (IJs); 1903 Kopenhagen (Dem-Vitosja Sofia (Bul) 1-0; Glentoran (N-Ier)-Lokomo- tiv Leipzig (ODl); Vasas Boedapest (Hon)-Velez Mostar (Joe); FC Wrex ham (Ier)-FC Zurrieq (Mal); Haka Valkeakosken (Fin)-Torpedo Moskou (Sov); Olympiakos Piraeus (Grit- Union Luxemburg (Lux); VFB Stutt gart (WDl)-Spartak Trnava (Tsj). UEAFA-beker Lens (Fra)-Dundee United (Sch); FC GRONINGEN (NED)-Galway United (Ier) 5-1; Akranes IJst-Sporting Lis sabon (Por); Athletic de Bilbao Spa )- Magdeburg (ODl); Atletico Madrid (Spa)-Werder Bremen (WDl); Kalmar (Zwe)-Leverkusen (WDl); Dinamo Minsk (Sov)-Raba eto Gyor (Hon); Sigma Olomouc (Tsj)-IFK Goteborg (Zwe); Coleraine (N-Ier)-Stahl Bran denburg (ODl); Legia Warschau (Pol)- Dnjepr Dnjepropetrovsk (Sov); Glas gow Rangers (Sch)-Ilves Tampere (Fin); Uerdingen (WDl)-Carl Zeiss Je na (ODD; Linzer ASK (Oos)-Widzew Lodz (Pol); Neuchatel Xamax Zwi)- Lyngby (Den) 2-0; Beveren Bel)-Vale- rengen (Noo); Jeunesse d'Esch (Lux)- AA Gent (Bel) 1-2; Pees Munkas (Hon)-FEYENOORD (NED); Sparta Praag (Tsj)-Vitoria Setubal (Por); Heart of Midlothian Schi-Dukla Praag (Tsj); Nantes (Fra)-Torino (Ita); Iraklion Kreta (Gri)-Hajduk Split (Joe); Flamurtari Vlora Alb)- Barcelona (Spa); Fiorentina Ita)- Boavista (Por); Hibernians (Mal)- Trakia Plovdiv (Bul); Sredets Sofia (Bul)-SSW Innsbruck (Oost); Inter Mi lan (Ita)-AEK Athene (Gri); Bor. Mönchengladbach (WDl)-Partizan Belgrado (Joel 1-0; Sportul Studen- tesc (Roe)-Omonia Nicosia (Cyp); Universitatea Craiova (Roe)-Galata- saray TurRijeka (Joe)-Standard Luik (Bel); Napoli IItai-Toulouse (Fra); Spartak Moskou (Sov)-Luzem (Zwi). De karakteristieken van de op dins dag in de Europese bekertoernooien gespeelde wedstrijden zijn: BEKERWINNAARS BK 1903 Kopenhagen (Den) - Vitosja Sofia (Bul) 1-0 (0-0). 50. Mathiasen 1-0. Toeschouwers: 4593. Fram Reykjavik (IJs) - GKS Katowi ce (Pol) 0-3 (0-1). 25. Koniarek 0-1, 66. Koniarek 0-2, 85. Kunbisztal 0-3. Toe schouwers: 1000. UEFA-BEKER Borussia Mönchengladbach (Wdl) - Partizan Belgrado (Joe) 1-0 (1-0). 24. Krauss 1-0. Scheidsrechter: Nemez (Hon), toeschouwers: 7000. Geel: Winkhold (Borussia), Zupic (Parti zan). FC Groningen (Ned) - Galway United (Ier) 5-1 (1-1). 4. Eykelkamp 1-0, 37. McGee 1-1 (strafschop), 48. en 56. Houtman 2-1 en 3-1, 73. Mason 4-1, 74. Houtman 5-1. Scheidsrechter: Schon (Luxemburg). Toeschouwers: 17.000. Geel: McDonnell (Galway). Xamax Neuchatel (Zwi) - Lyngby Ko penhagen (Den) 2-0 (1-0). 29. Jacobacci 1-0, 82. Stieleke 2-0. Toeschouwers: 16.000 Jeunesse d'Esch (Lux) - AA Gent (Bel) 1-2 (0-1). 36. Noliet 0-1,49. Scholten 1-1, 77. De Wolf 1-2. Toeschouwers: 2500. RIGA (AFP) De zesde partij in de fi nale van het kandidatentoernooi tus sen de Russen Joesoepov en Sokolov is dinsdag in de tweede zitting in remi se geëindigd. Na 51 zetten tekenden beide grootmeesters de vrede. Door dit resultaat behield Joesoepov zijn voor sprong van twee punten (4-2). De zesde partij was maandag na 41 zetten afge broken. De match tussen beide spelers gaat over 14 partijen. ALGHERO (AFP) - Sean Kelly heeft in de 75e ronde van Catalonië een dub belslag gemaakt. De ambitieuze Ier won dinsdag de zevende etappe en werd de nieuwe leider in het alge meen klassement. In de individuele tijdrit over 29,9 kilometer in en rond Alghero op Sardinië was hij een klas se apart. Hij raasde in de drukkende warmte en bij windstil weer het traject, met na 10 kilometer een helling van 1500 meter, als een wervel vind af met de gemiddel de snelheid van ruim 46,5 kilometer per uur. Alle concurrenten moesten opvallend veel tijd prijsgeven. Laurent Fignon werd ondanks zijn wekenlange verblijf op grote hoogte in Colorado Springs tweede op 52 seconden. Jose Gorospe, een erkend tijdrijder, volgde als derde op 53 seconden. Beste Neder lander werd Jan van Wijk op de 20e plaats op 2.59. De uitslag van de zevende etappe is: 1. Kelly (Ier) 29,9 km in 38.34, 2. Fignon (Fra) op 0.52, 3. Gorospe (Spa) op 0.53, 4. Mottet (Fra) op 1.13, 5. Pino (Spa) op 1.14. 17. Delgado (Spa) op 2.40, 20. Van Wijk (Ned) op 2.59, 35. Van Orsouw (Ned) op 3.59, 55. Siemons (Ned) op 4.40, 78. Hoondert (Ned) 5.35. Algemeen klassement: 1. Kelly (Ier) 27.08.12, 2. Pino (Spa) op 1.25, 3. Fuerte (Spa) op 1.33, 4. Mottet (Fra) op 1.37, 5. Da Silva (Por) op 2.01, 6. Lejarreta (Spa) op 2.39, 7. Delgado (Spa) op 2.50,31. Van Wijk (Ned) op 21.12,66. Van Orsouw (Ned) op 44.30, 85. Siemons (Ned) op 1.00.29, 89. Hoondert (Ned) op 1.05.47. VLISSINGEN De Goese atleet Kees Bruins heeft een uitstekende tijd ge lopen in een wedstrijd over honderd kilometer. Hij legde de traditionale race in Winschoten af in 8 uur, 18 mi nuten en 10 seconden. Dat was over deze afstand een Zeeuws record. Kees van de Bulck had in 1978 tien minuten langer gedaan over de honderd kilo meter. De Pool Jan Szuniek werd winnaar van deze wedstrijd in een tijd van 6.17.57. Van de honderd deelnemers werd Kees Bruins 25e in de eindstand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 25