Inval bij dru valse kledingmerken Howe vraagt steun EG voor Afrikareis Problemen rond proefvaarten van onderzeeërs voor Taiwan Advocaten: Spanje misleid bij uitlevering van Dost EEN PERCENTAGE IN REGEERAKKOORD het weer in zeeland en op vakantie! isen kabinet in medici verleg Wijzigingen WIR Naar rechtbank GEEN OPLEIDINGSPERSONEEL RECHTBANK IN DUSSELDORF'ONBEVOEGD' Geen woord Militair die kant vredesactivisten koos in arrest Slavernij op Braziliaans landbouwbedrijf 3 Vandaag Laag water Vooruitzichten Hoog water Nautisch bericht Vooruitzichten NOG GEEN DUIDELIJKE MAATREGELEN Blanken doen werk van zwarten in Zuid-Afrika OENSDAG 9 JULI 1986 PZC/bmncm-buiteilciid uurverhoging zaak an nieuw kabinet EN HAAG (GPD) - Het vaststellen van de jaarlijkse uurverhoging blijft voorbehouden aan het nieuwe kabinet, e onderhandelaars van CDA en WD hebben er alsnog van fgezien in het regeerakkoord een percentage te noemen. "et definitieve stuk, dat dinsdag door e fracties aanvaard werd, stelt vast at de huurstijging 'in het kader van en verantwoord volkshuisvestings- eleid' bekeken zal worden aan de and van de ontwikkeling van de oopkracht van de burgers, n het ontwerp-regeerakkoord werd nkele weken geleden nog gesproken ver een trendmatige huurstijging 'an twee procent. Tijdens de heron- erhandelingen werd later bekend "at de onderhandelaars dachten aan Slot van pagina 1) eerakkoord overeind gebleven. Vol- ens Nijpels op verzoek van het CDA, aar wel met zijn volledige instem- ling. De Vries wil de legitimatie- licht voorlopig beperken tot de be- trijding van fraude en criminaliteit, ij vond dat de weerstand tegen zo'n 'erplichting niet moet worden over- ;rokken. ,Er zijn meer landen in Europa die in 'e oorlog bezet waren. Ik zie niet in vaarom de tegenstand in Nederland ieper moet zijn". Nijpels voorziet ij het debat over de regerings- 'erklaring een pittige discussie over it onderwerp. een hoger percentage, omdat dan op andere uitgaven van het departement minder zou hoeven te worden bezui nigd. Het probleem is nu opgelost door het schrappen van zowel het percentage van de huurverhoging, als het vastleg gen van de terreinen waar de bezuini gingen moeten worden doorgevoerd. Het totaal te bezuinigingen bedrag is overigens wel gehandhaafd op de eer der afgesproken 1,5 miljard gulden in vier jaar. In de tekst staat nu alleen nog maar dat het aantal nieuw te bouwen wo ningen in de sociale sector verlaagd wordt tot 30.000, een iets grotere vermindering dan de oorspronkelijk genoemde 10.000 woningen. De eerder voorgestelde beperking van het aan tal premiekoopwaoningen met 6000 is vervallen, evenals de beperking van de subsidies met 500 miljoen. Overigens hebben de onderhande laars ervan afgezien grote wijzigin gen aan te brengen in de sociaal- economische en financiële gedeelten van het ontwerp-akkoord. Alleen wordt er minder geld uitge trokken voor technologiebeleid en hoeven de lagere overheden wat min der te bezuinigen. Als uitgangspunten van het beleid blijven genoemd de doelstellingen: 500.000 werklozen in hogingen; maximum golfhoogte mon ding Scheldes: omstreeks een halve meter. Tussen een hogedrukgebied ten zuid westen van Ierland en een samenge steld lagedrukgebied boven Scandi navië staat een noordwestelijke stro ming. In dit stromingspatroon trek ken van tijd tot tijd kleine storingen mee die voornamelijk merkbaar zijn aan een toename van de bewolking Vandaag zit er een storing in de buurt van Schotland en deze is van plan naar het zuidoosten te trekken. Voor lopig heeft dit maar weinig gevolgen voor het weer boven de regio. We beginnen de dag met zon en dat zal vrij lang zo blijven. De heldere atmo sfeer zorgt ervoor dat het uit de wind en in de zon zweten geblazen is. Dit ondanks de wat magere 18 graden die de thermometers vanmiddag aan zul len wijzen. In de loop van de middag en avond neemt de bewolking toe maar het blijft nog droog. ZON EN MAAN 10 juli Zon Maan op 0531 op 0835 onder 2158 onder uur cm uur cm Woensdag, 9 juli 194 Vlissingen 10.33 166 23.05 Terneuzen 10.58 176 23.29 203 Zierikzee 12.45 104 Hansweert 11.25 190 23.55 218 Wemeldinge 12.50 114 O.scheldemond 10.25 109 22.50 138 Bruinisse 13.00 118 Donderdag, 10 juli Vlissingen 11.10 164 23.43 198 Terneuzen 11.36 174 00.08 207 Zierikzee 13.05 132 01.25 104 Hansweert 12.03 189 00.34 222 Wemeldinge 13.15 142 01.25 114 O.scheldemond 11.05 107 23.30 140 Bruinisse 13.30 147 01.40 118 voor donderdag: Een storing trekt in zuidoostelijke richting maar veroor zaakt veel bewolking en mogelijk wat buiige neerslag. De temperatuur loopt op naar waarden rond de 20 graden. De wind is zuidwestelijk, kracht 4 tot 5 en draait in de loop van de middag naar noordwest. voor vrijdag tot en met zondag: Het stromingspatroon weet zich nog steeds te handhaven. Het gevolg is een voortduren van het huidige weer beeld met een matige noordwestelijke wind en gematigde temperaturen. wind: west tot noordwest 3 tot 4. later west tot zuidwest 4 tot 5; zicht: goed; temperatuur kustwater: 19 graden afwijking waterstanden: geringe ver- uur cm uur cm Woensdag, 9 juli Vlissingen 04.20 209 16.39 200 Terneuzen 04.38 232 16.57 224 Zierikzee 06.25 124 18.35 119 Hansweert 05.15 245 17.32 236 Wemeldinge 06.35 140 18.45 135 O.scheldemond 04.25 151 16.45 139 Bruinisse 06.55 147 19.05 141 uur cm uur cm Donderdag, 10 juli Vlissingen 04.54 212 17.13 199 Terneuzen 05.12 235 17.32 222 Zierikzee 07.05 126 19.15 118 Hansweert 05.49 247 18.06 234 Wemeldinge 07.10 142 19.25 133 O.scheldemond 04.55 154 17.15 137 Bruinisse 07.30 149 19.40 140 Door de Deltawerken kan het getij in de Oosterschelde soms sterk afwijken van de in deze getijtafel vermelde waterstanden. Dagelijks informatie telefoon Deltaioeerbe- richt 01110-7056. Weerrapporten 8 juli 20 uur Wind °C Amsterdam onbewolkt w 4 20 Aberdeen half bew. nw 8 15 Barcelona licht bew. z 3 27 Berlijn half bew. w 6 19 Bordeaux half bew. wnw 5 22 Brussel regenbui zw 2 20 Dublin licht bew. windst 18 Frankfort zwaar bew. wzw 4 20 Genève zwaar bew. nno 4 23 Helsinki zwaar bew. wzw 2 23 Kopenhagen half bew. wnw 7 20 Lissabon licht bew. wnw 5 30 Locarno half bew. z 5 28 Londen regenbui nw 2 22 Luxemburg zwaar bew. w 4 18 Madrid onbewolkt wzw 5 39 Malaga onbewolkt zo 5 28 Mallorca onbewolkt zzw 4 28 Malta onbewolkt wnw 6 28 München zwaar bew. wzw 4 15 Nice onbewolkt o 4 27 Oslo regenbul no 2 20 Parijs zwaar bew. w 3 19 Rome onbewolkt wnw 4 29 Stockholm half bew. nw 3 20 Zurich zwaar bew. wnw 1 17 Casablanca zwaar bew. nnw 5 24 Istanbul onweer nnw 4 31 Las Palmas onbewolkt nno 13 25 Zuid-Scandinavie: Half tot zwaar bewolkt. Van tijd tot tijd regen of buien. Middagtemperatuur van 15 graden langs de westkust tot 20 graden in het binnenland. Britse Eilanden: In Zuid-Ierland en Zuidwest-Engeland droog en flinke zonnige perioden, in Noord- Ierland, Noordoost-Engeland en Schotland veel bewolking en af en toe regen. Middagtemperatuur van 15 graden in het noorden tot 22 graden plaatselijk in het zuiden. Denemarken, Noord-Duitsland: Veel bewolking. Vooral op donder dag af en toe regen. Middagtempe ratuur ongeveer 16 graden. Benelux, Noordoost-Frankrijk, Midden- en Zuid-Duitsland: Don derdag veel bewolking en vooral in Nederland en Duitsland tijdelijk regen. Vrijdag vooral in de Benelux zonnige perioden en een enkele bui. Middagtemperatuur van 16 tot 20 graden. Midden- en Zuidwest-Frankrijk: Zonnig, maar meer naar het noor den in Frankrijk ook wolkenvel den. Op vrijdag in Zuid-Frankrijk lokaal onweer. Middagtempera tuur van 22 graden meer naar het noorden tot 28 graden in Zuid- Frankrijk. Alpengebied noordzijde: Half tot zwaar bewolkt en vooral in Oosten rijk af en toe regen. Middagtempe ratuur in de dalen 15 tot 20 graden. Zuidzijde: Overwegend zonnig. Middagtemperatuur in de dalen 22 tot 28 graden. Spanje, Portugal: Zonnig, in Noord-Spanje en Noordwest-Portu- gal wolkenvelden. Middagtempera tuur van 20 graden langs de Noord kust tot 37 graden landinwaarts in Zuid-Spanje en Zuid-Portugal. Italië, Adriatische kust: Overwe gend zonnig. Vooral in bergstreken 's middags een enkele onweersbui. Middagtemperatuur van 26 tot 32 graden. 1990, overheidstekort rond 5,25 pro cent, koopkrachtbehoud en stabilise ring van de collectieve lastendruk. In totaal zal het nieuwe kabinet 18,5 miljard bezuinigen en 1,2 miljard uit geven aan nieuw beleid. Nieuwe plan nen (inclusief het geld dat al in het akkoord voor dat doel beschikbaar is gesteld) zullen gefinancierd moeten worden binnen het afgesproken uitga- ventotaal. Daarmee zijn de mogelijk heden van overschrijdingen nog wat verder beperkt, zoals minister Ruding (financiën) gevraagd heeft. In zijn definitieve voorstel heeft infor mateur De Koning een post van 200 miljoen gulden geschrapt ten behoeve van de versterking van de technologie via het departement van economische zaken. Dat betekent dat er voor tech nologiebeleid nog slechts 300 miljoen beschikbaar is, te besteden via het departement van onderwijs. Het geld is bestemd voor het beroeps- en hoger onderwijs. Daar staat tegenover dat het akkoord nadrukkelijk vastlegt dat de Wet Investeringsrekening (WIR) de ko mende vier jaar blijft bestaan. Wel zal bekeken worden of een deel van de beschikbare gelden gebruikt kan worden voor andere groei- en structuurversterkende maatregelen. Vanaf 1987 kan een deel van de WIR- gelden gebruikt worden voor een in tensivering van het technologiebe leid. Ook is besloten minder te bezuinigen op de lagere overheden (425 miljoen in plaats van 500 miljoen), terwijl ge meenten een deel van de gestegen bijstandskosten van het rijk zullen terugkrijgen. Dit is een meevaller van 20 miljoen, zodat de lagere overheden uiteindelijk bijna 100 miljoen beter af zullen zijn dan zij eerder konden ver wachten. Enkele andere wijzigingen: de Wet Aanpassingsmechanismen (WAM) wordt niet ingetrokken. Wel wordt de bestaande automatische koppeling tussen lonen en uitkerin gen afgeschaft; de werkloosheidsstatistieken wor den doorgelicht en bezien op hun realiteitsgehalte; in uitzonderlijke situaties zullen ook defensie en ontwikkelingssamen werking moeten bijdragen indien om buigingen nodig zijn vanwege tegen vallende inkomsten; het rijksinkoopbureau zal niet wor den opgeheven, maar slechts worden geprivatiseerd; er komen extra mensen beschik baar voor fraudebestrijding, waarbij ook gekeken wordt naar de subsidies; de speciale huursubsidieregeling voor jongeren blijft gehandhaafd. Duizenden shirts en joggingpakken, al dan niet bedrukt met een vals merk of logo van Lacoste en Armani, zijn in beslag genomen. UTRECHT (GPD) De Utrechtse politie heeft dinsdag, in samenwer king met de Economische Controle Dienst (ECD), een inval gedaan in een bedrijf in Utrecht waar kleding van illegale merken werd voorzien. De eigenaar van het bedrijf en twee medewerkers werden gearresteerd. De politie nam een partij van dui zenden kledingstukken, vooral shirts en joggingpakken, in beslag. Op de kleding drukten de mannen de logo's van bekende merken zo als La Coste, Hugo Boss en Giorgio Armani. In het pand bevond zich ook een verkoopruimte waar de valse merkkleding aan de man werd ge bracht. In de kelder troffen de agenten drukpersen en een droog- machine aan. alsmede de enorme voorraad kleding. De zaak kwam vorige week aan het rollen na klachten uit de textiel branche over de illegale logo's. Vijftien rechercheurs van de Utrechtse politie, twee van de ECD en een vertegenwoordiger van de belastingdienst voerden de inval uit. Op dat moment waren de drie aan het werk. De arrestanten*zijn: de 23-jarige drukkerij-eigenaar R.V., de 26-jarige W. van W. en de 24-jarige I.S. allen uit Utrecht. Te gen eigenaar V. was al eerder ver denking gerezen. In het verleden hield hij zich ook al bezig met het illegaal drukken van merklogo's. (Van onze correspondent! STRAATSBURG De Britse minis ter van buitenlandse zaken Geoffrey Howe is dinsdagavond vertrokken naar zuidelijk Afrika. Als voorzitter van de ministerraad van de EG gaat hij daar proberen de opdracht uit te voeren die de EG-topconferentie van eind juni hem meegaf: overleg voeren over het beeindigen van de noodtoe stand in Zuid-Afrika en het afschaf fen van de apartheid. Howe verscheen dinsdagmiddag nog even voor het Europees Parlement in Straatsburg waar hij de kwestie Zuid- Afrika omschreef als 'een echte test voor de bereidheid van Europa om een constructieve politiek te creëren die aan onze doeleinden tegemoet komt'. Hoewel Groot-Brittannië zich steeds heeft verzet tegen economische sancties tegen Zuid-Afrika, riep Howe de EG op niet te twijfelen aan de bedoelingen waarmee hij naar zuidelijk Afrika afreist. Howe zei ook te hopen op steun van het Europees Parlement, maar die kwam er dinsdag nog niet, ondanks een oproep van de Nederlandse pre mier Lubbers, die zei „dat een duide lijke politieke uitspraak van het par lement de inspanningen van de Britse EG-voorzitter zou kunnen ondersteu nen". Het parlement bleek dinsdag echter sterk verdeeld over eventuele maatregelen tegen het apartheidsre gime. In een resolutie werd wel de apartheid veroordeeld maar werden verzoeken om duidelijke maatregelen tegen Zuid-Afrika uit de weg gegaan. Howe zal later deze maand een ont moeting met president Botha van Zuid-Afrika hebben, zo heeft premier Margaret Thatcher van Groot-Brit- tannië dinsdag bekend gemaakt. Een datum voor de ontmoeting, die Howe deze week al wilde hebben maar op een weigering van Botha stuitte, werd door de premier niet gegeven. Een van de belangrijkste vakbonden in Zuid-Afrika, die van de metaal en aanverwante industrieën, de MAWU, is dinsdag naar de rechtbank gestapt om de noodtoestand en de daaruit voortvloeiende maatregelen onwettig verklaard te krijgen. Naar pas dinsdagochtend bekend is geworden, zijn zeker 31 Zulu's een dag eerder bij onderlinge gevechten ten noorden van de Zuidafrikaanse ha venstad Durban om het leven geko men. Voor het leven van nog meer Zulu-krijgers wordt gevreesd. (Van onze correspondent) JOHANNESBURG - Voor het eerst sinds de economische cri sis in de jaren '30 verrichten blanken in Zuid-Afrika weer ar beid die traditioneel door zwar ten wordt gedaan. Ongeveer 200 van de 2500 arbeiders die dage lijks voor tijdelijk werk door het gemeenbestuur van Johan nesburg worden aangenomen, zijn op dit moment blank. Zij verdienen voor de ongeschoolde arbeid ongeveer 5 rand (circa 5 gulden) voor een vijf uur duren de werkdag. De blanke gelegenheidsarbei ders worden, evenals dat het geval is met het zwarte perso neel, opgepikt bij speciale pun ten in de stad. Tot nu toe werden slechts zwarte belangstellenden bij de 'oppik- punten' aangetroffen, maar door de groeiende werkloosheid en armoede onder blanken is dat patroon veranderd. Vooral vrou wen en oudere mannen met een gezin worden aangenomen voor dit soort werk. DEN HAAG (ANP) De proefvaarten van de twee onderzeeërs die Wilton- Fijenoord voor de Taiwanese marine bouwt, en die medio volgend jaar moeten worden overgedragen, drei gen in moeilijkheden te komen om- DUSSELDORF (ANP) - Harm Dost (tweede van rechtstemidden van zijn advocaten. DUSSELDORF (ANP) - De Westduitse autoriteiten hebben Spanje eind 1984 opzettelijk misleid bij hun verzoek tot uitlevering van de van hasjhan del verdachte Arnhemmer Harm Dost (38). Spanje heeft de man uitge leverd, omdat hij volgens het Duitse verzoek verdacht werd van het in voeren van hasj in West-Duitsland. In werkelijkheid ging het om de ver koop van ongeveer 220 kilo hasj aan Duitsers in Arnhem. Dat hebben de advocaten van Dost, mr. A. Orie uit Den Haag en de Westduitse raadsman M. Gregorius, dinsdag voor de rechtbank in Dussel- dorf gezegd tijdens de eerste dag van het proces tegen de Arnhemmer. Vol gens de advocaten is de Westduitse rechtbank onder meer op grond van de op valse beschuldigingen tot stand gekomen uitlevering onbevoegd om Dost te berechten. Volgens beide advocaten moeten de vijf rechters ook individueel niet in staat geacht worden om Dost te be rechten. De verdediging vroeg dan ook „wraking" van de rechters. „Zij hebben er diverse keren blijk van gegeven niet onbevangen tegenover deze zaak te staan", aldus mr. Orie. Naar zijn mening zijn de rechters vooringenomen en hebben zij het voorarrest van Dost keer op keer verlengd op grond van de verdenking, dat hij hasj in Duitsland heeft binnen gebracht. „Terwijl voor die verden king geen enkele grond bestaat en heeft bestaan, zoals al blijkt uit het feit dat hij voor invoer niet terecht staat", aldus mr. Orie. Over het betoog van de advocaten, dat de rechtbank onbevoegd is. zal diezelfde rechtbank in de loop van het proces tegen Dost een uitspraak doen. In de wrakingsprocedure moet het oordeel van een andere strafkamer van de rechtbank in Dusseldorf wor den afgewacht. Volgens Orie zal in die procedure echter op korte termijn een beslissing vallen. Voor het proces tegen Dost zijn in totaal tien dagen uitgetrokken. Met onderbrekingen duurt de zaak tot en met 24 juli. Volgens mr. Orie staat Dost in Dussel dorf deels opnieuw terecht voor feiten, waarvoor hij in Nederland ook al is veroordeeld. Volgens de advocaten van D. lijkt het er sterk op, dat West-Duitsland ons land, met zijn relatief coulante houding jegens soft drugs, een lesje wil leren en een voorbeeld wil stellen, hoe tegen de handel in hasj en marihuana moet worden opgetreden. Dost zelf weigerde dinsdag iedere medewerking aan zijn proces. Hij liet onmiddellijk weten, geen woord te zullen zeggen. Dost is al 21 dagen in hongerstaking uit protest tegen zijn uitlevering en gevangenhouding en tegen het feit, dat Nederland tot nu toe nagenoeg niets voor hem heeft gedaan. Pas onlangs heeft Nederland ge vraagd om uitlevering van de Arn hemmer, die sinds 1985 in Dusseldorf in voorarrest zit na zijn uitlevering door Spanje in november 1984. In 1975 werd Dost wegens de verkoop van hasj aan Duitsers ook al aange houden bij het passeren van de grens met West-Duitsland. De rechtbank in Kleef veroordeelde hem toen tot bijna vier jaar cel. Hij werd, na een storm van protest vanuit Nederland, na an derhalf jaar vrijgelaten. In 1981 veroordeelde het gerechtshof in Arnhem hem tot 20 weken cel waarvan 10 voorwaardelijk wegens handel in drugs en wegens het feit, dat er in zijn hasjwinkeltje in Arn hem bij huiszoeking bijna 20 kilo van het spul werd aangetroffen. dat de Nederlandse marinemensen die de vijftig tot zestig Taiwanezen moeten opleiden niet bereid zijn tij delijk ontslag uit de dienst te nemen. Dit is dinsdag van gezaghebbende zijde in Den Haag meegedeeld. De woordvoerder van het ministerie van defensie deelde slechts mee dat defensie en buitenlandse zaken over leggen over problemen die zijn gere zen. Minister Van den Broek, die groot belang hecht aan goede betrekkingen met China, heeft herhaaldelijk ver klaard dat de betrokkenheid van de Nederlandse marine bij de overdracht tot het uiterste minimum zal worden beperkt. Naar de mening van de mari ne bestaat dit minimum uit een tien tal deskundigen op verschillende ter reinen die de Taiwanese bemannin- gen tijdens proefvaarten vertrouwd moet maken met de apparatuur. Het tiental deskundigen dat tot nu toe is benaderd met de suggestie om, met behoud van alle rechten, een jaar ontslag uit de dienst te nemen, voelt daar echter niets voor, en kan daartoe niet worden gedwongen, zo werd in Den Haag opgemerkt Wilton-Fijenoord kreeg in 1981 de opdracht voor de bouw van de twee - onderzeeboten waarmee een bedrag van in totaal 1 miljard gulden is gemoeid. Het kabinet-Van Agt zegde een exportvergunning toe. In decem ber 1983 verwierf de werf een vervolg opdracht voor de bouw van nog eens vier onderzeeboten voor Taiwan, maar het kabinet-Lubbers weigerde toen een exportvergunning te verle nen. WOENSDRECHT (ANP) De 21- jarige dienstplichtige luchtmachtmi litair R. Herrera, die vorige week openlijk de zijde van de Woens- drechtse vredesactivisten koos en die daarom van Woensdrecht overge plaatst wordt naar de vliegbasis Ypenburg, is dinsdagmiddag op de basis in voorlopig arrest gesteld. Hij ging daarop direct in hongersta king. Herrera had zich maandagmor gen in Woensdrecht moeten melden bij de commandant, waarna hij naar Ypenburg vervoerd zou worden. Hij meldde zich echter niet, maar deed wel met activisten mee aan de maan delijkse blokkade-acties voor de hoofdpoort. Een luchtmachtwoordvoerder noemt het voorlopig arrest een preventieve krijgstuchtelijke maatregel, zodat Herrera vandaag op transport kan worden gesteld naar Ypenburg. Daar zai vermoedelijk de ambtelijke molen op gang komen rond het beroep op de wet gewetensbezwaarden dat Herrera vorige week deed. Grensarbeiders Er zijn ongeveer 15.000 Nederlanders die werken in de grensgebieden van de buurlanden België en Duitsland. België telt veel meer grensarbeiders. Daar zijn het er 34.800 die in de grensgebieden van een van de vier buurlanden van België werkzaam zijn. Van hen werken er zon 14.400 in Nederland. Van de 15.000 Nederlanders werken er ruim 3.000 in het Belgische grensge bied. BRASILIA (RTR) De Braziliaanse politie heeft 63 personen bevrijd die als slaaf werkten op een afgelegen landbouwbedrijf in het Amazonege bied. Dit is dinsdag bekendgemaakt door een politiewoordvoerder in Bra silia. De politie vond de 62 mannen en een vrouw toen zij in het gebied dat de 'papegaaiebek' wordt genoemd en dat bekend staat om zijn conflicten over grondrechten, controleerde op illegale wapens. De woordvoerder zei dat men omstan digheden had aangetroffen die op "authentieke slavernij" neerkwamen. De dagloners, die waren geronseld in het berooide noordoosten van Brazilië en gepaaid door vooruitzicht op hoog loon, waren vier maanden geleden naar het bedrijf overgevlogen. Zij ver richtten dwangarbeid onder toezicht van gewapende mannen. Pogingen om via de enige toegangsweg te ont snappen waren altijd weer mislukt. De 'slaven' deelden aan de politie mee dat zij allen bij de grondbezitter in het krijt stonden omdat hij buitensporige prijzen rekende voor levensmiddelen, medicijnen en onderdak in een ge meenschappelijke barak. Aardbeving Een krachtige aard beving heeft dinsdagochtend in het zuiden van Californië duizenden be woners uit hun slaap gewekt. Op sommige plaatsen deden zich aard verschuivingen voor en sprongen rui ten, maar van slachtoffers of omvang rijke schade is geen melding gemaakt. PZC Dimctie: K. Scherphuis, W. F. de Pagter en F. van de Velde. Hoofdredactie: M. P. Dieleman en C. van der Maas. Vlissingen: Walstraat 56-60, Postbus 18,4380 AA Vlissingen, tel. (01184) 84000. Middelburg: Markt 51, 4331 LK Middelburg, tel. (01180)81000. Goes: Grote Markt 2, 4461 AJ Goes, tel.(01100)31800. Terneuzen: Nieuwstraat 22, 4531 CW Terneuzen, tel. (01150) 94457. Hulst: Steenstraat 6, 4561 AS Hulst, tel. (01140) 14058. Opening kantoren: van maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. 's Zaterdags in Goes, Vlissingen en Middelburg van 8.00 tot 10.30 uur. Centrale redactie: Postbus 18, 4380 AA Vlissingen, (01184) 84000; 's avonds op zondag t/m vrijdag vanaf 19.00 uur; in het weekeinde: verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren. Bezorgklachten: maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden; 's zaterdags tot 16.00 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen. Overlijdensadvertenties: maandag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22.00 uur (01184) 84000; zondag avondvan 20.00 tot 22.00 uur. Abonnementsprijzen: per kwartaal 67,15; franco per post 80,-; per maand 23,10; jaarabonnement 256,-; jaarabonnement franco per post 310,-; losse nummers 1,10 (alle bedragen inclusief 5 pet. btw.). Postrek. nr.: 3754316,t.n.v. PZC ab.rek. Middelburg. Advertentietarieven: 132 cent per mm; minimumprijs per advertentie 19,80; ingezonden mededelingen 2Vi x tarief. Voor brieven bureau van dit blad 5,- meer. Volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag. Alle advertentieprijzen exclusief 5 pet btw. Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V. Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 3