eugdtitel top-biljart in Zeeuwsch-Vlaanderen Zaalvoetbalcompetitie Wpo later van start TRIMCLUB BRESKENS BESTAAT TIEN JAAR Piet Beun stopt als voorzitter van het wielercomité Biervliet Wissel Zeeuws- Vlaand&ren PZC/ sportkrant Ir lila® Oefenvoetbal Opening golfbaan Smitsschorre Axel VERSTERKTE PROMOTIE NAAR HOOFDKLAS TENNISSER MOGELIJK OPVOLGER VAN HANS FELIUS Ambitie Problemen Gok Beginjaren hAANDAG 11 AUGUSTUS 1986 arpentier wil greep aar de macht doen j)OSTBURG Serge Carpentier geldt al een tijdje als een van de kandidaat-troonopvolgers jan Zeelands tennisspeler nummer een, Hans Felius, die toch ééns zal moeten buigen voor de jongere generatie. De Oostburger is zich daar terdege van bewust en eerzuchtig genoeg om een jreep naar de macht te doen, vooral omdat hij er voor zichzelf van overtuigd is dat zijn hoogte- lunt nog moet komen. [arpentier, die zijn bewondering voor |e tennisspeler, en tevens zijn trainer lans Felius niet onder stoelen of ban- ten steekt, weet dat er nog meer azen lm Felius' hegemonie over te nemen, lp zijn lijstje komen de namen van de tingeren Jaap Moerland en Manfred Kok voor, terwijl de in het laatste kar sterk gegroeide Middelburger Valter Montenarie niet over het hoofd lezien wordt. Een Remco Maandag of loost Thorenaar ontbreken, ondanks let feit dat dit duo zich momenteel lok tot de Zeeuwse toppers mag reke- len. „Carpentier en Thorenaar zie ik leen spectaculaire vooruitgang meer kaken, en dat is logisch. Wil je je als [eeuw nog meer ontwikkelen dan zal buiten de provincie moeten gaan spelen en moetje hier niet blijven han gen. Dit laatste doen zij juist wel. Je krijgt dan veel te vaak met dezelfde (bekende) tegenstanders te maken en daar steekje beslist niet veel van op. Bij TSI de Goese vereniging waar Car pentier lid van is) is men van mening, en daar sta ik volledig achter, dat het spelen tegen zoveel mogelijk verschil lende (sterke) tegenstanders het best is. Vandaar ook dat we een groot ge deelte van het zomerseizoen er in club verband op uit trekken, van toernooi naar toernooi, in Nederland en België. Tot dusverre maakt de gebrilde ten nisser een sterk seizoen door, dat ove rigens teleurstellend van start ging met de Zeeuwse kampioenschappen. „Ik verloor onverwacht van Remco Maandag en dat mag niet gebeuren. De competitie daarentegen kende een beter verloop. Samen met Hans Fe lius, Annemarie Verrijzer en Martine van Maarleveld eindigden we in de eerste klas op de tweede plaats op een punt achterstand van de kampioen". Het drukke zomerseizoen startte met een B-toernooi in Barneveld, waarin Carpentier doordrong tot in de finale, die evenwel verloren werd. De toer nooien in Wassenaar, Harderwijk en Sluis werden vervolgens winnend af gesloten en vooral het succes in Har derwijk stemt hem tevreden. „Dat was een sterk bezet A/B-toernooi en dat schenkt dan uiteraard voldoening als je juist daar een eerste plaats haalt. In de A-categorie had ik overigens min der succes. Een ongunstige loting kop pelde mij al in de eerste ronde tegen over Wim Groeneveld, de nationale in- doorkampioen. Met 6-1 en 6-3 had ik geen schijn van kans". Toch is de Zeeuws-Vlaming („Voor de wet ben ik woonachtig in Oostburg, maar door de week leef ik in Den Haag, waar ik studeer aan de sportacademie, en in het weekend tennis en train ik in Goes") niet bij voorbaat kansloos: „Groeneveld staat zesde op zevende op de nationale ranglijst. In totaal zijn er in ons land ongeveer vijfenveertig A- tennissers. Speel je goed dan zijn de nummers twintig en hoger te verslaan, al zal je van de drie partijen twee keer verliezen". Serge Carpentier, die dit jaar reeds drie keer van een A-speler won, be kent dat hij de ambitie heeft om zich ook bij de hoogste groep te scharen. „Als ik van school afkom zal ik zeker een poging wagen. Nu ben ik eenen twintig jaar en ik vind het vanzelf sprekend dat iedere B-tennisser on der de vierentwintig ernaar streeft om nog hoger te komen". „Volgend jaar ben ik klaar op de aca demie en zal dan waarschijnlijk een vervolgcursus, zoals bijvoorbeeld sportmassage, gaan volgen, waardoor ik meer tijd over zal hebben voor de tennissport. Tot hier toe gaat de com binatie school en sport goed. 's Winters train ik door de week vier uur. Niet zo veel, maar het is belangrijk hoe je traint. Verder is het ook nog eens zo dat ik er voor leef en in de zomermaan den ben ik dan ook vierentwintig uur per dag met tennis bezig". lerge Carpentier: ambitieus LINGE Met het maximaal aantal [e behalen punten is Patrick Bogaert an de Ruige Toep uit Heikant afgelo- en zaterdag Zeeuws-Vlaams jeugd- ampioen geworden bij het topbiljar- en. Een tiental deelnemers en deel- leemsters, afkomstig van een groot antal topbiljartverenigingen uit ëeuwsch-Vlaanderen, had voor dit ampioenschap ingeschreven, e plaatselijke organisatie was in han en van de Clingse Trosvrienden. De trijd werd uitgevochten in de Thuis- aven van de Trosvrienden, café De landbouw. Op een tweetal biljartta- :ls dienden de jeugdige deelnemertjes ijf partijen af te werken. De tegen- tanders werden bij loting vastgesteld, aarbij ze in elk geval geen clubge not mochten treffen, atrick Bogaert van de Heikantse uige Toep veegde met al zijn tegen- tanders de vloer aan. Toch werd de how gestolen door de amper tien jaar ude Jimmy van der Goes uit West- orpe. Hoewel hij 'slechts' achtste >erd liet hij bij het talrijke publiek en geweldige indruk achter. Vooral ijn manier van concentratie tussen e partijen door was opvallend. Met ijn rechterduim in de mond en de bil- artkeu in de linkerhand leefde hij an partij naar partij, én verdienstelijke tweede plaats was er voor Pascal van Hoof van De Tros vrienden. Slechts in eindoverwinnaar Patrick Bogaert moest hij zijn meerde re erkennen, hoewel hij slechts met ééen bal over bleef. Sinds vorig jaar heeft de huidige kampioen Patrick Bo gaert een geweldige ontwikkeling doorgemaakt. Vorig jaar in Westdorpe nog een vijfde plaats en nu de kam pioenstitel. Dezelfde ontwikkeling heeft Pascal van Hoof van De Tros vrienden doorgemaakt. Van een zesde plaats vorig jaar naar een tweede plaats. Na afloop van de enerverende strijd werden de prijzen uitgereikt door de wedstrijdleidster Anita van der Kruisen-De Letter. Alle deelne mertjes kregen een beker uitgereikt. De volledige uitslag van het Zeeuws- Vlaamse kampioenschap topbiljarten is als volgt: 1 Patrick Bogaert, De Ruige Toep Huikant (5 punten, 25 ballen); 2 Pascal van Hoof, BC De Trosvrienden Clinge, (4 punten, 24 ballen), 3 Jeffrey van der Kruisen, BC De Trosvrienden Clinge (3 punten, 23 ballen); 4 Pascal van Delft, Terhole Toep (3 punten 22 ballen); 5 Leon van Reijsenwijk, Terhole Toep (3 punten, 22 ballen); 6 Sandra Maen- hout, BC Oude Raadthuis Westdorpe (3 punten, 19 ballen); 7 Nathalie de Bruijn, BC Oude Molen Koewacht (2 punten, 13 ballen); 8 Jimmy van der Goes, BC Oude Raedthuis Westdorpe (1 punt 16 ballen); 9 A. Rletjens, BC Oude Molen Koewacht (1 punt, 12 bal len); 10 Lars Verbraeken, Hulst (0 punten, 6 ballen). TERNEUZEN In Zeeuwsch-Vlaan deren wordt deze week weer een groot aantal oefenwedstrijden gespeeld in de voorbereiding op het nieuwe voet balseizoen. Het programma: dinsdag: Axel-AZVV (19.00 uur), HVV '24-Terneuzense Boys (19.00 uur), Graauw-Koewacht (19.00 uur), Koewacht 2-Terhole (19.00 uur) en.Zaam- slag-Hoofdplaat (19.00 uur). Woensdag (13 augustus): Sluiskil-Hoek (19.00 uur), Bres- kens-Hontenisse (19.00 uur), Terneuzen-Ria (19.00 uur) en V ogelwaarde-I Jzendij ke 19.00 uur). Donderdag (14 augustus): Philippine- Terneuzense Boys (19.00 uur), AZW- HW '24 en Steen-Zaamslag (beide in het ka der van een tweedaags toernooi van AZW. aanvang 19.00 uur) en Clinge-Kloetinge (19.00 uur). Vrijdag (15 augustus): Corn Boys-IJzendijke (19.30 uur) en Aardenburg- Bellen (B.). AXEL De nieuwe golfbaan in het bosgebied Smitschorre in de gemeen te Axel wordt donderdag 21 augustus officieel geopend. De openingshande ling wordt verricht door mr. J. P. van Zutphen, directeur-generaal landelij ke gebieden en kwaliteitszorg van het ministerie van landbouw en visserij. Hij wordt hierbij geassisteerd door mevrouw E. Maris-Koster, lid van het college van gedeputeerde staten van Zeeland. De golfbaan, een 9-holes, is een onder deel van het bebossen en inrichten van het bosgebied Schmitschorre, een gebied van 190 hectare. Dit werk is voor Staatsbosbeheer geen alledaag se zaak, aldus de uitnodigingsbrief, vandaar het officiële tintje bij de opening van de golfbaan, die plaats vindt rond 15 uur. ERNEUZEN De zaalvoetbalcom- etitie regio Zeeuwsch-Vlaanderen egint dit jaar op maandag 22 septem- er. In vergelijking met andere jaren sde start aan de late kant. Competi- ieleider Paul Klaren uit Terneuzen indt dit echter geen probleem. „Als competitie normaal verloopt zijn e eind maart 1986 klaar. Een voor del is, dat alle wedstrijden op maan- ag afgewerkt kunnen worden. Vorig aar gaf dit in Hulst problemen, om- at toen zes teams daar in de regio uit hamen. We hadden dit seizoen wei ght eerder kunnen beginnen, maar e sporthal in Sas van Gent had geen uimte vóór 22 september. Het stre- en is om alles régulier te laten verlo- en". owel de hoofdklas als de eerste klas 'estaat uit twaalf teams. Hoewel de amenstelling door het wegvallen van 'e Ster uit Hulst heel wat voeten in de arde had, zal de uitbreiding tot twaalf ïams meer tevredenheid bij de deel- emende ploegen geven. Vorig seizoen 'aren er elf teams, zodat één ploeg teei^s vrij wa.s Paul Klaren heeft wat dat betreft zijn licht opgestoken bij Sam de Koeijer. vertegenwoordiger van de KNVB, afdeling Zeeland. „Hij vond ook, dat we naar een even aantal teams moesten gaan. Anders blijf je elk jaar met een scheef getrokken ver houding zitten". De Terneuzense competitieleider had echter heel wat moeite om de leemte in de regio op te vullen. In de hoofd klas was dit nog niet aan de orde. Want de opengevallen plaats door het terugtrekken van De Ster kon worden ingenomen door Kravo, dat het vorig seizoen op de derde plaats in de eerste klas was geëindigd. Met ver der Goalgetters (de kampioen in de eerste klas) en ABN is Terneuzen dus goed vertegenwoordigd in de hoofd klasse. Eerder was Wapen van Axel/Kesbeke al gedegradeerd naar de eerste klas. Door de 'onverwachte' promotie van Kravo, kwam er nog een plaats vakant in de eerste klas. Dat gaf voor Klaren meer problemen. „Het. tijdstip (in de BRESKENS - Woensdag is het pre cies tien jaar geleden dat Trimclub Breskens opgericht werd. In al die tijd telde de vereniging een veertig tal leden en daar is het bestuur te vreden over. „Niet te klein en niet te groot," oordeelt men. Evenals vele andere trimploegen ko men de rijders op zondagmorgen bij elkaar om gezamenlijk een ronde te gaan rijden. Van maart tot oktober zit men op de fiets, iedere zondag morgen, maar ook op woensdag avond, want daar blijkt ook veel ani mo voor te zijn. Voorzitter Hans van Eijk is samen met penningmeester Piet Bouman een van de mannen van het eerste uur. Hij is al jarenlang bij de wieler sport betrokken, al was dat in eerste instantie alleen maar bij de wed strijdsport. Van Eijk is ook de man die uiteindelijk de initiatieven nam om in Breskens een club op te rich ten. „Tien jaar geleden hadden vele plaatsen al fietsclubs. Breskens nog niet, maar er was wel belangstelling. Af en toe werd ik wel eens aangescho ten met de vraag of ik hier niet iets wilde ondernemen. Tijdens de jaar lijkse amateurronde kreeg ik weer enkele verzoeken. Ik ben toen naar de jurywagen gegaan en heb ge vraagd of er omgeroepen kon worden dat liefhebbers zich na de koers kon den opgeven. Dezelfde avond had ik dertien aanmeldingen." De eerste toch zou de zondag daarop plaatsvinden. Tot zijn stomme ver bazing bemerkte een teleurgestelde Hans van Eijk op dat hij samen met Loes Simpelaar de enige was die kwam opdraven. De tocht werd wel verreden, maar het zinde van Eijk niet dat de overige elf verstek had den laten gaan. Na veel gepraat ging het de week daarop heel wat beter. Negen belangstellenden gaven acte de presence. „Vanaf dat moment is het gegroeid. Het eerste jaar reden we wat onder elkaar. Het seizoen zat er immers toch bijna op. De officiële oprichtingsavond vond pas een half jaar na de eerste tocht (februari 1977) plaats.De groep, die intussen uitge groeid was tot vijfendertig leden, kwam voor een volgende opgave te staan: het zoeken van een sponsor. Kandidaten waren er genoeg, maar aanvankelijk was er niemand die eens flink in de buidel wilde tasten, althans niet in de ogen van de Trim club. „Het kwam er op neer dat velen be reid waren om kleine bedragen te schenken," vertelt bestuurslid Ton- nie Schippers. „Alles bij elkaar opge teld was het te weinig om voor ieder een een complete outfit te bestellen. Elk lid zou bovenop zijn contributie nog eens zestig gulden extra moeten betalen en dat zagen wij absoluut niet zitten. Door al die kleine spon sors zouden we toch al een soort rij dende reclamezuil zijn en dat moest dan maar beloond worden ook." Uit eindelijk slaagde TC Breskens erin om de heren Oosterbaan van Trans port 'Vooruit' enthousiast te krijgen om als sponsor te fungeren, terwijl sinds vorig jaar cafetaria 'De Kom buis' als co-sponsor optreedt. sen zaten, zodat we steeds beter voor de dag kwamen en daardoor een ook steeds sterkere vereniging worden." Als voorbeeld wordt het tweede le vensjaar genoemd. „In die tijd waren de jeugdrolwedstrijden erg populair. Om wat geld in kas te krijgen beslo ten wij ook zo'n wedstrijd te organi seren, maar dan moet je natuurlijk wel publiek trekken." ,In de beginjaren was het voor ons veel zoeken," vervolgt Hans van Eijk. „In feite wisten we van toeten noch blazen. Trimmen is wel iets anders als wedstrijdsport. Gelukkig hadden we de beschikking over goede con tactpersonen die op de juiste plaat- „Na enkele ideeën stelde de uitbater van het vorige clubhonk voor om Jan Raas te laten komen, omdat hij die toch goed kende. Een grote gok voor ons, want er was toch een rede lijk bedrag mee gemoeid. We hebben toen ontzettend veel reclame ge maakt, maar we leefden tot het al lerlaatste moment in grote span ning. Ik heb de hele week niet kun nen slapen." „De avond voor de happening kwam iemand met het voorstel om ons tweeduizend gulden te schenken, waardoor wij in ieder geval geen risi co meer zouden lopen. Een eventuele winst zou dan ook aan onze neus voorbijgaan. We besloten niet op het aanbod in te gaan. We hadden er al zoveel aan gedaan en wilden alles tot op het laatste in eigen handen hou den. Dan maar kapot, dachten we." Dat laatste kwam er echter niet van. Lang voor de komst van Raas, die vergezeld zou worden van Cees Priem, zag het al zwart van het volk op het Spuiplein. „Het werd een fan tastische avond en daarna heb ik drie dagen als een blok geslapen." Dit hoogtepunt van de vereniging werd het jaar daarop nog eens dun netjes over gedaan. „Van te voren maakten we al reclame met de mede deling dat de aanstaande wereld kampioen naar Breskens zou komen. Gelukkig voor ons werd dat Raas, want een buitenlander zou wel eens erg kostbaar geweest kunnen zijn. Raas, Priem en nu ook Wim de Ruij- ter trokken ditmaal nog veel meer volk. De regenboogtrui bracht in de verloting veel op. De winnaar weiger de later een bod van zeshonderd gul den voor het tricot." Trimclub Breskens zette na twee af leveringen een punt achter de rollen- wedstrijden, omdat deze over hun hoogtepunt heen waren. De laatste jaren organiseert men in april de Ku- stroute en tijdens de visserijdagen de Visserijtoer. Dit jaar werd er ook deelgenomen aan de Sterritcompeti- tie, waarbij de Vooruitsterrit en de Kombuissterrit vanuit Breskens tot stand kwamen. Naast deze ritten en die van andere verenigingen staat ook ieder jaar Gent-Wevelgem op het programma en enkele ontmoetingen met twee vriendenclubs uit Keulen en het Belgische Horebeke. „Wat je vrienden noemt," lacht bestuurslid Harrie de Lobel. „Het fietsen in de Ardennen zal ik niet snel vergeten. Ik reed naast iemand van Horebeke en zat er helemaal door. Die Belg stelde me gerust met de woorden: 'Allez 't is nog maar drai kilometers. Nog sjuust enen bult.' Die bult ging anders wel kaarsrecht omhoog. Wat duurde dat lang zeg." Het tienjarig bestaan zal rustig ge vierd worden. „We zijn van plan om gezellig onder elkaar met de dames en enkele genodigden een feestje te houden. We vonden het namelijk be langrijker om een nieuwe mate riaalwagen aan te schaffen, die we zelf kompleet ingericht hebben met reservemateriaal, EHBO-spullen en gereedschap." vakantie) was natuurlijk ongunstig om hiervoor op korte termijn een ploeg voor te benaderen. Ik heb de presenta- tieve rayons Terneuzen. Axel en Sas van Gent gepolst. De kampioenen van deze rayons zijn verplicht om te pro moveren, maar die regel kunnen we niet opleggen aan de overige teams. Ik heb persoonlijk de nummers twee be naderd. Er was geen enkele interesse. In Axel was er volgens Lucien Roe- landt geen enkele kandidaat, dus ble ven Terneuzen en Sas van Gent over. Uiteindelijk was het Terneuzense team NLC, dat in de competitie van zijn rayon op de derde plaats was geëindigd, bereid om de opengevallen plaats in te nemen. Andere nieuwkomers in de eerste klas zijn: de kampioenen in hun rayons RIO/DTS (Terneuzen, Corretje (Axel) en de Rijnvaart (Sas van Gent). Ook zijn er een aantal teams van naam ver anderd: De Smickel wordt Het Bonte Hert; Goossens wordt Roctgus verz.; RIO/DTS wordt Broodje Ben/Marine Service en De Rijke wordt Schippers huis. BIERVLIET Piet Beun stopt als voorzitter van het wielercomité Bier vliet. Het neerleggen van zijn functie loopt parallel met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De Biervlietenaar weet wat hij achter laat: een goed bestuur met vakbekwa me mensen. Daar is hij zonder meer gerust over. „Ik heb 25 jaar deel uitge maakt van het bestuur en het werk in die periode met alle plezier gedaan. Nu vind ik het welletjes, maar de voortzetting is ook belangrijk. An ders was ik beslist niet gestopt". In de beginjaren heeft Piet Beun onge veer tien jaar zitting gehad in het be stuur van de wielervereniging Theo Middelkamp uit Goes. „Ik ben eigen lijk door mijn zoon (Sjaak Beun was in die jaren coureur en zou later bij de amateurs stoppen om studieredenen) bij het wielrennen betrokken geraakt. Toch ben ik zelf altijd al wielerfanaat geweest. Ik ging vroeger in het week einde altijd naar koersen in Belgie kij ken. Maar door Sjaak kreeg ik nauwe re contacten in de provincie, met name op het bestuurlijk vlak" In de jaren zestig had Zeeland één wie lervereniging (Theo Middelkamp), die ook zijn leden in Zeeuwsch-Vlaande ren had. Het bestuur wilde, om zo goed mogelijk contacten te onderhouden met de leden aldaar, een man uit Zeeuwsch-Vlaanderen. Piet Beun nam die taak toen op zich. Inmiddels was Beun al enkele jaren toegetreden tot het plaatselijke comité. Enkele men sen namen het initiatief om een koers te organiseren en gingen rond met de pet. Meestal waren het caféhouders, die ervoor zorgden dat er voldoende geld was om de koers te bekostigen. Maar ja, dat was ook niet alles. Samen met Adrie Versluys en Gerard de Krij ger werd er toen een comité opgericht, waarvan ik de laatste vijftien jaar voorzitter ben geweest". De verschillen tussen vroeger en nu zijn groot. Piet Beun heeft dat als geen ander ervaren. „Een koers organiseren kostte vroeger 300 gulden. Nu onge veer 3000 gulden. Financieel hebben we de zaak altijd geklaard. Vroeger gingen we bij het volk om de centen. Een gezellige tijd. Dan bleven we bij de boeren een half uurtje en dronken we een pilsje. Tegenwoordig is het een kwestie van sponsoring. We geven een programmaboekje uit en dat dekt de kosten". Nooit heeft de voormalige postkan toorhouder een wanklank van de ren ners of wie dan ook gehoord. „Ik weet nog wel, dat Ben IJsebaart uit Terneu zen, toen hij consul was zei, dat Bier vliet zijn zaken altijd perfect in orde had. De organisatie is nooit afgegaan. Ik wil in dat verband zeker ook Theo Verdegem niet vergeten, die tot vorig jaar zijn werk als secretaris uitstekend heeft gedaan". Zolang de koers al leeft in Biervliet, is de wedstrijd altijd op 'de kermis- maandag' verreden. Op het zware maar bijzonder fraaie parcours kwa men er veel renners aan de start. „We hebben verschillende keren renners moeten weigeren, omdat we 'vol' wa ren. De wedstrijd zelf is nooit anders dan voor amateurs geweest. Later zijn er dan 's middags de trimmers bijgeko men. Ja, één keer is er een wedstrijd voor profs verreden. Dat was tijdens de eerste editie van de Geuzenfeesten in 1973. Jan Jansen trad toen ais mana ger op. Later hebben we als comité nog medewerking verleend aan de acht. uur van Bliervliet voor trimmers. Daar zijn we verstandig genoeg mee ge kapt". Volgens Beun is het gevaarlijk om overal je nek in te steken. „We hebben een mooi parcours, waar de amateurs altijd strijd leveren. En op de maan dag van de kermis. Die datum pikken ze niet meer af. Ik was dan ook altijd, tevreden, dat de laatste prijzen waren uitgereiki. Ik zei dan tegen mezelf: dei dag was weer bijzonder geslaagd". Piet Beun: „De organisatie is nooit afgegaan". t&wm De trimclub Breskens

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 21