Axel verwacht dinsdag veel publiek bij duel tegen Ajax Rini Verwest: Ik wil laten zien dat ik nog steeds kan voetballen Chantal van Schelven versloeg nummer twee Moerland bij laatste acht tennistoernooi in Sluis Sprintloopbaan staat op spel PZC/sport ALFONS FRANKEVIJLE OP NON-ACTIEF .3 Olarticoechea naar FC Nantes landenploeg tafeltennis Renate Louws in o a 20 Operatie JEUGD TENNIS TOP RN O Ol TERN EU ZEN Acht Zeeuwen nemen deel aan nationale mendag in Ermelo Overbelasting Gehuild N AGENDA VOOR HET WEEKEND VRIJDAG 18 JULI 1986 AXEL - De voetbalvereniging Axel rekent dinsdagavond bij de jubileumwedstrijd tegen Ajax op zo'n 3500 toeschou wers. Het bestuur van de Zeeuws-Vlaamse club leidt dat onder meer af uit de voor verkoop, die uitstekend loopt. De Amsterdammers komen met de volledige selectie naar Zeeland. De formatie ziet er als volgt uit: Frank Rijkaard, Marco van Basten, Arnold Mühren, Peter Boeve, John van 't Schip, Stanly Menzo, Sonny Silooy, Edo Ophof, Ronald Spelbos, Robbie Rijnink, Eric Regtop, Desmond Ge- mert, John Bosman, Frank Verlaet, Fred Grim en de nieuwkomers Danny Blind. Jan Wouters, Arnold Scholten en de Schot Allister Dick. Intussen heeft ook trainer Jaap Len- sen van Axel zijn selectie voor het duel bekendgemaakt. Het team ziet er als volgt uit: Tonnie Gommers, Ron nie Ingels (keepers), Henk Michels, Glen Hoffman, Jan van de Broeke, Adrie van Bremen, Marco van de Bilt, Fonnie Verstraeten, Cees Saaman, Eric Rijckaert. Eric Dey, Dicky de Pooter, Leo Bracke. Alexander de Visser, Fred Pieterse en Renato Am- brosini. Het duel, aanvang 19.00 uur wordt geleid door Peter Bogaert uit Sas van Gent: De grensrechters zijn: J. O. M. Meeusen en M. J. Verhelst, beiden uit Axel. Ajax komt dinsdag rond het midda guur al aan in Zeeuwsch-Vlaanderen. 's Middags om half drie onderwerpt technisch-directeur Johan Cruijff zijn selectie op het veld van Axel nog aan een training. Woensdag 23 juli zal Ajax vanaf 9.00 uur een vistocht maken op de Westerschelde. ZIERIKZEE - De onmiskenbare Limburgse tongval verraadt iets over een langdurig verblijf in Nederlands meest zuidelijke provincie. Het komend voetbalseizoen wil Rini Verwest in Zierikzee bewijzen dat hij behoudens een zijdezacht accent ook een flinke dosis voetbalkwaliteit heeft opgedaan gedurende zijn driejarig verblijf bij Roda JC in Kerkrade. De 20-jarige Verwest kreeg bij Roda geen nieuw contract meer aangeboden en hij besloot vervolgens („voor één seizoen") terug te keren op het oude nest: Zierikzee. Rini Verwest beweert bij Roda JC het slachtoffer geworden td zijn van bezuinigingen. De kleine, erg wend bare Schouwse voetballer is nog al tijd overtuigd van zijn voetbalcapa citeiten en verwacht via Zierikzee toch weer terug te kunnen keren in het betaalde voetbal. „Misschien wel bij een club die wat dichterbij ligt", aldus de middenvelder, die als 17- jarige naar Kerkrade vertrok voor een profavontuur, maar niet in de voetsporen kon treden van zijn oud clubgenoot Adrie Koster, tot dusver de enige Zeeuw die doorbrak bij Roda. Spelers als Jos van de Kinde ren, Chris Riemens en Marcel Schenk gingen Verwest bij Roda voor. Ook zij slaagden niet in Kerk rade. Toch beschouwt Verwest zichzelf al lerminst als een mislukkeling. De Zeeuwse speler bleek in Limburg een sluitpost op de begroting, die door allerlei investeringen (Brandts, Wild schut, Suvrijn) over zijn hoofd bijge steld moest worden. „En daar baal ik stevig van", zegt hij, in het ouderlijk huis in Zierikzee. „Ik was er vanuit gegaan er het komend seizoen weer te zitten, ik stond op het punt door te breken, maar ze konden me door die bezuinigingen niet houden". Roda wilde hem uitlenen of verkopen, maar behalve het feit dat de clubs niet voor hem in de rij stonden, voelde Verwest er niet veel voor. „Het staat ook in mijn contract, ik kan niet buiten mijn eigen wil om worden verkocht". De eerste, 3-jarige, vrijage met het betaald voetbal is Verwest zó goed bevallen dat hij meer wil en Zierik zee beschouwt hij ditmaal als een tussenstation. „Ik ben pas 20", zegt hij herhaaldelijk om aan te geven dat hij nog maar aan het begin staat. Vol zelfvertrouwen zegt hij het be taald voetbal aan te kunnen. „Bij Roda ging het net lekker toen ik begin april geblesseerd raakte. Op 12 mei heb ik een meniscus-operatie ondergaan. Dat kostte me het einde van het seizoen, terwijl ik net een paar keer in de basis stond. Daar had ik drie jaar voor gewerkt en dan is het pech hebben als je geblesseerd raakt". Vader Verwest ontpopt zich vervol gens als één van de grootste suppor ters van zijn zoon. Ook Verwest senior meent dat zijn talentvolle zoon nog wel een plaats zal vinden in het profvoetbal. „Omdat hij goed kan voetballen en er alles voor over heeft. Ach, en hij heeft het bij Roda zo slecht niet gedaan. Drie jaar gele den ging hij met een oude fiets hier weg en hij komt terug met een leuke auto en wat spaarcenten, die hij niet zomaar over de balk heeft gegooid". Gezien zijn ambities had Rini Ver west na Roda wellicht beter voor een club kunnen kiezen, die enigszins op niveau speelt. De overgang van Ro da naar Zierikzee is wel erg groot en bovendien is het nog maar de vraag of hij zich bij zijn 'oude' club opnieuw in de kijker kan spelen. „Er waren in Limburg genoeg hoofdklassers die me wilden inlijven, maar dan kan ik net zo goed naar Zierikzee. Hier is tenslotte van alles mogelijk. Zierik zee speelt onder zijn kunnen. De club moet hogerop. De spelersgroep staat positief tegenover mijn terugkeer. Ik hoop dat er nu eens wat meer pu bliek komt. Zierikzee speelt altijd aanvallend en verdient meer toe schouwers. Voorlopig blijft Rini Verwest twee seizoenen lang eigendom van Roda JC. Zodra er belangstelling voor hem is uit het betaalde voetbal mag de Limburgse club een transferbe drag voor hem vragen. Ondertussen kan Zierikzee echter (gratis) profite ren van de kwaliteiten van de 'ver loren zoon'. „Ze hoeven niet bang te zijn dat ze met een gemakzuchtige voetballer te maken krijgen in Zie rikzee. De drijfveer om te presteren heb ik van nature. Die prestatie drang zit erin en ook bij Zierikzee zal ik voor honderd procent moeten knokken". Momenteel is Rini Verwest echter nog herstellende van zijn meniscus operatie. Zaterdag is hij daarom niet van de partij tijdens de wedstrijd van het Schouwse elftal tegen Sparta. „Om geen risico's te nemen. Ik wil me goed voorbereiden op het nieuwe Rini Verwest: terug in vertrouwde omgeving. seizoen", aldus Verwest, die bij Roda vooral fysiek sterker is geworden. „Ik sprong moeiteloos met Jos Daerden mee in een kopduel op de training". „Ja, het is natuurlijk rottig als je weg moet bij een club. Ik zat in een pleegezin. Het is alleen heel moeilijk om een plaats te krijgen tussen al die Limburgers, hoewel ik me toch thuis gevoeld heb. Ik ben in drie jaar maar een stuk of zeven keer hier in Zierik zee geweest". „Ik wil bij Zierikzee laten zien dat ik nog steeds kan voetballen. Ze hoeven niet te denken dat ik uitge blust ben. Ik wil met Zierikzee hogerop en lukt dat niet met ge woon voetbal, dan maar met kei hard werken", aldus de middenvel der, voor wie een carrière als prof voetballer nog altijd een droom wens is. Vader Verwest: „Ik denk dat hij nog geen half seizoen bij Zierikzee speelt en dan al weer terug is bij een profclub". TERNEUZEN - Chantal van Schel ven ('s-Gravenpolder) leverde in de groep meisjes tot en met 16 jaar van het Animojeugdtennistoernooi te Terneuzen een opmerkelijke presta tie door de als tweede geplaatste Anique Snijders te verslaan. Via een 7-5 en 6-2 overwinning schaarde Van Schelven zich bij de laatste vier, waarin zij Francesca Adriaansens (Hulst) als volgende tegenstander krijgt. Adriaansens kwam overigens door middel van een walk over in de halve finale, omdat haar tegenstan der Ericka Ouwehand wegens een enkelblessure het toernooi moest la ten voor wat het was. Manon Kiejet (Schoondijke), die met twee keer 6-0 van Bianca Wever (Gro ningen) won, staat in de andere halve eindstrijd tegenover Jenny Kuijs (Oost-Souburg), die weinig moeite had met Monic Bleijenberg: 6-2 en 6-0. Ericka Ouwehands blessure had ook gevolgen voor de groep meisjes tot en BUENOS AIRES (DPA) - Twee spe lers uit het Argentijnse elftal dat op 29 juni in Mexico wereldkampioen werd spelen in het nieuwe seizoen in Frankrijk. Samen met Jorge Burruchaga, die in de WK-finale de derde en beslissende Argentijnse treffer maakte, steekt de 27-jarige Julio Olarticoechea naar Eu ropa over om bij FC Nantes te gaan spelen. De Franse ploeg moest voor de linkerverdediger van Boca Juniors ruim één miljoen gulden neertellen. met 14 jaar. Daarin kreeg haar tegen standster Anique Snijders via een walk over een plaats bij de laatste vier. Jeroen Everling (Terneuzem slaagde er bij de zestienjarigen opnieuw in om Bernd van Queckelberghe te kloppen. Everling, die jongstleden zondag in de finale van het jeugdtennistoernooi te Sas van Gent van Queckelberghe versloeg, won ditmaal met 6-4 en 6-3. Eric Snellenberg (Limburg), die als tweede op het schema staat is Ever- lings volgende tegenstander. Favoriet Franck Klaassen (Gelder land) stapte via een dubbele 6-2 zege op Tim van Veldhoven de halve finale in de categorie herenenkel C 21- bin nen. Daarin is Eric Brummer (Drente), die Jeroen Everling versloeg, zijn op ponent. De Arnemuidenaar Gillis van de Gruiter verraste door de als derde op het schema geplaatste Diederik van den Heuvel via een driesetsover- winning te wippen. Van de Gruiter verloor het eerste gedeelte van de partij met 5-7, maar kreeg vervolgens de wedstrijd goed onder controle. Een 6-2 en 6-3 overwinning was het gevolg. Walter Montenaire (Middelburg) had eveneens drie sets nodig om verder te komen. Vrij gemakkelijk won hij de eerste set tegen Ronald van Remortel (Hulst) met 6-1, maar deze kwam in de tweede set goed terug en dwong via een 7-6 zege Montenarie een derde set af. Daarin toonde de Zeeuws kam pioen zich opnieuw met 6-1 het sterkst. Enkele uitslagen: damesenkel C 21-: Jenny Kuijs-Manon Kienjet 2-6, 7-5 en 6-3. Jon gens fm 16 jaar: Franc Klaassen-Ralph Wouters 6-0 en 6-0: Tim van Veldhoven- Frederick Ouwehand 6-4, 6-7 en 6-3. Joep Laurs-Guido Tolhpek 6-3 en 6-1. Coen Dobbeleir in Sluis uitgescha keld. VLISSINGEN - Acht Zeeuwen nemen morgen (zaterdag) deel aan de natio nale mendag op het federatiecentrum in Ermelo. In de L-klasse komen Jan Rentmees ter (Schouwse Ruiters), Jan Provoost (Oranjezon) en Anita Timmerman (Westelijk Schouwen) uit. In de M- klasse start Teun van der Bijl van Oranjezon en in de Z-klasse verdedi gen vier combinaties de Zeeuwse eer. Van Oranjezon nemen in deze zwaar ste klasse Christian Provoost en Nico- line Vos deel. Adri Louwerse (Schelde- stad) en Peter Hanse (Schouwse Rui ters) maken het viertal vol. SLUIS - In het Belforttennistoernooi te Sluis plaatste Jaap Moerland zich als eerste Zeeuw bij de laatste acht in het herenenkele B. Hij won na een moeilijke tweede set met 6-2 en 7-5 van Rob van de Bogaart (Halsteren). Coen Dobbeleir (Sas van Gent) slaag de er niet in om overeind te blijven tegen Arthur Vloemans (Dongen). De Zeeuwsch-Vlaming verloor de eerste set met 6-3, maar 'veegde' zijn tegen stander in het tweede gedeelte van de baan, wat resulteerde in een ruime 6-1 winst. Dobbeleir wist zijn ritme niet voort te zetten en ondanks een 4-2 voorsprong in de derde en beslis sende set moest hij de partij via tie break aan de Brabander geven. Verrassend was het optreden van Erik van Essen, die er in slaagde om de als tweede geplaatste Frank van Opstal (Oosterhout) in drie sets te kloppen. Na de eerste met 5-7 verloren te hebben toonde Van Essen duidelijk aan dat hij het meeste recht had op een kwartfinaleplaats: 6-1 en 6-1. Frank Kalwij en Judith van de Berge zijn de eerste twee deelneemsters die doorgedrongen zijn tot de halve fina listen in het damesenkel B. Kalwij, vorig jaar winnares in Sluis won met 6-1 en 6-0 van Maaike Verstraeten (Hulst) en Judith van de Berge was met twee keer 6-4 te sterk voor Nicole Postumus. Isabelle Leenhouwers kwam zonder te spelen in de halve flanel van het damesenkel C 1. Haar tegenstandster Sabine van Pelt kon zich gistermid dag niet vrijmaken om de Sluisse tegenstand te bieden, zodat de enige C-wedstrijd die op het programma stond niet door kon gaan. De halve finales in de categorie here nenkel C 17 beloven boeiende par tijen te worden. Nu is al zeker dat de GENT - Alfons Frankevijle heeft zich er uiteindelijk toch bij neer moeten leggen. De atleet van Scheldesport sukkelde al geruime tijd met een slepende blessure, maar sloeg alle medische adviezen in de wind. De sprinter uit Gent wilde hoe dan ook op het Nederlands kampioenschap schitteren en rekende diep in zijn hart op twee medailles. Na de ramp zalige finale van de 200 meter beseft Frankevijle echter dat zijn carrière op het spel staat. Tandenknarsend verbijt hij dan ook de 'pijn' van de voorgeschreven rust. Want niet al leen lichamelijk is Alfons Frankevij le gekwetst. Ook mentaal is de 22- jarige atleet flink aangeslagen. Het nationaal kampioenschap had hij aan willen grijpen om zijn gelijk te bewijzen. Als lid van de sprintselectie van Peter van Beusekom had Alfons Frankevijle dit seizoen al een aanzien lijke progressie gemaakt en het had er alle schijn van dat de kleine sprinter zijn tijden nog scherper zou stellen. Na een trainings-stage in Nice sloeg het blessureleed echter toe. „Ik was vroeg in vorm", kijkt hij terug op zijn verloren seizoen. „In mijn eerste wed strijd in Hertel (België) liep ik de 200 meter in 21.30 sec., electronisch. Dat was mét tegenwind en zonder tegen stand. Het was nog niet perfekt, maar een stuk beter dan mijn beste tijd die ik vorig jaar gelopen had (handge- klokt: 21.64 sec). Drie dagen nadien liep ik in Leiden 21.37 op de 200 en 10.50 sec. met iets te veel rugwind op de 100 meter. Maar toen voelde ik al iets van mijn lies". Die liesblessure was een nasleep van de zware training in Nice. „Ik had daar keihard getraind, met de na druk op sprongkracht. Dat doe ik normaal toch al niet veel, dus het was in feite dubbel zo zwaar. Het rottige is dat je op zulke momenten niet voelt dat je geblesseerd bent. Dat voel je pas als je in wedstrijd- vorm begint te raken. In Leiden kwam de kwetsure naar buiten. Ik raakte op den duur zwaar gebles seerd aan mijn rechter lies. De pijn probeerde ik ongemerkt op te vangen op mijn linkerbeen en zo ben ik gaan sukkelen". „Door overbelasting is een ontsteking aan een pees in de linkervoet ont staan. Ik loop er nu al twee maanden mee. Er is van alles aan gedaan. Ik ben bij de dokter geweest, bij een ostheopaat, heb een laserbehandeling gehad en loop nu elke dag bij de fysiotherpeut. Vroeger was ik soms acht of negen keer in een seizoen geblesseerd en vanaf vorig jaar leek het beter te gaan. Maar zo erg als nu is het nog nooit geweest. Het is een hele vreemde blessure. Ik nam bijvoor finale van deze groep een duel tussen Sluis en Sluiskil zal gaan worden, omdat enerzijds twee Sluisenaren, Eg- bert Versprillen en Mario Leenhou wers tegenover elkaar staan en ander zijds twee Sluiskilse deelnemers, na melijk John en Edward Bleijenberg. Egbert Versprille werd door Henk de Boer nog eens op de proef gesteld. Hij had dan ook drie sets nodig om de kwartfinale door te komen: 3-6, 6-1 en 7-6. Mario Leenhouwers had het heel wat eenvoudiger tegen Leen Deij (Groede), die met 6-4 en 6-1 verslagen werd. John Bleijenberg was met 7-5 en 6-1 te sterk voor Jong Textor, terwijl Edward Bleijenberg Paul Smeet in drie sets uitschakelde: 5-7, 7-5 en 6-2. Zaterdag staan de halve finalepartij en op het programma. Enkele uitslagen: herenenkel B: Ri chard Wetering-Mark Zuidweg 6-2 en 6-3; Johan Schautteet-Christoph van Ooijen 6-4 en 6-2. Herendubbel C: Van Beek/Verbrugge-Frenchen/Strienen 6- 1 en 6-2; Laan/Van de Meer-Roozen/ Popelaars 3-6. 6-2 en 6-0. Vf beeld een dag rust en dan ging h weer twee dagen goed. Ik heb al ve getwijfeld. Er is een periode gewee dat ik een week moest rusten. Nad ik de training hervat had, moest weer een week rust nemen. Ik heb w eens gedacht: waar ben je eigenli mee bezig". Maar Alfons Frankevijle zette stu door. Hij trainde- tegen het advi om absolute rust te nemen in- om goed mogelijk voorbereid aan start van het Nederlands kampioe schap te staan. „Ik wilde me ni laten kennen", verklaart hij zi vastberadenheid. „Uiteindelijk was iedereen ermee a koord dat ik naar het kampioensch: toe zou werken. Mislukt het daar, d: nemen we een maand rust", hadde we afgesproken. „Ik had er mijn he seizoen op afgestemd. Maar je wilt een bepaald niveau presteren, da train je naar. Als je traint voor seconden rond op de 100 meter, loo je minder kans om geblesseerd raken. Ik had vorige week vrijdag ei dag rust genomen en ik voelde nik Zaterdag liep ik in de serie 21.55 se op de 200 meter. Ik dacht nog: dat goed. Maar na die reeks was mijn vo weer heel pijnlijk. Zo'n pijn had ik n< nooit gehad. In de finale kwam naast Ahmed de Kom uit de bocht, moest mijn pas vergroten, maar h ging gewoon niet. Ik kan bijna ni zeggen wat er door me heen ging. leef voor mijn sport, ik train een he seizoen hard en dan zoiets. Het w; mentaal een flinke domper". „Wat denk je: behalve De Kom vers ik al die mannen die voor me eindi den normaal op één been. Ik heb da twintig minuten gezeten en echt g huild", geeft hij graag toe. „Ik hi niemand gezien van de sprintploe maar dat is denk ik normaal in sport. Als je goed presteert is h goed, als je slecht presteert laten ze vallen. Ik had op zilver op de 2 meter gerekend en op brons op de 1 meter. Maar het blijft niet alleen het mislukte kampioenschap. Ik ra ook nog de wedstrijden van h Grand-Prixcircuit en met de Zeeu se ploeg hebben we meestal ook w een goede wedstrijd". Na een maand volstrekte rust mag zelfs niet fietsen of zwemmen mag Alfons Frankevijle de trainii weer op een laag pitje hervatten. 1 vliegt zowat tegen de muur op, ma legt zich erbij neer. „Het gevaar 1 staat dat het een chronische ontst king wordt en dan kan ik het lopi wel vergeten", weet hij. „Maar ik ko terug", verzekert hij. „Als alles mee: kan ik tenslotte in alle rust naar h winterseizoen toewerken. Dan wil me opnieuw bewijzen". VLISSINGEN - De 14-jarige tafelten nisster Renate Louws uit Middelburg neemt van zaterdag 19 tot en met zondag 27 juli deel aan de Europese jeugdkampioenschappen tafeltennis in het Belgische Louvain la Neuf. De speelster van 't Zand maakt deel uit van de landenploeg en zal ook in het individuele toernooi uitkomen. Renate Louws is een vaste keus in het nationale kadetten-team, waarvan de Middelburger Peter Boon coach is. Alfons Frankevijle zit letterlijk en figuurlijk met zijn been omhoog. AUTOSPORT De Ondernemersvereniging te Kamperland en de motor- en autoclub 'De Bevelanden' uit Goes houden op woensdag avond 23 juli een autopuzzelrit. Deelname is mogelijk in de A- of B-klasse. Het puzzelreglemcnt Midden-Zeeland is van toepassing. De gemiddelde snelheid is 24 km per uur. De rit is uitgezet door Rinus en René van der Zande uit Goes. Vanaf 18.30 uur kan worden ingeschreven in het De Casembroothuis aan de Nieuwstraat te Kamperland, waar ook de prijsuitrei king zal plaatsvinden. De vrije start is op het haventerrein en de eerste deelnemer start om 19.01 uur. ATLETIEK ingeschreven op afstanden variërend van 1,5 tot 9 kilometer. In Goes wordt zaterdagmiddag gestreden om de Nederlandse atletiektitels op de 25 km (mannen). 15 km (vrouwen) en 15 km (jongens). De start van de wedstrijden voor dames, dames-veteranen en jongens-A is om 15.00 uur. De wedstrijd bij de heren begint om 17.00 uur. Start en finish liggen aan de Zwembadweg (Hollandse-Hoeve- gebied). Het parkoers gaat langs de Ringbaan-Oost, de Noordhoeklaan. de Werflaan, de Stelleweg, de Kattendijkse- dijk en de Houtkade. MOTORSPORT AARDENBURG - De atletiekvereniging De Wielingen houdt morgen (zaterdag) in Aardenburg in samenwerking met de plaatselijke winkeliersvereniging de Braderieloop. Deze trim- loop start om 17.30 uur aan de Kaaipoort. De inschrijving staat open vanaf 16.30 uur nabij de start. Er kan worden OEFENVOETBAL Bruinisse een wedstrijd tegen de Rotterdamse eredivisieclub Sparta. In de Schouwen-Duivelandse selectie zijn spelers opgenomen van Bruse Boys, Zierikzee, Mevo en DFS. Sparta verschijnt op volle sterkte en staat weer onder leiding van trainer Barry Hughes. Deze wedstrijd wordt gehouden in het kader van de visserij dagen van Bruinisse. PAARDENSPORT Op het motorcrossterrein van de MC De Sproeier in Wemel- dinge wordt morgen, zaterdag, een klassementscross verre den meetellend voor de titel van deze vereniging. Aan de start komen de klassen 50 cc, 80 cc. 125 cc, 250 cc en the off the road-klasse. De wedstrijden beginnen om 12.30 uur. Het RES-terrein in Axel staat twee dagen achtereen in het teken van de motorcross. Zowel zondag als maandag worden er motorcrosswedstrijden gehouden. Zondag is er een motor cross voor monteurs, die kunnen starten op motoren van 125, 250 of 500 cc. De monteurs rijden twee manches. De wedstrij den beginnen om 13.00 uur. Aansluitend op deze cross is er maandag een grote internationale BVM-motorcross (Belgi sche bond) waarin een groot aantal klassen aan de start komen. Gestart wordt in de klassen: 125 cc debutanten, juniorens, internationalen; de 250/500 cc experts, nieuwelin gen en nationalen en de 250/500 cc internationalen A en B. De eerste start voor deze motorcross wordt gegeven om 10.30 uur. De eerste training is zondag tijdens de monteurscross. De voetbalselectie van Schouwen-Duiveland speelt zaterdag avond (aanvang 18.45 uur) op het terrein van Bruse Boys in ZAAMSLAG - Vandaag (vrijdag) en morgen houdt de landelij ke rijvereniging en ponyclub Luctor et Emergo in Zaamslag op de terreinen van Rob Picavet aan de Kamperseweg het internatinonale concours hippique voor pony's en paarden. Vandaag nemen de pony's het tegen elkaar op. Om 10.00 uur wordt het concours geopend met dressuur- en afdelingsdres- suurwedstrijdenDaarnaast wordt er in twee ringen gespron gen. Het programma daarvoor ziet er als volgt uit: In de hoofdring: 11.00 uur M-springen klassiek; 12.30 uur Z-springen klassiek; 14.30 uur Parade; 15.15 uur M- en Z-springen jachtconcours. In ring twee: 10.30 uur B-springen klassiek; 12.30 uur L- springen klassiek; 14.30 uur Parade, met aansluitend L- springen jachtconcours. Morgen (zaterdag) nemen de paarden het tegen elkaar op. Om 9.00 uur begint het programma met dressuur en afdelings- dressuur in de klasse B, L en M. In de hoofdring start om 10.30 uur het klassieke springen in de M-klasse. Om 11.30 uur volgt er een demonstratie tuigpaarden enkelspan voor de showwa gen. Het programma in de hoofdring ziet er verder als volgt uft: 12.00 Z-springen klassiek; 13.00 uur Demonstratie fokmer- ries voor de showwagen; 13.30 uur Parade; 14.30 uur Tuigpaar den damesrubriek voor de showwagen; 15.00 uur M-springen jachtconcours; 15.30 uur Tuigpaarden tweespan voor boeren wagen; 16.00 uur Z-springen jachtconcours. Bovendien begint om 10.00 uur in ring twee het klassieke springen in de B-klasse. Om 11.30 uur volgt in deze ring het L-springen klassiek en om 14.30 uur het L-springen jachtcon cours. Zowel bij de pony's als bij de paarden worden in de strijd om de Vliegende Hollander-trofee de resultaten van het klassieke springen en van het jachtconcours bij elkaar opgeteld. TENNIS MIDDELBURG Het Maeneblusscherstennistoernooi in Middelburg telt nauwelijks meer mee voor de individuele nationale rangschikking. Voor de maandag op de Veste in Middelburg beginnende zevende editie, heeft zich tot nu toe namelijk nog maar één A-speler gemeld, een gegeven waaraan de concurrentie van gelijktijdig in het zelfde circuit draaiende evenementen in Breda, Pijnacker, Amersfoort en Volendam beslist niet vreemd is. Behalve de sfeer spelen immers ook de te winnen prijzengelden een rol, en in dat opzicht staat de Zeeuwse hoofdstad bescheiden genoteerd. Overigens is de kans dat een groep sterke Westduitse spelers acte de presence geeft alleszins aanwezig, in welk geval Frank Stienen (Son), in 1985 verliezend finalist op het Sehelde- Invitatietoernooi, Dirk Kaliebe (Krefeld), Remco Maandag (MLTC) en Bart van der Feen ft Halve Maantje) de zaken in de aanvankelijk volgens poulesysteem af te werken voorron- dens in de A B-categorie, beslist niet cadeau zullen krijgen. Ook bij de dames van dit niveau vindt de eerste schifting plaats'via poules. Henny Slotboom (Lunteren), Rina Lazon- der (ZLTB), Steffi Pegel (Krefeld) en diens landgenote Nicole Liedtke, kunnen hier voorlopig als de grote favorieten bestempeld worden. WIELRENNEN PHILIPPINE/CLINGE - De amateurs vinden maandag en dinsdag (21 en 22 iuli) een Zeeuws-Vlaams programma op de wielerkalender. Allereerst wordt maandag het 'bouwvakcril rium' van Philippine over 80 kilometer afgewerkt E| avondcriterium dat om 19.00 uur begint en dat inmiddels z/ tachtig inschrijvingen telt. Tevens is de organisatie terug! keerd naar het 'oude' parkoers nu een aantal renners 1: weten het rondje in de dorpskom zelf te gevaarlijk te vinds Clinge pakt dinsdag 22 juli uit met een dagvullend progra ma. Daarin is een plaats ingeruimd voor de liefhebbej dames en amateurs. Eerstgenoemde categorie opent r wielerdag om 13.30 uur (afstand 60 km), de dames sluiten tl middagprogramma af vanaf 15.00 uur (51 km). De amateil krijgen in het avondcriterium waarvoor om 18.30 uur tl startschot gegeven wordt 100 km. voor de wielen. Bij f voorinschrijving trokken genoemde wedstrijden respectief lijk 60, 25 en 70 deelnemers. Zaterdagmiddag wordt de 21e ronde van Sint-Maartensdi| gehouden. Bij de amateurs, die om 15.45 uur van start gaan voor een ral over 85 km, zijn ook enkele Thoolse favorieten: Nap Hageir Sint-Maartensdijk en Thijs Fase uit Oud-Vossemeer. Bijl vertrekkers zijn ook Ruud Havermans uit Oud-Vossemej Corné Stoutjesdijk uit Sint-Maartensdijk en Dirk Uijl1 Poortvliet. De belangrijkste kanshebbers komen echter 1 Brabant: Ton Akkermans uit Zevenbergen en Peter HoflaJj uit Roosendaal, die afgelopen zaterdag in Poortvliet verbeten eindsprint uitvochten. Tot de grote kanshebbel moet ook Topn van der Steen uit Bruinisse gerekend worde! Van de vertrekkers kunnen verder worden genoemd: Johnf Crom, Peter en Nico van de Klundert, Willem-Jan »J Loenhout, Kees de Nooijer, Hennie Roovers, Rob Sienders| Rainier Valkenburg. De junioren starten om 14.00 uur. Ook hier komen Tholenat aan het vertrek: de plaatselijke favoriet Frank Breure. Rfl van Poortvliet uit Oud-Vossemeer en Leo Potappe' Stavenisse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 20