Straatartiestendag Middelburg Overvolle vuilcontainer plaag voor buurtschap Restauratie van kerk Sluiskil Standwerkers nu op feestmarkt in Goes f j PZC/Streek AFWEZIG If¥&! Z&etiw STANKOVERLAST IN TURKEYE Zomerconcerten in hervormde kerken Groede en Cadzand Schietingen Elfde fokveedag in Kloosterzande Staatsexamen 2E-HANDS FIETSEN 12 NIEUWVLIET Optreden drumband De vvv Terecht BRESKENS Fietstocht De onmi-sportvereni- ging 'De Kombuis' uit Breskens houdt zaterdag een foto-herkennings- tocht per fiets voor het hele gezin. Aan de hand van een routebeschrijving fietst men in een zelf te bepalen tempo langs een route van 25 kilometer. Trimcompetitie - In de onderlin ge competitie van de West-Zeeuws- Vlaamse trimclubs.de zogenaamde 'Sterrittencompetitie', is de derde wedstrijd gehouden te Breskens. Er waren 89 deelnemers van 14 clubs. De uitslag: HOEK CLINGE Hengelwedstrijd De Clingse Hengelaarsvereniging hield een vis wedstrijd tegen Geduld Overwint Al les (GOA) uit Axel op de Zestigvoet- kreek in Clinge. Uit Clinge deden 37 vissers mee, terwijl de Axelse delega tie uit 20 vissers bestond. Bridgecompetitie Hengelen - De Hengelsportvereni ging 'Sport en Genoegen' uit Hoek heeft een 'Kreekwedstrijd' in Hoek gehouden. De uitslag hiervan: 1. mevr. Dierix; 2. J. de Ruiter; 3. F. Taalman. Er waren 43 deelnemers, HENGSTDIJK Activiteiten op camping De Vogel SINT-JANSTEEN Kampioenschap van schutters St. Jan FAMILIE BERICHTEN DR. KERCKHAERT F. A. J. Hamann Afwezig INTERPRICE r" WOENSDAG 9 JULI 1986 MIDDELBURG In Middelburg wordt zaterdag een Zeeuwse straat artiestendag gehouden, een nieuwe activiteit van de Ceremoniemeesters. Vanaf tien uur 's morgens tot vier uur in de middag zullen in totaal zeven groepen het publiek in de Middel burgse binnenstad trachten te ver maken. Het programma is zeer geva rieerd. Eén ding hebben de artiesten echter gemeen: ze komen allen uit Zeeland. Coördinator van het nieuwe evene ment van de Ceremoniemeesters is de heer A. R. Marquinie. „We hebben er bewust een Zeeuwse aangelegenheid van willen maken en daarbij hebben we tevens nog enkele beperkingen ingevoerd. Er mogen geen popgroe pen meedoen en er mag geen gebruik worden gemaakt van mechanische muziek. We hebben overigens een gevarieerd programma te bieden waarin voor elk wat wils zit", vertelt de enthousiaste coördinator, die te vens voorspelt dat de straatartiesten dag een jaarlijks terugkerend gebeu ren zal worden. Er doen vijfentwintig artiesten mee. Voor de deelnemers zijn een prijs van vijfhonderd, één van tweehonderdvijf tig en een prijs van honderd gulden beschikbaar. Te zien zijn onder meer twee clowns, een schilderend duo dat inspeelt op de reacties van het publiek en tevens authentieke dansen uitvoert, een kin dertheater, een saxofoonduo, een duo zanger/gitarist, twee straatmuzikan ten en een twaalf muzikanten tellende boerenkapel. De verrichtingen van de deelnemende straatartiesten worden beoordeeld door een jury die is samengesteld uit mevrouw I. Rutten, echtgenote van de Middelburgse burgemeester, de heer G. Baijens, gemeentevoorlichter in de Zeeuwse hoofdstad en de heer J. de Kubber, vertegenwoordiger van de NMB, de bank die de hoofdprijs be schikbaar stelt. Rond vier uur worden zaterdagmiddag de prijswinnaars voor het restaurant De Huifkar be kendgemaakt. NMB-directeur J. Jeb- bink reikt de hoofdprijs uit en de waarnemend-voorzitter van de Cere moniemeesters, de heer M. Menheere, overhandigt de overige prijzen aan de winnaars. Voordat de deelnemende groepen de binnenstad intrekken worden zij eerst geïnstrueerd door coördinator Mar quinie. „We moeten er tenslotte voor zorgen dat zij elkaar niet in de wielen rijden", stelt hij. Van enkele 'kritische' toeschouwers zijn de Ceremoniemeesters al verze kerd. Er is een aantal artiesten dat of te laat inschreef of bij dit eerste gebeuren liever de kat even uit de boom kijkt. Zij zullen zich nu als toeschouwers onder het publiek bege ven, hebben zij coördinator Marquinie meegedeeld. TURKEYE De bewoners van het buurtschap Turkeye bij IJzendijke kampen met een vuilnisprobleem. De door de gemeente geplaatste vuilcon tainer is lang niet toereikend. De container zit in een mum van tijd vol. GROEDE - De concertcommissies van de Nederlands hervormde ker ken in Groede en Cadzand presente ren deze zomer een programma met concerten in Cadzand, Groede en Retranchement. Het programma be gint op donderdag 10 juli in de kerk te Cadzand. Het hervormd kerkkoor Cadzand en het kamerkoor Vocalitas werken aan dit concert mee. Verdere meewerken den zijn Miriam van de Peyl (sopraan), Kia Karreman (orgel/clavecimbel) en een strijkensemble. Het geheel staat onder leiding van Arie Karreman. In dezelfde kerk te Cadzand wordt op dinsdag 22 juli een concert gehouden in het kader van het Belgisch Neder lands Cultureel Akkoord. Aan dit con cert wordt meegewerkt door het blaaskwintet Quintessen, Marijke Gheysen (dwarsfluit). Jan Maebe (ho bo), Geert Baeklandt (klarinet), Rik Vercruysse (hoorn) en Bart Snau- waert (fagot). Op zaterdag 26 juli speelt Meindert de Jong op het kerkorgel in de hervorm de kerk werken van Jan Zwart. De Jong speelt op vrijdag 1 augustus in de kerk te Groede een improvisatie concert. In de hervormde kerk van Retranchement vindt op donderdag 7 augustus een concert plaats waaraan het ensemble 'Kokon', Arie Boers (piano), Wout van de Berg (fluit) en Christiaan Boers (hoorn) meewerken. Op vrijdag 15 augustus worden in de kerk te Groede hofdansen in authen tieke kostuums uit de Renaissance gebracht. Hieraan werkt het histo risch dansensemble 'Volta' mee, met begeleiding van Leen de Broekert aan het orgel. De serie concerten wordt op donder dag 21 augustus in de kerk te Cad zand afgesloten. Aan het slotconcert nemen deel het ensemble Scaramou- che, Annemarie Jansen-Hoefeyzers (klarinet), Jeanette de Caluwé (mezzo sopraan) en Jos Verpoorten (piano). De aanvang van de concerten is 20.00 uur. Naast dit programma vindt er op vrijdag 25 juli in de kerk te Groede van 10.00 tot en met 17.00 uur elk heel uur een kleine muzikale uitvoering van ongeveer twintig minuten plaats, voor diverse musici onder wie David Kunst, Erwin Neve en Mein dert de Jong. Nieuwvliet verzorgt morgen, donder dag een optreden door de drumband 'Harmonie' uit Oostburg. Het optre den vindt plaats op het schoolplein aan de Sint Pieterstraat en begint om 19.30 uur. Zaterdag 12 juli is er een wedstrijd ringrijden op paarden. Om 19.00 uur wordt met deze activiteit gestart aan de Mettenijendijk. Een groot aantal zakken en ander vuil worden naast de volle container gezet, wat voor stankoverlast zorgt. De bewoners van het buurtschap heb ben de gemeente Oostburg per brief gevraagd daar iets aan te doen. Men denkt daarbij aan de plaatsing van een tweede container. Het buurtschap Turkeye telt een twintigtal woningen. Het merendeel bestaat uit weekeinde- huisjes. Slechts zeven woningen wor den permanent bewoond. De bewo ners van de tweede woningen zetten meestal op zondagavond hun vuil buiten. Omdat de Oostburgse vuil ophaaldienst het buurtschap Turkeye pas op woensdag aandoet heeft de gemeente Oostburg een container ge plaatst in het buurtschap. De erva ring heeft geleerd dat niet alleen de bewoners van Turkeye, maar ook mensen uit de omgeving vuil in en bij de container dumpen, hoewel dit ver boden is. De heer C. Munter, één der permanen te bewoners: „Als de container op woensdag wordt geleegd zit hij de volgende dag weer helemaal vol. En kele dagen later is het daar een com plete vuilnisbelt. Honden, katten en allerlei ongedierte zitten in die zakken te snuffelen. Op warme dagen hebben we veel last van stank. We hebben daarom besloten om de gemeente aan te schrijven. Dit is een onhoudbare toestand". Wethouder A. de Feyter van Oost burg is van oordeel dat de inwoners van Turkeye terecht aan de bel heb ben getrokken. Er dienen maatrege len genomen te worden, aldus De Feyter, die daarbij in eerste instantie denkt aan één tot tweemaal per week door de dienst gemeentewerken het vuil op te laten halen. Afgelopen maandag is dit voor het eerst ge beurd. Blijkt dat geen afdoende op lossing, dan wil de gemeente in over leg met de bewoners zoeken naar een andere locatie voor de vuilcontainer. Deze dient op een plaats in het buurt schap te staan die minder uitnodi gend is voor mensen van buiten Tur keye, die van hun vuil af willen. Leidt ook dat niet tot gewenste resultaten, dan wordt de aanschaf van een twee de vuilcontainer overwogen. De Fey ter: „Voorlopig denken we daar echter nog niet aan. Met de aanschaf van een nieuwe container is een bedrag van 750 gulden gemoeid". De toren van de katholieke kerk in Sluiskil staat in de steigers vanwege een restauratie. SLUISKIL - In Sluiskil is de res tauratie van de rooms-katholieke kerk begonnen. Dc vernieuwing betreft onder meer de klokketoren en de klokkestoel. Verder wordt het dak van de kerk gedeeltelijk vernieuwd. De financiering gebeurt voor een groot deel met gelden die zijn opge bracht door een speciaal comité ter behoud van de toren. Dit comité hield allerlei acties in het kanaal dorp, waaronder een bingo-avond, een rommelmarkt en een fancy-fair. Hierdoor werd ruim 26.000 gulden voor het herstel van de toren bij eengebracht. Verder schonk het bisdom Breda 25.000 gulden en de Paters Capucijnen (de voormalige eigenaren van de kerk) deden ook een duit in het retauratiezakje. Kerkbestuur-voorzitter H. van Overveld zegt dat er voor de reste rende kosten een beroep is gedaan op de gemeente Terneuzen. Uit sluitsel over dit subsidieverzoek is echter nog niet binnen. De totale kosten van het project bedragen 80.000 gulden. De huidige kerk is in 1901 gebouwd in opdracht van de Capucijners. Hiervoor stond er op dezelfde plaats ook al een kerkgebouw maar dat brandde in 1900 tot de grond toe af. GOES - Het standwerkersconcours met daaraan gekoppeld een feest markt op de Grote Markt in Goes is naar dinsdag 15 juli verschoven om dat er dan meer en goede standwer kers in Zeeland zijn, die aan verschil lende concoursen op Walcheren, Zuid-Beveland en Zeeuwsch-Vlaan- deren deelnemen. De kwaliteit van het evenement gaat volgens C. van Krimpen, landelijk hoofdbestuurder van de centrale vereniging voor am bachtelijke handel, hiermee omhoog. Het concours zou eerst gisteren (dins dag 8 juli) plaatsvinden. De organisa tie is in handen van de Goese Midden standscentrale (GMC) en de afdeling Noord- en Midden-Zeeland van de eerder genoemde vereniging. Volgens Van Krimpen is een standwerker ie mand die mensen om zich heen weet te verzamelen door het woord. Hij gaat pas verkopen nadat 'de val', zoals dat in vaktermen heet, is dicht geslagen. Een goede standwerker zal dan ook nooit prijskaartjes aan zijn koopwaar hangen. De concoursdeelnemers worden ko mende dinsdag door een onafhankelij ke en voor hen onherkenbare jury beoordeeld op zaken als overtuigings kracht, uitbeeldingsvermogen, fanta sie en voorkomen. Langs de route moeten aan de hand van diverse foto's een aantal punten worden herkend. Inschrijven kan van 13.00 tot 13.45 uur in 'De Kombuis' aan de boulevard waar de start om 13.30 uur plaatsvindt. 1. Freewheel Schoondijke; 2. T.C. Sas van Gent; 3. T.C. Breskens; 4. T.C. Westdorpe; 5. T I.O. Oostbug. Het tussenklassement is nu als volgt: 1. Freewheel; 2. T.C. Sas van Gent; 3. St. Aloy Graauw. Tussenklassement individueel: Heren: P. Bartelson en B. van Poorten. Dames: Mevr. Nauta en mevr. Van Lare. Jeugd: M. de Lobel en J. Huisman. De volgende sterrit wordt gehouden in Oostburg door T.I.O. op dinsdag 8 juli van 18.30 tot 20.30. KLOOSTERZ ANDE Vrijdag 11 juli wordt in Kloosterzande voor de elfde achtereenvolgende keer een fokvee dag gehouden. Vóór 1976 werden voorjaarspremiekeuringen gehouden voor rundvee. Uit deze premiekeurin gen is de fokveedag in Kloosterzande voortgekomen. „Met een deelname van 162 stuks rundvee is het voor wat betreft de rundveekeuringen de grootste van Zeeland", aldus de heer C. P. Schelf hout, secretaris van de regelingscom missie. De keuring begint 's morgens om 9.30 uur op het terrein aan de Cloosterstraat-Willem de Zwijgerlaan. Het défilé en de kampioenskeuringen beginnen 's middags om 14.00 uur. De prijzen zullen worden uitgereikt om ongeveer 16.30 uur door burgemeester mr. A. A. L. G. M. Kessen van de gemeente Hontenisse. De uitslag: 1 E. Stremers, Clinge, 2250 gram; 2 L. Ost, Axel, 2000; 3 A. Segers, Axel,. 1570; 4 G. Cornue, Clinge, 1390; 5 M. Rogiers, Axel, 1250. De in totaal 57 deelne mers haalden 25.440 gram vis uit de Clingse Zestigvoetkreek. De Axelse vissers vingen gemiddeld 610 gram tegen 363 gram voor de Clingse vissers. TERNEUZEN De bridgeclub 'Luc- tor' uit Terneuzen speelde in het kader van een zomercompetitie de zesde wedstrijd in de 'Goede Herders- kerk' in Terneuzen. Er werd gespeeld in één lijn met een draaiende mitchel met zeventien paren met een rustta- fel. De uitslag: 1 de heren Koopman- Van Geel, 2 mevrouw Dekker-de heer Dekker jun., 3 mevrouw Sandrini-de heer Meulenberg, 4 echtpaar Hame- linck, 5 de heren Dourleyn-Sandrini. HENGSTDIJK - Het recreatieteam 'De Vogelvrienden' van camping 'De Vogel' in Hengstdijk heeft voor de komende dagen weer verschillende activiteiten op het programma staan. Zo is er donderdag een viswedstrijd, waarvoor de inschrijving om 18.00 uur en de wedstrijd om 18.30 uur begint. Vrijdagavond wordt vanaf 20.00 uur de vierde prijskaarting gehouden. Za terdag begint om 14.30 uur een schie-1 ting op de liggende wip. Zondag wordt er een gaaibolling gehouden, die om 13.30 uur begint. Die avond begint de kinderbingo om 19.00 uur, waarna om 20.00 uur de ouderen aan bod komen. Aan de prijskaarting van vrijdag na men 49 personen deel. De uitslag I luidt: bieden: 1. mevrouw Van der Ha uit Hulst, 2. R. Linthout uit Axel. 3.1 mevrouw Van Kerckhoven uit Hulst; jokeren: 1. de heer Peters uit Krom menie, 2. mevrouw Pouwels uit Kloos-1 terzande. Aan de schieting van zaterdag namen j 20 schutters deel. De uitslag luidt: hogevogel E. Vereertbruggen, Den- dermonde, die ook de eerste en del tweede zijvogel verschalkte. Het I grootste aantal kleine vogels was voor I P. Vereertbruggen uit Dendermonde (6). Aan de gaaibolling van zondag namen I 41 personen deel. De uitslag luidt: I hogevogel Th. Borremens, Beveren, eerste zijvogel E. van Roeijen, Beve ren, tweede zijvogel F. Verwilligen, Antwerpen, grootste aantal kleine vo-1 gels (3) R. de Brouwer, Axel. TERNEUZEN-Catelijne Prince uit Terneuzen is met een eervolle vermel ding geslaagd voor het staatsexamen Havo. SINT-JANSTEEN - Na zes schietin gen in de strijd om het kampioen schap van de schuttersvereniging 'Sint-Jan' in Sint-Jansteen is de lei ding nog steeds in handen van H Merckx met 30 punten. De tweede plaats wordt gedeeld door E. Ver- schueren en R. Gijsel, met elk 21 punten.De laatste voert tevens de lijst aan van de beginnende schutters. De volgende schietingen om het kam pioenschap zijn op de donderdag avonden 10 en 17 juli, vanaf 19.30 uur. Vrijdag 18 juli is er weer een avond- schieting, met verlichting van de wip pen, aanvang 19.30 uur. LAMSWAARDE In café 'De Vier Jaargetijden' te Lamswaarde werd zondag een schieting op de liggende wip gehouden, waaraan 54 schutters deelnamen. De uitslag luidt als volgt: eerste wip: hoge vogel: R. de Sterke, Zelzate; eerste zijvogel: A. Dobbelaer, Boschkapelle; tweede zijvo gel: A. Dobbelaer, Boschkapelle. Grootste aantal kleine vogels (5): J. Ackermans, Lamswaarde. Tweede wip: hoge vogel: R. de Sterke, Zelzate; eerste zij vogel: R. de Sterke, Zelza te. Tweede zijvogel: J. Verschoten, Kloos terzande; grootste aantal kleine vogels (4): mevrouw De Weduwe, Kloosterzande. Donderdag 10 juli wordt er in café 'De Vier Jaargetijden' te Lamswaarde een schieting gehouden voor ouderen. De schieting begint om 14.30 uur. KLOOSTERZANDE In café De Kastanje in Kloosterzande werd een bejaardenschieting gehouden waar aan 35 schutters deelnamen. Uitslag: hogevogel P. d'Hondt Kloosterzan de; eerste zij vogel P.Strobbe Lamswaarde; tweede zij vogel L. v. Leuven Sint-Jansteen; grootsteaantal kleine vogels (5) J. Crabbe Kloosterzande KOEWACHT In café De Oude Molen in Koewacht werd een bejaar denschieting gehouden waaraan 23 schutters deelnamen. Uitslag: hogevogel en eerste zijvogel E. Janssen Moerbeke; tweede zijvogel R. d'Hondt Zuiddorpe; grootste aantal kleine vogels (5) G. de Maaijer Sint-Gilles Waes. ZAAMSLAG - Onder toezicht van de leerlingen en bestuursleden van de Zaamslagse protestants-christe lijke basisschool 'De Torenberg' is maandagmiddag de vlag gehesen op de nieuwbouw van de school. Dit ter gelegenheid van het bereiken van het hoogste punt van het gebouw. Het hijsen van de vlag werd verricht door mevrouw E. A. Dekker-Van Hoeve, voorzitter van het schoolbe stuur. Hierna besteeg de voorzitter een ladder en doopte het gebouw door er een flesje bier over uit te gieten; een handeling die door de aanwezige timmerlie den met begerige ogen werd bekeken. Wethouder W. van Walraven sloeg op 13 december 1985 de eerste paal van de nieuwbouw. Het is de bedoeling dat de werkzaamheden tegen de kerst afgerond zijn. De Torenberg heeft op dit moment 194 leerlingen. Het werk wordt uitgevoerd door aannemingsbedrijf Ge broeders Simons uit Terneuzen. De Torenberg is vorig jaar gevormd uit twee Zaamslagse kleuter- en lagere scholen. Mevrouw E. A. Dekker-Van Hoeve, voorzitter van het schoolbestuur, sprenkelt een flesje 'pannenbier' over het dak van de school, nadat het hoogste punt is bereikt. Kaprijke: Westerhoven: Gent: Westdorpe: Oostakker: Na een sterk leven van hard werken en grote toewijding aan ons allen, is na een moedig en geduldig gedragen lijden veel te vroeg van ons heengegaan, op de leeftijd van bijna 60 jaar, 'ons pap', mijn geliefde echtgenoot, vader, schoonva der, opa, broer, schoonbroer, oom en neef JOANNES ARNOLDUS CORNELUS MARIE VAN BREE echtgenoot van Femmy Philipsen Sas van Gent: Femmy van Bree-Philipsen Hans en Mieke Lies, Jonas Ans en Bert Gaby Anton en Marie Elke Jos en Nancy Dorry en Jacques Tamara, Tania, Michael Vlissingen: Monique en Martin 4551 GJ Sas van Gent, 7 juli 1986 Julianastraat 46 De plechtige uitvaartdienst zal plaatsvinden op zijn verjaardag vrijdag, 11 juli a.s., om 14.00 uur in de parochiekerk van O.L. Vrouw Hemelvaart te Sas van Gent, waarna de begrafenis op de R.-K. begraafplaats Sint Jans Schorre te Sas van Gent. Samenkomst voor de uitvaartdienst om 13.45 in bovengenoemde kerk. 'Ons pap' ligt opgebaard in het uitvaartcentrum van Dela. Van der Maelstedeweg 102B te Hulst. Gelegenheid tot afscheid nemen heden, woens dag, en donderdag van 18.00 tot 19.00 uur. Na de teraardebestelling is er gelegenheid tot condoleren in de aula van de begraafplaats. Wilt u. indien u geen kennisgeving hebt ontvan gen. deze aankondiging als zodanig beschouwen. Met diepe verslagenheid hebben wij kennis genomen van het geheel onverwachts overlijden van onze oud-collega en chef, de heer M. L. VERCRUIJSSE Zijn niet aflatende werklust was een voorbeeld voor ons allen. Hij zal altijd in onze herinnering blijven voortle ven. Wij wensen zijn vrouw en kinderen en verdere familie veel sterkte toe in deze moeilijke tijd. Collega's Belastingdienst Oostburg Oostburg, 7 juli 1986 Met leedwezen hebben wij kennis genomen van het plotseling en veel te vroeg overlijden van CLAUDIA CLEEMPUT Zij blijft in onze herinnering als een sympathieke en enthousiaste clubgenote. Wij wensen haar ouders, zusters, broer en ver dere familie bijzonder veel sterkte in deze moei lijke tijd. Bestuur en leden van de S.Z. en P.C. de Bruinvis Diep geschokt vernamen wij dat door een nood lottig ongeval is overleden RINUS DE GRAAF Met dankbaarheid voor zijn inzet voor onze vereniging zullen wij hem blijven gedenken. IJscomité Hoek Een sportvriend is van ons heengegaan RINUS DE GRAAF We zullen je missen. Spelers Z.V.V. 'De Instuif a Voor hartelijke bewijzen van deelneming ondervonden na het overlijden van onze lieve vader, groot overgrootvader CORNELIS VAN DE VELDE betuigen wij u onze oprechte dank. Uit aller naam: fam. v. d. Velde Fam. Minnaert Terneuzen, juli 1986. van 14 juli - 4 augustus te Clinge Collega's uit St.-Jansteen en Koewacht nemen waar. TANDARTS Leeuwenln. 58 Terneuzen tot 1 augustus met garantie; inruil mogeW| Kanaalweg 86, Sluiskil, te'| 01157-2042. we 1 G: we Mi

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 26