Joel Petier woest: ik mocht winnen TOU FRonc Lammertink eind van de week thuis INDELIJK SUCCES VOOR PLOEG POST Hinault heeft oogontsteking UT A KflTM JHuhJL X iJCjIv v/Jr vJiVl.HiJAI DAG-OTTO LAURITSEN NU PROFRENNER PZC/sport VER WONDINGEN VALLEN MEE Rond krijgen Perspectieven 15 ILLERS-SUR-MER Op zijn hotelkamer in Rouen vouwde Johan van der Velde aandagavond voor het slapen gaan zijn handen, sloot zijn ogen en bad om betere tijden, angegrepen door de ernstige val van Jos Lammertink kwam de bon vivant van de ost-ploeg tot inkeer. „Ik heb gebeden dat het onze ploeg eens mee mocht zitten", vertelde hij gistermiddag in Villers-sur-mer, terwijl hij - een ritzege op zak - met de gele trui zijn bezwete oorhoofd afveegde. Tour op radio en tv Etappe-uitslag Algemeen klassement Tussensprint Ploegenklassement Algemeen ploegenklassement Bergklassement Puntenklassement 6e RIT 200 km CHERBOURG /OENSDAG 9 JULI 1986 (Door Peter de Jonge [iLLERS-SUR-MER Ploegleider Jean de Gribaldy en renner Joel Pelier varen des duivels. Johan van der Velde zou in de lange ontsnapping met helier afspraken hebben gemaakt en die op de streep niet zijn nagekomen. |Het zijn altijd dezelfde ploegen die zo iets doen", zei De Gribaldy. „Van der telde had Pelier beloofd dat hij de rit mocht winnen als hij hard mee zou [,-erken om hem in de gele trui te helpen. Joel heeft zijn woord gehouden, ook Van der Velde op het laatst nog van de flets moest. Desondanks blijkt nen dan te vergeten dat men zijn woord heeft gegeven", aldus De Gribaiay. L'an der Velde ontkende zo'n afspraak te hebben gemaakt. Tegen de afspraken leek ook het optreden van Eddy Planckaert in de slotfase van de etappe van Evreux naar Villers-sur-Mer. Hij verdedigde in een tegenaanval van de Spanjaard Indurain keurig de vlucht van Johan van der Velde, maar ging daarna wel ineens fanatiek meewerken. Interne conflicten? „Welnee", antwoordde Planckaert, „ik ben pas gaan meewerken op het moment dat zeker was dat het peloton ons niet meer zou inhalen. Als we dan Van der Velde en Pelier hadden ingehaald, was er nog niets aan de hand geweest, want dan was ik de snelste sprinter geweest en had hij de trui toch ook nog gepakt. Het was dus goed voor de ploeg wat ik deed". ohan van der Velde: 11e zorgen vergeten (Door Peter de Jonge gentijdrit heb ik verschrikkelijk afge zien. Dat moest ook, hoe vervelend ik het vond dat ik mijn werk niet kon doen. Twee dagen afzien en ik zou er lijn gebed was verhoord. )e ommekeer kwam waar niemand iet verwachtte. Via een renner die als iet spreekwoordelijke duiveltje uit iet doosje kwam. Niet sprinter Eric fanderaerden, waarvoor de ploeg nu dagenlang noeste arbeid verricht, naar Van der Velde maakte een eind lan het tijdperk der tegenslagen die le equipe van Post al bijna het hele leizoen teistert. Met de etappe-over- vinning in Villers-sur-mer en de eer- te plaats in het klassement. Een nirakel waar hij zelf niet op had jerekend. ïvenmin was hij erop uit om na het inverwachte succes te gaan evangeli- ;eren, maar de ontboezeming van dat ;ebed wilde hij toch wel kwijt. Ook al im aan te geven dat de ontreddering n het Post-kamp groot was. „Ik kijk vel eens naar dat EO-televisiepro- ;ramma «Ik geloof in God". Gisteren lacht ik ineens: ik moet eens bidden. Want die gelovigheid van mij is geen lauwekul. Ik ga bijna nooit naar de terk, maar ik ben bijna dertig jaar en ïeb al een heleboel meegemaakt in nijn leven. Zo ben ik vader geworden van een tweeling, een jongen en een meisje, en dat was precies wat ik wou. Dan ga je op een bepaald moment denken dat er toch iemand is die het goed met je voor heeft...". Filosofische teksten uit de mond van een wielrenner, die in het commer- cieelste sportcircus van Frankrijk de leidende positie heeft genomen. Waar toe de euforie van een sportman al niet kan leiden. Van der Velde had reden tot grote blijdschap. Na een Italiaans avontuur van twee jaar keer de hij dit seizoen terug onder de vertrouwde vleugels van Peter Post. Toch leek hij moeilijk te aarden op het oude nest. Zijn kameraden van weleer waren vertrokken, de posities veranderd. Het betekende een minder prominente plaats in de klassiekers en de opdracht om het in de Ronde van Italië waar te maken. Dat lukte slechts ten dele. Hij won er weliswaar een rit, maar Guido Bontempi blok keerde zijn greep naar de paarse trui, het puntenklassement. Ook in de al gemene rangschikking had hij hoger willen scoren. Toen in de aanloop naar de Tour de France zijn selectie op losse schroe ven kwam te staan, dreigde zijn wereld even in te storten. Want juist om die Tour te rijden en daarmee weer in de gunst van het Nederlandse publiek te komen, was hij naar Peter Post teruggegaan. Het werd een psy chologisch oorlogje tussen hem en de ploegleider, die bij voortduring liet doorschemeren dat de 29-jarige Rijs- bergenaar nog niet zeker was van deelname. Van der Velde nu: „Daar zijn nooit moeilijkheden over geweest tussen Post en mij. Ik had een voorhoofds holte-ontsteking en wilde zelf de be slissing om te vertrekken zo lang mogelijk uitstellen. Het zou geen zin hebben om mee te doen, als je van tevoren weet datje na drie dagen naar huis moet". Ondanks een slecht Nederlands kam pioenschap mocht Van der Velde mee. Maar ik wist dat ik het in het begin heel moeilijk zou hebben. In de ploe- VILLERS-SUR-MER - Het mysterieu ze virus, dat in het verleden de ogen van talrijke Tourrenners deed ontste ken, waart ook in deze Tour weer vond. De drager ervan is niemand minder dan Bernard Hinault. De Franse vedette liet zich hiervoor giste ren na afloop van de rit naar Villers- sur-mer behandelen. Tevens werd on derzocht of er besmettingsgevaar dreigt. Is dat het geval, dan zullen de Jkomende dagen in het peloton weer Iheel wat donkere brillen te zien zijn, taais de Breton er gisteren zelf ook leen droeg. doorheen komen. Dat blijkt nu inder daad zo te zijn", glundert hij, terwijl Nederlandse badgasten hun klakjes laten klikken om Van der Velde op hun verder met vakantiekiekjes ge vulde rolletjes vast te leggen. Een uniek plaatje, want het is de eerste gele trui van de Brabander in zijn zesde Tour de France. Zijn beste Ronde van Frankrijk was die van 1980, toen hij Joop Zoetemelk naar de eindoverwinning sleurde, maar zelf slechts twaalfde werd. Zijn beste uitslag was een jaar later een derde plaats. Zijn laatste Tour tot nu toe, die van 1983, was zijn ongelukkigste. In de afdaling van de Col de la Madeleine stortte hij in een ravijn en werd ernstig geblesseerd. Op grond van zijn prestaties werd hij een nieu we klassementsrenner aan het Neder landse wielerfirmament genoemd. Inmiddels weet hij beter. „Na negen jaar bij de beroepsrenners ben ik er wel achter dat ik in het hooggebergte te kort kom. Ik ben hartstikke blij met de trui, want dat is maar voor een paar renners weggelegd. Maar ik weet ook dat ik 'm niet kan houden tot Parijs. Ik zal proberen de trui zo lang mogelijk te verdedigen, al zal dat niet ten koste van alles gebeuren". De dadendrang van de collega's mag er niet volledig aan ondergeschikt worden gemaakt, al staan de ambities van de in het groen getooide Eric Vanderaerden om de leiderstrui te veroveren nu wel in de koelkast. Dins dag al werd besloten de strategie wat aan te passen en niet uitsluitend te gokken op de twee pionnen voor de massale eindsprint: Eric Vanderaer den en Eddy Planckaert. „Er was afgesproken dat er nu steeds iemand mee moest gaan met een ontsnapping en daarin zijn werk mocht doen". Na zestien kilometer al ging hij aan de haal met Joel Pelier, de renner uit de wegens afwezigheid van Sean Kel ly onthoofde KAS-ploeg. „Ik geloofde er eerst niet in en was bang me helemaal kapot te rijden, maar al snel bleek het de goede partner te zijn. We werkten allebei hard". Van der Velde pakte telkens gemak kelijk de bonificatieseconden (vijf maal twaalf, samen een volle mi nuut) en begon te denken aan de leiderstrui. Pelier speculeerde daar op en schonk de Nederlander gul die tussensprints. „We hebben daar geen afspraken over gemaakt, maar hij hoopte zeker dat hij dan de rit mocht winnen. Nou, ik geef geen geschenken meer weg". Met de voorsprong, die het duo op de eindstreep had op het peloton met leider Gaigne, was de trui een feit. Even nog dreigde het in die lange ontsnapping mis te gaan, toen vier kilometer voor het slot zijn ketting kuren vertoonde. „Ik zag dat Pelier ook niet fris meer was en ben daarom afgestapt om het te verhelpen". Zelf verzekerheid, die hem de ritzege en het geel opleverde. Daarmee wordt het beeld van deze Tour compleet gewijzigd. De ploeg van Laurent Fignon ondernam nog wel een poging om te counteren, maar zag vrij snel het vruchteloze van dat werk in. Verdedigen kost kracht, die men in de loop van deze ronde nog hard nodig zal hebben. De leidsels van het peloton zijn uit handen gegeven. Peter Post zit weer fier op de bok. Verdelen en heersen is zijn opdracht. Met een verschil van vele meters wint Johan van der Velde de eindsprint. VILLERS-SUR-MER (ANP) - De verwondingen van Jos Lammer tink vallen zo mee, dat hij waar schijnlijk morgen of vrijdag met een ambulancewagen naar huis mag. In het ziekenhuis van Rouen werd vastgesteld dat de Neder landse kampioen bij een val aan het eind van de vierde etappe van de Ronde van Frankrijk geen sche- delbasisfractuur heeft opgelopen. Wel een zware hersenschudding en een barst in zijn schedel. Boven dien moesten verschillende won den aan hoofd gehecht worden. Lammertink deed in de nacht van maandag op dinsdag geen oog dicht, maar maakte dinsdagoch tend op Peter Post al weer een montere indruk.',, Jos zat te ontbij ten", vertelde de gerustgestelde ploegleider. „Het ging al weer een stuk beter. Het was gelukkig alle maal niet zo ernstig als het zich eerst liet aanzien". Lammertinks hoofd werd zwaar ge havend. Door de zwellingen zat een oog dicht en kon nog geen exacte diagnose van zijn gezichtsvermo gen gesteld worden. Voor Lammertink was dit een abrupt einde van zijn eerste Ronde van Frankrijk. Hij was al zes jaar beroepsrenner voordat hij aan zijn debuut toekwam. Met de nationale kampioenstrui om de schouders was hij in grote vorm veelbelovend in de weer. Het noodlot trof de veel door ziekte geplaagde Twent ech ter opnieuw. De val van Lammertink en die van verschillende anderen had tot ge volg dat een aantal renners voor de vijfde etappe de valhelm opzette. Niet de ploeggenoten van Jos Lam mertink. Post: „Renners zijn hard. Ze staan niet lang stil bij een ongeluk. Bewust niet. Anders kun nen ze hun beroep niet meer uitoe fenen. Ze zijn net als formule 1- coureurs. Die geven ook gas. Als renners gaan zitten huilen, kun je hen net zo goed naar huis sturen". Ook voor Peter Post was het gisteren in de Tour een dag om niet snel te vergeten. VILLERS-SUR-MER (ANP) - Rafael Geminiani heeft zich niet langer kun nen inhouden. De Franse ploegleider van de Colombiaanse formatie met Luis Herrera als kopman is woedend uitgebarsten over de gang van zaken tot nu toe. Vijf van zijn renners, de helft van zijn ploeg, zijn al onderweg naar huis, lang voor de bergen. „Dat komt allemaal omdat ze zonder conditie naar de Tour zijn gekomen", zei Geminiani. „Na de Ronde van Colombia hebben ze thuis gezeten, bij hun familie in plaats van te trainen. Zo konden ze niet leren de zware versnelling te trappen. Ze doen maar wat, weten niet wat het is de Tour te rijden. De dokter zet maar spuitjes zonder dat ik er van weet. Wat er bij die mensen allemaal gebeurt, heb ik in 48 ronden van Frankrijk nooit meegemaakt. Er zal nu gedaan moe ten worden, wat ik zeg. anders houd ik er mee op". Geminiani staat bekend om zijn krachtige taal. Hij is nog steeds van mening dat Luis Herrera, onder zijn leiding, de Tour kan winnen. „Charly Gaul kon het in 1958 ook helemaal alleen en deze Tour is zwaar genoeg. In Colombia pakte Herrera ook in een bergetappe een half uur op Bernard Hinault". Medisch wonder in de Tour Nederland 2: 15.40 uur: rechtstreeks verslag van de etappe Villers-Cher- bourg. 18.45 uur: samenvatting van de vandaag verreden etappe. België 1: 15.40 uur: Rechtstreeks verslag van de etappe van vandaag. 18.37 uur: samenvatting etappe- verslag. Radio Radio 1: 14.05 - 17.00 uur Radio Tour de France. BRT 1: 13.33 - 18.10 Radio Tour. (Door dick Heuvelman VILLERS-SUR-MER - De Tour de France heeft alles. Ook speciale ge vallen. Wat te zeggen van de Noor Dag-Otto Lauritzen, pedaleur in het Franse Peugeot-team. In 1980 bijkans te pletter gevallen na een mislukte parachutesprong en nu, zes jaar later, als een medisch wonder door het wielerleven gaand. Bij hem kun je spreken van een sterk staaltje door zettingsvermogen. Een verhaal met als moraal: niet te gauw wanhopen. Dag-Otto Lauritzen, een fris ogende Viking, werd in het jaar 1980 opgeroe pen voor een herhalingsoefening van een met groot verlof gestuurde para chutisten-compagnie. Hij was op dat moment aspirant-agent bij de politie. Gedurende veertien dagen zou hij even uit de roulatie zijn. Echter, terug in zijn legerkloffie bleef Lauritzen het noodlot niet bespaard. Zijn relaas van een verschrikkelijke dag: „Het gebeurde tijdens een oefe ning in het Noorden van Noorwegen. We moesten eerst een vrije val maken en vervolgens de parachute opentrek ken. Toen bleef ik echter met mijn been hangen achter het touw, zodat die parachute zich niet goed opende. Met mijn gezicht naar beneden en mijn benen omhoog, suisde ik naar beneden. Vlak bij de grond probeerde ik uit alle macht me aan het touw op te trekken. Zodoende kwam ik niet op mijn hoofd terecht, waardoor ik het er nog levend heb afgebracht. Vraag echter niet hoe: mijn rechterbeen was volledig verbrijzeld". De Noor, de sympathie zelve, wijst met zijn hand naar de liesstreek. „Daar ongeveer zat mijn knie". Waar na hij nog eens alle overige manco's langs ging. Een imposante partij litte kens staan in het vel van zijn been gegraveerd. Verder is niet te zien dat het ongelooflijk goed gerevalideerde been total loss is geweest. Lauritzen: „Ik heb na dat ongeluk drie maanden in het ziekenhuis gelegen. Daarna hebben ze mijn been pas in het gips gedaan. De dokter zei, toen ik uit het ziekenhuis werd ontslagen: je zult je hele leven met een stijf been verder moeten. Ik antwoordde hem dat ik ging oefenen, want ik zag me zelf nog niet als invalide". Hij liet het niet bij woorden, Dag- Otto Lauritzen. Hij meldde zich na een gipsperiode van drie maanden bij een fysiotherpeut, die hem - na eerst versteld te hebben gestaan - op de hometrainer zette. Lauritzen: „Eerst kon mijn been natuurlijk niet rond krijgen. Alleen maar een heel klein beetje op en neer. Langzaam zat er progressie in en na zes maanden kon ik dan de pedalen rond krijgen. Vervolgens ben ik buiten gaan fiet sen en lid geworden van een toer club". Zegge en schrijve honderd en zestig behandelingen bij de fysiothe rapeut waren aan dat voor Lauritzen heuglijke moment voorafgegaan. Zoals zo vaak komt van het een het ander. Ook bij Dag-Otto Lauritzen. „Iemand van die toerclub zei tegen me: waarom ga je niet wielrennen? Dat heb ik dus gedaan en het duurde niet lang of ik won al wedstrijden. Zo is mijn wielerloopbaan begonnen". Een carrière die tot opmerkelijke re sultaten heeft geleid. Zeker voor ie mand voor wiens mobiliteit geen stui ver meer werd gegeven. De wilskrach tige Scandinaviër ontpopte zich al spoedig tot de betere amateurs van zijn land. Aangezien hij in zijn geboor teland zijn ambities niet volledig kwijt kon, toog Lauritzen in de lente van '84 naar de Parijse voorstad Bou- logne-Billancourt. Daar vond hij een gastvrij onthaal bij de amateurdepen dance van Peugeot (ACBB), waar in de loop der jaren veel pionierende buitenlandse coureurs onderdak heb ben gekregen. Het bleek een goede stap van de Noor, die in Frankrijk meteen vijf koersen won. Waarna hij als klap op de vuurpijl ook nog eens brons bemachtigde in de olympische wegwedstrijd van Los Angeles. Met die medaille op zak openden zich voor Lauritzen nieuwe perspectie ven. „Peugeot wilde me direct als prof contracteren en verder ook en kele Italiaanse ploegen. De keus was voor mij niet moeilijk. Ik tekende bij Peugeot, want daar had ik al een beetje in de keuken kunnen kijken en dat zag er goed uit. Tot dusver heb ik Dag-Otto Lauritzen: verzorging voor de start van de etappe. er geen spijt van gehad. Ik heb het in deze ploeg prima naar mijn zin, al sluit ik niet uit dat ik ooit nog eens zal veranderen. Maar dan moet ik wel een heel aantrekkelijke aanbie ding krijgen. Ik weet nu wat ik heb en als je ergens anders heen gaat, is het altijd maar de vraag of het je daar ook bevalt". Te midden der broodrijders doet Lau ritzen het niet onaardig. Vorig jaar ontfermde hij zich over de Grote Prijs van Peymeinade (Franse klassieker) en enkele weken geleden bracht hij een etappe in de open Ronde van Zweden op zijn naam. In de Tour heeft hij zich ook al even laten zien. Dat was zondag in de tocht naar Liévin, toen hij aanwezig was in de kopgroep en zesde werd. Voorlopig peinst Laurit zen er dan ook niet over om zijn oude beroep van politieman op te vatten. De Noor: „Dat kan altijd nog. Ik heb nu onbetaald verlof en kan terugko men bij mijn baas wanneer ik wil. Dat zal nog wel wat jaartjes duren, want het leven als wielerprof bevalt mij prima". Een wonder op wielen, die Dag-Otto Lauritzen. Een jongen ook die best nog eens een keertje aan een val scherm in de lucht wil hangen, hoe vreemd dat ook mag klinken na zo'n crash. Lauritzen: „Maar zo lang ik profwielrenner ben, zal ik dat niet doen. Dat risico is te groot". Toch vindt hij parachutespringen zeker geen gevaarlijke bezigheid. „Autorij den is gevaarlijker. Zelfs wielrennen. Je hebt hier in de Tour toch ook ongelukken. Neem Jos Lammertink. Je loopt overal risico's. Nee, als ik uitgefietst ben, wil ik toch wel weer eens een keertje springen. Het is en blijft een fascinerende bezigheid". De uitslag van de vijfde etappe: 1. Van der Velde (Ned-Post) 3.04.05. 2. Pelier (Fra-De Gribaldy) op 0.02, 3. Planckaert (Bei-Post) op 0.39, 4. Indurain (Spa-Echevarri) op 0.40, 5. Guittierrez (Spa-Gonzales) op 1.15, 6. Vanderaerden (Bei-Post), 7. Lieckens (Bel- Godefroot), 8. Matthieu Hermans (Ned- Perurena), 9. McKenzie (NZl-Godefroot), 10. Bontempi (Ita-Boifava), 11. Müller (Zwi-De Gribaldy), 12. Castaing (Fra-Thevenet), 13. Van den Brande (Bel-De Kimpe). 14. Gau- thier (Fra-Thevenet). 15. Hoste (Bel-Bazzo), 16. Bauer (Can-Köchli), 17. Gomez (Fra- Echevarri), 18. Dill-Bundi (Zwt-Zandungo), 19. Poels (Ned-Raas), 20. Priem (Ned-Raas), 21. Bincoletto (Ita-Zandungo), 22. Rooks (Ned-Schuiten), 23. Vichot (Fra-De Gribal dy), 24. Rodriguez (Col-Minguez), 25. Regis Simon (Fra-Thevenet), 26. Laguia (Spa- Echevarri), 27. Haex (Bel-De Kimpe), 28. Garde (Fra-De Gribaldy), 29. Claveyrolat (Fra-Thevenet), 30. Antonio Esparza (Spa- Perurena). 38. Van der Poel (Ned-Raas), 46. Millar (Sch-Post), 55. Zoetemelk (Ned- Raas). 58. Van Wijk (Ned-Schuiten), 62. Stevenhaagen (Ned-Schuiten), 64. Ander son (Aus-Post). 66. Winnen (Ned-Post), 71. Lubberding (Ned-Post), 74. Lemond (VSt- Köchli), 83. Nijdam (Ned-Raas), 85. Hinault (Fra-Köchli). 86. Nijboer (Ned-Perurenal, 90. Fignon (Fra-Guimard), 91. Nulens (Bel- Post), 92. Van Lancker (Bei-Post), 95. Delga- do (Spa-Schuiten), 97. Hampsten (VSt- Köchli), 117. Peeters (Bei-Raas), 138. Gaig ne (Fra-Guimard). 142. Ducrot (Ned-Raas), 143. Veldscholten (Ned-Schuiten), 151. Her rera (Col-Geminiani), 154. Emonds (Bei- Raas) allen op 1.15, 164. Roosen (Bei-Raas) op 1.46, 185. Knetemann (Ned-Schuiten), 187. Solleveld (Ned-Raas) allen in dezelfde tijd als Roosen, 192. Boeve (Ned-Schuiten) op 2.54,194. en laatste Grewal (VSt-Neal) op 7.09. Uitgevallen: Munoz (Spa-Bazzo). Het algemeen klassement na de vijfde etappe is: 1. Van der Velde 19.01.50 2. Gaigne (Fra-Guimard) op 0.36 3. Marie (Fra-Guimard) op 0.42 4. Mottet (Fra-Guimard) op 0.45 5. Fignon (Fra-Guimard) op 0.49 6. Pelier op 0.56 7. Madiot (Fra-Guimard) op 1.02 8. Boyer (Fra-Guimard) op 1.05 9. Maechler (Zwi-Boifava) op 1.28 10. Vanderaerden op 1.29 11. Roche (Ier-Boifava) op 1.33 12. Leali (Ita-Boifava) op 1.38 13. Bontempi op 1.39 14. Zimmermann (Zwi-Boifava) op 1.40 15. Nulens (Bei-Post) op 1.42. 16. Rossignoli (Ita-Boifava) op 1.48 17. Cassani (Ita-Boifava) op 1.51 18. Anderson (Aus-Post) op 1.54 19. Pedersen (Den-Boifava) op 2.01 20. Millar (Ned-Post) op 2.03 21. Winnen (Ned-Post) op 2.05 22. Van Lancker (Bei-Post) op 2.11 23. Lubberding (Ned-Post) op 2.X2 24. Schepers (Bel-Boifava) op 2.23 25. Vandenbroucke (Bel-De Gribaldy) op 2.30 26. Bauer op 2.36 27. Müller op 2.38 28. Hinault (Fra-Köchli) op 2.42 29. Lemond (VSt-Köchli) op 2.44 30. Bernard (Fra-Köchli) op 2.45 40. Hampsten en Planckaert op 2.57 60. Solleveld op 3.59 63. Ducrot op 4.17 64. Emonds op 4.20 65. Van der Poel op 4.21 67. Zoetemelk op 4.24 69. Veldscholten op 4.31 70. Stevenhaagen op 4.32 71. Peeters op 4.36 72. Delgado op 4.37 74. Rooks op 4.38 87. Roosen op 5.20 95. Knetemann op 5.49 98. Hermans op 5.51 109. Nijboer op 6.02 118. Herrera op 6.09 120. Boeve op 6.10 127. Van Wijk op 6.13 132. Poels op 6.15 172. Priem op 7.16 187. Nijdam op 13.27 194. en laatste Winterberg (Zwi-Köchli) op 32.46. 1. Van der Velde en Solleveld 30, 3. Regis Simon 22, 4. Pelier 20, 5. Stieda 18, 6. Nulens 12. 1. Post 9.14.09, 2. De Gribaldy op 0.36, 3. Echevarri op 1.16, 4. Godefroot op 1.51, 5. Thevenet zt, 6. Perurena zt, 8. Raas zt, 14. Schuiten zt. 1. Guimard 57.07.45, 2. Post op 1.47, 3. Boifava op 2.17. 1. Stieda 15, 2. Regis Simon 13, 3. Pelier 11, 4. Ruiz Cabestany, Van der Velde en Du- clos-Lassalle 7. 1. Vanderaerden 97, 2. Hermans 69, 3. Lieckens 63. 4. Planckaert 56,5. Hoste 55, 6. Pelier 46. 8. Van der Velde 41. 9.7.86 :ÉqueurdreyH!fy=g= h. St-Jores' Tribehou St-GeorgesV Saint-Lö Caumont- l'Éventé CÜ Ö-~ Varaville Caen WOENSDAG 9 JULI Twee bergjes van de vierde categorie zorgen voor de enige afwisseling in het vlakke traject. Laatste 350 meter naar de streep oplopend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 15