AMATEURKOERS MET SPANNENDE FINALE Poeske Scherens overleden AANTREKKELIJKE WEDSTRIJD eigen toernooi hoofdrol voor Cees Priem Feyenoord in Luik tweede FC Groningen laatste in Honkballer geraakt: drievoudige breuk Levendig PZC/ sportkrant Peter Hofland is te snel voor Karei van Goethem. SAN FRANCISCO (AFP) - Na de eerste etappe heeft Teun van Vliet de leiding in de Coors Classic. De eerste etap pe, een criterium over 64 kilo meter, leverde een overwin ning op voor de Ierse amateur Alan McCormack. De proloog, eveneens in San Francisco, was zaterdag gewonnen door de Amerikaanse prof Ron Kie- fel. De tijden in de proloog werden niet doorberekend in het algemeen klassement. Dat was een gelukje voor Greg Le- mond. De eerste Amerikaanse win naar van de Ronde van Frankrijk kreeg in openingstijdrit te kampen met een aflopende ketting. Hij moest voet aan de grond zetten en liep zo veel vertraging op dat hij slechts 48e werd op 19 seconden van de winnaar. Ber nard Hinault deed het zonder mate riaal-tegenslag nauwelijks beter: 24e op 18 seconden. Peter Hofland te snel voor Karei van Goethem 's-HEERENHOEK Peter Hofland uit Roosendaal neemt in de rijen van de wieleramateurs al jaren een voor aanstaande plaats in. Midden zomer vorig seizoen reed hij van het ene suc ces naar het andere en plaatste zich daarmee zozeer in de kijker van de se lectieheren dat hij op de nominatie voor de nationale wegploeg kwam. Hij miste de uitverkiezing voor het WK maar net, maar fietste in de finale van het seizoen het peloton vrij gere geld aan flarden. Dit jaar zat hij we derom telkens vooran als de prijzen verdeeld werden, maar tot gisteren zegevierde hij 'slechts' in het crite rium van Vogelwaarde. De zege in 's Heerenhoek, in een schitterende fina le bevochten op Karei van Goethem, bracht de Roosendaler voor de twee de keer op de hoogste tree van het po dium. Een spektakel-finale die lang tevoren al de hoofdrolspelers kende. Want de eerste de beste aanval in deze ronde was ook meteen raak. Onder impuls van vooral Van Goethem, Goense, De Taeye en Peter Mol schoven twintig renners zomaar uit het grote peloton vandaan. In de ploegachtervolging, die daarop volgde, trokken de koplo pers tenslotte aan het langste eind: binnen tien kilometer werd de winst verdubbeld en die voorsprong van ruim een minuut was voldoende om de achtervolgers af te schrijven. Welis waar legde men zich in het tweede pe loton pas neer na een enerverend ge vecht, maar met alle mannen van naam in de spits van de wedstrijd moest die kopgroep tenslotte het pleit wel in zijn voordeel beslechten. Maar twintigb was natuurlijk ook nog teveel. Haast voorspelbaar was dat die groep ook nog uit elkaar ge rukt zou worden. Dat gebeurde in een zinderende finale op initiatief van Wim van Kooten. De amateur uit Bruinisse besefte maar al te goed dat hij, met zoveel rappe broerders voor in, toch met een troostprijs genoegen zou moeten nemen. Van Kooten de marreerde dus, kreeg Goense, Groot, Hofland, Van Goethem en Akkermans mee in dat laatste uitstapje, en met een daverde dat zestal naar een veili ge voorsprong. In de slotronde ging Van Goethem als eerste. Hij kreeg Groot en Goense ach ter zich aan, maar die vielen stil. En toen ging Hofland: op tweehonderd meter voor de finish sloot hij bij Van Goethem aan en denderde toen met een over de Zeeuws-Vlaming heen. Amateurs: 1 Peter Hofland, Roosendaal, 80 km in 1.41.29; 2 Karei van Goethem Kloos- terzande; 3 op 12 sec. Ton Akkermans Ze venbergen; 4 Wim van Kooten Bruinisse; 5 Antoine Goense Ovezande; 6 Rick Groot Fijnaart; 7 op 1.30 René Boeren St. Wille- brord; 8 Janus de Visser Goes; 9 Eric Vereec- ken. St. Jansteen (die het Bevelands klasse- Uitslag proloog over 1700 meter: 1. Ron Kie- fel (Vst) 3.12,00; 2. Petr Oegroemov (Sov) 3.18,79; 3. Raul Alcala(Mex) 3.18,87; 4. Davis Phinney (Vst) 3.20,00; 5. Jean-Francois Ber nard (Fra) 3.21,00; 6. Moreno Argentin (Ita) 3.21.00,7. Steve Bauer (Can) 3.22.00,8. Glenn Sanders (Vst) z.t., 9. Rolg Golz (Wdl) 3.23.00, 10. Phil Anderson (Aus) z.t., 11. Andrew Hampsten (Vst) 3.24.00,12. Dag Otto Laurit- zen (Den) 3.25.00, 13. Erik Breukink (Ned) 3.26.00, 14. Thurlow Rogers (Vst) 3.27.00, 15. Jean Claude Bagot (Fra) 3.28.00, 16. Arjan Jagt (Ned) z.t., 17. Giuseppe Saronni (Ita) z.t., 18. Vladimir Poelnikov (Sov) 3.29.00, 19. Lech Piasecki (Pol) 3.29.00,20. Theo de Rooy (Ned) 3.30.00. ment winnend afsloot); 10 Harry Akker mans Zevenbergen; 11 Patrick Tolhoek Yer- seke; 12 Martin Stroosnijder Kruiningen; 13 Chris Maas Dordrecht; 14 Stefan Koole 's Heerenhoek: 15 Peter Mol, 's-Gravenpolder; 16 N. Salmon Engeland; 17 Ad Polak Hans- weert: 18 H. Rietveld Alblasserdam; 19 Niek de Taeye Eede: 20 Hans Lap, H. I. Ambacht. Junioren: Robert de Jonge Lewedorp: 2 Ma rio Martens 's-Heerenhoek; 3 René Locke- feir Oudenbosch; 4 Alex Nieuwpoort R'dam; 5 Marcel Marijs Arnemuiden; 6 Garvey Claessens, 's-Heerenhoek; 7 Jacco Schroe- vers Arnemuiden; 8 Vital Timmermans Hoogerheide; 9 Wim de Koeyer Biezelinge; 10 Harold Dhont Hulst; 12 Guido de Smit IJ- zendijke; 14 Tonny Moonen 's-Heerenhoek; 15 Jack van Stel Wemeldinge; 16 Martin Klippel Wolphaartsdijk; 17 Wilfred Raas 's- Heerenhoek: 19 René van Poortvliet Oud Vossemeer; 20 Henk Tolleman Hoedekens- kerke. Recreanten: 1 Wim Hoondert, Heinkens- zand; 2 J. Gijzel Yerseke; 3 Ko Tolhoek Yer- seke; 4 Johan Lepoeter Oost-Souburg, 5 Ktcs van de Dries Ovezande. AMSTERDAM (ANP) - De honkballer Dave Bisceglia is zondag gewond in het VU-ziekenhuis te Amsterdam op genomen. Bisceglia, de derde honk- man van Giants, werd tijdens het competitieduel met Amstel Tijgers in Sloten geraakt door een geworpen bal. Het incident deed zich voor in de ze vende innings bij de stand 4-3 in het voordeel van de Tijgers. De Ameri kaan Biseglia bloedend en buiten be wustzijn per ambulance naar het zie kenhuis vervoerd. Het duel werd ge staakt. Bisceglia werd geraakt door een bal van Jan Hijzelendoorn. De werper van Tijgers, die tijdens de vorige week beëindigde mondiale titelstrijd drie keer optrad als startende pitcher van het Nederlands team, had al eerder ge toond zijn worpen niet geheel onder controle te hebben. Twee keer eerder in de door 600 toeschouwers bekeken wedstrijd raakte Hijzelendoorn een slagman. LEUVEN (SID) - In Leuven is zaterdag Joseph 'Poeske' Scherens overleden. Hij werd 77 jaar. In de dertiger jaren was 'Poeske' Scherens de beste sprin ter ter wereld. De Belg veroverde tus sen 1931 en 1947 zeven wereldtitels. Hij werd vijftien keer kampioen van België. 'Poeske' Scherens werd wereldbe roemd door de door hem ontwikkelde 'kattesprong'. Uit schijnbaar verloren positie wist hij tijdens de laatste me ters met de 'kattesprong' naast en langs zijn tegenstander te komen. Ron Kiefel wint de proloog van de Coors Classic. KOPENHAGEN (REUTER) - De Nederlanders hebben in feeststem ming afscheid genomen van de Ronde van Denemarken. Marco van der Hulst zegevierde zondag in de zevende en laatste etappe. Hij ontsnapte kort voor het einde van de 158 kilometer lange etappe van Korsör naar Kopenhagen uit het peloton. Jean-Paul van Poppel, zaterdag al etappewinnaar, won in het spoor van zijn ploeggenoot de sprint. De Ronde van Denemarken werd gewonnen door de Deen Jes- per Worre. Hij sloeg zaterdag toe in de tijdrit over 25 kilometer. De uitslag van de zevende en laatste etappe is: 1. Marco van der Hulst (Ned) 158 km in 3.25.47, 2. Jean-Paul van Pop- pel (Ned) z.t., 3. Michel Vermote (Bel) z.t., 4. Johan Capiot (Bel) z.t., 5. Rolf Sören- sen (Den) z.t., 6. Paolo Cimini (Ita) z.t., 7. Jelle Nijdam (Ned) z.t., 8. Eddy van Hae- rens(Ned),9.Herman Frison B elz. t.10. Sören Lilholt (Den) z.t. Het eindklassement is: 1. Jesper Worre (Den) 28.06.47, 2. Jörgen Pedersen (Den) op 4 sec., 3. Jelle Nijdam (Ned) op 13 sec., 4. Jörgen Marcussen (Den) op 15 sec., 5. Alan Peiper (Aus) op 25 sec., 6. Bert Oos terbosch (Ned) op 42 sec., 7. Marco van der Hulst (Ned) op 1.01,8. Rolf Sörensen (Den)op 1.10,9. Jesper Skibby (Den) z.t., 10. Herman Frison (Bel) op 1.14. De uitslag van de vijfde etappe is: 1. Jean-Paul van Poppel, 106 km in 2 uur 22 minuten en 58 seconden, 2. Herman Frison (Bel), 3. Michel Vermote (Bel), 4. Johan Capiot (Bel), 5. John Dekeukelae- re (Bel), 6. Phil Thomas (GBr), 7. Eddy Van Haerens (Bel), 8. Rolf Sörensen (Den), 9. Malcolm Elliot (GBr), 10. Patri cio Sambirasio (Ita), 12. Marco van der Hulst (Ned) allen dezelfde tijd als Van Poppel. De zesde etappe, een individuele tijdrit over 25 kilometer in Kerteminde, werd gewonnen door de Deen Hans-Henrik Oersted in 27 minuten en 02,80 secon den. Beste Nederlander in de tijdrit was Jelle Nijdam met een zesde plaats in 27.38,30. De uitslag van de zesde etappe is: 1. Hans-Henrik Oersted (Den) 25 km in 27.02,60, 2. Jörgen Pedersen (Den) 27.12,00,3, Jesper Worre (Den) 27.16,10,4. Jörgen Marcussen (Den) 27.27,10,5. Alan Peiper (Aus) 27.28,50, 6. Jelle Nijdam (Ned) 27.38.30,7. Bert Oosterbosch (Ned1 27.43,60, 8. Jesper Skibby (Den) 28.06,60. 9. Ferdi van den Haute (Bel) 28.06,90,10- Marco van der Hulst (Ned) 28.16,40 De klasseringen van de overige Neder landers in het eindklassement is: 16- Gert-Jan Theunisse op 2.03, 18. Hennie Kuiper op 2.22, 19. Jacques Hanegraa: op 2.23. Joop Zoetemelk niet te stuiten in 's-Heerenhoek HEERENHOEK - Tevreden keek Cees Raas zondag terug op het verloop van de 39e Regen- boogkoers. De organisator van het wielercomité in 's Heerenhoek was er opnieuw in ge slaagd om sterke beroepsrenners vast te leggen, maar dat is op voorhand nog altijd geen garantie voor een aantrekkelijke wedstrijd. Het vertrouwen van de wielerliefhebbers werd zondag echter allerminst beschaamd. Vanaf het startschot ontwikkelde zich een interessan te koers, die een zinderende finale kreeg. Joop Zoetemelk eiste daarin een hoofdrol voor zich op. De wereldkampioen profiteerde dankbaar van het voorbereidende werk van Cees Priem en won voor de tweede achtereenvolgende maal in 's Heerenhoek. GRONINGEN (ANP) - Dinamo D« den is zondag in het Groningen-toe nooi als derde geëindigd door FC Gr ningen te verslaan. De Oostduitsei namen de strafschoppen beter nadi de reguliere speeltijd een gelijk stand (1-1) had opgeleverd. Bij gastheer, die het evenement vor;B jaar won, schoten Van Dijk en De WoT vanaf de strafschopstip raak. Dre den-doelman Teuber stopte de inze ten van Mason en Eykelkamp. De ee ste vier Oostduitsers, die mochte aanleggen, faalden geen van allen. laatste penalty hoefde niet meer geni men te worden. Dinamo Dresden - FC Groningen 1-1 (1-1)3 Mason 0-1, 36. Gütschow 1-1. Dresden wii na strafschoppen: 4-2. Scheidsrechter: Ve hoef; toeschouwers: 2500. West Ham United won het toernooi van Gr ningen gewonnen. Het Engelse team ve sloeg in de eindstrijd KV Mechelen met 3- KV Mechelen - West Ham United 1-3 (1-2U Demesmaeker 1-0,38. Cottee 1-1,42. Meeui (ed) 1-2. 88. Cottee 1-3. Scheidsrechte Geurds, toeschouwers: 291 Het is niet verwonderlijk dat Joop Zoetemelk zich nog altijd in een grote populariteit mag verheugen. De 39- jarige veteraan verstaat als geen an der zijn vak en is nog steeds in staat een wedstrijd een beslissende wen ding te geven. Zondag beschermde hij in de keiharde finale eerst de vlucht van Cees Priem, die met Johan van der Velde (Panasonic) aan de greep van de kopgroep ontsnapt was. En toen het erop aankwam, bleek hij tot groot enthousiasme van het in grote getale opgekomen publiek over de meeste kracht te beschikken. De wereldkampioen bleef ook na de zege in de 'achtertuin' van zijn ploeg leider Jan Raas uiterst bescheiden. Hij maakt lange verhalen graag kort en wees op het voorbereidende werk van zijn Zeeuwse ploegmaat Cees Priem, die met zijn demarrage de fi nale inluidde en de concurrentie tot een grote inspanning had gedwon gen. „Daar heb ik van kunnen profite ren, want ik moest alleen maar de vlucht dekken", verklaarde Zoete melk nog tamelijk fris. „En ondanks dat het een harde finale was, had ik me goed kunnen sparen". van Midden-Zeeland en de zege van Cees Priem vorige week in Sas van Gent, was vooral de Kwantum-for matie van Jan Raas op Zeeuwse bo dem weer sterk op dreef. Gerrit Solleveld was daarbij kenne lijk vooruit gestuurd voor de leiders- prijs. De winnaar van de rode trui in de Ronde van Frankrijk was zowat Tot aan de loodzware finale („Ik had helemaal geen reserves meer om Joop terug te pakken", verzuchtte Jean-René Bernaudeau) had het cri terium in 's Heerenhoek al een leven dig verloop gekend. Na de overwin ning van Gerrit Solleveld in de Ronde bij elke ontsnapping in de beginfase betrokken en maakte na zijn zege in het criterium van Maarheeze op nieuw een sterke indruk. In de slotfa se liet hij het belangrijkste werk over aan de routiniers Priem en Zoe temelk, die met nog twaalf ronden te gaan met Peter Hoondert, Jack van der Poel, Nico Verhoeven, Theo Smit, Jean-René Bernaudeau en Jo han van der Velde de beslissende slag hadden geslagen. Joop Zoetemelk moest overigens tot twee keer toe aanzetten om de beslis sing te forceren. Nadat Nico Verhoe ven (Skala) het gat met Priem en Van der Velde had dicht gereden, testte hij de krachten van de concurrenten met nog iets meer dan een kilometer te gaan. De ijzersterke Peter Hoon dert (PDM), die erop gebrand was om in eigen streek goed te presteren en vooraf al had aangekondigd dat hij attent zou rijden, haalde de latere winnaar echter in eerste instantie te rug. Hoondert achterhaalde direct daarna ook nog de Franse vedette Jean-René Bernaudeau, maar moest evenals de overige renners uit de kop groep het antwoord schuldig blijven op een splijtende tempo verhoging van Zoetemelk, die uiteindelijk met kleine voorsprong finishte. De uitslag: 1 Joop Zoetemelk (Germigny l'Eveque), 2 uur 7 minuten en 37 seconden; 2 Jean-Rene Bernaudeau (Fra.); 3 Theo Smit (Zwanenburg); 4 Jack van der Poel (Hoogerheide); 5 Peter Hoondert (Hein- kenszand); 6 Johan van der Velde (Rijsber- gen); 7 Cees Priem (Wemeldinge); 8 Mario van Vlimmeren, op 15 sec.; 9 Leon Nevels (Thorn), op 35 sec.; 10 Ad Tak (Oud- Gastel); 11 Martin Kemp (Made); 12 Alvaro Pino (Sp.); 13 Twan Poels (Oeffeit); 14 Dan ny Rossel (B.); 15 Patrick Deneut (B.); 16 Sylvester Aarts (Kruiningen); 17 René Kos; 18 Fons van Katwijk; 19 Heddy Nieuwdorp (Yerseke); 20 Ron Mackay; 21 Eric Caritoux (Fra.); 22 Raoul Bruyn- donckx (B.); 23 Ludo Peeters (B.); 24 Theo Appeldoorn (Zegge); 25 Jac van Meer (Wouw). Joop Zoetemelk zegeviert onbedreigd in 's-Heerenhoek. In de kopgroep reed Joop Zoetemelk derde van linksvoortdurend attent. Zijn demarrages zouden tenslotte beslis send zijn. HMHBi LUIK (ANP) - Feyenoord is in het toe nooi van Luik als tweede geëindig In de eindstrijd verloor de Rotte damse formatie na het nemen va strafschoppen van Standard Luik. N negentig minuten was de stand 2-2.1 I Belgen schoten alle strafschoppe raak, Feyenoord miste er één door strup en hoefde de vijfde niet meer; nemen (3-5). Feyenoord plaatste zie zaterdag voor de finale door met 6-01 winnen van Sporting Charleroi, Stai dard versloeg CSSS Boekarest met 0. In de finale nam Feyenoord voor 551 toeschouwers door treffers van E strup (21) en Been (23) een 2-0 voo sprong. Na een half uur verkleint Alex Czemiatinsky de achterstal] van zijn ploeg. Die stand bleef tot hi rustsignaal op het scorebord staa Pas in de tweede helft hoefde scheid rechter Crukke zijn boekje weer voorschijn te halen. Niet alleen voi het noteren van de gelijkmaker, Bodi in de 65ste minuut, maar nog ma voor het opschrijven van de ontval gers van een gele kaart. Dat waren vijf. Feyenoord kreeg er in totaal dr. voor Hiele, Duut en Troost, Standai twee. De karakteristieken zijn: Standard Luik (Bel) - CSSS Boekarest (Ro 2-1 (1-1) 23. Hagi 0-1,40 en 81. Szematiatyi ki 1-1 en 2-1. Scheidsrechter: Van Langen ve, toeschouwers: 5000 Feyenoord - Sporting Charleroi 6-0 (4-0: Ellstrup 1-0,18. Been 2-0, 25. Hofman 3-0, Been 4-0,50. Tahamata 5-0,60. Tahamati 0. Scheidsrechter: Magerath, toeschouwt 5000 MAANDAG 11 AUGUSTUS 1986

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 14