Twee renners uit Terneuzen naar WK Zevenklapper Rovers in Oud-Vossemeer Wielerklassement in Zeeuwsch-Vlaanderen Zege Bontempi JANUS DE VISSER SNELSTE IN KORTGENE Gerrie Knetemann wint in Kamerik CHARLES DE CALU WE VERTREKT VANDAAG ARJAN DE RIDDER WINT BIJ NIEUWELINGEN Maagzweer De uitslagen ARIANNE HANSE VEROVERT TITEL BIJ SPRINGEN KLASSE Z Uitslagen Nieuwe opzet PZC/ sportkrant 13 /lAANDAG 11 AUGUSTUS 1986 Het peloton in Oud-Vossemeer jaagt over een dijk. OUD-VOSSEMEER De wielera- mateurs ondervinden de laatste we ken steeds weer dat Henny Rovers terug in hun midden is. Na een korte profcarrière had de Roosendaler even tijd nodig om in zijn oude mi lieu te acclimatiseren. Nu die aan- pssing voltooid is komen de resulta ten binnen met een regelmaat waar voor de collega's maar moeilijk kunnen applaudisseren. Rover zelf zit daar niet zo mee: zaterdag reed de Brabantse amateur in Oud-Vos- semeer naar zijn zevende seizoenze ge. Die 'zevenklapper' getuigde niet al leen van de nog altijd ruim aanwezi ge klasse, maar demonstreerde ook dat Rovers gevoel heeft voor het juiste moment in de wedstrijd. Wind op de dijk, die om het dorp heen loopt, deed in het verleden alle pelo tons in vele stukken vallen. Afgelo pen zaterdag blies die wind het pelo ton op dat deel van het parkoers ech ter krachtig in de rug. Te gemakke lijk zeiden de meeste renners over deze 38e uitgave van de ronde. Oud-Vossemeer had, in de slag om een sterk rennersveld met Kortgene dat op dezelfde dag 'draaide' kwis tig met vergoedingen gestrooid. Re sultaat daarvan was dat talrijke goede amateurs over de brug bij Tholen getrokken waren. Er kwa men tachtig renners aan de start. In een dergelijk sterk gezelschap mis te bij de vele ontsnappingspogin gen altijd wel een van de favorieten de slag, en de jacht van kleine groepjes en solisten naar de dag prijzen duurde dan ook meestal al niet te lang. Telkens werd de slagorde vliegensvlug hersteld, en zelfs een groep met Hofland, Wieme, Akker mans, Kools, Fase. Hage, Pirard en Henny Rovers kon amper 20 se conden winst bijeen harken. Ook in de finale zouden steeds dezelfde ge zichten in de spits opduiken. Groen licht kregen die ontsnappingen geen van alle. De meest serieuze uitval kwam, met nog 15 kilometer voor de wielen, van het duo Peter Hofland/ Frank Pirard. Die tandem hield lang stand, maar werd tenslotte toch nog gegrepen. Henny Rovers demarreer de bij die laatste samensmelting. Zijn solo had nog voldoende inhoud om de rest op afstand te houden. Uitslagen: 1 Henny Rovers, Roosendaal 90 km in 2.05.30; 2 op 15 sec. Rob Sienders Zevenbergen, 3 Ed van Dongen, Roosen daal, 4 J. Leijs, Oudenbosch, 5 Nap Hage, St.-Maartensdijk, 6 Frank Pirard. Breda, 7 Wies van Dongen, Breda. 8 Andreas Bi- letzki Duitsland, 9 Danny Lippens, St.- Laureins (B.), 10 René Haast, Rijsbergen, 11 Hans Bogers, Fijnaart, 12 J. de Baat, Tholen. 13 M. Cornelisse, Amsterdam, 14 Angel Polvorosa Roosendaal, 15 P. Pais Breda, 16 J. van de Luytgaarden, St.-Wil- lebrord, 17 R. van Hooydonk, Roosen daal, 18 Huub Kools, Baarle-Nassau, 19 Ad Verheyen. Oud-Gastel, 20 K. Jonkers, Oud-Gastel. Junioren: 1 Johan Melsen, Roosendaal, 50 km in 1.13.13; 2 R. Verspeek, Schijndel, 3 op 30 sec. C. Voogt, Breda, 4 J. van Gin- neken, Etten-Leur, 5 G. van Son, Zeven bergen, 6 V. Timmermans, Hoogerheide, 7 J. Valentijn, St.-Willebrord, 8 K. Kools, Oudenbosch, 9 F. van de Velden, Rijsber gen, 10 M. Heeren, Breda, 12 M. Zanoli, Wilnis, 18 J. Akkermans, Nw.-Vossemaar. Nieuwelingen: 1 Arjan de Ridder, Ame- muiden, 40 km in 1.02.33,2 R. Kroon, Oud- Gastel, 3 R. van Duuren, Rozenburg, 4 H. Brans Bosschenhoofd, 5 J. Schuller, Rot terdam, 6 R. van Kappel, Made, 7 F. Scheer, Oudenhoorn, 8 K. Scheer, Ouden hoorn, 9 P. Kroonen, Raamsdonkveer, 10 J. Jeltema, Roosendaal, 17 A. van Dijke, Tholen, 18 R. Tolhoek, Yerseke. Liefhebbers: 1 Cees van der Made, Moer dijk 45 km in 1.04.40, 2 S. Hofma Hoog vliet, 3 J. Zwaan, Voorschoten. 4 W. Fran ken Roosendaal, 5 H. Vermeulen, Bent huizen, 6 op 46 sec. N. Kloosterman, Val kenburg, 7 C. van de Bergh, Oud-Gastel, 8 op 1.04 J. van Baal, Breda, 9 J. Stam, Oud- Beyerland, 10 W. van Duuren, Haa strecht, 15 J. Luysterburg, Nw.-Vosse- meer. KORTGENE Lang na afloop van de wielerwedstrijd in Kortgene kon Ruud Zijlmans het nog niet begrij pen. De amateur uit Oud-Gastel was er in de slotfase volledig zeker van, dat hij als winnaar gehuldigd zou worden. Het duo Janus de Vis ser en Marco van Es, waarmee hij de kopgroep van drie vormde, zou voor hem geen probleem vormen, zo redeneerde Zijlmans. Maar daarbij had hij geen rekening gehouden met Janus de Visser. De renner uit Goes blufte zaterdag in Kortgene zijn concurrenten volledig af. In een vlijmscherpe spurt bleef hij Zijl mans voor en behaalde zijn eerste overwinning als amateur. Janus de Visser verbaasde zich er over dat hij de winnaar was gewor den van deze wedstrijd. Vooral ook omdat hij in een eerder stadium van de koers zijn krachten enorm had moeten aanspreken om vanuit het peloton samen met Ruud Zijlmans, John Cools en Toon Kayen aanslui ting te krijgen met de vijf koplopers, die al in een vroeg stadium aan de haal waren gegaan. Bij die vijf waren de Zeeuwen Patrick Tolhoek, Piet Hoondert en Peter Mol, terwijl ook Marco van Es (opvallend sterk in Kortgene) en Richard van Nijnatten deel van deze groep uitmaakten. ,,Toen het erg lang duurde voor we de koplopers te pakken hadden, zag ik het op een gegeven moment niet meer zitten. Ik zat er volledig door. Ik kon bijna niet meer"., zou Janus de Visser later zeggen. Louter op ka rakter slaagde de Bevelandse ama teur erin om bij de koplopers te gera ken. Overigens een opvallende pres tatie van De Visser, omdat hij dit sei zoen lange tijd was uitgeschakeld. „Ik heb lange tijd geen wedstrijden gereden omdat ik last had van een maagzweer. Nu ik daar volledig van genezen ben, kan ik me weer met de wedstrijden bezighouden. Ik mag zeggen, het gaat me de laatste koersen goed af', verklaarde De Visser zaterdag in Kortgene zijn op vallend presteren van de laatste tijd met als hoogtepunt uiteraard deze overwinning. Een zege waarop hij ongetwijfeld ook recht had. Daar was Ruud Zijl mans het ook volledig over eens. De Brabantse amateur: „Hij was sneller dan ik. Ik bun hem de overwinning ook volledig. Want hij had toch ook die lange achtervolging in de benen. Ook in die achtervolging heeft hij bergen werk verzet. Maar ik rekende erop, dat ik rapper zou zijn, dan die twee (Zijlmans wist niet met wie hij te doen had in die finale). Daarom viel het zo voor mij tegen, dat niet ik, maar hij won". Die finale kwam er na een uitermate interessante wedstrijd. De 50 gestar te renners maakten er een levendig gebeuren van, vooral ook onder de impulsen van de vele premiesprints. Met name Patrick Tolhoek was ui termate bedrijvig, waardoor hij wel in aanmerking kwam voor de presta- tieprijs (in eerste instantie had hij al een poging ondernomen samen met Toon Kayen), maar toen in de slotfa se het drietal De Visser, Zijlmans en Van Es ontsnapte, beperkte hij zich tot het beschermen van de vlucht van zijn ploeggenoot Zijlmans, die ook door Tolhoek de beste kansen werden toebedacht. De misrekening in de ploeg van Jo van Aarle was dus compleet, zaterdag in Kortgene. In de slotfase kwam Piet Hoondert (ook één van de animators) nadruk kelijk de man met de hamer tegen. Uiteindelijk met grote achterstand kwam Hoondert later over de aan komst. Bij de junioren ging de zege naar Ton de Pie, die halverwege samen met Sjacco Schroevers was ont snapt, maar in de spurt sneller was dan de Arnemuidenaar, Nout Wes- terbeke behaalde bij de liefhebbers de vijfde overwinning van het sei zoen door het complete peloton te snel af te zijn. Amateurs: 1 Janus de Visser. Goes (80 ki lometer in 1.54.17); 2 Ruud Zijlmans, Oud Gastel, 3 Marco van Es, Sint-Oedenrode, 4 op 18 sec. Patrick Tolhoek, Yerseke; 5 Toon Kayen, Zevenbergen, 6 John Cools, Roosendaal; 7 Peter Mol, 's-Gravenpol- der; 8 Richard Nijnatten, Hoeven, 9 André van de Lindeloof, Etten-Leur, 10 Chriet de Baat, Steenbergen, 11 Frank Laurijssen, Zundert, 12 Cees Vleugel, Wemeldinge, 13 René van de Guchte, Heinkenszand, 14 Eric Vereecken, Sint-Jansteen, 15 Jan Po- leij, Kruiningen, 16 Marcel Remijn, Wil- helminadorp, 17 Wim van kooten. Brui- nisse, 18 Jan Sips, Woensdrecht, 19 Theo van de Velde, Rijsbergen, 20 Francois Franse, Kwadendamme. Junioren: Ton de Pie, Medemblik (60 kilo meter in 1.26.23), 2 Sjacco Schroevers, Ar- nemuiden, 3 op 10 sec. Marcel Hermes, Berkel en Rodenrijs, 4 Richard de Vrieze, Goes, 5 Rinie Tak, Oudenbosch, 6 Marcel van der Vliet, 's-Gravenhage, 7 Come Oo- men, Etten-Leur, 8 Jacky Fortrei, Bres- kens, 9 Wilfred Geijs, Kwadendamme, 10 John van Meel, Etten-Leur, 11 Tino Her mus, Wouw, 12 Eric Oostdijk, Wol- phaartsdijk, 13 Mario Martens, 's-Heeren- hoek, 14 Kees Pothof, Hellevoetsluis, 15 Tonnie Moonen. 's-Heerenhoek; 16 Peter Vermeulen, Waddinxveen, 17 Rinie Luycks, Sint-Willebrord, 18 Leo Goeree, Kruiningen, 19 Arco Flikweert, Naald wijk, 20 Jacky van Stel, Wemeldinge. Liefhebbers: 1 Nout Westerbeke, Westka- pelle (50 kilometer in 1.13.27), 2 Cor Berk houwer, Stolwijk, 3 Leo de Jonge. Lewe- dorp, 4 Hans van de Oever, Wassenaar, 5 Mattie Versteegen, Uden, 6 Dirk van Dui- vendijk, Bruinisse, 7 Marius Dijkwel, Yer seke, 8 Paul Sager, Zuid-Beijerland. 9 Frans Meijaard. Wemeldinge, 10 Wim Blok, Lewedorp, 11 Hennie van der Sloot, Gouda, 12 Sam Broersma, Zoutelande, 13 Michel Faro. Rotterdam, 14 Jan Creel, Vlissingen, 15 Eric van Nieuwkerk, We meldinge. Charles de Caluwé verwacht veel van het V/K in Colorado. Weinig verrassingen bij kampioenschap voor pony's KAMERIK (ANP) - Gerrie Knetemann heeft zaterdag de 18 ronde van Kame rik gewonnen. In de slotfase van 110 kilometer lange wedstrijd ontstond een kopgroep van veertien renners, waaruit eerst Joop Zoetemelk ont snapte. Hij werd teruggehaald door Knetemann, die meteen doorging. Aan de finish had Knetemann een voorsprong van vijf seconden op drie andere coureurs. De uitslag van de ronde van Kamerik is: 1. Gerrie Knetemann (Huybergen) 110 km inn 2.28.28, 2. Ron Mackay (De Meern) op 5 sec, 3. Rudi Dhaenens (Bel) z.t, 4. Joop Zoe temelk (Germignyl z.t, 5. Johan v.d. Velde (Rijsbergen) op 15 sec, 6. Theo Appeldoorn (Zegge). 7. Frank Hoste (Bel). 8. Jan van Wijk (Haarlem), 9. Johhnny Broers (Maartens dijk), 10. Hans Langerijs (Waddinxveen) TERNEUZEN - Charles de Caluwé uit Terneuzen vertrekt vandaag (maandag) met de Nederlandse baanselectie naar Colorado Springs. Die KNWU-ploeg onder lei ding van Peter Nieuwenhuys neemt daar eind augustus deel aan het we reldkampioenschap ploegachter volging en keert woensdag 3 sep tember weer terug naar Nederland. Charles de Caluwé gaat Patrick van Passel dus achterna. De amateur uit Sluiskil vertrok vorige week al naar Amerika, waar hij de Coors Classic rijdt en daarna zal de renner waar schijnlijk ook geselecteerd worden voor het wereldkampioenschap wielrennen op de weg dat begin sep tember in Colorado wordt gehou den. Twee WK-deelnemers uit Ter- neuzen dus. Patrick van Passel is de meest bekendste van de twee, zeker nadat bekend werd dat de frêle ama teur volgend seizoen voor de ploeg van Jan Raas uitkomt. Charles de Caluwé moet het met minder doen. In eigen omgeving is de 20-jarige VWO-student in feite een sterk on dergewaardeerd renner. De Caluwé zal het een zorg zijn. Hij zegt: „Ik ben een uitgesproken baanrenner en rijd dus erg weinig voor eigen publiek. Een enkele keer kom ik aan de start in een criterium in de streek, maar dat doe ik om mijn conditie op peil te houden. Mijn voorkeur ligt duidelijk op de baan". Op het houten of cementen Svaal kan de jonge Terneuzenaar erg goed uit de voeten en komt hij al jaren tot fraaie prestaties. De erelijst die hij op de piste vanaf zijn juniorentijd opgebouwd heeft, mag er zijn: een Europese titel, verschillende Neder landse kampioenschappen en nog enkele ereplaatsen. Bovendien werd hij twee keer zesde bij het wereld kampioenschap ploegachtervol ging. De Caluwé werd pas laat geselec teerd voor het WK in Colorado. „De aanloop was dit jaar moeilijk. Ik heb veel tijd aan mijn VWO-examen be steed. Daardoor kon ik minder trai nen en kwam de vorm pas in de ron de van België. Nieuwenhuys gaf me echter krediet nadat we vorig jaar in Italië als ploeg goed gepresteerd ha'dden. Hij wilde dezelfde renners bij elkaar houden. En toen ik na die ronde van België in vorm was zat ik weer bij de selectie", aldus een ge lukkige Charles de Caluwé. De jonge Terneuzense amateur is sindsdien steeds beter gaan preste ren. „Ik voel dat het alsmaar beter gaat, ik hoop net op tijd mijn piek te bereiken". Daar werkt de ploeg (Ralph en Rick Moorman, Bob Ra- senberg, Aart van de Kruisweg en Charles de Caluwé) nu wekelijks aan. Geleidelijk worden daarbij training en wedstrijden opgevoerd. In het \V'K moet het gekozen kwar tet 'exploderen'. „Het wordt zeker niet gemakkelijk. De baan ligt op 2000 meter hoogte, het schijnt er erg warm te zijn. De tweeëneenhalve week acclimatisatie is zeker no dig", denkt Caluwé. Hij verwacht gezien de perfecte voorbereiding („begeleiding, verzor ging en medische controle zijn hon derd procent") dat de ploeg bij de laatste vier in het titeltoemooi ein digt. Aan Charles de Caluwé zal het niet liggen. Na eerdere 'optredens' in Italië (3 keer), Oost- en West-Duitsland (Oost-Berlijn en Stuttgart), het WK in 1984 in het Franse Caen, betekent Colorado een nieuw hoogtepunt in zijn nog prille wielercarrière. Van de uitgekomen verenigingen viel al meteen Noord-Beveland in een posi tieve zin op. Een voorsprong die niet meer uit handen werd gegeven, maar uiteindelijk werd uitgebouwd tot pre cies twintig punten, waarmee een overtuigd kampioenschap en een tic ket voor de Levade in Apeldoorn werd verdiend. Voor het eerst sinds lange tijd zullen op de Levade een achttal proeven, in de zware klasse, worden verreden, die geen onderdeel zijn van het vereni gingskampioenschap. Hiervoor wor den de provinciale kampioenen uitge nodigd. De Kleppertjes uit Axel pro beerden op dit onderdeel hun jaren lange traditie van uitzending naar de Levade te kunnen voortzetten. Met een resultaat van 125.5 punten werd een goede proef getoond, waardoor, ondanks het ontbreken van concur rentie op deze kampioenschappen, de uitzending wordt gerechtvaardigd. Het publiek liet het zaterdag tijdens het Provinciale kampioenschap het af weten. Slechts een zeer gering aantal mensen had de moeite genomen dit, in de uitgestrekte polders, gelegen ter rein te bezoeken. Daardoor ontbrak het aan sfeer. Zestallen, verenigingskampioenschappen van Zeeland: 1 Noord-Beveland. Kortgene, 839 pnt.; 2 Oranjezon, Vrouwenpolder 819 pnt. Achttallen klasse licht: Schouwse Rui ters, Dreischor 112.5 pnt. Achttallen klasse zwaar: 1 Kleppertjes, Axel, 125.5 pnt.; Vier tallen: 1 Oranjezon, Vrouwenpolder, 119 pnt.; 2 Gouwe Reyers, Serooskerke, 112 pnt.. Ring 3, dressuur klasse B, categorie B: Chantal Deyzer. Ramiro, Schouwse Ruiters, 126 pnt. Ring 3, dressuur klasse B. categorie D: 1 Annette v. d. Have, Jutter, Schouwse LI, categorie B en C: 1 Diana Bogaert, Sand ra. Honteruiters. 130 pnt.; 2 Liesbeth v. d. Velde. MollyZuid-Beveland 129 pnt. Ring 5, dressuur klasse B, cvategorie D: Monica Maljaars, Baron, Oranjezon. 130 pnt.; 2 Henk de Vos, Kerida, Oranjeruiters, 127 pnt.; 3 Elise van Doorne, Westside Murielle Schouwse Ruiters 126 pnt Ring 5, dressuur klasse L2, categorie B en C: 1 Julia v. Exel, Balthasar, Oranjeruiters, 124 pnt. Ring 6, dressuur klasse LI, categorie C en D: Ma rianne Volkers. Udo, Gouwe Reyers, 126 pnt.; 2 Jannie Quist, Sabine, Zwinruiters, 125 pnt.; 3 Colette Vroegop. Flame, Oranje ruiters, 124 pnt. Ring 7, dressuur klasse LI, categorie C en D: 1 Ina Nijsse, Hubert, Zuid- Beveland, 133 pnt.; 2 Geert v. Rooyen, Roc ket, Zwinruiters. 126 pnt.: 3 Alice v. Exel. Christiaan. Oranjeruiters. 124 pnt. Ring 8. Dressuur klasse L2, categorie D: 1 Gisela v. Sprang, Noran, Oranjeruiters 130 pnt.; 2 Ed win v. Dijk, Wilson, Kleppertjes 124 pnt.; 3 Monica v. d. Sluys, Sulco. Oranjeruiters. 120 pnt. Ring 9, dressuur klasse L2, categorie D: 1 Corien v. Sprang. Lucienne. Oranjeruiters, 134 pnt.; 2 Mare Timmerman. Ramona, Oranjezon, 128 pnt.: 3 Tanja v. Dam. Polka, Niervaartruiters, 127 pnt. Ring 10, dressuur klasse M, categorie C en D: 1 Yvonne Mor- sink, Hawthorn G. Scheldestad 133 pnt.; 2 Arianne Hanse. Liza. Schouwse Ruiters 124 pnt.; 3 Tanja Morsink. Moonraker. Schelde stad, 121 pnt. Ring 11, dressuur klasse Z, ca- tegroei D: 1 Marian Jumelet, Romeo. Bru, 123 pnt.; 2 Marion de Bruyn, Rocket, Graaf Engelbrecht 119 pnt.: 3 Janine v. Wilgen burg, Shadow, Noord-Beveland 118 pnt. Kampioensproef dressuur klasse Z: Wilma Beun, Ajax, Oranjezon; 2 Marian Jumelet, Romeo, Bru; Bestgaande rijpony: 1 Petra de Ruiter. Tamara. Oranje ruiters; 2 Marian Volkers, Udo, Gouwe Reyers; 3 Wendy Hen- drikse. Romano, Kleppertjes. Springen klasse B, categorie A en B: Lisette Timmer mans, Beauty. Oranjezon. Springen klasse B. categorie C: 1 Inge van Sprang, Romany, Oranjeruiters; 2 Nada Dey, Sabina, Honte ruiters. Springen klasse B, categorie D: 1 Annette v. d. Have, Jutter, Schouwse Rui ters; 2 Rianne Bolier, Rocco. Schouwse Rui ters; 3 Annette Jakobsen, Ramona, Oranje zon. Springen klasse L, categorie B en C: 1 Natasja de Leeuwe, Tilly. Oranjeruiters. Springen klasse L, categorie D: 1 Karin Breure. Allajin. Heere; 2 Angelique Massuer. Lady Bird's King, David, Prins Karei; 3 Jo han v. Wensen, Bianca, Niervaartruiters. Springen klasse M: Tanja Morsink, Moonra ker, Scheldestad; 2 Corina Verstraaten, Charming Lady. La Chapelleruiters; 3 Maija Beun. Ronie Mayor, Oranjezon. Springen klasse Z, kampioenschap van Zeeland: 1 Arianne Hanse. Liza, Schouwse Ruiters, 0 ft., 45.45 sec.: 2 Nina de Leeuw, Sharif, Noord-Beveland, 4 ft., 36.53 sec. ANGER A (RTR) - De Italiaan Guido Bontempi heeft zaterdag in Angera de ronde van de drie Valleien gewonnen. Hij legde de 251 kilometer af in 6 uur, 31 minuten en 5 seconden. Zijn landge noten Piermattia Gavazzi en Roberto Pagnin werden respectievelijk tweede en derde. TERNEUZEN - Het Zeeuws-Vlaamse najaarsklassement van de wieler wedstrijden voor KNWU-amateurs ziet er heel anders uit dan de voor- jaarsuitgave. Daarin speelden win naar Ab Verplanke, Peter Mol, Toine Goense, Rob Bijvank en Peter Hof land een rol van betekenis. De tweede helft van het wielerseizoen brengt in Zeeuwsch-Vlaanderen echter een aantal andere renners op de voor grond. Twan den Braber uit Fijnaart, is de huidige lijstaanvoerder nadat vijf wed strijden verreden zijn. Na het crite rium in Biervliet werd Den Braber fel op de huid gezeten door het Zeeuws- Vlaamse duo Karei van Goethem/Eric Vereecken. Die tandem ging in Sas van Gent echter in de fout, waardoor de Brabantse koploper zijn voor sprong verder uit kon bouwen. Opmer kelijk is verder dat na vijf van de elf wedstrijden (Westdorpe, Philippine, Clinge, Biervliet en Sas van Gent zijn inmiddels verreden, volgen nog Hei kant op 17/8, Koewacht op 30 8, Cad- zand, Eede, Nieuw Namen achtereen volgens op 7,14 en 16 september en de sluitingswedstrijd in Hulst op 7 okto ber) vooral Bevelanders zich hebben weten te klasseren. Cees Vleugel, Francois Franse en Janus de Visser zitten bij de eerste tien (en dus in de prijzen), terwijl Guus Barhorst uit Biervliet zijn wat 'verstandiger' wed- strijdopbouw beloond ziet met een zes de stek in het tussenklassement. Die 'Rabo'-klassering ziet er als volgt uit: 1. Twan den Braber. Fijnaart, 111 punten; 2. Karei van Goethem, Kloos- terzande, 77; 3. Werner Wieme, Oost kamp (B.), 71; 4. Eric Vereecken, St.- Jansteen, 62; 5. Cees Vleugel, Wemel dinge, 59; 6. Guus Barhorst, Biervliet, 57; 7. Peter van de Klundert, Hooger heide, 55; 8. Toon van der Steen, Brui nisse, 47; 9. ex aequo Frangois Franse, Kwadendamme en Janus de Visser, Goes. 46. OUD-VOSSEMEER Zonder al te veel verrassingen zijn zaterdag in Oud-Vossemeer de pro vinciale ponykampioenschappen verreden onder organisatie van de Eendrachtruiters uit Tho len. Zij wilden hiermee luister geven aan het veertig jarig bestaan van de landelijke ruiter sport op Tholen. Het meest spannende moment was za terdag aan het slot van de wedstrijd. Twee kandidaten dienden zich aan voor de Zeeuwse titel in de zware klas se bij het Z-springen. Met een gelijk aantal strafpunten in de voorafgaande twee manches klasseerden Nina de Leeuw met Sharif en Arianne Hanse met Lizza zich voor de barrage. In de eerste manche stelde Nina al dui delijk haar kandidatuur door als enige foutloos over het fraaie, door Bram Schilleman uit Biervliet ontworpen, parcours te komen. In de tweede man che maakte zij echter een springfout, hetgeen vier strafpunten opleverde. In deze tweede manche bleven drie deel nemers zonder strafpunten, waardoor Rianne, met haar vier strafpunten uit de eerste manche, naast Nina wist te komen om zo een barrage af te dwin gen. In deze barrage bepaalde de loting dat Nina de Leeuw als eerste in de ring moest komen, met als nadeel dat de volgende ruiter een uitgangspunt heeft, daarom was haar opdracht goed, maar vooral ook snel. En snel ging het, in 36.53 seconde werd het par cours afgelegd. Onderweg lag er een balkje te hoog, hetgeen vier strafpun ten opleverde. Arianne wist nu dat zij vooral foutloos moest blijven. In een rustig parcours verliep het allemaal vlekkeloos, een foutloze rit, die meteen het provinciale kampioenschap ople verde, samen met een strartbewijs voor de Federatie kampioenschappen in apeldoorn op 6 september. De middenklasse kende een uitgebrei de barrage, waarin zeven van de der tien gestarte deelnemers een plaats veroverden. In deze barrage wist Tan ja Morsink met Moonraker de concur rentie te snel af te zijn, waarvoor zij werd beloond met het overwinnings lint. Op de tweede plaats eindigde Co rina Verstraten met Charming Lady van de La Chapelleruiters uit Zegge. De kampioensproef van de individuele dressuur in de zware klasse leverde een goed resultaat op voor Wilma Beun met Ajax. Na een aantal goede voorwedstrijden en de hoogste klasse ring van zaterdag kwam dit kampioen schap haar toe. Marian Jumelet met Romeo, die 's morgens de 'gewone' proef had gewonnen eindigde nu als tweede. Het verenigingskampioenschap ken de dit jaar een nieuwe opzet. In het verleden moest een vereniging uitko men met een achttal, drie springrui ters en drie dressuurruiters. Om de kleinere verenigingen tegemoet te ko men werd al enkele jaren geëxperi menteerd met een viertal, twee springruiters en twee dressuurrui ters. Voor dit jaar is een tussenweg ge kozen: Voor het verenigingskam pioenschap moet een club een zestal, drie springruiters in de strijd bren gen. Hun resultaten worden bij elkaar opgeteld, zodat de kampioen ont staat. Ruiters 124 pnt.; 2 Jeanette Hamelink, Cin derella, Luctor et Emergo, 123 pnt.: 3 Wilbey Lion. Abbeyleix Finn, Luctor et Mergo 120 pnt. Ring 4, dressuur klasse B, categorie A en B: 1 Kim Loos, Hummel, Luctor et Emer go, 116 pnt. Ring 4, dressuur klasse B, cate gorie C: 1 Marion de Visser, Blacky. Nier vaartruiters 125 pnt. Ring 4, dressuur klasse Arianne Hanse won met Liza het springen in de klasse Z Janus de Visser uit Goes rechtsverslaat Ruud Zijlmans uit Oud-Gastel in de ronde van Kortene.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 13