SJEES JESRIJDEN OP JAARMARKT GAPINGE Nieuw- en St Joosland vierde behoud haventje VERVLOGEN TIJDEN College Vlissingen wil 4,6 min voor riolering Team Middelburg leidt hoofdklas zaalvoetbal 85.- CFO en gemeentebesturen over privatisering Nieuw! de lucht gehaald 1 PZC/ streek 6 BOUWBERGINGSKELDER BEGONNEN Nieuwe dominee Ontmoetingskerk in Middelburg Ds. M. V. J.deCraem nam afscheid in Sint-Laurens Bereikbaar Illegale zender in Zierikzee uit OOK GESPREK METPZEM Orgelactie Oostkerk Middelburg begonnen met concert iedereen leest de krant altijd en overal. Jachthuisstraat 5 - Kloetinge Tel. 01 100-31 865 denim Spijker- broeken stone-washed en gebleekt 39.90 - 49,90 Sweatshirts WALSTRAAT 67, VLISSINGEN ZIERIKZEE - De politie op Schou- wen-Duiveland heeft zondagmiddag een illegale zender uit de lucht gehaald in Zierikzee. Tegen de 28-jarige C. de B. uit die plaats is proces verbaal ge maakt. De zendapparatuur is in beslag genomen. De politie kwam de zender op het spoor na peiling van de radio controledienst. In Goes werd afgelo pen weekende eveneens een zendpi raat in de kraag gegrepen. Daar kreeg de 20-jarige Goesenaar M.M.J.P. S. een proces verbaal. Hij opereerde sinds enige tijd onder de naam Golden Wa ve. Zijn zendmateriaal is eveneens in door de politie in beslag genomen. De sjeesjes van de Gapingse ringrijdersvereniging waren zaterdag tijdens de wedstrijden ter gelegenheid van de jaar markt in Gapinge feestelijk versierd. GAPINGE Zaterdagmiddag, 6 sep tember, jaarmarkt in Gapinge. Kraampjes, muziek van Veere's Ge noegen, een 'kop van Jut' en natuur lijk sjeesjesrijden. Terwijl de organisatoren der Sociëteit ter Gapinge, wat bezorgd naar de lucht keken, genoten de bezoekers van het sjezenschouwspel. Het bleef vrij wel droog tijdens deze, voor de tweede keer georganiseerde, jaarmarkt van Gapinge. PRIMEUR Op uitnodiging van de 'Sociëteit ter Gapinge' heeft de Gapingse ringrij dersvereniging een sjeeswedstrijd ver zorgd. Er waren 13 deelnemers die elk 64 ringen konden steken. De prijzen werden uitgereikt in de feesttent. Dat werd muzikaal omlijst door het muziekduo 'Toutages' Uitslag sjeeswedstrijd: 1 André en Paulien Meijers 58 ringen, 2 Jos Gideonse en Suzette Marinissa 57,3 Johan Sturm en Lies Domini- cus 56. 4 Adrie en Natasja Verhage 56, 5 Ina en Elna Coppoolse 52,6 Jan Krij n Coppoolse en Anja Janse 49, 7 Jo en Anna Wondergem 47, 8 Bram en Angelina Francke 45, 9 Simon van de Broeke en Coby Coppoolse 41, 10 Marcel van de Broeke en Danielle Jongepier 40,11 Krijn en Beate Coppoolse 29,12 Rinus Reijnierse en Suus Duine 29,13Gerrit van de Driest en Coby Sturm 28. Programma 13 september jubileumwedstrijd: Koudekerke 35-jarig bestaan. MAANDAG 8 SEPTEMBER 1986 VLISSINGEN— Zo'n tachtig jaar geleden tennisten de dames en heren zoals hier op de foto te zien is in andere kleding dan tegenwoordig. Lange rokken en blouses met lange mouwen en voor de heren pantalons in de kleur wit. De gemengd dubbel in de kleding van rond 1900 werd gespeeld ter gelegenheid van het 80 jarig bestaan van de Lawn Tennis Club 'Racket' uit Vlissingen. De wedstrijd werd gespeeld bij tennis vereniging De Schelde aan de Burgemeester van Vlo elder enlaan. VLISSINGEN-Het college van b en tv dig is, een actualisering van de rioolge- maandag 15 september besproken in van Vlissingen stelt de gemeenteraad gevens (49.000 gulden) en bouwkundi- de commissie van advies en bijstand voor 4,64 miljoen gulden beschikbaar ge voorzieningen aan het pompgemaal voor de openbare werken en milieuhy- te stellen voor de uitvoering van de bij de watertoren (25.00 gulden). giëne. De commissievergadering in tweede fase van de rioleringswerken. De voorstellen van het college worden het stadhuis begint om 19.30 uur. Voor een onderdeel van deze tweede MIDDELBURG - Ds O. Elsemai wordt zondag 28 september de nieuwi predikant van de hervormde Ontmoe tingskerkwijk in Middelburg. De be vestigings- en intrededienst begint di( dag om 14.30 uur in het kerkgebou? aan de Oosterscheldestraat. De beves tiging geschiedt'door da. D. Hendrik se-Spierings, predikant in Middel burg. SINT-LAURENS In een goed bezet te gereformeerde kerk in Sint-La» rens nam ds M. V. J. de Craene zondag middag afscheid van zijn gemeente waarvan hij 21 jaar voorganger is ge weest. De 65-jarige gereformeerdi predikant gaat met emeritaat. Ds De Craene leidde de afscheids dienst met de preek die als tekst had 'Hij ging zijn weg met blijdschap Handelingen 8 vers 39. In zijn ope ningswoord zei ds De Craene zijn dankbaarheid tijdens dit afscheid ook „liturgisch te willen uiten door op de tafel en de kansel de liturgie van het kerkelijk jaar te doorbreken om vooi deze dienst de witte kleden te gebrul ken". Ds De Craene begon zijn religieuze loopbaan als katholiek priester, maai stapte in 1957 over naar de gerefoi meerde kerk. In 1960 deed hij zijn in- trede als predikant in Baarland. 1b 1965 werd hij beroepen in Sint-Lau rens. MIDDELBURG/GOES Het team van Brammetje Dump staat aan de leiding in de hoofdklas zaalvoetbal in de regio Walcheren/De Bevelanden. De Middelburgse formatie won met 5- 2 van Sport Stijl Sinke en behaalde daarmee als enige vier punten uit twee wedstrijden. Het Goese Parbo kon in Middelburg tegen Schinkel Assurantiën niet ver der komen dan een 3-3 gelijkspel. Maartense en Torna deelden eveneens de punten, 3-3. Audi Poppe haalde flink uit naar Hooizolder, dat in de be ginperiode sterker speelde, maar ver gat te scoren. De Audi-ploeg etaleerde in de tweede helft fraai positiespel en won verdiend met 5-2. Roovers Sport versloeg met stug verdedigen De Pan talon (2-1). WB Grent liep in Goes een 11-5 nederlaag op tegen Schelde Inter national. Schelde International-WB Grent 11-5: Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat de warme bakkers naar zo'n grote nederlaag zouden worden gespeeld. Met de rust hadden de Vlissingers nog een 2-1 voorsprong. Na een 3-3 stand was het overigens gedaan met WB Grent. Schelde International liep steeds verder uit. Chris Bal was met zes treffers de topscorer bij de formatie van Jaap Geijs. De overige Goese doel punten kwamen van Carlos de Jonge, Bram Schrier (3x) en keeper Eddy Geijs (strafschop). Voor Grent scoor den Albert Slinger en Hugo Crucq (4x). De Pantalon-Roovers Sport 1-2. Roovers Sport opende de score en kom met stug verdedigen de voorsprong behouden. Direct na rust maakte Piet Dingemanse er zelfs 2-0 van. De Panta lon kwam door Leo Janse dichterbij, 2- 1. De laatste tien minuten van de wed strijd waren De Pantalon-spelers voortdurend in de aanval, maar doel punten bleven uit. Maartense Tapijt-SC Torna 3-3: Na twaalf minuten spelen schoot Ron Te- lussa Torna naar 1-0 en die stand bleef tot na de rust op het scorebord staan. Ron Geluk maakte gelijk (1-1). Edwin Leijnse schoot de tapijtploeg aan de leiding, 2-1. Torna kwam langszij door August Telehala, 2-2, waarna John Te- lehala de Molukse formatie weer aan ide leiding bracht. Harro Hazelaar be paalde tenslotte de eindstand van de ze aantrekkelijke en spannende partij zaalvoetbal op 3-3. Schinkel Assurantiën-Parbo 3-3: De Goese formatie Parbo bouwde een snelle 2-0 voorsprong op door Romeo van Aerde en Mohammed Azagari. De assurantieploeg was daarvan nauwe lijks onder de indruk. André Buis en André van Buren brachten hun ploeg langszij, 2-2. De Schinkel-ploeg kon door snel aanvalsspel op 3-2 voor sprong komen door Eric de Boer. Par bo moest aanvallen. De druk op het Schinkel-doel werd steeds groter. Ar- senio van Aerde maakte in die periode gelijk, 3-3. Brammetje Dump-Sport Stijl Sinke 5- .3: De nieuwe aanwinst in de Dump formatie, Peter Groenewegen, speelde een hoofdrol in de overwinning van de Dumpers. Hij scoorde drie keer waar onder de openingstreffer. Gerrie Ei kenhout bezorgde Brammetje Dump een 2-0 ruststand en maakte er direct na rust 3-0 van door een toegekende strafschop. De voorsprong van Dump liep op tot 5-0 voordat Wim Koster een tegendoelpunt kon scoren, 5-1. Twet treffers van Hennie Wijs zorgden vooi 5-3 maar verder kwam de Sport Stijl formatie niet meer. Hooizolder-VW Audi Poppe 2-5: - Jaap Pijnenburg had een groot aan deel in de Audi-zege. Met goed kee 'perswerk bleek hij een goede vervai ger voor John van der Elburg, die re centelij k een operatie heeft onder gaan. Aanvankelijk was Hooizolder di betere ploeg, maar er werd verzuimd t( scoren. De ruststand was 1-1 door Ge rard de Nooijer en John Blok. Eet schitterend schot in de kruising van John Tahapary bracht Hooizolder nog wel aan de leiding, maar in het verdere verloop van de partij was het de Au# ploeg die met fraai positiespel Hooizol der naar een nederlaag speelde. I Kok maakte gelijk, 2-2, waarna Ro nald Aarnoutse, John Dane en Pets Schoolkate er vervolgens verdiend 5! van maakten. De stand in de hoofdklas is: 1 Brammetj! Dump 2-4, 2 Schelde International 2-3,3 SC Toma 2-3,4 VW Audi Poppe 2-3,5 Parbo 24 6 Maartense tapijt 2-2, 7 Schinkel Assuran tiën 2-2, 8 Roovers Sport 2-2, 9 Warme I ker Grent 2-2,10 Sport Stijl Sinke 2-0,11 De Pantalon 2-0, 12 Hooizolder 2-0. Het wed strijdprogramma is: maandag 8 september Goes, sporthal De Bevelanden, 21.15 uur Parbo-Schelde International; woensdag 1 september Vlissingen, Sporthal Baskets- burg, 19.50 uur VW Audi Poppe-WB Grent: 20.40 uur Schinkel Assurantiën-Brammetje Dump, 21.30 uur Roovers Sport-Maartensi Tapijt, 22.00 uur SC Toma-Hooizolder; Mid delburg, Sporthal Nassaulaan, 21.00 uur Sport Stijl Sinke-De Pantalon. NIEUW EN ST. JOOSLAND- Met veel buitennissig tam-tam is zaterdag rond het rustiek gesitueerde voorma lige landbouwhaventje van Nieuw en St. Joosland uiting gegeven aan een gevoel van opluchting over het behoud van het haventje voor voorna melijk 'doe-het-zelvende' botenbezit- ters. Jarenlang hing er boven deze knusse en in een lommerrijke omgeving gele gen plek de dreiging dat die zou degra deren tot een ordinaire vuilstortplaats voor de gemeente Middelburg. Vast houdende acties vanuit de burgerij hebben dat gevaar voor een roemloze ondergang tenslotte kunnen afwen den. Dat gaf aanleiding om een stevig feest je te bouwen in de vorm van de organi satie van een 'havenfestival', met tal van spectaculaire programma-onder- delen. Het feestgedruis kwam op gang nadat burgemeester mr. C. G. J. Rut ten van Middelburg op symbolische wijze zijn handtekening had gezet on der het huurcontract met de vereni ging 'De Nieuwlandse Haven'. De bur gemeester kwam per boerensjees naar de sfeervolle uithoek van zijn gemeen te om vanuit de wagen met een lans in de vorm van een reuze potlood zijn handtekening te plaatsen op het op een spandoek uitgeschreven 'contract Dat daarbij de ondertekening eruit kwam te zien als een kruisje deed geen afbreuk aan de geruststelling bij de Nieuwlandse ijveraars over de daar mee bereikte zekerheid. Hoewel hij vooropstelde geen persoonlijke ver antwoordelijkheid te dragen voor wat er in het verleden voor plannen waren gesmeed, zei de burgemeester toch 'met het schaamrood op m'n kaken te staan', omdat er ooit is gedacht aan het volstorten van het haventje met huisvuil. Hij prees de actieve Nieiw landse bevolking om de wijze waaro: men zich heeft ingezet om een stukjf eigen sfeer en identiteit te kunnen bf houden. Alsof ze al jaren samen musiceerde! hadden tevoren drie van opzet sterk uiteenlopende muziekgezelschappen als de Nieuwlandse fanfare ONDA et de groepen St. Juttemis en Altekleic een speciaal voor deze gelegenheid ge componeerd muziekstuk laten horen Vervolgens hield de Zeeuwse trouba dour Engel Reinhoudt het 'Nieu# lands havenlied' ten doop. Op eet feestelijk versierd festivalterreit kwam in de loop van de dag een veelzij dig programma op gang, waarin naai verhouding veel Nieuwlands artistiek talent was vertegenwoordigd. Een ge deelte van het programma werd gepre senteerd door de bekende VPRO-ra- diomedewerker Cor Galis. De werken worden zodanig uitge voerd, dat de binnenstad naar ver wachting bereikbaar kan blijven via de Badhuisstraat en het Betje Wolff- plein, maar ook via de Kenau Hasse laarstraat. Het college houdt er reke ning mee, dat de verkeersdruk op de Kenau Hasselaarstraat zal toenemen. De werkzaamheden nemen in totaal ongeveer anderhalf jaar in beslag. Na deze tweede fase is er nog ruim een miljoen gulden beschikbaar voor riole ringswerken. Het college wil op korte termijn echter nog overgaan tot repa ratie van de riolering in de Boulevard Bankert, waarvoor 65.000 gulden no- Nieuw- en St Joosland vierde uitbundig het behoud van de voormalige landbouwhaven. Daarbij werd veel muziek tei gehore gebracht, zoals hier door muziekvereniging Onda. fase, de bouw van een bergingskelder aan de Paardenstraat, is al een kre diet van 1,8 miljoen gulden verleend. De bouw is inmiddels al begonnen en zal naar verwachting in de loop van volgend jaar gereed zijn. De overige werken tijdens deze tweede fase bestaan uit het afscheiden van de riolering in de omgeving van de Onder straat. de bouw van een nieuw rioolge maal aan de Wilhelminastraat-Ste- nenbeer. de aanleg van een persleiding van ongeveer 1200 meter van Kleine Kerkstraat naar Wagenaarstraat, Wal- straat, Lange Zelke, Zeemanserve, Scherminkelstraat, Walstraat, Bad huisstraat. de aanleg van twee riolen met een totale lengte van 1100 meter in de Badhuisstraat, de nodige afsluitin gen in de riolering tussen binnenstad en Scheldebuurt, het maken van een overlaat op de Vlissingse watergang voor de binnenstad en het treffen van voorzieningen in een deel van de sou terrains. ter voorkoming van wate roverlast door de gewijzigde situatie. Het college van b en w wil nog dit jaar- laten beginnen met de bouw van de kunstwerken aan Stenenbeer en Vlis singse watergang. De nutsbedrijven moeten voordien de desbetreffende kabels en leidingen hebben verlegd of vernieuwd. De watermaatschappij Zeeland stelt daarvoor ongeveer zes maanden nodig te hebben i Met de aanleg van de riolering in de Badhuisstraat zou in het voorjaar van 1987 moeten worden begonnen, om de werkzaamheden zo gunstig mogelijk te kunnen inpassen in het zomersei zoen en de hinder voor het verkeer als gevolg van de noodzakelijke afsluitin gen van straten zo veel mogelijk te be perken. VLISSINGEN- Tijdens de besprekin gen die delegaties van de Christelijke Federatie van Overheidspersoneel (CFO) op woensdag 17 september heb ben met de gemeentebesturen van Vlissingen en Middelburg vormt het onderwerp 'privatisering' een van de voornaamste punten van overleg. Om financiële redenen is er een alge mene tendens waar te nemen om waar mogelijk overheidstaken te privatise ren. In Vlissingen betreft dat onder meer de gemeentelijke reinigings dienst. Het gemeentebestuur van Mid delburg heeft zich op het standpunt gesteld dat er voor de periode 1986- 1990 geen beslissingen over privatise ring worden genomen. De activiteiten op dit terrein zullen beperkt blijven tot het plegen van onderzoek. De CFO delegaties spreken verder met de gemeentebestuurders van Vlissin gen en Middelburg over zaken als het werkgelegenheidsbeleid en over de ar beidsduurverkorting. Tijdens een later op de dag te houden gesprek tussen een CFO-delegatie en de directie en ondernemingsraad van het streekziekenhuis Walcheren ko men de gevolgen van de bezuinigingen in de gezondheidszorg ter sprake en ook de integratie in verband met een fusie en samenvoeging van twee loka- ties komt aan de orde. Voorts zal er worden gesproken over de gewenste stationering van een computertomo- graaf in Zeeland. De gespreksonder werpen die met de directie van de PZEM zullen worden doorgenomen, hebben te maken met de herstructure ring van de energievoorziening in Ne derland toegespitst op de nv PZEM en de omvorming van het bedrijf naar een structuur-nv. MIDDELBURG - De actie ,,'t Orgel in 't nieuw", waarmee geld voor de res tauratie van het orgel in de Oostkerk te Middelburg wordt ingezameld, is zaterdag begonnen met een orgelcon cert in de Oostkerk. De drie jonge Belgen, Wim Winters (14), Jesmina Ceyssens (13) en Kris Hermans (11), brachten voor ongeveer 130 mensen werken van onder anderen Bach, Telemann en Statham ten geho re. „De opbrengst valt nogal tegen: vierhonderd gulden. Maar dat hadden we kunnen verwachten, want op meer dan 130 toehoorders bij een orgelcon cert in Middelburg hoefje niet te reke nen. Deze start van de actie was overi gens niet puur om het geld te doen, maar meer om de publiciteit," zegt se cretaris C. Lievense van de evenemen tencommissie van de Oostkerk. Tussen 1968 en 1973 is het binnenwerk van het tweehonderd jaar oude orgel vernieuwd. Nu is de kast aan de beurt. Lievense: „Het exacte bedrag is nog niet bekend, maar we denken onge veer honderdduizend gulden nodig te hebben om de vakmansen op het ge bied van vergulden en orgels te kun nen betalen. De dag waarop zij kunnen beginnen hangt af van de opbrengst uit verdere activiteiten en de subsi die." Volgende week zaterdag wordt in de Oostkerk tussen 11.00 en 15.00 uur een open dag gehouden. Er zijn grammo foonplaten met opnamen van het orgel en ansichtkaarten te koop. En organis ten met enige ervaring kunnen zich op geven om een half uur speeltijd op het orgel te kopen. De open dag zal opge luisterd worden door orgelspel van Freek de Keizer. Verder zal er in het voorjaar van 1987 een bazaar en een rommelmarkt zijn. Maak een apa/lCL ematie met zo'n qe beerde pullover, eerylen wo! !n raf/ manne en marine/ groen. Normaleprijs 89r- 'rma.s. zaterdag yQ Bandplooipanta/on ™et kleureffekt van om'o Sandrini. O.a. wolenpolyester 'n zwart met kobalt groen of paars Normale prijs 98- m a s- zaterdag

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 6