Kritiek op geringe opkomst Middelkamp bij jeugdwielrennen BUNKEREN Timman en Van der Wiel nu in de achtervolging PZC/ sportkrant Danny Blind scoort twee keer voor Ajax Ben Johnson blijft boven tien seconden NEDERLANDERS BOEKEN BEIDEN EEN OVERWINNING KOM NAAR DE KUIP GROTE PRIJS VAN WEST-D UITSFORMULE 1 WÊÊmm TACHTIG DEELNEMERS IN AXEL Federatiebeker voor VS-ploeg Lammertink weer in koers Honkballers komen tekort in prestigeduel Tweede plaats Van der Endt 1en3Augustus'86 f\L Lotto Cijferspel W-5 spel Westduitse lotto Belgische lotto 13 Dressuur Uitslagen FEYENOORD SANTOS F.C. r EVERTON WERDER BREMEN BAANDAG 28 JULI 1986 Danny Blind. DEN HAAG (ANP) - In zijn serie oefenwedstrijden heeft Ajax, zonder de aan zijn enkel gebles seerde Van Basten, zaterdag avond in Arnhem voor 4500 toe schouwers met 4-2 van eerste- divisieclub Vitesse gewonnen. Danny Blind scoorde twee keer voor de Amsterdammers. Landskampioen PSV versloeg in eigen huis de Westduitse ploeg Bocholt met 6-0. Jurrie Koolhof maakte twee doelpun ten. De belangrijkste gegevens van de wedstrijden van zaterdag zijn: Arnhem: Vitesse - Ajax 2-4 (1-1). Van de Brom scoorde twee keer voor Vitesse, Bosman, Blind (2) en Schol ten maakten de doelpunten van Ajax. Toeschouwers: 4500, scheids rechter Hobé, gele kaart: Rijkaard. Eindhoven: PSV - Bocholt (WDI) 6-0 (4-0). Doelpunten van Thoresen (3). Koolhof (2i en Valke. Toeschou wers: 3000. Heerenveen: Heerenveen - Den Bosch 0-2 (0-2). Doelpunten Van der Linden en Gilhaus. Scheidsrechter Bulthuis, toeschouwers: 1600. Kerkrade: Roda JC - Sparta Praag ITsj) 1-6 (0-3). Skuhavry. Hasek, Denk (2) en Novak (2) scoorden voor Spar ta. Brandts maakte op de stand 0-6 de tegentreffer. Scheidsrechter Van Ettekoven. toeschouwers: 3000. Katwijk: Quick Boys (eerste klas se zaterdag) - FC Den Haag 0-2 (0-1). Doelpunten van Boere en Lems, 1000 toeschouwers. Rijswijk (N-B): Rijswijk (vierde klasse zaterdag) - RKC 1-7. Treffers van RKC van Hutten en Kaya (2), Van Velzen. Gouvernante en Lam- mers. FC Utrecht heeft de vijfde editie van het Den Helder Maritiem- voetbaltoernooi gewonnen. In de finale op de Streepjesberg versloegen de Utrechters, een week in trainingskamp in de marine-stad, Sparta met 2-0. Fortuna won in de strijd om de derde plaats met 7-0 van een Helderse selectie. Finale Maritiem-toernooi Den Hel der: FC Utrecht - Sparta 2-0, 14. Van Loen 1-0. 62. Fraser 2-0. Scheidsrech ter: Van Swieten. Toeschouwers: 2100. 1 Om de derde plaats: Fortuna - Hel ders elftal 7-0 (2-0). Doelpunten: Evers 3. Koevermans, Lens. Linford en Van Marwijk. Scheidsrechter: Jon kers. Excelsior - Robin Hood 1-0. Jeroen Boere scoorde in de 40e minuut voor 4500 toeschouwers. Scheidsrechter: Blankenstein. Feyenoord - Hellevoetsluis 7-2. De Deen Elstrup scoorde twee en Hoek stra. Barendse. Heus. Wijnstekers en Tahamata strafschop i ieder één keer. Kivit en Boutkamp maakten de treffers voor Hellevoetsluis. Daarvan waren vijfduizend toeschouwers ge tuige. FC Den Bosch - Willem 2 2-1. Bij de rust was er nog niet gescoord. Ruud Kaiser bracht de thuisclub op 1-0. Henk Vos maakte 1-1. Daarna pas seerde Jack Busio voor 1500 toe schouwers zijn eigen doelman. Scheidsrechter: Van Vliet. MVV - Dinamo Boekarest 1-0. Voor 750 toeschouwers maakte Pohl voor de pauze het Maastrichtse doelpunt. Vanwege de verbouwing van het sta dion speelde MVV trouwens in Eys- den, waar arbiter Houben leidde. Piquet winnaar zuinigheidsrace HOCKENHEIM (RTR/SID/DPA) - Nelson Piquet, met zijn 33 jaar een van de veteranen in de formule 1, won zondag in één van de opwindendste races uit zijn loopbaan de Grote Prijs van West-Duitsland. Op het circuit van Hockenheim was het temperen van het brandstofgebruik de sleutel tot succes. ve vrijwel tot stilstand, reed sputte rend de pits binnen en werd tenslotte met een ronde achterstand als vijfde geklasseerd. Prost beleefde in de laat ste zes kilometer benauwde ogenblik ken. toen de boordcomputer aangaf dat de tank leeg was. De wagen van Prost rolde in die laatste ronde in het met 60.000 kijkers niet best bezette Motodrom nog honderden meters door, maar 150 meter voor de finish- vlag stond de Fransman stil. Prost wilde duwen. „Daar is zo'n wagen veel te zwaar voor", klaagde de nummer twee in de wereldtitelstrijd (op 7 punten van Mansell) later. Piquet was al binnen als winnaar. Senna op zijn laatste druppels super als tweede, toen Man sell en Arnoux de duwende Frans man passeerden. Prost gaf op en werd als zesde geklasseerd, omdat hij de laatste ronde niet had volgemaakt. Na de voorlaatste ronde had Rosberg nog tien seconden voorsprong op zijn Franse teamgenoot, die in plaats van de kostbare 4 slechts één schamel puntje kon bijschrijven. Huub Rothengatter kwam met de Zakspeed als veertiende over de fi nish, maar werd niet geklasseerd we gens de te grote achterstand van zes ronden op winnaar Piquet. De Braziliaanse wereldkampioen van 1981 en '83 in zijn Williams-wagen beheerste dat facet, op weg naar zijn tweede seizoenzege en vijftiende Grand-Prixsucces sinds 1980, het best. Zijn stalgenoot Nigel Mansell, dit seizoen al goed voor vier overwin ningen, profiteerde op het warme Duitse circuit in de slotfase van de brandstof-problemen van de McLa- ren-azen Rosberg en Prost en gaf zijn leidende positie in de strijd om het wereldkampioenschap nog meer aan zien. Piquet was de achtste en laatste koploper in een race. die door de voortdurende stops in de pitstraat voor het wisselen van banden een zeer enerverend karakter kende. De McLa- ren-wagens kregen in de snelle race, waarbij op de lange rechte stukken in het bos snelheden van 315 kilometer per uur werden bereikt, problemen met het gebruik van de 195 liters benzine, het voorgeschreven maxi mum voor een formule-l-race om het wereldkampioenschap. Een ronde voor het eind begon het drama voor Rosberg en Prost, op dat moment twee en vier. Prost lag voor op Mansell, zijn grote concurrent in de strijd om het wereldkampioenschap. De Fin Rosberg kwam bij de Ostkur- De officiële uitslag van de formule-l-race om de Grote Prijs van West-Duitsland, op het circuit van Hockenheim, de tiende van zestien wedstrijden tellend voor het we reldkampioenschap. 1. Nelson Piquet iBrai Williams 1 uur 22 minuten en 8.263 seconden (gemiddelde snelheid 218.463 kilometer per uuri: 2. Ayr- ton Senna (Bra) Lotus op 15,437 seconden: 3. Nigel Mansell (Gbri Williams op 44,580: 4. René Arnoux (Fra) Ligier op 1.15,176; op één ronde 5. Keke Rosberg (Fin) McLaren; 6. Alain Prost (Fra) McLaren; 7. Derek Warwick (Gbri Brabham; 8. Patrick Tam- bay (Fra) Lola; op twee ronden: 9. Alan Jones (Ausl Lola; 10. Gerhard Berger (Oos) Benetton; op drie ronden: 11. Stefan Jo hansson (Zwel Ferrari; op vier ronden: 12. Alan Berg (Can) Osella. Snelste ronde: Berger 1.46,604 (229.534 km' u). Stand WK, na 10 van de 16 races: 1. Mansell 51 punten; 2. Prost 44; 3. Senna 42; 4. Piquet 38: 5. Rosberg 19; 6. Jacques Laffite (Fra) en Arnoux 14: 8. Johansson 7; 9. Berger en Michèle Alboreto (Itai 6. Nelson Piquet stuurt zijn bolide naar de overwinning EDINBURGH (RTR/DPA) - Tijdens iet eerste atletiekweekeinde van de Gemenebest Spelen was op enkele onderdelen de afwezigheid van Afri kaanse en Caraïbische atleten snel ergeten. De tien kilometer werd errassend gewonnen door de Engel se kampioen John Solly in 27 minu ten en 57,42 seconden. De hordensprinters zorgden eveneens voor opwinding. De Canadees Mark McCoy won. opgejaagd door de kers verse jeugdwereldkampioen Colin Jackson, in 13,31 seconden. Wel shman Jackson stormde na 13,42 se conden over de eindstreep en haalde daarmee opnieuw 0,02 van zijn Euro pese juniorenrecord af. De Canadees Ben Johnson, een van de topsprinters van dit seizoen, maakte al direct ernst met zijn bewering drie gouden medail les te zullen halen. In de serie van de honders meter liep hij al 10,15. In de finale was zijn winnende tijd zelfs 10,07. Tienkamper Daley Thomspon. twee voudig Olympisch kampioen en de fegerende wereldkampioen, stuurde de eerste dag aan op een totaal van 8700 punten. De Engelse superatleet toonde zijn vorm al op het eerste onderdeel, de honderd meter, die hij 10.37 seconden, sneller dan ooit, afleg de De verrichtingen met de kogel 05.01 en in de verspringbak (7.70) zijn "iet de beste uit zijn loopbaan, maar het hoogspringen (2.08) en de 400 ■heter (47.30). bij matig weer, mochten w zijn. AXEL - Tachtig deelnemers trok de jeugdwielerronde van Axel die zater dag op het bekende parkoers rond cultureel centrum De Halle gehouden werd. Een gezamenlijke organisatie van de jeugdafdeling van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen en het wielerco- mité Axel die ingesprongen waren op het initiatief van het district Zeeland en bestuurder Bert van Gils uit Vlis- singen. Er hadden meer deelnemers moeten zijn, oordeelde Van Gils. Woordverders van de Zeeuws-Vlaam- se wielerclub, hadden nogal wat be- denkngen tegen de geringe opkomst van de jeugdrenners van wielerclub Theo Middelkamp: ..Als er in Rotter dam of nog verder districtswedstrij den gehouden worden zie je Middel kamp wel met een behoorlijk aantal rennertjes, maar de Westerschelde oversteken is kennelijk te veel ge vraagd", lieten Van Gils en 'Zeeuws- Vlaanderen' zich kritisch uit. Ondanks die mindere bezetting in een aantal categorieën viel er, vooral bij de wat oudere jeugd, te genieten van goede sport. De 13- en 14-jarigen ble ken ook tactisch al aardig wat in de wielerbagage te hebben. De winst voor Harald van Linschoten (cat. 8 jaar), Timmy Bijen (cat. 9 jaar), Ro nald Engels (cat. 10 jaar), Leon Metz- ke cat. 11 jaar), Renate Buuts (cat. 12 jaar). Marco Engels (cat. 13 jaari en Richard Siereveld (cat. 14 jaar) en de strijdlust waarmee de jeugdrenners zich in de criteriums onderscheidden maakte deze wielerronde tot een pro motie voor het jeugdwielrennen. Uitslagen. 8 jaar: 1. Harald van Lin schoten (De Zwaluw 6e seizoenzege); 2. Randy HalewijnlDe Zwaluw); 3 Bar ry van de Ham (Delta). 9 jaar: 1. Timmy Bijnen (De Kempen, 22e zege); 2. Rudy van Loon (De Zwaluw); 3. Rudy Godding' (De Ster). 10 jaar: 1. Ronald Engels (Buitenlust, 9e s.zege); 2. Detlef van Oevelen (Pijnenburg); 3. Gianpietro Roitero (Presto). 11 jaar: 1. Leon Metzke (Pijnenburg, le s.zege); 2. Sandro Bijnen (De Kempen); 3. Hans Winters (De Kempen); 10. Ri chard van Gils Middelkamp. 12 jaar: 1. Renate Buuts (2e seizoenzege waar bij ze 12 jongens versloeg, 't Zuiden); 2. Dion Koch (De Kempen); 3. Angelo Roitero (Presto); 8. Wilmar van de Berge (Zws.Vl.); 9. Richard van Cad- sand (Zws.Vl.). 13 jaar: 1. Marco En gels (Buitenlust. le s.zege); 2. Ronald van de Meer Ahoy): 3. Marco Kruithof (De Mol). 14 jaar: 1. Richard Siereveld (Theo Middelkamp); 2. Hans van Dijk (Buitenlust); 3. Alain Heidendal (TWC Heer); 6. Johnny van Cadsand (Zws.Vl.); 11. Jan Dey (Zws.Vl.); 15. Randy van Gils (Middelkamp); 19. Jean-Pierre Fortrei (Zws.Vl.). PRAAG (SID) - De Verenigde Staten heeft voor de twaalfde keer de Fede ratie-beker gewonnen. De Ameri kaanse tennisspeelsters versloegen zondagmiddag in Praag Tsjecho-Slo- wakije. Nadat Chris Evert-Lloyd van Helena Sukova had gewonnen (7-5, 7-6), stel de Martina Navratilova de winst vei lig tegen de pas getrouwde Hana Sendlikova-Mandlikova met 7-5, 6-1. De uitslag van de finale is: Verenigde Staten - Tsjecho-Slowakije 2-0; Chris Evert-Lloyd - Helena Sukova 7-5, 7-6; Martina Navratilova - Hana Sendli kova-Mandlikova 7-5, 6-1. SCHIJNDEL (ANP) - Nederlands kampioen Jos Lammertink heeft zon dag zijn rentree gemaakt in het pro fessionele wielercircuit. Lammer tink, zwaar gevallen in de Ronde van Frankrijk, werd voor twaalfduizend toeschouwers in Schijndel twaalfde. De uitslag van de profronde van Schijndel is: 1. Gert-Jan Theunisse (Berghem) de 100 kilometer in 2 uur 21 minuten en 18 secon den. 2. Jean-Paul van Poppel (Bosch en Duin) zelfde tijd, 3. Eric Breukink (Spanke ren) z.t„ 4. Ad Tak (Oud-Gastel) op 20 seconden. 5. René Beuker (Bussum) z.t., 6. Marc van Orsouw (Oeffeit) z.t.. 7. Jac van Meer (Wouw) z.t.. 8. Hans Daams (Valkens- waard) z.t.. 9. Fons van Katwijk (Oplool op 0.35,10. Heddy Nieuwdorp (Yerseke) z.t., 12. Jos Lammertink (Wierdenl z.t. Jubileumgeschenk Schouwse Ruiters BRUINISSE Arianne Hanse be zorgde zaterdag op manege De Ko renzolder in Bruinisse haar vereni ging, De Schouwse ruiters, een prach tig jubileumgeschenk door met haar pony Liza als enige de barrage van de zware klasse zonder fouten te rijden. Door deze prestatie veroverde zij de eerste plaats. Een overwinning die zij niet alleen op de drie concurreren de combinaties moest behalen. Ook het regenachtige weer en de daar door glad geworden bodem bleken zware tegenstanders. Voor de barrage van het Z-springen hadden zich vier deelnemers via een foutloze voorronde geplaatst. De als eerste startende Sancho Voerman met Sticky reed een keurig parcours. Een springfout leverde hem echter vier strafpunten op. Daarna reed Nina de Leeuw met Sharrif supersnel, maar ook voor haar lag een balkje te hoog: vier strafpunten. Door een verkeerd parcours plaatste Rian Dane met Boy zich onderaan de klassering bij de barrage, zodat Arianne zich voor de taak gesteld zag of om een verschrik kelijke snelle tijd te rijden, of om foutloos te blijven. Zij koos duidelijk NOORDWIJK - Seve Ballesteros kijkt de bal na, die hij zojuist met een zogenaamde bunkerslag heeft geraakt. Ballesteros was de afgelopen dagen in Noordwijk een klasse apart tijdens het open Nederlands golfkampioen- schap. AMSTERDAM (ANP) - John van der Wiel en Jan Timman hebben op de eerste dag van de returns in de kroongroep van het vijfde Ohra- schaaktoernooi de achtervolging in gezet. Beide grootmeesters lieten zondag in de zesde ronde de tweede overwinning aantekenen. Van der Wiel versloeg met zwart de Zweed Hellers, Timman deed Vaganjan weer in de banvloek. Koploper werd de Joegoslaaf Ljubojevic, die de Hon gaar Ribli zijn eerste nederlaag toe bracht. Hij bracht zijn puntentotaal op vier, een halfje meer dan Van der Wiel en een vol punt meer dan Tim man, Vaganjan en Ribli. Jan Timman heeft Rafael Vaganjan zondag op niet mis te verstane wijze duidelijk gemaakt dat diens eerste overwinning na zeven nederlagen op een toevalstreffer berustte. De euforie van de Sovjet-schaker duurde welge teld vijf dagen. In de zesde ronde pakte Timman de traditie weer op en liep de Armeense leeftijdsgenoot com pleet onder de voet. Dat liet Ljubojevic ook niet in de slotfase van het duel tegen mede koploper Zoltan Ribli. Door zijn over winning op Zoltan Ribli is de Joego slaaf Ljubojevic voorlopig alleenheer ser in de kroongroep. Zijn voornaam ste belager werd John van der Wiel, die in de Rauser-variant van het sici- liaans de Zweed Hellers versloeg. Hel lers bereidde zich op dit toernooi zeer solide voor. Dat werd vooral merk baar in de partijen die hij met wit speelde. Ook tegen Van der Wiel kwam hij goed uit de opening, maar zoals eerder tegen Vaganjan en Ljubo jevic raakte hij andermaal in tijd nood. De 17-jarige Stockholmer, die met Jeroen Piket en diens secondant Van der Wiel begin augustus naar het Noorse Gausdal afreist voor de we reldtitelstrijd voor junioren, kan nog niet overweg met de nieuwe, door Campomanes geintroduceerde regel van veertig zetten in twee uur. Van der Wiel buitte de problemen van zijn opponent geroutineerd uit. De uitslagen uit de 6e ronde van de kroongroep zijn: Ljubojevic (Joe) - Ribli (Hon) 1-0. Hellers (Zwe) - Van der Wiel (Nedi 0-1. Timman (Nedi - Vagan jan (Sov) 1-0. Stand na de 6e ronde: 1. Ljubojevic 4 punten. 2. Van der Wiel 3.5. 3/5. Tim man. Vaganjan. Ribli 3, 6. Hellers 1.5. Jan Timman is zondag het tweede gedeelte van het schaakfestival in Amsterdam begonnen met een over- voor de laatste mogelijkheid, een goed uitgekiend parcours bleef ook zonder strafpunten met het oranje lint als resultaat. Daarnaast levert deze overwinning ook nog een uitstekend uitgangspunt op voor de provinciale kampioenschappen want, naast de wedstrijd van vorige week in Zaam- slag, telt deze wedstrijd mee voor de uiteindelijke klassering op het provin ciaal Zeeuws kampioenschap dat op 9 augustus op Tholen wordt verreden. Ook in de lichte klasse van het sprin gen moest een barrage de einduitslag bepalen. Opnieuw was er een combi natie die tot tweemaal toe foutloos wist te blijven: Maja Beun met Ron nie Mayor die hiermee het Oranje lint veroverde. Voor de deelnemers aan de zware dressuur stond zaterdag eveneens een gedeelte van het provinciaal kam pioenschap op het spel. Heel duidelijk stelde Wilma Beun met Ajax haar kandidatuur door. net als vorige week, opnieuw deze selectiewedstrijd op haar naam te schrijven. Zij bleef drie punten voor op de tweede combi natie, Sandy den Exter met Sapai. Voor Wilma was de overwinning in de selectiewedstrijd de tweede overwin ning, want eerst wist zij ook al als hoogste te eindigen in de 'gewone' proef. De enige paarden op dit ponycon cours ter gelegenheid van het twin tigjarig bestaan van de ponyclub de Schouwse Ruiters uit Dreischor kwa men uit in de menring. In de proeven voor promotiepunten leverde Peter de Kam een uitstekende prestatie door als enige de 100 puntengrens te passeren. Zijn resultaat van 101 pun ten betekende dan ook een royale overwinning in de B- en L-klasse. Arjan Provoost met Zitta eindigde in deze rubriek als tweede. In de gecombineerde midden- en zwa re klasse ging de overwinning naar Christaan Provoost met Viola, die Teun van der Bijl met Tom vier punten voor wist te blijven. De tweede overwinning van Christiaan Provoost en Viola leggen een goede basis voor de strijd om het provinciaal menkam- pioenschap. In een speciale kam- pioensproef plaatste hij zich boven aan de ranglijst, voor Nicoline Vos met Tramenta. Rijndorp. Chery. Or.uijeruiters. 125; 2 Alice den Exel, Christiaan. Oranjeruiters, 121; 3 Marielle Gelens, Mervyn S. B Luctor et Emergo, 118. Dressuur klasse L2: 1 Nina de Leeuw. Sharrif. Noord-Beveland. 129; 2 Co- rien van Sprang. Lucienne, Oranjeruiters, 124. Ring 5 dressuur klasse L1/L2 cat. B/C: 1 Liesberth v. d. Velde. Molly, Zuid-Beve land, 122. Dressuur klasse LI cat. D: 1 Jeannet Tramper. Trader, Noord-Beveland, 132; 2 Sonja de Feiter. Melcha, Schouwse Ruiters. 120; 3 Nicky Abrahamse, Annoes- ka. Oranjezon, 122. Ring 6 dressuur klasse B cat. A/B: 1 Arjan Baas. Misty. Oranjerui ters. 122. Dressuur klasse B cat. C/D: 1 vivian de Regt, ronald. Scheldestad. 137: 2 Monica Maljaars. Baron. Oranjezon, 131; 3 Janet v. d. Wekken. Hasan. Schouwse Rui ters, 130. Selectiewedstrijd dressuur voor het provinciaal kampioenschap: 1 Wilma Beun. Ajax. Oranjezon. 115: 2 Sandy den Exter. Sapai. Noord-Beveland, 112; 3 Mar jan Jumelet. Romeo. Bru, 108,5. Springen klasse B cat. D: 1 Monique Melse, Astrid. Vroonruiters. 0 ft. void 2 Monica Maljaars, Baron. Oranjezon, 0 ft. void.; 3 Marc Tim merman. Speedy, Oranjezon. 0 ft. void. Springen klasse B cat. B/C: 1 Lisette Timmerman, Beauty, Oranjezon. 8 ft. void. Springen klasse L cat. D: 1 Maja Beun. Ronnie Mayor, Oranjezon, bar. 0 ft. 45.5: 2 Esther Wolf. Candy Floss. Oranjezon, bar. 8 ft. 55.27; 3 Christine Simonse. Layla, Schouwse Ruiters, bar. 15 ft. 75.0. Springen klasse M: 1 Marjoke van Strien, Taufan. Noord-Beveland. 4 ft.; 2 Victor v. d. Bijl, Natascha. Oranjezon. 15 ft. Springen klasse Z: 1 Arianne Hanse. Liza. Schouwse Rui ters, bar. 0 ft. 56.08: 2 Nina de Leeuw, Sharrif, NOord-Beveland, bar, 4 ft. 40.36; 3 Sancho Voerman. Sticky. Luctor et Emer go, 4 ft. 50.29. winning op de Sovjetrussische scha ker Rafael Vaganjan. Deze partij uit de zesde ronde had het volgende verloop: wit: Timman zwart: Vaganjan 1. e2-e4 e7-e6 16 Tglxg7 Dh3-h6 2. d2-d4 d7-d5 17. Tg7-gl b7-b6 3. Pbl-c3 Lf8-b4 18. Pc5-e4 Lc8-d7 4. Lcl-d2 Pg8-e7 19. Dc3-e3 Dh6-f8 5. Lfl-d3 d5xe4 20. Tgl-dl Pe7-f5 6 Pc3xe4 Dd8xd4 21. De3-e2 Pc6-d4 7. Pgl-f3 Lb4xd2 22. Pe3xd4 Pf5xd4 8. Ddlxd2 Dd4-d5 23. Td2xd4 e5xd4 9. 0-0-0 Pb8-c6 24. Pe4-d6+ Ke8-d8 10. Dd2-c3 f7-f6 25 Pd6-f7+ Kd8-c8 11. a2-a3 e6-e5 26 De2-f3 Kc8-b8 12 Pe4-c5 Ddd5-f7 27. Tdlxd4 Df8-c5 13. Ld3-c4 Df7-g6 28 Td4xd7 Th8-g8 14. Tdl-d2 Dg6xg2 29. Lc4-a6 15. Thl-gl Thl-gl Dg2-h3 Zwart geeft het op. Mennen klasse B en L: 1 Peter de Kam Sianka, Oranjezon, 101: 2 Arjan Provoost Zitta, Oranjezon, 90. Mennen klasse M en Z 1 Christiaan, Viola, Oranjezon, 95; 2 Teus van der Bijl. Tom. Oranjezon, 91. Selectie wedstrijd mennen vodor provinciaal kam pioenschap: 1 Christiaan Provoost. Viola Oranjezon, 92; 2 Nicoline Vos. Tramenta. Oranjezon, 89,5; 3 Peter Hanse. Sunny Schouwse Ruiters. 88. Ring 1, 8-tallen klasse L:1 Oranjezon. Vrouwenpolder, 119; 2 Schouwse Ruiters. Dreischor. 115. 8- tallen klasse Z: 1 Kleppertjes, Axel 123. Dressuur klasse Z: 1 Wilma Beun. Ajax, Oranjezon. 123; 2 Elianne de Feyter. Bres, Luctor et Emergo, 120. Ring 2 dressuur klasse M: 1 Arianne Hanse. Liza. Schouwse Ruiters. 121, 2 Petra de Ruiter, Tamara. Oranjeruiters. 120. 3 Richard v. d. Werf. Ceasar. Eendrachtruiters. 117. Ring 3 dres suur klasse L2: 1 Sandy den Exter, Meivin Noord-Beveland. 127; 2 Nicolette Stahlie. Diamond. Noord-Beveland. 124; 3 Gisela van Sprang, Noran, Oranjeruiters. 123. Ring 4 dressuur klasse LI: 1 Jolanda HAARLEM/ROTTERDAM (ANP) - Met nog twee Aziatische en twee Latijns Amerikaanse tegenstanders op het programma, lijkt de Neder landse honkbalploeg er niet in te slagen zich bij de beste vijf van de wereld te scharen. Betere uitzichten daarop heeft aartsrivaal Italië, dat zondag weinig overliet van de Neder landse aspiraties. In een persoonlijk revanche voor het vorig jaar in Haarlem ingeleverde Europese kampioenschap, boekte Pa- oio Ceccaroli een indrukwekkende triomf (9-4). Het was de vierde over winning van Italië. Nederland was zaterdag ten koste van de honkballers uit de Antillen (10-5) op drie zeges gekomen. Mogelijk was het krachts verschil tussen de Europese giganten al te bepalen geweest door de respec tievelijke resultaten tegen honkbal- land bij uitstek. Amerika. Nederland verloor dat gedenkwaardige treffen (3-4). Italië zegevierde (5-3). ZOLDER (B) Op een spekglad circuit van Zolder heeft Kees van der Endt uit Goes tijdens motorraces in de standaardklasse een tweede plaats behaald. Er deden aan deze wedstrijden Deense en Belgische coureurs mee. Het circuit in Zolder, in de bochten pas opnieuw geasfalteerd, bleek spie gelglad. De snelste rondetijd, op naam van Kees van der Endt (130 km'u) benaderde die van de snellere motoren in andere categorieën omdat het circuit geen snellere tijden toe stond. (Advertentie) DEN HAAG (ANP) - De resulta ten van de sportprijsvragen in Nederland en omliggende lan den zijn: Lotto 30: de winnende getallen zijn: 5 - 11 - 12 - 26 - 35 - 40. reservegetal: 39. aantal deelne mers; 511.241. inleg; f. 2.256.038,- 7 3 3 4 8 0 het W5 spel werd zondag ge speeld op Duindigt. eerste koers: nr. 14 Yonkers (G.Kleyweg) tweede koers: nr. 5 Yubina Bos- zorg (H.Langeweg) derde koers: nr. 9 Wenri Princess (G.van Ey- kelenborg) vierde koers: nr. 9 Terence Hill (F.van Klaveren) vijfde koers: nr. 6 Uwe (M.v.d.Togt) Het juiste rijtje is: 14-5-9-9-6. Uitbetaling f. 419.90 De winnende getallen in de Westduitse lotto zijn: 8 - 16 - 22 - 27 - 28 - 29 reservegetal: 34 Spel'77: 0 2 6 4 19 5 De winnende getallen in de Bel gische lotto zijn: 2 - 10 - 16 - 20 - 29 - 41 reservegetal: 26. Joker- nummer: 2.196.822

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 13