videotips PZC/ vrijdagkrant henk elsink verwacht beethovenconcert huisconcert meneer kaktus jazz op zondag koren en orgel koperensemble fluit en harp straatfestival jazz op zaterdag charles de wol ff 13 alhambra grand theater ledel electro meccano roxy 'Cinem'actueel luxor de koning ginger and fred 'P hoop van zegen sieraden (af-) goden begijn van etten kersten oostkerk ruimtelijk vleeshal foto aquarellen stormvloed schotse huizen olieverf grafiek gala kunstuitleen strijdonk VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1986 VLISSINGEN (01184-12260). Pretty in Pink'. Met Molly Ringwald. Vandaag en zater dag en zondag 19 uur. Zondag 14 en 19 uur. Maandag, dinsdag en woensdag 20 uur. 'Car Trouble'. Vrijdag 21.30 en 23.30 uur. zaterdag en zondag 21.30 uur. 'The jewel of the Nile'. Van daag, zaterdag en zondag 19 en 21.30 uur. Pikant kant'. (18 jaar). Van daag 23.30 uur. 'Donald Duck's tekenfilm- grabbelton'. Zondag 14 uur. GOES 01100-15165 'Police Academy 3'. Vandaag en zaterdag 19 en 21.30 uur. Zondag 14, 19 en 21.30 uur. Maandag, dinsdag en woens dag 20 uur. 'Meisjes voor het grijpen'. (18 jaar). Vrijdag 23.30 uur. OOSTBURG (01170-2735) 'Police Academy 3'. Vandaag 20 uur. Zaterdag 19.15 uur. Zondag 14 en 20 uur. 'China and silk'. (18 jr.). Zater dag 21.30 uur, zondag 16.30 uur. MIDDELBURG (01180-30235). 'A passage to India'. De eerste in de reeks voorstellingen van de Zeeuwse Volks Universiteit. Woensdag te zien om 20.30 uur. 'Op hoop van zegen'. Vandaag 19 en 21.30 uur. Maandag en dinsdag 20.30 uur. MIDDELBURG (01180-33414). 'Ginger and Fred'. Vrijdag en zaterdag 20 en 22.30 uur. Zon dag tot en met woensdag 20.30 uur. 'The journey of Natty Gann'. Walt-Disney-produktie. Zater dag, zondag en woensdag 15 uur. The jewel Zoom). of the Nile AlhambraVlissingen; Roxy, Bergen op 'The Sacrifice'. Donderdag 20.30 uur (première). BERGEN OP ZOOM (01640- 54886). 'The jewel of the Nile'. Van daag en zaterdag 19 en 21.30 uur. Zondag 14, 16.30, 19 en 21.30 uur. Maandag, dinsdag en woensdag 20 uur. 'Op hoop van zegen'. Vandaag en zaterdag 19 en 21.30 uur. Zondag 14, 16.30, 19 en 21.30 uur. Maandag, disndag en woensdag 20 uur. BERGEN OP ZOOM (01640- 54886) 'Hot resort'. Vandaag 19 en 21.30 uur. Zaterdag 14, 19 en 21.30 uur. Zondag 14, 16.30, 19 en 21.30 uur. Maandag en dins dag 20 uur. Woensdag 14 en 20 uur. 'Top gun'. Vandaag 19 en 21.30 uur. Zaterdag 14, 19 en 21.30 uur. Zondag 14, 16.30, 19 en 21.30 uur. Maandag en dinsdag 20 uur. Woensdag 14 en 20 uur. 'Gung Ho'. Vandaag en zater dag 19 en 21.30 uur. Zondag 16.30, 19 en 21.30 uur. Maan dag, dinsdag en woensdag 20 uur. 'Peter Pan'. Zaterdag, zondag en woensdag 14 uur. TERNEUZEN (01150-20505) 'Op hoop van zegen'. Vandaag en zaterdag 19.30 en 21.45 uur. Zondag 19 en 21.15 uur. Maan dag en dinsdag 20 uur. 'Iron Eagle'. Vrijdag 19.30 en 21.45 uur. Zaterdag 14,19.30 en 21.45 uur. Zondag 13.45, 16, 19 en 2115 uur. Maandag en dins dag 20 uur. 'E. T.'. Zaterdag 14 uur. Zondag 13.45 en 16 uur. HULST (01140-12030) 'After hours'. Vandaag 19 en 21.30 uur. Zaterdag 21.30 uur. Zondag 16.15, 19 en 21.30 uur. Maandag en dinsdag 20 uur. 'Cobra'. Vrijdag 19 uur. Zater dag 19 en 21.30 uur. Zondag 13.45,19 en 21.30 uur. Maandag en dinsdag 20 uur. 'Hot resort'. Vrijdag 19 uur. Za terdag 19 en 21.30 uur. Zondag 13.45, 16.15 en 19 uur. 'The hitcher'. Vandaag 19 en 21.30 uur. Zaterdag 19 uur. Zondag 13.45, 16.15 en 21.30 uur. Maandag en dinsdag 20 uur. 'Once upon a time in the west'. Vandaag en zaterdag 21 uur. Zondag 16 en 21 uur. Maandag en dinsdag 20 uur. 'Girls on fire'. 18 jaar). Vrijdag 21.30 uur. Zaterdag 19 uur. Zondag 14.30 en 19 uur. Maan dag 14.30 uur. Dinsdag 20 uur. De 'fictieve vereniging' van Gin ger Rogers en Fred Astaire. In de hoofdrollen van deze nieuwe Fellini-film zijn te zien Marcello Mastroiani en Giulette Masina Fellini's vrouw). In de ope ningsscène van de film arriveert de danseres Amalia, oftewel Ginger, op het drukke station ian Rome, waar zij de volgende dag nog éénmaal op zal treden met haar partner Pippo, oftewel \8red. In haar hotel ontmoet zij ie eerste medespelers. Stuk (yoor stuk zijn zij copieën van be- oemdheden uit de showbusi ness: Clark Gable, Mariene Die- rich, Liza Minelli, Ronald Rea- tan en Telly Savallas. eccano (Middelburg) anneer de oude vissersboot 'Op hoop van zegen' na een zwa- fe storm toch nog de veilige ha ven bereikt, besluit één van de bemanningsleden het voor ge zien te houden. De vijftienjarige Barend (Danny de Munck) wil zijn leven niet meer riskeren voor een hongerloontje. Zijn moeder Knier (Kitty Courbois) probeert hem op andere gedach ten te brengen, maar Barend heeft zijn besluit genomen. Re der Bos (Rijk de Gooyeris kwaad over het verlies van een jonge en goedkope werkkracht. Dan keert Barends broer Geert (Huub Stapel) terug in het dorp nadat hij om een akkefietje bij de marine in de gevangenis heeft gezeten. Hij wil zo snel mogelijk weer naar zee, ook al wordt er gefluisterd dat De Hoop nauwe lijks meer zeewaardig is. Reder Bos krijgt zijn bemanning maar niet rond. De lastige 'so cialistische' Geert wil hij alleen aanmonsteren op voorwaarde dat zijn broertje Barend mee gaat. Vlak voor het uitvaren ontdekt Barend dat de geruchten juist zijn en hij slaat alarm, maar nie mand gelooft hem. Hij verstopt zich maar wordt door de politie aan boord gebracht, omdat moe der Knier al een voorschot op zijn gage heeft gebeurd. Wat de jongen vreesde wordt werkelijkheid. Tijdens een nood weer vergaat De Hoop met man en muis. De reder incasseert dank zij een vuil spelletje met de verzekering goed geld voor het schip dat hij al eerder kwijt wilde. Voor de dorpelingen is er alleen het grote verdriet omdat zij hun familie en geliefden hebben verloren. 'De vis wordt duur betaald'. Electro (Middelburg), Roxy (Bergen op Zoom), Luxor (Ter- neuzen). Videoscreen heeft deze zomer een pakket cassettes uitge bracht dat een heel breed ter rein bestrijkt, van zeer serieus tot niemandallerig, van tiener weerwolf tot kinderfilm. Laat ik met de kinderfilms be ginnen, meestal komen ze aan het eind van een rubriek als soort sluitpost, maar vaak is dat onverdiend. Het is zeker onver diend als het gaat om werk van Karst van der Meulen. Hij maakt films voor kinderen waar ook ou deren met plezier naar kijken. Hij werkt serieus en wat meer is, hij neemt kinderen serieus. De twee films die Videoscreen heeft uitgebracht zullen bij een breed publiek bekend zijn: 'De bende van hiernaast' en 'Thomas en se nior op het spoor van brute Be rend'. Tal van bekende acteurs werken mee en het is een plezier om te zien hoe Karst van der Meulen ervoor heeft gezorgd dat de jonge acteurs zich kunnen handhaven naast oude rotten als Lex Goudsmit, Kitty Jans sen, Henk van Ulsen en Leen Jongewaard. Liliana Cavani maakte in 1973 indruk met 'The Nightpor- ter' waarin Charlotte Rampling zich onderwerpt aan ex-concen- tratiekamparts Dirk Bogarde. De een vindt de film dubieus, de ander onthutsend, maar nege ren kan niemand hem en menig beeld van de sado-masochisti sche relatie tussen Rampling en Bogarde blijft je bij. Karst van der Meulen 'A Chorus line' is vele jaren een succesvolle Broadway-musi cal geweest. Richard Attenbo- rough waagde zich aan een verfilming en hij had er in veel landen groot succes mee. In ons land deed de film het niet slecht, maar ook niet geweldig. Toch is A Chorus line' de moeite van het bekijken waard, zeker voor lief hebbers van dans en voor hen die een indruk willen hebben van de moeite cue een danser moet doen om een plaats te krij gen in de dansgroep die elke mu sical nodig heeft. Regie-tech nisch valt er wel wat op Attenbo- roughs werk aan te merken (hij 'snijdt' dansers vaak genadeloos bij het middel af, terwijl menig een toch ook een beetje met de benen danst) maar het wervelt en schittert wel. Gedurfd is het uitbrengen van 'The Wargame'. Het is geen film, maar een drie kwartier du rende documentaire in zwart/wit die Peter Watkins voor de BBC maakte. Het onderwerp is: de atoombom en wat te doen na de klap. Het onderwerp is na Tsjer- nobyl actueel, maar de docu mentaire is wel geruime tijd ge leden (in elk geval ruim voor 1980) gemaakt. Het antwoord op de vraag wat te doen na de klap is overigens eenvoudig: doe niets, u gaat vanzelf wel dood. Tijd voor lichter werk al zou je het aan de titel niet zeggen: 'Light Blast' van Enzo Castella- ri. Zoals in zoveel films van deze regisseur is het verhaal behoor lijk onsamenhangend, maar barst het van de achtervolgin gen, ontploffingen en spannende toestanden. Erik Estrada zoekt een wapen waarmee je een hele stad kunt vernietingen en hij doet dat vrijwel in zijn eentje. Kinderen die ik 'Light blast' liet zien vonden hem prima. Even gunstig was hun oordeel over 'Teen Wolf van Rod Daniel waarin Michael Fox (van 'Back to the Future') af en toe in een weerwolf veranderd. De speciale effecten zijn bijzonder, maar voor de rest van de film ben ik blijkbaar te oud. In de eindeloze rij puberfilms maakt 'Teen wolf overigens zo'n slechte beurt nog niet, er is in elk geval zorgvuldig gewerkt. PETER DE ZWAAN Henk Elsink treedt van dinsdag tot en met zater dag (16-20 september) op in Luxor Theater in Rot terdam. Aanvang 20.15 uur. Het laatste soloprogramma van Henk Elsink is een bevestiging van zijn uitstekende reputatie als veel zijdig entertainer. Een optimistische kijk op het le ven, een nostalgische blik in het verleden, rake ty peringen en sfeervolle, ontroerende liedjes. Vooral zijn beroemde typetjes Heinde en Van Verre, Ron nie Rekkie, Joop met zijn Lat-relatie en Billy ko men goed uit de verf. Zondag (21 september) wordt in de Stoelemat in Bergen op Zoom het nieuwe theaterseizoen ge opend met de jazzhappening The New Orleans Mardi Theatershow. Aanvang 14.30 uur. Het Moniuszko-koor, het groot symphonie-orkest van de Staatsfilharmonie van Poznan (beide uit Polen) en het Tilburgs kamerkoor geven maandag 15 september een Beethovenconcert in De Stoele mat in Bergen op Zoom. Het concert begint om 20.15 uur. Het evenement vindt plaats op uitnodiging van de plaatselijke Rotary Club. Het concert is één van de drie optredens die voortvloeien uit het culturele uitwisselingscontact tussen het Tilburgse kamer koor en het Poolse Moniuszko-koor. Op het pro gramma staan het Vijfde Pianoconcert in Es opus 73 (1809) en de Negende Symphonie (1822-1824). Het Poolse koor en orkest staan onder leiding van Renard Czajkowski, terwijl het Tilburgs Kamer koor door Jan Jansen wordt gedirigeerd. In cultureel centrum De Mattemburgh in Hooger- heide wordt zondag 14 september door een barok- ensemble een huisconcert gegeven. Het concert is getiteld 'Jonge musici stellen zich voor'. Aanvang 14.00 uur. Het barokensemble bestaat uit Annelies Smit (viool), Anne-Jo de Keijzer (viool), Paula Galavazi (altviool), Ellen Kooimans (blokfluit, zang), Rob van den Aarsen (blokfluit, zang), Carolien Goosen (cello) en Jan Mannee (clavecimbel). Op het programma staan werken van G. Ph. Tele- mann, Purcell, G. F. Handel, J. S. Bach, J. Chr. Bach en G. Sammartini. In Dorpshuis Luctor et Emergo in Rilland vindt woensdag (17 september) een optreden plaats van Theater Kaktus. Aanvang 14.00 uur. In dit nieuwe Kaktusprogramma proberen Meneer Kaktus (Peter Jan Rens), K weetniet (Joost Hes) en Mevrouw Stemband (Annemieke Hoogendijk) achter een geheim te komen. Niet zomaar een ge heim, maar een stevig geheim, waar je wat aan hebt, dat zoden aan de dijk zet en waarmee je ver der komt in dit leven. Door middel van valpartijen, mislukkingen, ellen de om te lachen, misverstanden, liedjes, droevige momenten, spanning en opluchting wordt het ge heim van Riool Fee ontsluierd... Een muzikale ko medie voor kinderen vanaf drie jaar. Henk Elsink Het New Orleans Rythm Trio begint 14 september om 15 uur met een nieuwe serie maandelijkse con certen op zondagmiddag. Het eerste vindt plaats in Bar Colours aan de Vlasmarkt in Middelburg. Rudy Balliu (clarinet en saxen) en Koen de Cauter (gitaar en zang) treden als gastmuzikanten op. In de Grote Kerk van Brouwershaven wordt za terdag 13 september het slotconcert gegeven van de serie die door de plaatselijke evenementen commissie voor het seizoen 1986 was georgani seerd. Het concert begint om 20 uur. Medewerkenden zijn het Christelijk jeugdkoor 'Van knop tot bloem' en de Christelijke gemengde zangvereniging 'Hart en Stem' uit Ouddorp onder leiding van Jan Bezijen. Het kinderkoor jeugdkoor telt twaalf kinderen. Het grote koor telt ongeveer 75 leden. Dirigent Jan Bezuijen is ook organist en beiaardier van de Domtoren van Goedereede. Tij dens het concert bespeelt Abram Bezuijen het or gel. Hij studeert aan het conservatorium in Rotter dam en is organist in Ouddorp. Het programma be vat werken van Schütz, Bach, Mozart en Fauré. De organist speelt solo enkele koraalvoorspelen van Bach en Reger. Zaterdag (13 september) geeft het Koperensemble Paul van Belzen een concert in de Grote Kerk in Goes. Aanvang 14.00 uur. Het ensemble is in 1970, toen nog onder de naam Zeeuws Koperensemble, ontstaan als samenspel- groep van de Zeeuwse Muziekschool. Na in diverse samenstellingen te hebben gemusiceerd werd in 1978 voor het eerst als kwintet opgetreden. Het succes leidde tot het besluit voortaan de kwintet bezetting als basis voor het ensemble te beschou wen. Het Koperensemble Paul van Belzen bestaat uit Paul van Belzen (trompet), Ronald Baljeu (trompet), Alco Bouwense (hoorn), Leo Geelhoed (trombone) en Jos Mol (bas-tuba). Op zondag (14 september) opent de Stichting Ka pel van St. Maarten in Hoogelande haar winter- programma met een concert voor fluit en harp. Aanvang 14.30 uur. Poelie Andriessen (fluit) en Anke Bottema (harp) zullen werken vertolken van onder meer H. An driessen, L. Spohr, J. Guridi, J. Ibert en F. Chopin. Het straatfestival in Ovezande bevat een groot aantal acts en artiesten. Hoogtepunt en zijn Ray Graham (Ierland), het mime- en foolswerk van Marco Carolei (Italië) en de muziek- en theater- acts van The Malcoms (Engeland en België). Verder treden aan Tejater De Lepe Hoek (Belgïe), het Zunderts toneel, Kindertheater De Navelsla per (Dongen), de Clipdichter (Schalkhaar), jeugd- circus Hogerop (Goes), Irene Stevense met mime (Goes) en Brackdansers (Walcheren). De Zeeuws- vlaamse rock and roll band Roots sluit zaterdag af. Het straatfestijn begint zaterdag (13 september) om 10.30 uur met het jeugdcircus en vanaf 13.00 tot 18.00 uur met de overige artiesten, 's avonds vanaf half negen wordt het programma vervolgd. De Salt Lake Jazzband gaat vanaf 13 september weer maandelijkse concerten verzorgen in Mid delburg. Het eerste begint om 21 uur in de Alassio Bar aan de Zusterstraat. De band speelde voorheen in de inmiddels opgehe ven taveerne Het Koper Galjoen. De band bestaat uit Rien de Jonge (piano), James Koelewijn (ge luid), Eddie van Beek (banjo en zang), Hans Hame link klarinet en zang), Bram van Overbeeke trom pet), Doris Everwijn (trombone), Johan Tilroe (drums) en Jan Heijnsdijk (sousafoon). Charles de Wolff bespeelt zaterdag 13 september het Marcussenorgel van de Grote of Maria Magda- lenakerk in Goes. Het concert begint om 20 uur en is het laatste van dit jaar. Op het programma staan werken van Bach, Reger, S. Karg-Elert, Duruflé, Messiaen en De Wolff. \mger and Fred IElectroMiddelburg). Kunstenaar Reinier de Muynck en edelsmid Harry Hutjens exposeren sieraden in de Kunstuitleen aan de Kui perspoort in Middelburg. De Muynck, tevens schilder, heeft m de loop der tijd materiaal, wat misschien door anderen als afval- zou zijn bestempeld, verzameld, dat hem aanzet tot het maken van de meest wilde objecten. Hij werd daarbij ge holpen door edelsmid Hutjens uti Goes. Samen hebben ze ook zilveren sieraden ontworpen. De tentoonstelling is pasgele den nog te zien geweest in Pa rijs. (Openingstijden di. t/m za. 13.00 tot 17.00 uur, do. 19.00 tot 21.00 uur). Mark Pertijs uit Utrecht expo seert in Galerie Nummer 7 (Blokken 7 in Terneuzen) tot en met 10 oktober werk onder de titel 'Divine Memories'. De ex positie, bestaande uit houts kooltekeningen en enkele plas tieken, heeft als thema herin neringen aan goden en afgo den. De onderwerpen van de portretten zijn filmsterren en fotomodellen. Openingstijdendi-wo-do 14- 18 uur, vr. 14-18 uur en 19-21 uur, za. 14-17 uur.) In restaurant 't Zwaantje van de Scholengemeenschap De Vaart in Terneuzen (Axelse- straat 249) exposeert Bert Be gijn tot 20 december zijn schil derijen. Bert Begijn is oud-leer ling van de scholengemeen schap en studeerde verder aan onder andere de academie voor Schone Kunsten in Gent en bij Pieter de Bodt. (Openingstijden: ma t/m wo. 16.30-18 uur, do. 16.30-18 uur en 19-21 uur.) Bert van Etten exposeert tot en met 5 oktober schilderijen, met name olie en 'materie' op paneel en olie op papier, in de zaal van de Stichting Etcetera (in het Markiezenhof) in Ber gen op Zoom. Van Etten is 39 en studeerde aan de Akademie voor Beeldende Vorming te Tilburg. Openingstijden: dagelijks be halve maandag) 14-17 uur.) Loes Kersten exposeert in Ga lerie Potteriet te Middelharnis tot 5 oktober aquarellen. De natuur speetlt in haar werk een sterke rol. Kersten werd in 1937 te Bussum geboren en woont en werkt in 't Harde. Haar op leiding kreeg ze aan de Vrije Akademie voor Beeldende Kunsten te Nunspeet. (Openingstijden: wo tot en met za. 10-16 uur, vr. tot 21 uur en na afspraak.) De Oostkerk in Middelburg en haar orgel zijn het onderwerp van een tentoonstelling van fo to's, tekeningen en publicaties, die morgen (zaterdag) wordt gehoude. Het orgel in de kerk zal daarbij bespeeld worden door Freek de Keizer, terwijl ook bezoekers zichzelf daar voor in kunnen laten schrijven Orgel en kapconstructie zijn door een beperkt aantal perso nen te bezichtigen. (Openingstijd: 11-15 uur). 'Inpakken - omwikkelen - in snoeren - uitpakken' noemt Ineke Otte de werkwijze die zij toepaste bij haar ruimtelijke objekten. Tot en met 18 sep tember zijn deze te zien in de expositieruimte van het Zeeuws Kunstenaars Cen trum, Kloveniersdoelen, Ach ter de Houttuinen 30 in Middel burg. Otte gebruikte stof, die gezeefdrukt is met krantentek sten. (Openingstijden: di. tlm zo. 14- 17 uur, donderdagavond 19-21 uur.) Leden van negen Zeeuwse amateurfotografenclubs expo seren tot en met 19 september werk in de Goese Grote of Ma ria Magdalena-Kerk. De colle- cite omvat 70 foto's in zwart wit en kleur. De expositie wor den morgen om 15 uur geopend door burgemeester Blanken. Kitty Gillissen-Den Die expo seert in Bouquetterie-galerie Minou (Schuitvlotstraat 34, Groede. Zij woont in het Noordhollandse Berkhout, doch is geboren in Viervliet. De meeste van haar aquarellen zijn geschilderd in Zeeuws- Vlaanderen, de streek die zij re gelmatig bezoekt. Ter gelegenheid van de inge bruikname en overdracht van de Stormvloedkering, houdt De Oosterschelde Stormvloed kering Bouwkombinatie (DOSBouw) tot en met 4 okto ber in de Grote Kerk in Zierik- zee een tentoonstelling met werken van Zeeuwse kunste naars. In totaal zullen circa 125 werken te zien zijn. In de Vleeshal in Middelburg is de expositie 'Art Museum Mu seum Art' te zien, tot en met 16 november. De expositie bevat werken van Johan van Geluwe, Morton Kaplan, Hilmar Lip- tow en Jean Pierre Vetter. (Openingstijden: di. tot en met zo. 13-17 uur) Jooske de Iongh en André de la Porte exposeren tot en met 20 september hun schilderijen, te keningen en aquarellen in de SchotexHuizen Schotse Hui zen in Veere. Openingstijdendi-za-xl0- 17xuur di.-za. 10-17 uur.) In de maand september expo seert Marten Muller in het ou de stadhuis van Goes olieverf schilderijen. Muller noemt ze 'innerlijke landschappen'. De expositie is geopend op de uren van het lunchcafé. De schilder is elke dinsdag van 12 tot 13 uur aanwezig. Hedendaagse grafische kunst in vijftien roulerende tentoon stellingen met in totaal 300 werkstukken, zijn thans te zien in Vlissingen. Deelnemers zijn ondermeer Willy Belinfante, Luis Fileer, Jeroen Henneman, Jef Diederen, Martin Engel man* Laetitia de Haas, Mart Kempers, Piet Klaasse, Ger Lataster en Lucebert. De plaatsen: NMB-bank (Deken straat 1), Ahrend Kantoormeu belen (Pres. Rooseveltlaan 737), Gevangentoren (Boule vard de Ruyter IA), Hotel Bri tannia (Boulevard Evertsen 244) en Galerie Marquis (nieu- wendijk 15). In de Kunstuitleen aan de Rouaansekaai in Middelburg exposeert Peter van den Akker nog tot en met 20 september zeefdrukken en schilderijen. Beelden van Nico de Wit zijn tot dezelfde datum te zien. Het gaat om beelden die zich laten beschrijven als ritmisch gelede composities van eenvoudige ij zeren elementen. Openingstijden: di. tot en met za. 13-17 uur, donderdagavond 19-21 uur.) In galerie Trouvaille (Axelse- straat 104) en in het nieuwe Curchillhotel in Terneuzen is tot 4 oktober werk te zien van Saskia Strijdonk uit Sas van Gent. Zij exposeert grafiek (hout- en lino-snedes). Saskia Strijdonk (25) studeerde dit jaar af in de vrije richting aan de kunstacademie in Rotter dam. (Openingstijdens galerie gelijk aan die van winkels.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 13