Veel belangstelling voor de '24 uur van Oostburg' PROGRAMMA Stéphanie Rottier: een opmerkelijk tennistalent Bridgen is een fantastische sport 1 PZC/ sportkrant AXEL-SPELER ERNSTIG GEBLESSEERD BOB IJSEBAERT BESCHEIDEN OVER CARRIERE GEZELLIGHEID STAAT VOOROP Zomercompetitie bridge Oostburg Autoclub maakte badrit in Cadzand Laatste trimloop van De Wielingen aan kust Breskens 'SCHOOL IS BELANGRIJKER DAN MIJN SPORT' Mentaliteit Genadeklap RETRANCHEMENT De gezelligheid staat voorop in de '24 uur van Oostburg'. OOSTBURG - De '24 uur van Oostburg', het grootste wielerspektakel van West-Zeeuwsch-Vlaanderen, belooft weer met een groot aantal renners van start te gaan. Nu reeds staan er 25 recreatieteams, waaronder vijf damesploegen. bij secretaris Arnold Huisman op de deelnemerslijst en vijf trimploegen die tot de C-categorie behoren. Dit stemt niet alleen de bestuursleden van dit '24 uur' evenement tot grote tevredenheid maar ook Frans Quadekkers, de man die dertien jaar geleden het initiatief nam tot de '24 uur van Oostburg'. Inmiddels is Quadekkers verhuisd naar Breda waar hij de scepter zwaait over het Novo-motel. „Ik denk dat het comité de juiste weg heeft ingeslagen door van de '24 uur van Oostburg', weer een recreatief gebeuren te maken. Dat was ook destijds de basisgedachte bij de eerste editie. Het moest in de bin nenstad gezellig worden en de ca fe's, die dit gebeuren toch een be hoorlijke financiële injectie toedie nen, moesten een omzet maken. Als je er van uitgaat dat elke ploeg, die uit vijf deelnemers bestaat, toch zo'n vijftien supporters mee naar Oostburg bracht, dan betekende dit dat er zo'n 450 mensen op de been waren. Daar kwamen er ook nog heel wat bij die voor het spektakel en de sfeer op dit evenement afkwa men. Vooral 's nachts was het dan ook erg gezellig en werden er. onder het genot van een lekker glas gee strijk vocht, oude herinneringen op gehaald. Zo is in de loop der jaren dit sportgebeuren ook ongemerkt uitgegroeid tot een gigantische reü nie. En geloof me, dit kwam, omdat gezelligheid hoofdzaak was en het winnen van de prijzen slechts bij zaak." Dat de oud-Oostburger gelijk heeft, bewijst niet alleen dat het organise rende comité terug wil op de gezelli ge toer, maar ook het feit dat er weer inschrijvingen op het secreta riaat in de brievenbus vallen van ploegen van het eërste uur. Zo staat de deelname al vast van een ploeg uit Zaltbommel en het Limburgse Geleen. „Ja", zegt Quadekker, „die Limburgers dat waren mooie jon gens. Al dertien jaar lang is er een varken te verdienen, maar daar 'visten' ze naast. Dat mocht voor hun echter de pret niet drukken, ze amuseerden zich toch wel kostelijk in Oostburg. Maar de mooiste stunt haalden ze uit, toen ze een keer huiswaarts keerden. Ze kochten on derweg een varken en vertelden bij thuiskomst dat ze de eerste prijs hadden gewonnen. Kijk, en daar moeten we naar toe, naar die gezel ligheid. Niet iedereen hoeft van mij een varken te kopen, maar het hoofddoel mag zeker niet zijn het leegroven van de prijzenpot door met ongerechtigde renners in je ploeg uit te komen." Dat het ook het organisatie comité ernst is blijkt wel uit de woorden van lid Rein van der Helm: „Vorig jaar ontstonden er wat problemen doordat een aantal A-trimmers al leen meedeed voor de premies en daardoor was er voor de recreanten geen prijs meer te verdienen. We denken dit nu volledig de kop in te kunnen drukken door alleen C-trim- mers toe te laten en deze ook nog eens duidelijk gescheiden te hou den van de recreanten. Bovendien is er gekozen vor een andere vorm van premiestelling, zodat ook een ploeg die op de laatste plaats fietst net zo goed een premie in de wacht kan slepen als die op dat moment de eerste plaats inneemt. Het is beslist niet de bedoeling om de regulaire trimmers te weren, maar het moet een gezellig en aan trekkelijk gebeuren worden voor deelnemers en publiek. Daardoor is de '24 uur van Oostburg' een begrip geworden voor de mensen van Zeeuwsch-Vlaanderen en ver daar buiten. Dat willen we in de toe komst zo houden. Het is nu de dertiende keer dat dit evenement van start gaat en die dertien mag ons beslist geen ongeluk brengen". OOSTBURG - Het programma voor de '24 uur van Oostburg' ziet er als volgt uit: Vrijdag 1 augustus: 20.00 uur: Voorstellen der ploegen en opening; 20.30 uur: Eerste afvalnt; 21.30 uur: Eerste trimronde; 22.45 uur: Ploegentijdrit; 24.00 uur: Tweede trimronde; 01.00 uur: Neutralisatie. Zaterdag 2 augustus: 10.00 uur: Derde trimronde; 12.00 uur: Neutralisatie; 14.00 uur: Vierde trimronde; 16.00 uur; Neutralisatie. Tijdens deze neutralisatie demonstratie cartingrijden; 17.00 uur: Tweede afvalrit; 18.00 uur: Vijfde trimronde; 20.00 uur Einde '24 uur van Oostburg'; 21.00 uur: Prijsuitreiking in cafe Du Commerce door een lid van het Oostburge college van B en W. Op vrijdagavond wordt de 24 uur van Oostburg' muzikaal opgeluisterd door een aantal loop-orkestjes en tijdens het wielerfestijn zal ook weer de gebruikelijke Braderie plaatsvinden. MAANDAG 28 JULI 1986 Renato Ambrosini voor half jaar uitgeschakeld denken", zegt haar trainer, „al wil die uitslag nog niet zeggen dat Stéphanie gemakkelijk gewonnen had, want el ke tegenstander is anders". Zelf was Stéphanie Rottier snel over haar teleurstelling heen, wat ze de andere dag demonstreerde in de klei ne finale. Met een 6-2 en 6-1 zege op Seda de Vries (district Den Haag) werd een mooie derde plaats behaald. Trainer Richard Bral had zijn pupil zo goed mogelijk voorbereid op de kampioenschappen. „In de winter maanden hebben we flink aan de techniek gewerkt", vertelt hij. „Die moet er tijdig inzitten, zodat ook andere punten behandeld kunnen worden. Zo hebben we ook zoveel mogelijk wedstrijdsituaties verzon nen, aangepast aan de tegenstanders. Belangrijk was ook om de mentali teit aan te sterken, wat aardig is gelukt. Vlak voor de kampioenschap pen nam ze deel aan de dames 2- toernooi in het Belgische Temse. Het draaide uitstekend. Tegen een sterke tegenstander maakte Stéphanie in de eerste set slechts vier fouten, zo scherp stond ze. Goed geprepareerd verscheen ze dus in Groningen. Als je acliteraf alles evalueert dan kan je concluderen dat een hele week mis schien net te lang is geweest, al zijn we natuurlijk dik tevreden met een derde plaats". Stéphanie zelf vertelt dat ze veel tijd in het tennissen steekt: „Het is mijn grote hobby. Trainen doe ik een uur of acht in de week, maar als ik daarnaast nog tijd heb, dan ben ik ook op de banen van TC Smash te vinden. Of ik volgend jaar nog even veel tijd voor de sport zal hebben, moet ik nog maar afwachten. Straks moet ik naar de MAVO. Mijn school is natuurlijk be langrijker dan mijn sport. Het huis werk zal hoe dan ook voorgaan". AXEL - De handtekening van Johan Cruijff op het in gips gestoken been van Renato Ambrosini compenseerde voor de Axel-speler enigszins het missen van de jubileumwedstrijd tegen Ajax. Uiteraard had de 23-jarige middenvelder liever binnen de lijnen gestaan. Het mocht niet zo zijn: afgescheurde kruisbanden en een kapotte buitenmeniscus hielden hem aan de kant. En dat was ook nog maar op 't nippertje, want de Axelaar kreeg 's middags voor de wedstrijd tegen Ajax pas te horen, dat hij het ziekenhuis in Sluiskil mocht verlaten. Gesteund op twee krukken kon Ambrosini alsnog het hoogtepunt van het Axels jubi leumfeest meemaken. „De wond moest er goed uitzien, anders kon ik niet naar huis. Ik heb een week in het ziekenhuis gelegen. Ik moest een ope ratie aan de knie ondergaan. De bui tenmeniscus is eruit gehaald en het gaat naar omstandigheden goed. Daarom was ik zo blij, dat ik de wedstrijd nog kon zien". De blessure was eigenlijk nog een erfenis van het vorig seizoen. In de laatste competitiewedstrijd tegen Noormannen, kwam Ambrosini na een onschuldig kopduel volkomen verkeerd op de grond terecht. „Het onderbeen sloeg weg en toen wist ik dat het niet goed zat. In het zieken huis van Middelburg werd de knie behandeld, maar in eerste instantie was er niets te zien. Ik werd door verwezen naar Sluiskil om foto's te laten maken. De foto's brachten ook al geen uitsluitsel, dus het volgende station was de fysiotherapeut. Na een aantal behandelingen, voelde ik dat het prima ging". De wedstrijd tegen Ajax kwam nader bij en de Axelspeler ging een paar keer voor zichzelf trainen. „Door mijn werk moest ik de eerste trainingen van de selectie missen, maar dat zou later wel goed komen, dacht ik". je niet achter. De opbouw is hierdoor toch te geforceerd gegaan, waar schijnlijk. Het is en blijft nakaarten, de situatie verander je niet meer". Zes jaar maakt Renato Ambrosini deel uit van het eerste team en altijd was hij blessurevrij geweest. In één klap gaat nu zonder meer een half seizoen verloren. Zes weken blijft het gipsverband zitten en daarna volgt er nog een lange weg voor de eerste training hervat kan worden. „Het zal waarschijnlijk tot na de winterstop duren. Ik zal in elk geval voorzichtig beginnen. Die fout maak ik niet meer. Het belangrijkste is dat de knie volle dig herstelt". De woorden van Johan Cruijff („ik zal er mijn naam opzetten, dan gaat het wel over") waren voor de Axelse pech vogel tot bijzondere steun. De spelers volgden weldra het voorbeeld van hun 'meester', zodat het gipsbeen nu 'ver sierd' is met dure handtekeningen. Een souvenir, dat Ambrosini nog lang zal heugen. Het publiek mocht dan niet zo tevre den zijn over het vertoonde spel van Ajax, zelf had hij niets dan lof over de Amsterdammers. „Het waren aardi ge jongens. Na de wedstrijd heb ik bijvoorbeeld met Arnold Mühren en reserve-doelman Grim een leuk ge sprek gehad. Ze vonden het spijtig, dat ik niet kon spelen. Ja, dan was wel Mühren mijn directe tegenstan der geweest". Het kwam echter niet goed, want op een zondagmorgen tijdens een onder ling partijtje trapte Ambrosini in een 'putje' en verdraaide zijn knie. „Dat was de genadeklap. Achteraf zeg ik, dat het misschien stom is geweest om de eerste beste training met de groep alles volledig mee te doen. Maar ja, je wilt er tegen Ajax bij zijn en dan blijf CADZAND De door de West- Zeeuws-Vlaamse Automobielclub georganiseerde Badrit in en om Cad zand is een succes geworden. Maar liefst 83 deelnemende teams schreven zich in. De meesten van hen werden ondergebracht in de zogenaamde toerklasse, die gewonnen werd door F. Moens uit Aardenburg met 270 straf- punten. A. de Bart (Schoondijke) werd tweede, gevolgd door K. de Blaay (Terneuzen). De équipe J. Huige uit Middelburg behaalde de eerste prijs in de A- klasse. Met een totaal van 190 straf- punten had dit team twintig punten minder dan J. van der Hagen (Vlissin- gen), die J. de Koeijer (Oostburg) net voor bleef. Uitslagen: A-klasse: 1 J. Huige, Middelburg, 190 strafpunten; 2 J. van der Hagen, Vlissin- gen, 210; 3 J. de Koeijer, Oostburg, 220; 4 J. Kiesmic, Volkel, 280; 5 G. de Grave, Ter- neuzen, 400; 6 L. van de Voorde, Hoek, 430; 7 L. van Schaick, Oostburg, 440; 8 W. Verbeeke, IJzendijke, 580; 9 L. van de Boogaard, Rotterdam, 750. Toerklasse: 1 F. Moens, Aardenburg, 270; 2 A. de Bart, Schoondijke, 300; 3 K. de Blaay, Terneuzen, 350; 4 P. Huigh, Schoondijke, 370; 5 W. Jansen, Oostburg, 400; 61. Luteijn, Oostburg, 400; 7 A. Buijze, Groede, 440; 8 J. van de Hoek, Retranchement, 450; 9 M. de Pauw, Oostburg, 480; 10 W. Eissen, Uden 490. Op 7 augustus houdt de WZA haar Badrit in Retranchement. BRESKENS - De atletiekvereniging De Wielingen houdt woensdag de vier de en laatste trimloop aan de West- Zeeuws-Vlaamse kust. Deze prestatie loop wordt- evenals de eerste uit de serie kustlopen- in Breskens gehou den. De start is aan camping Schoneveld om 19.00 uur. De inschrijving is ter plaatse vanaf 18.00 uur. De deelne mers kunnen inschrijven op twee af standen: 2,5 of 5 kilometer. Renato Ambrosini wijst naar de handtekening, die Johan Cruijff op zijn gipsbeen zette. SINT-JANSTEEN Op de onlangs gehouden Nederlandse jeugdtennis- kampioenschappen bereikte Stépha nie Rottier een derde plaats in de categorie meisjes tot en met 12 jaar. Een uitstekende prestatie, die een evenaring was van haar derde plaats bij de nationale indoorkampioen schappen van het afgelopen winter seizoen. De in Groningen gehouden titelstrijd kende een goed begin voor de twaalf jarige tenniser uit Sint-Jansteen, die in haar eerste drie partijen slechts vier tegengames kreeg te incasseren. In de halve finale kreeg ze echter met een geduchte tegenstander te maken, namelijk Petra Kamstra. Deze Rot terdamse deelneemster was geen on bekende. Afgelopen winter tijdens de nationale indoorkampioenschappen had Stéphanie ook in de halve finale met haar te maken gehad. Kamstra won dat treffen om later ook de eindstrijd zegevierend af te sluiten. Ook ditmaal kende de partij een positief verloop voor de Rotterdamse, al was het kantje boord. In beide sets kwam de Zeeuwsch-Vlaamse met 4-2 aan de leiding, maar jammer genoeg voor haar bleek deze voorsprong niet genoeg te zijn om haar tegenstander definitief door de knieën te krijgen. Twee keer werd de achterstand omge bogen in een voorsprong, die uiteinde lijk resulteerde in een 6-4 en 7-5 overwinning. Na afloop van de halve finalepartij beseften Stéphanie, haar ouders en haar trainer Richard Bral, dat ze dicht bij een finale geweest was. „Als je dan later ziet dat Kamstra deze finale ook nog eens vrij gemakkelijk wint (6-1 en 6-2), dan ga je verder OOSTBURG - De bridge sociëteit Oostburg speelde onlangs de vijfde wedstrijd in de zomer-competitie. De uitslag luidt als volgt: A lijn: 1) Arken bout en Ouweneel 2) gebroeders Simpelaar 3) Van Dronkelaar en Hagenaars. B lijn: 1) De Vuyst en Theunis 2) Luteijn en Ghijs 3) echtpaar Sanders. Toernooi Het jaarlijkse voetbal toernooi voor toeristen in Retranche ment is gewonnen door het team van Retranchement. De uitslagen in poule 1: Retranchement- Zwinhoeve 2 1-0; camping de Lange Strink- Retranchement 0-1: Zwinhoeve 2-Camping de Lange Strink 1-1. De uitslagen in poule 2: Café Jopie-camping de Wildhof 1 -1Zwin hoeve 1-camping de Wildhof; Café Jopie- Zwinhoeve 1 0-1. De wedstrijd om de derde en de vierde plaats ging tussen het team van camping Lange Strink en camping De Wildhof. Uitslag: 0-2 De winnaar werd uiteindelijk Retranchement. Zwinhoeve 1 werd na strafschoppen verslagen met 7-6. De beker werd uitgereikt door A. J. de Witte namens de organiserende VVV. In het da mesvoetbal won camping De Wildhof met 1-2 van camping de Lange Strink. TERNEUZEN - Over de eigen 'ere lijst', die er na een 35 jaar lange bridge-carrière vrij indrukwekkend uitziet, praat Bob IJsebaert liever niet. „Dat is niet zo belangrijk. Pro beer liever over te laten komen dat bridge een fantastische sport is", zegt hij. Bob IJsebaert heeft evenals de broers Ben en Thuur, het bridgen van huis uit mee gekregen. Vader IJsebaert was al lid van van de Temeuzense bridgeclub Rotterdam toen dit kaart spel in Zeeuwsch-Vlaanderen nog slechts een handvol beoefenaars tel de. Ten huize van de familie IJsebaert vormde bridge een wekelijks ge spreksthema. En toen na de Tweede Wereldoorlog in Terneuzen de nieuwe bridgeclub 'Luctor' opgericht werd liét Bob IJsebaert zich meteen in schrijven. Hij heeft het spel geleerd van Jo van der Poel, 'lessen' of TV- cursussen volgen zoals tegenwoordig, was er toen niet bij. „Kijken en luiste ren" herinnert Bob zich, „vooral naar de goede spelers. Zo leerde je brid gen". En leergierig als Bob IJsebaert was. gebeurde het maar al te vaak dat hij, na de wekelijkse clubavond van Luctor. een vervolg haalde bij de oude - en selecte - bridgemeesters in hotel Rotterdam. Bridge is in huize IJsebaert altijd de 'hoofdsport' gebleven. Vijfenderigjaar lang inmiddels, waarvan dertig door gebracht in Terneuzen. Prestatiege richte jaren, waaraan een eind kwam toen de zaken niet meer strookten met de clubavond op maandag. Die dwongen, omdat Bob IJsebaert brid ge er natuurlijk niet aan kon geven, tot een overstap naar een andere vereniging. Naar de bridgeclub 'Axel' waar IJsebaert heen ging met een aantal schitterende 'geloofsbrieven'; een attentie als trouw lid van Luctor. de bondsspeld (die met gepaste trots wordt gedragen) en een erelijst die maar weinig Zeeuwse bridgers over zullen kunnen leggen. Want Bob IJse- Bob en Jo IJsebaert (samen met B<| Axels clubkampioen geworden) gen dat zich maar weinig jeugdled^ bij de bridgeclubs aanmelden, dat, terwijl de belangstelling voij bridge in de breedte toch erg toegenomen. In Zeeuwsch-Vlaandl ren waren er bijvoorbeeld voor 191 slechts drie clubs anno 1986 zijn f acht. Axel, inmiddels tien jaar bezj met een vaste groep van negentj leden, telt relatief weinig jeugd, bond probeert door middel van «j jeugdafdeling de jeugd enthousiast] maken van de bridgesport en middelbare scholen trachten lerar| met een 'bridge-tic' de jeugd te meren. Van een echte doorbraak vand Zeeuwsch-Vlaanderen naar de land lijke top kan nog niet gesproken wd den. Het duo Piet Meeusen-Zeger R| seeuw dat in de hoofdklasse van hl district Zeeland uitkomt, is 'vaantij drager'. Bob IJsebaert noemt ookl echtpaar Sandrini nog en vergeet makshalve dat hij samen met Scheele ook in de Zeeuwse hoofdkl| zit. Namen van andere spelers worój gemakkelijk genoemd. „En ik zout' vrouw onrecht aandoen als ik niet noemde. Madeleine Biesbroel uit Hulst is niet alleen een voortreT lijk speelster, ze verzet enorm va werk voor de bond. De bond heef I haar een geweldige ambassadr:! voor de bridge-sport" roepen Jo Bob IJsebaert in koor. Bob IJsebaj zegt tot slot: „Bridgen is een reka kundig spel waarin concentratie vertrouwen in je partner van essa tieel belang zijn. Een spel met gelijl kansen voor alle deelnemers. DitJ tegenstelling tot alle andere kaartsff len waar al bij het delen winstl verlies zich aftekenen". Jo IJsebal voegt daar nog aan toe: „Bridgenl hersengymnastiek waarbij je J°| blijft en toch oud kunt worden Stephanie Rottier baert, bij de overgang naar Axel ge volgd door echtgenote Jo IJsebaert, had zich in de dertig Temeuzense jaren als een groot speler ontwikkeld kaliber. Als resultaat van 'studie en vakkennis' werden legio clubkam pioenschappen binnen gehaald, kwa men ook regionale titels op zijn naam en werd Bob IJsebaert Zeeuws indivi dueel kampioen (Zeeland hield dat persoonlijk kampioenschap slechts twee keer,red.). Maar een van de, persoonlijk als meest prettig ervaren, hoogtepunten beleefde Bob IJsebaert samen met Piet Meeusen, jarenlang zijn vaste partner, in 1974. Bij de deelname aan het Open Interpolis Parenkampioenschap in Tilburg kwam het duo IJsebaert-Meeusen heel ver. In totaal hadden 4209 paren ingeschreven, na 133 voorronden, 9 regio-finales en een kwalificatieronde, Bob en Jo IJsebaert, twee bridgefanaten. bleven ze met 55 andere paren over voor de finale in Tilburg. Daar zaten ook giganten als Kreijns, Van Rees en Rebattu bij. Er zat geen toernooiwinst in, maar het halen van die finale was een hoogtepunt in zijn bridge-leven. Evenals de eervolle invitatie voor een interland tegen België die in Middel burg gespeeld werd ter gelegenheid van het 800-jarig bestaan de hoofd stad van Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 24