Barhorst smijt te veel met krachten Oefencampagne van voetbalclubs start Erick Fijnhaut klas apart in fietseross Wissel Zewws-Vlaand&reb ELE NIEUWE LEDEN MELDEN ZICH Brabanders en Belgen snelsten in Eede Toernooi in Oostburg van start WIELERWEDSTRIJDEN IN BIERVLIET eertig starts ROEDE IE RN EU ZEN I ridge Guus Barhorst Peter van t Westeinde JEUGD WEDSTRIJDEN IN AXEL Uitslagen BAANDAG 28 JULI 1986 weefvliegkamp in Axel groot succes |XEL - „Zweefvliegen lijkt een sterk individualistische sport, maar is het dist niet. De voorbereidingen gebeuren in teamverband en na het vliegen er de zorg voor de 'kisten'. Het is merkwaardigerwijs dan ook een scinerende teamsport die, alleen zolang je in de lucht bent, sterk idividualistisch is. aarom is zweefvliegen een zeer ge hikte sport voor jonge mensen. Er tten heel wat facetten aan die een fiangrijke bijdrage kunnen leveren de karaktervorming van jongeren. opleiding tot zweefvlieger is reng. maar dat is uiteraard voor gen bestwil en het belang van ande- n. Als men eenmaal met zo'n 'kist' de lucht het contact met de natuur ^eft ondekt. raakt men verslaafd aan ;e sport. Daarnaast is er de kunst het constant navigeren, het zoe- n naar thermiek en van de naviga- bij afstandsvluchten. Kortom een ieiende bezigheid, om na de beslom- eringen van alle dag je eens fijn te ltspannen". an het woord de voorzitter van de erste Zeeuws-Vlaamse Aero Club ZACi, Wout Bakker, tijdens een istpauze van het zweefvliegkamp n Nederlandse Jeugdherberg Cen- ale (NJHCi op de thuishaven van de ZAC in Axel. Bakker, in het dage- ks leven leraar aan de MTS in irneuzen. heeft sinds 1972 zijn hart a-pand aan de zweefvliegsport en ?zorgt, samen met nog zo'n twintig- 1 EZAC-leden. al voor de twaalfde aal. waarvan al een aantal jaren als structeur. een dertigtal jongelui een ne doe-vakantie. De deelnemers in afkomstig uit het gehele land en bevinden zich ook enkele Belgen ider het gezelschap, at er zo veel belangstelling bestaat >or deze sport, zowel van de EZAC- den als van jonglui die wel eens nnis willen maken met het zweef- iegen, vindt Bakker niet verwonder- k. ..Wat onze leden betreft, zijn er ;el wat die via deze NJHC-zweef- iegkampen voor het eerst kennis aakten met het zweefvliegen en, net s ik, er aan verslingerd raakten. De Jngens en meisjes die er op afkomen n meestal echte doe-mensen. Die oeten zelf iets kunnen presteren llen ze van een geslaagde vakantie nnen spreken en daar krijgen ze er de kans voor". an iemand in veertien dagen tijd t zweefvliegen onder de knie krij- Bakker: „Dat hangt van een ntal factoren af. Het is net als bij ito rijden, er zijn er die 40 lessen dig hebben om een auto te leren sturen, maar er zijn er ook die het na 120 lessen onder de knie ijgen. Dan heb je nog een categorie het nooit leert, maar dat zijn er einigen en dat is ook bij het zweef- iegen zo. Dan ben je natuurlijk ook ig afhankelijk van het weer. De esten hebben ongeveer veertig arts nodig om alleen (solo) te mo- n vliegen. Als je dan voor een groep in 28 mensen, zoals nu, over vier vliegtuigen beschikt, dan mogen natuurlijk niet te veel dagen uit- llen wegens slecht weer, want dan ukt dit het aantal dat aan solo- iegen toekomt meteen flink naar neden". t kamp van 1936 heeft beslist over t weer niet te klagen, want na negen gen hebben de meeste cursisten al ina veertig starts achter de rug en n er al achttien van hen die door de erige deelnemers in de grote contai- r, gevuld met water, zijn gekiepert, tl teken dat ze de eerste solo-vlucht hter de rug hebben. Bij hen bevin- n zich ook drie van de vier vrouwe- ke deelneemsters. Eén van hen, de jarige Amsterdamse blondine Mar- van der Voort, beschouwt het 1HC kamp in Axel als een belevenis, ze beslist niet had willen missen, arjon: ,.Ik vind het hardstikke fijn 'n kamp, wat mijn inziens te danken aan de manier waarop de mensen n de EZAC met ons omgaan. Ik doe k aan parachutespringen, wat ik geleerd heb op Texel. Daar ben je gewoon een nummer, dat even moet aangeleerd worden hoe je met zo'n ding boven je kop vanuit de lucht weer veilig op de grond kan komen. De benadering hier is geheel anders, je wordt door de mensen die je gaan leren vliegen als hun gelijke behan deld en dat kweekt meteen een grote groepsgebondenheid, wat bij deze sport beslist belangrijk is. Ik denk ook dat het daardoor komt, dat de dicipli- ne die er heerst, die voor de veiligheid ook noodzakelijk is, helemaal niet op je overkomt als een soort dwang. Daardoor komt het dat er al zo'n groot aantal alleen de lucht in mogen. Ik zelf had bepaald niet de indruk, dat ik al aan solo-vliegen toe was. maar dankzij de benadering door de in- strukteurs krijg je een zelfverzekerd gevoel en slaag je er toch in om dit in zo'n kort tijdsbestek te verwezenlij ken. Ik ben dan ook vast van plan om met deze sport door te gaan en als het even kan. als lid van de EZAC". TERNEUZEN - Niet alleen de Zeeuws-Vlaamse KNVB-clubs begin nen binnenkort met de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen, ook de afdelingsverenigingen doen dat. Voor de zondag eerste klassers ziet het oefenprogramma er als volgt uit: AARDENBURG: (dat alle wedstrijden speelt in het kader van een toernooi van SK Maldegemi: 3 aug Bellen- Aardenburg 118.00 uur). 7 aug Aardenburg - Eeklo- reserves (19.00 uuri, 10 aug. Ursel - Aarden- brug (17.00 uuri. 15 aug Aardenbrug - Bellen (19.00 uur), 17 aug Eeklo - Aardenburg (19.00 uur), 21 aug Aardenburg - Ursel (19.30 uur) en 23 en 24 aug finalewedstrijden toernooi Maldegem CORN BOYS: 7 aug Clinge - Corn Boys (19.00 uur). 8 en 10 aug deelname aan toernooi Hoofdplaat. 15 aug Corn Boys - IJzendijke (19.30 uuri. 16 aug AZVV 2 - Corn Boys (14.30 uuri. 24 aug SDO - Corn Boys (14.30 uur) en 31 aug Corn Boys - Groede (14.30 uur) OOSTBURG: 10 aug MVV (amateurs) - Oostburg 17 aug Biervliet - Oostburg (14.30 uuri. 19 aug Terneuzense Boys - Oostburg (19.15 uuri. 24 aug Oostburg - IJzendijke (14.30 uuri en 31 aug Oostburg - Sluis 114.30 uuri RIA VV: 9 aug Ria - Zaamslag 14.30 uur). 13 aug Temeuzen - Ria 119.00 uuri. 16 aug Ria - Krabbendijke (14.30 uur), 19 aug Ria - Hoofdplaat (19.30 uuri en 23 aug Ria - Rillandia (14.30 uuri TERHOLE: 10 aug Terhole - Terneuzen 2 (14.30 uur). 12 aug Koewacht - Terhole (19.00 uuri, 17 aug Terhole Sluiskil 3 (14.30 uur). 23 aug Terhole - Cadzand (14.30 uur), 26 aug Terhole - AZVV 2 (19.00 uur) en 31 aug Terhole - Hontenisse 2 (14.30 uur) SCHOONDIJKE: 2 aug VCK - Schoondijke (16.00 uur). 8 en 10 aug deelname aan toernooi VV Hoofdplaat,' 17 aug eigen Oogsttoernooi, 23 aug Sluis - Schoondijke (17,00 uuri. 26 aug Zaamslag 2 - Schoondij ke 19.00 uur I. 31 aug Graauw - Schoondij ke (14.30 uur) en 2 sept Cadzand - Schoondijke (19.00 uur). De 17-jarige Reinco de Waard uit Drachten onderging zijn eerste lucht doop in Axel. Deze jonge Fries heeft ook al niets dan lof over het Axelse gebeuren. Remco: „Persluchtduiken is een geliefde sport van mij, maar ik wilde wel eens iets anders erbij doen. Op aanraden van mijiroom, die bij de KLM vliegt, werd het zweefvliegen. Ik moet zeggen, dat ik er nog geen moment spijt van heb gehad, dat ik hier naar toe ben gekomen. Pers luchtduiken is een fijne sport, maar in zo'n zweefvliegtuig heb je toch veel meer vrijheid. Vanwege de fina- ciën zal ik een keuze moeten maken en dan kies ik toch voor zweefvlie gen. Jammer genoeg is Axel te ver voor mij, want bij deze club is zweef vliegen, dankzij de lage kontributie, voor iederereen een betaalbare sport en dat is lang niet overal het geval. Bovendien kan men hier, als het weer geschikt is, bijna altijd de lucht in. Men heeft hier namelijk geen last van burger- of militair luchtvaartver- keer, ook dat maakt het hier erg aantrekkelijk. En dan de sfeer in de club, die spreekt mij bijzonder aan". David Lindenberg, die gedurende veertien dagen als kampleider de touwtjes in handen heeft gehad, zegt hierover: ..De sfeer vinden wij bijzon der belangrijk. Daardoor blijven ook die onderlinge kontakten bestaan en houden we menig lid aan deze kam pen over. Ook de kosten proberen we zoveel mogelijk te beperken, door alles zelf te doen. Indien enigzins mogelijk wordt alles zelf gerepareerd. Bouwwerkzaamheden, zoals de kanti ne en vliegtuigloodsen, worden door de leden zelf gedaan. Wij kunnen de kontributie daardoor laag houden en ik denk dat we het daaraan te danken hebben, dat we onder ons ledenbe stand zo'n twintigtal mensen van bo ven de Moerdijk tellen en ook nog eens dertig Belgen". De EZAC houdt al twaalf jaar lang onafgebroken deze kampen. Jetswedstrijd In totaal 63 nderen namen donderdagochtend lel aan de fietsbehendigheidswed- rijd in Groede. De wedstrijd vormde In onderdeel van de kindervakantie- lek. f uitslag: tot en met 4 j aar: Pieter Quaak; f jaar: Maaike Pieters; 7-8 jaar: Mieke van |melen; 9-10 jaar: Rini Leenhouts; 11-12 Rino Brugge: 13 jaar en ouder: Ruud Immaert. fJiddags trad in café De Wulpenhoek een chelaar op. Ruim 100 kinderen genoten In de show. bridgeclub 'Luctor' uit Terneuzen leelde in het kader van de zomer- Jmpetitie de zevende wedstrijd in de loede Herderkerk' in Terneuzen. Er frd gespeeld in één lijn met een |aaiende Mitchell met elf paren. uilslag: 1 echtpaar Hoogenboom. 2 de a^ren Koopman-Van Geel, 3 de dames irger-Verloop. 4 de heren Dourleyn-Meu- fberg, 5 de heren Lichtëveld-Hamelinck. je dames Bruyns-Hamelinck. 7 echtpaar Jorhads. 8 de dames Mattens-De Jong. 9 Jvrouw Van der Peyl-de heer Olieslager, de dames Bakker-Van Poelje. 11 de ■mes De Ridder-Cornelissen. t/Lsr I ridge bridgeclub 'Hulst' speelde in het Ider van de zomercompetitie de ne- |nde wedstrijd in het gemeenschaps- Intrum 'Den Dullaert' in Hulst 1 werd gespeeld in één lijn met een «aaiende Mitchell met 22 paren, n uitslag: 1 de dames Allaerts-Van Dors- |aer, 2 de dames Biesbroeck-Goossen, 3 ïvrouw Bruyns-de heer Van Wijnsbergen, p heren De Booy-Van Aart. 5 de dames tï'an Hooteghem. Guus Barhorst (links) en Peter van 't Westeinede: Biervliet tegen de rest. BIERVLIET - De wielerdag die vandaag in Biervliet de KNWU- amateurs (18.30 uur) en de A- en C-trimmers van de Zeeuws Vlaam se Trimfederatie (14.30 uur) aan de start brengt zou op het affiche best gebracht kunnen worden als 'Bier vliet tegen de Rest'. In het middag programma komt het lokale trim mersduo Peters/Verplanke met uit stekende winstkansen in actie te gen een gezelschap waarin alle kopstukken aanwezig zijn, in het (avond)criterium voor amateurs krijgen Guus Barhorst, Wilfried de Krijger en Peter van 't Westeinde alle kans om te laten zien dat ze met de besten mee kunnen. Want die 'besten' hebben voor de 43e ronde van Biervliet ingeschre ven. Een peloton van ongeveer ze ventig prijsrijders met alle 'klasbak- ken'. Secretaris Erwin Groosman noemt met trots Twan den Braber (de huidige leider in het na jaarsklassement van Zeeuwsch- Vlaandereni. Rob Bijvank. Toine Goense, Karei van Goethem. Nico en Peter van de Klundert. Louis van Mook. Tommy Post. Ad Prinsen. Rainier Valkenburg, Eric Vereec- ken, Ab Verplanke. Cees Vleugel en Werner Wieme. Allemaal renners die niet alleen 'dicht' kunnen eindi gen. maar die in de slag met de andere Zeeuws-Vlamingen (aange voerd door het Conno van de Sande en Cor Vervaet) ongetwijfeld voor een levendige wedstrijd zullen zor gen. Die 'rest' schrikt de drie amateurs uit Biervliet overigens niet af. Het plaatselijke trio favorieten heeft V dit seizoen al bewezen voor nie mand angst te hoeven hebben. Guus Barhorst liet zich in de aan loop van dit wielerseizoen meestal zien als een onvervaard aanvaller. Dat rendeerde overigens nog niet naar wens. Het peloton profiteerde vaak van die werklust van Bar horst, maar liet hem in de finale met lege handen achter. Alsof de finish meteen na het startschot om de volgende hoek lag, zo ging de Biervlietse renner een aantal wed strijden in. Aan klasse geen gebrek, tactisch niet zo verstandig haalde hij tot nu toe minder prijzen uit de criteriums dan hij door zijn aan valsdrift eigenlijk wel verdiende. En prijzen voor de strijdlust wor den in het amateurkorps maar zel den gegeven. Guus Barhorst beseft zelf maar al te goed dat hij 'anders' moet gaan rijden om met wat meer aanspre kende resultaten thuis te komen. De op Texel geboren en getogen douane-ambtenaar, pas serieus met wielrennen gestart toen hij van dat eiland afkwam (hij was toen 19 jaar. inmiddels 23weet dat tactiek niet zijn sterkste kwaliteit is: ..Ik ben te enthousiast, vlieg er meestal veel te vroeg in. Daarbij komt dat ik in ontsnappingen ook veel werk ver zet. Dat kost enorm veel energie en betekent wel dat ik de echte slag nogal eens mis. Als alles terug bij elkaar gekomen is en ik even een adempauze inlas zijn ze vaak weg" weet Guus Barhorst. Hij schrijft zijn aanvalsdrift toe aan zijn karakter: ..Ik moet er in knallen, dan voel ik me lekker". Barhorst voelt ook dat hij dit seizoen erg gemakkelijk rijdt, bijna zonder pijn meegaat in ont snappingen of gaten dicht maakt. ,,Ik moet me alleen leren bedwin gen, ook eens leren profiteren van het werk van anderen. Tactischer gaan rijden en pas in de finale met de krachten smijten. Dan moet ik toch in de prijzen kunnen rijden denkt Guus Barhorst. Peter van 't Westeinde is een heel andere coureur. Ook hij begon laat met wielrennen, stapte na ander half jaar bij de trimmers vliegensvlug over naar de ama teurcategorie waar hij al direct in de uitslagen voor kwam. In zijn tweede wedstrijd - in Hoofdplaat - reed hij al meteen naar de overwin ning. In andere wedstrijden heeft Van 't Westeinde laten zien een belofte te zijn, maar vooral feeling te hebben voor het moment waarop de beslissing in de wedstrijd valt. Van 't Westeinde accellereert snel, kan solo-rijden en tamelijk rap aan komen. Drie disciplines die hem. gekoppeld aan een goed koersin- zicht. regelmatig vooraan in de klassering brengen. Peter van 't Westeinde is in Biervliet de te klop pen man. Met Guus Barhorst en Peter van 't Westeinde maakt Wil fried de Krijger het Biervliets trio vol. Van de frêle De Krijger is niet zoveel bekend. In het peloton gaat hij door voor een talentrijk renner. Maar dat laat hij in de Zeeuwse wedstrijden weinig zien: De Krijger zoekt zijn werkterrein voornamelijk in België, start nu wel in eigen dorp. De trimmers leggen 60 kilometer af. De winnaar bij de amateurs is na 90 kilometer bekend. TERNEUZEN - Eind juli: voor de meeste voetbalverenigingen is het nieuwe seizoen al weer begonnen. Weliswaar is de competitie nog ruim een maand weg, maar de voorberei ding staat voor de deur. De ene club hervatte vorige week al de training, de andere doet dat deze of volgende week. Wat vast staat is ook dat begin augustus de eerste oefenwedstrijden gespeeld worden, want eind augustus wacht alweer de eerste serieuze test: 26 augustus, de eerste ronde voor de KNVB-beker. Vier dagen later begint de competitie. De oefenprogramma's van de Zeeuws- Vlaamse KNVB-clubs zien er als volgt uit: AXEL: vr 8-8 en zo 10-8 deelname aan toernooi VV Hoofdplaat, di 12-8 Axel - AZVVi 19.00 ui. zO 17-8 deelname aan Oogst toernooi Schoondijke, do 21-8 Axel - Clinge (in het kader van het jubileumtoernooi.aan- vang 19.00 ui. zo 24-8 finales jubileumtoer- nooi (met om 13.00 uur de strijd om de derde en vier plaats en om 15.00 uur de finale I. AZVV: ma 4-8 AZVV - De Meeuwen 19.00 u) (onder voorbehoud), di 12-8 Axel - AZVV (19.00 ),do 14-8 en za 16-8 toernooi AZVV (met deelname van HVV, Steen en Zaam slag). di 19-9 Sluiskil - AZVV (19.00 ul en za 23-8 Kloetinge - AZVV (14.30 u). BIERVLIET: vr 8-8 Groede - Biervliet (19.15 u). zo 10-8 Bioervliet - ODIO (14.30 ul, zo 17-8 Biervliet - Oostburg (14.30 u). do 21-8 Biervliet - Tern Boys (19.00 ui en zo 24-8 Vosmeer - Biervliet (14.30 ui BRESKENS: wo 30-7 IJzendijke - Breskens (19.00 ui. za 2-8 Koewacht - Breskens (19.00 u), wo 6-8 Breskens - Tern. Boys (19. 30 ui, wo 13-8 Breskens - Hontenissei 19.30 ui. zo 17-8 deelname aan toernooi Schoondijke, wo 20-8 Breskens - Hoek 19.00 ui en zo 24-8 Rood Wit W- Breskens (14.30 ui CLINGE: do 7-8 clinge - Corn Boysi 19 -00 ui. za 9-8 MOC'17 - Clinge (16.00 u). do 14-8 Clinge - Kloetinge (19.00 u). za 16-8 Kapelle - Clinge (14.30 ui en do 21-8 en zo 24-8 deelname aan jubileumtoernooi VV Axel. EEDE - De 'Acht van Eede', een wieleromloop voor trimmers, afgelo pen weekeinde in de West-Zeeuws- Vlaamse plaats gehouden, heeft de streekrenners niet kunnen bewegen tot grootse wielerdaden. Een groot peloton regionale favorieten in de A- en C-categorie zag de winst naar Brabant gaan. In de spurt met vier man klopte Marcel Verhaegen uit Schaick zijn medevluchters overtui gend. De tweede en derde plaats op het podium werden door Belgische renners ingenomen, Henk Dees uit Terneuzen moest zich met de vierde klassering tevreden stellen. Een teleurstellende apotheose van een wedstrijd die een vroege beslis sing kende. Louter als een aftasten van het veld bedoeld kreeg de ont snapping van Verhaegen. Brandts, De Klerk en Dees na amper 15 kilometer zoveel ruimte dat het kwartet besloot de vlucht door te drijven. De groep keek de avonturiers op het parkoers lang in de rug. Toen vooraan het tempo geleidelijk opgevoerd werd ge raakten de leiders uit het zicht en ook definitief uit de greep van de hoofd macht. waarin iedereen het vertikte om voor de concurrentie te gaan jagen. Twee renners gingen in de finale (er waren toen nog ruim tien kilometer te rijden) op zoek naar de vluchtgroep. Patrick van Hulle en Carlos Boerman kregen de koplopers wel in zicht, maar bleven op honderd meter 'hangen'. Met die twee rappe jongens op komst duwde men in de spits nog iets harder op de pedalen en bleef zodoende uit de greep van iedere achtervolger. In de sprint haalde Ver haegen het voor drie medevluchters, terwijl Van Hulle Boerman klopte en Willy de Feber de sprint van het peloton won. Uitslag. 1. Marcel Verhaegen Schaick. 2. J Brandt Kaprijke (Bi: 3. R.de Klerk Brug ge (Bi: 4. Henk Dees Terneuzen; 5. op 30 sec Patrick van Hulle Sas van Gent: 6. Carlos Boerman Watervliet (Bi: 7. op 45 sec Wiily de Feber Hoek: 8. Rudi Lammens Oost- burg; 9. F Rombouts Breda; 10 J.de Clerck Brugge (Bi; 11. Patrick van Straten Terneu zen. 12. Bert de Ru.vsscher Aardenburg: 13. Henk Peters Biervliet: 14. Benny Smit Sluiskil: 15. Tonny Veerman Oostburg. Vandaag (maandag) wordt in Bier vliet de 'revanche' gehouden. Die begint om 14.30 uur. Aan de start komen ,4a en C'-categorie. HOEK - di 5-8 Hoek Hernes Gent (19.00 u), wo 6-8 Hoek - Terneuzen (19.00 u),za 9-8 Hoek - Oost kapelle (14.30 u), wo 13-8 Sluis kil - Hoek (19.00 u), za 16-8 Zierikzee - Hoek (14.30-u), wo 20-8 Breskens - Hoek (19.00 u) emn za 23-8 Hoek - Philippine 114.30 u) HONTENISSE: za 9-8 Hontenisse- Wemel- dinge (16.00 ui,, wo 13-8 Breskens - Honte nisse 119.00 u)zo 17-8 Hontenisse - Graauw (14.30 ui. di 19-8 Zaamslag - Hontenisse (19.30 u) en zo 24-8 Lewed. Boys - Hontenis se (onder voorbehoud) HOOFDPLAAT: zo 3-8 Hoofdplaat - Vlissin- gen (14.30 ui, vr 8-8 en zo 10-8 toernooi vv Hoofdplaat imet deelname van Axel, Schoondijke en Corn Boysi, zo 17-8 deelna me aan Oogsttoernooi VV Schoondijke. di 19-8 Ria - Hoofdplaat (19.00 u). zo 24-8 Groede - Hoofdplaat (14.30 ui HVV24: za 2-8 HVV - Zaamslag (18.30 ul. wo 6-8 SDO - HVV (19 00 U). zo 10-8 HVV - Kieldrecht (16.00 ui. di 12-8 HVV - Tem. Boys <19.00 ui. do 14-8 en za 16-8 deelname aan toernooi AZVV. za 23-8 HW - Luchtbal Boys (15.00 ui KOEWACHT: za 2-8 Koewacht - Breskens (19.00 ui. di 5-8 Hulsterloo - Koewacht (19 00 uip za 9-8 Sluiskil - Koewacht (19.00 u). di 12-8 Graauw - Koewacht (19.00 u). za 16-8 Koewacht - Kapelle (15.00 ui, di 19-8 Terho le - Koewacht 19.00 ui en za 24-8 Koewacht - MOC '17 PHILIPPINE: zo 10-8 Philippine - Hulster loo (14.30 ui. dO 14-8 Philippine - Tem. Boys (19.00 u), zo 17-8 Philippine - Lochristie (16.00 ui di 19-8 Zaamslag - Philippine (19.00 ui en za 23-8 Hoek - Philippine 114.30 ui SLUISKIL: wo 6-8 Oostkapelle - Sluiskil <19.30 ui. za 9-8 Sluiskil - Koewacht (19.00 u). wo 13-8 Sluiskil - Hoek (19.00 u). zo 17-8 deelname aan Oogsttoernooi VV Schoon dijke. vr 22-8 Sluiskil - Vogelwaarde (in het kader van het jub.toernooi van dse VV Axeli en zo 24-8 fi.iales jub.toernooi VV Axel STEEN: za 9-8 Kloetinge - Steen (14.30 ui. do 14-8 en za 16-8 deelname aan toernooi AZVV. di 19-8 Steen - Kemzeke (19.30 ui. do 21-8 Kieldrecht - Steen (19.00 u) en zo 24-8 Steen - Walcheren! 14.30 ui TERNEUZEN: wo 6-8 Hoek - Terneuzen (19.30 ui. za 10-8 Tem.Boys - Terneuzen (14.30 u), wo 13-8 Terneuzen - Ria (19.00 u) vr 15-8 Terneuzen - „zo 17-8 Vosmeer - Terneuzen (14.30 ui di 19-8 Terneuzen - Heeze (19.00 u). do 21-8 Temeuzen - t Straatje en za 23-8 Serooskerke - Terneuzen (14.30 ui TERNEUZENSE BOYS: wo 6-8 Breskens - Tern Boys (19 30 ui. za 9-8 Tern. Boys - Terneuzen 14.30 u„di 12-8 HW - Tem. Boys 19.00 ui. do 14-8 Philippine - Tem. Boys (19.00 ui. za 17-8 en zo 18-8 trainings- weekeinde Eindhoven, di 19-8 Tern. Boys - Oostburg (19 00 ui. do 21-8 Biervliet - Tem. Boys (19.00 ui en za 23-8 VV Rhoon - Tem Boys 114.30 ui VOGELWAARDE: zo 3-8 Vogelwaarde 1 - Vogelwaarde 2 14.30 ui. za 9-8 Vogelwaarde - Yerseke G4.30 ui. wo 13-8 Vogelwaarde - IJzendijke (19.00 ui.zo 17-8 Vogelwaarde - Lewed. Boys (14.30 u) en vr 22-8 en zo 24-8 deelname aan jub.toernooii VV Axel IJZENDIJKE: wo 30 7 Ijzendijke - Breskens (19.30 ui. zo 3-8 IJzendijke - Vlissingen 2 (14.30 u), zo 10-8 IJzendijke - SDO (14.30 u), wo 13-8 Vogelwaarde - IJzendijke (19.30 u), vr 15-8 Corn Boys - IJzendijke (19.30 u), di 19-8 Ijzendijke - GPC (19.30 u). do 21-8 Terneuzen - IJzendijke (19.30 u) en zo 24-8 Oostburg - IJzendijke (14.30 u) ZAAMSLAG: za 2-8 HVV -Zaamslag! 18.30 u). za 9-8 Ria - Zaamslag (14.30 ui, ma 11-8 Zaamslag - Philippine (19.30 u). do 14-8 en za 16-8 deelname aan toernooi AZW di 19-8 Zaamslag - Hontenisse (19.00 u) en do 28-8 Hoofdplaat - Zaamslag (19.00 uur, onder voorbehoudt OOSTBURG - In het Eenhoorn-toer nooi zijn dit weekeinde de eerste 50 partijen gespeeld. In het dames-enkel C leverde dit al de eerste kwartfina- listes op. De Duitse Pia Wissing plaatste zich door een 7-5, 6-4 winst op Marleen Vermeersch. Ellen van de Kerk uit Son kwam met 6-1, 6-2 tegen Thea van de Bosche uit Oostburg snel bij de laatste acht, evenals Anne- marie Robesin uit Hoek, die met 6-2, 6-3 Annemarie Sampon uit Oostburg uitschakelde. Derde geplaatste Ron van Remortel moest het schema van het herenenkel C verlaten na zijn tweemaal 6-4 verlies op G. Mc Gillary. Alain Pot en Geert van der Heijden uit Son gaven hun visitekaartje af in deze categorie. Alain Pot versloeg Stephan Steijaart uit Oostburg. onlangs finalist C2 in Sluis, met 6-3, 7-5. Geert van der Heijden nam met 6-0, 6-4 organisator Paul de Bruyckere op de korrel. Maarten Wolterink uit Ha- zerswoude diende zich ook als moge lijke kanshebber aan. Eric Marteijn uit IJzendijke bleef met 6-0 en 6-4 kansloos. Het herenenkel B heeft nog maar één keer acte de présence gegeven. Mare Albers uit Terneuzen nam met 6-3, 3-6 en 6-3 tegen Wim van Tilt uit Son de eerste horde. Vanavond zal de strijd in deze categorie pas echt los branden. AXEL - Erick Fijnhaut toonde zater dag in Axel in de fietscrosswedstrijd weer eens zijn alleenheerschappij in de oudste leeftijdscategorie. De Oost burger won alle manches en liet vooral in de derde en laatste manche zien hoe groot zijn overwicht is ten opzichte van de rest van het deelne mersveld. Na een rustige start, fietste hij naar de kop van het peloton, liep vervolgens een eind van de rest weg, nam wat gas terug, waardoor de groep weer kon aansluiten, om ver volgens, toen bij sommigen de hoop ging leven dat het dan eindelijk zou gelukken om Fijnhaut te kloppen, gewoon van ze weg te fietsen en toch nog met voorsprong de rit winnend af te sluiten. Ook bij de 13 jarigen werd het een Nederlandse oveiwinning. Hier ging de zege naar Rini Datthijn. die al zijn zuiderburen de baas bleef. Hoewel Datthijn hier heel wat meer inspan ningen voor moest leveren dan Fijn haut. slaagde hij er toch in om alle drie de manches winnend af te sluiten. Vooral in de tweede manche moest Datthijn alles geven om zich zijn belagers. Erwin Serfaty en Jeffry van den Daele. van het lijf te houden. Het spannends verloop kende onge twijfeld de strijd bij de 11 jarigen. Jimmy Vermeire moest hier in de eerste manche genoegen nemen mat een derde plaats, maar wist in de overige twee manches Dennis de Maertelaere op de finishlijn te ver slaan. Dit leverde de man uit Sluis evenveel punten op als zijn Belgische rivaal, maar dankzij de twee reeksze ges werd hij toch eindoverwinnaar. In de meisjes A categorie toonde de regerende Belgische kampioene Ann de Koek weer haar meesterschap. Ook nu gelukte het weer niemand om haar van de hogste trede van het ere-schavot te verdringen. Er bestaat dan ook geen twijfel over, dat zij haar titel binnenkort zal prolonge ren, want haar puntenvoorsprong in de strijd om deze titel is al zo groot, dat deze haar alleen door een wonder nog kan ontgaan. Jongens 5 jaar: 1 Donnie Birger; 2 Jurgen de Maat: 3 Steven Hauwaert. 6 jaar. 1 Joost van Meerhage; 2 Marco Datthijn. 7 jaar: 1 Loduvic Slagmulder: 2 Wim van Hijfte; 3 Filip Dupré. 8 jaar: 1 Heikky de Smet; 2 Tom de Vrieze: 3 David van Spijbroeck. 9 jaar; 1 Timothy Taats 2 Bart van Hijfte; 3 Donny Buysrogge 10 jaar: 1 Loek de Rijk: 2 Eddy Coussens: 3 Danny Schaut. 11 Jaar: 1 Jimmy Vermeire: 2 Dennis de Martelaere; 3 Jeffrey Verplanke. 12 jaar: 1 Geoffry van Damme; 2 Torsten de Maat. 3 Cris de Rudder. 13 jaar: 1 Rinie Datthijn; 2 Erwin Serfatie: 3 Jeffrey van den Daele 14 jaar: 1 Tom Steels; 2 Piet Bogaert: 3 Peter Vermei re. 15 jaar 1 Larry Crombach: 2 Erwin Schijvens 16 jaar en ouder: 1 Erick Fijn hout; 2 Cris Vercau.eren: 3 Luc Vervoort. Meisjes A: 1 Ann de Koek: 2 Sandy de Pannemaeker; 3 Lydia Ferket. B 1 Inge Heyvaert; 2 Veronique Logé: 3 Veerle Dick. C: 1 Kim van Loo; 2 Mariska Verplanke: 3 Kelly de Kok. D: I Sindy Diricx; 2 Ilse Heyvaert; 3 Melinda van den Daele. E: 1 Barbara de Ruiter; 2 Linda de Bruickere: 3 Caroline Geluk. F: 1 Pascaline van Cleem- put: 2 Anja Le Grande; Grace Sack. Vetera nen: 1 Marnix van de Voorde: 2 Herve van Hauw lert: 3*Roger Saey. Remco de Waard ontvangt instructies van instrukteur Wout Bakker, tenuijl een aantal mede-cursisten mee luisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 23