Supportersgeweld in Engeland en W-Duitsland Sluiskil verkeert in een uitstekende vorm Axel maakt goede indruk in Hoofdplaat VEENDAM WINT MET 27-1 Philippine speelt tegen Lokeren Wereldrecord STOPPER West-Duitsland BA YERN MUNCHEN NIET VERDER DAN 2-2-GELIJKSPEL Schotland Bronzen medaille Dini Westrate Van der Sterren neemt leiding over in open NK-schaken Lotto Cijferspel Belgische lotto Westduitse lotto Spiel 77 W-5 spel Opgelucht OOSTKAPELLE VERSLAAT HOEK, PZC/ sportkrant 10 nico scheepmaker 1 T MAANDAG 11 AUGUSTUS 1986 PLYMOUTH (AP) - In de zuid- Engelse havenstad Plymouth zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag enkele honderden voetbalsupporters slaags ge raakt met de politie na een vriendschappelijke wedstrijd tussen Plymouth Argyle en Chelsea. De jongeren trokken na afloop van de wedstrijd door Plymouth en duwden een politie-auto omver. Ook bekogel den zij agenten met flessen en andere projectielen en barricadeerden zij stra ten in de stad. Volgens de politie werden er 25 jonge ren gearresteerd, die op twee na allen afkomstig waren uit Plymouth. De Westduitse politie heeft in enkele steden zijn handen vol gehad aan het beteugelen van rellen, veroorzaakt door voetbalsupporters, die de ope ning van het Bundesliga-seizoen .vierden'. Zo was het zaterdagavond in de stra ten van Frankfort na afloop van de wedstrijd Eintracht - Fortuna Düssel- dorf lange tijd onrustig. Relschoppers vielen voorbijgangers lastig en terrori seerden een station van de onder grondse. Ook werd vuurwerk afgesto ken. Eerder op de dag was de spoor wegpolitie al gealarmeerd op berich ten, dat zich tussen de werkelijke fans van Fortuna ook notoire vandalen zouden bevinden. Bij de ingangen van het stadion van Eintracht werden strenge controles gehouden en de sup- portersgroepen van beide teams wer den zorgvuldig uit eikaars buurt ge houden. Vrijdagavond was het na de wedstrijd Waldhof - VFB Stuttgart in Ludwigs- hafen tot ongeregeldheden gekomen. Daarbij werden achttien arrestaties verricht. Doelpuntenregen in Westduitse competitie M DUSSELDORP (SID/DPA) - De start van het nieuwe seizoen in de Bundesliga was veelbelo vend. In de acht wedstrijden, die vrijdag en zaterdag op het programma stonden (Borussia MG - HSV wordt pas op 19 augustus gespeeld) vielen niet minder dan 39 doelpunten, een gemiddel de van bijna vijf per duel. Bij Werder Bremen -1. FC Nürnberg konden de ruim 24.000 toeschou wers acht treffers begroeten. Werder won na een achterstand bij de rust van 0-2 met 5-3, dankzij een hattrick van Burgsmüller. De wedstrijd Borussia Mönchengladbach - Hamburger SV wordt 19 augustus gespeeld. Thomas Brunner van Werder werd in de 73e minuut de eerste speler van het nieuwe seizoen, die een rode kaart kreeg. Opvallend in de openingsronde was voorts het gelijkspel van lands kampioen Bayern München op eigen veld tegen Borussia Dortmund (2-2) en de grote overwinning, die Eintracht Frankfurt thuis behaalde op Fortuna Düsseldorf: 5-0. Frankfurt is nu voor het eerst sinds 1979 lijstaanvoerder in de Bundesliga. Er kwamen in totaal 195.000 mensen op de seizoenspremiè re af. Naast Werder Bremen en Eintracht Frankfurt wonnen in de openingsron de verder: Bayer Leverkusen, 1. FC Kaiserslautern, VFL Bochum, Bayer Uerdingen en Waldhof Mannheim. Di rect werd al duidelijk, dat de nieuwe lingen FC Homburg en Blau-Weiss Berlin het erg moeilijk in de hoogste Westduitse klasse zullen krijgen. In Homburg reageerde het bestuur on middellijk na de nederlaag van vrijdag met 0-2 op eigen veld tegen Uerdingen. De dag erop trok men voor bijna een miljoen gulden twee nieuwe spelers aan: Schafer van de bezoekende club Uerdingen en Geschlecht van Han- VLISSINGEN Dini Westrate uit Goes heeft tijdens het wereldkampioe- schap voor gehandicapten in Gothen burg bij het discuswerpen de bronzen medaille veroverd. In haar klasse (CP- acht) wierp zij de discus 19,84 meter ver en dat was ook meteen een Neder lands record. DIEREN Na de zesde ronde van het Ohra-toernooi om het open Neder lands kampioenschap schaken heeft Paul van der Sterren alleen de leiding genomen. In een rechtstreekse con frontatie werd de Joegoslavische kampioen Barlov, lijstaanvoerder vanaf het eerste uur, teruggewezen. Van der Sterren heeft nu een half punt voorsprong op een groep van vijf ach tervolgers, bestaande uit Blees, Kuijf, Podzeilny, Nijboer en barlov. Voor De Decker uit Oost-Souburg ein digde het toernooi van de bondswed strijden van de KNSB wat teleurstel lend. Met IV2 punt moest hij genoegen nemen met een plaats in de achterhoe de. Gedurende het gehele toernooi had hij met pech te kampen. Verschillende goede stellingen gingen toch nog ver loren. Zo ook in de laatste ronde. Te gen Oldenkamp uit Deventer kwam er een vier paardenspel op het bord, waarin de Zeeuw het initiatief had. In de slotfase raakte hij echter het goede spoor bijster met een nederlaag tot ge volg. De belangrijkste uitslagen van de zesde ronde zijn: Van der Sterren-Barlos (Joe) 1-0; Braga (Ita)-Blees 0-1; Podzeilny (WDl)-Jo- hansson (Zwe) 1-0; Kuijf-Berg (DK) 1-0; (Fin) 1-0; WD1) l-0;Martinovic(Joe)-Vande Oude- weetering 1-0; Alvir (Joe)-Pleister V-i-Vï, Et- mans-Knoppert 1-0; Dekker-De Boer 0-1, Grooten-Krudde 1-0. Stand na 6 ronden: 1 Van der Sterren 5, 2/6 Blees, Nijboer, Podzeilny, Kuijf en barlov 4 7/10 Zapata, Martinovic, Etmans en Groo- ten 4. DEN HAAG (ANP) - De cijfers in de ver schillende sportprijsvragen in het week einde zijn: De winnende getallen in de Nederlandse lot to (no 32zijn: 3 - 24 - 33 - 36 - 39 - 40. Reserve getal: 7. Deelnemers: 505.129, inleg: ƒ2.255.119,00, prijzenbedrag: 1.071.181,00. De uitslag van het cijferspel (no 32) is: 136869. Deelnemers: 225.988, inleg: 338.982,00, vaste prijzen. De winnende getallen in Belgische lotto zij n: 5 - 13 - 18 - 22 - 24 - 30. Reservegetai16. Het jokernummer is: 1415256. De winnende getallen in de Westduitse Lot tozijn: 8-14-17-34-38-43. Reservegetal: 47. De uitslag van 'Spiel 77' is: 7470858. Het 32e W5-spel van dit jaar werd zondag ge speeld in Groningen. De vijf winnaars zijn: eerste koers Amy David (nr 3, J. Pool), twee de koers: Veritas (nr 5, W. ten Brink), derde koers: Ybert Voorne (nr 12, E. Leeman jr), vierde koers: Warhorse B. (nr 4, J. Bekker), vijfde koers: Amor Supreme (nr 2, C. Wortel). De winnende serie is: 3-5-12-4-2. Omzet: 183.497,50. Uitbetaling: 19.755,60. nover'96. Blau-Weiss kwam er in Ber lijn niet aan te pas tegen 1. FC Kaisers lautern (1-4). Trainer Otto Rehhagel van Werder Bremen was na afloop opgelucht. Hij verheelde niet in angst te hebben ge zeten toen zijn ploeg bij de rust nog met 0-2 tegen 1. FC Nürnberg achter stond. „Gelukkig had het effect toen we na rust alles op de aanval zetten. Maar ik moet toegeven, dat ons spel nog wel hier en daar verbeterd kan worden. Een dergelijke inhaalrace willen we niet elk weekeinde bele ven". In de periode van de 47e tot de 80e minuut scoorde Burgsmüller drie- PHILIPPINE Het eerste elftal van de voetbalvereniging Philippine speelt volgende week (20 augustus), een oefenduel tegen de Belgische eer steklasser SK Lokeren. De wedstrijd is een onderdeel van het bezoek dat Lokeren die dag aan Zeeuwsch-Vlaanderen brengt. De Bel gische topper arriveert volgende week woensdag om 12.00 uur in Philippine, waar in restaurant 'De Fijnproever' de maaltijd wordt gebruikt. Daarna ver blijft de ploeg (waarvan oud-HW-spe- ler Angelo Nijskens deel uitmaakt en die Bob Hoogenboom nog steeds in het doel heeft staan) in de Vlaanderen- hal in Sas van Gent, zoals Ajax dat en kele weken terug ook al deed. Na een maaltijd in 'De Vlaanderen' reist het gezelschap opnieuw naar Philippine af voor het sluitstuk van het dagje-uit: de wedstrijd tegen Philippine, aanvang 19.00 uur. maal achtereen, waardoor Werder toch voor kwam te staan. In de laatste tien minuten vielen nog drie doelpun ten, twee van Ordenewitz van Werder en een benutte strafschop van Gra- hammer (Nürnberg). „Met deze zege van 5-0 werden onze verwachtingen ruimschoots overtrof fen", jubelde trainer Dietrich Weise van Eintracht Frankfurt. „Ik denk, dat er nu wel een paar mensen rekening met ons zullen houden". Bij de rust stond Fortuna uit Dusseldorp al met 0-3 achter door doelpunten van de Poolse aanwinst Smolarek, Kraus en Mitchell. In de tweede helft kwamen daar nog treffers van Berthold en op nieuw Smolarek bij. Bayern München bleef voor 31.000 toe schouwers steken op 2-2 tegen Borus sia Dortmund. „Dit is meteen al een slag in ons gezicht", aldus trainer Udo Lattek. „Maar het seizoen is nog pril en we zullen de waarschuwing ter harte nemen". Al in de eerste minuut scoor de Wohlfarth voor Bayern, dat verder in slaap sukkelde. Na een half uur maakte Simmes gelijk en vijf minuten na de pauze gaf Mattaus de landskam pioenen weer de leiding. De tweede ge lijkmaker, ditmaal van Zore in de 69e minuut, was verdiend. Bayern-doel- man Pfaff moest overigens voor het eerst na 536 minuten in een competi tiewedstrijd zwichten. 1. Fc Köln begon slecht met een neder laag van 1-3 bij VFL Bochum. Halver wege was het nog 1-1 door doelpunten van Leifeld (in de 9e minuut voor de thuisclub) en Thomas Allofs. In de tweede helft wilde het niet meer vlot ten met de ploeg van Georg Kessler, die nog treffers van Wolk en opnieuw Leifeld moest incasseren. De uitslagen van de zaterdag gespeelde wedstrijden voor de Bundesliga zijn: Bayer Leverkusen - Schalke'04 4-2; Bayern München - Borussia Dortmund 2-2; Blau- Weiss Berlin -1. FC Kaiserslautern 1-4; VFL Bochum - 1. FC Köln 3-1; Eintracht Frank furt - Fortuna Düsseldorf 5-0; Werder Bre men - 1. FC Nürnberg 5-3; FC Homburg - Bayer Uerdingen 0-2; Waldhof Mannheim - VFB Stuttgart 3-2 De uitslagen van de zaterdag voor de eerste dag van de eredivisie van de Schotse voet balcompetitie gespeelde wedstrijden zijn: Celtic - Dundee 1-0; Dundee United - Aber deen 2-1; Falkirk - Motherwell 1-1; Hamilton - Clydebank 0-1; Hibernian - Rangers 2-1; St.Mirren - Hearts 0-0 Koewacht (wit shirtin de aanval tegen Sluiskil. SLUISKIL - Sluiskil verkeert kenne lijk al vroeg in de voorbereiding in een voortreffelijke vorm. Na de 1-0 uitzege tegen Oostkapelle won de formatie van Han van der Hooft zaterdag met 4-1 afgetekend van Koewacht, dat vo rige week Breskens nog met 3-0 ver sloeg. „Ik ben van dit Sluiskil veel meer onder de indruk dan van Bres kens", zei Koewacht-trainer George de Bakker na afloop, om aan te geven dat de 4-1 eindstand niet geflatteerd was. De tweedeklasser legde de basis voor de eindzege in de eerste helft toen voorstopper Ludwig Jurriëns voor 1-0 zorgde. Vervolgens werd het kort na de rust 2-0 en 3-0 door doelpunten van Pe ter Zwart en Paul van der Hooft. En na dat Rudy Rottier een kwartier voor tijd voor Koewacht tegenscoorde, was het Mark de Kunder die uit een straf schop de eindstand op 4-1 bepaalde. Hoek - Oostkapelle 1-2 Het zit Hoek in de voorbereiding vooralsnog SITTARD (ANP) - Ronald Mercelina heeft tijdens atletiekwedstrijden in Sittard het wereldrecord op de 800 meter voor veteranen gebracht op 1.52,2. Mercelina, die lid is van AAC in Amsterdam, komt uit bij de jongste categorie veteranen, tot 45 jaar. Axel wit tenue) in de aanval tegen Hoofdplaat. HOOFDPLAAT - Het jaarlijks terugkerende twee daagse toernooi van de voetbalvereniging Hoofdplaat is dit weekeinde geëindigd in een zege voor Axel. Axel versloeg Hoofdplaat gistermiddag in de strafschop- penserie, die noodzakelijk was gebleken nadat de eind strijd na de reglementaire speeltijd op 2-2 was uitgelo pen. Axel maakte in de laatste wedstrijd van het toernooi de beste indruk. Vooral conditioneel bleek de formatie van Jaap Lensen verder dan de organiserende club en ook qua voetbal had Axel iets meer inhoud. Terecht werd het voor de rust dan ook 0-2 door doelpunten van Frits Pieters en Dick de Pooter. Lange tijd zag het er vervol gens naar uit dat Axel gemakkelijk op weg was naar de toernooioverwinning, maar in het slotkwartier perste Hoofdplaat er toch nog een offensief uit. Verrassend werd het toen nog gelijk, want nadat Fons Baart de ach terstand teruggebracht had tot 1-2, schoot Werner Tem merman uit een strafschop raak. Niettemin won Axel na veertien strafschoppen met 5-4. De derde plaats was voor Schoondijke, dat een incompleet Com Boys met 3-0 klop gaf door doelpunten van Bram Geelhoed, Fons Boone en Frank Steijaert. De voorrondewedstrijden werden vrijdagavond al ge speeld. Axel was toen met treffers van Dick de Pooter (tweemaal) en Leo Bracke met 3-1 te sterk voor Schoon dijke (voor Schoondijke scoorde Mark Smit tegen) en Hoofdplaat wees Corn Boys met 4-1 terug via goals van Peter Zegers (tweemaal) Werner Temmerman en Fons Baart. De eindstand: 1 Axel, 2 Hoofdplaat, 3 Schoondijke en 4 Corn Boys. niet mee. Vorig seizoen bleef de zater dag tweedeklasser in de oefencampag ne ongeslagen, maar dit jaar is het aan tal nederlagen in drie wedstrijden al opgelopen tot drie. Zaterdag was Hoek ook te zwak voor Oostkapelle, dat vooral in de eerste helft de wedstrijd naar zijn hand kon zetten. Al na tien minuten nam de Walcherse ploeg een voorsprong, omdat Stoffel Schipper een strafschop (toegekend omdat doelman Willy Nieuwelink de van Mid delburg overgekomen Philip van Haes onderuit haalde) benutte. Twee minu ten na de rust (toen Hoek Wilco Braaf- hart en Franz van der Pijl al had moe ten vervangen) werd het vervolgens 2- 0 door een treffer van Chrisstof Wisse, de invaller voor Philip van Hees. Hoek kwam daarna iets beter in de wed strijd, maar het duurde toch nog tot een tiental minuten voor het eind vooraleer Niek van den Houten op aangeven van Mark van Vught tegen kon scoren. Oostkapelle liet het echter verder niet komen: 1-2. Groede - Biervliet 2-2 Een vrij gelijkopgaande wedstrijd, met een Groede dat aanvankelijk feller was. Toch was het Biervliet dat het eerst scoorde: voor de rust trof Raymond Inghels doel. Dat deed hij trouwens kort na de hervatting nog eens. Via doelpunten van Rudy Simpelaar en Milco van der Hooft kwam Groede daarna alsnog langszij: 2-2. Ria- Z aamslag 1-4 -p0t een kwar tier voor tijd kon het met veel jeugd spelende Ria Zaamslag aardig bijbe nen. Toen echter moest de afdelings eersteklasser zich neerleggen bij het klasseverschil. Voor Zaamslag scoor den Kees de Putter, Ko Ruiterburg, Peter Jansen en Gijs Lokhorst. John Adriaansen redde de eer voor Ria. Steen - Kloetinge 1-4 Kloetinge verraste zaterdagmiddag met een rui me 4-1-zege in de uitwedstrijd tegen Steen. De ploeg van André Wurth (de nieuwe trainer) was in de eerste helft al in de meerderheid, maar moest deson danks met een 1-0 achterstand gaan rusten omdat Paul Dobbelaar een counter voor Steen doeltreffend had afgerond. In de tweede helft was Steen enige tijd de meest aanvallende ploeg, maar juist toen sloeg Kloetinge toe. Arjo den Dekker en André Schille- mans zorgden voor 1-1 en 1-2. Vervol gens gaf Steen zich gewonnen en kon Kloetinge via nog eens Arjo den Dek ker en André Schillemans de voor sprong opvoeren tot 1-4. Vogelwaarde- Yerseke l-l_vo- gelwaarde begon de wedstrijd tegen Yerseke voortvarend, want al na vijf minuten schoot Mark van Bunderen van afstand raak. Daarna bleef de thuisclub lange tijd het beste van het spel houden, hoewel het overwicht langzaam maar zeker wegebde. In de tweede helft was het dan ook Yerseke dat de beste kansen creëerde. Via Johnny Vette werd het terecht 1-1. Daar bleef het bij, omdat Guust de Schepper in de slotfase nog een aantal goede redding verrichtte. Hontenisse - Wemeldinge 0-1 Het was te merken dat het voor beide elftallen de eerste wedstrijd was, want écht goed was het niveau niet. Wemel dinge was aanvankelijk de betere ploeg, hetgeen in een treffer van Eric de Vos (na 18 minuten gescoord toen de buitenspelval van Hontenisse niet werkte) tot uiting kwam. Na de rust zocht Hontenisse meer dan daarvoor de aanval, maar tot veel meer dan een gevaarlijk schot van Luc Thuy leidde dat niet. Het bleef 0-1. Terneuzen - Terneuzense Boys 2-2 voor Terneuzen is de terugkeer van Jan Huisman tot nu toe niet zon der gevolgen gebleven. De spits scoor de deze week al driemaal tegen Hoek en nam zaterdag ook tegen Terneuzen se Boys beide treffers voor zijn reke ning. Huisman scoorde tweemaal voor de rust, kort nadat Wim de Blaey Ter neuzense Boys aan de leiding had ge bracht. Niettemin eindigde het duel in een gelijkspel, omdat Howard Völke tien minuten voor tijd voor de zater dag derdeklasser raak schoot: 2-2. Biervliet - ODIO 2-3 De eerste helft bleef zonder doelpunten, maar na de hervatting scoorde zowel Biervliet als ODIO. Omdat de Brabantse ploeg dat eenmaal meer deed dan de thuis club verdiende het de zege 2-3. 0-1 werd het door Henk Goosen en 1-1 door Erwin Duysserinck. Daarna was het scoreverloop als volgt: 1-2 Hans van de Zande, 1-3 Jan van der Pool en 2-3 Raymond Inghels. Philippine - Hulsterloo 5-1 Philippine was zondagmiddag Hul sterloo in conditioneel opzicht veruit de baas. In de tweede helft resulteerde dat uiteindelijk in drie doelpunten, waarmee de 2-1 ruststand werd uitge bouwd tot 5-1. In de eerste helft von den Werner Corijn en Danny Elve de weg naar het doel, vooraleer Davy Bleijenberg tegenscoorde. Na de rust bepaalden Danny Elve, Tonnie Goos- sen en Werner Corijn (uit een straf schop) de stand op 5-1. IJzendijke - SDO 2-1 uzendijke was in de eerste helft redelijk op dreef en leidde al na een twintigtal minuten met 2-0 door goals van William Aers- sens en Frank Neve. In de tweede speelhelft echter lag het tempo lager en was SDO bijna gelijkwaardig aan de thuisploeg. Via Werner Bisschop werd De achterstand dan ook terugge bracht tot 2-1. Dt was ook de eind stand. Terhole - Terneuzen 2 3-1-Afde lings eersteklasser Terhole oefende zondagmiddag tegen het tweede elftal van Terneuzen en won dat duel met 3- 1. De ruststand was nog 0-0, maar na de* hervatting scoorden Adrie Schreurs en Peter Dobbelaar. En na dat Lucien van der Mark voor 2-1 had gezorgd, bepaalde Jan de Visser de eindstand op 3-1. HVV'24 - Kieldrecht 0-1 Hvv moest gistermiddg genoegen nemen met een nederlaag tegen het Belgische Kieldrecht. In Hulst werd het 0-1. Wel iswaar was HVV in het begin iets feller dan Kieldrecht, maar in het verdere verloop van het duel namen de bezoe kers toch meer en meer het initiatief. Een doeltreffend schot uit een vrije trap na een 25-tal minuten in de eerste helft besliste tenslotte de wedstrijd: 0- 1. Het was een uiterst komisch, maar wel vreedzaam, ge zicht. Op het veld van het Olym pisch Stadion trachtten de spe lers van het Braziliaanse Botafo- go door tijdrekken de 1-1 stand te redden, die hen het recht zou ver schaffen Ajax in 2 x 5 penalties te verslaan. Twee invallers bracht Botafogo daarvoor binnen de lij nen, maar u weet, invallers die eerst een uur op de bank hebben gezeten kun je niet zomaar op topvoetbal los laten. De spieren zijn stram als van Kniertje, de loop zit nog niet in de benen, hetj bloed dat moet doorstromen is als tuinvijverwater tot stilstand gekomen en moet weer even tot actie worden opgepord, kortom: de coach stuurt zo'n bankzitter om 21.25 uur al naar de zijlijn voor wat loop- en strekoefenin gen als hij van plan is hem om 21.35 uur binnen de lijnen te bren gen. De Brazilianen deden het wat an ders. Zij stuurden eerst hun eer ste en daarna hun tweede inval ler niet naar die helft van de zij lijn waar de grensrechter niet liep (want dat is de gebruikelijke inloopruimte voor de invallers), maar zij lieten hen, op de sintel- baan achter de bank, behalve wat loopoefeningetjes vooral wat voetbalgymnastiek doen: knieën heffen, met gestrekte benen met de vingers de voetbalschoenen raken, met de handen in de nek rompdraai-oefeningen maken, etcetera. Allemaal nog niks bij zonders, zult u zeggen, maar het komische was, dat zo'n invaller daarbij de conditietrainer, een man van middelbare leeftijd die vanwege de snerpende Holland se kou een ijsmuts had opgezet, mee kreeg die hem voorzegde, of beter gezegd: voordeed, wat hij doen moest. Daarbij liep hij ook steeds op een sukkeldrafje met hem mee. Had de invaller zijn knieheffingen gedaan, dan boog de man met de ijsmuts zijn rug, wees met zijn vingers naar zijn te nen waarbij zijn handen niet la ger reikten dan zijn knieën, want hij hoefde het zelf niet te kunnen natuurlijk, alleen maar met ver stand van zaken aan te geven), waarop de invaller gehoorzaam de grond vijf keer aanraakte met zijn vingers, daarbij de knieën gestrekt houdend. Bij de tweede invaller, tien minuten later, ging het precies zo. Van elke gymnas tische toer zag je eerst bij de con ditietrainer de voorafschadu wing, en daarna de volmaakte uitvoering daarvan bij de inval ler. De ruwe schets, gevolgd door het uitgewerkte schilderij. Je kon je ogen er niet van afhouden, ook al werd er door de bloem van twee befaamde voetbalnaties een meter of vijf verderop tamelijk verwoed gestreden om de win nende treffer... Verwoeder in ieder geval dan daarvoor door Manchester Uni ted en Dynamo Kiev. Er viel geen onvertogen schop tijdens deze wedstrijd. Des te meer tijdens de heen- en terugreis van de ferry boat 'Koningin Beatrix', die op de Noordzee een haarspeldbocht terug naar Harwich maakte, na dat tussen de supporters van Manchester United bekend als M28) op het zevende dek en de supporters van West Ham United (bekend als de Inter-City Firm) op het achtste dek hevige gevech ten waren uitgebroken, waarbij de Stanleymessen heen en weer flitsten. De Londense supporters waren, met gevoel voor historie, begonnen sick jokes (met uitge spreide armen renden zij over het dek, schreef La Stampa, mo torgeronk nabootsend om zich daarna plat voorover te laten vallente maken over het vlieg tuigongeluk bij München waar in 1958 het halve kampioenselftal van Manchester om het leven kwam. De Manchester suppor ters besloten toen wraak te ne men voor het doodsteken van hun supporter, de 16-jarige Ed die Collins, vorig seizoen door een West Ham-supporter. „Het bloed stroomde de trap af'. De Engelse kranten begrepen met een de consequenties: OWN GOAL! zette de Daily Express met koeieletters op de voorpagi na. Voorzet in eigen doel. De kans dat de Engelse clubs weer toegelaten worden tot de Euro pa-Cupcompetities lijkt voorja ren verkeken, en het ziet er naar uit dat zij voortaan ook niet meer voor 'friendly games' naar het continent hoeven te komen. Wie dit weekeinde in Groningen en Amsterdam West Ham en Man chester United nog hebben zien spelen zijn geluksvogels: zij za gen als laatsten een uitstervend soort, de Dodo's van het interna tionale voetbal!... DEN HAAG (ANP) - De uitslagen van de vriendschappelijke voetbalwed strijden zijn; Barendrecht: Barendrecht (le klas zater dag) - Excelsior 5-4 (0-2). Doelpunten voor Barendrecht: Schuitemaker (3), Apol en Van der Wal, Excelsior: Beukers (4). Maassluis: Excelsior M. (le klas zaterdag) - FC Den Bosch 1-4 (0-3). Doelpunten FC Den Bosch: Gilhaus (4), Excelsior M.: Van Go- dijn. Scheidsrechter: Heil, toeschouwers: 1400. Vlaardingen: Fortuna VI. (2e klas zondag) - Sparta 0-3 (0-0). Doelpunten: Schmidt, Lengkeek en Eijer. Scheidsrechter: Meeder, toeschouwers: 1000. Zwolle: PEC Zwolle - Paok Saloniki (Gri) 2-0 (1-0) McNulty 1-0, Van der Hengst 2-0. Scheidsrechter: Van Mierlo, toeschou- wers:750 Deventer: G.A. Eagles - Tsjechslowaaks f Olympisch XI1-1 (1-0) Boerebach 1-0, Herda 1-1 Scheidsrechter: Hobee. toeschouwers: 3500. Gele kaarten: Dilling en Smit (Eagles), Belanski (Tsj). Roide kaart (2 x geel) Korej- dik (Tsj) Utrecht: FC Utrecht - Nottingham Forest 1- 1 (1-1). 30. Webb 0-1, 40. Fraser 1-1. Scheids rechter: Van de Niet, toeschouwers: 5.500. Gele kaarten: Du Chatinier (FC Utrecht) en Fairclough. Leeuwarden: SC Cambuur - FC Twente 2-3 (0-1). Doelpunten: FC Twente Koopman (strafschop), Ten Caat en Weber, Sc Cam buur: Payne en Groote (strafschop). Scheidsrechter: Dolstra, toeschouwers: 3.000 Emmen: Emmert - Haarlem 1-2 (1-0). Doel punten: Haarlem Atteveld en Sitek, Em men: Waalderbos. Scheidsrechter: Arnouts, toeschouwers: 1500. Gele kaart: Metgod (Haarlem). Ureterp: Ureterp (4e klasse zondag) - Het renveen 0-15 (0-6). Topscorers: K. Kist 5, Bij 3 en Krohne 3. Scheidsrechter: Van dei Hom, toeschouwers: 500. Borgercompagnie: Borgercompagnie d' klasse afdeling) - Veendam 1-27 (1-11- Scheidsrechter: Matena, toeschouwers: 700 Topscorers: Klompstra 8, Huizing 7, Meet tens 4 en Veldmate 3. ARNHEM: Vitesse-PAOK Saloniki 3-1 OhKreileman 1-0, Schouwenaar 2-0, Van d' Brom 3-0, Orsanos 3-1. Scheidsrechter Vat Vliet: toeschouwers: 700. ROTTERDAM: Excelsior-RWD Molenbeet 0-2 (»-2). ThairetReijgwart. Toeschouwers 700. VEENDAM: Veendam-AZ 1-0 (0-1). Doel punten AZ: Tol (2x); Veendam: Huis» Scheidsrechter: Bulthuis, toeschouwers 1100.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 10