Fairplaycup voor Joop Zoetemelk Schoonvader: volgend jaar nog een keertje Felix Lévitam kritiek op Solleveld en Vanderaerden PZC/ sportkrant Zoetemelk: ik rijd ze allemaal Van kilometer tot kilometer 10 Etappe-uitslag Algemeen eind klassement Ploegenklassement Algemeen ploegenklassement Tussensprints Puntenklassement Bergklassement MAANDAG 28 JULI 1986 PARIJS (ANP) - Zestien Ronden van Frankrijk waren nog niet ge noeg om de Fransen te leren hoe de naam van Joop Zoetemelk juist gespeld wordt. De wereldkam pioen werd op de Champs Elysees in Parijs onderscheiden met de Fairplay-cup, beschikbaar gesteld door het steunfonds 'Olympisch Parijs 1992'. Op het officiële communique van de Tour de France-organisatie stond tot tweemaal toe geschreven: Super Fair Play: ZOOP Zoetemelk Van drie andere, speciaal onder scheiden, Tourrenners waren de namen wel juist geschreven. Ber nard Hinault werd uitgeroepen tot de strijdlustigste renner van de Tour. De Italiaan Bruno Leali was de beste helper en de Spanjaard Pello Ruiz-Cabestany kreeg de prijs voor de beminnelijkste cou reur. In Parijs maakte Joop Zoetemelk als winnaar van de Fairplaycup reclame voor de Olympische Spelen van 1992 in Parijs. Joop over zijn touren (Door Dick HeuvelmanI PARIJS - Joop Zoetemelk is voor de wet getrouwd met Francoise Duchaussoy, maar toch ook - een beetje - met de Tour de France. Een verbintenis die al sinds 1970 dateert. Zestien rondritten door Frankrijk heeft onze nationale held achter zijn doorgaans gekromde rug liggen. Ofwel 65.000 kilometer, ofwel ruim anderhalf keer de omtrek van de aarde. Een nauwelijks nog te evenenaren record in de rijke historie van La Grande Bouclé. Eigenlijk moet hij als enige in staat worden geacht deze unieke serie, waarmee hij zo'n slordige 1700 uur is bezig geweest, uit te breiden. ..Ik zal niet verbaasd staan als Joop volgend jaar nog een keertje meedoet aan de Tour", liet schoonvader Jac ques Duchaussoy, de chef van de reclamekaravaan, zich vorige week in de krant France-Soir ontvallen. Van zijn ploegleider Jan Raas mag hij. Zoetemelk zegt dat hij een zeventien de Tour echt niet meer ziet zitten. Hij kijkt trouwens niet graag vooruit. Spraakzamer is Joop als hem wordt gevraagd in kort bestek zijn Tour geschiedenis te spuien. Joop over zijn Touren. 1970 2e op 12.41 minuten van Merckx ,,Ja, mijn debuutjaar bij de profs. Ik reed toen voor Mars-Flandria en werd meteen voor de Tour geselecteerd. De eerste week kwam ik goed door. De tweede week zat ik in de goede slag. Samen met Merckx, Pintens en een een kleine Italiaan, waarvan ik de naam niet meer weet (Tosello - red.), zat ik in de kopgroep naar Divonne- les-Bains. Veel tijd gepakt, zodat ik in de top van het klassement terecht kwam. Pintens viel daaruit later weg. Zelf raakte ik nog in moeilijkheden op de Mont Ventoux. De Zweed Gösta Pettersson en Rini Wagtmans reden mij daar los. maar ik kon de schade beperken en behield mijn tweede plaats tot in Parijs. Daarmee was ik uiteraard bijzonder content". 1971 2e op 9.51 minuten van Merckx „Het grote jaar van Ocana, die Merckx van zijn voetstuk dreigde te stoten. Onvergetelijke ritten. Eerst de etappe van Grenoble naar Orcières- Merlette, waarin Ocana het hele spel omver reed. Ik droeg toen die dag de gele trui. Merckx wilde een dag later revanche. Op weg naar Marseille de marreerde hij met enkele ploeggeno ten direct vanuit het vertrek. In de afdaling. Ik reed er met de ploeg van Ocana achteraan. We hadden ze bijna ingehaald, toen Ocana vlak voor Mar seille zei dat er rustiger aan gedaan kon worden. Merckx kon niet meer dan twee minuten terugpakken". ,,Het ging die dag zo hard, dat toen we aankwamen in Marseille, het podium nog niet eens klaar was. We lagen anderhalf uur voor op het snelste schema. We hebben constant 46 in het uur gereden. Voor mij was dit de meest hectische rit in al die jaren. Vergeet ik nooit meer. Hoewel Ocana sterker was dan Merckx, won hij de Tour toch niet omdat-ie, opgejaagd door Merckx. gewond de strijd moest staken na een val op de Col de Mente. Zelf kon ik opnieuw tevreden zijn". 1972 5e op 19.09 minuten van Merckx „Een niet zo regelmatig seizoen van mij. In de Tour ging het niet anders. Hoogte- en dieptepunten. Niet zo'n beste Tour eigenlijk. Vervelend was ook dat men mij in België als een wieltjesplakker van Merckx begon te zien". 1973 4e op 26.22 minuten van Ocana „Heb ik ook niet zulke beste herinne ringen aan. De hele ronde had ik last van een zitvlakblessure. Moest ik met een biefstuk in mijn broek rijden. Dat was toch een flinke handicap, hoor. Toch won ik nog twee etappes". 1975 4e op 6.42 minuten van Thévenet „Dit was de Tour van Thévenet. Hij was de eerste die Merckx ging klop pen. Hij reed hem helemaal de potte- bak in. Dat was in die tijd nogal wat. Zelf was het voor mij een rentree, omdat ik de Tour in '74 niet had kunnen rijden.doordat ik ernstig ge wond was geraakt in de Midi Libre. Ik had een paar hele goede dagen, zoals tijdens de Pyreneeën-rit naar Saint- Lary-Soulan. Die won ik voor Théve net en Van Impe. Toch kon ik merken dat ik bijna een jaar uit competitie was geweest. Al met al heb ik dat jaar toch behoorlijk gepresteerd gezien de omstandigheden" 1976 2e op 4.14 minuten van Van Impe „Ja, dat jaar had ik opnieuw last van die zitvlakblessure. Vreselijke dagen gekend. Er waren dagen bij dat ik niet eens op het zadel kon zitten. In de tweede Tour-helft was alle ellende voorbij en kon ik nog drie bergetap pes winnen, in Alpe d'Huez, Montge- nèvre en op de Puy de Dome. Had ik die blessure niet gehad, dan had ik wellicht kunnen winnen, al kun je zo iets achteraf natuurlijk niet zeggen". 1977 8e op 19.22 minuten van Thévenet „Pfff... een catastrofaal jaar, dat snel is verteld. Nadat ik in Morzine-Avio- raz de tijdrit had gewonnen, werd ik beschuldigd van dopinggebruik en gedeklasseerd. Ja. toen was het voor mij gedaan. Zonder een greintje mo raal ben ik nog wel naar Parijs gere den". 1978 2e op 3.56 minuten van Hinault „Een ronde die ik in feite in de tijdritten van Hinault heb verloren. Daarin was hij de betere. Nadat ik verschillende dagen aan de leiding had gestaan, moest ik de trui vlak voor het laatste weekeinde afstaan na de tijdrit Metz-Nancy over een kilo meter of zeventig. Weliswaar won ik ook een tijdrit, die naar de top van de Puy de Dome, maar de lange tijdrit ten op het vlakke waren beslissend". 1979 2e op 3.37 minuten van Hinault „Het zag er aanvankelijk niet slecht voor mij uit. In de kasseientocht naar Roubaix verloor Hinault nogal wat tijd en kwam ik in de gele trui. Ik zat die dag in de goede ontsnapping met Thurau, Dierickx. Pollentier en Del- croix, die de rit won. Vervolgens heb ik die trui lang kunnen vasthouden. In de tijdrit naar Avoriaz-Morzine nam Hinault hem over. Samen zijn we alleen op de Champs-Elysées gearri veerd. Ik wilde hem op het laatst nog eens aanvallen. Dat deed ik in de Chevreuse-vallei. Hinault pakte me terug en ging gelijk door. Daarna ben ik op mijn beurt in zijn wiel gespron gen en hebben ze ons nooit meer teruggezien. Maar het was toch weer een Tour met een vervelend staartje. Ik zou in de laatste etappe positief zijn en kreeg tien minuten straftijd. Journalisten hebben later steeds ge schreven dat ik gedeklasseerd was, maar dat is officieel nooit bevestigd". 1980 EERSTE „Een goed jaar natuurlijk. Eigenlijk had ik er toen niet meer op gerekend dat ik ooit nog eens de Tour zou winnen. Ik liep al tegen de vierender tig en dan ben je eigenlijk al te oud. Maar ja, wat is oud als je op je negenendertigste nog wereldkam pioen wordt. Om toch nog een keer proberen te winnen, ben ik dat jaar naar de Raleigh-ploeg gegaan. Nou, die jongens hebben mij er inderdaad doorgehaald, want in het begin ging het helemaal niet goed. In Roubaix had ik al ruim drie minuten op Hi nault verloren. In de tweede week ging ik beter rijden en bewees dat door de tijdrit naar La Plume te winnen". „Twee dagen later geeft Hinault op wegens een knieblessure en kwam ik in het geel. Met behulp van de ploeg heb ik tot aan Parijs de trui kunnen PARIJS (ANP) - Na het einde van zijn zestiende Tour begint voor Joop Zoe temelk een veel vermoeiender toer: de keten van Nederlandse criteriums. Overal in het land zal hij lachen en hard zijn best doen. Het applaus is zijn doping. "Ik rijd ze allemaal, de criteriums, ook als er twee op een dag zijn. Een dagje tussendoor rust ne men is niets voor mij. Ik verveel me dood op zo'n dag". De Ronde van Nederland wordt voor Zoetemelk zoals gewoonlijk de aan loop naar de strijd om de wereldtitel in Colorado Springs (Vst), waarvoor hij als titelverdediger automatisch startgerechtigd is. "Ik ben niet van plan er iets bijzonders voor te doen. Dat heb ik nooit gedaan, dus ook nu niet. Ik vlieg er heen en rijd een rondje of twee mee. Misschien fiets ik wel tot het eind mee, wie weet". En als hij weer wereldkampioen wordt? Voor de zeventiende keer de Tour? Zoetemelk met zijn breedste grijns: "Als ik we reldkampioen blijf, doe ik volgend jaar weer aan de Tour mee. Die kans is denk ik niet groter dan een op het miljoen". Solleveld links in het rood) en Vanderaerden rechts in het groenkregen kritiek van Félix Lévitan. PARIJS (GPD)-Félix Lévitan weet het zeker. Van alle 46 Ronden van Frankrijk die hij heeft meege maakt, was de editie '86 de mooi ste. „Een schitterende Tour met prachtige sport. Greg Lemond is een winnaar van groot formaat, ja zelfs een heuse ster". Kritiek daarentegen had de al machtige Tour-directeur op de dra gers van het groen en rood. respec tievelijk Eric Vanderaerden en Ger- rit Solleveld. Hij nam de namen van Eric Vande raerden en Gerrit Solleveld niet in de mond. "Ik vind het betreurens waardig dat sommige renners in de bergen, met hulp van.toeschouwers. vals spel speelden. Ik vind het erg dat van deze bedriegers er een de groene trui draagt, de andere de rode". Voor de Tour van volgend jaar staat niet alleen de startplaats (West- Berlijn) al vast, ook heeft Lévitan aangekondigd dat er na de laatste tijdrit geen bergetappe meer komt. Dat was in deze ronde wel het geval. Na de proeve van bekwaamheid met het uurwerk als tegenstander, kreeg het vermoeide peloton nog eens een lastige bergetappe naar de Puy de Dome voorgeschoteld. Lévitan is zelfs van plan zich met enige inspraak in te laten. „Ik heb al wat dingen met Bernard Hinault doorgesproken en binnenkort gaan we ook rond de tafel met andere vedetten die de Tour tot iets groots hebben gemaakt. Ook zullen daar bij mecaniciens aanwezig zijn". Dat als gevolg van de opschudding die tijdens de proloog is ontstaan over de formule-I-fiets van winnaar Thierpy Marie. Een wedstrijdcom missaris keurde dit rijwiel af, maar liet zich in een even geheimzinnig als geruchtmakend WC-overleg van Boulogne-Billancourt door de top van het Franse circus inpakken, zodat Marie zijn zege behield. Dat de constructie van Marie's fiets niet volgens de regels was, werd later toegegeven, want voor de tijdrit naar Nantes moest Marie een ander karretje nemen. Als het aan Lévitan ligt. komt er volgend jaar ook een Sovjet-equipe in West-Berlijn aan de start. „De afgelopen weken heeft een Russi sche official in de Tour een kijkje genomen en de man was buitenge woon enthousiast. Onder bepaalde voorwaarden willen de Sovjets wel meedoen". behouden, al ging dat niet steeds zonder kleerscheuren. Zo reed Johan van der Velde me eens onderuit tij dens een beklimming in de Alpen. Een dag later kende ik nog grotere moei lijkheden. We waren onder aan de Galibier gestart en ik blokkeerde met een. Boven had ik vier minuten ach terstand. In de afdaling heb ik alle mogelijke risico's genomen om terug bij te komen. Normaal vermijd ik risico's als het enigszins kan. maar toen voelde ik me verplicht. De jon gens hadden keurig op me gewacht en ik bleef leider. Daarna is het pro bleemloos gegaan". 1981 4e op 18.21 minuten van Hinault „Veel weet ik daar niet meer van. Wel dat ik een slecht voorseizoen had en ook in de Tour moeilijk op gang kwam. In de Pyreneeën heb ik veel tijd verloren. In de Alpen kwam ik er een beetje door en word op routine nog vierde. Ik had toen echt de indruk dat de jaren nu toch wel begonnen te tellen". 1982 2e op 6.21 minuten van Hinault „Na twee jaar Raleigh was ik weer terug bij Mercier. waar ik een kleine opleving had. Hoewel ik die Tour eigenlijk niets bijzonders heb laten zien. Een etappe kon ik niet winnen, maar een tweede plaats is natuurlijk toch nog niet zo gek". 1983 23e op 47.40 minuten van Fignon „Het begin was goed. Prima proloog en ook de ploegentijdrit liep naar wens. Daarna begon de ellende. Weer werd ik positief verklaard. Nog is die zaak niet de wereld uit. Er loopt nog altijd een rechtszaak, waar overigens helemaal geen schot in zit. „Wij heb ben geen haast", zei een Poolse UCI- official vorig jaar tegen mij voor het WK. „Wij als UCI zijn machtig, jij Zoetemelkje niet", voegde hij er nog denigrerend aan toe. Nou, we zullen wel zien. Ik heb ook alle tijd". 1984 30e op 1 uur 06.02 minuten van Fignon „Ik was van plan revanche te nemen voor de mislukte Tour van '83, maar dat bleek bij lange na niet mogelijk. Toch een leeftijdskwestie, overal komt een keer een eind aan. Vooral bergop ging het niet zo goed meer. Uitrijden was geen probleem en op die manier word je een middenmoter". 1985 12e op 15.24 minuten van Hinault „Op zich nog een mooi resultaat voor mijn doen, maar ik moet eerlijk zeg gen dat het ook niet zo'n moeilijke Tour was. Hinault en zijn ploeg be heersten de zaak en blokkeerden de koers al snel. Daarvan heb ik met mijn ervaring kunnen profiteren". 1986 24e op 57.04 minuten van Lemond „Vorig jaar heb ik weliswaar gezegd dat het toen mijn laatste Tour was, maar als regerend wereldkampioen voelde ik me toch een beetje verplicht toch nog een keer mee te doen. Van die beslissing heb ik totaal geen spijt gehad. Voor mezelf ben ik wel tevre den. Vergeleken met '83 en '84 heb ik het zelfs beter gedaan. Ik wist waar aan ik begon. Als het heel goed was gegaan, had ik misschien tussen de 10 en 20 kunnen eindigen. Maar een streven was dat zeker niet. En nadat ik mijn klassement in Pau, na de eerste Pyreneeënrit, wel kon vergeten, heb ik' me niet meer geforceerd. Ik hoopte alleen nog maar op een hele goede dag. zodat ik nog eens een mooie uitslag kon rijden". „Dat zat er niet meer in. De concur rentie is ook veel groter tegenwoordig, zeker vergeleken met 1970. Toen had je niet zoveel van die goede Engelsta lige renners en helemaal geen Colom- bianen. Verder zijn de Spanjaarden beter geworden. Ik heb ook nog nooit een Tour meegemaakt die zo hard en slopend is geweest. Dit was uniek. Er is in andere Touren ook wel hard gereden, maar dat was slechts een paar dagen tot het klassement was gemaakt en de koers werd geblok keerd. Nu werd er elke dag een enorm hoog tempo gereden. Maar deson danks was ook dit jaar het uitrijden geen probleem De uitslag van de 22ste etappe, van Cler mont-Ferrand naar Hevers over 194 kilome ter: 1. Bontempi (Ita-Boifava) 5 uur 12 minuten en 55 seconden: 2. Hoste (Bel-Bazzo); 3. Vanderaerden (Bei-Post): 4. Van der Poel (Ned-Raas); 5. Van Calster (Bel-Minguez); 6. Lieckens (Bel-Godefrooti; 7. Van den Bran- de (Bel-De Kimpei; 8. Hinault (Fra-Köchli); 9. Stevenhaagen (Ned-Schuitenl: 10 Bauer (Can-Köchlii: 11. Echave iSpa-Gonzales- Linares); 12. Anderson (Aus-Post): 13. Stie- da (Can-Neal); 14. Gomez (Fra-Echevarri); 15. Van der Velde (Ned-Post); 16. Gaigne (Fra-Guimard); 17. Ridaura (Spa-Perure- nai: 18. Lauritzen (Noo-Legeay): 19. Esparza (Spa-Perurenai: 20. Demies (Bel-Godef- root); 21. Castaing (Fra-Theveneti: 22. Bin- coletto ilta-Zandegui: 23. Van Wijk (Ned- Sehuiten): 24. Yates (GBr-Legeay); 25. Ne vens (Bel-Godefroot): 26. Garde (Fra-De Gribaldy); 27. Pierce (Vst-Neal): 28. Marie (Fra-Guimard); 29. Rogiers (Bel-De Kim- pe); 30. Lemond (Vst-Köchli); 32. Peeters (Bei-Raas); 49. Roosen (Bei-Raas): 57. Nu- lens (Bei-Post); 58. Knetemann (Ned-Sehui- ten); 60. Rooks (Ned-Schuiten): 61. Emonds (Bei-Raas); 67. Van Lancker (Bei-Post): 90. Zoetemelk (Ned-Raas): 102. Hampsten (Vst-Köchli); 108. Ducrot (Ned-Raas); 124. Zimmermann (Zwi-Boifava); 131. Solleveld (Ned-Raas) allen dezelfde tijd als Bontem pi; 132 en laatste Kimmage (Ier-Thevenet) op 6.07. De uitslag van de 23e en laatste etappe van de Ronde van Frankrijk is: 1. Bontempi (Ita-Boifava) de 255 kilometer van Cosne- sur-Loire naar Parijs in 6 uur 51 minuten en 55 seconden (37,143 kmuur): 2. Lieckens (Bel-Godefroot): 3. Vanderaerden fBel- Post); 4. Hinault (Fra-Köchli); 5. Hoste (Bel-Bazzo); 6. Bauer (Can-Köchli); 7. Regis Simon (Fra-Thevenet); 8. Emonds (Bel- Raasi: 9. Van Calster (Bel-Minguez); 10. Castaing (Fra-Thevenet); 11. Laguia iSpa- Echevarri): 12. Bincoletto (Ita-Zandegu); 13. Esparza (Spa-Perurenai: 14. Van den Brande (Bel-De Kimpe); 15. Rossignoli (Ita- Boifava); 16. Dhaenens (Bel-De Kimpe); 17. Anteguera (Spa-Minguez); 18. Gomez (Fra- Echevarri); 19. Stieda (Can-Neal); 20. Le- clercq (Fra-De Gribaldy); 21. Van Wijk (Ned-Schuiten): 22. Mora (Col-Mesa); 23. Rogiers (Bel-De Kimpe); 24. Poels (Ned- Raas); 25. Haex (Bel-De Kimpe); 26. Ste venhaagen (Ned-Schuitenl. 27. Bernaudeau (Fra-Bazzo); 28. Caritoux (Fra-Bazzo); 29. Vichot (Fra-De Gribaldy); 30. Leleu (Fra- Köchli); 34. Anderson (Aus-Post); 40. Rooks (Ned-Schuiten): 44. Lemond (VSt-Köchli); 46. Zoetemelk (Ned-Raas); 47. Knetemann (Ned-Schuiten); 59. Van der Velde (Ned- Post); 67. Van Lancker (Bei-Post); 72. Pee ters (Bei-Raas); 93. Nulens (Bei-Post); 97. Veldscholten (Ned-Schuiten); 102. Ducrot (Ned-Raas): 109. Hampsten (VSt-Köchli); 113. Solleveld (Ned-Raas); 131. Roosen (Bei-Raas); 132. en laatste Van der Poel (Ned-Raas) allen in de zelfde tijd als Bon tempi. Greg Lemond NEVERS (ANP) - In Clermont-Ferrand starten 132 renners voor de 22e en voorlaat ste etappe 24 km: Eerste tussensprint: 1. Dirk de Wolf (6 sec. tijdaftrek), 2. Arnaud (4), 3. Boyer (2). 33 km: Doorkomst Cote Randan (3e cat): 1. Castaing 2. Hinault 3. Leali. 57 km: Doorkomst Cote Jolan (3e cat): 1. Bernard 2. Lauritzen 3. Winterberg. 68 km: Emonds na korte solo in gelopen. 91 km: Tweede tussensprint: 1. De Wolf 2. Solleveld 3. Arnaud 109 km: Derde tussensprint: 1. De Wolf 2. Solleveld 3. Arnaud. 153 km: Vierde tussensprint: 1. De Wolf 2. Da Silva 3. Gomez. 156 km: Doorkomst Cote St Leger (4e cat): 1. Lejarreta 2. Winterberg 3. Knete mann. 158 km: Kopgroep met Haghedooren, Win terberg, Bernard en Lejarreta. 159 km: Veertien renners bij kopgroep. 161 km: Vijfde tussensprint: 1. Hampsten 2. Lejarreta 3. Da Silva. 162 km: Hergroepering. Solo Ducrot mis lukt. Hampsten. Lejarreta, Van Calster en Da Silva in kopgroep. 189 km: Zesde tussensprint: 1. Yates 2. Ducrot 3. Gaston. 194 km: Bontempi wint in massasprint 22e etappe voor Hoste en Vanderaerden. Lemond behoudt gele trui. De slof" appe van km tot km 17 km: Eerste tussensprint: 1. De Wolf (8 sec). 2. Rodriguez (4 sec) 3. Arnaud (2 sec). 42 km: Tweede tussensprint: 1. De Wolf 2. Van den Brande 3. R. Simon. 106 km: Derde tussensprint: 1. De Wolf 2. Bernaudeau 3. Bernard. 141 km: Vierde tussensprint: 1. Knete mann 2. De Wolf 3. Rooks. 158 km: Doorkomst Cote Dourdan (3e cat): 1. Hinault 2. Rogiejs 3. Boyer. 181 km: Doorkomst Cote St Remy (4e cat): 1. Boyer ^2. Brun 3. Cabrera. 182 km: Valpartij met onder andere Le mond. 185 km: Doorkomst Cote Chateaufort (4e cat): 1. Hinault 2. Cabrera 3. Bernard. 195 km: Doorkomst Cote de l'Homme Mort (4e cat): 1. Hinault 2. Caritoux 3. Cla- veyrolat. 200 km: Doorkomst Pave Gardes (3e cat): 1. Claveyrolat 2. Leclercq 3. Laguia 206 km: Vijfde tussensprint: 1. Solleveld 2. Pierce 3. Claveyrolat. 231 km: Zesde tussensprint: 1. D. Garde 2. Chappuis 3. Nulens. 255 km: Bontempi wint in massasprint 23e en laatste etappe voor Vanderaerden. Lemond Tourwinnaar. (ANP) - Het complete eindklassement va de 73e Ronde van Frankrijk is: 1Lemond Vst-Kochli110 uur. 35 mi: ten en 19 seconden 2. Hinault (Fra-Köchli) op 3 minuten e 10 seconden 3. Zimmermann (Zwi-Boifava) 10 5 4. Hampsten (VSt-Köchli) 18.4 5. Criquielion (Bel-De Kimpei 24.3 6. Pensee (Fra-Legeay) 25.5 7. Rüttimann (Zwi-Kochlil 30.; 8. Pino (Spa-Minguez) 33q 9. Rooks (Ned-Schuiten) 33 10. MadiotiFra-Guimard) 33,3 11. Cabrera (Col-Geminiani) 352 12. Bernard (Fra-Köchli) 354 13. Pascal Simon (Fra-Legeay) 374 14. Chozas (Spa-Gonzales) 384 15. Montoya (Col-Mesa) 45.3 16. MottetiFra-Guimard) 45.5 17. Claveyrolat (Fra-Thevenet) 46,0 18. Lejarreta (Spa-Boifavai 49.0 19. Bagot (Fra-Bazzo) 51.3 20. Caritoux (Fra-Bazzo) 52.3 21. Jimenez (Col-Geminiani) 55.4 22. Herrera (Col-Geminiani) 56.1 23. Bauer (Can-Köchli) 56.0 24. Zoetemelk (Ned-Raas) 57,0 25. Blanco-Villar(Spa-Gonzales) 103,1 26. Bernaudeau (Fra-Bazzo) 1.03.5 27. Florez(Col-Geminiani) 1.05.1 28. Gavillet(Fra-Guimard) 1.08. 29. Stevenhaagen (Ned-Schuiten) 1.10.1 30. Mujika (Spa-Perurena) l.lu 31. Fuerte (Spa-Mjnguez) 1.12.1 32. Cerin (Joe-Boifaval 1.14, 33. Agudelo (Col-Gonzales) 1.15.1 34. Lauritzen (Noo-Legeay) 1.15.4 35. Forest (Fra-Legeay) 1.16.1 36. Ruiz-Cabestany (Spa-Perur.i 1.16.2 37. Schepers (Bel-Boifava) 1.18.2 38. Echave (Spa-Gonzales) 1.18 39. Anderson (Aus-Post) 1.19.1 40. Jesus Rodriguez (Spa-Mingu.) 1.20, 41. Contini (Ita-Vanucci) 1.22.11 42. Ramirez (Col-Bazzo) 1.22.2 43. Devos (Bel-De Kimpe) 1.24.4 44. Berard (Fra-Köchli) 1.29.0! 45. Domin. Garde (Fra-De Grib.l 1.29. 46. Earley (Ier-Bazzo) 1.30.3 47. Mas (Fra-Thevenet) 1.31.5 48. Roche (Ier-Boifava) 1.32.3 49. Machler (Zwi-Boifava) 1.32.1 50. Uran (Col-Mesa 1 1.36.3 51. Nevens (Bel-Godefroot) 1.37. 52. Van der Velde (Ned-Post) 1.37.5 53. Carlos Hernandez (Spa-Eche.) 1.38.1 54. Nulens (Bel-Post) 1.39.0 55. Carlos Jaramillo (Col-Mesa) 1.39.4 56. Leclercq (Fra-De Gribaldy) 1.40.4 57. Jean-Cl. Garde ^Fra-De Grib.) 1.40,5 58. V. d. Brande (Bel-De Kimpe) 1.41.2 59. Rozas (Spa-Minguez) 1.41.5 60. Aja (Spa-Gonzales) 1.42.3 61. Veldscholten (Ned-Schuiten) 1.42,5 62. Vallet (Fra-Thevenet) 1.43.1 63. Roll 1 VSt-Neal) 1.43.2 64. Poels (Ned-Raas) 1.44.1 65. De Wolf (Bel-De Kimpe) 1.44.1 66. Vanotti (Ita-Vanucci) 1.45.2 67. Haghedooren (Bel-Godefroot) 1.47.5 68. Lemarchand (Fra-Bazzo) 1.49.0 69. Peeters (Bei-Raas) 1.' 70. Emonds (Bei-Raas) 1. 71. Cardenas (Col-Gonzalesi 1.50.1 72. Van Calster (Bel-Minguez) 1.50.4 73. Leali (Ita-Boifava) 1.51.4 74. Breu (Zwi-Boifava) 1.51.5 75. Gaston (Spa-De Gribaldy) 1.52,3 76. Arnaud (Fra-Echevarri) 1.53.5 77. Pedersen (Zwe-Boifava) 1.54.3 78. Haex (Bel-De Kimpe) 1.54. 79. GorospelSpa-Echevarri) 1.56. 80. Pierce (VSt-Neal) 1.56. 81. Ducrot (Ned-Raas) 1.58. 82. Da Silva (Por-Boifava) 1.58. 83. Mora (Col-Mesa) 1.58. 84. Knetemann (Ned-Schuiten) 1.58, 85. Gaigne (Fra-Guimard) 1.59. 86. Leon (Col-Geminiani) 2.00. 87. Ridaura (Spa-Perurena) 2.00. 88. Lavainne (Fra-Guimard) 2.01. 89. Van Lancker (Bei-Post) 2.01. 90. Van Wijk (Ned-Schuiten) 2.02.1 91. Pozzi (Ita-Vanucci) en Bontempi (Ita-Boifava) 2.03. 93. Regis Simon (Fra-Thevenet) 2.05. 94. Anteguera (Spa-Minguez) 2.05. 95. Vigneron (Fra-Köchli) 2.05. 96. Kiefel (VSt-Neal) 2.06. 97. Leleu (Fra-Köchli) 2.07. 98. Boyer (Fra-Guimard) 2.07.: 99. MülleriZwi-De Gribaldy) 2.07. 100. Vichot (Fra-De Gribaldy) 2.08. 101. Solleveld (Ned-Raas) 2.09. 102. Van Eynde (Bel-Godefroot) 2.10, 103. Roosen (Bei-Raas) 2.10.' 104. Rogiers (Bel-De Kimpe) 2.11.1 105. Wijnants (Bel-De Kimpe) 2.11. 106. Israel Corredor (Col-Mesa) 2.12. 107. Brun (Fra-Legeay) 2.13. 108. Marie (Fra-Guimard) 2.13. 109. Rossignoli (Ita-Boifava) 2.13. 110. Van der Poel (Ned) 2.14J 111. Louvel(Fra-Legeay) 2.14/ 112. Yates (GBr-Legeay) 2.15. 113. Dernies (Bel-Godefroot) 2.15.1 114. Alcala (Mex-Neal) 2.15. 115. Villamaja (Spa-Perurena) 2.16. 116. Hostel Bel-Bazzo 1 2.17. 117. Hernandez-Ubeda (Spa-Eche.) 2.17.1 118. Chappuis (Fra-Thevenet) 2.17 119. Vandenbroucke (Bel-De Grib.) 2.17.1 120. Stieda (Can-Neal) 2.195 121. Laguia (Spa-Echevarri) 2.19, 122. Dhaenens (Bel-De Kimpe) 2.19. 123. Gomez (Fra-Echevarri) 2.21 124. Bondue (Fra-Guimard) 2.22.0 125. Vanderaerden (Bei-Post) 2.22. 126. Esparza (Spa-Perurena) 2.22/ 127. Winterberg (Zwi-Köchli) 2.27. 128. Bincoletto (Ita-Zandegu) 2.27. 129. Lieckens (Bel-Godefroot) 2.29. 130. Castaing (Fra-Thevenet) 2.41. 131. Kimmage (Ier-Thevenet) 2.441 132. en laatste Salvador (Ita-Vanuccii 2.55.3 Dagploegenklassement 22e rit: 1. Po) 15.38.45, 2. Köchli, 3. Godefroot, 4. D Kimpe. 5. Legeay. 6. Raas, 11. Schuilt allen in dezelfde tijd als Post. Dagploegenklassement 23e rit: 1. Ködi 20.35.45, 2. De Kimpe. 3. Thevenet. 4. Bazzi 5. Godefroot, 6. Boifava. 8. Raas, 9. Schu ten, 11. Post alle in de zelfde tijd als Kóctil 1. Köchli 331.35.48, 2. Legeay op 1.51.50. Guimard op 2.00.50, 4. Schuiten op 2.23.5 5. Boifava op 2.26.36, 6. Bazzo op 2.28.52. Post op 2.31.08, 17. Raas op 3.57.19. Algemeen puntenklassement ploegen Post 1523, 2 Köchi: 1674, 3. De Gribald 1869. 1. Solleveld 305 punten, 2. De Wolf 170. Arnaud 145, 4. Van der Velde 86, 5. Gorosp 60. 6. Regis Simon 57. 1. Vanderaerden 277, 2. Lieckens 232 Hinault 210. 4. Lemond 208, 5. Bonten) 166, 6. Criquielion 156, 11. Stevenhaag! 118. Combinatieklassement: 1. Lemond. 2. H nault, 3. Criquielion, 4. Zimmermann. Hampsten, 6. Bernard, 11. Van der Veld 1. Hinault 351 punten, 2. Herrera 270 Lemond 265, 4. Zimmermann 191. 5. Choza 172. 6. Cabrera 162, 7. Pensee 139. 8. HaiW sten 133, 9. Criquielion 123. 10. Bernard 10. 30. Van der Velde 38.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 10