Spoorwegen helpen mee om vakantiebudget te drukken si Fancy fair 'Apollo' opmaat voor 'Pee-land-feesten' Wissenkerke 12901 799 499 4. AfiRIMARKT PZC/streek RUNDER BRAADLAPPEN VARKENS- LENDEFILET VERSE KIPPEB0UTEN mJL Naast wandelen ook fietsen vanuit Nijmegen Wandeling langs jugendstil panden OPBRENGST VOOR OPLEIDING LEERLINGEN Daan Weststrate wint trimronde van Heinkenszand Zomeravondvoetbal in Goes besloten Streekschool Kort middelbaar beroepsonderwijs Nieuw! SCHOUDER- HAM JONGE KOMIJNE KAAS BOLUSSEN MARGARINE smmmm IGLO VISSTICKS D.E. KOFFIE ROODMERK MAANDAG 14 JULI 1986 THOLEN Zornermarkt De Thoolse onder nemersvereniging houdt woensdag de jaarlijkse zornermarkt. Van twee uur 's middags tot tien uur 's avonds zijn op de Markt kraampjes opgesteld, waar zo'n twintig, uitsluitend Thool se, ondernemers hun waar aan de man brengen. GEMEENTE WISSENKERKE MAGERE Per kilo of ROLLADE Per kilo 1^50 Per kilo &90 J V GOUDA'S GLORIE HOLLANDSE NIEUWE AARDAPPELEN KOMKOMMERS 111 T* to U t5**" Met de trein naar Frankrijk en dan fietsen: dat kan op een plezierige manier met de fletsslaaptrein. Het gaat hier om een directe trein vanuit Nederland naar de Limousin en Dordogne zonder overstap in Parijs. De eerste honderden reizigers zijn inmiddels al vertrokken om na een treinreis met gelegenheid tot slapen de volgende dag bij aankomst in Frankrijk uitgerust aan de fietstocht te kunnen beginnen. De reisorganisatie France Individuele brengt deze speciale trein op de rails. Er zijn meerdere interessante arrangementen aan de treinreis te koppelen. Zo kan er worden geboekt voor een hotel-fietstocht in de Dordog ne. waarbij de bagage van hotel naar hotel wordt vervoerd. Ook is het mogelijk een camping-bonboekje te verkrijgen waarbij men op een twintigtal verspreid liggende campings terecht kan zonder van tevoren te reserveren. Voor ouders met kinderen staan er in Souillac, het eindpunt van de treinreis volledig inge richte bungalowtenten klaar. De fletsslaaptrein bestaat uit couchetterijtuigen, een barrijtuig en fietsenwagons waar de fietsen in speciale rekken bevestigd schadevrij kunnen wor den vervoerd. Er is voor deze zomer nog beperkte plaats in de fietstreinen naar Frankrijk. Voor informa tie kan men bellen met 020-268898. Wie de vakantiecenten niet te veel wil laten opgaan aan reis kosten zou bij het maken van dag uitstapjes gebruik kunnen maken van de gezinstoerkaart van de Ne derlandse Spoorwegen. Op die ma nier kan men voor weinig geld vier dagen lang met de trein kris-kras door het hele land reizen. Voor een gezinskaart moet honderdveertig gulden worden neergeteld, on geacht het aantal gezinsleden en het aantal af te leggen kilometers. De gezinskaart is gedurende drie zomermaanden (juni. juli en augus tus) geldig. De vier dagen hoeven niet direct achter elkaar worden opgenomen om te reizen. Daarvoor heeft men tien dagen de tijd. dus als het 's morgens een keer giet van de Dat ze vanuit Nijmegen jaarlijks een aantal wandeltochten uit zetten is genoegzaam bekend. Maar dat er ook een vierdaags fietsevene- ment bestaat zal wellicht niet zo vertrouwd in de oren klinken. Toch wordt vanaf 29 juli tot en met 1 augustus alweer voor de dertiende keer zo'n fietsspektakel georgani seerd. De fietsvierdaagse voert een dag de landsgrens over, wanneer op de tweede dag een bezoek aan Kleef wordt gebracht. Verder wordt er door Gelderland, Noord-Brabant en Limburg gefietst, zoals door de Be tuwe en het land van Maas en Waal. De deelnemeers kunnen kiezen uit dagafstanden van 35, 55, 75 en 125 km. Start en finish zijn dagelijks vanaf het Goffertstadion in Nijme gen, waar voor deze gelegenheid ook een speciale camping is inge richt. Daarnaast worden er ook an dere overnaqchtingsmogelijkheden aangeboden. Het inschrijfgeld be draagt twintig gulden per persoon. Gelegenheid tot aanmelden is mo gelijk bij de stichting Internationa le Fietsvierdaagse Nijmegen, post bus 1266, 6501 BG Nijmegen. Bij de Haagse VVV is sinds kort een wandeling verkrijgbaar, die voert langs een aantal zoge naamde 'Jugendstilpanden'. Begin- en eindpunt zijn bij het VVV-kan- toor in het winkelcentrum Baby- Ion, bij het Centraal Station. De route is ongeveer vijf km lang en duurt ca. twee uur. De prijs is 2,50. Jugendstil. Art Nouvaeu of heel Hollands gezegd Nieuwe Kunst zijn enkele benamingen voor de bekende nostalgische kunstvorm van rond de eeuwwisseling. Deze stijl kam voor het eerst in de schil derkunst en de kunstnijverheid tot ontwikkeling. Een bekend voor beeld is het affiche dat Jan Toorop in 1985 ontwierp voor Delftsche slaolie. Vandaar dat deze nieuwe kunstvorm ook wel werd aangeduid met de 'Slaolie-stijl'. De invloed werkte ook door in de bouwstijl. Vandaar dat in het cen trum van Den Haag nog veel gebou wen duidelijk herkenbare Jugend stil decoraties vertonen. Het meest bekende pand is gesitueerd aan de Denneweg nr. 56 waar het Haags Filmhuis is gevestigd. De Jugend- stilgebouwen zijn gemakkelijk te herkennen door hun decoraties, zo als slingerende lijnen, vaak planten en bloemmotieven en ijzeren, grillig gevormde balkons, leuningen en er kers. regen kan het gezin rustig een dagje overslaan. Een gezin dat er vier dagen op uit gaat met de gezin stoerkaart bespaart niet alleen op het reisgeld. Bij de gezinstoerkaart hoort ook nog een voordeelpas, een boekje met kortingscoupons voor consump'ties en recreatiemogelijk heden. Het begrip 'gezin' wordt door NS ruim opgevat. Ook twee personen die verklaren dat ze tenminste een jaar samenwonen kunnen zo'n kaart kopen. Voorts kunnen ook pleeg- en stiefkinderen mee op de kaart. Zelfs de hond mag mee. Er moet wel altijd minstens één ouder meereizen. Bij de aanschaf van de gezinstoerkaart moet een paspoort of een trouwboekje worden meege bracht, waaruit de leeftijd van de kinderen blijkt, plus een pasfoto van de meereizende ouden s). Tiénertoer Voor de jongelui heeft NS de tiener toerkaart, een voordelige reisaan- bieding waarmee jongeren tot en met 18 jaar voor een tientje per dag vier dagen lang (binnen een periode van 10 dagen I met de trein door het land kunnen reizen. Vorig jaar maakten rond 150.000 jongeren van die mogelijkheid gebruik. Hoeveel geld er met zo'n tienertoerkaart valt te besparen wordt duidelijk ge maakt met het voorbeeld van ie mand die in Maastricht woont en die in Amsterdam een popconcert wil bijwonen. Die betaalt voor een dagretour tweede klas 52,-. Daar mee heeft-ie zijn tienertoerkaart die 40 gulden kosten, er in een keer uit. Jongelui die in plaats van vier da gen acht dagen willen reizen krijgen de tweede tienertoerkaart vijf gul den goedkoper. Bij de tienertoer kaart zit een 'extra-pas' met korting op de toegangsprijs van Ouwe hands Dierenpark in rhenen, per boot en stoomtram door West- Friesland voor de helft van de prijs enzovoorts. De tienertoerkaart is voor veertig gulden af te halen bij het loket op elk NS-station. Het enige dat zij verder nog moeten meenemen is een bewijs van de leeftijd, bijvoorbeeld een paspoort. Het VVV-wezen pijnigt zich het hoofd suf om telkens maar weer iets nieuws te verzinnen om de vakantieganger bezig te houden. Zo heeft de streek-VVV Hart van Brabant nu zelfs ook arrangementen voor ruiters en amazones ontworpen. Een vijfdaags en een weekend-arrange ment met trektocht te paard door het mooie Brabantse land. Elke dag weer een andere route en bestemming. Van manege tot manege, van hotel naar hotel en rustplaatsen bij rustiek gelegen uitspanningen. Er wordt op basis van half pension overnacht in Berkel Enschot, in Oisterwijl, Drunen en Waalwijk. Vervoer van maneges naar hotel is inbegrepen en duren per dag ongeveer 4,5 uur en voeren door fraaie natuurgebieden als de Oisterwijkse bossen, de Helvoirtse Heide en de Drunense Duinen. De ruiters en amazones dienen rijervaring en een geschikte uitrusting te hebben. De tochten worden gemaakt onder deskundige leiding, omdat de ruiters geen bekendheid hebben met de uitgestrekte natuurgebieden. Voor nadere inlichtingen: Streek-VVV Hart van Brabant, Spoorlaan 416 A. 5038 CG in Tilburg. WISSENKERKE - De Ooststraat in Wissenkerke stond zaterdag geheel in het teken van een fancy fair en rom melmarkt van de muziekvereniging Apollo. Het gezelschap kan een ex- HEINKENSZAND De wielerronde voor trimmers in Heinkenszand is vrijdag in de A-categorie gewonnen door Daan Westrate uit 's-Heer Arendskerke. Ondanks het hoge tem po wist hij in de laatste ronde aan het peloton te ontsnappen. De uitslag in de A-categorie luidt: 1 Daan Westrate, 's-Heer Arendskerke, 2 Robbie Meyer, Putte, 3 Geppo Hendrickx, Putte, 4 Wim Hoondert, Heinkenszand, 5 Ko Tol- hoek, Yerseke, 6 Johan de Punder, Ovezan- de, 7 Michel Hertogh. Wouw, 8 Christ Boden. Wouwse Plantage. 9 Kees Konings. Hoogerheide, 10 René van de Eeden. Wouw. Categorie B: 1 Frans van Oirschot, Putte, 2 F. Goorden. Breda. 3 C. de Rooij, Etten- Leur. 4 Jan Smeyers, Bergen op Zoom. 5 J. de Goede. Standdaarbuiten, 6 Mathieu Hendrickx. Ossendrecht, 7 K. de Jong, Nispen, 8 Johan Gijzel, Yerseke, 9 Jan Willem Catsman, 's-Heer Arendskerke, 10 Kees Beenhakker-'s-Heer Arendskerke. Categorie C: 1 Leon Havermans, Oud- Vossemeer, 2 Marcel van de Klooster, Nieuwdorp, 3 Rudi Grim, Lewedorp, 4 J. Vielvoye. Sint-Willebrord, 5 J. Valentijn, Sint-Willebrord, 6 Wim Koks, Goes, 7 René Bal, Kwadendamme, 8 Jan van de Dries, 's-Heerenhoek. 9 J. Boer. Bergen op Zoom. 10 Marcel Beenhakker. 's-Heer Arendsker ke. GOES - De zomeravondvoetbalcom petitie in Goes, waarin de beslissin gen overigens al gevallen waren, werd besloten met de laatste wed strijden. Bussel Boys toonde zich een waardig kampioen door Interscaldis met 4-2 te verslaan. In de B-klas, waarin het kampioen schap naar VVGP ging, moest FC Bevelanden/De Pompe driemaal aan treden, waarbij eenmaal de volle winst werd behaald. Tussen 11 en 22 augustus wordt er nog een bekerpro gramma afgewerkt. De eindstand van de competitie in het rayon Goes luidt als volgt: poule A: 1. Bussel Boys 16-29, 2. Interscaldis 16- 23, 3. Parbo 16-22, 4. PTT 16-18, 5. WCZ 1 16-16, 6. Gemeente Goes 16-16; poule B: 1. VVGP 16-20, 2. Combinatie NS 16-14. 3. De Jager Tolhoek 16-13, 4. FC Bevelanden 16-12, 5. WCZ 2 16-6, 6. Keuringsdienst 16-3. traatje goed gebruiken. Apollo is sterk in opbloei en hoopt bovendien in 1989 het honderjarig bestaan te vieren, aldus voorzitter C. Hoogstra- te. De opbrengst van de gehouden acti viteiten is met name bestemd voor de opleiding van leerlingen en de in standhouding van het eigen repeti tiegebouw, de voormalige gerefor meerde kerk, sinds april 1980 eigen dom van Apollo. De muziekvereni ging van Wissenkerke telt momen teel vijftig leden en acht leerlingen met daarnaast nog een drumband. Bovendien komen er nog twaalf leer lingen bij, vertelde de heer Hoogstra- te. De fancy fair bestond uit allerlei at tracties die waren opgesteld door een elf man sterke evenementencommis sie van Apollo. Zo konden er spelen worden beoefend als ballenslaan, sjoe len, knikkeren, grabbelen en envelop- pentrekken. Tevens werden speciaal voor deze dag gebreide, gehaakte en geborduurde handwerkjes verkocht. Verder wist 'koopdagmeester' Ko van den Berge bij opbod een hoop oude spulletjes aan de man te brengen. Traditioneel onderdeel van de der tiende fancy fair van Apollo in Wissen kerke was weer de verkoop van zelfge bakken wafels. Ook in de avonduren was er nog van alles te beleven in de Ooststraat en het repetitiegebouw waar onder meer het rad van avontuur draaide en bingo werd gespeeld, onder Tiroler klanken van de 'Neulander Musikan- ten' uit Nieuw en Sint-Joosland. De formatie May-Day' speelt ter opluis tering van het middaggebeuren. De fancy fair van Apollo liep vooruit op de toikioristische 'Pee-land-feesl ten' die vanavond om 19.00 uur in del Voorstraat te Wissenkerke van startf gaan met een optreden van de volks! dansgroep Folklorite. Dinsdag 15 juli houdt de schuttersvereniging Doell naar Hoger uit Wolfaartsdijk wedstri den handboogschieten op de liggende! wip, eveneens vanaf 19.00 uur in de| Voorstraat. De Walcherse Ringrijders Verenigingl treedt woensdag aan in het Noordbe-f velandse dorp. waar donderdag 'Klompendansers' de Voorstraat bel volken. De Walcherse ringrijders zijnl present van 10.30 tot 18.00 uur. He:[ volksdansen begint om 19.00 uur. Vrij-I dag en zaterdag worden de 'Pee-lanc I feesten' in Wissenkerke besloten metl een grote braderie, dorpsmarkt enl kermis, die achtereenvolgens beginj nen om 16.00 uur en 14.00 uur. De rommelmarkt van de muziekvereniging Apollo' in Wissenkerke trok zaterdag veel kooplustige kijkers. MIDDELBURG Aan de Streek school Zeeland zijn de volgende leer lingen die het kort middelbaar be roepsonderwijs (kmbo) volgden, ge slaagd: afdeling horeca, diploma: F. Arendse, K. Swart, Oost-Souburg; H. C. Boogaard, Burgh-Haamstede; E. A. Boonman, Ove- zande; J. L. M. Engelaar, Rilland-Bath; M. J. Heijboer, C. W. de Witte, Middelburg; E. W. Ippel, G. A. Kramer, P. K. van de Werf, Zierikzee; A. C. Kievit. Kruiningen; H. A. M. Schotman, Nieuw en Sint-Joosland; E. H. M. de Smet, J. F. Walraven, M. de Witte, Vlissingen; Y. Ykema. Goes. Afdeling detailhandel, diploma: J. van Am- stel. Veere. I. van Bremen, Goes; J. de Ridder. Amemuiden; M. C. J. Venema, Vlissingen. Afdeling motorvoertuigentechniek, diplo ma: A. P. Deurloo. Sint-Maartensdijk; A. de Groot, P. R. Zoutewelle, Vlissingen; H. Hogeweg, Oostkapelle; L. P de Nood, Nis- se, W. J. van Putten, Zonnemaire. Verklaring: M. van den Berge, Goes; J. P. ten Broeke, Schoondijke; P. G. M. Goossen, Kloosterzande. Afdeling administratie, diploma: M. W. L. Broeks. Serooskerke; C. Dwarshoen, Bres- kens; M. J. G. Eggebeen. J. P. Geuze. Th. A. Story, M. L. E. der Weduwen. Middelburg: E. van Lieshout, Vlissingen; J. A. Pleijte. Oost-Souburg; M. J. Steen. Groede; H. D. van der Werf, Ouwerkerk. Verklaring. L. Abhelakh. Vlissingen. Afdeling metaaltechniek, diploma: V. P. de Buck, Koudekerke; T. Do, Middelburg. Afdeling elektrotechniek, diploma: E. A. te Groen, R. Donker Curtius, Middelburg. Afdeling administratie Terneuzen, diplo ma: P. L. Duininck, Zuidzande; A. A. Eijsac- kers, Kloosterzande: I. J. de Groot, S. A. Hooi. D. H. Kiel. S. E. Lensen, J. Sijtsma, J. J. Tichem. Terneuzen; B. van Koers. Hulst; P. R. C. Martens. Koewacht; P. Plasschaert. Zuiddorpe: E. P. M. de Reu. Biervliet; M. van de Vijver. Oostburg. Afdeling metaal Axel: diploma: H. J. P. A. Crombeen, Vogelwaarde: J. P. Dieleman. E. H. M. Lust, R. A. Schoonooghe. P, A. Verplanke, Axel; W. H Dietrich. D. J. de Jonge. Hoek; J. A. L. Gommers. Westdorpe: J. L. Oostdijk. Zaamslag; E. H. A. Verbiest, Koewacht; M. T. A. Weemaes, Sint-Jan- steen. J. Pijpelink. P. H. M. C. van de Vijver, Terneuzen. Afdeling verzorging. Terneuzen. diploma: P Franssens. Terneuzen. B. Heijnsdijk. Axel: A. Meeusen. Zaamslag: C. Oord, Hoek. Afdeling uiterlijke verzorging, diploma: F. Zghoudi. Middelburg; R. M. Zwart. Goes. MIDDELBURG Aan de Streek school Zeeland (theorie) behaalden leerlingen hun vakdiploma. Zij geno ten hun praktijkopleiding bij de Zeeuwse Leerbedrijven in de bouw onder de verantwoordelijkheid van de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf in Den Haag. De geslaagden zijn: timmeren primair H. Gelok. G. Minderhoud. 's-Heer Hendriks kinderen; S. Noya. Clinge; E. Baneel. Elle- woutsdijk, tevens de prijs voor het hoogste puntental. Timmeren voortgezet: D. Bolle, Wemeldin- ge. Metselen voortgezet: J Blok, Driewegen: J. Dekker. K. de Visser. Aagtekerke. tevens de prijs voor het hoogste puntental; G. Goud. Oudelande; L. Kriekaard. Krabbendijke. P. Poppe. J. Poppe. Grijpskerke. J. Koole. Goes. Aanvullend onderwijs. AVO: G. Goud. Oudelande; K. de Visser. Aagtekerke. iedereen leest de krant altijd en overal Adverteren doet verkopen Jachthuisstraat 5 - Kloetinge Tel. 01 100-31865 ZOMERTOPJÉS v.a. 9,90/14,90 T-SHIRTS met prints 14,90/19,90 Park eermoge lijk he id achter de kerk van Kloetinge De wnd. burgemeester van Wissenkerke brengt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 56 van de Wet geluidhinder en artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ter openbare kennis dat met ingang van 15 juli 1986 gedurende één maand ter gemeentesekretarie te Wissenkerke voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp-plan m.b.t. de vaststelling van een geluidszone rond het terrein van Pit Beton Heipalenfabriek Kam perland BV, waarbuiten de geluidsbelasting van wege dat terrein de waarde van 50 dB A) niet te boven mag gaan. Gedurende de bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijke bezwaren indienen tegen dit ontwerp-plan bij de gemeente raad, Postbus 3, 4490 AA Wissenkerke. Wissenkerke. 14 juli 1986. De wnd. burgemeester voornoemd, J. A. W. Wisse. AGRIMARKTl jaargang 1986 GOULASH VLEES Per kilo 18-90 GEMARINEERDE SPEKLAPPEN Per kilo 8-90 SHOARMA of BRETONS GEHAKT Per kilo jL90 GEMARINEERDE PLATTE RIBBETJES Per kilo _L80 990 At 100 gram L-49 per 5 st. verpakt per stuk j&9-~ 49 250 gram 49 kilo 299 per stuk 59 pak a 10 stuks 2&<è vac. snelfiltermaling pondspak VOORDELIG EN GEZELLIG WINKELEN Van Doornestraat 2 - GOES I

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 16