Volleyballers bereiden zich voor in toernooi Judoclub Clinge nam afscheid van trainer VOORZITTER LOU TRAAS WIL HOGEROP TRAINER WILLEM DE ZEEUW: keuken-visie Gemeente Sas van Gent GEMEENTE HULST Gemeente Sas van Gent PZC/streek VISWEEKEND STERKE PLOEGEN IN OÖSTBURG Reacties Eigen kweek TERN EU ZEN Wisselend HANNY SIJS WEG NA VIJFTIEN JAAR 19 20 - 21 september a.s. op zondag tussen 11.00 en 14.00 uur ZEEBRUNCH Het hele weekend VISMENU a f 45- ilfQU^I Churchill Hotel Terneuzen Echt team Ad Kramer is al vijftien jaar wedstrijdleider van het Inktvis-toernooi. ZUIDZANDE De volleybalver eniging Even Kijken houdt dit weekeinde voor de vijftiende keer haar Inktvis-toernooi. Zondag spe len de dames en zes herenploegen een halve competitie in sporthal De Veerhoek in Oostburg. Zaterdag is het de bedoeling dat alle deelne mers elkaar ontmoeten op het strand, waar een gezamenlijke con ditietraining wordt gedaan met aansluitend enkele wedstrijden. Ad Kramer is voor de vijftiende keer als wedstrijdleider bij het Inktvis- toernooi betrokken. Aan de hand van plakboeken kan hij uren over het ontstaan en de ontwikkeling van het evenement vertellen. ,,Mei 1972 nam Even Kijken deel aan een toer nooi in Alphen aan de Rijn. Ik heb mijn ogen die dag goed de kost gege ven en kwam tot de conclusie dat Even Kijken zoiets ook kon organi seren". Enkele maanden later was het al zover. Zoals steeds het geval is geweest, werd aan de vooravond van het nieuwe competitiejaar (septem ber) het Inktvis-toernooi gehouden. De deelname bestond uit louter Zeeuwse ploegen. Egaspo (Elle- woutsdijk) bij de heren en Even Kij ken bij de dames wonnen. „Na die eerste keer wist ik dat dit voor herhaling vatbaar was", herin nert Kramer zich. „Vooral het tijd stip was goed gekozen, omdat de teams dan meer gemotiveerd zijn dan aan het eind van het seizoen. Elk team zit dan namelijk nog in de opbouw en werkt naar een bepaald niveau toe". Inderdaad bleek dat men graag naar Oostburg kwam, ook al omdat het wedstrijdschema zo in elkaar zat, dat er veel gespeeld kon worden. „De opzet van een toernooi is erg be langrijk" vervolgt Kramer. „Er zijn verschillende mogelijkheden om te organiseren. Ten eerste: je kan als vereniging een heleboel verenigin gen aanschrijven en pas daarna aan de hand van de reacties je program ma maken. Reageren er veel ploe gen, dan heb je een drukke bezet ting. Als je een sporthal van negen tot zes uur hebt gehuurd, komt dat er voor de deelnemende ploegen op neer dat ze weinig aan bod komen. Het is niet uitgesloten dat er soms meer dan twee uur tussen de wed strijden zit. Bovendien ben je ook ge dwongen om op tijd te spelen. Het kan ook anders", vervolgt Kramer. „Je nodigt twee keer zes ploegen uit en je verdeelt de sporthal in drie vel den. Dan duurt elke partij veertig minuten en heb je ook nog een tien minuten inspeeltijd. Alle teams spe len dan ook nog eens vijf partijen om twee gewonnen sets". Zondag komen twee ploegen van Xenon Amsterdam, Set Up Prinsen beek. PSV Eindhoven en Even Kij- ken (allen een dames- en een heren- ploeg) en Morres (dames), Roeselare (dames), Brevok Breda (heren) en DVO Oud-Beierland (heren) in actie. De eerste wedstrijden beginnen om 10.25 uur. De finale sluit het toernooi af rond 17.30 uur. Vc Groede bestaat zestig jaar: veel ups en downs GROEDE - Dit jaar viert Groede het 60-jarig bestaan van de voetbalclub. Vanaf het ontstaan van de club zijn de Groedenaren altijd geconfronteerd geweest met het Zeeuwse afdelingsvoet bal. In al die jaren heeft Groede de nodige ups en downs gekend. In 1958 was de West-Zeeuws-Vlaamse club in een strijd om het kampioen schap gewikkeld met Koewacht en Vo gelwaarde. De titel ging later naar Koewacht. Een zwarte bladzijde was het seizoen 1974-1975. In dat jaar moest het eerste team worden terug getrokken. Een aantal spelers stopte plotseling midden in het seizoen. Ze misten de animo om door te gaan. Trainer Willie van de Kerkhove bleef met lege handen achter. De KNVB had wel oog voor de problemen en besloot toen het tweede team van Groede in de derde klas te houden. Op bestuurlijk vlak waren er met na me in de jaren vijftig wat moeilijkhe den. Afgaande op de vele mutaties in die tijd (in vijfjaar kwamen er zes an dere voorzitters) moet er toen de nodi ge onrust binnen de club hebben ge heerst. De woelige jaren zijn schijn baar achter de rug. want Lou Traas is momenteel al negen jaar voorzitter van de afdelingsclub. De Groede-voorzitter heeft niettemin wat pijlen op zijn boog. „Mijn eerste wens is een goede parkeerplaats bij het veld. De ruimte is daar te creeëren. Momenteel staan de auto's aan de rijksweg, die door Groede loopt, gepar keerd. Een gevaarlijke situatie, het uitzicht wordt vaak belemmerd". Het tot stand komen van de kantine met een bestuurskamer ziet Traas als een duidelijke vooruitgang voor zijn club. Voorzitter Kees Blomaard van de KNVB memoreert trouwens dit heuglijke feit in zijn voorwoord van het jubileumboekje. Volgens Traas, die vanaf 1972 zitting heeft in het bestuur, moet Groede bin nen afzienbare tijd in staat worden geacht om door te stoten naar de eer ste klas. „Vorig jaar is het voor ons op een teleurstelling uitgelopen. We kwa men zelfs in degradatiegevaar. Gezien het potentieel dat we hebben, moet er meer inzitten dan de tweede klas. De instelling moet echter goed zijn om re sultaat te halen. We hebben nog een jong team. met een gemiddelde leeftijd van 22 jaar. We kunnen dus vooruit, mits de groep wel bij elkaar blijft. De terugkeer van Milco van der Hooft, Robbie Faes (beiden van Breskensi en Bram Beun (van Sluis) heeft mij per soonlijk goed gedaan. Het is een teken, dat er toch iets leeft in Groede. Het zijn en blijven jongens van ons dorp". De 46-jarige voorzitter houdt wat dat betreft een pleidooi voor het koeste ren van talent uit eigen kweek. „Als kleine vereniging moet men geen jon gens uit de buurt aantrekken. Bij veel clubs wordt met de jeugd verkeerd omgesprongen. Ze komen niet aan de bak, omdat 'vreemden' de voorkeur krijgen. Ik heb er beslist geen moeite mee dat er spelers weggaan die hoge rop willen proberen. Maar dan spreek ik niet over één klas hoger. We hebben indertijd ook zoiets meegemaakt. Toen de prestaties minder werden, gingen jongens naar andere clubs. Soms om een klasje hoger te spelen. Dat noem ik geen clubliefde. Nee, als het slecht gaat, moet je ook bij je ei gen club durven blijven. In elk geval heeft Groede nu een team dat jong is. Drie jaar geleden hadden we nog A- jeugd. Er zijn veel jongens van dat team doorgestroomd naar de eerste selectie. Ik hoop dat we daar in de toe komst profijt van hebben". Aquariumvereniging -De leden van de aquariumvereniging 'De Albi no Zwaarddrager' in Terneuzen ko men dinsdag 16 september bijeen voor hun maandelijkse ledenvergadering. De vergadering begint om 19.30 uur in café-restaurant 't Vijverhof aan de Van Eedenstraat. Tijdens vergadering zal aandacht worden geschonken aan het plantenbestand in het aquarium. Traas vindt dan ook dat het bestuur best nieuw bloed kan gebruiken. „Ik denk aan iemand die dicht bij de jeugd kan staan, een soort contactpersoon tussen de jeugd en het bestuur. Hij moet wel tegen kritiek kunnen. We hebben aan een dergelijk persoon ge brek. Dit is geen verwijt aan de andere bestuursleden, maar door het genera- tieverschil met de jeugd zie je sommi ge dingen nu eenmaal anders". Behalve voorzitter Lou Traas maken Adri de Wit (secretaris). Jan Elfrink (penningmeester), Sjaak Neele, Cor van Belois (al 26 jaar), Jan Leenhouts en Rinus Elfrink deel uit van het be stuur. De verantwoording wordt nog steeds door de 'oude garde' gedragen. Groede heeft dit seizoen twee senio- renteams, een B-jeugdteam en een D- pupillenteam. De.club heeft zo'n tach tig leden". Over de oprichting van de club is wei nig bekend. In eerste instantie werd de vereniging 'Blauw-Wit' opgericht, maar na enkele jaren ging de club ter ziele. Het voetballen nam toch een plaats in bij de Groedenaren en uit het zogenaamde straatvoetbal ontstond uiteindelijk de voetbalvereniging Groede. Volgens A. van Ursem is het iets anders gegaan. Een aantal jon gens (onder wie ook Van Ursem) be sloot in 1926 tot de oprichting van Groede. Zelf werd Van Ursem penning meester, omdat hij van zijn spaarcen ten een bal had aangeschaft. Eigenlijk weet niemand hoe de vereniging pre cies is ontstaan. In die beginperiode had men uiteraard niet de beschikking over een eigen veld. De wedstrijden werden gespeeld op de weilanden in de buurt. Ook het strand bleef niet onbe nut. Het vervoer naar de uitwedstrij den ging per fiets. Bij de vroegere streekderby's tussen Groede, Oost burg en Breskens ging het ere soms hard aan toe. In die tijd werd nog op klompen gevoetbald en die werden niet alleen gebruikt om tegen de bal te schoppen. In de loop van de jaren werd Groede een vertrouwd gezicht in het afdelingsvoetbal. Het seizoen 1950/51 was het de eerste keer dat Groede van buurman Sluis won. Bijzonderheid was. dat tijdens die wedstrijd elf straf schoppen moesten worden genomen en alle elf werden gemist! Voorzitter Lou Traas van de jubilerende voetbalclub Groede. In 1957 werd de eerste wedstrijd op het nieuwe veld aan de Traverse (op het huidige complex) gespeeld. De ja ren zestig brachten wisselend succes. In die periode was Jaap van Maris voor een korte periode trainer. De Vlissinger maakte indruk op de spe lers en bestuur en de club herleefde weer. Van Maris bleef echter tekort om Groede tot betere prestaties te brengen. Na het terugtrekken van het eerste team werd langzamerhand aan de wederopbouw gewerkt. De club vertoeft momenteel in de tweede klas zondag. Voorzitter Traas moet tenslotte den ken aan de woorden van Jannis Caste- leijn, die in de beginperiode bij Groede speelde. Hij zei: „Vroeger hadden ze beperkte mogelijkheden om te voet ballen, maar ze deden wel hun best. Tegenwoordig zijn de omstandighe den veel beter, maar mankeert het aan inzet". Het programma van het zestig jarig bestaan wordt morgen (zaterdag) afge sloten met het jubileumfeest: Om twee uur 's middags is er een rondgang door de dorpskern van de muziekvereni ging Breskens-Groede. Om half vier volgt de receptie voor ge nodigden en om acht uur 's avonds geeft de muziekvereniging Groede een concert. Tenslotte is er om negen uur een feestavond met het orkest 'Frans Bonne'. CLINGE De judovereniging Clinge heeft deze week de scheidende trainer Hanny Sijs een afscheidsfeest bezorgd. Veel judoleden, oud-leden, collega-trainers en ouders van jeugdleden waren bij de afscheidsbijeen komst aanwezig. Hanny Sijs heeft vijftien jaar de trai nersfunctie bij de Clingse judovereniging uitgeoefend. Judo-voorzitter Eugène Verstraeten blikte terug op de trainersloopbaan van de scheidende trainer. „Bij de be geleiding van de jeugdleden was de Olympische ge dachte het belangrijkste: meedoen is belangrijker dan winnen", aldus Verstraeten. „Daartegenover stond dat je voorbereiding bij de junioren en de senioren op wed strijden met een ijzeren discipline gepaard ging". De Clingse judovereniging heeft in haar achttien jarig bestaan, waaronder vijftien jaar onder leiding van trai ner Hanny Sijs, een respectabel aantal judoka's van naam opgeleverd, onder wie dit jaar een zestal Zeeuwse kampioenen. Verder heeft de Clingse judoclub onder het bewind van Sijs negen judoka's met zwarte band ge kregen. Hanny Sijs zet bij de Clingse judovereniging een punt achter zijn trainerscarrière, omdat hij zijn hobby niet meer kan verenigingen met zijn werkzaamheden als monteur bij de PTT. De trainingen bij de Clingse vereni gingen zijn intussen overgenomen door Moud de Moor uit Axel. Moud de Moor, dochter van Delta-sportschool- houder Staf de Moor, is studente aan het Centraal Insti tuut voor Opleiding van Sportleraren (CIOS). Ze doet daar de onderdelen judo en aerobic-dance. Dit laatste onderdeel is ook een nieuwe activiteit binnen de Clingse judovereniging geworden, sinds het begin van dit sei zoen. Een twintigtal dames en heren beoefent elke maandagavond dit onderdeel. De scheidende trainer Sijs kreeg uit handen van voorzitter Verstraeten een paar schaatsen aangeboden en een waardebon. Verder kreeg Hanny Sijs van diverse judoleden nog verschillen de afscheidsgeschenken. Zonevaststelling ex. art. 53 wet geluidhinder De burgemeester van Sas van Gent maakt - ter voldoening aan het bepaalde in art. 26 van de wet op de ruimtelijke ordening juncto art. 56 van de wet geluidhinder - bekend, dat met ingang van 15 september 1986, gedurende één maand, voor een ieder, ter gemeentesekretarie, afdeling algemene en juridische zaken, ter inzage ligt: het besluit met bijlagen, tot vaststelling van de zone rondom de industrieterreinen Poel- en Ghel- linckpolder, waarbuiten de geluidsbelasting van wege de op deze bedrijfsterreinen aanwezige in richtingen. de waarden van 50 dB( A) niet te boven mag gaan (art. 53 wet geluidhinder), vastgesteld door de gemeenteraad in zijn openbare vergade ring van 28 augustus 1986, nr. 11. Bedoelde zone is vastgesteld overeenkomstig het ontwerp, zoals dit eerder ter inzage heeft gelegen, echter met dien verstande, dat de toelichting ge wijzigd, c.q. aangevuld is. Zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeente raad hebben gewend kunnen gedurende de ge noemde termijn van één maand tegen de vaststel ling van de zone bezwaren indienen bij gedepu teerde staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gelijk bevoegdheid komt toe aan een ieder, die bezwaar heeft tegen wijzigingen, welke bij de vast stelling in het ontwerp zijn aangebracht. Sas van Gent, 12 september 1986. De burgemeester voornoemd, J. W. Platschorre, wnd. Voorbereidingsbesluiten De burgemeester van Sas van Gent maakt - ter voldoening aan het bepaalde in art. 22, lid 2 van de wet op de ruimtelijke ordening - bekend, dat de gemeenteraad in zijn openbare vergadering van 28 augustus 1986 besloot te verklaren, dat een her ziening wordt voorbereid van: het bestemmingsplan 'Buitengebied'; het bestemmingsplan 'Sint-Albert'; het bestemmingsplan'West'; het uitbreidingsplan in hoofdzaak Sas van Gent. Bedoeld besluit is het gevolg van de zonevaststel- ling ex art. 53 van de wet geluidhinder. Het betreffende besluit met bijlagen ligt met in gang van 15 september 1986, ter gemeentesecreta rie, afdeling algemene en juridische zaken, voor een ieder ter inzage en treedt, eveneens met in gang van 15 september 1986, in werking. Sas van Gent, 12 september 1986 De burgemeester voornoemd, J. W. Platschorre, wnd. RECTIFICATIE HINDERWET In de op 10 september jl. geplaatste bekendma king betreffende de hinderwetaanvraag van het Waterschap Hulster Ambacht is abusievelijk niet opgenomen de mededeling dat de aanvraag en an dere ter zake zijnde stukken tevens op 13, 20 27 september en 4 oktober 1986 van 09.00 tot 12.00 uur ter inzage liggen op het groepsbureau der rijkspolitie Hulst, Van der Maelstedeweg 52 te Hulst. Hulst, 11 september 1986 Burgemeester en wethouders van Hulst De burgemeester, mr. F. A. W. Jacobs De secretaris, mr. H. J. v. Geesbergen. f VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1986 BKC ziet toekomst niet zo somber in Gegratineerde mosselen met knoflookboter Goed gevulde vissoep Div. vissoorten in folie bereid met witte wijnsaus of Gebakken Koningspoon Div. soorten fruit met Kirschsaus Kinderen tot 12 jaar halve prijs. Churchilllaan 700 - 4532 JB Terneuzen - tel. 01150-21120 BRESKENS Zaterdag begon korf balclub BKC uit Breskens de compe titie met een 10-7 overwinning op de Luctor-reserves. Het team komt dit jaar uit in de derde klas van de afde ling, een klas lager dus dan in de vori ge competities. Trainer Willem de Zeeuw vindt het 'geen ramp' dat zijn ploeg zo laag speelt. „Eigenlijk komt het wel goed uit. Er is nogal wat jeugd ingepast en daarom is het niet erg om zo laag te beginnen. Als we de ploeg een paar jaar bij elkaar kunnen hou den, dan zie ik de toekomst niet zo so- mer in. Kijk maar eens naar Zaam- slag. Wat daar gebeurt kan hier ook". Dat er voor het eerst op het veld een achttallen-competitie in het district is, kwam BKC ook goed uit. „De oplos sing van een groot probleem, wat voor een kleine vereniging als de onze een uitkomst is", stelt De Zeeuw. „Het is intussen al meer dan vijftien jaren ge leden dat er in Breskens twee twaalf tallen bij de senioren waren. De laatste jaren kon er slechts één team gefor meerd worden, maar daarbij moesten we wel uit meer dan twintig spelers kiezen. Bij ons is regel, dat iedereen speelt. Kies je een hele tijd dezelfde spelers, dan kost dat leden. Een nadeel daarvan is dat we nooit in de sterkste opstelling konden aantreden. Daarbij kwam ook nog dat de aanvulling van uit de junioren nihil was. Talent zat er wel, maar wanneer ze over moesten, dan stopten de meesten". Voor aanvang van dit seizoen troffen de Bressiaanders het echter. Willem de Zeeuw die een jaar geleden de senioren overnam van Joost van de Lijcke, ver telt: „Bij de jeugd moest er een hele ad- spirantengroep over naar de junioren, net te weinig voor twee ploegen. Na overleg hebben we besloten van de ad- spiranten en de jongste junioren een junioren team te vormen. De oudere ju nioren zijn overgekomen naar de se nioren, zodat we daar net spelers ge noeg kregen voor een twaalf- en een achttal". De Zeeuw heeft voor deze competitie in grote lijnen een 'echt' eerste team geformeerd, al realiseert hij zich wel dat ook deze ploeg niet overal even sterk is. „Maar ik kan de zwakke plek ken nu wel tot het minimum beper ken". Het tweede team, het achttal, debu teerde met een 3-3 gelijkspel tegen Stormvogel ,3. De BKC-trainer was aanwezig bij dit duel en kwam tot de conclusie dat het wegvallen van het middenveld (net als bij het zaalkorf bal) leidt tot een snelle en attractieve partij, waarbij zelfs de conditioneel sterke junioren er na afloop goed door heen zaten. Echte teams BKC lijkt een rooskleurige toekomst in te gaan. „We hebben nu echte teams, die ook buiten het sporten met elkaar optrekken. De kans is dan ook groot dat alles bij elkaar zal blijven en dan kun je ergens aan gaan werken. Enkele jaren met een zelfde groep spe len, kan van enorme betekenis zijn. Bij Zaamslag was dat ook het geval en die zijn in enkele seizoenen een aantal klassen geklommen. Ik ben van me ning dat dit bij ons ook mogelijk is. BKC heeft toekomst. Daar ben ik van overtuigd", aldus Willem de Zeeuw. BKC-trainer Willem de Zeeuw: wat er bij Zaamslag gebeurt, dat kan bij ons ook. 'n goede keuhen hoeft niet" zo duur te xijn: Bij ons zijn ze het zeker niet! Kom rus tig bij ons kijken en laat u een prijs ma ken, het zal u beslist meevallen Mr. F. J. Haarmanweg 26 Terneuzen 01150-20851 Open: maandag t/m zaterdag ^9.00-17.00 u. Vrijdagavond 19.00-21.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 40