Bedrijfs volley bal Terneuzen van start in nieuwe opzet Galjé deugde niet meer voor Cruijff Zaamslag rekent op zwaar karwei OOKAXEL-HW EEN TOPPER Amateurs rijden Acht van Eede Bolling Clinge Vogelwaarde. Breskens. Sluiskil Vierde klas BEGIN VAN ZEVENTIENDE SEIZOEN Spelvreugde Blikvangers AZW THUIS TEGEN GOOD LUCK AZW Zaamslag HOEK viM-fcUVW-" sMVu' VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1986 Prestige staat op het spel in de derby Steen-Clinge TERNEUZEN In de derde klas van het zondagvoetbal was op de tweede speeldag vooral het herstel van Steen opvallend. Op de openingsdag had de Oost Zeeuws-Vlaamse ploeg op eigen veld nog een gevoelige 1-4 nederlaag geleden tegen Moerse Boys, maar kennelijk was dat ver lies voor de uitwedstrijd tegen Internos alweer verwerkt. Steen won in Etten-Leur althans met 3-2, waar in feite een veel ruimere marge mogelijk was. „Het enige dat er op ons zondag viel aan te merken was dat we ons na de rust teveel lieten opjagen", gaf Steen-trainer Peter van de Boogert eerder deze week toe, „Waren we blijven voetballen, dan was het gegarandeerd 4 of misschien wel 5-0 geworden". Van de Boogert kreeg tegen Internos in elk geval de bevestiging dat Steen vooral aanvallend in vorm verkeert. Eric Nagelkerke is weer zo goed als ge nezen van een vervelende rugblessure en stond met twee doelpunten op scherp. „Bovendien", keek Peter van de Boogert terug, „was Eric ook nog eens betrokken bij die strafschop die we kregen. Daar ging toch een overtre ding op hem aan vooraf'. Aan de andere kant liet Steen tegen Internos vooral in de slotfase in defen sief opzicht een aantal steekjes vallen. Dat leidde ertoe dat de riante 3-0 voor sprong van bij de rust in de laatste mi nuten verloren ging. Tweemaal scoor de Internos, zodat het nog 3-2 werd. ..Maar dat was voor Internos het maxi male ook", wist Van de Boogert, „want die tweede goal viel zowat in het laat ste fluitsignaal". De twee tegentreffers hadden in elk ge val het voordeel dat Steen niet in ju belstemming huiswaarts keerde. De vreugde over de zege was groot uiter aard, maar even groot was het besef dat te vroeg juichen ook niet alles is. Voor de derby van aanstaande zondag - thuis tegen Clinge - was dat laatste slechts meegenomen. Het duel met Clinge werd door Steen's trainer overigens omschreven als „een wedstrijd met een voorgeschiedenis". Twee jaar terug ontmoetten Steen en Clinge elkaar in de laatste fase van de competitie, toen de degradatiestrijd in alle hevigheid woedde. Clinge versloeg Steen toen met 2-1 en was daardoor mede verantwoordelijk voor de stap- terug die de concurrent daarna moest doen. „Er leven wel degelijk revanche gedachten voor die beslissende wed strijd", gaf Van de Boogert enkele da gen terug toe, „want van de ploeg die we nu hebben speelden twee jaar terug toch zeker zes of zeven spelers mee". Bij Steen - dat ongetwijfeld moed put uit de 3-2 zege op Internos - speelt Jo van Remortel zondag waarschijnlijk niet mee. Voor het overige is iedereen inzetbaar. Clinge keek begin deze week nog te rug op een teleurstellende wedstrijd tegen Vogelwaarde, die met 2-1 verlo ren ging. Het verwijt van trainer George de Block was vooral dat zijn spelers onvoldoende inzet toonden. „Ze willen wel", moest de Block er kennen, „maar het is net of ze niet in staat zijn tot dat extra pasje, dat no dig is om te winnen.Het lijkt wel alsof ze de competitiewedstrijden tot nu toe gezien hebben als verplichte num mers Na twee nederlagen krijgt Clinge dus te maken met de druk dat er gewonnen moet worden wil er niet al in een te vroeg stadium een gat met de midden moot ontstaan. „Vrijdag (vanavond, red.) hebben we nog een laatste be spreking voor de wedstrijd van zon- EEDE De Acht van Eede blijft vooralsnog een wedstrijd, die wielerliefhebbers naar het voor malige vlassersdorp doet trek ken. Altijd weer zorgde de orga nisatie de laatste jaren voor één of andere stunt door het aantrek ken van enkele opvallend sterke coureurs, maar meer dan 'zak kenvullers' bleken dat niet te zijn. Vandaar dat het organise rende comité inmiddels van die handelwijze is afgestapt. Zon dag staat er niettemin een aan trekkelijk deelnemersveld aan het vertrek in het grensdorp. Het nu bijna afgesloten seizoen bracht een groot aantal verras singen in positieve zijn, zoals bij voorbeeld Eric Vereecken, die onverwacht enkele overwinnin gen haalde. Maar ook renners, van wie verwacht mocht worden dat zij een hoofdrol zouden en die dat tot nu toe niet waar konden maken. Ab Verplanke reed in het voorseizoen wel constant, maar voor een uitschieter kon de IJ- zendijkenaar ook niet zorgen. In Eede krijgt hij de kans zijn sei zoen nog wat op te vijzelen. Maar zondag ongetwijfeld zal de meeste aandacht uit gaan naar de plaatselijke renners Niek de Taeije en Filip Lampaert. Met name de eerstgenoemde startte in zijn eerste jaar bij de amateurs uitstekénd. Vooral in de grote wedstrijden viel hij in positieve zin op. Zo reed De Taeije bijvoor beeld uitermate sterk in de Om loop van de Braakman. Voor ei gen publiek zal hij een goede prestatie neer willen zetten, zoals dat ook het geval is met Filip Lampaert. Verder komen onder anderen aan het vertrek: Peter Hofland (zondag nog winnaar in Cad- zand), het duo Peter en Nico van de Klundert, Karei van Goe- them, Twan de Braber. Guus Barhorst, Piet Hoondert en Con- no van de Sande. De wedstrijd zondag in Eede gaat over 100 kilometer en begint om 14.30 uur. dag", zei De Block, „Ik zal er dan aan dringen op meer inzet en op meer ge loof in eigen kunnen. Want zo kan 't niet langer. Als Clinge zich niet voor meer dan honderd procent geeft, dan komt 't niet goed". Clinge kan zondag weer beschikken over een volledige selectie, nu ook Fred van Cauteren weer terug is. Van Cauteren kan nog geen hele wedstrijd aan, maar De Block hoopt zijn aanval ler toch minimaal een helft in te kun nen zetten. Vogelwaarde („Een uitstekende club, met een hele goeie organisatie", vindt trainer Walter van Duyse) krijgt zon dag op eigen veld BSC tegenover zich. Zondag nog won de ploeg uit Roosen daal met 3-2 van Moc'17 en vooral dat zag van Duyse als een waarschuwing. „BSC is een ploeg in opmars", wist hij, „ik denk dan ook dat we super ge motiveerd aan de start moeten ver schijnen". Hoopgevend is overigens dat Vogelwaarde steeds beter gaat spelen. „We hebben even moeten zoe ken naar een oplossing voor de pro blemen vooraan", gaf Van Duyse aan, maar duidelijk is toch dat we aan het groeien zijn" Met drie winstpunten uit de eerste twee wedstrijden is Breskens voorals nog de best gestarte Zeeuws-Vlaamse ploeg in de derde klas. Bovendien speelde de ploeg zondag tegen Cluzo- na alweer een stuk beter dan een week eerder tegen Goes „We hebben nu over de volle negentig minuten gevoet bald", vond trainer Jaap van Maris be gin deze week, „En vooral in de tweede helft hebben we toch veel kansen ge- creeerd. Als Cluzona niet zo geirriteerd was geraakt, dan had de uitslag best nog groter in ons voordeel kunnen uit pakken". Zondag gaat Breskens op bezoek bij Moerse Boys, dat eveneens drie pun ten telt. Wellicht in het in dit stadium van de competitie nog te vroeg om van een topper te spreken, maar Moerse Boys - Breskens is er een, afgemeten aan de huidige ranglijst. „We gaan er naar toe om niet te verliezen", zei van Maris maar dat wil niet zeggen dat we puur verdedigend gaan spelen. Als het kan zoeken we de aanval, want dat is Breskens toch het meest op het lijf geschreven". In de tweede klas van het zondagvoet bal is de start van Sluiskil tot nu toe teleurstellend. Tegen Taxandria speelde de ploeg van Han van der Hooft alleen voor de rust op niveau. En tegen NOAD bleef Sluiskil zondag bij na de gehele wedstrijd in de greep van de tegenstander. „Ik had er veel ver trouwen in gaf Han van der Hooft zondag na de wedstrijd toe, „maar al tijd als ik denk dat we kunnen winnen gaat het fout". Zondag moet Sluiskil op bezoek bij het Bredase Baronie, tweede op de ranglijst met een totaal van drie punten. Bij de Zeeuws-Vlaam se tweede klasser beginnen Paul van Bambost en Gerard Dellaert hoogst waarschijnlijk in de basis. In de vierde klas van het zondagvoet bal is Axel - HVV'24 de meest opvallen de wedstrijd. Na twee speeldagen is Axel samen met Lewedorpse Boys lijstaanvoerder terwijl HVV'24 de der de plaats deelt met Terneuzen, min of meer volgens de prognoses dus, die vooral voor Axel en HVV een vooraan staande rol in petto hadden. Axel-trainer Jaap Lensen toonde zich begin deze week „tevreden met de re sultaten,maar nog niet met het spel". Het had Lensen in de uitwedstrijd te gen Biervliet vooral gestoord dat zijn spelers in de tweede helft de greep op het gebeuren verloren. „Terwijl daar", vond Lensen „toch geen enkele aan leiding voor was" WALSOORDEN In zaal R. de Jonge in Walsoorden werd een gaaibolling gehouden waaraan door 25 personen werd deelgenomen. De uitslag, hoge vogel: B. Visser uit Kloos- terzande, linker zij vogel A. van Geersdaele uit Kloosterzande, rechter zij vogel F. Valckx uit Ossenisse. Grootste aantal vo gels. zes stuks, G. van Kampen uit Walsoor den. In het kader van de kermis werd in een feesttent in Hengstdijk een gaaibol ling gehouden waaraan door 24 perso nen werd deelgenomen. De uitslag, hoge vogel L. Doffemont uit Boschkapelle, linker zij vogel W. van Water schoot Uit Hengstdijk, rechter zijvogel A. Neve uit Hengstdijk. Grootste aantal vo gels, acht stuks, P. maas uit Kloosterzande. Aan de tweede gaaibolling in de feesttent te Hengstdijk namen 50 personen deel. De uitslag, hoge vogel mevrouw De Kort- Klaassens uit Hengstdijk, linker zijvogel mevrouw Danckaert-Van Geersdaele uit Hengstdijk, rechter zijvogel A. van Steven- daal uit Hengstdijk. Grootste aantal vogels- vier stuks, A. van Stevendaal uit Hengst dijk. In zaal R. de Jonge in Walsoorden werd een gaaibolling gehouden waar aan door 32 personen werd deelgeno men. De uitslag, hoge vogel: W. van Geersdaele uit Heikant, linker zij vogel J. Eggermont uit Heikant, rechter zij vogel W. van Geersdaele uit Heikant. Grootste aantal vogels, tien 'stuks, E. Picavet uit Kiosterzande. I Tegen HVV kan Jaap Lensen in elk ge val beschikken over zijn complete se lectie. Henk Michels is terug uit West- Duitsland (waar hij wegens militaire verplichtingen verbleef) en Cor Geel- hoedt heeft zijn schorsing van twee wedstrijden er op zitten. Compleet is trouwens ook HVV, dat zondag in de eerste van twee moeilijke uitwedstrijden (Koewacht en Axel) overeind bleef door met 1-1 gelijk te spelen. „We hebben er wel vertrouwen in", keek middenvelder Frank Lam mens vooruit naar de wedstrijd van zondag, „Als we in Axel goed voor de dag komen, dan kunnen we toch op een beter begin terugkijken dan verle den jaar" Een „topper" in de vierde klas is ook Terneuzen - Lewedorpse Boys. De Be- velandse ploeg was al goed voor twee overwinningen en Terneuzen kwam tot nu toe tot drie punten. Bij een over winning voor Terneuzen ziet de nabije toekomst er voor de ploeg van Maurice de Windt rooskleurig uit. Koewacht, ook getipt als een van de kandidaten voor de eerste plaats, gaat op bezoek bij Hoofdplaat. En Philippi ne - dat zondag verraste met een 3-0 ze ge in de uitwedstrijd tegen RCS - speelt op eigen veld tegen Hontenisse. IJzendijke - Biervliet is een streekder- by. Het programma tweede klas Baronie - Sluiskil derde klas Steen - Clinge, Moerse Boys - Breskens en Vogelwaarde - BSC vierde klas Terneuzen - Lewedorpse Boys, Philippine - Hontenisse, IJzendijke - Bier-, vliet. Axel - HVV'24 en Hoofdplaat - Koe wacht. Jaap van Maris: als het kan zoeken we de aanval. George mers verplichte num.- ''4' - 'fc - L - Jaap Lensen tijdens een training bij Axel. mmmm Ik ben tevreden met de resultaten, maar nog niet met het spel". Competitleider Frans de Blaeij. TERNEUZEN - Zestien seizoenen is het goed gegaan, bij de start van de ze ventiende BEVOBO-competitie blijkt de hele opzet van het Terneu- zense bedrijfsvolleybal gewijzigd. „Op aandringen van een groot aantal ploegen zijn we overstag gegaan. Op 30 september beginnen we met drie klassen van veertien ploegen" zegt wedstrijdleider Frans de Blaey, die tot nu toe altijd poules van tien ploe gen de competitie in stuurde. Een aanpak die allerwege met enthou siasme ontvangen zal worden, ver wacht het Bevobo-bestuur. Vooral de laatste jaren gingen bij diverse deelne mende teams stemmen op om deze competitie op een andere leest te schoeien. De wedstrijdenreeks kende in alle klassen een aantal ontmoetin gen dat nauwelijks motiveerde. Reden daarvan was het grote kwaliteitsver schil tussen de top en de ploegen die onderin meedraaiden. Dat leidde tot een aantal 'verplichte nummers'. Vooraf kon voor dergelijke wedstrij den al een 3-0 score op het formulier worden vermeld. Het Bevobo-bestuur signaleerde die ontevredenheid en ging op zoek naar een andere aanpak. Het bestuur denkt dat nu gevonden te hebben in de drie klassen van veer tien teams, die als 'Bevobo-competi- tie Nieuwe Stijl' vooral de spelvreug de weer terug moeten brengen. Com petitie-leider Frans de Blaey is er haast zeker van dat dat ook zal luk ken: „In alle klassen wordt tot onge veer eind januari een halve competi tie gespeeld. Daarin ontmoeten alle ploegen elkaar. Op die competitie helft worden de klassen echter ge splitst. De bovenste zeven teams gaan met elkaar verder voor kampioen schap (de eerste klas) en promotie, de laatste zeven vechten met elkaar uit wie aan het eind van de rit degra deert. Halverwege gaan we in feite dus naar zes klassen van zeven ploe gen" licht De Blaey de nieuwe sei zoen-opzet toe. De Terneuzense bandenhandelaar ziet een groot aantal voordelen: „Naast de spelvreugde zal ook het spelniveau waarschijnlijk groeien. De bovenste zeven zijn in de eerste com petitiehelft toch de besten gebleken, die komen elkaar daarna tegen in wat vrijwel gelijkwaardige wedstrijden zullen worden. Dat zal een ongemeen felle strijd opleveren en de spanning er waarschijnlijk ook langer inhouden", verwacht De Blaey. Voor de ondeste zeven teams ziet hij vooral winst op het terrein van de re creatieve beoefening: „Net als voor de betere ploegen geldt hier dat men te genstanders van gelijk niveau ont moet. Met meer winstkansen dan voorheen, toen het nog wel eens ge beurde dat een team het wekenlang zonder setwinst moest doen. Dat zal nu vrijwel uitgesloten zijn", denkt de Bevobo-bestuurder. Het zeventiende Bevobo-seizoen krijgt niet alleen een heel andere com petitie-opzet, ook de strijd om de be ker is anders geworden. Voorheen was die over het hele (winter)seizoen ge spreid, nu wordt februari 1987 'beker- maand' door de twee wedstrijddagen waarop -bijna- alle ploegen in actie ko men. De overige wijzigingen komen vanuit de deelnemende verenigingen zelf, daar hoefde de organisatie niet op in te spelen. Zo is (Noordstraat) Pro menade veranderd in 'Kramer Hi-Fi', heeft Dow 3 de plaats ingenomen van -het vertrokken- Elopak, en is de naam van Douane gewijzigd in 'Beldo' (Be lastingen/Douane). Nieuwkomers zijn Kramer Hi-Fi 4 en een (dames)ploeg uit Axel, die onder de naam Voor- waart/Drieschouwen van start gaat. Maar dat zijn dan ook alle nieuwighe den. Oud -en zeer vertrouwd- is de voorbereiding die als 'Warming-Up toernooi' op het programma staat en die op 16 september de hele derde- en een halve tweede klas in sporthal 't Zwaantje brengt, terwijl de eerste klas en de andere helft van de tweede divi sie een week later (23/9) daar in actie komen. „Dat loopt allemaal wel ge smeerd, het karwei zit hem in het gro ter aantal wedstrijden dat we door de groei met twee teams en die gewijzigde opzet in ons programma onderge bracht hebben. Maar daar komen we zeker ook wel uit", spreekt Frans de Blaey zijn vertrouwen in een goed sei zoen uit. A TERNEUZEN - Het is nog niet zolang geleden, dat Hans Galjé was voor bestemd om de vaste doelman van Ajax te worden. Maar na de komst van Johan Cruyff als trainer was er plotseling geen plaats meer voorUe Voor malige doelman van FC Den Haag. In de aangepaste speelwijze had. Cruyff meer oog voor Stanley Menzo, terwijl er voor Galjé niets andérs overbleef dan een plaats op de reservebank. Gelukkig voor hem kwam FC Utrecht toen in de keepers-problemen en werd hij voor de rest van het seizoen uitgeleend aan die club, zodat hij toch op het hoogste niveau ac tief kon blijven. Aan het einde van het seizoen werd Galjé duidelijk gemaakt, dat hij weer terug kon naar Ajax. Begrijpe lijk dat hij daarvoor weinig animo had. Vandaar dat hij zelf op zoek ging naar een nieuwe club. „Ik kreeg uiteindelijk contact met Beerschot. In totaal ben ik drie keer naar Antwerpen geweest en het zag er tenslotte naar uit dat we rond zouden komen.Toen kwam plotse ling Kortrijk op de proppen", aldus Hans Galjé. Aad Koudijzer, sinds dit seizoen trainer bij de Westvlamingen, ken de een keepers-probleem, omdat zijn vaste doelman, Luc Vander- schommen, in de laatste wedstrijd van vorig seizoen tegen Waregem een enkelbreuk had opgelopen. Koudijzer moest dus op zoek naar een vervanger. „En na de eerste be sprekingen bleek dat ik alle ver trouwen kreeg van Koudijzer. Om die reden heb ik uiteindelijk toch gekozen voor Kortrijk", zegt Galjé, die nog altijd met verbittering te rugblikt op zijn Ajax-periode en met name voor Johan Cruyff weinig goede woorden blijkt over te heb ben. „Door Johan Cruyff ben ik behan deld als een vuile zakdoek. Andere woorden kan ik er niet voor vinden. Vanaf het moment dat hij het alleen voor het zeggen kreeg, deugde ik niet meer. Ik was niet de doelman, die paste in zijn systeem", merkt Galjé op. De Nederlandse doelman van Kortrijk heeft zich intussen in België al van zijn beste zijde laten zien. Afgelopen zaterdag, in de uitwed strijd tegen Anderlecht, was hij de onbetwiste uitblinker van zijn ploeg, die voor een levensgrote ver rassing zorgde door de landskam pioenen op 0-0 te houden in het ei gen stadion. Galjé straalt intussen veel vertrouwen uit; hij hoopt in de ze vorm te kunnen blijven spelen. „Dan kan ik volgend seizoen mis schien definitief hier blijven". Galjé is immers nog altijd eigendom van Ajax. Kortrijk heeft de doelman voor de duur van één seizoen ge huurd van de Amsterdammers. In de komende competitieronde is de derby tussen Beerschot en Ant werp ongetwijfeld één van'de blik vangers. Met name nu Beerschot zo uitstekend van start is gegaan met drie punten uit de eerste twee wed strijden. De vorig seizoen no§ voor Roda JC uitkomende Jos Daerden is daar voor een groot deel debet aan. „Iedere trainer droomt er van' om zo'n speler te hebben. Daerden droeg afgelopen zaterdag de ploeg naar de overwinning in de wedstrijd tegen Waregem. De. huidige vorm, waarin Beerschot verkeert, belooft, wat voor de derby", keek Beer schot-trainer Dimitri Davidovic be gin deze week vooruit naar de wed strijd van morgen (zaterdag). Ver der speelt AA Gent uit tegen Se- raing en ontvangt Club Brugge het ook goed van start gegane Club Luik. Lokeren speelt thuis tegen Waregem, Beveren gaat op bezoek bij Kortrijk en Cercle Brugge gaat in Wallonië Charleroi bestrijden. De stand na twee wedstrijden. Club Brugge 2 Standard Luik 2 Anderlecht 2 Beerschot 2 Beveren 2 KV Kortrijk 2 Club Luik 2 Cercle Brugge 2 AA Gent 2 Rac. Jet Br. 2 Antwerp 2 Lokeren 2 KV Mechelen 2 Charleroi 2 Berchem Sport 2 RWDM 2 Seralng 2 Waregem 2 Het complete programma voor komend weekeinde ziet er als volgt uit. Zaterdag (aanvang 20.00 uur): RWDM- Anderlecht; Charleroi-Cercle Brugge; Club Brugge-Club Luik; Beerschot-Ant- werp; Standard Luik-Berchem en Se- raing-AA Gent (aanvang 19.30 uur). Zondag aanvang 15.00 uur): Lokergn- Waregem; Racing Jet-KV fkééhéibi; Kortryk-Beveren. 1 1 :o 3 9- 1 1 1 3 6, 1 1 1..0. 3 3-1 1 U0 3 3- 1 1 10 3 .2- 0 1 1 0 3 3- 2 1 0 3 3-2 0 12 6-3 0 12 3-6 2 0 2 2-2 2 0 .2 2- 2 2 0 2 -1- 1 2 0 2 1-1 1112-3 1111-3 1 1 1 1- 5 0 2 0.1- 5 0 2 0 0-10 4r i li uï TERNEUZEN - Van de Zeeuws- Vlaamse KNVB-clubs in het zaterghg- voetbal is er na twee speeldagen niet één meer zonder puntenverlies. Vo rige week moest ook Terneuzense Boys (dat met 3-2 van Kloetinge Ver loor) zijn eerste punten inleveren, nadat Hoek, AZW en Zaamslag dat een week eerder al hadden gedaan. De Terneuzense zaterdag derde klasser verdiende de nederlaag te gen Kloetinge, omdat het vooral in de eerste helft onvoldoende in de wedstrijd was. „Ons probleem lag voor de rust op links", analyseerde trainer Arie Dekker later, „daar vie len te veel gaten. Bovendien verlo ren we de slag te vaak op het mid denveld". Na de hervatting probeer de Terneuzense Boys nog op inzet terug te komen, maar de derde tref fer die Kloetinge kort na de rust scoorde bleek later beslissend. Doelpunten van Rolf Wilting en Jacky Scheele brachten Terneuzen se Boys nog wel dichterbij maar niet langszij de Bevelandse tegenstan der. Voor de thuiswedstrijd van morgen (zaterdag) tegen Zwaluwe weet in elk geval dat vooral in verdedigend opzicht attenter gespeeld moet wor den. Want zoals de Terneuzenaren in de voorbereiding al veel tegen treffers moesten incasseren, zo trof fen de tegenstanders in de competi tie in twee wedstrijden alweer vier maal doel. Zwaluwe is voor Terneuzense Boys overigens een vrij onbekende oppo nent. Op de eerste competitiedag verloren de Brabanders met 2-0 van NOAD'67, maar zaterdag was er een 1-0 zege op Yerseke. enigszins kan zullen we toch op winst spelen. De krachtverschillen in deze derde klas zijn tenslotte niet zo groot...." - AZW komt morgen evenals Zaam slag eerst voor de tweede keer in actie voor de competitie. Vorige week waren de Axelaars tenslotte vrij. Trainer Hans Radt benutte de voorbije twee weken vooral dm AZW conditioneel sterker te ma ken. Hans Radt„In totaal hebben we sinds vorige week zevenmaal getraind, met het accent vooral op de fysieke kracht. Want de organi satie staat weliswaar, maar iir^e wedstrijden die we tot nu tóe spéél den kwamen net een beetje tekort. Niet hard genoeg in de duels, dek ken op een metertje...dat sóórt werk". Thuis tegen Good Luck hoopt Radt op de revanchegevoelens bij zijn spelers voor de thuisnederlaag te gen Serooskerke(O-l), twee weken terug. Radt„Good Luck is den van de zeven acht ploegen did ih; aan merking komen voor de drie onder ste plaatsen. Wij zijn er daar ook een van. Dat betekent dus dat we mor^ gen in feite moeten winnen") Zaamslag had vorige week alle moed op de thuiswedstrijd tegen PTT Breda, maar kwam - „zeer tot mijn spijt",zei trainer Ben Pauwels - niet in actie omdat de bus van PTT in Antwerpen bleef steken. De wed strijd tegen Nieuwdorp (uit) wordt zodoende Zaamslag's tweede van deze competitie. Een interessante wedstrijd overigens, want met drie punten uit twee wedstrijden voert Nieuwdorp voorlopig de ranglijst aan samen met NOAD en Veere. „Ik vond dat Nieuwdorp vorig jaar al een redelijk elftal had", herinnerde Ben Pauwels zich deze week nog, „En als je weet dat er wat verster kingen bij zijn gekomen, dan kun je je toch voorbereiden op een zware kluif'. Zaamslag start morgen in de sterk ste opstelling, zodat - voorzag Ben Pauwels - „we onze huid duur kun nen verkopen".Pauwels „Als het Hoek - met twee gelijke spelen uit twee wedstrijden redelijkbegonnen - gaat morgen (zaterdag) op bezoek bij Bruse Boys. „Ik hoop dat ze vrij dagavond nog een feestje'hebben", grapte Jan Doorns eerder déze week, denkend aan Arnemuiden - Bruse Boys (5-1). In alle ernst echter gaf Doorns toe „op zijn hoede te zijn voor Bruse Boys". „Want", zei Doorns, „het is en blijft een rare en onberekenbare ploeg, terwijl ze toch ook de beschikking hebben over een klassespeler als Topnie* van den Berge". Hoek treedt naar verwachting aan in dezelfde basis opstelling van verleden week'tegen Zwart Wit. J an Dooms rekende er in elk geval op, dat Nico Knol weer speelklaar zou zijn Het programma tweede klasAZW Good Luck en Bruse Boys - Hoek derde klasTerneuzense Boys -Zyaluwe en Nieuwdorp Zaamslag. '«I

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 41