Zaamslag wacht tevergeefs Korfbalclub Zaamslag luidf jdorpsleest in Zeeuwse teams spelen nog bijrol laatste seizoen bezig Erik Fijnaut aan zijn Schietingen Patrick van Hulle had snelste benen OOK IN CLINGE STERKE BEZETTING TEGENSTANDER HAD PECH ONDERWEG Uitslagen BKC WINNAAR IN F IETSCROSS AXEL OVERWINNING OP LUCTOR Clinge SCHEPENTREKKERSTOERNOOI SAVOK PZC/ sportkrant Hockey-toernooi in Terneuzen Superbowling met 100 deelnemers Bedrijfsvolleybal van start in Hulst ZAAMSLAG - De wedstrijdbal voor de ontmoeting tussen Zaamslag en PTT Breda kon zaterdag in de kantine blij ven hangen. De Brabantse formatie bleef op de reis tussen Breda en Zaamslag in Antwerpen steken. Pech aan de bus -• dwong de PTT-voetballers de reis halverwege te onder breken. En omdat bij de maatschappij geen vervangende bus beschikbaar bleek, kon de formatie niet doorreizen naar Zaamslag. Men was bij Zaamslag overigens niet erg gelukkig met de situatie. Vooral omdat PTT pas drie kwartier voor de start - van de wedstrijd liet weten, dat de bus met pech in Antwer pen stond. Op dat moment was de aangewezen scheids- rechter Sjaak Uyterhoeven uit 's-Gravenpolder, reeds aan- wezig. „Ik heb ook mijn bedenkingen tegen de handelswij ze van PTT. Er is helemaal geen voorstel gekomen om de wedstrijd eventueel op een later tijdstip te laten beginnen. Ikzelf zou daar best toe bereid zijn geweest, al had ik bij wijze van spreken tot vijf uur moeten wachten", zei de Be- velandse arbiter. Niettemin had dat ook weer tot problemen geleid. Het veld in Zaamslag is enkele maanden geleden opnieuw ingezaaid en daarom mag er nog niet op worden gespeeld. Vandaar dat de wedstrijd tegen PTT op het voormalige voetbalveld, waar nu de korfbalvereniging speelt, zou worden afge werkt. Maar daar moest later, om half vijf, de derby tussen Zaamslag en Luctor worden gespeeld. Wethouder W. van Walraven van sportzaken, die ook aanwezig was: „Als er na drie uur begonnen zou worden, had ik geen toestemming gegeven. De korfbalvereniging had de wedstrijd tegen Luc tor onder onze dwang al verplaatst naar half vijf'. De wed strijd tussen Zaamslag en PTT Breda zal opnieuw door de competitie-leider van de KNVB worden vastgesteld. Veel trimmers bij MAANDAG 8 SEPTEMBER 1986 AXEL Schutterssociëteit Ons Ver maak hield een staande wipschieting, waaraan 110 schutters deelnamen. Uitslag wip 1: eerste hoge vogel E. Vereec- ken, Kemzeke, tweede hoge vogel T. Neve, Sas van Gent, eerste zijvogel J. Crols, Laar-i ne, tweede zijvogel D. Doris, eveneken, der-1 de zijvogel J. Verdonk, 's-Heerenhoek, vier de zij vogel L. Arens, Gilze. Uitslag wip 2: eerste hoge vogel F. van Or den, Beveren, tweede hoge vogel D. Doris, Zeveneken, eerste en vierde zij vogel A. van de Smicht, Overmaire, tweede zijvogel M. Vertier. Kerken, derde zij vogel A. Opsomer, Eksaarde. Uitslag wip 3: eerste hoge vogel R. de Vries, Antwerpen, tweede hoge vogel H. v. d. He mel, Biervliet, eerste zij vogel D. Doris, Zeve neken, tweede zijvogel B. Rottier, Water vliet, derde zij vogel A. van Gelderen, Zwijn- drecht, vierde zijvogel A. Herman, Axel. AXEL In Axel werd een Braderie- schieting gehouden, waaraan 17 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel en tweede zijvogel M. Su(j, Axel, eerste zijvogel J. Suij, Koewacht, grootste aantal kleine vogels (5) W. Groene- wegen, Koewacht, vliegende vogel Th. de Caluwé, Koewacht. HENGSTDIJKE In de Feesttent werd een schieting gehouden, waar aan 35 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel R. Kant, Hellegat, eerste zijvogel E. v. d. Kelen, Clinge, tweede zijvo gel R. d'Hondt, Hengstdijk, grootste aantal' kleine vogels (4) R. Buijle, Hellegat. HENGSTDIJK In de Feesttent werd een schieting gehouden, waar aan 36 schutters deelnamen.7 CADZAND - Met Patrick van Hulle naar de streep gaan bete kent bijna zeker geklopt wor den. De rappe Sassenaar sloot gisteren in het trimcriterium van Cadzand pas op het aller laatste moment aan bij twee vluchters. Die inspanning werd alsnog beloond, want in de spurt liet Van Hulle Bleyenberg en Dees achter zich. Al vrij vroeg zag de groep een kwintet de ruimte intrekken en die vijf leiders hadden serieuze plannen. Henk Peters, Carlos Boerman, Johan Lepoeter, Pa trick van Straten en Robert Cloe- tens onderhielden een geducht tempo, reden naar een gat van 15 seconden en begonnen bij die voorsprong al te denken aan de bloemen. Te vroeg, want in de grote groep waren het vooral De Feber en Lammens die hun colle ga's opjoegen. Niet zonder resul taat, de achtervolging eindigde tenslotte in een overwinning voor het peloton. Henk Dees was de laatste durver: hij kreeg Ronald Bleyenberg mee en gezamenlijk ging die tandem naar de meet. In de laatste ronde pikte echter Van Hulle nog bij de twee aan. Uitslag: 1. Patrick van Hulle Sas van Gent; 2. Ronald Bleyenberg; 3. Henk Dees Terneuzen; 4. René Heyboer Temeuzen; 5. Willy de Feber Hoek; 6. Rudi Lammens Oostburg; 7. Carlos Boerman Watervliet; 8. Jean Brandt Kaprijke; 9. Herman Dellaert Water landkerkje; 10. Henk Peters Biervliet; 11Patrick van Straten Terneuzen; 12. Frans Verstraete Sluis; 13. Robert Cloetens Brugge; 14. Jos de Ritter Hoek; 15. Johan Lepoeter Oost-Sou burg. SAS VAN GENT - De meeste Zeeuwse volleybalteams hebben nog drie we ken voordat de competitie begint. Het ligt voor de hand dat in die laatste we ken de conditie nog zal worden aange scherpt en naar de juiste samenstel ling zal worden gezocht. In de aanloop naar het seizoen was het Schepen trekker-toernooi van Savok zaterdag een eerste graadmeter van de huidige krachten. De Zeeuwse ploegen wer den daar naar het tweede plan verwe zen. De teams van Rabo uit Krimpen aan de IJssel en het Belgische Assene de waren oppermachtig. Er wacht de Zeeuwse trainers dus nog heel wat werk. Het werd zaterdag wel duidelijk dat de spelpatronen nog lang niet overal geautomatiseerd zijn, waardoor in de beslissende confronta ties met de tegenstanders het onder spit werd gedolven. Vooral de teams van Rabo uit Krimpen aan de IJssel bleken al een stuk verder in hun voor bereiding op het nieuwe seizoen. De Zuidhollanders gingen met drie over winningen naar huis: in de promo tieklas dames, de eerste klas heren en in de eerste klas dames. De dames van Savok konden op het hoogste niveau nog op de beste presta tie terugzien. De Sasse ploeg, na een kortstondig verblijf in de derde divisie weer terug in de Zeeuwse competitie, verspeelde de toernooiwinst een beetje ongelukkig tegen het Axelse Voorwaarts. Savok moést in één set een gelijkspel toestaan en dat kostte na het gelijke spel (1-1) tegen Rabo de uiteindelijke eindzege. Bij de heren was Assenede op het ni veau van de promotieklas oppermach tig. De toernooileiding moest in deze categorie overigens het schema dras tisch wijzigen, omdat Verdegem op het allerlaatste moment vanwege een groot aantal geblesseerde spelers af zegde. De Belgen versloegen in een halve competitie alle tegenstanders. IJVC legde na Rabo beslag op de derde plaats. Slechts het jeugdige Morres/ Hulst 3 slaagde er als enige Zeeuwse ploeg in om het toernooi te winnen. Op het niveau van 'dames tweede klas' was dit team te sterk voor de concur renten. De uitslag bij de heren 'promotieklas': 1 As senede; 2 Rabo; 3 IJVC; 4 Labyellov; 5 Sa vok. Dames 'promotieklas': 1 Rabo; 2 Sa vok; 3 Morres/Hulst; 4 SC Morres; 5 Voor waarts. Dames 'eerste klas'; 1 Rabo 2; 2 Mor res/Hulst 2; 3 IJVC; 4 Savok 2. Heren 'eerste klas'; 1 Rabo 2; 2 IJVC 2; 3 Morres/Hulst 2; 4 Savok 3; 5 Savok 2. Dames 'tweede klas'; 1 Morres/Hulst 3; 2 Sgravo; 3 Philippine; 4 Sa vok 3; 5 Savok 4. Uitslagen meisjes A: 1 Ann de Koek; 2 San dy de Pannemaker; 3 Lydia Ferket. B: 1 Ju dith de Mey; 2 Isabelle Raus; 3 Inge Hey- vaert. C: 1 Kim van Loo; 2 Mariska Verplan- ke; 3 Kelly de Koek. D: 1 Cindy Diericx; 2 Meiinde van de Daele; 3 Daisy Loge. E: 1 Ba- bara de Ruyter; 2 Tania Westyn; 3 Nancy Schijvens. F: 1 Pascaline van Cleemputj 2 Grace Sack; 3 Anja Legrande. Jongens 5 jaar: 1 JurgendeMaat; 2BirgerDonie; 3 Ste ven Hauwaert. 6jaar: 1 Joost van Meerhage; 2 Marco Datthyn; 3 Johny van de Velde. 7 jaar: 1 Ludovic Slagmulder; 2 Wim van Hijf- te; 3 Filip Dupre. 8jaar: 1 Heikky de Smet; 2 Filip Westyn; 3 David van Speybroek. 9 jaar: 1 Timothy Taets; 2 Bart van Hijfte; 3 Daniel van Houte. 10 jaar: 1 Loek de Rijk; 2 Bart Claes; 3 Eddy Coussens. 11 Jaar: 1 Jimmy Vermeire; 2 Dennis de Maertelaere; 3 Sven van Couwenberg. 12 jaar: 1 Geoffry van Damme; 2 Torsten de Maat; 3 Arjan de Mey. 13 jaar: 1 Riny atthyn; 2 Erwin Serfaty; 3 HarmenZwier. 14jaar: IMarc Mieras; 2 Tom Steels; 3 Dick Kurt. 15 jaar: 1 Larry Crom- bach; 2 Erwin Schijvens. 16 jaar en ouder: 1 ZAAMSLAG - Volgend weekeinde wordt in Zaamslag het jaarlijkse dorpsfeest gehouden. De plaatselij ke korfbalploeg nam daar zaterdag alvast een voorproefje op, nadat de derby tegen het Terneuzense Luctor met 8-5 was gewonnen. Een verrassing van formaat. Maar zeker niet onverdiend, die winst in de openingswedstrijd van het sei zoen waarin Zaamslag voor het éérst sinds jaren weer op dit niveau ver keert. De start van de wedstrijd ging naar de thuisploeg die binnen een handvol minuten naar een 2-0 voor sprong liep en de tegenstander daar op slag mee wakker schudde. Daar door ontstond een evenwicht in de partij, kon Luctor op grond van een aantal goede acties gelijk kernen en zich zelfs naar een 5-4 voordeel werken. Maar toen al hadden de bezoekers vooral moeite met stroef draaiende aanvalsvakken, die bovendien maar moeizaam in stelling gebracht kon den worden, omdat Zaamslag in het middenvak prima stoorde. Die mini male achterstand praatte coach Hennie Minnaert tijdens de rust zijn twaalftal uit het hoofd. Hij had kan sen gezien en bracht dat op zijn team over. Die mentale oppepper had ge volgen: een ongrijpbare Monique van der Staal zette kort na het begin van de tweede helft de score in. Ttoen kort daarna hautaine Peter Durink blunderde en de combinatie Anja van Drongelen-Pieter Hame link die fout genadeloos afstrafte, wilde Zaamslag nóg meer. Anja van Drongelen tilde haar ploeg nog ver der weg (7-5), met nog altijd dat uit stekende middenvak en gewonnen individuele duels. De inzet leverde rendement af, temeer daar de twaalf van aanvoerder Kees Fraanje ook 'bekeken' bleven spelen. Voor Luctor was het toch al niet zo leuk begonnen. Even voor de derby was BKC in het duel tegen de Luc- tor-reserves met de winst verdwe nen. Nna een doelpuntrijke start met BKC als winnaar trok Luctor voor rust van 2-4 achter nog naar 6-4 voor. Daarna was het echter toch weer BKC dat de wedstrijd in han den kreeg, bij 6-6 verbeten bleef knokken voor een goed resultaat en dat in vijf minuten ook binnen haal de: van 6-6 naar 9-6 voor. Dat was de beslissende tik. Het werd tenslotte 10-7 voor BKC dat in Remco Bakker zijn uitblinker had. Bij Luctor kroop Carlo Hamelink in die rol. KOEWACHT Schutterssociëteit De Blauwe Hoek hield een schieting in ca fé De Oude Molen, waaraan 32 schut ters deelnamen. Uitslag: hoge vogel J. de Waal, Koewacht, eerste zij vogel C. van Gassen, Hulst, tweede zijvogel E. Bakker, St.-Jansteen, grootste aantal kleine vogels (5) P. de Caluwé, Koe wacht. NOORDSTRAAT In café R. de Jon ge werd eens chieting gehouden waar aan 32 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel E. Luijkx, Hulst, tweede hoge vogel, eerste en tweede zijvogel J. de Waal, Koewacht, derde zijvogel R. var Geersdaele, Walsoorden, vierde zij vogel niet afgeschoten, grootste aantal kleine vogels (5) E. Picavet, Kloosterzande. PAAL Tijdens de Paalfeesten werd bij café P. Verras een schieting gehou den, waaraan 40 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel R. Roels, Graauw, eerste zijvogel R. Herwegh, Heikant, tweede zij vo gel G. Reijns, Graauw, grootste aantal klei ne vogels (6) E. Boeykens, Graauw. Eric Fynaut; 2 Pascal Stremersch; 3 Crii Verkauteren. Veteranen: 1 Herve van Hat waert; 2 Marnix van de Voorde; 3 Roge Saey. TERNEUZEN - Donderdag wordt op sportpark Oude Vaart het zesde inter nationale 'Neuzen-hockey toernooi1 gehouden. In eerdere uitgaven mochl de organisatie steeds een vrij uitge beld deelnemersveld begroeten. Bij het zesde toernooi was dat niet het ge val. Men ontvangt in de kantine van Olym- pia de teams van Club Oranje uit Brus sel, HSD Zierikzee, Tempo Bergen op Zoom, Vlissingen en Rapide Hulst. De eigen ploeg completeert het zestal deelnemers. Het toernooi begint om 10.00 uur, omstreeks 15.15 uur wordt de finale gespeeld. SAS VAN GENT - Precies 96 bo» lingliefhebbers waren aanwezig bij he. door de bowlingclub Sint Albert geor ganiseerde treffen in de Sasse Vlaan deren hal.Deze deelnemers waren al komstig uit vier Nederlandse club Sint Albert, BBS, De Boolers en Pb lips en het Gentse BC Spoor. Het betrof een moonlight bowM waarbij alle deelnemers drie ga®6 moesten spelen. Het moeilijke bij moonlight bowling is hierin gelegd dat de banen niet verlicht zijn. 0t danks deze handicap werd redeliJ1 hoog gescoord. De uitslag: 1 Roland Rammeloo, St. Albet 2 Karei de Roo, BBS; 3 Hans van As, St bert; 4 Bea Delles, St. Albert; 5 Roger V mul, BC Spoor; 6 Hans Huygens, De B» Iers; 7 Emmy Neve, St. Albert; 8 Aad Kan» Philips; 9 Adrie van der Hooft, St. Albert,' Arnold van Winden, St. Albert. Voor alk' deelnemers was er een prijs. Dwars door Sas SAS VAN GENT/CLINGE - Het is zo langzamerhand een gewoonte geworden dat Belgische atleten uit de grensstreek in de Zeeuws-Vlaamse trimlopen aan het vertrek staan en daarbij een eerste plaats opeisen. Dirk Vanhijfte was in de trimloop 'Dwars door Sas' de snelste deelne mer op de langste afstand. De Belgische atleet legde de 10.200 meter af in een tijd van 32 minu ten en 47 seconden en bleef»daarmee Peter Picavet ruim voor. Daags na zijn tweede plaats in Sas van Gent moest Picavet ook in Clinge genoegen nemen met die klassering. Romain Geleyn was hem in de slotfase te snel af. Uitslag: hoge vogel H. v. Waterschoot, Hengstdijk, eerste zijvogel A. de Waal, Kloosterzande, tweede zijvogel E. Hulshout, Lamswaarde. grootste aan tal kleine vogels (6) A. Verhoeven, Kloosterzande. HOOFDPLAAT In café De Vriend schap werd een schieting gehouden, waaraan 54 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel A. Ingels, Bentille, eerste zij vogel C. van Gassen, Hulst, tweede zijvo gel E. Verbist, Evergem, extra vogel W. v. d. Veere, Bentille, grootste aantal kleine vo gels (3) J. Scheermakers, Zelzate en A. Sijne- sal, Hoofdplaat. HULST In café W. Blommaert werd een schieting gehouden, waaraan 28 schutters deelnamen. Uitslag: eerste hoge vogel J. de Waal Koe wacht; eerste zij vogel W. de Waal Klooster zande; tweede zijvogel R. Verschoten Wal soorden; extra hoge vogel E. de Bakker St.- Jansteen; extra zijvogel R. Verschoten Kloosterzande; extra zijvogel E. Luykx Hulst; grootste aantal kleine vogels (4) me vrouw Hulshout Lamswaarde. Dirk Vanhijfte nestelde zich meteen na het startschot in Sas van Gent aan de kop van het deelnemersveld. Onder j zijn hoge tempo viel dat snel uiteen. De Zeeuwen Peter Picavet en Hans I Kok bleven nog het langst in het spoor van de koploper, maar ook zij moesten na enige tijd afhaken. Er gingen in Sas van Gent in totaal 108 deelnemers van start. Henk Hamelink HULST - De bedrijfsvolleybalcompe- titie in het rayon Hulst start morgen (dinsdag) met een aantal oefenduels. Vanaf volgende week dinsdag (16 sep tember) worden de eerste competitie wedstrijden gespeeld. Het seizoen duurt tot 23 april 1987. Zoals gebruikelijk worden de deelne mende teams ingedeeld naar sterkte. De competitieleider is in dat verband verantwoordelijk. In elke klas worden twee periodes gespeeld, zo mogelijk over twee volle ronden. Na de eerste ronden vinden promotie-/degradatie- wedstrijden plaats, waarna de diverse 'r klassen opnieuw worden samenge- steld. Aan het eind van het seizoen krijgen de eerste en tweede periode kampioenen zowel bij de dames als bij de heren het recht een beslissingswed strijd te spelen met als inzet het alge meen kampioenschap. Overigens is het alweer het twintigste seizoen van de Hulsterse bedrijfsvol- leybalcompetitie. Dat feit wordt zater dag 8 november herdacht met een groots toernooi voor alle huidige teams, met aansluitend een feest avond. Het bestuur tracht bovendien teams van "het eerste uur" warm te ma ken om eveneens deel te nemen aan het jubileumtoemooi. De speelavonden dit seizoen zijn weer T de dinsdag- en donderdagavonden.Ie- dere speelavond worden negen wed- a'-', strijden afgewerkt, drie om acht uur, ■- drie om negen uur en drie om tien uur. De deelnemende verenigingen aan de nieuwe competitie zijn Ambulo, Brandax CVC, Hako, Foto van Dam- me, W Heijndrickx. Jansenius, Jong Morres, Van de Klundert, Luctor Ban- ,r den, SC Morres, Ortho Mok, Proprijs Stop, Neckermann, Rijk BV, Tiffany, Wadoemenoe en Wemolin. Een aanval van Zaamslag op de korf van Luctor. Uitslag: hoge vogel M. van Kerkhoven, Hulst, eerste zij vogel F. de Sele, Hellegat, tweede zijvogel P. de Kerf, Hulst, grootste aantal kleine vogels (5) J. Boon, Graauw. HULST In het bejaardencentrum De Blauwe Hoeve werd een bejaarden- schieting gehouden, waaraan 46 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel D. Verstraeten, Hulst, eerste zij vogel A. de Hooghe, St.-Jansteen, tweede zijvogel A. Tilleman, Verrebroek, grootste aantal kleine vogels (6) A. van Dijk, Vogelwaarde. KLOOSTERZANDE In café Molen hof in Kloosterzande werd een avond- schieting gehouden waaraan 50 schut ters deelnamen. AXEL - Tijdens de zaterdag gehou den fïetscross-wedstrijden op de baan van de Eerste Zeeuwse Fietscrossver- eniging Axel(EZFVA) toonde in de Oudste categorie Erik Fijnaut zijn klasse. Na de eerste manche met over macht op zijn naam te hebben ge schreven, 'gunde' hij Pascal Stre mersch de winst in de tweede reeks. In de laatste en beslissende manche maakte de Oostburger echter vanaf de val van het starthek iedereen dui delijk dat hij wat overwinningen be treft nog steeds niet verzadigd is. Resoluut nam hij de kop en finishte met grote voorsprong op zijn concu- renten. Fijnaut maakte dus voor de zo veelste maal duidelijk dat, er voor de rest van de deelnemers slechts krui mels op te pikken zijn. Toch is er hoop voor de overige deelnemers, want na dit seizoen stopt Erik Fijnaut met crossen. In de leeftijdsgroep van de 14-jarigen zorgde de Axelaar Mare Mieras voor een verrassing. Na een lange periode van rust had hij ter gelegenheid van deze thuiswedstrijd de flets nog eens van stal gehaald en bezorgde meteen de Belg Tom Steels zijn eerste seizoen nederlaag. In de eerste twee manches moest de Axelaar de eer nog aan Steels laten. In de finale wist hij echter zijn tegenstan der zo op te jagen, dat deze een stuur fout maakte. De Belg moest niet alleen Mieras de overwinning laten, maar ook Kurt Dick wist hem nog te passe ren. Voor Mierras juist voldoende om met een punt vooroprong ook de dag zege op te eisen. Bij de meisjes-B toonde Judith de Mey dat ze nog steeds in uitstekende vorm verkeert. Wat de sterke Isabelle Raus en Inge Heyvaart ook ondernamen, zij bleken niet in staat om De Mey uit Westdorpe van de zege af te houden. won daarbij op de 6800 meter. De ove rige afstanden leverden overwinnin gen op voor Ronnie Babijn (5100 me ter), De Belg Bart Lootens (3400 meter) en Manno Buijsrogge (1700 meter). Bij de dames won Trees Roegiest de lang ste afstand, terwijl Esther Murre op de kortste afstand de snelste was. De uislag van de 10.200 meter: 1 Dirk Van hijfte, Zelzate, 32.47 min.: 2 Peter Picavet, Hulst, 34.24; 3 Hans Kok, Westdorpe. Da mes: 1 Trees Roegiest, Sas van Gent, 44.10; 2 Hedwig Rammeloo, Westdorpe. 6800 meter: 1 Henk Hamelink, Sas van Gent, 23.43; 2 Herwald Gelderland, Sluiskil, 24.20; 3 Chris tian van de Wege, Temeuzen, 24.22.5100 me ter: Ronnie Babijn, Terneuzen; 2 Angelo Obrie, Sas van Gent, 17.25; 3 Pascal de Gra ve, Sas van Gent, 17.26. Dames: Eerste (en enige dame): G. de Cap, Assenede, 26.51.' 3400 meter: 1 Bart Lootens, Gent, 12.08; 2 J. Mariman, Sint-Niklaas, 12.22; 3 Harold Her- rewegh. Hulst, 12.23. 1700 meter: 1 Manno Buijsrogge, Hulst, 6.05; 2 Dick Herman, Gent, 6.15. Dames: 1 Esther Murre. Temeu zen, 6.56; 2 Selina Jacobs, Wachtebeke, 8.22. Romain Geleyn, Peter Picavet, Pa trick de Vlaeminck en Mare Willaert kwamen in Clinge na vijf kilometer licht afgescheiden door op de langste afstand van de Sterreloop. Geleyn schudde in de tweede ronde zijn con currenten vervolgens van zich af. Er gingen in Clinge- waar overigens sterk getwijfeld werd aan de juiste lengte van het parkoers- 120 deelne mers van start. Opvallend daarbij was de overwinning van Peter-Paul Boe- ding (Terhole) op de vijf kilometer. Hij wees Hendrik de Maeyer terug naar de tweede plaats. De uitslag van de tien kilometer: 1 Romain Geleyn, Klinge (B.), 29.16 min.; 2 Peter Pica vet, Hulst, 29.25; 3 Patrick de Vlaeminck, Sint-Niklaas, 29.33; 4 Mare Willaert, Nieuw- Namen, 29.48; 5 Fons Warrens, Sluiskil, 31.05; 6 Eddy Vink, Westdorpe, 31.09; 7 Jo David, Koewacht, 31.49; 8 Rudy Steur, Klin ge (B.i, 31.52; 9 Wilfried Dhaenens, Sint Gil les-Waas, 31.53; 10 Norbert Vereecken, Sint Gilles-Waas, 31.55. Vijf kilometer: 1 Peter- Paul Boeding, Terhole, 14.49; 2 Hendrik de Maayer, Kieldrecht, 15.09; 3 Pedro Rufo, Zel zate, 15.14; 4 Ronald Roctus, Axel, 15.14; 5 Wim van Halderen, Axel, 15.14. Drie kilome ter: 1 Stefan Praet, Nieuw-Namen, 9.24; 2 Hector Buijl, Beveren, 9.24; 3 Harold Herre- wegh, Hulst, 9.25; 4 Ronnie van de Velde, Axel, 9.45; 5 J. de Bakker, Clingé, 10.06. Theo Sarneel rondt een aanval af voor Savok in de wedstrijd tegen Assenede. een tweede plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 26