BW r wij; wus wijs wij; Spoorwegen hebben oog voor de fietser GEOPENDn Tropenmuseum vertelt verhaal van de mens Inwoners Gapinge bouwden clubgebouw met speeltuin NIEUWE ROUTES VOOR DE LANGE AFSTAND Tennisclub Oostkapelle krijgt een 'totempaal' 33Q ÜJOfiGf/v SPRU Diefstal uit woning Man zwaargewond Gewonde bij ongeval in Burgh-Haamstede Vlissinger bekent stelen dameskleding van waslijnen GEMEENTE VEEXE BURGEMEESTER VERRICHTTE OPENING Bestuurswisseling bij servicebureau voor jongerenwerk Aanrijdingen met schade in Renesse - riff eo Bondsrepubliek PZC/ streek Fietsen naar de Middellandse Zee MIDDELBURG Jongenskoor Goes zingt ten bate Zeeland helpt Nepal VLISSINGEN ZOUTELANDE Veel deelnemers dertigste badrit ttern/etto, We"t roll, Wandelroute Spoorlijn Station NS Weg Noordoost polder Vollenhovei Zwartsluis* IJSSEL meer Kampen, Lelystad FI evola nd Harderwi Vierhouten Tutten# HILVERSUM [Spakenburg Lage Vuursche AMERSFOORT rolletje agfa topFOT0.s Voor vakman en doe-het-zelver KROMME WEELE 19. MIDDELBURG Tel. 01180- 12886 Ook dit jaar is er voor 4,25 per dag bij ongeveer honderd NS-stations een prima flets te huren. Wie niet kan aantonen dat aan de fietshuur een treinreis is voorafgegaan be taalt zes gulden. Op een veertigtal verhuurstations is dit jaar ook een HF DAK TiE JACQUES CAI S toerfiets met versnelling en trom- melrem in de aanbieding. Die is bij tijdige reservering te huur voor 5,75 per dag voor wie per trein op de fletsbestemming arri veert. De Duitse spoorwegen hebben met de invoering van een weekenretour het maken van een uitstapje naar de Bondsrepubliek een stuk aan trekkelijker gemaakt. De kortin gen bedragen circa 20 procent voor één persoon en vijftig procent voor medereizigers. Het gebied waarnaar met dit biljet gereisd kan worden, wordt be grensd door Hamburg in het noor den, Bad Harzburg in het oosten en Mainze en Trier in het zuiden. De heenreis is geldig vanaf donder dag 16.00 uur en de terugreis moet uiterlijk op dinsdagochtend vier uur zijn beëindigd. De vorig jaar ingevoerde zogenaam de Jumbokortingen zijn nog tot het eind van het jaar van kracht. Het gaat hier om twaalfdaagse retours die in heel Duitsland geldig zijn. De prijs varieert naar seizoen, maar is onafhankelijk van de afstand die wordt afgelegd. Dus: hoe verder men reist des te groter is de korting. Voor een verre reis kan die oplopen tot circa 75 procent. GAPINGE - De inwoners van Gapin- ge hebben sinds zaterdag de beschik king over een clubgebouw met sport veld en speeltuin. De officiële ope ning werd verricht door mevrouw G. W. van Montfrars, burgemeester van Veere. Zij werd daarbij geassisteerd door enkele jeugdige inwoners van Gapinge. De heer L. Tissink, een van de initia tiefnemers, memoreerde in zijn toe spraak dat van het project geheel door vrijwilligerswerk is gerealiseerd. OOSTERLAND - Uit een woning aan de Van de Abeelestraat in Oosterland zijn vrijdagavond tus sen 21 en 23 uur 1500 gulden, gouden sieraden, paspoorten en betaalkaarten gestolen. De totale waarde van de buit is nog niet bekend. Ook is nog onduidelijk hoe men de woning is binnengeko men. De bewoners waren op het tijdstip van de inbraak niet aanwe zig. NIEUWERKERK - Bij een aanrijding tussen drie auto's op de rijksweg 18 richting Rotterdam-Zierikzee is vrij dagmiddag de 29-jarige W. van G. uit Utrecht licht gewond. Van G. stond stil met zijn auto voor de verkeerslichten bij Nieuwerkerk, toen de 77-jarige C. de G. uit Klundert de auto van de 38-jarige H. A. A. Z. uit Alkmaar ramde, die ook stil stond voor de verkeerslichten. Daarop schoof de auto van Z. tegen het voer tuig van Van G. Alle drie de auto's zijn zwaar beschadigd. MAANDAG 21 JULI 1986 Lange afstandwande laars kunnen de laat ste tijd hun hartje wel ophalen, dank zij de activiteiten van de Stichting Lange Af stand Wandelpaden. Er is nu ook een wan delpad te betreden dat is uitgezet rond het IJsselmeer. Het betreft hier het Zuiderzeepad dat van Lage Vuursche naar Vollenhove loopt. Men komt er over de kleinste paadjes en soms eeuwenoude han delswegen. Door com binatie van het Zuiderzeepad en het Flevo-Schoklandpad is het mogelijk rondwan delingen te maken van 85 tot 340 km. Voor meer informatie kan men terecht bij de ANWB en de VVV-kan- toren. Ook in België zijn er instanties actief om lange afstandpaden uit te zetten. Recentelijk is pad nr. 128 in ge bruik gesteld. Een rou te die vanaf de Frans- Vlaamse grens naar de hoogten van het West- vlaamse Heuvelland klimt om via Kemmel en de oude spoorweg bedding leper Roese- laere de streek van Ro- denbach te bereiken. Vandaar gaat het naar het hart van het Mo- lenland dat zich gol vend uitstrekt tot Tielt. Zo komt men in Oost-Vlaanderen te recht. Het is voor het eerst in België, dat er een lange afstand wan delpad door een stad voert. In dit geval is het Gent. Het nieuwe bewegwij- zerde traject wordt op 10 augustus 'ingewan deld' tijdens de zes tiende Begoniawandel tocht te Laarne. Voor meer inlichtingen over het nieuwe wan delpad kan men con tact opnemen met 'Grote Routepaden', Van Stralenstraat 20, 2008 Antwerpen, tele foon vanuit Nederland: 09-32 32327218. HET ZUIDERZEEPAD -WANDELEN OVER DE NOORD WEST-VELU WE IhJ Natuurvriendenhuis Jeugdherberg X Kampeerterrein PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT BURGH-HAAMSTEDE - Bij een een zijdig ongeval op de Vroonweg in Burg-Haamstede is zaterdagnacht, vermoedelijk door te hoge snelheid, een auto uit de bocht gevlogen. Het voertuig kwam tot stilstand tegen een boom en raakte zwaar bescha digd. De bestuurder van de auto, de 19-jarige R. R. van G. uit Spijkenisse, werd een bloedproef afgenomen. Eén van de inzittenden, B. H. uit Spijke nisse, moest voor. onbekend letsel naar het ziekenhuis in Zierikzee wor den overgebracht. De NS komen de vakantievier- der ook nog met enkele brochu res tegemoet. Zo is daar de folder NS-Dagtoerisme, met negentig voordelige eendagsvakanties per trein. Daarnaast is er de brochure 'NS Sportief met informatie over wandelen, fietsen, zwerven gedu rende een vijfdaagse fietsvakantie en kanoën en zeilen met NS. Het vijfdaagse fietsarrangement (kosten 240,-) bevat voor die prijs vijf dagen onbeperkt per trein rei zen door Nederland, een huurflets voor die tijd, vijf keer de verstrek king van een lunchpakket en vijf maal een diner in de stationsrestau ratie op het eindpunt van de dag. Reserveren, tot tien dagen voor vertrek, kan via 030-354275. verf glas behang jachtlak autolak spuitapparatuur polyester belettering wandweefsel buitencoatings VLISSINGEN Een 16-jarige Vlis singer heeft bekend de afgelopen maanden tussen de twintig en dertig 'waslijn-diefstallen' te hebben ge pleegd. De jongeman, die inmiddels weer op vrije voeten is gesteld, werd vrijdag aangehouden. Hij had het voornamelijk op dameskleding ge munt. Daar de politie dit geval aan merkt als een zedendelict, werden de initialen van de dader niet vrijgege ven. Huiszoeking bij de jongen leverde enkele tientallen kledingstukken op die bij de politie als vermist waren aangegeven. Verder bekende hij dief stallen die niet bij de politie bekend waren. Deze werden gepleegd in de Jan Vermeerlaan, Primulalaan, Van Ruijsdaellaan, Anjelieren, Bosjeslaan. Hyacintenlaan. Begonialaan en Bloe- menlaan. Mensen uit deze straten bij wie kleding van de lijn is gestolen, kunnen hiervan alsnog aangifte doen bij de politie. MIDDELBURG - Het Jongenskoor uit Goes geeft op de donderdagen 7, 14 en 21 augustus concerten in de Koorkerk in Middelburg. De concer ten staan onder leiding van E. Heij- blok, directeur van de Zeeuwse Koor school. De concerten beginnen om 11.00 uur. De laatste concertdag uit de serie is er tevens een optreden dat om 13.00 uur begint. Na afloop van de concerten wordt gecollecteerd ten ba te van de actie 'Zeeland helpt Nepal'. Orgelconcert Everhard Zwart bespeelt donderdag 24 en 31 juli het orgel van de Sint Jacobskerk in Vlis- singen. De concerten beginnen om 20.00 uur. Zwart speelt werken van Bach, Han del, J. N. Lemmens en Nederlands koraalwerk in bewerkingen van Jan Zwart (de grootvader van de organist) en Feike Asma. ZOUTELANDE - In totaal 74 ploegen verschenen aan de start van de jubi- leum-badrit in Zoutelande. De dertig ste editie van dit evenement, georga niseerd door de Middelburgse motor en autoclub 'Scheldegouwen' en de VW in Zoutelande, voerde de deelne mers ongeveer 32 kilometer langs de Walcherse wegen. Start en finish wa ren bij 'De Kaasboer' in Biggekerke. Daar reikte voorzitter J. Koevoets van de VVV de prijzen uit. De be stuursleden van MAC 'Scheldegou wen' kregen een oorkonde in verband met de dertigjarige samenwerking met de VW. De uitslag van de rit luidt: Badgasten: 1 echtpaar Scheppink uit Rijs- sen, 2 echtpaar Van Amerongen uit IJssel- stein, 3 echtpaar Bouwes uit Utrecht. Zeeuwen: 1 J. Huige, 2 J. van der Hagen, 3 W. Joziasse. OOSTKAPELLE Bur gemeester P. A. D. H. Diepenhorst van Dom burg heeft zaterdag aan tennisvereniging De Sprink uit Oostkapelle de 'totempaal' uitge reikt. De totempaal is een prijs die de gemeen te Domburg jaarlijks toekent aan een persoon of een organisatie die zich op het gebied van het toerisme -belangen- loos- heeft inqezet. De tennisvereniging or ganiseert al jaren een tournooi voor badgas ten en dat initiatief diende, volgens het ge meentebestuur. te wor den beloond. Voorzitter J. Kelderman van de vereniging nam het ebbenhouten paaltje in ontvangst. De prijs werd ingesteld als herinnerinq aan B. de Meijer, een badgast die altijd veel ludieke evenementen in het dorp organiseerde tij dens zijn verblijf. Bij zijn afscheid schonk hij een totempaal aan de eige naar van hotel De Wig wam in Domburg. In na volging daarvan bracht het gemeentebestuur een kleine totempaal in roulatie. Foto: Burgemeester P. A. D. H. Diepenhorst van Domburg hing voor zitter J. Kelderman Irechtsi van de tennis vereniging in Oostka pelle de 'totempaal' om. Het per fiets afleggen van grote afstanden is de laatste jaren erg toegenomen. Dat wordt vooral ver oorzaakt door 'conditiefanaten' die wel veel asfalt onder zich zien wegflitsen, maar die van het na tuurschoon niet veel zien. Fietsen van Maastricht naar de Middellandse Zee is voor een ande re categorie weggebruikers, voor fietsers die voldoende getraind zijn om 1400 kilometers te pedaleren, maar die er in eerste instantie op uit zijn om op een heel bijzondere ma nier van de natuur te genieten. Met hulp van tientallen vrijwilligers van de Fietskaart Informatie Stich ting is er met de grootste zorg een route uitgestippeld, die autoschuw is. De hoogteverschillen zijn mini maal gehouden. De route loopt door Oost-België en Oost-Frankrijk. Na Luik worden er geen grotere steden gepasseerd dan Toul, Luxueil-les-Bains en Pontar- lier. De route is verkrijgbaar in elke goede boekhandel 29,50). A Jk,' 'w - D U I T S L Neufchéteeu LUX. Luxemburg Montmédy Fr#*n«»-en-Woëvre Nancv Vinei Epina Luxauil-ias-Bains risla-aur-la-Douba Be*engor>-3 dj OS^AvoudraylO9? 10 Z» #V 7(7 rvm. - C *J10a Pontarllary Langres q -RANKRIJK Les Roussas 12 'fl la ZWITSERLAND '12a 12b r- 12c(J,'6: Champfromiary^1- Geneve I^Seyssel Lepin-le-Lac St. Marcellin Grenoble I TALIE v!o b Crest )17 I Valraas 1 18 I Fontame-de-Vaucluse Monaco N'c Cannes O-v z nF GarèouiM Toulon" 22a 22 b,s' 22 b te Lavandou middellandse zee Het zal niet vaak voorkomen dat een tentoonstelling een periode van 35 miljoen jaar omvat. Toch heeft het Amsterdamse Tropenmu seum er van 3 juli tot en met 19 oktober een in huis: The Human Story. Deze expositie volgt de ontwikke ling van De Mens, aan de hand van foto's, teksten, kaarten en video- produkties. Het evolutieverhaal wordt verder aanschouwelijk ge maakt door levensechte, glasfiber- modellen van de eerste mensen. Zo kunnen de bezoekers kennisma ken met Lucy, twee miljoen jaar oud, 1.35 meter lang en zo minitieus geconstrueerd, dat ze zelfs met haar ogen kan knipperen. Andere bijzon dere trekpleisters zijn een afgietsel van de oudst bekende voetafdruk, gevonden in lava en vele replica's van de meest recente archeologi sche vondsten, die nu voor de eerste maal buiten Afrika te zien zijn. Aan het eind van de reis door de menselijke geschiedenis kan ieder een de haalbaarheid van zijn toe komstscenario testefi met behulp van zeer geavanceerde computers. The Human Story, een ingewikkeld verhaal in een begrijpelijke vorm, is geschikt voor (kleine) mensen vanaf 13 jaar en zal voorzien zijn van Nederlanse - en Engelse bijschrif ten. Hinderwet Burgemeester en wethouders van Veere; gelet op artikel 24, 2e lid, onder c, van de wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat zij voornemens zijn aan maatschap Marinissen Van Eijzeren, Wilgenhoekweg 39 te Serooskerke, voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor het kweken van potplanten en bloemen, gelegen aan de Van 't Hoffweg te Veere, vergunning te verlenen ingevolgde de hinderwet onder het stellen van voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervan gen. De betreffende stukken liggen op de gemeentese cretarie, Kerkstraat 7 te Veere ter inzage tot en met 3 augustus 1986, elke werkdag van 09.00- 12.00 en van 13.00-16.00 uur, alsmede 's maandag na telefonische afspraak (01181-455) van 18.00- 21.00 uur. Vanaf 4 augustus 1986 tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden inge steld tegen het geven van de gevraagde beschik king, liggen de stukken elke werkdag van 09.00- 12.00 uur ter inzage. De aanvrager, alsmede degenen, die bezwaren hebben ingediend naar aanleiding van de aan vraag en een ieder, die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot en met 3 augustus 1986 gemotiveerde schriftelij ke bezwaren indienen naar aanleiding van de ontwerp beschikking. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan burgemeester en wethou ders van Veere, Kerkstraat 7, 4351 AK Veere. Degene die een bezwaartschrift indient, kan verzoeken zijn of haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Veere, 21 juli 1986 Burgemeester en wethouders van Veere, G. W. van Montfrans-Hartman, burgemeester J. Wattel, secretaris Maastricht Het geld hiervoor werd door de ge meente Veere beschikbaar gesteld. Als dank voor hun inzet ontvingen alle medewerkers een bos bloemen. Mevrouw Van Montfrans-Hartman fe liciteerde de bevolking met het resul taat van de arbeid. Hoofdopzichter Wisse van de dienst gemeentewerken Veere bood een prikbord en enige interieurbenodigdheden voor het clubgebouw aan. De heer Francke MIDDELBURG - Ton Willemse en Ad van Hoepen.hebben onlangs afscheid genomen van het Zeeuws Servicebu reau voor Jeugd en Jongerenwerk. Ton Willemse was als voorzitter en Ad van Hoepen secretaris. Willemse was sinds de oprichting van het bureau, zes jaar geleden, actief als bestuurslid. Ad van Hoepen had eerst een adviseursfunctie; later nam hij het secretariaat op zich. De dienstverlening van het servicebu reau bestaat onder meer uit de ver huur van film- en videoapparatuur en het bemiddelen, bijvoorbeeld bij het inhuren van popgroepen. Ook kunnen vrijwilligers binnen het jeugd- en jon gerenwerk gratis advies krijgen van het bureau. Als opvolger van Willemse is Ton Veraart aangesteld. Er is nog geen nieuwe secretaris. feliciteerde namens de sociëteit va Gapinge en de heer Sturm namer het aannemersbedrijf, firma Sturm t Gapinge. Als laatste sprak de aai voerder van de voetbalclub van d firma Van Rietschoten en Houwen die de openingswedstrijd tegen d voetbalvereniging van Gapinge spee de. Hierna opende Simone Folchert de speeltuin door een lint door t knippen. Daarna overhandigde Evi lien Wattel de sleutel van het clubgi bouw aan mevrouw Van Montfran voor de opening, waarna de jeugdig André van Maldegem de aftrap ve richtte voor de eerste officiële voetba wedstrijd op het veld. Deze wer uiteindelijk gewonnen door Gaping met 5-4. RENESSE - Bij een aanrijding op d Vroonweg/Hogeboomlaan in Reness zijn zaterdag twee auto's zwaar bi schadigd. De botsing gebeurde toen de 21-jarig M. J. V. uit Stolwijk geen voorran verleende aan de 21-jarige W. A. P., uit Dorenberg, die linksaf de Kabbi laarsweg wilde inslaan. Een soortgf lijk ongeval vond vrijdagavond plaat op de Vroonweg toen de 22-jarige H.J H. uit Rotterdam een inrit wilde inrij den. De 25-jarige G. van D. uit Rhenei ramde bij een inhaalmanoeuvre d rechter voorzijde van de auto van H

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 6