Havenbedrijven in Gent klagen over houding Belgische overheid weekenddiensten kerkdiensten Tiende Dorpsfeest in Zaamslag geheel in teken van de muziek traag met geld Jazzdansgroep Release begint nieuw seizoen Jazzclub begint \inTerneuzen nieuw seizoen Burgemeester uit bewondering voor personeel Muller Kunstzwemgroep sluit zwemseizoen Kloosterzande af Branding-toertocht voor windsurfers Drie gewonden bij botsing Groede GEOPEND DOOR MEVROUW OCKELOEN Festiviteiten rond kermis Vogelwaarde CLINGE HEIKANT Aanvragen voor bouw woningen in gemeente Hulst B en w Hulst willen niet bijdragen aan herstel dak school B en w Hulst: weer populieren op de Liniedijk RETRANCHEMENT SATERDAG 13 SEPTEMBER 1986 (Van onze correspondent) GENT - De expansie van de privé-be- drijven in het Gentse havengebied wordt gehinderd door de late toeken ning van kredieten door het Belgische ministerie van openbare werken. Dat zeiden vrijdag woordvoerders van het stadsbestuur en de betrokken be drijven op een persconferentie van de Vereniging Gentse Havengemeen schap. die de toekomstkansen van de haven van Gent bij de overheidsin stanties in Brussel verdedigt. De goederentrafiek in Gent liep tij dens de eerste zeven maanden van dit jaar terug met 1,2 miljoen ton, in verge lijking' met dezelfde periode vorig jaar. Deze achteruitgang manifesteert zich vooral in de sector kolen, graan en pe- troleumprodukten. De lage olieprijs wordt door het Gentse stadsbestuur aangewezen als hoofdoorzaak van de verminderde afvoer van kolen. De graantrafiek wordt, volgens schepen van de haven Verheeke, beïnvloed door de afwachtende houding van de Sovjet-Unie inzake graaninvoer, de politiek van de Europese gemeen schap tot aanwending van de eigen produktie op de eigen markt en de houding van de Franse overheid waar bij in eerste instantie de Franse ha vens worden bevoordeeld. Wat betreft de aanvoer van ertsen, me taal en mineralen worden betere cij fers genoteerd in vergelijking met de zelfde periode vorig jaar. Zowel het stadsbestuur als woordvoerders van de privé-havenbedrijven leverden vrij dag kritiek op de houding van het Bel gische ministerie van openbare [TERNEUZEN - Jazzclub Zeeuwsch- I Vlaanderen opent vandaag (zaterdag) in samenwerking met de Stichting I Porgy Bess het nieuwe Jazzseizoen I met een optreden van de Rose Room 1 Swingband. Deze band, die om 21.00 I uur haar optreden in Porgy Bess be- I gint, is een gelegenheidsformatie die zal spelen in de stijl van de kleinere Swingorkesten uit de jaren dertig zo als Duke Ellington en Teddy Wilson. De leden van dit gelegenheidsorkest zijn afkomstig van het Rose Room Swing Combo uit Sint Niklaas, het BRT Jazzorkest en Jazzband Pihama. Het verder Jazzprogramma voor dit najaar ziet er als volgt uit: 10 oktober een Jazz avond georganiseerd door de Kiwanas Club ten bate van de Stich ting Porgy Bess, met Pim Jacobs en i Rita Reys en de Retro Jazz Group met Johnny Dover en Joop Ayal uit Brus sel. Op 1 november zal de Amerikaan se tenorsaxofonist Arnett Cobb, die ook aan het 14e Schelde Jazzfestival deelnam, een optreden verzorgen. De Rotaract Zeeuwsch-Vlaanderen houdt 15 november een Jazzavond met de New Orleans Train van trom bonist Alajos van Peteghem. Eind de cember sluit een Porgy Bess Christ mas Party met een van de oude huis orkesten van Porgy het jaar af. TERNEUZEN - Burgemeester C. Oc keloen van Terneuzen heeft grote be wondering voor het werk, zoals dat dag in-dag uit wordt verricht door het personeel van sleep- en bergingsbe drijf Willem Muller Nederland bv in Terneuzen. Hij stak die bewondering ook donderdagmiddag, tijdens een drukke receptie ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de firma, niet onder stoelen of banken. Terneuzen's burgemeester stelde vast dat de bemanning van de sleepboten niet enkel aan de centjes denkt, maar zeker geen moment aarzelt als het gaat om het redden van mensenle vens. Wat dat betreft herinnerde hij nogeens aan de geslaagde redding van tientallen opvarenden van het Poolse vrachtschip 'Zamosc', alweer een paar jaar geleden voor de haven van Ter neuzen. „Dat bewijst nogeens dat de mensen van Muller niet enkel uit zijn op eigen gewin, maar zeker ook hun mannetje staan als het gaat om het redden van mensen." In het artikel over de jubileumviering, in de PZC van vrijdag, was sprake van een verkeerde weergave van de woorden van Terneu zen's burgemeester. KLOOSTERZANDE In het feeste lijk verlichte en met vlaggen versier de zwembad De Honte in Kloosterzan de werd vrijdagavond het zwemsei zoen 1986 afgesloten. Voor deze gele genheid was de kunstzwemgroep DFC uit Den Haag uitgenodigd. De groep van tien meisjes van veertien tot en met twintig jaar, had veel succes met haar demonstratie bij het in gro ten getale aanwezige publiek. Het was de eerste maal dat de meisjes een op treden in Zeeland verzorgden. Na de demonstratie kunstzwemmen reikte wethouder J. Joossen van Hon- tenisse herinneringsmedailles uit aan de deelnemers van de zwemvierdaag- se, die deze week in het zwembad werd gehouden. In totaal zwommen 95 men sen vier dagen achtereen de vereiste baantjes, vertelde badmeester B. van Goeye. Dat is minder dan vorige jaren, maar het was dit jaar dan ook erg koud, zo verklaarde hij. De oudste deelneemster, mevrouw De Schepper- Rijk uit Vogelwaarde werd geëerd met een bloemetje, evenals de jongste deel neemster Petra van Liere. Zij kreeg bloemen en een badhanddoek. Na de uitreiking van de medailles konden de aanwezigen een duik nemen in het tot 26 graden verwarmde buitenbad van Kloosterzande. werken. Gent voelt zich meer dan ooit achteruitgesteld door de nationale re gering die wordt verweten miljarden Belgische frank te pompen in de ha venuitrusting van Zeebrugge en wei nig of geen oog te hebben voor de no den van Gent. Zo kunnen bijvoorbeeld een aantal aangevatte werken voor de renovatie OOSTBURG De jazzdansgroep Re lease van Ingrid Neve uit Retranche- ment begint in de week van 15 tot en met 21 september het nieuwe cursus seizoen. Er worden cursussen gege ven in Aardenburg, Retranchement, IJzendijke en Oostburg. In de gymzaal in Aardenburg wordt maandag 15 september om 18.45 uur gestart met een beginnerscursus A-ni- veau). Dezelfde avond begint er om 21.00 uur in dorpshuis D'Ouwe Schoole in Retranchement een cursus op B-niveau. Nieuw is de beginners cursus in Oostburg. Ingrid Neve geeft daar les in de nieuwe gymzaal van scholengemeenschap het Zwin aan de Bredestraat. De eerste les is op dins dag 16 september om 19.00 uur. Bij vol doende belangstelling komt er in Oostburg ook een B-groep. In IJzendijke heeft Ingrid Neve twee lesgroepen. Zondagavond 21 septem ber om 18.30 uur geeft ze in het jeugd- gebouw aan de Koninginnestraat les aan een B-groepom 20.00 uur volgt de demonstratiegroep, die ook op ver zoek optreedt. Voor komend seizoen ligt inmiddels reeds één optreden vast: volgend jaar mei in Knokke. van oude havengedeelten in Gent bij gebrek aan overheidskredieten niet worden afgewerkt. Een overslagbedrijf dat onlangs voor een bedrag van 70 miljoen Belgische frank een nieuwe loods heeft gebouwd, kan deze niet in gebruik nemen omdat de vloer van de kade niet wordt afgewerkt, een werk dat door openbare werken moet wor den betaald. Aangenomen wordt dat deze proble men volgende week zaterdag zullen worden aangekaart tijdens de Gentse havendag die onder meer door eerste minister Martens zal worden bijge woond. Als één der belangrijkste ei sen tot verdere expansie van de Gent se haven werd gisteren ook de bouw van een nieuwe sluis in Terneuzen vooropgesteld. NIEUWVLIET-BAD In de voorbe reidingsperiode van de binnenkort te houden open Zeeuwse kampioen schappen brandingsurfen zijn er nog een aantal wedstrijden en evenemen ten, waarin kanshebbers hun conditie kunnen testen. Zo houdt de windsurf- vereniging de Verklikker zondag 21 september een branding-toertocht met een open karakter. De start is om elf uur bij het windsurfcentrum Ma- tour, gelegen bij het vuurtorentje de Verklikker te Nieuwvliet Bad. Behalve de Matour-reddingsdienst is ook de West-Zeeuws-Vlaamse Red dingsbrigade met drie boten van de partij in deze wedstrijd. Voor de orga niserende vereniging vormt deze toer tocht een aanloop naar de Zeeuwse kampioenschappen, die 4 en 5 oktober eveneens in Nieuwvliet Bad worden gehouden. Centraal alarmnummer 01150-12200 Huisartsen Terneuzen: za. 8.00-zo. 8.00 uur: H. Hammer, tel. 14000, Oostelijk Bolwerk 12c. Zo. 8.00-ma. 8.00 uur: J. G. Stevens, tel. 14000, Oostelijk Bolwerk 12c. Spreekuren alleen voor dringende ge vallen zat. en zon. 11.30 en 17 uur. Oostburg en Aardenburg: vr. 19.00- ma. 8.00 uur: W. C. Jongsma, Oude kerkstraat 2, Aardenburg, tel. 01177- 1466. Cadzand, Retranchement, Sluis en- Zuidzande: J. W. Beck, Zuidzande, tel. 01170-2424. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke: vr. 18.00-ma 8.00 uur: H. van der Pas, IJzendijke, tel. 01176-1366. Breskens en Groede: R. Bonarius, Wa- lenstraat 1, Groede, tel. 01171-1825. Axel: vr. 17.30-ma. 8.00 uur: J. Hoef man, Oranjestraat 4, tel. 01155-155. Spreekuren za. van 10-10.30 en 16-16.30 uur. Sas van Gent en omstreken: vr. 18-ma. 8 uur: L. Feyen, tel. 1777. Spreekuur za. 11.30 uur op Stationsstraat 26, Sas van Gent. Hulst: vr. 18.00-zo. 24.00 uur: W. Gie- len, Grote Markt 11, Hulst, tel. 01140- 12969. Spoedgevallenspreekuur za. en zo. 11.00 en 17.00 uur. Hoek, Sluiskil en Philippine: H. G. van Haelst, Spoorstraat 44, Sluiskil, tel. 01157-1955. Spreekuur voor spoed gevallen za. en zo. om 11.30 uur. Kloosterzande en Hontenisse: vr. 18.00-ma. 8.00 uur: R. G. Buwalda, Cloosterstraat 72. tel. 01148-1277. Spreekuur voor dringende gevallen op za. 11.30 uur in de praktijk Clooster straat 72. Zaamslag: W. L. Fraanje, Plein 42, tel. 01153-1244. Clinge, Sint-Jansteen en Koewacht, vr. 18.00-ma. 8.00 uur: R. van Berkel, Nieuwstraat 122, Koewacht, tel. 01146- 327. Apotheken Terneuzen: za. 8.30-17.30 en zo. 11.30- 12.30 en 17.00-18.00 uur: A. J. Klaassen, winkelcentrum Zuid-Polder, tel. 12090. Axel, za. 10.00-11.00 en zo. 16.00-17.00 uur: Apotheek Axel, Oranjestraat 6, tel. 01155-2888. Hulst, za. 11.00-12.00 en 15.00-17.00 uur: Zoetevaart, Zoetevaart 10, tel. 01140-14255 (spoedrecepten telefo nisch). Oostburg, za. 11.00-12.30 en 15.00-16.30 en zo. 11.30-12.30 en 17.30-18.30 uur: Apotheek Oostburg, Burchtstraat 16, tel. 01170-2170 (spoedrecepten telefo nisch). Dierenartsen Zaamslag en Hulst: E. F. de Nijs, Wil- helminalaan 11, Hulst, tel. 01140- 13004. GROEDE Bij een aanrijding op de splitsing Voorstraat-Burgemeester Everaarsstraat in Groede zijn vrij dagmiddag omstreeks kwart over vijf drie personen gewond. De bestuurster van een personenauto, j. W. R.-T. uit Knokke-Heist, reed over de Voorstraat en sloeg linksaf de Bur gemeester Everaarsstraat in. Zij ver leende daarbij geen voorrang aan de personenauto, bestuurd door J. C. van H. uit Vlissingen, die uit te genovergestelde richting kwam. Me vrouw R. werd met de ambulance naar het Sint Antoniusziekenhuis in Oost burg gebracht, maar kon na behande ling huiswaarts keren. Van H. en zijn zoon, A. van H., liepen snijwonden op. Zij werden ter plaatse behandeld door een arts. De bestuurder ging later ter controle naar het ziekenhuis in Vlis singen. Beide auto's werden zwaar be schadigd. Terneuzen en Axel: M. P. Schaub, spreekuren: za. Terneuzen, W. de Zwij gerlaan 2b, van 13.30-14.00 uur, tel. 01150-95017; Axel Dierenkliniek van 11.00-12.00 uur, tel. 01155-1488. Zondag volgens afspraak tel. 01150-95017. IJzendijke: K. G. M. v. d. Vijver, tel. 01176-1388 b.g.g. 01174-424. Weekend spreekuur za. 13.00 en zo. 12.00 uur in de dierenkliniek te IJzendijke. Terneuzen: J. P. de Vos, kliniek voor kleine huisdieren en bijzondere dieren, Van Diemenstraat 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur za. van 12.30- 14.00 uur en verder volgens telefoni sche afspraak. Peter de Vos, polikliniek voor kleine huisdieren, Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreek uur za. van 12.00-13.00 uur en verder volgens telefonische afspraak. Sluis, Oostburg en Aardenburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. 01170-2103. Weekendspreekuren za. en zo. 13.00 uur. Tandartsen West-Zeeuwsch-Vlaanderen: za. en zo. 12.00-12.30 uur: L. Buysse, Volder straat 21, Oostburg, tel. 01170-5092. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: za. 10.00- 10.30 en 18.00-18.30 en zo. 12-12.30 uur: E. O. M. Neve, Koninginnelaan 22, Ter neuzen, tel. 01150-17667. Wijkverpleegkundigen West-Zeeuwsch-Vlaanderen: Tele- foonno. 01170-3139. U kunt uw bood schap inspreken op het antwoordap paraat. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: Tele- foonno. 01140-12191. U kunt uw bood schap inspreken op het antwoordap paraat. Kruisvereniging Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen: Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverle ning onder telefoonno. 01150-19049. Mevrouw Ockeloen (links) luistert, samen met mevrouw Van Walraven en wethouder W. van Walraven rechts op het bordes), aandachtig naar de harmonie De Volharding, die de opening van het tiende Dorpsfeest in Zaamslag opluisterde. ZAAMSLAG - Met twee harde, maar doffe kanonschoten opende de echtegenote van de burgemeester van Terneuzen mevrouw T. Ocke- loen-S wart vrijdagmiddag het tien de Dorpsfeest in Zaamslag. Daar mee begonnen ook de feestelijkhe den rond de viering van het hon derdjarig bestaan van de plaatselij ke harmonie De Volharding. Voor mevrouw Ockeloen is het ope nen van het Dorpsfeest in Zaamslag, waaraan de middenstandsvereni ging ZAVO een Maxi Markt heeft verbonden, inmiddels een traditie geworden. „Ik maak dan ook mijn complimenten aan de organisatie, dat zij er voor de tiende maal in ge slaagd is om dit op touw te zetten", zei mevrouw Ockeloen, die ook de muziekvereniging van harte geluk wenste met de viering van het eeuw feest. „Feest en muziek horen nu éénmaal bij elkaar. Vandaar dat het een goed initiatief is om de viering van dit jubileum te combineren met het Dorpsfeest. Honderd jaar is echt een tijd om te spreken van volhar ding en daarbij spreek ik, ook na mens mijn man, de hoop uit, dat de muziekvereniging nog lang zal mo gen blijven bestaan", aldus me vrouw Ockeloen. Nu tevens de viering van het hon derdjarig bestaan van De Volhar ding wordt gevierd, is het Dorpsfeest in Zaamslag meer een muziekfeest geworden. Vrijdag trad reeds een groot aantal orkesten op, en de Eger- landerkapel Die Schwalmtaler Mu- sikanten bracht een uitgebreid pro gramma bracht. Voorts was er een playback-wedstrijd voor de jeugd tot 12 jaar. Vandaag, zaterdag, wordt het tiende Dorpsfeest in Zaamslag voortgezet. Dan staan er voor de sportievelin- gen een toertocht, een Unicef-loop en simultaan schaakwedstrijden op het programma. De Duitse zanger Dennie Christian treedt op tussen 16.00 en 17.00 uur. In de avonduren zijn er concerten van een groot aantal muziekkorp sen. 's-Middags zullen streetbands optreden op verscheidene plaatsen in het dorp. VOGELWAARDE - Na vele maanden van voorbereiding presenteert de stichting 'Walhalla' in Vogelwaarde vandaag (zaterdag) tot en met maan dag een groot aantal festiviteiten in een feesttent op het parkeerterrein achter het postkantoor in Boschka- pelle te Vogelwaarde. Dat gebeurt in het kader van de jaarlijkse septem- berkermis te Vogelwaarde. Vanmiddag begint om 13.00 uur een playback- en soundmixwedstrijd voor de plaatselijke jeugd, maar ook de jeugd uit de omliggende kernen kan deelnemen. Voor de muzikale omlij sting zorgt disco Pedro. Vanavond be gint om 21.00 uur een dans- en show avond met medewerking van het. Bel gische showorkest 'Reggy Line'. Als extra attractie zal de Zeeuws-Vlaamse troubadour Piet Brakman enkele ke ren voor het voetlicht treden. Zondag staat in het teken van de popmuziek. Tijdens dit eerste Walhalla-popfesti val treden vier popgroepen op, te we ten 'Torcher', The Crew', 'Phantom' en het Zeeuws-Vlaamse 'Draften Blues'. De eerste popgroep treedt om 19.00 uur voor het voetlicht. Maandag staan de vierde open kampioenschappen gaaibollen van Vogelwaarde op het programma. Voor de beste heren-, da mes- en jeugdbollers zijn bekers be schikbaar. Deze ontspanningswed strijden beginnen om 14.00 uur. 's Avonds om 20.30 uur worden de Wal halla-feesten besloten met een vijf uur durend optreden van 'De Havenzan gers'. Ned. Herv. Kerk: Aardenburg 10.30 de heer Ende; Axel 9 ds. v. d. Hoek; Bier vliet 9.30 ds. Geers; Breskens 11 ds. v. d. Hoek; Cadzand 9.30 ds. Van Bork; Groede 9.30 mevrouw Taalman; Hoek 10 ds. Van Meeuwen; Hontenisse 9 ds. Hartog; Hulst 10.30 ds. Hartog; Nieuwvliet 9.30 de heer v. d. Bauwhe- de; Oostburg 9.50 ds. Feenstra; Schoondijke 9.30 dienst; Sluiskil 10 ds. Lodewijk (HA); Sint-Anna ter Mui- denll ds. Van Bork; Terneuzen: Op- standingskerk 9 ds. de Rooij en 10.30 ds. Jurriëns, Grote Kerk 10 ds. Hoo- gendoorn, Goede Herderkerk 10 kand. v. d. Wel, Julianaziekenhuis 17.30 kapt. Menge; Waterlandkerkje 11 me vrouw Taalman; IJzendijke 9.30 de heer Kruidenier; Zaamslag 10 ds. De Jonge (HD); Zuidzande 10 ds. Feen stra. Geref. Kerk: Aardenburg 9.30 kand. Rosenboom; Axel 10 en 17 ds. v. d. Wei de (HA); Breskens 9.30 en 17 de heer Pantekoek; Oostburg 11 kand. Rosen boom; Terneuzen: De Veste 9 ds. Jur- jens, Opstandingskerk 10.30 ds. Jur- jan; Schoondijke 9.30 ds. Van Til en 14.30 ds. Weijs; Zaamslag 10 ds. De Jong en 15 ds. Jurjan. Geref. Gem.: Axel 10 en 15 leesdienst; Oostburg (Geref. Kerk) 9 en 15.30 lees- HULST - De gemeente Hulst heeft vrijdagavond haar meest verdienste lijke sportlieden van het afgelopen seizoen gehuldigd in het stadhuis. Burgemeester mr. F. Jacobs sprak zijn waardering uit voor de prestaties van de sportlieden. Hij voegde hier di rect aan toe, dat het bedrijven van sport en het behalen van sportpresta ties weliswaar belangrijk is, maar dat de financiële middelen van de over heid de komende jaren wat minder zullen zijn, zodat men weieens zijn ei gen financiële middelen zal moeten aanspreken om zijn favoriete sport te kunnen beoefenen. De voorzitter van de Sportraad Hulst, H. Suy, sprak in zijn dankwoord aan het Hulster college zijn bezorgdheid uit over de financiële situatie waarmee de sportwereld in de toekomst in Hulst te maken zal krijgen. Bij de te huldigen sportlieden was ook Edward D'hooghe uit St.-Jansteen. Na een ernstig bromfietsongeluk een aan tal jaren geleden is hij via revalidatie weer opgeklommen in de sport. De ex- judoka beoefent momenteel het rol stoelbasketbal, vanwege een beenpro these. Hij is uitgekomen in het team van de Rijksuniversiteit van Gent, waarmee hij op de tweede plaats in België is geëindigd. Hij is ook opgeno men in het Nederlandse team en zal binnenkort Nederland vertegenwoor digen tijdens het Europees kampioen schap. Burgemeestér mr. F. Jacobs reikte aan alle sportlieden een certificaat uit van de gemeente Hulst. De volgende sportlieden werden gehuldigd: het eerste elftal van de Mixed Hockeyclub Rapide wegens het behaalde kampioen schap van de vierde klasse van het district Zuidwest-Nederland; het eerste elftal van de voetbalvereniging Steen wegens het behaal de kampioenschap in de vierde klasse H van de KNVB. De individuele sporters die wer den gehuldigd waren: Ivan Beck (Neder lands kampioen kogelstoten in de categorie Jongens B. Tevens provinciaal kampioen kogelstoten, speerwerpen en discuswer pen); Jolanda de Nijs (districtskampioen 400 meter meisjes A); Tessa Slootmans (Zeeuws kampioen 400 meter meisjes A). Ed dy van Goethem (Nederlands kampioen 2e klas driebanden, biljart); Sandra Begijn (Zeeuws kampioen tennis-indoor bij dames senioren); Maddy v. d. Brande (Zeeuws kam pioenjudo dames tot 55 kg); Ingrid Vermeu len (Zeeuws kampioen dames tot 48 kg); Bart Vermeiren (Zeeuws kampioen herenju- nioren tot 70 kg); Herman Naessens (dis trictskampioen historische wapens Mariet- te, cat. A); George de Koek (districtskam pioen historische wapens cat. C); Eddy de Blijzer (districtskampioen percussiepistool klasse A); A. Hemelaar (districtskampioen percussiegeweer, cat. C). dienst; Terneuzen 10 en 15 leesdienst. Oud-Geref. Gem.: Oostburg 9.30 en 14.30 leesdienst; Terneuzen 10 en 17 dienst. Vrije Evang. Gem.: Nieuwvliet Ge meenteweekend ds. Mietus. Zevende Dags Adventisten (zater dag): Terneuzen (Goede Herderkerk) 10 dienst. Geref. Kerk Vrijgem.: Axel 9.30 ds. Verkade en 15 ds. De Kimpe; Hoek 10 en 15 ds. Kramer; Terneuzen 10 en 15 ds. Mewe; Zaamslag 9.30 en 15 ds. Kruisinga. Chr. Geref. Kerk: Zaamslag 10 en 15 leesdienst. Leger des Heils: Terneuzen heiligings- dienst br. Van Riet en 19 verblijdings- dienst. Evang. Gemeente: Terneuzen (ge bouw De Kandelaar) 10 de heer Belis. Geref. Gem. in Ned.: Terneuzen 9.30, 1 en 18 leesdienst; Oostburg 10 en 14.30 dienst; Hoek 9.30 en 14 leesdienst. Rooms-Katholieke Kerk. Aardenburg 8,10, zat. 19; Axel 11, zat. 19; Biervliet 10, zat. 19; Boschkapelle 9, zat. 19; Breskens 10, zat. 17; Clinge 8.30, 10, zat. 19; Graauw 9, zat. 19; Groede zat. 19; Hengstdijk 9, zat. 19; Heikant 10, zat. 19; Hoek 10.30; Hoofdplaat 9, zat. 17; Hulst 9.30, 11.30, zat. 19; Klooster zande 9, 10.30, zat. 18.30; Koewacht 8.30, 10, zat. 19; Lamswaarde 10, zat. 19; Nieuw-Namen 10.30, zat. 17; Oost burg 10.30, zat. 19; Ossenisse 10.30, zat. 19; Philippine 9.30, zat. 17; Sas van Gent 9.30,11, zat. 19.15; Sint-Jansteen 8, 10, zat. 19; Schoondijke 9.45; Sluis 10, zat. 19; Sluiskil 11, zat. 19, St.-Elisa- bethziekenhuis zat. 17.30; ^lijkplaat zat. 17; Stoppeldijk 8, 10, zat. 19; Ter hole 8, 10, zat. 19; Terneuzen Trini- (teitskerk 9.15, 10.30, zat. 19; Opstan- uingskerk 9.30,11, zat. 19.00; Westdor- pe 8, 10, zat. 19; IJzendijke 10.30, zat. 19; Zandstraat 10; Zuiddorpe 9.45, zat. 17. Pastorale zondagsdienst, Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen L. Mathijssen, tel. 01140-14440, ziekenhuis Hulst, tel. 01140-12651. Pinkstergemeente 'Bethel'. Terneuzen (geb. Bethel) 10 dienst; Nieuwstraat 27n 10.30 dhr. Oudeman. Bingomiddag De Algemene Ne derlandse Bond voor Ouderen, afde ling Heikan t/St.-Jansteen/Clinge/ Hulst houdt op donderdag 18 septem ber een bingomiddag in het gemeen schapscentrum Malpertuus in Clinge. De aanvang is om 13.30 uur en ieder een van 50 jaar en ouder is welkom. Bejaardenschieting - In het ge meenschapscentrum 't Heike in Hei kant werd een bejaardenschieting ge houden waaraan 38 schutters deelna- Burgemeester mr. F. Jacobs van Hulst overhandiqt de sportoorkonde aan Ed ward D 'hooghe uit Sint Jansteen voor zijn prestaties op het gebied van rolstoel basketbal. De hoogvogel ging naar E. Janssens uit Moerbeke, terwijl de eerste zij vogel voor J. van Mele uit Kloosterzande was. R. Col- paart uit Moerbeke (B schoor de tweede zij- vogel af. De meeste kleine vogels (5) waren voor J. Suy uit Koewacht. HULST De Hulster Woningbouw vereniging wil in het bestemmings plan Tragel 27 woningen bouwen. Het bouwplan is een vervolg op de 26 reeds gerealiseerde woningen in dit plan. Via de gemeente Hulst wordt een verzoek gedaan bij de minister van volkshuisvesting, ruimtelijke or dening en milieubeheer voor een geld lening van 2,8 miljoen gulden. Aan de realisering van het bouwplan bestaat grote behoefte, aangezien er bij de Hulster Woningbouwvereniging nog steeds een lijst bestaat met woning zoekenden voor woningen in de prijs klasse beneden de 500,- per maand. Verder wil de Hulster Woningbouw vereniging dertien woningen bouwen achter de Lange Bellingstraat. Hier mee is een bedrag gemoeid van ruim 1,4 miljoen gulden. Ook hiervoor zal een verzoek voor een geldlening wor den ingediend bij het ministerie van vrom. Het bouwplan achter de Lange Bellingstraat vormt een eerste aanzet om te komen tot een sanering van de oude gedeelten van de binnenstad en de bouw van eengezinswoningen en bejaardenwoningen conform het be leidsplan voor de binnenstad. Dit alles in het kader van de stadsvernieuwing en de versterking van de woonfunctie van de binnenstad. Naast de verzoe ken van de Hulster Woningbouwver eniging wil de Regionale Zeeuws- Vlaamse Woningbouwvereniging in Sint-Jansteen zes woningen bouwen voor een totaalbedrag van ruim 600.000 gulden. Het bouwplan zal met zoveel mogelijk energiebesparende materialen worden gerealiseerd, zodat het energieverbruik wordt beperkt en tevens een aanvaardbare huurprijs blijft gehandhaafd. In een eerder sta dium werden zes energiezuinige wo ningen gebouwd en thans bestaat er bij de Regionale Woningbouwvereni ging een lijst van woningzoekenden voor dergelijke energiezuinige wonin gen. De aanvragen zullen maandag avond in de commissie financiën van de gemeente Hulst worden behandeld. Deze commissievergadering wordt ge houden in de trouwzaal van het stad huis en begint om 19.00 uur. HULST - Het college van burgemees ter en wethouders van de gemeente Hulst is niet van plan om de kosten te vergoeden voor het aanbrengen van een volledig nieuwe onderhoudslaag op het platte dak van de voormalige kleuterschol in St.-Jansteen. Dit ge bouw wordt momenteel gebruikt als dislocatie voor de basisschool. Het Hulster college heeft in zijn overwe gingen meegenomen dat voor een der gelijke dakbedekking een gebruiks duur wordt gehanteerd van 25 jaar, terwijl in 1972 het gehele dak van een nieuwe constructie is voorzien, op kosten destijds van de gemeente. Volgens het college heeft een onder zoek, uitgevoerd door de afdeling ge meentewerken, uitgewezen dat de ge constateerde gebreken het gevolg zijn van een tekort aan normaal (jaarlijks) onderhoud. Voor dft soort onderhoud kent het ministerie van onderwijs en wetenschappen aan het schoolbestuur een jaarlijkse vergoeding toe, zodat de kosten van dit onderhoud door het schoolbestuur gedragen dienen te worden. Wel zal de gemeente Hulst geld be schikbaar stellen voor de herbetege- ling van het speelterrein van de basis school in Graauw. De bodemgesteld heid blijkt zeer slecht te zijn, waardoor grondverzakkingen daar meer voorko men dan elders in de gemeente. Verder zal de basisschol in Graauw geld be schikbaar krijgen voor de vervanging van de vloerbedekking in vijf lesloka len. De vloerbedekking is 25 jaar gele den in de school gelegd, terwijl met een gebruiksduur van 20 jaar rekening wordt gehouden. Met de herbetegeling is een bedrag van 5771,22 gulden ge moeid, terwijl de vernieuwing van de vloerbedekking ruim 15.000 zal kos ten. Deze verzoeken zullen worden be handeld in de commissie financiën, die maandagavond in de trouwzaal van het stadhuis bij elkaar komt. HULST - Burgemeester en wethou ders van Hulst zijn van mening dat er op de Liniedijk, meer bepaald tussen de Kijkuitstraat en Krabbendhoek, wederom populieren moeten worden geplant. Enige tijd geleden zijn hier de populieren omgehakt, omdat deze boomsoort niet duurzaam is en na on geveer 30 jaar moet worden gerooid. De reden wederom populieren te planten, is volgens het Hulster colle ge gelegen in de landschappelijke waarde en omdat er tussen de Kijkuit straat en de Koolstraat eveneens po pulieren staan. Bovendien zijn de dijken met hun po pulierenbeplanting beeldbepalend voor de streek. De totale kosten van deze aanplant bedragen bijna 11.000 gulden, waarvan Staatsbosbeheer 75% voor zijn rekening neemt, terwijl de rest ten laste van de gemeente komt. Maandagavond zal het voorstel in de commissie financiën worden be sproken. De commissieleden zullen verder het verzoek voorgelegd krijgen tot aan brenging van een warmtekrachtkop peling in hpt overdekte zwembad 'De Driehoek'. Uit een rentabiliteitsonder- zoek, op verzoek van de gemeente, is gebleken dat een dergelijke toepas sing zowel uit oogpunt van energiebe sparing als uit financiële overweging, een gunstige zaak is. Na aftrek van de subsidie blijft er voor de gemeente Hulst een investeringsbedrag van 52.000 gulden over. Uitgesmeerd over een periode van 15 jaar betekent dit een bedrag van 5.800 gulden. De be sparingen op gas en elektriciteit be dragen 14.500 gulden zodat het jaar lijks voordeel ongeveer 8.700 gulden bedraagt. Collecte - De collecte ten bate van het Koningin Wilhelminafonds heeft in Retranchement 500 gulden opge bracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 43