Axel heeft radio- en cameramuseum Schietingen PROGRAMMABOEKJE VAN 82 PA GINA 'S weede plaats iRandy van Gils I .Walter de Buck had dit nooit durven verhopen toen hij schuchter zijn (vlieger opliet aan Sint-Jacobs", zegt donsaert. „Werd van de vorige feest wijzer gezegd dat hij niet meer te bvertroeven was, dan kan men nu Vaststellen dat deze uitspraak iets te voorbarig was". I Cultuur Lrie J. Keijzer Muziek IULST Orgelconcert van Antwerpen Brugge Theater Films Knokke Concerten Theater Tentoonstellingen Concerten Gent Tentoonstelling Films Films Theater ïestdorpe Verzamelkoorts Eigen middelen van de BMW-dealer Garage Vetbrogge bv /RIJ DAG 4JUU1986 Gent feest tot geen reintje fut meer rest JENT Vanuit de toren van het belfort luidt Klokke Roeland op zaterdag 19 juli de Gentse Ifeesten in. Haar zware stemme zal feestelijk over de stad weerklinken. Gentenaars die zich hebben voorgenomen hun feesten in een speciale sfeer door te brengen, zullen op het üiddaguur hun voeten onder tafel schuiven voor een middeleeuws maal in het voorhof van tiet Gravensteen. Daar zal middeleeuwse muziek klinken van dulcimers, mandola's, landolines en citers. En als na de middag de openingsstoet door de straten van het [stadscentrum trekt en de troepen vanaf een tribune voor het stadhuis worden geschouwd, Lullen de Gentse feesten, anno 1986 definitief zijn begonnen. Ze zullen tien lange dagen en nachten Iduren. „Tot ons geen greintje fut meer fest en de portemonnee sjiekeplat is", ildus een Gentenaar die vast van blan is er iets denderends van te naken. Vie het officiële programmaboekje Ivan de feesten een eerste keer opens laat, dreigt meteen te verdrinken in üe enorme veelheid van activiteiten. Jet valt niet gek genoeg te bedenken lof het staat hier of daar in Gent wel te kebeuren. In zijn feestgroet aan de bevolking zegt burgemeester Jacques .ionsaert dat buitenlandse reizigers verbaasd zijn over het aantal feesten dat in onze streken wordt georgani seerd en over de massale deelname van de bevolking. Met deze uitspraak citeert de burgemeester een zestiende, keuwse kroniekschrijver die toen al |tot deze vaststelling kwam. vlonsaert: „Feesten is de veruiterlij king van een hecht gemeenschapsge voelen dat ook in onze Arteveldestad (de jongste jaren met bruisend enthou siasme werd herontdekt. De Gente naar wijzigde ingrijpend zijn vakan- |tiepatroon: in de week van 21 juli worden er geen koffers meer gepakt, want dan is het feesten geblazen en dat wil geen enkele rechtgeaarde Istrop' nog missen". werd een tentoonstelling opgebouwd rond het thema "t Is voor de bakker. De industrialisatie van de brood- en banketbakkerij'. In het Groot Vlees huis brengt het Theater Taptoe ani matie op basis van oorspronkelijke documenten waarin de onderlinge strijd wordt beschreven van de Gent se bakkerscoöperatieven. Elke och tend wordt ingezet met een midde leeuws ontbijt. Het museum verzorgt ook nachtelijke uitstappen. 'Ghent by night' wordt echter geen zwalkende tocht door de rosse buurt maar moet worden gezien als een ode aan de werkende mens. Er wordt een bezoek gebracht aan fabrieken waar 's nachts wordt gewerkt en het geheel wordt afgerond met een nachtelijke kennis making met het spook dat sinds eeu wen het Gravensteen bewoont. Het aantal avondfeesten, bals, brade- rijen en markten valt nauwelijks te tellen. Van het aanbod theatervoor stellingen, revues, cabaret en variété, poppenkastvoorstellingen en muzie- koptredens kan slechts een klein ge deelte door één mens worden meege pikt. Ook nu weer zal de keuze voor velen erg moeilijk zijn. Er wordt gespeeld in kleine en grote zalen, in schouwburgen met pluchen zetels, maar ook in parochiezaaltjes met ongemakkelijke houten stoelen. Niets kan de pret bederven. De Gent se volkse auteur bij uitstek Romain Deconinck schreef een vrolijk toneel spel in drie bedrijven met als titel 'En wij moar betale'. Op het Sint-Pieters plein stelt het gezelschap Gents Amu sement 'De vuile talluure weer op de fuure', een verhaal dat zich allicht afspeelt in volkse middens waar men niet gewoon is een blad voor de mond te nemen. In de Nederlandse Schouwburg aan het Sint-Baafsplein loopt zoals ge bruikelijk het Festival van het Ama teurtoneel. De belangstelling van Gentse gezelschappen was zo groot dat de suggestie van een lid van het selectiecomitée om ook Zeeuwse to neelverenigingen uit te nodigen, moest worden afgewezen. ■inderdaad. Het programmaboekje (telt 82 bladzijden en is eigenlijk een Jstil pleidooi om tijdens de Gentse Ifeesten de dagen langer dan 24 uur te (laten duren. Nog meer dan voorgaan de jaren krijgt cultuur een plaats in het feestgebeuren. Gentenaars krij ten opnieuw een uitstekende gele genheid om de eigen stad en haar Iverleden te leren kennen. Voor buitenstaanders is het een kans lom monumenten en gebouwen te be- peken die anders moeilijk of niet (toegankelijk zijn. Dat geldt onder neer voor bepaalde zalen van het (stadhuis. Het Museum voor Industrië le Archeologie licht een tipje van de ■Gentse middeleeuwse sluier op. Er Iv'LISSINGEN Bij een landelijk Ijeugdwielrentoernooi in Rijswijk llegde Randy van Gils (Theo Middel- Ikamp) in de categorie 14-jarigen be- Islag op de tweede plaats. iRicarde de Smit (WV Zeeuws-Vlaan loeren) eindigde als zevende. In de ■tweede serie bij de 14-jarigen was er leen zesde plaats voor Johnny van Icadsand (WV Zeeuws-Vlaanderen). löe Zeeuwse juniorenploeg nam dit Iweekeinde deel aan de Omloop van de iKrimpenerwaard. Marco Pijpelink uit ■Temeuzen was de beste Zeeuw met leen achttiende plaats. Richard de IVrieze was lang betrokken bij een ■ontsnappingspoging, maar zeven kilo- Imeter voor de finish werden hij en z'n Ivluchtmakkers ingelopen door het pe- lloton. Gentse Feesten: twee zonderlinge heren op stap door de binnenstad. Een nieuw volksfeest wacht. Er is een grote verscheidenheid aan tentoonstellingen en natuurlijk nog veel meer muziek, pop, jazz, new wave, volksmuziek, drumbands, Zuidamerikaanse klanken, big bands, kamermuziek, enzovoort. Mu ziek in de hele stad, in alle straten, op pleinen en markten. Als de avond valt zullen weer duizenden samen stromen op het met platanen afge- zoomde pleintje bij de Sint-Jacobs- kerk waar zeventien jaar geleden de Gentse volkszanger Walter de Buck de toentertijd op sterven na dood zijnde feesten nieuw leven inblies. De Buck is inmiddels de vijftig voor bij, leeft in een Spaans dorp, maar is in juli toch weer op 'zijn' plein voor enkele optredens. Bij de organisatie zelf is hij nauwelijks meer betrokken. Gezien de omvang die de festiviteiten op dit plein hebben aangenomen, is daar geen plaats meer voor het 'orga nisatietalent' van een bohémien. Sinds enkele jaren hebben sponsors er een plaats bevochten en wordt vanuit de secretariaatswagen het feest in goede banen geleid door middel van een computer. Een pintje bier in een plastic beker zal dit jaar 35 frank kosten en dat zijn er vijf meer dan vorig jaar. Aan de programmatie op het grote podium en aanpalende tent is niet zo gek veel- gewijzigd. De drie oude, vertrouwde W's zijn er weer, naast Walter de Buck zijn dat Willem Vermandere en Wannes van de Velde. Verder oude bekenden als Roland (op zijn verjaardag zal die weer lekker staan jammen) Raymond van het Groenewoud, Willem Breuker, Boog- ey Boy, de Piotto's. Vele muziekgen res zullen er de revue passeren: spet terende rock and roll, intieme blues, de zachte poëzie van de volkszangers. Thema van het feest aan Sint-Jacobs is 'het geheim'. En omdat een geheim dient om bewaard te blijven, wachten bestuurders op het stadhuis angstig af. Sommigen zijn daar het betonblok in geschenkverpakking van vorig jaar nog niet vergeten. De Gentse feesten worden maandag 28 juli besloten met een kaarskens- stoet en met muziek, dans en vertier tot diep in de nacht, 's Anderendaags zullen de mannen van de reinigings dienst het puin ruimen. Gesneuvelde feestvierders worden ontzien en zachtjes op een bank gelegd. KRIS NAUDTS Grace Jones in A View To A Kill. Marionettentheater vr. 4, do. 10 juli om 20 uur: Carmen (Bizet), za. 5 juli om 20 uur: Die Fledermaus (J. Strauss), ma. 7 juli om 20 uur: II Barbiere di Siviglia (Rossini), di. 8 juli om 20 uur: Madame Butterfly (Puccini), wo. 9 juli om 20 uur: La Bohème (Puccini). en za. ook om 15 uur, zo. ook om 14.30 en 17.15 uur. Sweet dreams, a.l. dagelijks om 22.30 uur. Chaplin Catholic boys, a.l. dage lijks om 20 en 22.30 uur, za. ook om 15 uur, zo. ook om 14.30 en 17.15 uur. Zilverpand za. 5 juli om 15 uur: Koffieconcert door de Westvlaamse Big Band. Warande Sint-Jorisgilde za. 5 juli om 19 uur: Jazz barbecue met The Farmers Pool Hot Piper Jazz Band. Binnenkoer Belfort za. 5 juli om 21 uur: Hallenconcert. Belfort zo. 6 juli van 14.15-15 uur, ma. 7 juli van 21-22 uur: Beiaard concert. 't Zand wo. 9 juli om 15 uur: Garnizoenconcert door de Muziek kapel van de Belgische Zeemacht. Burg do. 10 juli om 20 uur: 11 juli herdenkingsfeest met het koper kwintet 'Divertimento', kleinkun stenaar Jef Eibers en jeugdkoor De Troubadours van de Vreugde. Hallezalen, Markt tot 19 juli: Fototentoonstelling Visions sans Frontiéres. Hof Sebrechts, Beenhouwers straat/Oude Zak Aspecten '86, hedendaagse beeldende kunst. Casino do. 10 juli om 21 uur: Sinjoor Cyrano met Anton Peters, Rita Deneve en Frans Vandevelde. Casino vr. 4 juli om 20.30 uur: Euro top star, de beste zanger van elke ploeg van de Knokke Cup, za. 5 juli om 20.30 uur: Finale Knokke cup. Vooruit tot 7 september dage lijks van 11.30 tot 19 uur behalve op maandag: Initiatief D'Amis. Kennedy 1 American flyers, a.l. dagelijks om 20 en 22.30 uur, wo. en za. ook om 15 uur en zo. ook om 14.30 en 17.15 uur. Kennedy 2 To live and die in L.A., 16 jr., dagelijks om 20 en 22.30 uur, wo. en za. ook om 15 uur, zo. ook om 14.30 en 17.15 uur. Kennedy 3 Romancing the sto ne, a.l. dagelijks om 20 uur, wo. en za. ook om 15 uur, zo. ook om 14.30 en 17.15 uur. Delta Force, a.l. dagelijks om 22.30. Kennedy 4 Drie mannen en een baby, a.l. dagelijks om 20 uur, wo. Decascoop tot en met 9 juli dagelijks: Iron eagle, a.l. 15 en 17.30 uur; After hours, 16 jr. 20 en 22.30 uur; Police academy 3, a.l. 15. 17.30, 20 en 22.30 uur; Out of Africa, a.l. 20 uur; Youngblood, a.l. 15. 17.30, 20 en 22.30 uur; Assepoester, a.l. 15, 17.30 en 20 uur; 37'2 le matin, 16 jr. 20 en 22.30 uur; Jewel of the Nile, a.l. 15 en 17.30 uur; The holcroft cove nant, 16 jr. 15,17.30, 20 en 22.30 uur; Romancing the stone, a.l. 15 en 17.30 uur; Sans toit ni loi, 16 jr. 22.30 uur; Pretty in pink, a.l. 15, 17.30, 20 en 22.30 uur; Clockwise, a.l. 15, 17.30, 20 en 22.30 uur; El norte, a.l. 20 en 22.30 uur; American warrior, 16 jr 15 en 17.30 uur; Ameri can flyers, a.l. 15, 17.30, 20 en 22.30 uur; Stars wars, a.l. vr. en ma. 15 en 17.30 uur; The empire strikes back, a.l., za. en di. 15 en 17.30 uur; Return of the jedi, a.l. do., zo., wo. 15 en 17.30 uur. Rex Police academy 3, a.l., 12,14, 16, 18, 20 en 22 uur. Rex-club Dream Lover, 16 jr., 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur. Odeon I Silkwood, a.l. 14, 16.30, 19 en 21.30 uur. Odeon 2 The Berlin affaire, 16 jr. 14.20, 16.45, 19.10 en 21.30 uur. Odeon 3 Macaroni, a.l. 13.50, 15.40, 17.45, 19.50 en 21.55 uur. Odeon 4 One flew over the cuckoo's nest, 16 jr 13.55, 16.15, 18.50 en 21.25 uur. Astrid Assepoester, a.l. 14, 16, 18 en 20 uur. Vendome Escalier C., a.l. 14, 16, 18, 20 en 22 uur. Savoy A view to a kill, a.l. 14, 16.30, 19 en 21.30 uur. Rubens Out of Africa, a.l. 14.30 en 20 uur. Capitole Delta Force, a.l. 14, 16.30 19 en 21.30 uur. Quellin 1 The jewel of the Nile, a.l. 14, 16, 18, 20 en 22 uur. Quellin 2 Romancing the stone, a.l. 14, 16, 18, 20 en 22 uur. Quellin 3 To live and die in L.A., 16 jr. 14.20,16.45,19.10 en 21.30 uur. Metro Iron eagle, a.l. 14,16.30,19 en 21.30 uur. Metro I Youngblood, a.l. 14.20, 16.45, 19.10 en 21.30 uur. Sinjoor Pretty in pink, a.l. 14, 16, 18, 20 en 22 uur. Brabo House, 16 jr. 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur. Tijl Hannah and her sisters, a.l. 14, 16, 18, 20 en 22 uur. Wapper Tenue de soiree, 18 jr. 14, 16, 18. 20 en 22 uur. Ambassades A nightmare on Elm street 2,16 jr 14.16, 18, 20 en 22 uur. Ambassades club 1 Electric dreams, a.l. 14, 16, 18, 20 en 22 uur. Ambassades club 2 The doctor and the devils, 16 jr. 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur. Ambassades club 3 La 4ième pouvoir, a.l. 15.40, 17.40, 19.40 en 21.40 uur. Ambassades club 4 Absolute beginners, a.l. 15.50, 17.50, 19.50 en 21.50 uur. De singel (Rode zaal) vr. 4 en za. 5 juli om 20 uur: Dance love machi ne; zo. 6 en ma. 7 om 20 uur: Batsheva dance company. (ADVERTENTIE) Wie denkt er bij het horen van klinkende namen als Philips Roggebrood, Zingende plank, Lentebloesem en Avro Cocktails aan radiotoestellen? Niemand toch. De gebroeders Jan en Maarten Witte uit Axel spitsen echter de oren wanneer iemand een van de namen terloops laat vallen. Voor dit tweetal zijn oude radio's dan ook geen gewone artikelen, maar waardevolle voorwerpen. Deel van de geschiedenis van het technisch kunnen van de mens. Voorwerpen die thuishoren in een museum en dat staat op het punt te gebeuren ook, want de Axelse broers openen vandaag hun eigen radio- en fototoestelmuseum in de plaatselijke Bastionstraat. IULST In het kader van de vijf tiende cyclus internationale orgelk- (concerten verzorgt de organist Arie Keijzer uit Dordrecht vandaag, P'rijdag een concert in de basiliek van pe H. Willibrordus te Hulst. 3e organisatie daarvan is in handen pan de commissie internationale zo- nerorgelconcerten Hulst. De heer <eijzer werd geboren op 6 juni 1932 te Nieuwe Tonge. Volgde pianostudies bij Piet van den Kerkhof te Rotter dam en orgel en contrapunt bij Adriaan Engels. In '63 behaalde hij Pijn einddiploma AAN HET Rotter dams conservatorium en een jaar la- fer de Prix d'Excellence. In dat jaar rad hij ook winnar van het improvi satieconcours te BOlsward en in '64 werd hij eerste op het internationale Improvisatieconcours. Na zijn studies p Muhlheim bij Siegfried Reda, werd pij in 1965 benoemd tot hoofdleraar prgel aan het Rotterdams conservato rium. Vanaf 1967 is hij organist van pet concert- en congresgebouw 'De doelen' te Rotterdam en verzorgt hij de orgelpartituren in de concerten pan het Rotterdams Philharmonisch Jrkest. dit te voeren werken in de Basiliek zijn 'Preludium en fuga in A', 'Partita ^ch was soil ich Sünder Machen', [Voluntary', 'Suite du Deuxième Ton' Tn Improvisatie op een door Jo Ivens I' geven thema. iet orgelconcert begint om 19.30 uur. iezinsdienst - In de parochiekerk pan Westdorpe begint zondag om pö.00 uur de laatste gezinsdienst van pit seizoen. Het thema is: 'Er zit nuziek in'. Een jongerenkoortje en pnkele solisten verlenen muziekale medewerking. „Een hobby die een soort manie aan het worden is", zo praat Maarten over zijn radio's. „Als kleine jongen kreeg ik eens een oud toestel van mijn Ome Jan. Dat ding produceerde geen ge luid meer, maar dat was nou net het leuke. Je kon er wat aan knutselen en toen ik hem eindelijk aan de praat kreeg was ik tevreden. Dit was nog niet het begin van de verzamelwoede. Die begon pas in 1981 toen mijn ogen in een antiekzaak in Hulst op een Lentebloesem vielen, vanwege de vorm ook wel 'Kapelleke' genoemd. Het was pure nostalgie. Het kastje deed me denken aan de radio van Ome Jan". In vijf jaar tijd is de verzameling van Maarten uitgegroeid tot 200 exemplaren. „Het oudste kast je dateert uit 1925 terwijl het 'jongste' exemplaar 1955 als bouwjaar heeft. Daarna kwam de radio niet de witte druktoetsen, het zogenaamde 'Kunst gebit'. Dat is geen historie meer", vervolgt Maarten. Dat deze hobby wel wat tijd en geld kost blijkt wel uit het feit dat er jaarlijks heel wat kilometers worden afgereden om rommelmarkten, an tiekzaken en beurzen te bezoeken op zoek naar weer een exemplaar. Het lidmaatschap van de Radio His torische Vereniging zorgt er voor dat geen enkele ruilbeurs aan Maarten Witte voorbijgaat. „Er is via deze vereniging zelfs een technische com missie te raadplegen en een hobbyge- richte bibliotheek om problemen bij reparatie op te lossen", zeg thij. Het speurwerk beperkt zich tot Ne derland en België. „Je moet nu een maal een grens stellen en op den duur ga je zoveel kosten maken. Nu al hebben wij een klein vermogen aan onze hobby besteed. Maar we zijn nog niet van plan te stoppen", klinkt het. Omdat ook broer Jan aangetast is door de verzamelkoorts zwerven de beide broers regelmatig de rommel en antiekmarkten af. Terwijl Maar ten zijn gerief zoekt tussen de radio apparatuur, scharrelt Jan zijn fotoge rei bij elkaar. De uitstapjes naar de markten hebben al behoorlijk wat resultaat opgeleverd. Maarten mag dan beschikken over zo'n tweehon derd radio's, Jan Witte's kiekdozen- collectie van circa 150 stuks doet er niet voor onder. Jan: „Kleine kiekdoosjes, studioca mera's en van die reiscamera's, je weet wel van die kasten met een doek ervoor, die ze op de rug meesleepten. Ik heb van alles, daterend van 1839 tot 1960". Bijna alle camera's die in Axel staan opgesteld blijken nog te functioneren. „Ah ja, maar dat is het leuke van alles", zegt de camerafa naat, „kapotte toestellen probeer ik altijd zelf te repareren. Blijken er onderdelen kapot te zijn en kan ik die nog bijbestellen, dan doe ik dat ook en wanneer ik alles bij elkaar heb, zet ik het toestel weer in elkaar". Echte museumstukken, opgeknapt en wel en daarbij uitgevoerd met een uiterst prijzig prijskaartje, laat Jan Witte links liggen. „Die kan ik niet betalen" verduidelijkt hij. „Maarreh, weet je, ik loop liever drie weken achter een toestel aan, dan dat ik door een bom geld op tafel te leggen elk willekeurig toestel kan aanschaffen. Dat is dan puur geldbeleggen", aldus Jan. Broer Maarten neemt het gesprek weer op. „Kijk, het is bekend dat veel mensen deze materialen verzamelen, begrijpelijk, want als hobby is verza melen gewoonweg leuk. Het is alleen zonde dat veel mensen hun collectie in een doos op zolder laten rusten, totdat ze jaren later in een doos onder een stoflaag worden aangetroffen door familieleden of wat dan ook die 'de oude troep' bij de vuilnis zetten", zegt hij. De gebroeders Witte koeste ren heel andere plannen. „Ik vind dat we de mensen deze mooie apparaten niet mogen onthouden" klinkt het ietwat plechtstatig uit Maartens mond. Sinds 12 oktober 1985 zijn ze druk doende om hun oud-ouderlijk huis in de Bastionstraat, dat de laatste jaren dienst deed als garage, om te bouwen tot een tentoonstellingsruimte. De fo totoestellen krijgen een plaats in vitri nekasten op de benedenverdieping terwijl vier kamers op de zolderverdie ping het domein van de radio's wor den. „Ook hier hebben we de nodige uurtjes aan besteed", vervolgen de broers. Het tot stand komen van het museum wordt helemaal uit eigen middelen gefinancierd. De gemeente Axel was wel dolenthousiast toen ze het ver haal over het museum hoorde. „Ja", grapt Jan, „dat zijn ze altijd zolang het hun geen geld kost. We hebben ze niet nodig gehad om eventueel subsi die los te krijgen". Toch bleek de burgemeester vol belangstelling. In een twee uur durend gesprek liet hij zich op de hoogte brengen van de nieuwe beziehswaardigheid in zijn gemeente. „Want bijzonder is het wel", zegt Jan. „De collectie fototoe stellen schijnt voor het eerst in Ne derland in een museum onderge bracht te worden. Er zijn natuurlijk wel fotografen die in hun winkeltje een paar oude toestellen hebben staan, maar dan is het nog geen museum. En bovendien zijn we de Nederlandse Staat een stapje voor, want over een paar jaar opent die ook een fotohistorisch museum. Maar dat moet je niet als hobby zien. De camera's worden her en der opge spoord en de kostprijs speelt hier geen rol". Terwijl Maarten een Chinees Hoedje (luidspreker) aansluit op de Avro Cocktail 1932, vermeldt Jan nog even dat hij ook lid is van een fotoclub. „Het Fotohistorisch tijdschrift. Dat kunt je niet missen om op de hoogte te blijven van je hobby", benadrukt hij. Wat de toekomst betreft hebben de twee Axelaars alweer een vooruit ziende visie. De expositie verlevendi gen met enkele schilderwerken of pen tekeningen van één of andere kunste naar zal zeker ter sprake komen. Een derde verzameling erbij is een droom wens. „Dan moeten het wel filmtoe stellen zijn", vertelt Maarten, „de film staat namelijk in verband met foto grafie en bij de geluidsfilm kun je de lijn doortrekken naar de radio. Het zou een mooi drieluik zijn". Vanmiddag om 15.00 uur opent burge meester A. Hack de permanente expo sitie van oude radio's en fotoappara tuur in de Bastionstraat 45. Belang stellenden kunnen vrijdagsavonds van 19.00 uur tot 21.00 uur en zater dags van 13.00 uur tot 17.00 uur het museum gratis bezoeken. Ze zullen daar bij de opgestelde apparatuur weinig tekst aantreffen. Alleen het bouwjaar en het type toestel zal ver meld worden. „We willen niet als bewakers de mensen achterna lopen. Echt contact met geïnteresseerden is noodzakelijk om iets van het bezoek op te steken. Samen de serie doorlo pen, er iets over vertellen en natuur lijk verschillende 'Old-Timers' laten spelen. Dat geeft een nostalgische tintje aan de rondgang", besluit Maar ten. Edy de Witte Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-81121 Jan en Maarten Witte in hun camera- en radio-museum in Axel. KOEWACHT - Schutterssociëteit De Blauwe Hoek in Koewacht hield een schieting in café De Oude Molen, waaraan 23 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel: A. de Block, Koewacht', eerste zijvogel: W. Groenewegen, Koe wacht; tweede zij vogel: Th. van Damme, Koewacht; grootste aantal kleine vogels (7): J. Vermeerschen, St.-Jansteen. NOORDSTRAAT - In café R. de Jonge werd een gaaibolling gehouden waaraan 31 personen deelnamen. Uitslag: hoge vogel: E. van Stevendaal, Terhole; eerste linker zijvogel: W. van Geersdaele, Heikant; rechter zij vogel: S. de Jonge. Noordstraat; grootste aantal kleine vogels (6): T. Neve, Kloosterzande. HULST - In café De Kroon in Hulst werd een schieting gehouden waaraan 31 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel: R. de Sterke, Zelzate; eerste zij vogel: J. Dobbelaer, Boschkapelle; tweede zijvogel: mevrouw Hermans, Osse- nisse; grootste aantal kleine vogels (6): W. Keizer, Hulst. OSSENISSE - In zaal 'Hof ter Nesse' in Ossenisse werd een schieting ge houden waaraan 26 schutters deelna men. Uitslag: hoge vogel en tweede zijvogel: A. Remijn, Ossenisse; eerste zijvogel: J. de Waal, Ossenisse; grootste aantal kleine vogels (4): F. de Meyer, Ossenisse. HENGSTDIJK - Op camping 'De Vogel' in Hengstdijk werd een gaai bolling gehouden waaraan 39 perso nen deelnamen. Uitslag: hoge vogel en linker zijvogel: F. Freijzer, Hulst; rechter zijvogel: W. Hemel- soet, Terneuzen; grootste aantal kleine vogels (5): F. Freijzer. Hulst. i I

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 31