Serooskerke verliest nipt van NSW: 4-3 Terugslag Aarzelend MAANDAG 11 AUGUSTUS 1986 Aanvoerder Hans de Nooijer toont de beker, die hij zojuist uit handen van wethouder D. J. P. Bruinooge van de gemeente Vlissingen heeft ontvangen. Vlnr: elftalleider Ko Meulmeester, verzorger Ad Wisse, Patrick Vogel net zichtbaar), trai ner Ron Schrier, Jan de Rijke, Ron Kodde, Egbert Kamermans, Hans Mewiss, Hans de Nooijer, Edwin Leijnse, AndreA Lourens, Marcel Caljouw en wethouder Bruinooge. Middelburg revelatie Vlissingen-toernooi VLISSINGEN - Vooraf beschouw den de 'kenners' Middelburg als de zwakste deelnemer aan het Vlissin gen-toernooi. Tegen ploegen als DHC (hoofdklas), Vlissingen (eerste klas) en IJsselmeervogels (eerste klas) zou de sterk verjongde ploeg van trainer Ron Schrier tekortko men, zo was de gedachte. Maar Mid delburg logenstrafte die veronder stelling. De zondag tweedeklasser, vorig seizoen nog op het randje van degradatie balancerend, werd de re velatie van het toernooi. Na vrijdag avond al genadeloos toegeslagen te hebben tegen DHC (5-1), vloerde Middelburg zaterdag in de finale bij het nemen van strafschoppen ook IJsselmeervogels. Trainer Ron Schrier kwam na afloop handen tekort om alle felicitaties in ontvangst te nemen. De gelukwen sen waren op zijn plaats, omdat out sider Middelburg gedurende twee dagen het betere voetbal ten toon spreidde. Schrier: ,,Er is de voorbije maanden nogal denigrerend over Middelburg gesproken. De ploeg zou na het vertrek van een aantal spelers (Kees van der Sluis, Gijs Baan en Jimmy Pentury onder anderen) niets meer voorstellen, maar tijdens dit toernooi heeft de ploeg toch anders bewezen. We hebben niet van de min ste ploegen gewonnen". ren voor Middelburg. Gerrie Eiken hout, hij speelde ouderwets, kreeg in de vijfde minuut al een uitgelezen mogelijkheid, maar hij schoot in het zijnet. Jan de Rijke was ook nog tweemaal in kansrijke positie, maar doelman Maarten de Harder redde bekwaam. Zeventien minuten na rust werd de score dan eindelijk opengebroken. Na een schitterende combinatie tus sen Edwin Leijnse, Gerrie Eikenhout en J an de Rijke werd Eikenhout door doelman De Harder gevloerd. Scheidsrechter Van der Meijden wees resoluut naar de stip en Jan de Rijke schoot vervolgens via de han den van de keeper raak. IJsselmeer vogels kwam toen geweldig opzetten en in de 73e minuut resulteerde dat in de gelijkmaker, toen de opkomen de vrije verdediger Henk de Graaf niet werd afgestopt en simpel mocht inschieten, 1-1. Velen dachten dat die gelijkmaker de nekslag voor Middelburg zou zijn, maar niets was minder waar. Nauwe lijks twee minuten later stond Mid delburg weer al aan de leiding, toen de bal na een scherpe voorzet van Eg- Schrier bleef echter wel waakzaam voor al te groot optimisme. Hoewel zijn ploeg tijdens het tweedaagse toernooi imponeerde, bleef de ambi tieuze trainer met beide benen op de grond staan. Net als ieder ander weet hij ook dat toernooi-voetbal iets anders is dan de competitie. „Dit toernooi is goed voor het ver trouwen en de sfeer, maar we zijn er nog lang niet. Je zult mij niet horen zeggen dat we in het nieuwe seizoen meedoen in de top van de tweede klas. Met een jeugdig elftal komt er altijd een terugslag, maar ik ben er van overtuigd dat deze ploeg mee- kan in die tweede klas", stelde Schrier. De ex-speler van Krabbendijke en Dosko heeft na het teleurstellende seizoen 85 86 de grenzen verlegd bij Middelburg. De nadruk ligt meer dan ooit op het prestaties. „We gaan dit seizoen drie keer per week trainen en op zaterdag komen we al een uurtje bij elkaar om naar de wedstrijd toe te leven. Dat zal ook de band tussen de jongens versterken. Vroeger had je bij Middelburg allerlei groepjes, maar we moeten nu als één hecht team gaan opereren". De Middelburg-trainer plukte vrij dag en zaterdag de eerste vruchten al van dat 'nieuwe beleid'. De volgelin gen van Schrier bleken conditioneel ijzersterk en beschikten over een goede mentaliteit. De bezetenheid straalde er vanaf en er werd voor elke meter geknokt. „Die 5-1-zege op DHC had ons geweldig geïnspi reerd", stelde Schrier. „De jongens wilden het toernooi per se winnen". Voor de finale tegen IJsselmeervo gels vreesden de Middelburg-spe lers de fysieke kracht van de Spa kenburgers, maar eenmaal in het veld was daar weinig van te merken. Middelburg trok zich niets aan van de reputatie van de zaterdag eer steklasser. De hoofdstedelingen hielden de tegenstander ver van het doel en probeerden toe te slaan via snelle tegenstoten. In die eerste helft was IJsselmeervogels dan wel vaak aan de bal, de beste kansen wa Aanvoerder Henk de Graaf liggendvan IJsselmeervogels probeert Jan de Rijke af te stoppen. bert Kamermans door invaller Aart Koelewijn in het eigen doel werd ge werkt. Middelburg kreeg vleugels en volop kansen (Eikenhout en De Rij ke), maar het vergat daarbij te sco ren. En drie minuten voor het einde kreeg de equipe van Ron Schrier daarvan de rekening gepresenteerd. Cor van de Groep brak plotseling door en werd onderuit gehaald door Middelburg-goalie Johan Dijkhui zen. Scheidsrechter van der Meijden aarzelde opnieuw niet en gaf IJssel meervogels een penalty. Spits Chris Angel miste niet van elf meter, 2-2. In de strafschoppenserie, die volgde, maakte Middelburg alsnog het kar wei af. En dat was voor een groot ge deelte te danken aan keeper Johan Dijkhuizen, die twee strafschoppen stopte en de beslissende zelf koel in schoot. In totaal werden er drie pe nalty's gemist en dat was wellicht te wijten aan het feit, dat tijdens de strafschoppenserie de geluidsinstal latie zo nodig getest moest worden. Middelburg-IJsselmeervogels 2-2 (0-0): 62. 1-0 Jan de Rijke (strafschop): 78.1-1 Henk de Graaf: 80. 2-1 Aart Koelewijn (eigen doel): 87.2-2 Chris Angel (strafschop). Mid delburg wint na strafschoppen. Voor Mid delburg scoorden Jan de Rijke. Hans de Nooijer, Gerrie Eikenhout en Johan Dijk huizen. Egbert kamermans miste. Voor IJsselmeervogels scoorden Chris Angel en Willem van Diermen. Ibrahim Evre en Ted Duyst misten. De vijfde penalty van IJs selmeervogels hoefde niet meer genomen te worden, omdat de beslissing toen al ge vallen was. Bijzonderheden: Ron de Visser van Middelburg ontbrak vanwege een knieblessure. Scheidsrechter van der Meijden uit Roosendaal. Toeschouwers: 750. VLISSINGEN - Zondag eersteklas ser Vlissingen is na het eigen toer nooi nog een groot vraagteken. De formatie van trainer Kees Vermunt heeft ten opzichte van het vorig sei zoen ongetwijfeld aan kracht ge wonnen, maar doordat de Roosen- daalse trainer in de wedstrijden te gen IJsselmeervogels en DHC zo driftig experimenteerde, bleek daar slechts bij vlagen iets van. Wissel valligheid was troef. Briljante ac ties werden afgewisseld door fou ten. „We zitten nog middenin de op bouwfase en dan krijg je dit soort voetbal", stelde Vermunt zaterdag middag na de 3-2-winst tegen DHC in de troostfinale. Voor Kees Vermunt breken er be langrijke tijden aan. Hij zal in de ko mende dagen knopen moeten door hakken, omdat over enkele weken de competitie begint. En wil er dan een ingespeeld elftal staan, dan mag en moet er in de komende oefenwed strijden niet meer te veel geëxperi menteerd worden. De Roosendaler realiseert zich dat terdege, „maar", zo zei hij zaterdag, „ik ben een man van het gelijke monikken, gelijke kappen-principe. Ik wil iedereen een kans geven en ik doe niemand toe zeggingen. Ik wil achteraf niet het verwijt krijgen, dat sommigen geen kans hebben gekregen. Ik heb inmid dels wel een bepaald elftal in mijn hoofd en dat team zal ik zondag te gen Panionios (aanvang 14.00 uur) la ten spelen". Wie die elf zijn, hield de Vlissingen trainer nog angstvallig geheim. Toch zijn na drie oefenwedstrijden al een paar posities in te vullen. In verdedi gend opzicht zal Vermunt niet veel afwijken van vorig seizoen. Ron van Dam (rechtsback), Jaap Meerman en Ruud Cornelis (voorstopper) lijken zeker van een plaats. Vermunt dubt nog over de invulling van de links- back-plaats. Daar heeft hij drie kan didaten voor, te weten Kees Houte pen, Taco van den Velde en Ron Ka- pelle (hij werd zaterdag tegen DHC overigens weinig in het spel betrok ken). „Ze hebben allen hun specifie ke kwaliteiten, veel zal afhangen van de te spelen tactiek", zei Vermunt. Jaap Kense (hij zal evenals Geert Bouwman de eerste competitiewed strijd moeten missen vanwege een schorsing), Ad de Jong en Johnny Spaans mogen ook rekenen op een basisplaats. De rest is vooralsnog een vraagteken. De Vlissingen-trainer kreeg er zater dag overigens een probleem bij. In de oefenwedstrijden tegen Hoofdplaat en IJsselmeervogels stond Hans de Roover op het doel, maar zaterdag tegen DHC kreeg Ron van Huizen een kans. De blonde keeper greep die met beide handen en deed dat bijna foutloos. „Ze komen beiden nog een keer aan bod en zullen het dan moe ten uitvechten", stelde Vermunt. Jaap Kense van Vlissingen wordt fel op de huid gezeten door een speler van DHC. Vlissingen startte zaterdag tegen hoofdklasser DHC, dat veel positie ver dan vrijdagavond speelde, aar zelend. De thuisploeg werd door het goed combinerende DHC op eigen helft teruggedrongen en na elf minu ten resulteerde dat al in een 1-0-ach- terstand. Menheere van DHC ging het strafschopgebied in brak door en werd door Ruud Cornelis in het strafschopgebied onderuit gehaald. Arbiter Koeijvoets gaf terecht een strafschop (het was de derde penalty die Vlissingen in deze voorbereiding al tegen kreeg). De Lange faalde ver volgens niet vanaf elf meter, 0-1. Vlissingen herstelde zich hierna en kwam tot enkele goede aanvallen. In de 23e minuut bewees Jaap Kense zijn waarde. Uit een corner van Ad de Jong liet DHC-doelman Hendriks de bal los, waarna Kense het speeltuig in de touwen werkte. Zeven minuten later kwam Vlissingen op 2-1 via een schitterende actie van Johnny Spaans. De middenvelder speelde op rechts twee man uit en knalde ver volgens in de uiterste hoek, 2-1. Na rust stond de wedstrijd lange tijd op een laag pitje. Er zat geen homo geniteit in het team van Vermunt en combinaties mislukten voortdurend. Toen de wedstrijd als een nachtkaars uit leek te gaan, kwam DHC in de 75e minuut plotseling langszij. Vanaf de achterlijn werd de bal voorgetrok ken, Adegeest kopte via de handen van doelman Van Huizen raak. Vlissingen schrok wakker. Spelers (Ad de Jong en Johnny Spaans) die in die tweede helft lange tijd onzicht baar waren, kropen uit hun schulp en zorgden ineens weer voor aanvallend gevaar. Nadat eerst nog een doel punt van Ad de Jong was afgekeurd (volgens de scheidsrechter was de bal de doellijn niet gepasseerd)greep Vlissingen in de voorlaatste minuut alsnog de winst. Ad de Jong wierp de bal uit een ingooi snel naar de vrij staande Johnny Spaans. Deze ging door tot bij de achterlijn en trok de bal toen voor. De meegekomen Ken se nam vervolgens het leder meteen op de slof en schoot keihard raak, 3-2. Vlissingen-DHC 3-2: 11. 0-1 De Lange (strafschop); 23. 1-1 Jaap Kense; 30 2-1 Johnny Spaanse; 75 2-2. Adegeest; 89. 3-2 Jaap Kense. Scheidsrechter K. Koeij voets uit Vlissingen. Toeschouwers: 600. I VUMANSDORP De kersverse twee- Ie klasser Serooskerke speelde zater dagmiddag een zware oefenwedstrijd tegen eerste klasser NSW in Nu- mansdorp. De Zeeuwen begonnen overrompelend en al in de 5e minuut gaf Hans Adriaanse Serooskerke de leiding (0-1). Trainer Jan Meulmeester van de Wal- cherse club moest toegeven: „Later in de eerste helft werden we op tempo weggespeeld en bij de rust stonden we met 3-1 achter door onder meer doel punten van Knoop en Knipschild". Daarbij mag aangetekend worden, dat de verdediging van Serooskerke twee maal in de fout ging. Na rust vergroot te Knipschild de voorsprong van NSW met een schitterende kopbal (4- 1Maar daarna kwam Serooskerke te rug. Eerst scoorde Bert Riemens (4-2) en tenslotte schoot een verdediger van NSW in eigen doel (4-3 en eindstand). Arnemuiden-Veere 3-0 Arnemuiden bleek zaterdagmiddag nog een maatje te groot voor Veere. Beide ploegen waren nog niet op volle sterkste. Zo ontbraken spits Hugo Crucq (geblesseerd) en middenvelder Paulus Poortvliet (vakantie) nog bij Arnemuiden. Paul Poortvliet, die ook vorig seizoen produktief was in de voorbereiding, maar in de competitie al snel naar het tweede verhuisde, was op schot voor Arnemuiden. Hij scoor de voor rust tweemaal, waarbij een maal uit een strafschop. Na rust be paalde Rinus van Belzen de eindstand op 3-0. Bij Veere speelde vooral Harry iKoster weer een uitstekende wed strijd. Smerdiek-Seolto 2-0 Met succes liet Smerdiek in de oefen wedstrijd tegen Seolto twee A-junio- ren opdraven: Corn'e Stoutjesdijk en Wim Priem. Zij scoorden in de tweede helft ieder een keer, waardoor Smer diek met 2-0 won. Voor rust was de thuisploeg goed weggekomen, toen een aanvaller van Seolto op de paal knalde. Maar in de tweede helft leek de conditie van Smerdiek beter, hoewel het pas de eerste oefenwedstrijd van Smerdiek was. terwijl Seolto al aan zijn vierde oefenwedstrijd bezig was. Nieuwland-Middelburg (zat) 3-2 Zoals de einduitslag (3-2) al doet ver moeden was het krachtsverschil tus sen Nieuwland en Middelburg (zat) niet groot. Een betere conditie en orga nisatie gaven de doorslag. Voor rust nam Nieuwland een voorsprong door Wim Dieleman. John Tahapary bracht Middelburg al weer snel op gelijke hoogte, maar nog voor de pauze werd het 2-1 door Wilco Kwekkeboom. In de tweede helft kregen beide kansen vol op kansen. Een minuut na rust bracht Jan Joose na een misverstand in de Middelburg-defensie de stand op 3-1. Henk Willemse bepaalde de eindstand tenslotte op 3-2. Meeuwen 2-GPC 2-4 Een vooral na rust sterk spelend GPC behaalde een 4-2zege op de reserves van De Meeuwen, die volgend seizoen uitkomen in de reserve tweede klas. De ruststand was 0-1 door een doel punt (strafschop) van Ad de Rooy. In de tweede periode werd de strijd pitti ger en stond de thuisploeg in een mum van tijd met 2-1 aan de leiding. GPC herstelde zich echter en drukte het krachtsverschil via doelpunten van Ad de Rooy, Johnny Daane en Dennis Lintvelt. Krabbendijke-'s-H. Arends- kerke 2-4 Krabbendijke leek zaterdag korte metten te maken met 's-Heer Arends- kerke. Al vrij snel nam de thuisclub een 2-0-voorsprong via doelpunten van Wim Lobbezoo en Peter Joosse. Bij die stand ging Krabbendijke, dat zonder Ronald Hoekman (werk) en Rien Kriekaard (vakantie) speelde, echter experimenteren. Dat pakte ver keerd uit en 's-Heer Arendskerke profi teerde hier goed van. Bij rust was de marge al verkleind tot 2-1 en in de tweede helft werd die score opgevoerd tot 2-4. Meeuwen-AZVV 4-2 Meeuwen (vierde klas) verraste zater dagmiddag tegen de zaterdag twee deklasser AZVV. De thuisploeg won met 4-2 en dat was meer dan verdiend. AZVV, dat enkele krachten miste, was wel veel aan de bal. maar was aanval lend onmachtig. De thuisclub daaren tegen was wel gevaarlijk en in de eer ste helft resulteerde dat in een 3-0- voorsprong door goals van Adrie de Nooijer. Ko van Garderen en Theo Francke (een diagonaal schot in de bo venhoek). Na rust stond de wedstrijd op een laag pitje, totdat in de 75e mi nuut Theo Hanny van AZVV werd ge vloerd in het strafschopgebied. De ar biter kende een penalty toe en Hanny schoot vanaf elf meter raak. Jos Duve- kot van Meeuwen zorgde hierna voor 4-1 en in de laatste minuut scoorde Theo Hanny nogmaals voor AZW. VCK-Patrijzen 2-1 VCK en Patrijzen gaven elkaar niets toe in een aantrekkelijke wedstrijd. De ploeg uit 's-Heerenhoek miste wel de meeste kansen, maar nam voor rust de leiding toen Ronnie Bek een penalty (wegens hands) benutte: 0-1. Uit een pass van Michael Dek maakte Peter Brasser nog voor de rust gelijk: 1-1. In de tweede helft scoorde Henk Patty uit een penalty de winnende treffer voor VCK, nadat Giovani van Garsel on deruit was gelopen: 2-1. Tholense Boys-HSC 4-0 Vierde klasser Tholense Boys was dui delijk sterker dan de afdelings eerste klasser HSC uit Heerle: 4-0. Weliswaar gaven de Brabanders redelijk partij, maar voor het doel was Tholense Boys veel slagvaardiger. HSC miste voor rust zelfs een penalty. Jaap Schot was met drie doelpunten zeer produktief. Johan Schot scoorde de tweede treffer voor Tholense Boys. De ruststand was 2-0. Een moment uit de wedstrijd tussen Veere donkere broek) en Arnemuiden. VLISSINGEN Zaterdag twee deklasser Bruse Boys blijft het goed doen in de oefencampagne. Werd vori ge week Colijnsplaatse met 7-0 versla gen, zaterdag won de equipe van trai ner Jan Kostense met 8-0 van Duive- land. DuivelandBruse Boys 0-8 In de ontmoeting tussen de twee naas te buren Duiveland en Bruse Boys kwam het klasseverschil duidelijk tot uiting. Met veel inzet slaagde Duive land er in de eerste helft redelijk in ge lijke tred met Bruse Boys te houden. Met twee treffers van Jacob van den Berge konden de Boys de eerste helft met 2-0 voorsprong afsluiten. Na de hervatting ging de thuisclub definitief door de knieeqn. Fred van den Berge bracht de stand op 0-3, waarna Tonnie van den Berge en Theun de Ronde voor 0-4 en 0-5 zorgden. De doelpun- tenhonger van de ploeg van trainer J an Kostense was hiermee nog niet ge stild. Jakob van den Berge. Tonnie van den Berge en Tehun de Ronde be paalden de eindstand op 0-8. MevoKapelle 6-5 Mevo en Kapelle maakten er zaterdag een doelpuntrijke wedstrijd van, 6-5. De eerste twintig minuten waren voor Kapelle dat door twee treffers van Har- rie de Waard een 2-0 voorsprong nam. Mevo kreeg hierna meer vat op het spel en nog voor de rust wist Gelijn de Masier de achterstand terug te bren gen tot 1-2. Na de thee kwam de thuis club uit een door Marco Bij de Vaate benutte strafschop op gelijke hoogte, 2-2, waarna Jan-Peter van Zweden Ka pelle weer aan de leiding bracht: 2-3. Mevo slaagde er hierna in het spel in handen te nemen. Peter van der Linde bracht de stand weer in evenwicht: 3-3, waarna Olivier Verwest en weer Peter van der Linde Mevo een 5-3 voor sprong bezorgden. Peter de Waard bracht de spanning even terug, 5-4, waarna ReneA Flohil weer voor een marge van twee doelpunten zorgde, 6- 4. Jacob Bekenes van Kapelle zorgde in de slotfase voor 6-5. BrouwershavenKruiningen 2-3 Met de ontmoeting tegen Kruiningen opende Brouwershaven haar neder- laagtoernooi waaraan verder nog Wis- senkerke, SKNWK en Arnemuiden zullen deelnemen. In een treffen met Kruiningen kreeg Brouwershaven de beste mogelijkheden maar de volle winst ging naar de bezoekers. Uit een door Sjaak van der Weele benutte strafschop, Joop Krips werd in het strafschopgebied onderuit gehaald, nam Brouwershaven in de eerste helft een 1-0 voorsprong. Ronald Hoek Van- dij ke zorgde ervoor dat er met een ge lijke stand kon worden gerust, 1-1. Na de hervatting benutte Kruiningen de geboden kansen beter dan Brouwers haven. Via Erik de Keijzer en Robin Arends werd het 3-1. Arjan Visser be paalde de eindstand op 2-3. Flakkee-DFS 2-1 Inproduktiviteit speelde het met vijf invallers spelende DFS tegen Flakkee ernstig parten. Zelfs de fraaiste score mogelijkheden werden door de aan vallers van het Schouwse team om zeep geholpen. In de eerste helft bleek Flakkee beter overweg te kunnen met de geboden kansen en dat resulteerde in een 2-0 voorsprong. Na de hervat ting had DFS overwegend het beste van het spel. Verdediger Edwin Kriens redde de eer, 3-1. Sportclub 0-4 GastelZierikzee Nog zonder Kees Verkaart en Rini Ver west toonde Zierikzee zich in de oefen wedstrijd tegen Sportclub Gastel dui delijk de betere ploeg. Peter van Vos sen, overgekomen uit de betere ploeg maakte een opmerkelijk debuut met drie treffers. Zierikzee nam in de eerste helft en voorsprong door Ronald van Oeveren. Na de thee oefende Zierikzee meer druk uit en dat resulteerde in een on vervalste hattrick van Peter van Vos sen: 0-4. Bevelanders-Noad'67 0-3 Derdeklasser Noad'67 was veel sterker dan Bevelanders, maar de formatie van trainer Ko Stoutjesdijk faalde op het gebied van de afwerking. „Het was de wedstrijd van de gemiste kansen", zei Stoutjesdijk na afloop. Tot aan de rust bleef het 0-0. In de tweede helft opende Frans Stols de score en Bram Filius <2x) bezorgde zijn ploeg daarna een verdiende 3-0-overwinning. Vosmeer-Noormannen Vosmeer won zondag met opvallend gemakt van Noormannen, 5-1. De thuisclub nam in de 27e minuut de lei ding door een goal van Fred Hommel, maar in dezelfde minuut zorgde Ad Huibregtse voor de gelijkmaker. Na dat Ronnie Vaders in de 33e minuut de paal had getroffen, was het in de 40e minuut Vosmeer dat fortuinlijk aan de leiding kwam door een eigen doelpunt van een Noormannen-verdediger. Drie minuten later bracht Fred Hommel de ruststand op 3-1. In de tweede helft bleef de Noorman nen-doelman geblesseerd aan de kant en ging de Walcherse ploeg met tien man verder, wegens gebrek aan reser ves. Jan Burgers scoorde in de 61e mi nuut 4-1. vijf minuten voor het einde bepaalde Fred Hommel de eindstand op 5-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 11