PZC i almanak Vlissings meisje gered van verdrinkingsdood Juweliers kakelen over plaats nep-kip KWALITEITSWIMPELS Tienduizenden bij visserijfeest Breskens IN KOEWACHT, KA TTENDIJKE EN WAARDE Engelsman ernstig gewond bij botsing in 's-Gravenpolder Man na klappen in ziekenhuis Inbraak in kiosk zwembad Breskens ZEEUWSE Man aangehouden na lastig vallen van drie vrouwen Parachutist komt terecht op PZEM-kabels Waarschuwing - jij In open lucht slapen met gevaar voor eigen leven Pop Vier verkeersdoden op Zeeuwse wegen VLISSINGEN - Bij verkeersongelukken op de Zeeuwse wegen zijn het afgelopen weekend vier mensen om het leven geko men. De verkeerdoden vielen in Koewacht, Waarde en Katten- dijke. Bij het ongeluk in Waarde werden vier mensen, ernstig gewond. 's-GRAVENPOLDER Bij een onge val in de nacht van zaterdag op zon dag op de Lenshoekdijk in 's-Graven polder is de Engelsman B. E. uit Li verpool ernstig aan zijn hoofd ge wond geraakt. Het ongeluk gebeurde toen de man met zijn auto over de dijk reed in de richting Hoedekenskerke, en daar uit de bocht vloog, om vervolgens tegen een boom tot stilstand te komen. Hij was in gezelschap van een man uit Du blin, die slechts licht gewond werd. E. moest naar het Bergzichtziekenhuis in Goes worden overgebracht. De politie vermoedt dat er alcohol in het spel was. VLISSINGEN - Zaterdagmiddag is een parachutist in draden van een hoogspanningsmast aan de Engeland- weg bij Vlissingen terecht gekomen. Deze melding kwam binnen bij het alarmcentrum te Vlissingen dat met groot materieel uitrukte, namelijk een ambulance, een ladderwagen en een hulpverleningswagen. Tevens werd contact met de PZEM op genomen om een procedure op te star ten om de draden spanningsloos te maken. Toen deze voertuigen van het alarmcentrum bij de Engelandweg aankwamen was er echter niets meer te zien. Het vermoeden bestaat dat de parachutist zich los heeft weten te wurmen en als het ware door de dra den is gezakt. RENESSE - De 26-jarige R.M. uit Spij- kenisse is in de nacht van vrijdag op zaterdag dusdanig mishandeld, dat hij moest worden opgenomen in een ziekenhuis. De man zat 's nachts op een bankje voor het VW-kantoor van Renesse, toen hij een opmerking maakte tegen een groepje passanten. Dezen waren echter niet van commen taar gediend. Bij het handgemeen dat toen onstond liep de man een kaak- fractuur op. Hij is naar een ziekenhuis in Vlaardingen gebracht. Dezelfde nacht heeft de politie drie in woners van Capelle aan de Ijssel aan gehouden wegens drankgebruik op de openbare weg. Ook twee mannen uit Rozenburg werden voor deze overtre ding aangehouden op de Hoge Zoom. De overtreders kregen een proces ver baal. Zowel in Renesse als Bruinisse zijn er afgelopen weekende weer auto's opengebroken. De buit bestond voor namelijk uit radio- en geluidsappara tuur. In totaal gaat het om vijf voertui gen. BRESKENS Bij een inbraak in de kiosk van het zwembad 'De Veste' in Breskens is voor veertig gulden aan snoepgoed ontvreemd. De inbraak is gepleegd in de nacht van vrijdag op za terdag. Men kwam binnen door een ruit in te slaan. De kiosk wordt be heerd door S. C. A. van T. uit Grbede. Een attente lezer zond ons een x instructietekstje, dat hij bijge- sloten had gevonden, toen hij x een setje oorplugjes aanschaf- te. Zinvolle apparaatjes, als x men zich in een luidruchtige x omgeving dient op te houden. Er stond een mooie waarschu- ij wing bij: „Deze oorpluggen dienen niet, x herhaal: NIET te worden ge- bruikt als men telefoongerin- x kei of waarschuwingssignalen moet opvangen". Een subtiel reclametekstje ei- ij genlijk, vinden wij. In Koewacht kwam zondagmorgen te gen één uur het echtpaar Misseghers- Francken om het leven bij een eenzij dig auto-ongeval op de Emmabaan; het echtpaar kwam uit Sint-Jansteen. De auto, bestuurd door de 59-jarige mevrouw M.T. Misseghers-Francken kwam vanaf Koewacht en reed in de richting Heikant. Op een recht stuk weg kwam het voertuig, vermoedelijk door te hoge snelheid, op de linkerweg helft terecht en botste frontaal tegen een boom. De brandweer moest eraan te pas ko men om de passagier, de 60-jarige echtgenoot van de bestuurster uit het wrak te bevrijden. De ijlings ontboden arts Kerckhaert uit Clinge constateer de, dat de heer Misseghers de klap niet had overleefd. Na het toepassen van hart-reanimatie werd mevrouw Mis seghers per ambulance naar het Sint- Luidina ziekenhuis in Hulst vervoerd, waar zij aan haar verwondingen over leed. De auto werd totaal vernield. In Waarde kwam zaterdag de 27-jari- ge C.M. van Iwaarden uit Krabbendij- ke om het leven. De vier andere inzit tenden van de auto werden gewond; twee van hen verkeerden zondag avond nog in levensgevaar. De chauf feur van de bus waarmee de auto in aanrijding kwam werd eveneens ge wond. Het ongeluk gebeurde zaterdagmid dag rond vijf uur op rijksweg A-58 bij de afrit naar Waarde. De buschauffeur A.P. J.H. uit Arnhem verleende de per sonenauto geen voorrang. De auto boorde zich met hoge snelheid in de bus. Het slachtoffe en de gewonden, J.C.E., I.H.C.B., A.A. A. en T.J.V., allen uit Krabbendijke, werden naar het Bergzicht-ziekenhuis in Goes overge bracht. De 19-jarige Marinus Pekaar uit Yer- seke is zondagmorgen bij eeji ongeluk nabij Kattendijke om het leven geko men. Hij reed omstreeks kwart over drie met zijn auto, waarin ook de 20-jarige L.H. uit Yerseke zat, op de Oude Zee dijk uit de bocht. De bestuurder is ver moedelijk door nek- en hersenletsel overleden. De politie vermoedt dat hij op slag dood was. De passagier kon zich uit de auto bevrijden. Hij werd licht gewond en kon na behandeling n n t Bergzicht-ziekenhuis in Goes naar huis. De politie vermoedt dat de be stuurder te hard heeft gereden. De bij het ongeluk in Koewacht totaal vernielde auto. VLISSINGEN - Een 8-jarig meisje uit Vlissingen, Tabita Stigter, is zondagna middag op het Nollestrand in haar woonplaats bijna verdronken. Het kind dat niet kan zwemmen was met haar moeder op het strand, toen ze rond 17.00 uur even naar enkele kennissen liep die wat verderop zaten. Wat er daarna gebeur de heeft de moeder niet gezien, maar kennelijk is ze op een of andere manier te water geraakt. Twee broers uit Roosendaal J. N. en A. J. N. Trommelen zagen echter rond kwart over vijf een meisje op haar buik in het water drijven, tussen de springto- ren en het Nollepunt ongeveer 30 meter van de waterlijn. Het kind vertoonde geen tekenen van leven. Nadat ze aan het strand was gebracht werd onmiddel lijk A. Dijkstra jr., de zoon van de strandwacht van het Nollestrand, gealar meerd. Deze heeft hartmassage gedaan, terwijl een andere - onbekend gebleven strandgast - mond op mond beademing toepaste. Op dat moment arriveerden de politie en een ambulance. Ook de Vlisingse anes thesist F. Kamermans was ondertussen aanwezig. Met behulp van zuurstof-ap- paratuur en hartmassage werd het kind met een brancard naar de ziekenauto gebracht. Voordat men daar aankwam merkte Kamermans op dat Tabita weer levenstekenen ging vertonen en inderdaad ging ze weer op eigen kracht adem halen en kwam er weer hartslag. In bewusteloze toestand is ze naar de intensive care afdeling van het Vlissingse ziekenhuis vervoerd. In de loop van de avond werd zij onder beademing naar een ziekenhuis in Rotterdam overgebracht. MIDDELBURG - Een mechanisch kakelende kip heeft in Middelburg gezorgd voor een nieuw hoofdstuk in de burenruzie tussen de twee Middelburgse juwe liers Kloprogge en Hackenberg. Sinds enige tijd staat voor het pand van juwe lier J. J. Kloprogge aan de Nieuwe Burg een automaat in de vorm van een kip die tegen betaling een plastic ei legt. Om de aandacht van het winkelend pu bliek te trekken 'kakelt' het apparaat regelmatig. Van dat laatste echter zegt juwelier C. J. M. Hackenberg, die naast Kloprog ge gevestigd is, veel hinder te onder vinden en hij heeft via de gemeente dan ook geprobeerd de kip te laten ver huizen. Hackenberg; „Ik ben er al twee maan den mee bezig. Kloprogge heeft die kip expres aan mijn kant neergezet, ge woon om mij te pesten. Toen hij een vergunning aanvroeg heeft de ge meente wel bij mij geïnformeerd of ik het goed vond en dat vond ik ook, maar dan niet op die plaats". Zaterdag kwam bij Kloprogge een po litieman aan de deur met de opdracht de kip te laten verhuizen naar een an dere kant voor het pand. De juwelier vertelde dat zoiets wel mogelijk was, maar niet op stel en sprong in verband met de stroomvoorziening. Maandag zou hij het voor elkaar maken en tot die tijd moest het gekakel tot een stil zwijgen zijn gebracht, aldus de politie. De reactie van Kloprogge daarop was een bord met de tekst: 'Deze kip mag niet meer kakelen van de buren. Broodnijd.' Dat bord hing er evenwel zaterdagmorgen nog maar enkele mi nuten of de politie stond al weer in de winkel, nu met de medeling dat het bord weg moest. En zo geschiedde. Kloprogge ..Ik heb met dat bord toch niks miszegd. Maar ik heb het maar weggehaald. Ik wilde ook weer geen trammelant". Al eerder hebben de twee juweliers met elkaar in de clinch gelegen. Onder meer over de vraag wie zich de oudste juwelier van Middelburg mocht noe men. Juwelier Kloprogge bij zijn hinderlijke kip. MAANDAG 11 AUGUSTUS 1986 IIDDELB URG De waarnemend commissaris der konin- in in Zeeland heeft de directie van postorderbedrijf Otto in ilburg gevraagd niet langer de indruk te wekken als zou e commissaris der koningin gegevens verstrekken die het edrijf gebruikt voor het uitschrijven van de prijsvraag Otto's Fr and Prix' n het bericht, dat door de computer geselecteerde win- xaars ontvangen, staat onder de naam en het adres van de vinnaars de zin: 'Afgegeven door de commissaris der ko- lingin in de provincie Zeelgnd'. Mensen in Zeeland die zo'n ormulier hebben ontvangen, kwamen in de veronderstel ing, dat de persoonlijke gegevens uit het provinciale rijbe- cijzenbestand waren verstrekt. Die indruk wordt ver sterkt, doordat de gegevens op het wedstrijdformulier zijn afgedrukt op een rose ondergrond en een quasi-kenteken- bewijs daarbij is afgedrukt. De hoofdprijs, die het postor derbedrijfbeschikbaar stelt, is een auto. De waarnemend commissaris der koningin wijst erop, dat persoonlijke gegevens van rijbewijshouders nooit worden verstrekt aan commerciegle instanties. Hij heeft het postor derbedrijf gevraagd te vermijden, dat de functie van de commissaris der koningin in relatie wordt gebracht met prijsvragen en soortgelijke activiteiten. Een afschrift van zijn brief heeft hij gestuurd aan de commissarissen der ko ningin in de andere provincies. Veel animo voor de rondvaart op de visserijvloot, zaterdag tijdens de visserijdag Breskens. CADZAND De Duitser F. K. uit DuQsseldorf is in de nacht van zater dag op zondag gewond geraakt aan zijn gezicht. K. verblijft op camping Welgelegen in Cadzand. Hij was zijn tent uitgekomen omdat het te warm was en daarom wilde hij in de open lucht slapen. Hij werd echter door een andere bezoeker over het hoofd gezien en die trapte op K. 's hoofd. De Duitser raakte bewusteloos en liep een scheur op in zijn kin. OOSTBURG De 26-jarïge D. J. E. F. uit Sint Margriete is zondagmiddag door de politie aangehouden omdat hij twee meisjes en een vrouw onzedelijk heeft betast. In eAeAn geval was dat bij de Markt in Oostburg. Aan de hand van zijn signalement werd de man, die op zijn fiets reed, nabij Zuidzande aan gehouden. F. werd meegenomen naar het bureau in Oostburg waar hij zijn daden bekende. Hij kreeg een proces verbaal. De man is al eerder voor der gelijke feiten bestraft in Belgie?. BRESKENS - Naar schat ting veertig- tot vijftigdui zend mensen hebben zater dag en zondag de visserij feesten in Breskens bezocht. De organisatoren waren te vreden over het verloop van de feesten. „Alles liep op rol letjes", aldus M. Faas van het organiserende comité. De visserijfeesten begonnen zater dag met een rommelmarkt op het Oranjeplein. Veel inwoners van Bres kens probeerden daar hun overtolli ge spullen aan de man te brengen. Er waren ook enkele marktkooplieden van de partij en verder stands van de Wereldwinkel, de Welfare, de Zonne bloem en de handwerkgroep 'Goe- dertijt'. De vlootshow is doorgaans een grote publiekstrekker. Dat bleek ook zaterdag weer het geval. Vele be zoekers namen plaats op de kotters die een tochtje over de Westerschel- de maakten. Bij terugkomst kregen ze garnalenhapjes aangeboden bij de vismijn en gaf muziekvereniging Breskens/Groede een concert in de vismijn. Nadat de havenzang-wed strijden van start waren gegaan maakte het drum- en bugelkorps Blue Spirit een rondgang door het dorp en gaven een showoptreden op het haventerrein. Een deel van de be zoekers was op dezelfde tijd aanwe zig bij een optreden van de Ker misklanten in de vismijn, wat een succes bleek te zijn. De jongeren haalden hun hart op bij het optreden van de popgroep 'G'Ra- ce' die op het Oranjeplein acte de Présence gaf. In de avonduren was het een drukte van belang. Bezoe kers pendelden heen en weer tussen de vismijn en de café's in Breskens. In de vismijn stond men als harin gen in een ton voor de bar. Het volks bal aldaar werd opgeluisterd door de Zusjes Wouterse en de band En terprise. Het programma op zondag startte al vroeg. Om negen uur begon men een fietstrimtocht. Het middagprogram ma werd gevuld met een schieting op de liggende wip, een rondgang en op treden van de Edmonton All Girl Marching Ambassadors uit Canada en een optreden van de Westvlaamse BRESKENS Burgemeester mr. C. T. Spijkerboer van de gemeente Oostburg reikte zaterdagmiddag bij het begin van de traditionele visse rijfeesten in Breskens de kwaliteits wimpel voor de visserij uit aan de bemanning van de Breskens 14. De onderscheiding bij de garnalenvis- sers ging dit jaar naar de opvaren den van de Breskens 37. Enkele honderden Bressiaanse vis sers hadden zich zaterdag verzameld in de vismijn van het plaatsje. Daar werden ze verwelkomd door mijn- meester P. J. V. de Baare, die er op toe had gezien dat de namen van de onderscheidenen niet voortijdig be kend waren geworden. Het was dan ook een volslagen verrassing voor ei genaar-visser F. de Vrijer dat de wim pel voor de garnalenvissers zijn man schappen en hem ten deel viel. Bur gemeester Spijkerboer constateerde dat 'ondanks de vele problemen in de visserijwereld, de aanvoer van vis naar de mijn in Breskens zeer goed is geweest'. De korte plechtigheid werd besloten met een koffiemaaltijd die de vissers en andere genodigden werd aange boden door de visserijvereniging 'Ons Belang' uit Breskens. De uitslagen luiden als volgt: categorie garnalenvissers: 1 De Breskens 37 van F. de Vrijer met een gemiddelde afslagprijs van 5,77 gulden per kilogram aangevoerde garnalen; 2 De Breskens 49 met 5,34 gul den per kilogram; 3 de Breskens 45 met 4,77 gulden per kilogram. Bij de strijd om de kwaliteitswimpel vis werden de volgen de punten behaald: 1 26.06 punten voor de Breskens 14 van J. Fenijn en bemanning; 2 24.04 punten voor de Breskens 4; 3 23.81 punten voor de Breskens 43. Big Band. Ook haalde een stuntvlie ger allerlei capriolen uit boven de ha ven van Breskens. Aan het einde van de middag stroomde het Oranjeplein vol om daar te luisteren en te kijken naar de groep Drukwerk. Een stunt show van het Carrera-team en het vuurwerk op het havterrein besloten de visserijdagen 1986. Op de foto links de bemanning van de Br.14 met de wimpel voor de meeste vis, in het midden mijnmeester P. de Baare en burgemeester C. Spijkerboer van Oostburg, rechts de bemanning van de Br 37, die de wimpel in de categorie garnalen kreeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 5