Val ringlijder zet domper op folkloristische dag IJzendijke Weer meer publiek Goese Kadefeesten PSP-statenlid wil onderzoek grondruil Terneuzen en NSM II. Vermeulen wint nationaal PZC/ provincie AD COPPOOLSE BRAK SCHEENBEEN Bromfietser breekt enkel bij botsing Lichtgewonden bij botsing Oostburg STIMULANS VOOR ORGANISATIE 'T elecommunicatie' thema Hansweertse kindervakantieweek FINANCIËLE RISICO'S Vuilstortplaats Dax Jubileumconcours 'Schouwse Ruiters9 MAANDAG 21 JULI 1986 IJZENDIJKE Bij ringrijwedstrij- den, zaterdag in IJzendijke, is de ringrijder Ad Coppoolse uit Oostka- pelle van zijn paard gevallen. Hij 'brak daarbij zijn scheenbeen. De wedstrijd vormde een onderdeel van de jaarlijkse folkloristische dag in IJzendijke. Het ongeval gebeurde aan het eind van de middag. Bij het aanzetten van de galop verloor Cop poolse zijn evenwicht, waarbij hij met zijn been een paal raakte. De EHBO en de IJzendijkse huisarts H. van der Pas verleenden eerste hulp. Coppoolse werd per ambulance ver voerd naar het ziekenhuis in Oost burg en 's avonds laat naar het Bethesda-ziekenhuis in Vlissingen. In de loop van zondag is de ringrij der, die tevens doelman is van vv Oostkapelle, geopereerd. HAAMSTEDE - Ger. Kerk, 20 uur: Zangavond m.m.v. Jan van der Driest. MIDDELBURG - Molenwater, 9.30-18 uur: Miniatuur Walcheren. BERGEN OP ZOOM - Roxy I, 14, 19 en 21.30 uur: Cobra, 12 jr; Roxy II, 14, 19 en 21.30 uur: Back to the future, al: Cinem'Actueel I, 18.45 en 20.45 uur: Police Academy III, a.l.; Cinem'Actu eel II, 14, 19.45 en 21.45 uur: Police Academy III, a.l.; Cinem'Actueel III, 19 en 21.30 uur: A chorus line, a.l.; 14 uur: De troetelbeertjes, a.l. GOES - Grand, 20 uur: Cobra, 12 jr. HULST - De Koning van Engeland, 14.30, 19 en 21.30 uur: Cobra, 12 jr.; 14.30,19 en 21.30 uur: Police Academy III, a.l.; 14.30, 19, en 21.30 uur: Hot Bubblegum de boot in, 16 jr.; 14.30 uur: Orgie in New York, 18 jr.; 19 en 21.30 uur: The jewel of the Nile, a.l. MIDDELBURG - Meccano, 20.30 uur: Ran, 16 jr.; Electro, 20.30 uur: Out of Africa, a.l. OUDDORP - De Dorpstienden, 13.30 uiir: A view to a kill, a.l.; 13.30 uur: Iron eagle, a.l.; 19.15 uur: Back to the future, a.l.; 21.45 uur: Up the creek, 16 jr, RENESSE - Dorpshuis, 13.30 uur: Gremlins, a.l.; 13.30 uur: Brewster millions, a.l.; 19 uur: Military Acade my, 16 jr.; 21.30 uur: Rocky IV, 12 jr.; 23.45 uur: Tiroler slippertjes, 16 jr. OOSTBURG - Ledel, 20 uur: Pikant kant, 18 jr. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Cobra, 12 jr.; 20 uur: Out of Africa, a.l. VLISSINGEN - Alhambra I, 14 uur: Peter Pan, a.l.; 19 en 21.30 uur: Cobra, 12 jr.; Alhambra II, 14, 19 en 21.30 uur: Police Academy III, a.l. Hulpcentra Noord- en Midden-Zeeland, tel. 01184-14444 look voor milieuklachten). fWuwsch-Vlaanderen Alarmnummer 111150-12200 (brandweer en ambulance). pOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 11180-15551, dag en nacht bereikbaar. T r' hulpdienst Zeeland voor mensen in food, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur feekends van 20.00-24.00 uur. F'i^hting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. IU84-14645, dag en nacht bereikbaar. P'ithting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel. (1100-32233. W?er" en Jeug<ltelefoon Zeeland, tel. 1180-38080, dag. van 16-20 uur. Zondagmiddag kreeg hij bezoek van streekmuseum-voorzitter Pol van de Vijver, die hem namens het museum als pleister op de wonde een bloem stuk en een fles wijn aanbood. Op uitdrukkelijk verzoek van Coppoolse ging de ringrijwedstrijd na het onge val gewoon door. Streekmuseum voor zitter Pol van de Vijver: „Ook de aanwezige vertegenwoordigers van de Zeeuwse Ringrijdersvereniging ston den erop dat de wedstrijd normaal voortgang zou vinden". Het ongeval was wel een domper op de verder prima verlopen folkloristi sche dag. Van de Vijver: „In de vijftien jaar dat we nu in IJzendijke een folkloristische dag houden, is iets der gelijks nog nooit voorgevallen. Maar KOEWACHT - Bij een aanrijding vrijdagavond in de Hazelarenstraat te Koewacht, liep de bestuurder van een bromfiets, A.B. uit Westdorpe, een enkelfractuur op. Nadat eerste hulp was verleend, werd hij per ambulance overgebracht naar het St. Elisabeth- ziekenhuis in Sluiskil. Het ongeval werd veroorzaakt, doordat de be stuurder van een auto, G. van R. uit Koewacht, bij het verlaten van een uitrit de brommer over het hoofd zag. ja, het blijft natuurlijk een sport met zekere risico's". Het ongeval heeft, aldus Van de Vij ver, geen consequenties voor volgen de folkoristische dagen. De folkloris tische dag van 1986 zal de geschiede- nis ingaan als een topper, althans wat de publieke belangstelling be treft. Volgens Pol van de Vijver, die zaterdag weer op zijn bekende en thousiaste wijze het programma aan elkaar praatte, is het nog nooit zo druk geweest in IJzendijke. OOSTBURG - Bij een aanrijding zon dagmiddag op de kruising Oostburg- sestraat-Bruggendijk in Oostburg zijn een moeder en haar zoontje licht gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde toen automobi liste C. J. uit Wachtebeke (B) voor rang wilde geven aan J. B. uit Zeve naar die over de Bruggendijk reed. In plaats van te remmen trapte ze echter op het gaspedaal en kon een aanrij ding niet meer voorkomen. De be stuurster liep een lichte verwonding op aan haar linkerbeen en haar zoon tje een schaafwond aan het gezicht. Dokter Bruggeman verleende eerste hulp. De auto's werden allebei zwaar beschadigd. De uitslag van de ringrijderij luidt: Sjezen: 1 Joke en Cees Wisse, 70 van de 74 ringen; 2 Karin Franke/Simon van de Broe- ke, 68; 3 Corrie en Jan de Visser, 65; 4 Ina en Cor Coppoolse, 62; 5 Lenie en Simon Lous, 61; 6 Natasja Verhage en Hans van de Broeke, 55; 7 Koos en Kees Stroo, 53; 8 Alice Jacobse en Bram Francke, 53: 9 Christeanne en Eric Leendertse, 50; 10 Nelie en Adrie Verhage, 50; 11 Corrie Tilroe en Andries de Visser, 26. Ringrijden te paard over 25 beurten: 1 Rinus Moens, 25 ringen; 2 Piet Brasser. 24; 3 Piet-Jan Reynierse, 24; 4 Kees Minderhoud, 23; 5Henk Houterman 23; 6 Adrie Reynier se, 20; 7 Simon de Visser, 19; 8 Brigit Peper, 19; 9 Johnnie de Pagter, 18; 10 KoJan Provoost, 18; 11 Jan Crucq. 17; 12 Piet Cevaal, 15; 13 Jan Hendrikse, 15; 14 Her man Wondergem, 14:15 Pieter Boone, 14; 16 Bert van de Broeke, 13; 17 Ronnie Stroo, 13; 18 Lieneke Wondergem, 12; 19 Wim Geldof, 11,20 Wilco Maranus, 10; 21 Arjaan Brasser, 9; 22 Adrie Stroo, 9; 23 Ad Coppoolse, 8; 24 Roswltha Suyk, 7. BRUINISSE - De ponyclub 'De Schouwse Ruiters' uit Dreischor houdt zaterdag 26 juli een concours- hippique ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan. Tevens worden die dag selectiewedstrijden verreden voor de individuele provinciale kam pioenschappen dressuur, springen en mennen. Het concours wordt gehou den in manege 'De Korenzolder' in Bruinisse. De wedstrijden beginnen om 9.00 uur. Tentoonstellingen AXEL - Kindergalerij, 10-18 uur: Te keningen van Annet Planten (t/m 16/ PA IBURGH - N.H. Kerk, 10-12 en 15-17 luur: Werken leden Zeeuwse Kunst- lkring (t/m 2/8). IGOES - Grote Kerk, 10-16 uur: 'Ruim- Ite in ruimte' (t/m 30/7). IGROEDE - 'De Twee Duiven', vanaf lil uur: Werken Suzanne de Zwart en ■Joost Heeren. IHEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 len 13-17 uur: Oude landbouwwerktui- Igen. IHOOGELANDE - Kapel van St. Plaarten, 13.30-18.30 uur: Werken Hel len Nielen en Florentine Haak. IHULST - Streekmuseum, 14-17 uur: l'Oude haventjes' (t/m 6/9). ÏMELISKERKE - Gemeentehuis, 9- [j6.30 uur: Schelpenwerken van Mw. P. J. Texter. JM1DDELBURG - Zeeuws Museum, 110-17 uur: Werken van Bob Pingen It/m 12/9); Zeeuwse Bibliotheek, 17.30-21 uur: Verken leden ABKZ. OOSTKAPELLE - Zeeuws Museum Satuurhistorie, 10-17 uur: 'Fossiele |schelpen' en werken Maria Burgs; dolenweg 36, 10-12 uur: Fossielenmu- feum. TERNEUZEN - Galerie Trouvaille, (3-18 uur: Foto's van J. Klein en R. Lefting; Museum, 9-12 en 14-17 uur: 'De Zeeuws-Vlaamse natuur', werken di verse kunstenaars (t/m 1/8); JStadhuis, 13-17 uur: Oude archieven |Vm sept.). pLISSINGEN - Stedelijk Museum, (0-17 uur: 'Een panorama van Vlissin gen anno 1618' (t/m 26/9); Gemeentehuis, 9-17 uur: Foto-werken (an Nabil Abdul Hussain (t/m 1/8); Reptielenzoo 'Iguana', 14-17.30 uur: Expositie levende reptielen, amfi bieën en insekten; pt Jacobskerk, 10-12 en 14-16 uur: Verken Vlissingse kunstenaars (t/m fl'8); Maritiem Instituut, 10-18 uur: Maritie- Expo '86 (t/m 3/8); I'm. Smederij De Schelde, 11-21 uur: |Met zicht op zee' (t/m 10/8. IJZENDIJKE - Museum. 10-12 en 13,30-17 uur: 'De geschiedenis van de Verken in Zeeuwsch-Vlaanderen' (t/m 15/10). pERlKZEE - Burgersweeshuis, 10-17 pur: Beeldentuin en klein antiek (t/m 15/8); Hoorder Havenpoort, 13-17 uur: He dendaagse ikonen (t/m 26/7). Een Griekse 'drollenraper' volgde het Paard van Troje om de straat van uitwerpselen te reinigen. GENT Het is zaterdagmiddag drie uur en aan het Gentse gemeen tebestuur en duizenden andere be langstellenden trekt onder een be wolkte hemel de ludieke traditio nele carnavalsstoet, die de 17e 'Gentse Fieste' inluidt, lawaaierig, maar zonder incidenten voorbij. De optocht is al een half uur bezig, echt spectaculaire dingen zijn er nog niet gebeurd, of het zou de confrontatie tussen de Gentse bur gervader Jacques Monsaert en een grizzlybeer moeten zijn. Het publiek wacht gespannen het hoogtepunt van de stoet af, maar er gebeurt niets. Het gezelschap van de Vereniging zonder Winstoog merk 't Trefpunt -dat vorig jaar het gemeentebestuur nog een beton blok van enige duizenden kilo's cadeau gaf- is al gepasseerd en ook de travestieten zijn al uit het ge zicht verdwenen. Een van 'de om standers blijft echter hoopvol ge stemd. „Ge moet geduld hebben, straks gaat ge nog iets pikants zien." Alle ogen zijn gericht op een viertal 'Magere Heinen' die een doodskist als bagage met zich meezeulen. Zou daar iemand uit tevoorschijn ko men? Nee, de kist blijft dicht en is waarschijnelijk nog leeg, want de dragers doen een dringend beroep op het publiek om 'plaasts te ne men'. Maar nee, niemand voelt iets voor een vervroegde ter aarde be stelling. Een aaneenschakeling van muziek- gezelgeschappen volgt. Een uitzon dering daargelaten hebben ze alle maal hetzelfde nummer op het re pertoire staan: „Oh, when te Saints...." Gelukkig komt de promotiewagen van zanger Will Ferdy met een ander lied: „Gentse Fieste, tes moar veur te lachen, profiteer ervan, ha- hahahaha.." De geketende geest van 't Graven steen komt voorbijgewandeld, ge volgd door 'de Gentse Dolfijnen' die het gemeentebestuur op verfrissing trakteren met behulp van een waterspuit. Dan lijkt het ineens oorlog. Een leger woest uit ziende Grieken, op pad met het Paard van Troje, maken de kas seien onveilig. Uit oogpunt van hygiëne veegt een strontraper in vol ornaat de uitwerpselen van 'het dier' bij elkaar. Drie narren roepen het jeugdige publiek op om naar hun show te komen kijken, maar bij gebrek aan respons geven ze op en gaan boos midden op straat liggen. „Als u niet naar onze show komt kijken, dan gaan we niet voort, we blijven hier liggen, vermits u niet komt kijken." De optocht zit er bijna op, als een van de laatsten passeert de vader van de Gentse geesten, Walter de Buck, in een oldtimer. De zon breekt plosteling door. De feesten zijn begonnen. In heel Gent is nau welijks meer een parkeerplaats te vinden en het centrum van de stad zit verstopt met feestgangers. Op de vrijdagmarkt kunnen duizenden mensen geen voet meer voor de andere zetten. De commercie is nog nadrukkelij ker op de feesten aanwezig dan vorig jaar. Op het St. Jacobsplein (het hart van de Gentse Feesten) wordt het podium in gereedheid gebracht voor optredens van Walter de Buck en het Willem Breuker Collectief. Grote pinten bier worden aan de lippen gezet en menigeen heeft alweer een hot dog met mos terd en zuurkool achter de kiezen. Tot maandag 28 juli worden in er de Arteveldstad geen vakantiekof fers gepakt. Het is tegen wil en dank feesten geblazen. De 'gewonde' wordt aan boord van de helikopter getakeld tijdens een demonstratie voor de Vlissingse boulevard. VLISSINGEN - Gewapend met camera's en verrekijkers keken zaterdagmiddag enkele honderden belangstellen den vanaf de Vlissingse Boulevard Bankert naar een reddingsdemonstratie te water. Een helikopter van de Koninklijke Marine en de Javazee, de reddingboot van de Koninklijke Zuid-Hollandse Maatschappij tot Redding van Drenkelingen vormden de hulpmiddelen bij de operatie. Gespeeld werd dat zich aan boord van de Javazee een gewonde bevond. De helikopter moest hem naar het ziekenhuis brengen. De zieke werd per brancard aan boord van de heli getakeld. Het gebeuren in het kader van de maritieme expo, duurde ongeveer een kwartier. Daarna vloog de helikopter naar België, om daar nog een demonstratie te geven. GOES - Met het afsteken van het traditionele vuurwerk, waardoor de gevels van de huizen aan de kades ep de vele plezierjachten in de Goese haven feëriek werden verlicht, zijn zaterdagnacht om 0.00 uur de der tiende Goese kadefeesten afgesloten. De publieke belangstelling voor de feesten rond de historische kaden was evenals vorig jaar buitengewoon groot. Voorzitter C. Hage van de HANSWEERT - Wethouder H. Corne- lissen van de gemeente Reimerswaal opent maandag 11 augustus om 9.30 uur de kindervakantieweek in Hans- weert. Die wordt gehouden op het grasveld langs de Zeedijk en heeft dit jaar als thema 'Tele-communicatie'. De eerste dag kunnen de kinderen aan de slag met hamer en zaag om hutten te bouwen. De makers van de drie mooiste hutten worden donder dag beloond met een prijs. Voor de kleuters is er de hele week in de tent een speciaal programma. Dinsdagmorgen besteden de deelne mers aan de vakantieweek aan het repeteren voor de play-backshow en 's middags krijgen zij een demonstratie te zien, die wordt verzorgd door een radiozendamateur. De woensdag kun nen de kinderen naar eigen inzicht besteden. Die dag is er ook een barbe cue en fritesmaaltijd. De kinderen kunnen donderdag hun creativiteit botvieren met onder meer bloem schikken, schilderen en het maken van artikelen voor de .bazaar die 's avonds wordt gehouden. Donderdag avond is er 'open huis'. Vrijdag gaan de kinderen op reis naar de Efteling. Voor de kleuters is een reisje naar Rilland, waar een bezoek wordt ge bracht aan het jeugdcircus 'Hogerop'. De kindervakantieweek wordt na de terugkomst van de kinderen afgeslo ten met een rondgang door Hans- weert. Die begint omstreeks zeven uur en wordt muzikaal begeleid door 'Scheldegalm'. Tot slot wordt op het activiteitenterrein het kampvuur ont stoken. stichting Goese Kaden durfde het aantal bezoekers niet te schatten, maar verzekerde dat het drukker was dan vorig jaar toen een record aantal dagjesmensen de feesten bezocht. „Het was stampvol", zei de heer Hage na afloop van de kadefeesten. Met name op vrijdag en zaterdag moesten de duizenden zich schuifelend voort bewegen over de kaden. Het boeg- sprietlopen bleek ook dit jaar weer een trekker van de eerste orde te zijn. De kades bleken eigenlijk te klein om alle mensen een goed uitzicht te bie den op alle activiteiten. „Een stimu lans voor ons om volgend jaar nog meer uit te pakken", aldus de heer Hage. Hoewel de kadefeesten koud ten ein de zijn, denkt het bestuur van de stichting alweer aan de organisatie van volgend jaar. Het is de bedoeling om dan meer het water te betrekken bij de feesten. Dat was dit jaar niet mogelijk gezien het grote aantal ple ziervaartuigen dat ervoor zorgde dat geen vierkante meter water onbedekt bleef. Als alles naar wens verloopt, wordt volgend jaar ook het water aan de andere kant van de Sint-Maartens brug, tegenover het belastingkantoor, betrokken bij de organisatie. Men denkt onder meer in de richting van een drijvend vlot met een muziek band. Veel belangstelling trok ook een ijs- eetwedstrijd tussen de twee oud-voor zitters van de stichting Goese Kaden. In de plaatselijke pizzeria bonden W. F. den Herder en E. C. J. van Dissel de strijd met elkaar aan, onder luide aanmoediging van het publiek. Den Herder wist zes coupes met elk zeven bolletjes naar binnen te werken. Van Dissel werd een goede tweede met 35 bolletjes. De opzwepende muziek van zaterdagavond bracht veel mensen op de boten in de naven tot het maken van een dansje. Klokslag twaalf uur stopte de muziek abrupt. Notoire feestgangers trokken daarna in ae richting van de café's, maar zelfs die moesten op een gegeven moment 'nee' verkopen. Het bier was op TERNEUZEN/MIDDELBURG - PSP- statenlid J.C. Dupré zet grote vraag tekens bij de grondruil die de ge meente Terneuzen en de Nederlandse Stikstof Maatschappij (NSM) in Sluiskil overeen willen komen. In een brief aan gedeputeerde staten van Zeeland schrijft Dupré het naief te vinden dat de meerderheid van de Terneuzense gemeenteraad -die ak koord ging met de ruil- er zonder verder onderzoek vanuit gaat dat de NSM-grond niet of nauwelijks verontreinigd is. Voor het statenlid is het duidelijk dat het gaat om 4,5 hectare 'voormalige chemische stort'. Dupré kan zich niet aan de indruk onttrekken dat Terneuzen de NSM van een heet hangijzer heeft bevrijd. „Zover hoort dienstbetoon niet te gaan", aldus het statenlid in de brief. Dupré wil van gs duidelijkheid over het feit of de grond al dan niet veront reinigd is. Is er van vervuiling geen sprake, dan wil hij dat aan de hand van onderzoeken bewezen zien. Is het terrein wel verontreinigd dan wil hij weten hoe hoog de saneringskosten zijn en wie ze betaalt. Het statenlid meent dat de gemeente Terneuzen zich door de grondruil fi nancieel wel eens in de vingers zou kunnen snijden. Hij verzoekt gs te onderzoeken of Terneuzen wel afspra ken heeft gemaakt ten aanzien van de aansprakelijkheid indien de grond toch ernstig vervuild blijkt te zijn. Hij wil verder nog weten of in geval van sanering de gemeenschap voor de kosten moet opdraaien. Dupré vraagt zich tot slot af of gs niet haar goedkeu ring aan dit soort raadsbesluiten moet onthouden. Het PSP-statenlid is overigens niet de enige die moeite heeft met de grond ruil, die bedoeld is om de regionale vuilstortplaats aan de Koegorspolder uit te breiden. Toen het voorstel tot grondruil door de Terneuzense ge meenteraad werd behandeld, waren de PvdA-fractie en de fractie van Links Perspectief Terneuzen fel tegen. Ook zij wezen op de verontreiniging van het terrein en de financiële risi co's voor de gemeente. Volgens wethouder J. van Rooyen (milieuzaken) stelden PvdA en LPT de zaken te negatief voor. Van Rooyen deelde mee dat de gemeente vrij nauwkeurig op de hoogte is van de staat waarin in het terrein verkeert. Mogelijk moet er wel een gedeelte van het terrein worden afgegraven. De risico's van de sanering van de oude NSM-storplaats noemde de wethou der tijdens de raadsvergadering ac ceptabel. L MIDDELBURG Herman Ver meulen uit Schore is de 'nationale' winnaar van de wedvlucht uit Loudes. 'Internationaal' pakt hij een derde plaats. Aan het concours vanuit Lourdes, afstand 980 kil'ometer, namen 4091 duiven deel. Vedrmeulen klokte zijn duif 8352760 zondag om 8.28 uur. Vorig jaar won hij nationaal Perpignan. In 1979 kaapte de Beve- landse postduivenhouder de eerste nationale prijs de eerste nationale prijs uit Dax weg. Enkele andere vroege meldingen uit Lourdes zijn: H. Wijnacher, Hengstdijk 8.49, 10.58, 10.59 uur: H. Calon. Hoofd plaat 8.55, 10.22: M. v. Hekken, Kloetin- ge 9.20; Cas v/d Graaf, Arnemuiden 9.52; J. S. de Koeijer, Yerseke 10.03; gebr. Schults. Bruinisse 10.39; M. Ars, Lewe- dorp 10.47. Vrijdag om 13.00 uur werden in Dax 996 duiven van de zondagvlie gers gelost. De westenwind is er oorzaak van dat men landelijk gezien in Zeeland geen vroege dui ven klokt. De vroegste duiven zijn: R. Hendriks, Hulst 12.10, 13.16 uur, afstand 926 kilo meter, snelheid 944 en 885 meter; C. v. Hoeve, Groede 12.13,934: W den Hamer, Philippine 12.16. 920; R. v. d. Veeke, Terneuzen 12.35, 919; L Schoolmeester, IJzendijke 12.40, 907; P. antheunis, Hulst 12.52, 13.01. 906 en 897: G. Fas, Oostburg 12.41. 903; G. Snelders. Sas van Gent 12.42 902; J. v. d. Brande, Clinge 13.05, 894; gebr. Pycke, Breskens 13.02, 894; J. v. Spaandonck, St.-Jan- steen 13.04. 893; J Huigh. Cadzand 13.05, 885; M v. Iwaarden, Kruiningen 13.35, 13.41, 884, 879; G. Schautteet, Groede 13.14, 880; M. Baudens-Raas, Kwaden- damme 13.39, 875; E. Vermast, Yerseke 13.53, 14.05, 874, 865; J. Reynaerdt, Mid delburg 13.46. 876; Kunst'Zn, Middel burg 13.47, 873; D. Brouwer, Goes 14.09, 858; A. Romeijn, Zierikzee 14.53. 843. Zaterdagvliegers die uitsluitend natio naal vlogen: M. Scheele/Zn, Zaamslag 12.05 uur; J. Steketee, Bruinisse 12.28, 13.42, 14.12, 14.20; G. de Nooyer, Arne muiden 13.12; Jaap v. d. Graaff, Arne muiden 13.35; Anton Kruysse, Yerseke 13.59, 1400. 14.02. 14.09 (4 mee). Herman Vermeulen wint met zijn duif 8352760 nationaal Lourdes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 17