Vier dagen feest in Axelsestraat Terneuzen Waterschade in dagverblijf Sint-Jansteen door storm Baanlozenprojecten Axel en Sas van Gent houden open avonden Rommelmarkt in Nieuwvliet trekt veel belangstellenden Jolanda de Kam nie bij de laatste vier Wissel Zemws-Vlaa MET UITGEBREID PROGRAMMA Automobilist ramt bus bij verlaten van parkeerplaats Auto botst op vrachtwagen in Kamperland Puzzelrit van De Zeeuwen in Vrouwenpolder Uitslagen van de Sterrenrit in Retranchement Veel groen bij duinbrand verloren in Westkapelle ■■L* HH KANS OP CONSTRUCTIEFOUT GROOT Zomeravondconcert in Kloosterzande Gaaibolling Kaarting Willy van Laethem ronde verder in Braakman-toernooi Tennistoernooi veteranen Groede Schieting TENNISTOERNOOI CADZAND Schietingen i M w//,%- - mF- -v :|il BRESKENS HENGSTDIJK Schietingen HEIKANT OSSENISSE VOGELWAARDE ZAAMSLAG DINSDAG 5 AUGUSTUS 1986 TERNEUZEN Vier dagen lang staat de Axelsestraat in Terneuzen in het teken van de vierde editie van het Axelsestraatfeest 1986. Het program ma - van woensdag 27 tot en met zaterdag 30 augustus - wordt ver zorgd door de Verenigde Onderne mers Axelsestraat en Omgeving. De eerste drie dagen van het gebeuren houden de winkeliers hun deuren open tot 21 uur. ZUIDDORPE In café M. de Cock in Zuiddorpe hield schutterssociëteit Willem Teil een schieting waaraan 20 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel, eerste zijvogel en twee de zijvogel J. v. Damme Moerbeke, grootste aantal kleine vogels (5) R. Simon Zuiddorpe en A. de Munk Zuiddorpe. HULST In café De Kroon in Hulst werd een schieting gehouden waaraan 47 schutters deelnamen. Uitslag wip 1: hoge vogel K. Stentler Rot terdam, eerste zijvogel E. Luykx Hulst, tweede zij vogel R. de Sterke Zelzate, groot ste aantal kleine vogels (5) I. van Dijk Boschkapelle. Uitslag wip 2: hoge vogel E. Luykx Hulst, eerste zijvogel J. de Bin De klinge, tweede zijvogel I. van Dijk Boschkapelle, grootste aantal kleine vogels (7) mevrouw Koemans Terenuzen. SINT-JANSTEEN Schutterssocië teit Groot Hulst hield een schieting in café De Kroon in Sint-Jansteen waar aan 28 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel en eerste zijvogel E. Janssens Moerbeke, tweede zijvogel J. van Dorselaer Sint-Jansteen, grootste aantal kleine votels (5) J. van de Velde Hulst. HULST In café De Kroon in Hulst werd een vakantieschieting gehouden waaraan 51 schutters deelnamen. Uitslag wip 1: hoge vogel J. de Waal Koewacht, eerste zijvogel W. Groenewegen Koewacht, tweede zijvogel A. Roels Graauw, grootste aantal kleine vogels (6) R. de Gucht Kloosterzande. Uitslag wip 2: hoge vogel A. de Waal Kloosterzande, eerste zijvogel L. van de Stoel De Klinge, tweede zijvogel G. Her- wegh Hulst, grootste aantal kleine vogels (6) J. Cockheyt Absdale. KLOOSTERZANDE In café De Kastanje in Kloosterzande werd een jubileumschieting gehouden waaraan 34 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel P. d'Hondt Klooster zande, eerste zijvogel L. van Leuven Bosch kapelle, tweede zijvogel J. van Dijk Bosch kapelle, grootste aantal kleine vogels (4) J. Crabbe, Kloosterzande. KOEWACHT In café De Oude Molen in Koewacht werd een bejaar- denschieting gehouden waaraan 32 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel J. van Meelen Graauw, tweede hoge vogel G. Ongenae Koewacht, eerste zij vogel R. Colpaert Moerbeke, twee de zijvogel W. Groenewegen Koewacht, grootste aantal kleine vogels (61 G. Baert Koewacht. BOSCHKAPELLE In café J. van Schaick in Boschkapelle werd een vakantieschieting gehouden waaraan 36 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel H. de Vos Heikant, eerste zijvogel A. Verhoeven Kloosterzan de, tweede zijvogel J. Hugo Camping De Zeemeeuw, extra hoge vogel idem, grootste aantal kleine vogels (6) R. van Dijk Bosch kapelle. KLOOSTERZANDE In café Molen hof in Kloosterzande werd een schie ting gehouden waaraan 38 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel E. Warren Kloosterzan de, eerste zij vogel F. de Kint Sint-Jansteen, tweede zijvogel R. de Groene Sint-Jan- steen, grootste aantal kleine vogels (4) J. Schillemans Hulst. KOEWACHT In café De Oude Molen in Koewacht werd een vakan tieschieting gehouden waaraan 37 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel en eerste zijvogel A. Verhoeven Kloosterzande, tweede zij vogel E. Bakker Sint-Jansteen, extra hoge vogel F. de Vos Kieldrecht, grootste aantal kleine vogels (4) M. de Waal Kloosterzande. COLIJNSPLAAT J. uit Kortgene botste zaterdag bij het verlaten van een parkeerplaats in de Voorstraat in Colijnsplaat met zijn auto tegen een autobus van de ZWN. De bus reed daarna een geparkeerd staande auto pan. Geen van de betrokkenen liep persoonlijk letsel op, de auto's raak ten beschadigd. J. werd een bloed proef afgenomen. KAMPERLAND Op de Veerweg in Kamperland vond zaterdag een bot sing plaats tussen een vrachtauto, bestuurd door M. M. uit Aagtekerke en een personenauto van J. B. uit Moers (D.). De botsing met alleen materiële schade vond plaats toen M. M. een parkeerplaats verliet. Vrouwenpolder In samenwerking met de VW houdt de Motor- en Autoclub 'De Zeeuwen' uit Middel burg donderdagavond 7 augustus een puzzelrit voor auto's, motoren en bromfietsen. Deze rit wordt verreden in twee klas sen: de A-klasse voor de Zeeuwse rijders en een B-klasse voor de bad gasten. Het puzzelreglement Midden- Zeeland is van toepassing en de ge middelde snelheid is 20 kilometer per uur. De lengte van de rit is ongeveer 25 kilometer. Van 19.00 tot 20.00 uur kan worden ingeschreven in café 'Duinoord', Bree- zand 65 te Vrouwenpolder. De eerste deelnemer start om 19.31 uur. Het Axelsestraatfeest wordt 27 augus tus om 14 uur officieel geopend door de burgemeester van Terneuzen, C. Ockeloen, bij de burgemeester Hui- zingabank. Ockeloen wordt aanslui tend rondgereden met een old-timer. Gelijktijdig beginnnen de rondritten met de paardentram en speelt het draaiorgel 'Hollandia'. Ook de schaakclub geeft dan een demonstra tie. Een half uur daarna volgen twee optredens: balletgroep Liliana Butler en de klederdrachtgroep 'Land van Axel'. Bij dansschool Bilderbeek zijn vanaf 15 uur de kinderen van 5 tot 12 jaar welkom voor disco en films. Ook donderdag de 28e rijdt de paarden tram en zorgt het draaiorgel voor de muzikale achtergrond. De jeugd heeft maandag een middag gehad in dansschool Bilderbeek, dins dag is het de beurt aan de bejaarden RETRANCHEMENT Het afgelo pen weekeinde werd de Zwinhoeve Sterrit voor toerfietsen in Retranche ment verreden. De wedstrijd telde mee voor de sterrittenkompetitie van de West Zeeuws-Vlaamse trimclubs. Er waren 69 deelnemers verdeeld over elf trimclubs. De bedoeling is zoveel mogelijk kilometers te rijden. Degene die de meeste kilometers maakt is winnaar. De uitslag: 1. T.C. Sas van Gent 970 km.; 2. T.C. Westdorpe 840 km.: 3. Freewheel Schoondijke 820 km.: 4. T.C. Breskens 720 km.; 5. Zwinhoeve Retranchement 520 km. De voorlopige stand is alsvolgt: 1. Freew heel Schoondijke 6.430 km.; 2. T.C. Sas van Gent 5.480 km.; 3. T.C. Breskens 3.810 km.; 4. T.C. Westdorpe 3.280 km.; 5. T.I.O. Oost burg 2.660 km. Het individuele tussenklassement is; Heren 1. B. van Poorten, st. Aloy 840 km. (maxi male afstand); 2. R. de. Hollander, Freew heel 780 km.; 3. F. Huigh, Freewheel 740 km. Dames 1. Mevr. Hamelink, PZEM Terneu zen 220 km.; 2. Mevr. de Hollander T.I.O. Oostburg 2.660 km.: 3. Mevr. Nauta. Frisia 120 km. Jeugd 1. A. v. d. Abeele 540 km.; 2. J. Huisman 410 km.; 3. L. Plasschaert 390 km. uit de tehuizen Bachten Dieke, De Bilde, Scheldeoord en Ter Schorre. Eveneens zijn de ouderen uit de buurt welkom voor een bingomiddag vanaf 14 tot 17 uur. Eenzelfde bingomiddag wordt gehouden vrijdag de 29e voor de bejaarden van De Veste en van het centrum aan de Schoolweg (Vloos- wijk). De spieren uit de Axelsestraat stalen zich donderdag 28 augustus van 18.30 tot 20.30 uur voor een zeskamp in het gedeelte van de straat tussen de kruisingen Julianastraat/Kerkhof- laan en Oranjestraat/Geranium straat. Aansluitend reiken de ver enigde ondernemers de prijzen uit. Vrijdag is de paardentram vervangen door een dubbeldekbus die vanaf 14 uur rondritten maakt. Boerenkapel 'Eigen kweek' speelt van 19 tot 21 uur tijdens de laatste koopavond van dit Axelsestraatfeest. Ook zaterdag rijdt de dubbeldekbus nog rond maar dan al vanaf 11 uur. Eer die begint is de rommelmarkt al twee uur bezig en duurt tot 13 uur. Een hoefsmid geeft in de Axelsestraat ter hoogte van de Kerkhoflaan/Julia- nastraat een demonstratie van 14 tot 17 uur. Ter hoogte van de Tramstraat staat van 10 tot 17 uur een lucht- springkussen. De klederdrachtgroep geeft de 30e opnieuw acte de présence om 14 uur. Piet Brakman begint ook omstreeks die tijd met zingen. Hij doet dat tot een uur of vijf op verschil lende plaatsen in de Axelsestraat. Het winkeliersfeest eindigt zaterdag 30 augustus om 17 uur. WESTKAPELLE Bij een duin brand maandagmiddag tussen West kapelle en Zoutelande ging zo'n 3000 vierkante meter begroeiing verloren. De brandweer van Westkapelle had met elf man een klein uur nodig om het vuur te bestrijden. De brand is vermoedelijk ontstaan door onvoorzichtigheid met vuur van wandelaars. De brandweer bestreed het vuur met twee waterspuiten en vuurzwepen. De brand, die rond vier uur werd gemeld, veroorzaakte een hevige rookontwikkeling. i Sm: H jm&m De kinderen uit Hontenisse maken veel plezier op de spelletjesmiddag van de jeugdvakantieweek. KLOOSTERZANDE Op het strandje bij de veerha ven Perkpolder werd maandagochtend het startsein gegeven voor de jaarlijkse jeugdvakantieweek in de gemeente Hontenisse. Ruim veertig kinderen uit de woonkern Kloosterzande trokken om negen uur gewa pend met schoppen en emmertjes strandwaarts. Daar werden in een kort tijdsbestek tientallen zandkaste len en andere gebouwen in elkaar 'gemetseld'. Het bouwspel maakt deel uit van de speurtocht naar de schat van kapitein Blauwbaard. De kinderen krij gen bij elk spel dat ze meespelen een nieuwe aanwij zing die hen dichter bij de verborgen kostbaarheden brengt, die, als alles naar wens verloopt, vrijdag ontdekt zullen worden. Na de middag kon de jeugd van Kloosterzande terecht op de sportvelden van voetbal vereniging Hontenisse voor de sport- en spelmiddag. Vandaag, dinsdag, worden er twee grote spelen afge wikkeld in de gemeentekern Lamswaarde. De komen de dagen kunnen de schoolgaande kinderen in de andere gemeentekernen meedoen aan de jeugdvakan tieweek. Karin Raes van de stichting Jeugd vakantiewerk Hon tenisse toonde zich een beetje teleurgesteld over het gering aantal deelnemers aan de activiteiten op de eerste speldag. „Het probleem is echter dat er in de gemeente Hontenisse niet zoveel kinderen zijn. Daarbij komt nog dat deze speelweek door omstandigheden in de bouwvakvakantie plaatsvindt. Veel kinderen zijn dan nog op vakantie", was haar verklaring. Overigens was zij wel te spreken over het goede weer en de inzet van de 15 vrijwilligers. „Als alles zo verloopt als op deze dag, dan kunnen de kinderen en de vrijwilligers nog een fijne vakantieweek beleven", aldus de woordvoerster. Vrijdagavond wordt het traditionele spelgebeuren voor de schooljeugd in Kloosterzande afgesloten met een lampionoptocht. De stoet vertrekt om 21.00 uur vanaf de voetbalkantine van voetbalvereniging Hontenisse. Vernielingen Op het strand nabij de strandpost Zeebad in Bres kens zijn in de nacht van zondag op maandag vijftien vuilniszakhouders vernield. Van de palen waaraan de houders vastzitten werd een kamp vuur gemaakt. De vuilniszakhouders zijn eigendom van de gemeente Oost burg. AXEL/SAS VAN GENT Het Baan- lozenproject Axel en Sas van Gent gaat binnenkort opnieuw van start. Op dinsdag 19 augustus wordt in 'De Halle' in Axel een 'open avond' ge houden. In 'De Speye' in Sas van Gent is de 'open avond' gepland op donder dag 21 augustus. Tijdens de avonden worden de activiteiten voor het ko mende seizoen gepresenteerd. Er is onder meer een dia-serie over de cursus Pech Onderweg en Autotech niek te zien. Verder kan men een videoband bekijken over de cursus Klussen. Voorts zijn maquettes en foto's van van andere cursussen te zien. Docenten van de cursussen zijn aanwezig om tekst en uitleg te geven. De Baanlozenband zorgt tussendoor voor muziek. Het project heeft totaal elf cursussen op het programma staan. Het gaat om: typen, Frans, Engels, Pech On derweg/Autotechniek, solliciteren, EHBO, klusjes in en om het huis, computerkunde, landschapsverzor ging en maquettebouw. Belangstel lenden kunnen tijdens de open avond en ook kennis nemen van de activitei ten van de Deelnemersraad Baanlo- zen en de Vrijwilligers Vacaturebank, de Speel-o-theek en baanlozenkrant 'Den Dopper'. Het programmaboekje van het baanlozenproject wordt bin nen afzienbare tijd aan alle haanlozen in de gemeenten Axel en Sas van Gent toegestuurd. De cursussen zijn bedoeld voor iedereen die staat inge schreven bij het arbeidsbureau. Vanaf maandag 11 augustus kamn men bij de projectleidster op de cursussen inschrijven. Dat is overigens ook mo gelijk op de open avonden die om 19.30 uur beginnen en om 21.30 uur eindigen. SINT-JANSTEEN Het dagverblijf voor ouderen 'Eeckenstein' in Sint- Jansteen heeft zondag zwaar te lijden gehad van het hevige noodweer dat in de avonduren over Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen trok. De riole ring onder en om het gebouw aan de Verrekijker, dat enkele maanden ge leden werd opgeleverd en in gebruik genomen, bleek niet in staat de wa tervloed te verwerken. De grote cen trale hal en een aantal gangen van het dagverblijf liepen onder water. De groepskamers bleven van wate roverlast gevrijwaard. Hoofdleider F. van Lokven ontdekte maandagochtend dat de gangen en de activiteitenhal overdekt waren met plassen en dat de vloerbedekking doorweekt was. „Geen plezierig mo- KLOOSTERZANDE In de Neder landse Hervormde Kerk in Klooster zande wodt woensdag, 6 augustus, door het ensemble 'Kokon' een zomer avondconcert verzorgd. De organisa tie van de muziekvoorstelling is in handen van de culturele commissie Hontenisse. De drie groepsleden van het muziekgezelschap, Wout van den Berg (fluitist), Christiaan Boers (hoor nist) en Arie Boers (pianist) vertolken werken van Duvernoy, Doppler, Mül- ler en Van Beethoven. Het concert begint om 20.00 uur. ment om na een vakantie weer aan de slag te gaan", reageerde hij. „Geluk kig zijn de pupillen van het dagver blijf door deze gebeurtenis niet gedu peerd. De groepsruimten zijn droog gebleven en daar kunnen de activitei ten gewoon plaatsvinden. De overige ruimten hebben we van het regenwa ter kunnen ontdoen en over een dag of wat zal de vloerbedekking ook wel droog zijn. Het is dus een paar dagen behelpen", aldus Lokven. De hoofdlei der liet verder weten dat er een onder zoek wordt ingesteld naar de oorzaak van de wateroverlast. „Mocht uit dat onderzoek blijken dat er bij de bouw van het dagverblijf constructiefouten zijn gemaakt, dan zullen wij zeker trachten om de opgelopen schade op de bouwers te verhalen", benadrukte hij. Volgens wethouder G. A. van de Voor de (openbare werken) van de gemeen te Hulst moet een constructiefout niet worden uitgesloten. „Naar wat ik ver nomen heb, blijkt het afvoerstelsel van het grote dak van het gebouw slechts te beschikken over één afvoer pijp en dat is natuurlijk met een dergelijk noodweer veel te weinig", voerde hij aan. Overigens hebben werklieden van de dienst gemeentewerken in Hulst maandag flink de handen uit de mou wen moeten steken om de schade die de storm en de slagregens hebben aangericht op te ruimen. Van de Voor de: „Vooral om en nabij de Gentse poort, aan de Hulster stadswallen, hebben we veel takken, grond en afval moeten verwijderen, maar dat was nog voordat de stroom dagtoeristen de stad binnenkwam, grotendeels ge beurd". Ook in de gemeentekern Heikant heb ben veel bomen schade opgelopen. Voorts stroomden zondagavond in Heikant en Clinge een groot aantal kelders onder water. „De mensen heb ben het echter zelf kunnen opruimen. De hulp van de brandweer moest niet worden ingeroepen", liet Van de Voor de weten. HENGSTDIJK Aan de schieting die op camping de Vogel in Hengst dijk werd gehouden, namen 32 schut ters deel. De uitslag: hoge vogel E. Vereertburgen, Dendermonde, eerste zij vogel M. van Laar, Wetteren, tweede zijvogel J. Sinave, Wette- ren, grootste aantal kleine vogels (6) J Sinave, Wetteren. LAMSWAARDE In café 'De Vier Jaargetijden' in Lamswaarde werd een schieting op de liggende wip gehouden, waaraan 43 schutters deel namen. Uitslag: hoge vogel P. Bogaert, Wichen, eerste zijvogel P. Neve, Groenendijk, twee de zijvogel P. Bogaert, Wichen, grootste aantal kleine vogels (11) P. Neve, Groenen dijk. Prestatieloop Op camping De Vogel in Hengstdijk werd een presta tieloop gehouden, waaraan 87 perso nen deelnamen. De uitslag: 1000 meter, leeftijdscategorie tot 9 jaar: 1 J. de Boorder, 's-Gravendeel, 2 M. Kraft, Borgerhout, eerste meisje: C Akkermans, Eindhoven. 100 meter, leef tijdscategorie 10 tot 12 jaar: 1 R. van de Laan, Terneuzen, 2 J. de Poorter, Hulst, eerste meisje N. Huisman, Assen. 2600 meter: P. Beernaert, Korte Markt, P. de Ruiter, Delft. 5200 meter: Mare Maas, Kloosterzande, R. van Waterschoot, Hulst. Activiteiten - Recreatieteam De Vogelvrienden houdt tot en met zon dag 10 augustus allerlei activiteiten op camping De Vogel in Hengstdijk. De "liefhebbers van een flinke wandel tocht kunnen vandaag, dinsdag, om 18.30 uur starten voor een wandeling rond 'De Vogel'. Woensdag is er een bingo, die begint om 20.00 uur. De laatste viswedstrijd van het seizoen wordt donderdag gehouden, met na afloop de prijsuitreiking van het kam pioenschap 1986. De schutters kun nen zaterdag om 14.30 uur deelnemen aan een schieting op de liggende wip op het vogelterrein. Om 20.00 uur 's avonds is er een bingo in de kantine. Een gaaibolling zondag om 14.00 uur sluit de activiteitenweek af. HENGSTDIJK Op camping De Vogel in Hengstdijk werd een gaaibol ling gehouden. Er waren 48 deelne mers. De uitslag: hoge vogel J. Verwilliger. St.-Niklaas, eerste zijvogel P. Bosman, Be- veren, tweede zijvogel N. Strooband, Hulst,1 grootste aantal kleine (8) A. de Poorter Nieuw-Namen. De kinderen knutselden tijdens de rommelmarkt van Nieuwvliet. NIEUWVLIET De zesde editie van de rommel- en activiteitenmarkt in Nieuwvliet was maandag opnieuw een succes. In de schuur van Michiel- sen in de Dorpsstraat was het een drukte van belang, bij de rommel markt waar boeken, speelgoed en dergelijke werden verkocht. Voor de kinderen waren er een hele boel activiteiten. Zo mochten ze in de vrolijke keuken serviesgoed stukgooi en, namen deel aan een sjoelwedstrijd en konden zich creatief uiten aan de knutseltafel. Nieuw was een grote olifant die cadeautjes uit zijn mond toverde. De opbrengst, die nog niet bekend is, komt ten goede aan het kinderclubwerk van Nieuwvliet. Daarvan koopt het speel- en handen- arbeidmaterialen en gaan de kinderen aan het eind van het clubjaar een weekeinde kamperen op een boerde rij- f SINT-JANSTEEN In café Sport in Sint-Jansteen werd een kaarting ge houden, waaraan 44 personen deelna men. uitslag: 1 J. Bertram, St.-Jansteen, 2 G. Boerjan, Biervliet, 3 J. Esteling, Huist, 4 mevrouw Waes, Kloosterzande, 5 me vrouw Verstraete, St.-Jansteen, 6 L. van Goethem, Stekene. HOEK Willy van Laethem had in zijn eerste partij in het Ador-tennis- toernooi in de Braakman drie sets nodig om een ronde verder te komen in de D-categorie. Van Laethem kwam in de openingsfase duidelijk te kort tegen Eddo Lokken, die dan ook met 6-2 de eerste setwinst pakte. Hierna was het echter de beurt aan zijn tegenstander. Met 6-3 en 6-4 werden de volgende sets gewonnen, zodat Van Laethem, die de eerste ronde een bye had, als eerste deelne mer in de derde ronde van de D- categorie stapte. In dezelfde groep wonnen Bennie Lan- geraert, Aart van der Sloot en Wim Nijsse vrijwel zonder moeite hun eer ste partijen tegen respectievelijk Har- rie Hilbrink, Jan de Putter en Frank de Ridder. Bij de dames-D kwamen alleen Ma rian van der Walle en Sabine de Ridder in actie. Van der Walle won met 6-3 en 6-4. Harrie Hilbrink slaagde er wel in om zijn E-partij te winnen, al moest dat wel in drie sets gebeuren. Met 5-7, 6-2 en 6-2 klopte hij Michel van Avermaete, zodat hij zich plaat ste voor de derde ronde. Dit deden ook Rudi Smet en Gerard Jonkman. Smet won van Ronnie Roctus en Jonkman van Jan Stam. Enkele uitslagen eerste ronde heren-enkel E: Kees van HeezeMark Elliot 6-1 en 6-3; Fini Hamelink—Jan van Strlen 3-6, 6-2 en 6-1; M. VerberkmoesHans Löffler 6-1 en 6-0. Tweede ronde dames-enkel E: Monique RoctusJannie Faas 6-2 en 6-2; Denise TermonWFrancien Pieters 6-4 en 6-0; Jac queline de Bliek—Ria van Waes 6-3 en 6-4; Ellen LambertAnique Thomaes 6-0 en 6-3, tft. GROEDE - Nely Wondergem en Mar tin Tituheru zijn de winnaars gewor den van vierentwintigste Burge meester Everaersveteranentennis- toernooi in Groede. Tituheru deed dit door een finalezege op Paul Mol, terwijl Wondergem in een spannende partij de winst pakte tegen Marijke Robesin. Bij de dames werden de als nummer een en twee getipte Barbara Heezen en Anita Huizinga beiden in de halve finales uitgeschakeld. Heezen stond in deze ronde tegenover Marijke Ro besin (Boek), die knap tegenstand bood. Na de eerste set met 6-4 verlo ren te hebben, pakte Robesin via tie break de tweede set. Het slotgedeelte van de partij bracht de zege verdiend bij de Hoekse; 6-2. Nely Wondergem plaatste zich voor de finale door een 6-4 en 6-1-zege op Anita Huizinga. De Vlissingse zou ook de laatste partij winnen, al kreeg ze de overwinning bepaald niet op een pre senteerblaadje aangereikt. Marijke Robesin ging in beide sets pas op het allerlaatste moment door de knieën: 6-4 en 7-6. Evenals in voorgaande jaren drong Martin Tituheru tot de herenfinale door. Hierin kreeg hij deze keer te maken met een sterke Paul Mol, die in de kwartfinale de Terneuzenaar Bram van Dijk in drie sets (3-6, 6-4 en 6-3) uitgeschakeld had. Mol pakte in de eindstrijd de eerste set met 6-4, maar via tweemaal 6-2 was het toch Tituhe ru die eindoverwinnaar werd. Uitslagen dubbelfinales: herendubbel: Mol/ De Jong-Lach de Bere/Preuss 0-6,7-6 en 6-2; damesdubbel: Dekker/Hoek-Huizinga/Ver- ploeg 6-2, 2-6 en 6-2; gemengd dubbel: Dekker/Van Dijk-IwemaVan Ierssel 6-1 en 6-0. Kaarting - In gemeenschapscen trum Het Heike in Heikant wordt donderdag 6 augustus een kaart- en bingomiddag gehouden. De aanvan is 13.30 uur. HEIKANT De* rooms-katholiekf Bond voor Ouderen organiseer woensdag 6 augustus een bejaarden- schieting in café Het Helleken ir, Heikant. Inschrijven is om 13.00 uur, de aanvang is om 13.30 uur. Herbergroute Het feestcomif van Ossenisse kruipt dinsdag, 5 au gustus, in het zadel om de herbergrou te te fietsen. Aan de fietstocht k" worden deelgenomen door ieder di belangstelling heeft om deze nieuw toeristische tocht af te leggen. E wordt vertrokken om 9.00 uur van" het verenigingsgebouw 'Hof ter Nesse in Ossenisse. Fietstochten In het kader v het vakantiewerk houdt het feestc mité Vogelwaarde van dinsdag 12 to en met vrijdag 15 augustus in same: werking met de plaatselijke toerclu de jaarlijkse fietsvierdaagse. Dag' lijks kan er door jong en oud gekoze worden uit twee fietstochten over ee lengte van 15 of 25 kilometer. De st vindt plaats elke avond om 18.30 uii voor café 't Karrewiel in Vogelwaarde Contactraad Het contactor gaan Zaamslag houdt donderdag augustus een vergadering in het voor malige gemeentehuis in Zaamslae Het eerste gedeelte van de vergade ring die om 19.30 uur begint, is oper. baar. CADZAND Het badgastentennis toernooi in Cadzand kende een goede openingsdag. Door het prachtige weer had men over publieke belang stelling niet te klagen en de aanwezi gen werden af en toe beloond met spannende partijen. Doordat er in de categorie dames-enkel C slechts een schema van acht is, zijn de halve finalisten na drie gespeelde partijen uit deze groep nu reeds bekend. De enige Zeeuws-Vlaamse troef, Jo landa de Kam slaagde er niet in om de laatste vier te bereiken. De Schoon- dijkse verloor in drie sets van de als tweede geplaatste Pia Wissing (4-6,6-2 en 6-4), die in haar volgende partij Henriëtte Versteeg ontmoet. Versteeg had in de eerste ronde een bye. Favoriete Caroline Stok won met 6-1 en 6-1 van Ineke Tacoma, terwijl Paula Drieënh -iizen, Stoks komende tegenstrever, slechts een game vei loor tegen R. Roeling. Mario Leenhoi wers behaalde vrij gemakkelijk tweede ronde in de D-categorie. D Sluissenaar klopte René Merckx twee sets, 6-3 en 6-1. Bjom Wielakke was in dezelfde groep te sterk voor 1 Bressems. Ruurd Visser en Arnu Pfennig hadden drie sets nodig omd volgende ronde te bereiken. Visse won van Vinke (6-3, 5-7 en 6-2) terwi Pfennig overeind bleef tegen Mok naar (6-3, 4-6 en 6-2). Bij de dames D werden er slectó enkele partijen gespeeld. Twee spat nende confrontaties waren die tusse Els Eckhart en Annelies Boormai (4-6, 6-1 en 6-4) en die tussen Els Groot en Ria van der Hilst (4-6, 6-3 f 6-3). Enkele uitslagen: heren enkel C Mal ThiersNico Bothof 6-2 en 7-5; Bart Gor mans—Jasper Kemenai 1-6, 6-3 en fttl

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 18