Zomertentoonstelling in Grote Kerk Goes geopen Familie berichten Oranjezon succesvol op mendag rL Openstelling van Vlissingse winkels op zondag succes Deur vernield van PZC in Middelburj Nipte winst voor kadettenploeg Gebr. Dominicus Westkapelle 4 familie berichten V GESLOTEN 21 juli t/m 9 augustus vanaf 39, PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 21 JULI 198 Geboren: MARINUS THIJS (Mathijs) zoon van Els en Peter van der Maas-de Klerk Oost-Souburg, 19 juli 1986 Kanaalstraat 37 „De Here is mijn Herder." Psalm 23 Diepbedroefd maar dankbaar dat hij voor verder lijden bespaard is gebleven geven wij kennis dat na een moedige strijd van ons is heengegaan mijn innig geliefde man en onze zorgzame papa en opa KORNELIS ADRIANUS PEENE op de leeftijd van 60 jaar. Vlissingen: M. Peene-Louwerse Rotterdam: Lieneke Disser-Peene Tom Disser Leslie Vlissingen: Sam Peene Els Peene-Verhage Maarten Riaan Lilian 4381 PT Vlissingen, 19 juli 1986 Clijverstraat 13 Geen bezoek aan huis. Mijn man en onze papa is opgebaard in het rouwcentrum 'De Voorzorg', Industrieweg 20 te Vlissingen. Gelegenheid tot afscheid nemen dinsdag van 19.00-19.30 uur. De rouwdienst zal worden gehouden D.V. woens dag, 23 juli 1986, om 13.00 uur in de Petruskerk, Paul Krugerstraat te Vlissingen, waarna aan sluitend om 14.00 uur de begrafenis zal plaats hebben op de algemene begraafplaats, Pr. Roo- seveltlaan te Vlissingen. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in voornoemd rouwcentrum. Met droefheid geven wij kennis van het overlij den van onze geliefde zwager en oom KORNELIS ADRIANUS PEENE echtgenoot van Maatje Louwerse op de leeftijd van 60 jaar. Wolphaartsdijk: Putte: Domburg: Domburg: Voorburg: Domburg: Domburg: Domburg: J. Sandee-Louwerse L. Sandee J. van Paassen-Louwerse J. van Paassen P. C. Louwerse Jac. Louwerse C. J. van Herk-Louwerse C. van Herk C. J. Louwerse N. Louwerse J. Louwerse M. J. K. Louwerse-Dalebout Domburg, 19 juli 1986 Na vele maanden van spanning en onzekerheid geven wij kennis dat na een moedige strijd is overleden onze lieve zoon, broer, zwager en oom KORNELIS ADRIANUS PEENE (Kees) echtgenoot van Maatje Louwerse Hij is 60 jaar geworden. Domburg ('TerMantelinge'): A. van de Welle Voorburg: D. Vreeke-Peene J. Vreeke Domburg: N. van Eijzeren-Peene Jac. van Eijzeren Oostkapelle: M. L. Geldof-van de Welle C. Geldof Neven en nichten Domburg, 19 juli 1986 Bedroefd geven wij u kennis dat, voorzien van de Sacramenten der Zieken, na een geduldig gedra gen lijden en een zorgzaam leven van ons is heengegaan mijn geliefde man en vader, onze broer, zwager en oom ADRIAAN DE JONGE echtgenoot van Petronella de Winter op de leeftijd van 67 jaar. P. de Jonge-de Winter Rinus de Jonge Familie De Jonge Familie Rijk Familie De Winter 19 juli 1986 Hoofdstraat 10, 4441 SG Ovezande Mijn man en vader ligt opgebaard in het mortua rium van Stengehof te Ovezande. Gelegenheid tot bezoek aldaar maandagavond na de Avondmis, welke wordt opgedragen om 19.00 uur in de parochiekerk van O. L. Vrouw Hemelvaart te Ovezande. De plechtige uitvaartdienst zal plaatshebben op dinsdag 22 juli a.s. om 10.00 uur in voornoemde parochiekerk, waarna de begrafenis op het R.-K. kerkhof te Ovezande. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condole ren in R-2. Zal dan gedurig bij U zijn. In al mijn noden, angst en pijn. Psalm 73 12 God heeft na een langdurig maar gelovig gedra gen lijden thuisgehaald Zijn moegestreden kind, mijn innig geliefde man en onze zorgzame vader en opa IJSBRAND BAAN op de leeftijd van 69 jaar. Middelburg: A. A. Baan-van der Graaf Middelburg: P. Baan C. Baan-Coppoolse Gijs en Margo Johnie en Loes Pieter-Jan en Ingrid Aletta en Hans Christiaan H. I. Ambacht: J. P. Baan A. Baan-Zaagman IJsbrand en Harriëtte Heieen en André 4332 TT Middelburg, 19 juli 1986 Jasmijnstraat 38 De overledene ligt opgebaard in rouwcentrum 'Middelburg', Buitenhovelaan 1 in Middelburg, alwaar gelegenheid tot afscheid nemen is dins dag van 19.00 tot 19.30 uur. De rouwdienst welke geleid wordt door de Weleerwaarde Heer ds. W. M. de Bakker, zal gehouden worden op woensdag 23 juli om 13.00 uur in bovengenoemd rouwcentrum, waarna de begrafenis zal plaatsvinden om 14.00 uur op de Algemene Begraafplaats te Middelburg. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid de familie te condoleren in de aula van de begraaf plaats. Geen bloemen. „De Heer is mijn Herder". Diepbedroefd om het grote verlies maar dank baar voor de liefde en zorg die hij ons heeft geschonken geven wij u kennis dat toch nog onverwacht van ons werd weggenomen mijn innig geliefde man, onze zorgzame vader en opa CORNELIS KARELSE echtgenoot van Pieternella Butler op de leeftijd van 76 jaar. Goes: P. Karelse-Butler Goes: Rinus en Ineke Karelse Kees, Richard Goes: Ans en Jan Jacobs Astrid, Hugo Vlaardingen: Marijke Karelse Mark, Stefan Vlaardingen: Nel en Ton van Oeveren Brenda, Sandra 19 Juli 1986 's-Heer Hendrikskinderendijk 71 4461 DV Goes De rouwdienst voor de familie en belangstellen den zal worden gehouden dinsdag, 22 juli, om 14.15 uur in het kerkgebouw van de Vrije Evangelische gemeente te Goes, waarna aanslui tend om 15.00 uur de begrafenis zal plaatsheb ben op de Algemene Begraafplaats aldaar. Na afloop van de begrafenis is in de zaal van voornoemde kerk gelegenheid tot condoleren. Geen bezoek aan huis. Geen bloemen. Geheel onverwacht is van ons heengegaan onze beste zwager en oom C. KARELSE echtgenoot van P. Butler op de leeftijd van 76 jaar. Goes: J. P. Butler Kapelle: J. Welleman F. Welleman-Butler Kloetinge: C. C. Zwartepoorte-Butler Biezelinge: P. Butler-Wiskerke Yerseke: I. P. Butler E. Butler-Mol Hendrik-Ido Ambacht: Goes, 19 juli 1986 M. Schrijver J. Schrijver-Butler Heden werd van ons weggenomen onze geliefde vader, grootvader en huisgenoot MACHIEL ADRIAAN DE RUIJTER sedert 27 oktober 1977 weduwnaar van Lamberta Gilda Stroosnijder in de ouderdom van 77 jaar. Psalm 43 4 De Hoef: E. C. Vonk-de Ruijter H. Vonk Mijdrecht: J. A. de Ruijter H. M. de Ruijter-in 't Hout Boskoop: M. A. de Ruijter J. P. M. de Ruijter-Hegeraat Well (L.): J. de Ruijter M. de Ruijter-Rademaker en kleinkinderen Vlissingen: G. Bos 4381 KK Vlissingen, 19 juli 1986 Boulevard De Ruijter 282 Geen bloemen. Thuis geen bezoek. De overledene is overgebracht naar het rouw centrum 'De Voorzorg', Industrieweg 20 te Vlis singen, alwaar gelegenheid tot dfscheid nemen dinsdag a.s. van 12.30-13.00 uur. De crematie zal plaatshebben dinsdag 22 juli te 14.00 uur in het crematorium te Middelburg. Vertrek van voornoemd rouwcentrum om 13.30 uur. Heden overleed ons bestuurslid, de heer M. A. DE RUIJTER Wij zijn dankbaar voor hetgeen hij voor onze vereniging heeft betekend. Huurdersvereniging 'Westpoortflat' Vlissingen, 19 juli 1986 Bevorderd tot Heerlijkheid. „De Heere is mijn Herder, mij zal niets ontbreken. Al ging ik ook door een dal der scha duw des doods, ik zou geen kwaad vrezen, want Gij zijt met mij". Psalm 23 Moegestreden is na een zeer dapper gedragen lijden van ons heengegaan onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder KLAZIENA ZIJL-SMIT weduwe van E. Zijl op de leeftijd van 80 jaar. Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Vlissingen, 20 juli 1986 'Ter Reede' Correspondentieadres: F. Zijl, Geraniumlaan 27, 4382 TX Vlissingen. De overledene is opgebaard in het rouwcentrum 'De Voorzorg', Industrieweg 20 te Vlissingen. Gelegenheid tot afscheid nemen woensdag van 19.30-20.00 uur. De uitvaartdienst zal worden gehouden donder dag 24 juli om 13.00 uur in het gebouw van het Leger des Heils, Dr. Stavermanstraat 39-41 te Vlissingen. De begrafenis zal aansluitend plaatshebben om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Vlissingen. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula op de begraafplaats. Moegestreden is van ons heengegaan mijn innig geliefde man, onze vader, schoonvader, opa, broer, zwager en oom CORNELIS DE RIJCKE in de leeftijd van 81 jaar. Uit aller naam: C. P. de Rijcke-van der Endt 4382 EJ Vlissingen, 19 juli 1986 Bejaardencentrum 'Ter Reede' k. 22 Koudekerkseweg 81 De overledene is opgebaard in het rouwcentrum Overtoom-Groen, Van Dishoeckstraat 620 te Vlissingen. Gelegenheid tot afscheid nemen woensdag van 10.45-11.15 uur. De rouwdienst zal worden gehouden woensdag, 23 juli, om 11.15 uur in het rouwcentrum, gevolgd door de teraardebesteling op de algemene be graafplaats te Oost-Souburg om 12.00 uur. Geen bloemen. J ERMELO - Van de Zeeuwse deelne mers aan de nationale mendag (paar den) in Ermelo boekte de afvaardi ging van Oranjezon uit Vrouwenpol der tot twee keer toe succes. In de L-klasse won Peter de Kam de samen gestelde wedstrijd voor zijn clubge noot Arjan Provoost en het viertal van Oranjezon legde in de afdelings- dressuur beslag op de eerste plaats. Aan de strijd in de lichte klasse was overigens geen nationaal kampioen schap verbonden. De Kam zegevierde met 100.40 punten. Arjan Provoost totaliseerde 114.80 en Anita Timmer man (Westelijk Schouwen) eindigde op de dertiende plaats met 172.30 pnt. Het succesvolle viertal van Oranjezon werd eerste met 105.75 pnt. Aan de samengestelde wedstrijd in de M-en Z- klasse was wel een nationaal kampioenschap verbonden. De vier proeven werden in de zwaarste klasse het best afgelegd door de Drent Nij- sink van de Esch-Ruiters, met 92.95 punten. Christian Provoost was met een achtste plaats (132.80 pnt.) de beste Zeeuw. Adri Louwerse werd zeventiende (186.55 pnt.) en Nicoline Vos achttiende met 199.30 pnt. In de M-klasse werd de enige Zeeuwse deel nemers Teun van der Bijl gediskwali ficeerd. De voorgeschreven individuele dres- suurproeven werden door de Zeeuwen met minder succes afgelegd. Er was niet meer dan een plaatsje in de achterhoede weggelegd. De resultaten: Z dressuur: Adri Louwerse- (Scheldestad), 97.75 pnt.; Christian Pro voost (Oranjezon), 96.00 pnt.; Nicoline Vos (Oranjezon), 84.75 pnt.; Peter Hanse (Schouwse Ruiters), 82.00 pnt. M dressuur: Teun van de Bijl (Oranjezon), 83.00 pnt. L dressuur: Peter de Kam (Oranjezon), 97.00 pnt.; Anita Timmerman (Westelijk Schou wen), 89.00 pnt.; Jan Rentmeester (Schouw se Ruiters), 86.00 pnt.; Arjan Provoost (Oranjezon). 85.00 pnt. Een overzicht van de expositie in de Grote Kerk in Goes. GOES Een opening die eigenlijk geen opening is, maar een afsluiting van een kunstmanifestatie. Die iet wat vreemde situatie deed zich zater dag voor bij de zomertentoonstelling 'Ruimte in ruimte' in de Goese Grote- of Maria Magdalenakerk. Organisa tor van de 'parktentoonstelling' Sonsbeek 1986 in Arnhem, Saskia Bos, sloot de opbouwperiode van de expositie af, maar opende tegelijker tijd de tiende zomertentoonstelling. Van 1 juli tot en met woensdag 30 juli exposeren vier beeldende kunste naars in de kerk. Hun werk hebben ze de afgelopen twee weken opgebouwd, terwijl belangstellenden rustig kon den toekijken. In de wandelruimte van de kerk is thans het afgeronde werk te zien. De expositie duurt nog twee weken. Het thema van de tiende zomertentoonstelling is het nie mandsland tussen beeld en architec tuur. De culturele raad van Goes heeft aan vier kunstenaars gevraagd om in de ruimte van de kerk een eigen ruimte te creëren. Jan van Munster heeft zich in de kerk Haar hart heeft voor ons geklopt. Haar handen hebben voor ons ge werkt. Diepbedroefd maar vooral dankbaar voor alle liefde en zorg waarmede zij ons omringde delen wij u mede dat na een welbesteed leven en een liefdevolle verzorging in Verpleeghuis 'Maria Terweel', voorzien van het Sacrament der Zie ken, van ons is heengegaan onze lieve moeder, schoonmoeder en oma ELISABETH MARIA DEKKER weduwe van Pieter Boonman op de leeftijd van 83 jaar. Middelburg: C. J. Buijs-Boonman J. A. Buijs Goes: W. J. Kaho Goes: A. M. Bookelaar-Kaho J. J. F. Bookelaar Goes: J. P. Kaho J. J. M. Kaho-van Dalen Haarlem: H. W. M. Dirven-Boonman Middelburg: A. J. A. Boonman G. M. Boonman-de Groot Heinkenszand: A. C. M. Pekaar-Boonman A. J. Pekaar en kleinkinderen Goes, 19 juli 1986 Correspondentieadres: Rembrandtstraat 17, 4451 AV Heinkenszand. Onze moeder en oma is opgebaard in het Uitvaartcentrum van Begrafenisonderneming 'Goes', Zuidvlietstraat 37, Goes. Gelegenheid tot afscheid nemen aldaar, dins dag, 22 juli, van 19.00 tot 19.30 uur. De plechtige uitvaartdienst, waarbij u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden 23 juli, om 10.30 uur, in de parochiekerk van de Heilige Maria Magdalena, Singelstraat te Goes, waarna om 12.00 uur de crematie zal plaatshebben in het crematorium te Middelburg, Westelijke Oude Havendijk 3. Na de crematie is in het Uitvaartcentrum te Goes gelegenheid de familie te condoleren. Na een moedig gedragen lijden is heden van ons heengegaan mijn innig geliefde man, onze zorg zame vader en opa ADRIAAN MEEUWSE echtgenoot van Johanna Maria Rooze in de ouderdom van 84 jaar. Goes: J. M. Meeuwse-Rooze Goes: A. J. van de Velde-Meeuwse B. J. van de Velde Goes: J. B. Heyligers-Meeuwse W. C. Heyligers Coby, Jolanda 20 juli 1986 Zuidvlietstraat 39 4461 GW Goes Mijn man. onze vader en opa is opgebaard in het Uitvaartcentrum van Begrafenisonderneming 'Goes', Zuidvlietstraat 37 te Goes. De rouwdienst zal worden gehouden 24 juli om 13.15 uur in bovengenoemd Uitvaartcentrum, waarna aansluitend om 14.00 uur de begrafenis zal plaatshebben op de Algemene Begraafplaats te Goes. Na afloop van de begrafenisplechtigheid is in het Uitvaartcentrum gelegenheid de familie te con doleren. Heden overleed onze zeer geliefde broer, oom en oudoom ADRIAAN MEEUWSE echtgenoot van Johanna Maria Rooze in de ouderdom van bijna 85 jaar. Zijn diepbedroefde familie: Kloetinge: M. Meeuwse Goes: L. A. Meeuwse Ebmatingen (Zwitserland): M. Meeuwse M. Meeuwse-Schenk Sylvia, Marlies en Marco, Eveline Twello: C. W. Wielstra-Meeuwse S. Wielstra Wouter Goes, 20 juli 1986 Na een korte strijd is heden van ons heengegaan mijn lieve vader en mijn schoonvader HUBERTUSKORSTANJE weduwnaar van M. M. Pluijmers in de ouderdom van 88 jaar. Middelburg: H. Korstanje F. Korstanje-Louws Middelburg, 19 juli 1986 Gerbrandylaan 166 Correspondentieadres Klein Vlaanderen 12, 4331 RK Middelburg. De overledene is opgebaard in het rouwcentrum 'Middelburg', Buitenhovelaan 1 te Middelburg (Dauwendaele). Gelegenheid tot afscheid nemen dinsdag van 19.45-20.15 uur. De crematie zal plaatshebben woensdag 23 juli om 11.00 uur in het crematorium te Middelburg. Samenkomst in het crematorium om 10.50 uur. Gelegenheid tot condoleren na de crematie in de aula van het crematorium. Uit onze familiekring werd weggenomen onze beste broer, zwager en oom HUBERTUS KORSTANJE weduwnaar van M. M. Pluijmers op de leeftijd van 88 jaar. Familie Korstanje Familie Pluijmers Middelburg, 19 juli 1986 Diepbedroefd maar dankbaar voor alle liefde en zorg die zij in haar leven aan ons heeft gegeven is na een liefdevolle verzorging in 'Huize Rand- wijck' overleden onze lieve vrouw, moeder, groot- en overgrootmoeder CORNELIA VAN SCHAIK echtgenote van D. Lokerse in de ouderdom van 89 jaar. Goes: Wemeldinge: Goes: 's-Heer Hen drikskinderen: 's-Heer Hen drikskinderen: D. Lokerse L. P. van der Vliet-Lokerse M. A. van der Vliet E. C. Verschuur-Lokerse D. L. Verschuur J. Lokerse D. C. Lokerse-de Koeyer P. Peels-Lokerse M. Peels Klein- en achterkleinkinderen Goes, 19 juli 1986 Heer Elsdorpweg 18 De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van 'Huize Randwijck'. De begrafenis zal plaatsvinden vanuit 'Huize Randwijck' op dinsdag 22 juli a.s. om 13.00 uur op de algemene begraafplaats te Wolphaarts dijk. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in 'Huize Randwijck'. tot de vloer beperkt met drie ringel die de hoogte, breedte en> diepte va de kerk symboliseren. Daarnaast vel men de ringen in de oorspronkelijk uitvoering één lijn met de denkbeeld ge lijnen tussen het koor en de tral septen van de Grote Kerk. Kees wl vers is voor zijn werk teruggegaf naar de oudste zuilen die de menshel kent: de boomstam. De metershof boomstammen in de wandelruiml van de kerk zijn 'doorstoken' ml glasplaten die verwijzen naar hetlicl dat door de hoge ramen naar binna valt. Rob Hamelijnck heeft voor zij object ook gebruik gemaakt van j waarin hoogte en diepte van de kei samengaan. Maarten de Reus tenslol te heeft in het midden van de kerk eef kleurige tent gebouwd die het gewa uit het koorgedeelte als motief g| bruikt. De openingstijden van de Grote Kek zijn van maandag tot en met zaterdaj vanaf 10 tot 16 uur. Op zondag isc expositie gesloten. Belangstellende! kunnen zich informeren aan een leel tafel en bij opgestelde panelen waaf op met behulp van fotomateriaal opbouw van de werken wordt gevisij liseerd. Hartelijk dank voor de vele kaarten, bloemen en cadeaus, waarmee wij met de geboorte van onze zoon ROBERT-JAN werden verblijd. R. G. G. Groot J. J. Groot-Verwijs Dr. v. d. Moerstraat 15, Arnemuiden VLISSINGEN De winkelopenstel ling in de Vlissingse binnensta| bleek zondagmiddag een succes. 1 straten waren vol met publiek. Vo| gens secretaris P. van der maden va de Vlissingse WinkeliersvereniginJ (VWV) werd er goed verkocht. Om Vlissingen te promoten en int! ressanter te maken voor de toeristeij is een groot deel van de winkels vie zondagen geopend. Vorig jaar is hiel mee voor het eerst geëxperimeif teerd. Volgens de heer Van der Maden wal het gisteren de drukste zondag tot nil toe. „We hadden geluk: Het was eci.l weer om naar de stad te gaan." DaaT komt volgens hem bij dat de kermil ook voor flink wat publiek zorgden! Een groot deel van de winkels waf gisteren van 14.00 tot 18.00 uur gel opend. Op 27 juli, 3 en 10 augustus zaj dit weer het geval zijn. MIDDELBURG Onbekenden hebj ben in de nacht van zaterdag of zondag een glazen toegangsdeur ver| nield van het PZC-kantoor aan Middelburgse Zusterstraat. De schal de bedraagt ongeveer 2500 gulden, f Een voorbijganger hoorde rond hal vijf in de morgen glasgerinkel. Toef hij poolshoogte nam, hoorde hij men| sen zich uit de voeten maken. De deur, die waarschijnlijk met eei breekijzer werd vernield, verschaft! toegang tot een galerij. Daar werf geen schade aangericht. VLISSINGEN De Nederlandse li dettenploeg tafeltennis heeft op' Europese jeugdkampioenschapptl in België zondagmorgen met 3-2 8*1 wonnen van Turkije. In de kadettenploeg speelt onder ®J deren de Zeeuwse Renate Louws. 21 won één enkelspel en samen nttj Melissa Muller het dubbelspel. VaoJ daag, maandag, speelt Renata Lou«i met haar ploeggenoten drie interlanoj wedstrijden tegen respectievelijk Jo j goslavië, Engeland en Griekenland NATUURSTEENHANDEL Jachthuisstraat 5 - Kloetinge Tel. 01 100-31865 Outlet Jeans 'Denim spijker' stone washed Parkeermogelijkheid: achter de kerk van Kloetinge chocolaterie a.j.burge^ Korte Delft 5-7, Middelburg!)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 4