Doelpuntenfestijn bij Lewedorpse Boys Ellebogenwerk ligt Van Eenennaam niet NAC: bescheiden scor in duel met Breskens PZC/ sportkrant MIDDELBURGER (16) DRINGT DOOR TOT DE FINALE A/B Bermuda alsnog bij boycotgroep Steaua Boekarest speelt in Breda NAC- DOELMAN WIL REVANCHE NA VERLOREN SEIZOEN 14 Sterker Onbevangen Uitslagen Inventaris Poep Gemoedelijkheid ZEEUWS- VLAAMSE PLOEG HOUDT BRABANDERS OP 3-1 MAANDAG 28 JULI 1986 Walter Montenarie werkt over op toernooi MLTC MIDDELBURG - Frank Stienen kon zijn ongeduld nauwelijks verbergen. „Kunnen we zo langzamerhand niet eens beginnen", zo vroeg hij zich vlak voor de finalepartij tegen Middelburger Walter Montenarie af. Stienen werd zondag op de wachtlijst geplaatst, omdat de overige tegenstanders van Montenarie in het enkel- en dubbelspel zich bijna stonden te verdringen. De 16-jarige speler van MLTC was in de laatste dagen van het Maeneblusschers- toernooi op zoveel fronten actief, dat hij tijd tekort kwam. Zijn opponent in de A/B-finale moest daarom geduld hebben, omdat de wedstrijdleiding besloot Montenarie enige ogenblikken rust te gunnen aan het slot van het toernooi. Vlak na de finale in het gemengd dubbel, die Montenarie samen met Sacha Biondina op zijn naam schreef, kreeg de Middelburger de gelegenheid een paar tellen uit te rusten en iets te eten alvorens voor de laatste keer aan te treden. De confrontatie met Frank Stienen betekende voor de MLTC-er de derde finale op een dag en de tiende partij in het.weekeinde. Eerder versloeg hij in de heren enkele C- finale Jan Goense uit Ovezande. De eindstrijd in het heren enkel AB bracht hem geer. succes, maar een verrassing was dat al niet meer. De vermoeidheid bij Walter Montena rie was meer dan begrijpelijk. Na zijn optreden tijdens het Nederlands jeugdkampioenschap tot en met zes tien jaar in Groningen reisde hij deze week halsoverkop naar Middelburg om daar zijn opwachting te maken in het Maeneblusschestoernooi van zijn club MLTC. ..De afspraak was dat hij woensdag met zijn eerste wedstrijd zou beginnen, maar op woensdag moest hij nog in Groningen spelen, terwijl we gedacht hadden dat hij maandag of dinsdag al naar huis had gekund", verklaarde Remco Maan dag, de trainer van de jeugdige Mid delburger. De wedstrijdschema's in Middelburg werden in allerijl aangepast zodat Montenarie alsnog in actie zou kun nen komen. Officieel is deelname aan twee toernooien tegelijk niet toege staan, maar dankzij de coulante hou ding van de wedstrijdleiding kon hij alsnog deelnemen aan het toernooi in Middelburg. Een en ander hield wel in dat de talentvolle Atheneum-scho lier in zeer korte tijd een flink aantal partijen moest afwerken. Aangezien ook de weersomstandigheden tegen zaten kreeg Montenarie in drie dagen tijd twaalf partijen af te werken in het heren enkel A/B, het heren enkel C en het gemengd dubbel. Remco Maandag, die deze week zelf het slachtoffer werd van de daden drang van zijn pupil en met 6-3, 7-6 verloor in de kwartfinale van het enkel A/B. Maandag: „Ik vermoed dat hij toch wel sterker is dan ik. maar aan de andere kant heb ik sinds de Zeeuwse kampioenschappen geen bal meer geslagen. Ik ben benieuwd hoe het gegaan was, als ik getraind was geweest". Remco Maandag, de nummer twee van de Zeeuwse titelstrijd, moest er nu echter aan geloven en dat was voor de blonde Middelburger nog wel te verkroppen. Diep in zijn hart koestert Maandag hoge verwachtingen van Montenarie, die de laatste twee jaar als een komeet omhoog geschoten is. ..Wat ik er echt van verwacht zeg ik maar liever niet. Je hebt namelijk kans dat het er r.iet uitkomt en dan word ik er over twee jaar misschien wel mee geconfronteerd". Toch besef te hij zondag dat de nuchtere cijfers voor zich spreken. De progressie van Montenarie is onmiskenbaar. Twee jaar geleden speelde hij nog op D- niveau, vorig jaar klom hij naar Cl en kenners zien hem het volgend seizoen al op B-niveau spelen. Vorig jaar zomer kon de Middelburgse scholier nog geen C-toernooi winnen, maar rond de kerst was het ineens drie keer raak en er is nog altijd sprake van vooruitgang. In zijn finalepartij tegen Frank Stie nen bleek duidelijk dat Walter Monte narie op weg is een Zeeuwse topper van formaat te worden. ..Eigenlijk is hij deze week goed doorgebroken", vond Maandag. Stienen. een A2-spe- ler en dus drie niveau's hoger spelend dan zijn jonge opponent, had de han den vol aan de MLTC-er, die onbevan gen speelde en het niveau van de wedstrijd zeker niet nadelig beïn vloedde. Na het 6-2-verlies in de eerste set leek Montenarie in de tweede set zelfs op een sensatie af te stevenen door met 3-0 voor te komen. Via 3-2 werd het 4-2 voor de Middelburger, maar daarna was het initiatief aan Stienen. die gedecideerd doorstoom de naar 6-4. „Maar het was een prach tige finale", oordeelde Maandag tevre den. In het dames enkel A/B was er even eens een verliezende Zeeuwse finalis- t(e). De Thoolse Judith van de Berge, uitkomend voor het Goese TSI was in de eindstrijd niet opgewassen tegen de sterke Westduitse Steffi Pegel uit Krefeld: 6-3, 6-2. Judith van de Berge had de finale overigens op vrij simpe le wijze bereikt. In de halve eind strijd, tegen Henn.v Slotboom uit Lunteren, zegevierde ze door een blessure van haar tegenstandster. Na 6-4 en 4-6 moest Slotboom in de derde set, bij een 1-0-stand in haar voor deel, opgeven met een enkelblessure. „Zaterdag en zondag moest hij in totaal tien wedstrijden spelen. Ja, dat is eigenlijk te veel, maar dat was nauwelijks te voorzien", aldus trainer V/alter Montenarie geflankeerd door Katja Lazonder (links) winnares in het dames enkel C en de Westduitse Steffi Pegel, die het toernooi won in de categorie dames enkel A/B. De uitslagen van het toernooi in Middel burg: halve finales heren enkel A-B Frank Stienen iSoni-Dirk Kaliebe iKrefeld) 6-4. 6-4: Walter Montenarie (MLTCi-Bart van der Feen (Halve Maan) 6-0, 6-1. Finale: Stienen-Montenarie 6-2, 6-4. Dames enkel A-B halve finales: Henny Slotboom (Lunteren)-Judith v.d. Berge (TSI) 6-4, 4-6, 0-1 (Slotboom geeft op i.v.m. blessure); Katja Lazonder (Elburg)-Steffie Pegel (Krefeld) 7-5, 6-0; finale Steffie Pegel- Judith v.d. Berge 6-3, 6-2. Heren enkel C halve finales: Walter Monte narie (MLTC)-Rob Carol (MLTC) 4-6, 6-1. 6-1: Andr'e Bedenbecker (WDi-Jan Goense (Ovezande) 6-4. 6-3; finale Montenarie-Be- denbeeker 6-2, 4-6. 6-4. Dames enkel C halve finales: Michelle Stüger iDriebergeny-Katja Lazonder (El- burg) 3-6. 1-6; Helen Titiheru (MLTC)-Chan- tal van Schelven (TSI) 3-6. 6-3, 6-2; finale Lazonder-Titiheru 6-3. 6-2. Heren enkel D halve finales: Ronald de Jonge (Heinkenszand)-Hein van Beek (Lun- tereni walk-over Hein van Beek; Egon St'uhlen (WD)-Edwin de Lange (MLTC) 2-6, 6-3. 6-2; finale St'uhlen-Van Beek 3-6, 4-6. Dames enkel D halve finales: Tessa Witte- man (MLTC)-Ingrid Pinzler (Keulen) 6-2, 2-6. 6-4: Ellen de Jong (Kruiningeni-Ingrid de Vries (MLTC) 6-2. 6-1: finale De Jong- Witteman 7-5, 6-2. Finales dubbelspel: heren dubbel C Beden becker Bedenbecker-Klein Molekamp/Van Doorn 3-6, 6-0, 7-5. Dames dubbel C Buys/ Van Schelven-Brand/Terwiel 6-3, 6-2. Ge mengd dubbel C Biondina/Montenarie-Jan- sen/Jansen 5-7. 6-4, 6-3. Heren dubbel D Van Beek/Van de Hudding-Van Eijzeren/Jacobs 6-4. 6-2. Dames dubbel D Dominicus/De Jong-Van Dijk/Luitwieler 6-3. 6-3. Gemengd dubbel D Pienzler SPhlen-Van Leerzum/De Boer 6-3. 6-3. Frank Stienen won het heren enkel AiB door Walter Montenarie te ver slaan. EDINBURGH (RTR) - Twee dagen na het begin van de Gemenebest Spelen in Edinburgh, heeft Bermuda zich alsnog aangesloten bij een boycot. Donderdag gaf de afvaardiging nog acte de presence bij de opening van de Spelen in de Schotse hoofdstad. Za terdagochtend besloot het Olymisch Comité van het eiland zich toch aan te sluiten bij de 26 landen die de Spelen niet bijwonen uit protest tegen de weigering van de Britse regering eco nomische laatregelen te nemen tegen Zuid-Afrika. Team-chef John Morbey, die een ploeg leidde van acht atleten en vief officials, was niet erg gelukkig met het besluit. „IK denk dat deze beslissing de sport in Bermuda niet ten goede zal komen". Van de groep die in Edinburgh aanwezig was, kwam er op de eerste dag slechts een in actie: Victor Ruberry op de 100 meter schoolslag. Hij kwalificeerde zich niet voor de eindstrijd. Ironisch genoeg werd hij gediskwalificeerd. LEYVEDORP - Steaua Boekarest, dit jaar winnaar van de Europacup voor landskampioenen, komt vrijdag 6 au gustus naar Breda om een oefenwed strijd te spelen tegen NAC. Dat vertelde de vice-voorzitter van de Brabantse eerste divisieclub Han van Dinther zaterdag te Lewedorp tijdens een wedstrijd van NAC tegen Lewe dorpse Boys. De Roemenen hebben beloofd met hun sterkste opstelling in het veld te verschijnen en zijn volgens Van Dinther alleen in Nederland te bewonderen tegen NAC. Daarna rei zen ze door naar een toernooi in Italië. De wedstrijd in het NAC-stadion be gint om 19.30. LEWEDORP - Cijfers bedriegen soms. Dat kan gezegd worden van de wedstrijd die NAC zaterdag avond speelde tegen Lewedorpse Boys. Hoewel de Bredase eerste divisieclub een indrukwekkende uitslag boekte door met 14-1 te winnen, was de overmacht van NAC niet groot genoeg om het doel van de Zeeuwse zondagsvier deklasser voortdurend te kunnen belegeren. De eerste vijfenveertig minuten slaagden de betaalde voetballers er niet in om hun tegenstanders vol doende onder druk te houden op het Lewedorpse sportterrein. De ruststand was dan ook 'slechts' 1-4. Maar in de tweede helft sloeg NAC hard toe met tien doelpunten. Van af het begin was al duidelijk dat Lebo ook niet van plan was om NAC maar te laten komen. Door twee voorstpppers te posteren wisten de mannen van Toon Menheere de Bredanaars lange tijd ver buiten hun strafschopgebied te houden. Probeerde NAC het vervolgens met lange voorzetten, dan werden die bijna altijd een prooi van de robuus te doelman Gerard Nagelkerke. „Zelf voetballen en niet overlaten aan die anderen", had de Lewe dorpse coach zijn ploeg voor de wedstrijd bovendien als bood schap meegegeven. Doordat het team de aanval zocht zonder de bal in paniek weg te knallen, werd de krachtmeting met NAC voor de ongeveer tweehonderdvijftig toe schouwers. Na ruim tien minuten waren het de Bredanaars die de score openden. Marcel Brandts speelde Peter Re- mie in de diepte aan. die op zijn beurt de Engelse spits Paul Bannon bediende: 1-0. Meteen daarna moest Nagelkerke nog reddend optreden bij een van dichtbij afgevuurde kopbal door Wim van Dongen, doch even later trok Lewedorpse Boys verrassend de stand gelijk toen Remijn in twee pogingen doel trof: 1-1. Pas na bijna een half uur speeltijd kon NAC weer op voorsprong ko men, door Guus van der Borgt. Voor rust deden Bannon en Flight er elk een doelpunt bij. Het wedstrijdbeeld veranderde na de thee. NAC ging op dezelfde voet verder met combineren op tempo, maar Lebo was conditioneel niet langer bij machte om dat eveneens te doen. Jack Swerus (twee maal). Van der Borgt, uitblinker Remie en Bannon hadden al heel wat doel- puntjes voor NAC bij elkaar ge sprokkeld, voordat Korstanje na een half uur met een afstandsschot de Bredase doelman Jan Forman- noy (hij verving Van Eenennaam na rust) op de proef kon stellen. Ook Ad Menheere waagde nog een po ging met een kopbal, eveneens zon der succes. Remie, Schrijvers, For- mannoy (penalty). Brandts en Van der Borgt legden tenslotte de eind stand vast. Doelpunten: 11. Bannon 1-0: 16. Remijn 1-1; 26. Van der Borgt 2-1; 33. Bannon 3-1; 37. Flight 4-1; 52. Swerus 5-1: 58. Van der Borgt 6-1; 59. Remie 7-1; 62. Bannon 8-1; 68. Swerus 9-1; 75. Remie 10-1; 76. Schrij vers 11-1; 83. Formannoy 12-1 (penalty); 86. Brandts 13-1; 89. Van der Borgt 14-1 Beeld uit het duel tussen NAC en Lebo. Ton van Eenennaam waait uit op de dijk bij Zoutelande tussen twee trainingen van NAC in. ZOUTELANDE - Ton van Eenennaam heeft een rotseizoen achter de rug. De 30-jarige Zeeuwse doelman van het Bredase NAC werd het afgelopen jaar aan beide ellebogen een keer geopereerd en het seizoen ervoor was het ook al een keer raak. Door al dat ellebogenwerk kwam Van Eenennaam het laatste jaar slechts veertien keer in actie. „Ik heb wel twijfels gehad of het zinvol was om door te gaan, maar het begint bij mij al te kriebelen als ik een dag niet voetbal", zegt de oud-Vlissinger, die in de nieuwe competitie wil bewijzen nog niet afgeschreven te zijn. „Ik ben uit op revanche voor het seizoen dat ik achter de rug heb". Hotel-pension-restaurant Haga in de luwte van de Zoutelandse dui nen. De thuisbasis van NAC gedu rende drie dagen trainingskamp in Zeeland. Ton van Eenennaam dolt wat met collega's. De Zeeuwse doel man had voorspeld dat zijn ploeg een dag eerder met 8-2 van Colijns- plaatse Boys zou winnen. Het werd uiteindelijk 8-0. „Ik had er natuur lijk wel twee door kunnen laten, dan had ik vijftig gulden gewonnen, maar waarschijnlijk had ik dan hon derd gulden boete gekregen". Slagregens teisteren die zaterdag de volgestroomde Walcherse toeris tenplaats, waar vakantiegangers hun heil zoeken onder paraplu's en plastic. De selectie van NAC rust uit tussen twee trainingen. Edy de Schepper, de andere Zeeuw van NAC, is dan al naar huis, geveld door een keelontsteking. De sfeer is wat landerig. „Toch verveelt zo'n trainingskamp me niet. Het is goed voor de sfeer en elk jaar beleef je het weer anders. Het hoort er nu een maal bij, dat afzien. Hier leg je de basis voor de competitie", aldus Ton van Eenennaam, nadat hij ter- wille van de fotograaf de stormach tige wind op de duinen heeft getrot seerd. Na tien jaar behoort Ton van Een ennaam zo langzamerhand tot de inventaris bij NAC. De Zeeuwse doelman werd ooit uitgeleend aan het Belgische Sint-Niklaas, maar na een seizoen was hij al weer terug in Breda, waar hij met open armen ontvangen werd. Toch zal hij in zijn elfde seizoen weer moe ten knokken voor een plaats onder de lat. Na alle blessureperikelen heeft NAC het zekere voor het onzekere genomen door Jan For mannoy te contracteren. „In de maatschappij moet je steeds bewij zen dat je er nog bijhoort en zo is het ook in het voetbal. Die concur rentie houd je op scherp, dat knok ken kan geen kwaad, anders sluipt er misschien ook wel wat gemak zucht in". Bovendien is hij na een decennium nog altijd niet uitgekeken op NAC. Van Eenennaam weet waar hij thuishoort, hij kent z'n plaats. „We hebben een keer een jaar lang mee gedaan in de subtop van de eredivi sie, maar het seizoen erop zat ik uitgeleend en wel bij Sint Niklaas. Zo betrekkelijk is het allemaal. Meer zit er voor mij niet in en ik ben al lang blij dat ik betaald voetbal speel. Ooit heb ik de illusie gehad nog eens bij een topclub als Ajax of Feyenoord te spelen, maar op een gegeven moment houdt dat op. Ik heb nu een gezin en een wereldbaan als huismeester van een sportcen trum in Breda. Meer heb ik niet te wensen". Niettemin komt Van Eenennaam af en toe tijd tekort. Naast het voetbal werkt hij veertig uur in de week. Rennen en vliegen dus. „Ik leidt een heel druk leven, maar ik ben graag bezig. Ik wil graag betaald voetbal blijven spelen. Ik beschouw mezelf ook als een echte prof. In een luie stoel kun je altijd nog wel eens gaan zitten en terug naar de amateurs ook. Ik wil doorgaan zolang het gaat. Uit Breda ga ik in elk geval nooit meer weg. Misschien dat ik ooit nog eens een jaartje bij Vlissin- gen ga spelen. Ja. dat hou ik alle maal nog wel bij, maar verder weet ik niet wat ik nu in Zeeland zou moeten zoeken behalve m'n familie. In de vakantie mis ik het strand en de boulevard, maar voor de rest doet het me niet veel meer". Met NAC gaat Van Eenennaam zijn derde jaar eerste divisie („valt wel mee als je er al tien jaar zit") in. Het avondje NAC trok een paar jaar geleden nog dik tienduizend man, maar de kale plekken op de tribu nes zijn in de loop der jaren steeds groter geworden. „Ze komen met poep in hun broek naar Breda", zei Van Eenennaam nog niet zo gek lang geleden. Maar van die betover ing is niet veel meer over. „Toch moet dat avondje NAC weer zo snel mogelijk een begrip worden. Boven dien moet NAC ook weer zo snel mogelijk terug naar de eredivisie. Er leeft nu ook wat in deze groep. Ik merk weer iets van gretigheid. Er wordt hard gewerkt, goed getraind en veel gelachen. De sfeer is weer goed en die was vorig jaar juist een beetje weg. Er werd te veel gekan kerd. Wat ik nu zie lijkt mee een uitstekende basis voor het komend seizoen. Zelfs als ik geen basisspeler ben, blijf ik knokken. Ik zie het aantrekken van Formannoy ook niet als een motie van wantrouwen. Je moet re'eel zijn: ik ben drie keer geopereerd pn NAC wil een fitte keeper, anders kost het punten". „Het gaat nu weer redelijk goed met m'n ellebogen. Een week of drie geleden moest ik terug op controle en die specialist was er eigenlijk niet zo goed over te spre ken, maar ik heb er nu niet veel last van. Ik heb er trouwens wel een tijd mee gesukkeld. Steeds last van ontstekingen. Nu is links en rechts de slijmbeurs verwijderd en zijn er wat korrels van het bot gehaald. Ja, het zal wel een typische kee persblessure zijn. Alleen al op de training ga je tientallen keren naar de grond. Ik speel nu ookTnet van die dikke elleboogbeschermers, an ders red ik het niet meer". Leen Looijen, de kersverse trainer van NAC stapt op dat moment binnen. Hij heeft Van Eenennaam even nodig, maar trekt zich schie lijk terug als hij ziet dat zijn doel man 'in gesprek' is. „Het kan nog wel even wachten", typeert Looijen de gemoedelijkheid bij de Bredase club. Behalve Looijen zijn er meer nieuwe gezichten in Breda. Zo zijn bijvoorbeeld Rob Lantsbergen (oud-PSV) en Marcel Brandts (RKC) aangetrokken en nam oud- RKC-voorzitter Han van Dinther zitting in het bestuur. Alleen Adrie van Kraay zette een punt achter zijn loopbaan. „We moeten een goed seizoen kunnen draaien. Ik kan trouwens al prima overweg met Jan Formannoy. Samen gaan we de jeugdkeepers trainen Daar schort het bij veel clubs aan. Zelf heb ik dat altijd gemist, maar meestal wss ik zo bezeten dat ik zelf ging trai nen". „Ik heb verschrikkelijk veel zin in het komend seizoen ondanks dat ik er voor zal moeten knokken. Ik heb op de operatietafel wel eens ge dacht: waar ben ik nu mee bezig. Als je er voor de tweede keer ligt is het al iets gemakkelijker en nu we bezig zijn voor de nieuwe competi tie weet ik het weer precies. Ik wil zo lang mogelijk mee in het betaal de voetbal". BRESKENS - De laatste wedstrijd van NAC in Zeeland ter voorberei ding op de competitie betaald voet bal tegen Breskens eindigde in een matige 3-1 zege voor de Brabanders. De nieuwe Breskens-trainer Jaap van Maris had de Brabanders tegen Le wedorpse Boys gezien en wist hier door de kwaliteiten van de tegen stander in te schatten. „Ik heb in Lewedorp schitterende doelpunten gezien van met name Paul Bannon en Guus van de Borgt. Vandaag is mij Breskens niet tegengevallen. Je moet niet vergeten, dat topscorer Henk Ottens en laatste man Tonnie van Voren vanwege vakantie ontbraken". Daardoor moest Van Maris wat sleu telen aan het elftal, maar de ervaren oefenmeester was zeker tevreden over de nieuwe aanwinsten voorin Hans Rieteco (ex-Aardenburg) en Johnny Livramento (ex-Middelburg). NAC-trainer Leen Looyen moest door het ontbreken van Edy de Schepper en Rob Landsbergen vanwege ziekte een nieuw centraal verdedigingsduo inpassen. ..Maar daar is het resultaat niet aan te wijten. We hebben van morgen (zondag) nog twee uur op het strand getraind. De kaars was op. maar over het eerste half uur ben ik niet ontevreden. In de tweede helft heb ik mijn beste spelers - Marcel Brands, Wim Flight. Paul Bannon en Peter Remie - naar de kant gehaaid en dat is mede de oorzaak, dat de overwinning beperkt is gebleven tot 3-1". Maar dat is niet het enige ex cuus. De Zeeuws-Vlaamse derdeklas ser blijkt dit seizoen over meer poten tieel te beschikken dan vorig jaar. Vooral Hans Rieteco lijkf. zonder meer een aanwinst voor Breskens. Dat bleek vooral toen de beweeglijke spits op een sublieme wijze de gelijkmaker scoorde. De wedstrijd begon voor Breskens niet florissant. Na acht minuten speel de Peter Remie zich vrij aan de rech terkant en diens voorzet werd aan de tweede paal door Paul Bannon achter doelman Rob Gruben fraai binnenge- kopt (1-0). NAC bleef de wedstrijd beheersen en combineerde naar har telust. Vooral het rechtersverdedi- gingsblok bij Breskens met Menno Clarisse (ex-RCS) en Ko Mookhoek kwam in grote problemen. Doelman Gruben bleek echter een betrouwbaar sluitstuk, toen hij tot twee keer toe een inzet van Guus van de Borgt op schitterende wijze wist te keren. In de twintigste minuut viel plotse ling de gelijkmaker. Robbie de Muynck stuurde Hans Rieteco weg en het doorzetten van de spits werd beloond met een simpel tikje achter de verbouwereerde doelman Jan For mannoy (1-1). Breskens putte moed hieruit en kreeg meer greep op d wedstrijd. Niettemin zou Paul Ba non vlak voor rust na een goe voorbereide combinatie tussen ui blinker Marcel Brands (ex-RKCI e Wim Flight NAC wederom aan ee voorsprong (2-1) helpen. In de tweede helft viel er nog weinig t beleven. Breskens had achterin - m de door Camiel van Rattingen op d positie van laatste man te zetten e Bennie Pielaat door te schuiven na de rechtsbackplaats - de zaken l onder controle. Maar zoals gezegd d wissels bij NAC waren daar nie vreemd aan. Hans Rieteco kreeg n een buitenspelsituatie nog een kee een open doelkans, maar NAC-doe man Ton van Eenennaam (Lee Looyen: „Hij moet de concurrenti aan met Formannoy") wist via ee handsbal buiten het strafschopgebie de spitsspeler het scoren te belette" Door het uitvallen van Wim van Do gen moest Marcel Brandts noodg dwongen terug invallen en de spelb paler gaf in de allerlaatste minuu Marcel van Helmond de gelegenhei de score (3-1) een wat beter aanzient geven. Breskens-NAC 1-3. De doelpunten: 8e minuut Paul Banno; 0-1; 22e min. Hans Rieteco 1-1; 41e roH| Paul Bannon 1-2; 90e min. Marcel va Helmond 1-3. Scheidsrechter Peter gaert. Aantal toeschouwers: 600.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 14