Chris Markusse op dreef in Wemeldinge Moses dringt aan op profatletiek PZC/ sportkrant Overwinning Leo de Jonge Van der Ven domineert 500cc-strijd Tweede plaats wereldkampioen Michel Zanoli EILANDPLOEG NA RUST MET FORSE CIJFERS OPGEROLD: 0-7 Vierde zege voor Patrick Tolhoek Lotto Cijferspel W-5 spel Westduitse lotto Belgische lotto WEINIG DEELNAME BIJ MOTORCROSS Eerste plaats Jacky Fortrei 'BOYCOTS SCHADEN ATLETEN' Goodwill-games: miljoenenverlies Surfer Reintsema wint bronzen plak 13 BRUINISSE Vorige week maandag hervatte de A-selectie van Sparta onder leiding van Barry Hughes de training. Hughes, na enige jaren teruggekeerd op het oude nest, werd op het Kasteel geconfronteerd met een piepkleine selectie onder wie een flink aantal nieuwkomers. De Britse zanger-entertainer-voetbaltrainer trok gelijk aan de bel bij het bestuur en hamerde op versterking. Twee nieuwe spelers zitten er aan te komen, maar zaterdagavond moest Sparta in Bruinisse de eerste oefenwedstrijd van het seizoen afwerken zonder die versterkingen. De selectie van Schouwen-Duiveland bleek desondanks geen partij voor een jeugdig Sparta dat met 7-0 zegevierde. Uitblinker Fataal NEC Eddie Lawson MAANDAG 21 JULI 1986 Jeugdig Sparta heeft geen kind aan Schouwse selectie „Ik ben niet in een gespreid bed terecht gekomen. Er is flink wat werk te doen", aldus Hughes, die tijdens het duel ij.verig aantekeningen stond te maken. De ploeg, die de Welshman zaterdagavond het veld in stuurde zal vóór de aanvang van het seizoen nog wel enige wijzigingen ondergaan. Zo trok Sparta deze week de 30-jarige Joop Böckling aan van Volendam dat de spitsspeler op zijn beurt leende van Haarlem. Böckling, nog nauwelijks getraind, zou zaterdagavond vermoe delijk van de partij geweest zijn, ware het niet dat hij vrijdag op weg naar de medische keuring bij Sparta zijn auto total loss reed in Den Haag. De oud- Volendammer kwam er zonder kleer scheuren af, maar de keuring werd uitgesteld evenals zijn debuut in de Kasteelploeg. Zaterdag tekende ook Excelsior-spe- ler Eddie Ridderhof een tweejarig contract bij Sparta. Die handteke ning van de 27-jarige middenvelder is overigens de aanzet tot een geschil tussen Excelsior en Sparta. De klein ste van de Rotterdamse profclubs beweert al tot een akkoord met Rid derhof gekomen te zijn, maar Ridder hof zelf en Sparta bestrijden dat, zodat er mogelijk een arbitragezaak in de lucht hangt. Een probleemgeval is voorts doelman Bas van Noortwijk. Van Noortwijk, vorig jaar uitblinker in de EC-duels van Sparta is onder de lat verdrongen door Eddie de Goey en er is sprake van een transfer naar Excelsior. Ex celsior geeft vooralsnog de voorkeur aan Vitesse's Lloyd Doesburg, maar mocht die transfer niet doorgaan, dan komt Van Noortwijk in beeld. Al met al factoren, die Barry Hughes aanzetten tot de nodige improvisatie voor het duel in Bruinisse. Sparta hield aan het einde van het vorig seizoen immers weer uitverkoop. Dan ny Blind (Ajax), Van Gaal en Tiktak (AZ), Olde Riekerink (Groningen) en Van Weel (DS) verdwenen naar elder rs en zoals gebruikelijk bij Sparta, het grootste deel van de opvulling zal uit de eigen jeugd moeten komen. Tegen de Schouwse selectie maakten spelers als John Schuurhuizen, Henk van Stee, Piet de Kant, Jan Olde Rieke rink en Jules Ellerman hun opwach- BERGEN OP ZOOM Leo de Jonge uit Lewedorp is dit weekeinde win naar geworden van een liefhebbers- koers in Bergen op Zoom. De renner van de wielervereniging Zeeland sprong enkele ronde voor het einde weg en finishte na die korte solo-tocht als winnaar. Wim Oosse uit Middelburg werd 7e. De afstand be droeg 50 kilometer. Er waren 115 vertrekkers. VLISSINGEN Patrick Tolhoek uit Yerseke heeft zaterdag een wieler wedstrijd over 115 kilometer in het Belgische Waasmunster gewonnen. Het was de vierde seizoenszege voor de Zeeuwse amateur. Antoine Goense uit Ovezande werd negende en Jan Poley uit Kruiningen legde op de dertiende plaats beslag. DEN HAAG (ANP) - De resulta ten van de sportprijsvragen in Nederland, België en West- Duitsland zijn: De winnende getallen zijn: 2 - 5 - 18 - 20 - 28 - 30 Reservegetal: 31 Aantal deelnemers: 510.259, in leg: f. 2.241.013,00. Het winnende getal is: 364161 Aantal deelnemers: 225.788, in leg: f. 338.682,00. Het W5-spel werd zondag ge speeld op Duindigt. eerste koers: nr. 3 Yonker II (W. ten Brink), tweede koers: nr. 4 Zefar Ber- kum (G. Hulleman), derde koers: nr 4 Action Skoat- ter (A. Bosscha), vierde koers: nr 3 Ygor Peterhof (G. van Eykelenborg), vijfde koers: nr 3 Way to Fortuna (R. Pools). Het juiste rijtje is: 3 - 4 4 - 3 - 3. Omzet: f. 75.832, uitbetaling: f. 1.685.10. De winnende getallen in de Westduitse lotto zijn: 4 - 6 - 18 - 28 - 29 - 45 Reservegetal: 5 Spel 77: 2034479 De winnende getallen in de Bel gische lotto zijn: 3-6-8-11-31- 40 Bijkomend nummer: 24 Jokernummer: 9466286 ting. De meesten van hen deden het vorig seizoen al wat ervaring op in Sparta 1, maar niettemin geven ze de Rotterdamse ploeg het élan van een jeugdselectie. Van de nieuwkomers had John Schuurhuizen de meeste problemen. De opvolger van Danny Blind werd keer op keer gedold door Tonnie van den Berge, die zich uitleefde alsof het een training betrof. De linkerspits van Bruse Boys was de onbetwiste uitblinker aan Schouwse zijde. „Die jongen kan helemaal niks Johnny", probeerde Robin Schmidt zijn ploeg genoot Schuurhuizen nog te troosten, maar het hoongelach van het publiek was een passend antwoord en was bovendien alleszeggend. In het kielzog van Tonnie van den Berge leverde vooral Kees Verkaart een goede wedstrijd af en dat gold tevens voor zijn Zierikzee-ploeggeno- ten Patrick de Broekert en Wim van der Maas, die voor rust een sterk verdedigingsblok vormden. In die eer ste 45 minuten slaagde Sparta er slechts één keer in doelman Eddie ten Klooster te passeren. Jules Ellerman profiteerde van vermeend buitenspel en kon simpel 1-0 aantekenen. Na rust was het snel gebeurd met Schouwen-Duiveland. Onder leiding van oud-Feyenoorder en -Volendam- mer Johan Steur werd de eilandelij- ke selectie ver teruggedorngen. Coach Gerard Olijhoek wilde al zijn spelers aan bod laten komen en die vele wissels werd de ploeg fataal. Opvallend was dat juist de Bruse defensie (Steef van de Velde, Fred van den Berge en Jaap van den Berge) keer op keer gepasseerd werd. „We speelden te angstig. Bovendien heb ik de indruk dat deze wedstrijd in voorgaande jaren meer leefde bij de spelers", aldus Olijhoek. Sparta kon in de tweede helft simpel uitlopen tot een voor dit soort duels gebruikelijke score. Steur (2), Eller man, Schmidt, Lengkeek en Wijnberg (uit een penalty na een overtreding van Marcel van Grunsven) bepaalden de eindstand op 7-0. Schouwen-Duiveland - Sparta 0-7 (0-1). 23. Ellerman 0-1; 50. Schmidt 0-2: 60. Ellerman 0-3; 63. Wijnberg 0-4 (strafschop); 66. Steur 0-5; 72. Steur 0-6; 84. Lengkeek 0-7. Scheids rechter Dick van Weijmeren. Toeschou wers: 600. Voor Schouwen Duiveland kwamen de volgende spelers in actie: Eddie ten Kloos ter, Ruud Verkruijse, en Martin Quist (allen Mevo), Steef van de Velde, Jaap van den Berge. Fred van den Berge. Tonnie van den Berge en Jacob van den Berge (allen Bruse Boys), Kees Verkaart, Martin Quist, Leen Koster. Marco van Oeveren, Patrick de Broekert en Wim van der Maas (allen Zierikzee). Marcel van Grunsven, Marco Jonker en Clement Rijnberg (allen DFS). Sparta speelde in de volgende opstelling: Eddie de Goey, Rene Eyer, Piet Wijnberg, Piet de Kant. John Schuurhuizen, Jules Ellerman, Johan Steur, Jan Olde Rieke rink, Henk van Stee, Robin Schmidt en Ronald Lengkeek. Steef van de Velde brengt redding voordat Ronald Lengkeek rechtsgevaarlijk kan worden. Midden Fred van den Berge. GEMERT (ANP) PSV heeft zater dagavond met 9-0 gewonnen var amateurclub Gemert. Aanvaller Ruud Gullit was met drie treffers topscorer. Thoresen en nieuwe aan winst Koeman schoten ieder twee keer raak. PSV trad aan met een gelegenheidselftal. De WK-deelne- mers Gerets, Arnesen en Nielsen had den nog vakantie. Van Breukelen, Van de Kerkhof en Van der Gijp ontbraken wegens blessures. Bij de landskampioen speelde de donkere Canadees Randy Samuel, in Mexico de defensieve steunpilaar van het nationale elftal, op proef mee. Voor hem bestaat vooral Engelse belang stelling. De karakteristieken zijn: Gemert-PSV 0-9 (0-3). Doelpuntenmakers: Gullit 3, Thoresen 2, Koeman 2, Van Rooy en Valke ieder 1. Toeschouwers'. 3.000. Roggel-VVV 0-10 (0-7). Corbijn 4, Berghuis 2, Valckx 2, Ringels en Nijssen ieder 1. Toeschouwers: 450. Lierse SK-NAC 1-2 (1-1). Doelpuntenmakers: Van Regenmortel (Lierse SK), Bannon (2). Toeschouwers: 1000. Cambuur-FC Den Haag 2-4 (0-2). Voor 1500 toeschouwers in Appelscha scoorden Runderkamp en Payne voor Cam- buur, Boere (2), Lems en Bouwens maakten de Haagse treffers. Bakkeveen-Heerenveen 3-3 (1-2). Douwsma (2) en De Vries scoorden voor de amateur derde klasser, Krohne, De Jonge en Schuurmans troffen doel voor Héeren- veen. Er waren 400 kijkers. Wedde-Emmen 0-11 (0-5). De Vries (4), Metz, Vonk en Hindriks (ieder 2) en Woltinge maakten voor 350 kijkers de doelpunten voor de Drentse semi-profclub. Oosterwolde (Gld): Selectie Noord-Velu- we-FC Groningen 0-6 (0-2). Doelpunten van Houtman (2), Eykelkamp, Waslander, Bakker en Leatemia. Toeschou wers 1500. scheidsrechter Kommer (epe) stuurde halverwege de tweede helft Jan van Dijk, de aanvoerder van FC Groningen, van het veld wegens het spuwen naar een tegenstander. Lieshout: ELI-Feyenoord 1-13 (1-8). Doelpuntenmakers: Wijnstekers (3x), Been (3x), Elstrup (2x). Heus (2x), Troost, Roos, Tamahata. Dankers scoorde uit een straf schop voor de amateurs. Scheidsrechter Janssen. 1500 toeschouwers. Urk: Urk (zaterdag tweede klasse)-PEC Zwolle 1-4 (0-2). Van der Hengst, Visscher, Pelleboer. Leu- sink (PEC) en Loosman (Urk) scoorden, 1000 toeschouwers, scheidsrechter Fokha- gen. De laatste wedstrijd in de intertoto- competitie leverde NEC eindelijk de eerste winst op. De Nijmeegse eerste- divisieclub versloeg in Stadion De Goffert Fortuna Düsseldorf met 4-3. Met drie punten uit zes duels eindigde NEC als laatste in groep 1 van de intertoto. MTK Budapest leidt on danks een 3-0 nederlaag tegen Club Luik. NEC-Fortuna Düsseldorf 4-3 (2-1). 12. 0-1 Demandt, 30. Vievermans 1-1, 37. Janssen 2-1, 62 Bockenfeld 2-2, 66. Grim 3-2, 77. Janssen 4-2, 88. Weikl 4-3. Scheidsrechter Verhoef. 1000 toeschouwers. PRAAG (AFP/DPA/Rtr) Martina Navratilova, de beste tennisspeelster van de wereld, is na elf jaar teruggekeerd in haar geboorteland Tsjecho-Slowa- kije. Zaterdag arriveerde de in 1975 naar het buiten land uitgeweken Navratilova, die in 1981 het Ameri kaanse staatsburgerschap verkreeg, op de luchthaven van Praag. De winnares van Wimbledon vormt met Chris Evert-Lloyd het damesteam van de Verenigde Staten, dat deelneemt aan het toernooi om de Federa tie-beker. De 29-jarige Navratilova werd op vliegveld Ruzyne verwelkomd door haar ouders, Jana en Miroslav Navratil. een groep van zeker 50 westerse journalisten en Cyril Suk. de voorzitter van de Tsjechoslowaakse tennisfederatie. De komst van Navratilova. sinds haar vlucht naar het westen vrijwel doorgezwegen door de media in het Oostblok-land, werd zelfs, éénregelig, gemeld in het communistische dagblad Rude Pravo. Navratilova, door veel fans verwelkomd met bloemen, bleek geroerd bij aankomst. Zij werd door haar ouders naar het spelershotel gereden. Volgens ingewijden zal zij tijdens het toernooi echter in het ouderlijk huis te Revnice verblijven. WEMELDINGE - Ondanks het feit dat vele crossers met vakantie waren en anderen schijnbaar liever niet starten in Wemeldinge, zorgden de aanwezige crossers toch voor aan trekkelijke wedstrijden tijdens de klassementscross van de MC De Sproeier in Wemeldinge. Zo waren er zaterdag slechts twee off-the-road- rijders in Wemeldinge en vier rijders in de kwartliterklasse. De organisatie besloot dan ook om de off-the-roads samen te laten starten met de 80 cc en de 250 cc samen met de 125 cc. Een goede greep bleek later wat hoewel ze voor het klassement niet eikaars tegenstander waren gingen de crossers er stevig tegen aan. GEMERT (ANP) - Kees van der Ven, die een vooraanstaande rol speelt in de wereldtitelstrijd motorcross in de 500cc-klasse, is ook op nationaal ni veau bezig aan een sterk seizoen. De KTM-coureur uit Bakel won zondag in Gemert de vierde van de acht wedstrijden, die meetellen voor het Nederlands kampioenschap. Titel verdediger Van der Ven vergrootte door dat resultaat zijn voorsprong op de nummer twee, Peter Herlings, tot 62 punten. VLISSINGEN Drie renners van de Wielervereniging Zeeland waren dit weekeinde succesvol bij wedstrijden in België en Nederland. Jacky Fortrei won bij de nieuwelingen in Lichtervelde (België), Arjen de Rid der was de snelste nieuweling in Sinay (Belgie) en Leo de jonge zegevierde in een liefhebberswedstrijd in Bergen op Zoom. Wim Oosse werd zevende en Frans Meijaard achtste. Bij de 80 cc off-the-road trok MarcQ Overweel zich niets aan van het ge weld van de zware machines in zijn klasse. In beide manches nam hij direcht na de start de leiding en dulde niemand in zijn buurt, met grote voorsprong schreef hij beide manches op zijn naam. Angelique de Kunder maakte bij de start een domme fout. Haar motor viel na enkele meters stil onidat de benzinekraan nog dicht stond. Als laatste verliet ze het start - veld en in een fantastische achtervol ging reed ze alsnog naar een vijfde plaats algemeen en een tweede plaats bij de 80 cc groot. Bianca van de Goor had het in de tweede manche danig aan de stok met de off the road- rijders. Rondenlang zat zij tussen de 'zware broeders' ingesloten maar zij wist met haar 80 cc deze zwre jongens toch achter zich te laten en achter een ditmaal beter gestarte Angeliuque de Kunder de derde plaats te pakken. Bij de 125/250 cc vochtenb Rien van Liere, Diego Wong (125 cc) en Chris Markusse felle duels uit om de eerste plaatsen. Markusse die vandaag een belangrijke kampioenswedstrijd in België moet rijden, waar hij de leiding heeft in het algemeen klassement, greep de wedstrijd in Wemeldinge aan om de vomr te testen. Toch wist van Liere acht ronden lang de kop te houden ondanks fel aandringen van Markusse die eerst Wong van de twee de plaats had verdrongen. Nadat Markusse de kop had overge nomen liep hij direct uit en bouwde een grote voorsprong op. Achter hem ontspon zich een fel duel tussen Van Liere en Wong om de tweede plaats. Laatstgenoemde wist enkele ronden van het einde de tweede plaats over te nemen. De tweede manche werd volledig beheerst door Chris Markusse, vanaf de start nam hij de leiding en dubbe le op Wong en Van Liere na het hele veld. Uitslagen; 80 cc klein eerste en twee de manche: 1. Claudia Kerkhove, 2. Bert Overwijk. 3. Thomas Adriaan- sen; 80 cc groot eerste en tweede manche: 1. Marco Overweel, 2. Angeli que de Kunder, 3. Bianca van de Goor, 4. Arjen van Damme, 5. Marten de Kunder; 125 cc eerste manche: 1. Diego Wong, 2. Rien van Liere. 3. Piet Ovaa, 4. Hans Wisse, 5. Ries de Bree; tweede manche: 1. Diego Wong, 2. Rien van Liere, 3. Piet Ovaa, 4. Hans Wisse, 5. Pim van Doom; 250 cc eerste en tweede manche: Chris Markusse; Off the road eerste en tweede manche: Hans Brouwer. WENEN (ANP) - Michel Zanoli, we reldkampioen op de weg bij de junio ren, is zondag als tweede geëindigd in de Ronde van Oostenrijk, een driedaagse etappe-wedstrijd voor ju nioren. Zanoli had zeventien seconden ach terstand op winnaar Ditmar Hanoch uit Oostenrijk. Bondscoach Piet Kuys had nog twee renners bij de eerste tien van het eindklassement. Oud-wereld kampioen Raymond Meijs eindigde als vijfde en Rudie Nagengast als zevende. De vierde Nederlandse deel nemer. Maarten de Bakker, werd 21e. De Nederlandse ploeg werd winnaar van het landenklassement. LE CASTELLET (ANP) Egbert Streuer en Bernard Schnieders heb ben de weg omhoog in de wereldtitel strijd zijspanracen weer gevonden. De wereldkampioenen van 1984 en '85 wonnen zondag op het snikhete Zuidfranse circuit Le Castellet voor de tweede keer in hun loopbaan de Grote Prijs van Frankrijk. Met hun derde seizoenzege -en twaalf de Grand Prix- drongen de Drenten de ellende van Assen en Francor- champs weer naar de achtergrond. Op die twee circuits, omringd door tien duizenden Nederlandse fans, verloor Streuer door mechanische tegenslag het na twee races zeer riante perspec tief op de derde wereldtitel op rij, de hattrick. Na zondag heeft de 32-jarige stuurman zijn concurrenten Michel en Webster weer in beeld. De weigerende ontsteking en de ka potte versnellingsbak van de Grote Prijzen van Nederland en België speelden zondag zeker hun rol bij het opstellen van de race-taktiek van het duo uit Assen. Streuer, de snelste man in de training, vertrok met het plan zijn materiaal niet af te beulen. Het verloop van de wedstrijd gaf daar ook alle aanleiding toe. De Zwitserse we reldkampioen Biland startte als een sneltrein, maar kwam na 5800 meter al in de pits om niet meer te vertrek ken. De koppositie viel in handen van de Franse combinatie MichelFresc, die op hun thuiscircuit de koppositie in de wereldtitelstrijd verdedigden. Streuer reed met het Britse koppel Webster/Hewitt in de slipstream van Michel. In de derde ronde passeerde Webster, de winnaar van Francor- champs, Streuer. Die rangschikking bleef twee ronden intact, toen ging Streuer weer aan het achterwiel van Michel rijden. De kloof van vijf secon den was door Webster op het lange rechte eind Mistral niet meer goed te maken. In de negende van zestien ronden passeerde Streuer Michel even, maar koos twee ronden later toch weer voor het rustgevende zog van de Franse driewieler. Streuer en Schnieders bewaarden hun kalmte en extra pk's tot de slotronde. Op het rechte eind aan de de achterkant van het circuit ging Streuer door extra laat te remmen voor de laatste bocht De zijspancombinatie Streuer Schnieders Michel voorbij. Op het laatste rechte stuk kon de Fransman niet meer terugslaan. De race in de 500cc-klasse werd ge wonnen door de Amerikaan Eddie Lawson, die door die zege het tussen- klassement van de wereldtitelstrijd blijft aanvoeren. Lawson heeft met nog drie races op het programma dertien punten voorsprong op zijn landgenoot Randy Mamola, die op het circuit van Le Castellet tweede werd. De uitslagen zijn: 500ce (21 ronden, 120 km): 1. Eddie Lawson (Vst) Yamaha 42.52.01 (170.444 km/u); 2. Randy Mamola (Vst) Yamaha op 12.35 seconden; 3. Christian Sarron (Fra) Yama ha op 14,46; 4. Mike Baldwin (Vst) Yamaha op 14,82; 5. Wayne Gardner (Aus) Honda op 22,26; 14. Boet van Duimen (Ned) Honda op 1 ronde; 16. Mile Pajic (Ned) Honda op 1 ronde Stand WK na 8 van de 11 races: 1. Lawson 99 punten; 2. Mamola 86; 3. Gardner 78; 4. Baldwin 60; 5. Sarron 53: 6. McElnea 44: 7. De Radigues 21: 8. Raymond Roche (Frai 18; 11. Van Duimen 8. Zijspannen: 1. Streuer Schnieders (Nedl LCR. 98.77 km in 36.40.76 (gem. 161.562 km,uur), 2. Michel/Fresc (Frai Krauser. op 0.40. 3. Webster Hewitt (Gbr) Fowler, op 20.81. 4. Zurbrügg Zurbrügg (Zwi) LCR, op 38.27. 5. Kumano (Jap Diehl iWdl) Yamaha, op 43.61. WK-stand: 1. Michel 54 punten. 2. Webster 49. 3. Streuer 45 BIRMINGHAM (RTR) Edwin Moses en John Walker hebben tij dens de atletiekontmoeting in Bir mingham als reactie op de boycot van de Gemenebest Spelen door de Afrikaanse en Caraïbische landen aangedrongen op puur beroepsma tige uitoefening van de atletiek. „Boycots schaden de atleten", zei Moses, die in Birmingham zijn 112e achtereenvolgende overwin- MOSKOU (Reuter) De Ameri kaanse televisie-magnaat Ted Tur ner heeft zaterdag, tijdens een persconferentie, in Moskou toege geven dat de Vriendschapsspelen een verlies van waarschijnlijk der tig miljoen gulden zullen opleve ren. Volgens Turner wordt het grote verlies veroorzaakt door de slechte kijkcijfers in Amerika. „De interesse van het Amerikaanse pu bliek is minder dan we verwacht hebben. Door de lage kijkcijfers hebben een aantal sponsors het recht een deel van het sponsorgeld terug te eisen", aldus Turner. Ondanks het onverwacht grote ver lies (Turners maatschappij inves teerde honderdmiljoen gulden en dacht een kwartmiljard te verdie nen) gaan de Vriendschapsspelen in 1990 gewoon door. Vijftien Ame rikaanse steden hadden zich kandi daat gesteld om de volgende Spe len te organiseren. De keus van Turner viel tenslotte op Seattle, dat bereid was voor de organisatie ruim een kwartmiljard gulden uit te trekken. ning boekte op de 400 meter hor den. „Politiek is één zaak, atletiek een andere". De Amerikaanse wereldrecordhou der zei te geloven dat openlijke prof-atletiek de oplossing is voor de internationale top. Dat standpunt werd gedeeld door de Nieuwzeelan- der John Walker, die in 1976 Olym pisch goud veroverde op de 1500 meter. „Hoe sneller we professiona lisme doorvoeren in de sport, des te beter is het. Beroeps-atletiek kan namelijk bestaan zonder tussen komst van regeringen en de poli tiek". De voornaamste uitslagen zijn: 100 meter: 1. Johnson (Can) 10,06, 2. Imoh (Nig) 10,12, 3. Christie (GBr) 10.32. 200 meter: 1. Evans (VSt) 20,68. 400 meter: 1. Bert Cameron (Jam) 45,27, 2. Clarence Daniel (VSt) 45,90, 3. Mike Paul (Tri) 45,91. 400 meter horden: 1. Edwin Moses (VSt) 48,21, 2. Amadou Dia Ba (Sen) 49,29, 3. David Patrick (VSt) 50,18. 800 meter: 1. Steve Cram (GBr) 1.45,06,2. John Gladwyn (GBr) 1.46.09, 3. Sam Koskei (Ken) 1.46,14. MOSKOUTALLINN (Rtr) - De plankzeiler Marcel Reintsema heeft als enige Nederlander een medaille veroverd bij de Vriend schapsspelen in de Sovjetunie. Reintsema, lid van de nationale kernploeg, eindigde bij de surfwed- strijden op de Olympische drie- hoeksbaan bij Tallinn op de derde plaats. Het goud was voor de Sov jet Jevgeni Bogatirev, de Ameri kaan Michael Gebhardt eindigde als tweede. f

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 13