Sleeuwenhoek verrast op concours Zaamslag Uitslagen concours Nico van de Klundert in St-Maartensdijk snelste Manon Kienjet imponeert op toernooi van Animo José Knolle scoort in Oostkapelle 'hattrick' PZC/ sportkrant STERK OPTREDEN ISABELLE LEENHOUWERS Zeeuwen in triathlon BESCHEIDEN ROL VOOR ZEEUWEN WEER BRABANTSE ZEGE OP ZEEUWSE BODEM ML TC-SPEELSTER BOEKT TOTAAL DRIE ZEGES Van Poppel wint in Bergen op Zoom 12 Bescheiden rol Snelle koers Familiespel Verrassend MAANDAG 21 JULI 1986 ZAAMSLAG - De organisatie van het concours hippique in Zaamslag, Luctor et Emergo, had zich een spannender ontknoping nauwelijks kunnen wensen. Het was aan het eind van de middag dat Arne Kouwenberg met zijn paard Tornado aantrad voor het jachtspringen in de zwaarste klasse. Kouwenberg wist dat Emiel Sleeu wenhoek met Wanda in de M-klasse zowel het klassieke als het jachtsprin gen gewonnen had en dat hij die prestatie minimaal moest evenaren om de Vliegende Hollander-trofee te winnen. Maar na zijn overwinning in het klassieke springen was Kouwen berg net niet in staat om ook het jachtspringen naar zijn hand te zet ten. Emiel Sleeuwenhoek zag het met een glimlach dan. De Brabander ver zekerde zich verrassend- maar volko men terecht- van de hoofdprijs van het concours. Arne Kouwenberg stond voor de tweede maal binnen een tijdsbestek van drie uur voor een echte kracht proef. De ruiter van Sint Elooy uit Borgvliet is het wel gewend om span ningen te doorstaan, maar werd zater dag twee keer zwaar op de proef gesteld. In de barrage van het klassie ke springen had hij al voor een schit terende prestatie gezorgd door in de laatste rit de Belg Wilfried Rooms met twee honderdste van een seconde te verslaan. Maar in het jachtspringen moest Kouwenberg t%n opzichte van Tanja van Malsen bijna vier seconden prijsgeven. Die nederlaag bezorgde Emiel Sleeu wenhoek de Vliegende Hollander-tro fee, de hoofdprijs van het concours, Afdelingsdressuur achttallen, klasse L: 1 Zwinruiters. 110 pnt.; 2 St. Egidius, 100 pnt.; 3 Luctor et Emergo, 97 pnt. Achttallen klasse M: 1 Oranjezon, 124 pnt.; 2 Jong Waasland, 101 pnt. Achttallen klasse Z: 1 't Soete Waasland, 118 pnt.; 2 Tassijnridders, 111 pnt. Viertallen, klasse M: 1 Zwinruiters, 138 pnt.; 2 Walcheren, 137 pnt.; 3 Zuid-Beveland, 110 pnt. Individuele dressuur klasse Zl: 1 Annemie- ke Hamminga, Outspitrijders, 125,5 pnt.; 2 Omer van Stappen, Tassijnridders, 121,5 pnt.; 3 Resi Kosters, De Karwats, 1176,5 pnt. Dressuur, Z2: 1 Marina de Fouw, Walcheren, 128 pnt.; 2 Centien Krijger, Zuid-Beveland, 120,5 pnt.; 3 Linda Goense, Weelruiters, 120 pnt. Dressuur klasse M2: 1 Emmy de Koeyer, Oranjeruiters. 125 pnt.; 2 Annemiek de Spiegelaar. Tassijnridders, 125 pnt.; 3 Bram Cambier, Oranjeruiters, 123 pnt. Dressuur klasse Ml (ring 5): 1 Peter Knobel, Wouw Vooruit, 128 pnt.; 2 Rian Broekhuis, Oranjeruiters, 126 pnt.; 3 Mar- cha Bustraan, Zuid-Beveland, 124 pnt. Dressuur klasse Ml (ring 6): 1 Quintlna de Muynck. Burghtruiters, 130 pnt.; 2 Marielle Nolten. Plantageruiters. 129 pnt.; 3 Anne- lies van Dis, Walcheren, 124 pnt. Dressuur klasse L2(ring 7); 1 Annet Quist, Zwinrui ters, 133 pnt.; 2 Anja Boidin, Zwinruiters. 130 pnt.; 3 Jet Brooymans, Eendrachtrui- ters. 128 pnt. Dressuur klasse L2 (ring 8): 1 Marlies van 't Westeinde, Haringruiters, 125 pnt.; 2 Marjon Spruit, Luctor et Emergo, 123 pnt.; 3 Luc D'Hanis, St. Pauwels, 120 pnt. Dressuur klasse LI (ring 9); 1 Elly Tas. Zwinruiters, 126 pnt.; 2 Sandy den Exter, Noord-Beveland, 125 pnt.; 3 Adri Hamelink, Oranjeruiters, 124 pnt. Dressuur klasse LI (ring 10): 1 Arnout Loos, Oranjeruiters, 132 punten; 2 L. van Loon, Prins Karei, 128 pnt.; 3 Miranda de Jonge, Zwinruiters, 125 pnt. Dressuur klasse LI (ring 11): 1 Ray mond Knoesters, Oranjeruiters, 127 pnt.; 2 Mary Tuk, Westelijk Schouwen, 124 pnt.; 3 Saskia Hamelink, Zwinruiters, 122 pnt. Dressuur klasse LI (ring 12): 1 Frank Diele- man, 127 pnt.; 2 Karin Allaert, Zwinruiters, 123 pnt.; 3 Huberdien Breel, Oranjezon, 122 pnt. Dressuur klasse B (ring 14): 1 Ineke van Eyzeren, Weelruiters, 128 pnt.; 2 Chantal van de Wiel. Honteruiters, 128 pnt.; 3 Hanny Kwekkeboom. Eendrachtruiters, 123 pnt. Dressuur klasse B (ring 14): 1 Els Schotvanger, Oranjeruiters, 124 pnt.; 2 Dia na Jansen van Roosendaal, Luctor et Emer go, 123 pnt.; 3 Josette Goedegebuure, Scheldestad, 123 pnt. Dressuur klasse B (ring 15): 1 Hermien Merk, Zwinruiters, 128 pnt.; 2 Betsie Walhout, Haringruiters, 125 pnt.; 3 Joke Nijsse, Zuid-Beveland. 123 pnt. Tuigpaarden voor de concourswagen: 1 H. Bolgas, Vries; 2 H. Deedens, Poest; 3 H. Hatzorn, Poest. Paarden voor concourswagen (dames): 1 A. Picavet/Worana; 2 Mej. Vleems/Windekind; 3 Mevr. Tienkamp 'Wilma T. Het schoonste geheel: Mevr. Zuggen'Zandor. Fokmerries voor concourswagen: 1 P. Oldenburger/ Worsna; 2 H. Boelens/ Torette; 3 K. Ottens/ Udieni. Dubbelspannen voor boerenwagen: 1 P. Oldenburger met Torette/Warona; 2 H. Boelens met Windekind/Aretta; 3 R. de Haan met Alex'Bart. Springen klasse B: 1 L. Verlaan, Schouwen- Duiveland; 2 Anja Boidin, Zwinruiters; 3 Frank Fierens, Jong Waasland. Tweede serie: 1 Nancy de Roo, Reimerswaal: 2 Erwin Veranneman, St. Pauwels; 3 Kees de Visser, Gouwe Reyers. Springen klasse L: 1 Gerda Rooms, Jong Waasland; 2 Dirk de Permentier. Jong Waasland: 3 Frank Diele- man, Oranjeruiters. Tweede serie: 1 Mirjam de Feber. Vossereyers: 2 Inge Quist, Zwin ruiters; 3 Levien Vercouteren, 't Soete Waasland. Jachtparkoers klasse L: 1 Anne miek Kommers, Pr. Auvergne; 2 Frank Kommers, Pr. Auvergne; 3 Fransiska Bak ker, Zuid-Beveland. Springen klasse M: 1 Emiel Sleeuwenhoek, Willebrordruiters; 2 Jans Stevens, Lelieruiters; 3 Gerda Rooms. Jong Waasland. Jachtparkoers klasse M: 1 Emiel Sleeuwenhoek, St. Willebrord; 2 Ger da Rooms, Jong Waasland; 3 Simon den Exter, Noord-Beveland. Springen klasse Z: 1 Arne Kouwenberg, St. Elooy; 2 Wilfried Rooms, Jong Waasland; 3 Lenet Sandee. Jachtparkoers klasse Z: 1 Tanja van Mal sen, Pr. Karei; 2 Arne Kouwenberg, St. Elooy; 3 Peter Kommers, Pr. Karei. De Vliegende Hollanderprijs: 1 Emiel Sleeu wenhoek, St. Willebrord; 2 Arne Kouwen berg, St. Elooy; 3 Gerda Roos, Jong Waas land. die berekend wordt over de twee springrubrieken. Sleeuwenhoek was in de M-klasse ongenaakbaar en reed ondanks de sterke concurrentie tot twee keer toe naar de eerste plaats. In de barrage van het klassieke springen (waarin overigens slechts vier combi naties het tegen elkaar opnamen) bleef hij niet alleen opnieuw foutloos, maar ook bijna zeven seconden voor op de Drent Jan Stevens, die tweede werd. En ook in het jachtspringen was de Brabander veruit het snelst. Hij reed geen meter te veel, maar stuurde zijn Wanda bekwaam over het par koers. Uiteindelijk versloeg hij de Bel gische Gerda Rooms met ruim vijf seconden. De Zeeuw Simon den Exter eindigde in deze rubriek op een ver dienstelijke derde plaats, op twaalf seconden van de winnaar. Emiel Sleeuwenhoek won met zijn eerste plaats in de strijd om de Vliegende Hollander-trofee een kleu rentelevisie. Arne Kouwenberg streek naast de tweede plaats een sound mixer op en de Belgische Gerda Roos (die derde werd), verzekerde zich van een klokradio. Den Exter handhaafde zich daarmee samen met Lenet Sandee (in de Z- klasse klassiek) nog het best. Voor het overige was er voor de Zeeuwse deelnemers niet meer dan een be scheiden rol op de hoogste niveaus weggelegd. Het zag er heel even naar uit dat het Z-springen klassiek een verrassende wending kon krijgen. In de barrage was de provinciale top met Lenet Sandee, Harold Cornelis- sens. Ad Bergs, Piet Huige en Simon en Sandy den Exter sterk vertegen woordigd. Maar alleen Sandee, Cor- nelissens en Bergs konden zich daar in nog enigszins met de besten meten. Het drietal maakte geen springfou- ten, maar de voorzichtigheid was troef. Ad Bergs overschreed daar door zelfs de toegestane tijd en dat leverde hem alsnog drie fouten op. Marina de Fouw (Walcheren) reed in de zwaarste dressuurklasse veruit het best de voorgeschreven proef. Zij liet Centien Krijger (Zuid-Beveland) en Linda Goense (Weelruiters) met verve achter zich. In deze discipline was de inbreng van de Zwinruiters en Oranje ruiters uit Axel opmerkelijk goed. Beide verenigingen legden vijf keer beslag op de eerste plaats. De Nieuw- vlietse vereniging zegevierde in de afdelingsdressuur bij de achttallen (L) en viertallen (M) en had voorts in Annet Quist, Elly Tas en Hermien Merk sterke winnaars. Voor de Oran jeruiters wonnen Emmy de Koeyer, Arnout Loos, Raymond Knoesters, Frank Dieleman en Els Schotvanger. Quintina de Muynck (Burghtruiters), Marlies van 't Westeinde (Haringrui ters) en Ineke van Eyzeren (Weelrui ters) tekenden met de overwinning van het Oranjezon-achttal in de M- klasse voor de overige Zeeuwse over winningen. SINT-MAARTENSDIJK Opnieuw heeft een Brabantse coureur toege slagen in een wielerwedstrijd op Zeeuwse bodem. Zaterdagmiddag was de 24-jarige Nico van de Klun dert uit Hoogerheide in Sint-Maar tensdijk de snelste van een kopgroep van negen man. Hij flitste een fractie van een seconde eerder over de eind streep dan Rob Siendegs uit Zeven bergen. Het was de zesde seizoenzege van Nico van de Klundert, die eerder onder meer in Halsteren, Bergen op Zoom (achter de derny's) en Lepel straat zegevierde. Zeeland had in de beslissende fase van de wedstrijd drie troeven in het spel: Toon van der Steen uit Bruinis- se, Thijs Fase uit Oud-Vossemeer en Cees de Nooijer uit Aagtekerke maak ten ook deel uit van de kopgroep. De flitsende eindsprint van Toon van der Steen is de laatste weken echter iets minder scherp geworden en Thijs Fa se en Cees de Nooijer behoren niet tot de amateurs met een vlammend eind- schot. Evenals in Poortvliet een week eer der kwam er in Sint-Maartensdijk een opmerkelijk groot veld aan de start: 96 vertrekkers. Het parkoers in Sint-Maartensdijk, met lange, rede lijk rechte stukken en vloeiende bochten aan de uiteinden van het 'ovaal', leent zich voor een snelle koers. De ongeveer 85 kilometer wer den dan ook binnen de twee uur afgelegd: 1.58.22 voor winnaar Nico van de Klundert. Door het hoge tempo zijn vluchtpo gingen op dit Thoolse 'circuit' niet eenvoudig. Meestal moet er eerst een slijtageslag worden gehouden. Dat gebeurde zaterdagmiddag opnieuw: de eerste dertig kilometer snelde het peloton in één lang lint door de stra ten van Sint-Maartensdijk. Hennie Roovers uit Roosendaal. Maar toen vonden de achtervolgers het wel letjes en twee ronden later kwam de aansluiting tot stand tussen de twee koplopers en de rest van het inmid dels uitgedunde peloton. Onder meer Peter Hofland, de winnaar van vorig jaar, zou voor het einde afhaken. Met nog ongeveer dertig kilometer voor de wielen vormde zich een zes man sterke kopgroep: Nico van de Klundert, Thijs Fase, Hennie Roo vers, Cees de Nooijer, A. Overbeeke en R. Boogerd. Na een boeiende ach tervolging kregen vijf man aanslui ting bij de koplopers: John de Crom, Toon van der Steen, Rob Sienders, J. Cools en Peter van de Klundert. In de slotfase probeerden Thijs Fase en Toon van der Steen nog alleen weg te komen, maar hun actie mislukte. Boogerd moest uit de kopgroep lossen en Peter van de Klundert werd achteruitgeworpen door een lekke achterband. In de eindsprint was Nico van de Klundert tenslotte de snelste. Bij de junioren (86 vertrekkers voor 60 km) was A. van Dongen uit Dongen de opmerkelijkste renner. Hij was bij verschillende ontsnappingen betrok ken en reed tenslotte in een solo naar de overwinning toe. Aan de finish bedroeg zijn voorsprong 26 seconden. Uitslagen: Amateurs: 1 Nico van de Klundert, Hooger heide, 85 km in 1.58.22; 2 Rob Sienders, Zevenbergen; 3 Toon van der Steen, Brui- nisse; 4 J. Cools, Roosendaal; 5 John de Crom, Hoogerheide; 6 A. Overbeeke, Dor drecht; 7 Hennie Roovers, Roosendaal; 8 Thijs Fase, Oud-Vossemeer; 9 Cees de Nooijer, Aagtekerke; 10 Willem Jan van Loenhout, Nieuw-Vossemeer, op 48 secon den; 11 Nap Hage, Sint-Maartensdijk; 12 A. de Bruijn, St Willebrord; 13 Boogerd, Fij naart; 14 A. Akkermans, Zevenbergen op 1 min. 2 sec.; 15 C. de Jong, Rucphen. junioren: 1 A. van Dongen, Dongen, 60 km in 1.29.06; 2 A. Tak, Oud-Gastel, op 26 sec.; 3 J. Melse. Roosendaal; 4 N. Vink, Schijn- del; 5 M. Heere, Breda; 6 C. Wouters, Zevenbergen; 7 J. v.d. Boom, Roosendaal; 8 J. van de Ameele, Terneuzen; 9 J. van Meel. Etten-Leur; 10. R. van Raden. Dussen; 15 R. de Vrieze, Goes; 18 J. Schroevers, Arnemui- den. Daarna begon het familiespel van de gebroeders Van de Klundert. Alsof hij bezig was aan een tijdrit begon Peter van de Klundert plotseling een solo. Weliswaar was zijn voorsprong door het hoge tempo van het peloton nooit beslissend, maar Peter van de Klundert slaagde er wel in om 23 kilometer lang alleen aan de leiding te rijden. En natuurlijk spande Nico van de Klundert zich niet in om zijn broer te achterhalen. Na die solo van 23 kilometer kreeg Peter van de Klundert gezelschap van De Zeeuwse winnaars van het jeugdtoernooi in Terneuzen. Vlnr: Chantal De finalisten van het toernooi in Sluis. Vlnr: Annemarie Verrijzer, van SchelvenWalter Montenarie, Manon Kienjet en Jacco Filius. Moerland. Sandra Begijn en Serge Carpentier. Begijn en Carpentier zegevieren in Sluis Jaap SLUIS Sandra Begijn en Serge Carpentier hebben het zeventiende Belfort-tennistoernooi in Sluis op hun naam geschreven. Begijn won de B-finale van Annemarie Verrij zer, terwijl Carpentier Jaap Moer land versloeg. Antoine van Bockel en Bart Felius toonden zich het sterkst in de groepen C-l en C-2 bij de heren. Verrassend was de winst van Isabelle Leenhouwers, die na het winnen van de C-2 categorie ook de C-l finale in winst omzette. De heren B-finale was qua kijkspel geen geweldige happening. On danks het feit dat Moerland een 2-0 voorsprong pakte, was het Carpen tier die het beste van het spel had. De achterstand werd snel omgebo gen in een voorsprong, waaruit een 6-3 setwinst volgde. Een snelle 4-0 voorsprong in de volgende set leek een vlot einde van de wedstrijd aan te kondigen. Moerland kwam nog vrij verrassend terug tot 5-5, maar had daarmee al zijn kruit verscho ten, waardoor Carpentier met 7-5 ook de tweede set won. Sandra Begijn en Annemarie Verrij zer waren niet zonder slag of stoot tot de finale door gedrongen. Begijn, die het als eerste geplaatste in de halve finale tegen Judith van de Berge had moeten opnemen, had in deze partij een tie-break nodig om de eerste set winnend af te sluiten, waarna het haar verder gemakkelij ker afging. Bij de halve-finalepartij tussen Annemarie Verrijzer en de Brabantse Franny Kalwij was er zelfs een derde set nodig om een winnares aan te wijzen. Verrijzer draaide in deze set uitstekend: 4-6, 6-4 en 6-1. De B-finale leverde een goede wedstrijd op. Beide dames hadden in het eerste gedeelte van de partij moeite met hun service. Be gijn verloor er twee en Verrijzer vier, zodat de Hulsterse met 6-4 de eerste set binnenhaalde. Hierna was het duidelijk Begijn die het duel beheer ste. Met messcherpe slagen kreeg haar tegenstander wenig gelegen heid om het initiatief over te nemen en ze kon dan ook niets meer inbre- gen tegen een sterke winnares die de tweede set met 6-0 won. Tijdens de heren-enkel C-l-finale liet Antoine van Bockel zien dat hij momenteel in een sterke vorm ver keert. De eerste set tegen Marcel Wolfert werd terecht met 6-3 gewon nen. Het vervolg van de partij leek slechts een kwestie van tijd. Van Bockel nam snel een 3-0 voorsprong. Toen verslapte zijn concentratie echter, waardoor Marcel Wolfert vier games achtereen pakte en weer te rug in de wedstrijd was. Vervolgens pakten beide tennissers twee games: 5-4 en 5-6, waarna het weer gelijk werd. De tie-break werd beslist met een 7-3 uitslag in het voordeel van Antoine van Bockel. Groots was het optreden van Isa belle Leenhouwers, die verrassend was doorgedrongen tot de finale van de C-l-groep. Daarin moest ze het opnemen tegen Maaike Ver- straeten, die als favoriete aan de laatste partij begon. De 13-jarige Leenhouwers pakte de eerste set met 6-3, maar zag Verstraeten toen sterk terugkomen. Met trefzekere slagen nam deze het vervolg van de «partij in handen en dwong door een 6-1 zege een derde set af. De Sluisse outsider kwam echter weer hele maal terug en nam een 5-3 voor sprong, die weer omgebogen werd in 5-5. De twee laatste games liet ze zich echter niet meer ontnemen: 7-5. Eerder die dag had Isabelle Leen houwers ook al de C-2-groep op haar naam geschreven. Uitslagen Heren enkel B: halve finales: Serge Car pentier-Johan Schautteet 6-4, 6-2; Jaap Moerland-Erik van Essen 6-1, 6-2; finale: Serge Carpentier-Jaap Moerland 6-3, 7-5. Dames enkel B: halve finale: Sandra Begijn-Judith van de Berg 7-6, 6-2; Anne marie Verrijzer-Franny Kalwij 4-6, 6-4 en 6-1; finale: Sandra Begijn-Annemarie Ver rijzer 6-4. 6-0. Heren dubbel B: finale: Carpentier/Moerland-Van Opstal/Wete- rings 5-7, 6-7. Dames dubbel B: Van de Berge'Verrijzer-Van Opstal Kalwij 6-3, 0-6 en 7-5. Heren enkel C-l halve finales: Antoine van Bockel-Jean-lOup Deltour 6-3. 6-4; Marcel Wolfert-Marcel Verbrugge 7-5, 6-0; finale: Antoine van Bockel-Mar- cel Wolfert 6-3, 7-6. Heren enkel C-2 halve finale: Bart Felius -Sjaak Risseeuw 6-4, 6-3; Stephan Steijaert-Philip Haldermans 6-3, 3-6 en 6-0; finale: Bart Felius-Stephan Steijaert 1-6, 6-3 èn 6-2. Dames enkel C-l halve finale: Maaike Verstraeten-Jeanine Moerland 6-1, 6-0; Isabelle Leenhouwers- Jeanet Engelse 2-6, 6-3 en 6-4; finale: Isabelle Leenhouwers-Maaike Verstrae ten 6-3, 1-6 en 7-5. Dames enkel C-2 halve finale: Isabelle Leenhouwers-Marianne Fraanje 6-0, 6-3; Josien Gasille-Karin van Opstal 7-5, 6-2; Isabelle Leenhouwers- Josien Gasille 7-5, 6-3. Heren dubbel C finale: Van Lammeren'Wolfert-Van Beek/ Verbrugge 6-3, 1-6 en 6-0. Dames dubbel C finale: Engelse/Meyers-Moerland/Duson 6-0, 6-4. Gemengd dubbel C Engelse/Van Bockel-Hoek/Van Lammeren 7-6, 6-3. He ren enkel D 17-plus finale: Egbert Ver- sprille-Edward Bleijenberg 6-1, 2-6 en 6-1 Heren enkel D-35-plus finale: Liet Erpe- link-Jurgen Textor 7-5, 6-4. Dames enkel D 17-plus: Ellen Ruesen-Jolanda de Kam 6-4 en 6-4. Dames enkel D 35-plus: Gode- lieve Lison-Dity Boekhout 6-4, 4-6 en 6-4 Heren dubbel D finale: Textor/Opherden- De Bruin/Van den Akker 3-6. 6-2 en 6-2 Dames dubbel D: Sterrenberg/Van de Velde-Molthofi/Mast 6-2. 2-6 en 6-4. Ge mengd dubbel D: Kremers/De Boer-Tex- tor/Opherden 6-3. 4-6 en 6-4. TERNEUZEN Door twee finale zeges is Manon Kienjet de succes volste deelneemster geworden van het derde Animo-jeugdtennistoor- nooi in Terneuzen. De Schoondijk- se won de groep meisjes tot en met 16 jaar en de damesenkel C 21-min. Chantal van Schelven verloor bei de finales van Kienjet, maar pakte alsnog een hoofdprijs door het winnen van de categorie tot en met 14 jaar. Walter Montenarie onderscheidde zich in positieve zin door op over tuigende wijze bij de jongens het C 21-mintoernooi op zijn naam te brengen. Manon Kienjet revancheerde zich voor de gisteren opgelopen neder laag in de halve finale meisjes tot en met 14 jaar. Chantal van Schel ven wist deze met 6-4 en 6-1 te winnen en de partij daarop won ze met 6-3 en 6-2 van Anique Snijders OOSTKAPELLE Het tiende jeugdtennistoernooi van tennisver eniging De Sprink in Oostkapelle is bij de oudste jeugd uitgedraaid op een Middelburgse aangelegenheid. Bij de meisjes tot en met 17 jaar zegevierde José Knolle van MLTC over haar clubgenote Tessa Witte- man (beiden werden eerste poule winnaar) met 6-4, 6-2. José Knolle - ook al succesvol in het dubbelspel - werd eveneens winnares in de cate gorie tot en met 15 jaar. Bij de jongens in dezelfde leeftijdsklasse was het een familieaangelegenheid. Ramon de Jong (MLTC) versloeg zijn jongere broer Dennis gedeci deerd met 6-1, 6-3. Dennis de Jong zegevierde overi gens wél in de categorie tot en met 15 jaar, zij het dat de zege op zijn MLTC-clubgenoot Sander Jobse moeizaam tot stand kwam: 2-6, 6-4, 6-2. Sander Jobse kon zich troosten met de overwinning in de categorie tot en met dertien jaar. Hij versloeg in de finale Jauko Bronkhorst (Schelde): 6-2, 7-5. Een zelfde scenario werd gevolgd bij de meisjes. Mirella van Rooyen (Schelde) verloor de eindstrijd in de groep tot en met 15 jaar van José Knolle (MLTC): 4-6, 2-6, maar de Vlissingse zegevierde één trede lager (tot en met 13 jaar) over Karina Visser (DOS): 6-2, 6-2. In de jongste groep (tot en met 11) ging de zege bij de meisjes naar Marjet Groenleer (Kortgene), die in de finale sterker bleek dan Erica Reinhoudt (Berkel): 7-5, 2-6, 6-3. Bij de jongens toonde Lennart van de Boom (TSI) zich sterker dan Serge Eude (Schelde): 6-1, 6-2. Uitslagen dubbelspel meisjes: tot en met 13 jaar Gwen Melis/Mirella van Rooijen - Pascal Dingemanse;Mireille LaGrand 6-3, 6-4; tot en met 15 jaar Marielle Ridderik- hofflngrid de Vries - Rianne Joziasse/ Yvonne Maranus 6-3, 6-1; tot en met 17 jaar (poulewinnaars) José Knolle/Debbie Titiheru. Dubbelspel jongens: tot en met 11 jaar (poulewinnaars) Lennart van de Boom/ Michiel Visser; tot en met 13 jaar Ruben van de Ketterij/Armand Tournoi - Wouter Labruyere/Rene Montenari 2-6, 6-3, 6-2; tot en met 15 jaar Guido van de Boom/ Ewald Saalmink - Roel Latuheru/Marco de Gooyer 6-2, 6-2; tot en met 17 jaar (poulewinnaars) Ramon de Jong/Patrick Willemse. De prijswinnaar van het tennistoernooi in Oostkapelle. Vlnr: Marjet Groenleer. Dennis de Jong, Lennart van de Boom, Ramon de Jong. Mirelle van Rooijen, José Kiiolle en Sander Jobse. (Gelderland). Zodoende won ze de ze finale. In de eindstrijd meisjes tot en met 16 liet Kienjet zich geen tweede maal door Van Schelven pakken: 6-4 en 6-4. De categorie 21-min moest in drie sets beslist worden. De uit 's-Gravenpolder af komstige Van Schelven pakte de eerste set met 6-3, waarna Kienjet met 6-2 de setstand in evenwicht bracht. Het duurde vervolgens lang voordat er een beslissing viel, maar bij een stand van 5-5 pakte Kienjet de twee laatste games. Walter Montenarie was bijzonder goed op dreef in zijn finale in de categorie C 21-min. De dag daar voor had de Middelburger drie uur op de baan gestaan tegen Franc Klaassen, met als inzet een finale plaats in de groep tot en met 16 jaar. Montenarie won met 3-6, 7-6 (7-5), en 6-1, maar in de eindstrijd was hij de mindere van Eric Snel lenberg, die met 6-2 en 6-4 een terechte winnaar werd. In de oud ste groep gunde Montenarie zijn tegenstander minder tijd. Met twee keer 6-1 won hij dan ook. In de overige groepen was er nog een Zeeuw die een eerste plaats voor zich opeiste. Jacco Filius (Yerseke) versloeg in de groep tot en met tien jaar Milo van Boeyen (Utrecht) met 6-1 en 6-4. Overige resultaten: poule meisjes toten met 10 jaar: 1 Kim de Weille; 2 Cora Cijvat. Finale jongens tot en met 12 jaar: Jeroen Rinkel (Utrecht)-Dennis Harde man (Gelderland) 6-1 en 6-2. Finale meisjes tot en met 12 jaar: Jennifer van Gils (Utrecht)-Sanne de Metz (Utrechti 6-2, 6-1; finale jongens tot en met 14 jaar: Eric Brummer (Drente(-Maharisj Papila- ja (Gelderland) 6-1, 6-2. Uitslagen dub- belfinales: jongens tot en met 10 jaar: Schmitz'Reinders-Greeve—ilius 6-3, 6-4: jongens tot en met 12 jaar: Van Schep- pingen/Rinkel-Merry/Pelp 6-2, 6-1; meis jes tot en met 12 jaar: De Metz/Van Gils-Knaapen/Ottens 6-1, 6-3; jongens tot en met 14 jaar: Van Queckelberghe Tolhoek-Brummer/Rutgers 6-4, 6-2; meisjes 14-16: 1 Wever/Everling; 2 Lipjes Speelman. Gemengd dubbel tot en met 16 jaar: Adriaansens/Van Tiel-Van Zwee- den/Hamelink 6-2, 6-2; jongens dubbel tot en met 21: Montenarie/Van de Grui- ter-Klaassen/Laurs 2-6,6-2 en 7-6; dames dubbel C 1 Van Schelven/Kuijs. Verliezersfinale: meisjes tot en met 16 jaar: Anique Snijders-Nancy Blok 7-5, 6-0; jongens tot en met 16 jaar Tijmen Leisink-Sander van Lierop 3-6, 6-4 en 6-1; meisjes tot en met 14 jaar Sanne de Metz-Sietske Koendermans 6-1, 6-1; jon gens tot en met 14 jaar Jeroen Everling- Arjen Dijkstra 6-4, 6-3; meisjes tot en met 12 jaar: Hanneke Knaapen-Frede- riek van der Geest 6-0, 6-3; jongens tot en met 12 jaar: Willem-Jan Markenhof- Pieter Ouwehand 6-0, 6-0: jongens tot en met 10 jaar: Frank Schmitz-Christiaan van den Branden 7-5, 6-4. Nico van de Klundert (links) verrast Rob Sienders in de eindsprint. Rechts Toon van der Steen, die derde werd. r VLISSINGEN Bij een kwart- triathlon in Gent legde Adrie Flipse uit Westkapelle beslag op de 23e plaats. Hij realiseerde een tijd van 2.09,31 uur. Bram Theune, eveneens uit Westka pelle, eindigde in 2.23.20 als 124e. Sjaak Sinke uit Vlissingen legde in eerste instantie beslag op de 103e plaats, maar wegens vermeend staye- ren werd hij gedeklasseerd. Zodoende moest de Vlissinger genoegen nemen met een 153e plaats en een tijd van 2.26,40. BERGEN OP ZOOM (ANP) - Jean- zijn medevluchters Theo Appeldoorn Paul van Poppel heeft zondag de en Johan Lammerts in de eindsprint profronde van Bergen op Zoom ge- De Belg Wim Arras won de spurt van wonnen. het peloton, dat 22 seconden na V; De renner uit Bosch en Duin versloeg Poppel over de eindstreep kwam

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 12