Stoomtram Goes Borssele raamt voor 1987 tekort van 92 mille Woningstichting Borsele vervangt blokverwarming H. van Noord verlaat onderwijs in Goes weekenddiensten Welzijnsraad van Reimerswaal wil een andere structuur Voormalige school in 's-Heer Arendskerke verbouwd tot dorpshuis Bewoners Goes-Zuid tevreden over hun woning en de wijk De week lijkt wel korter, het weekend langer. WISSEL BEVELANDER PZC/streek ONTWERP-NOTA WELZIJN BORSELE Bezinnen DIRECTEUR BEATRIXSCHOOL NU TE LOG LICHAAM IN JANUARI 1987 KLAAR ONDERZOEK STICHTING BUURTWERK: Aanbevelingen GEMEENTE BORSELE "GROOT STELLE" Avondvierdaagse in Kortgene ten einde J. D. JANSE ervaren dumperchauffeur/monteur 0 Mercedes-Benz T-serie. Automobielbedrijf Van Oeveren B.V. 20 IN BEJAARDENWONINGEN Bal alleenstaanden in Bergen op Zoom GOES KAPELLE Vereniging Bewoners Belangen opgericht in Reimerswaal KAPELLE Albert Plesmanweg 2,4462 GC Goes. Tel. 01100-12730. Mercuriusweg 25,4382 NC Vlissingen. Tel. 01184-1 8351. VRIJDAG 4 JULI 1986 HEINKENSZAND - De Stichting Stoomtram Goes-Borsele (SGB) heeft voor het jaar 1987 een geraamd ex ploitatietekort van 92.000 gulden. De helft hiervan wordt opgebracht door de gemeente Borsele, het andere deel door de gemeente Goes. Dat blijkt uit de ontwerp-nota specifiek welzijn 1987 van de gemeente Borsele. Plaat selijke verenigingen en aanvragers kunnen hier donderdag 20 juli vanaf 20.00 uur op reageren tijdens een hoorzitting in het gemeentehuis in Heinkenszand. Aan dëze zitting is een vergadering van de commissie wel zijn gekoppeld. In het recreatie- en toeristisch beleid van de gemeente Borsele neemt de stoomtram een belangrijke plaats in. Zoals gemeld heeft de Stichting Info centrum Natuur en Landbouw (in oprichting) plannen om langs de spoorlijn een natuureducatiecentrum op te richten. De gemeente heeft het bureau Kappelhof in Breda opdracht gegeven om de haalbaarheid van deze toeristische ontwikkeling te onder zoeken. Een goede promoting en het zoeken van sponsors moet dit jaar dan ook verder ter hand worden geno men, zo blijkt uit de nota. Het is voorts de bedoeling om een overkoe pelende stichting in het leven te roe pen, die het onderhoud van de spoor lijn behartigt en coördinerend op treedt tussen alle belanghebbenden. Het tekort voor de niet-gemeentelijke verenigingsgebouwen ligt dit jaar ze venduizend gulden hoger dan in 1985 en bedraagt in totaal 170.000 gulden. Voor het door de gemeente aange kochte Van Hattumhuis in Ellewouts- dijk wordt een opknap- en aanpas singsplan opgesteld, omdat dit ver enigingsgebouw op korte termijn aan een grondige opknapbeurt toe is. Het moet verder aan de eisen van de moderne tijd worden aangepast. Het streven is om verbouwplannen van het verenigingsgebouw in Nisse aan het eind van dit jaar rond te hebben, zodat begin 1987 met de uitvoering kan worden begonnen. HEINKENSZAND - De blokverwar ming van 38 bejaardenwoningen in Hoedekenskerke, Kwadendamme en Ovezande wordt aan het eind van augustus en in de eerste weken van september vervangen door individu eel gestookte centrale verwarming, omdat bij het leidingsysteem van de twintig jaar oude woningen regelma tig lekkages voorkwamen. Het be stuur van de Woningstichting Borse le wil met deze maatregel voorkomen dat in de winter problemen ontstaan met de verwarming. Met de aanleg van individuele cv komt de woningstichting tegemoet aan de wensen van de bewoners om de verwarming zelfstandig te regelen. De vervanging heeft geen huurverhoging tot gevolg. De huur wordt volgens de woningstichting juist verlaagd, om dat de stookkostenvergoeding die nu in de huur is opgenomen vervalt. Daar staat echter tegenover dat de bewo ners in de toekomst zelf het gasver bruik met de PZEM moeten afreke nen. Het bestuur wijst erop dat de praktijk heeft geleerd dat de ombouw van blokverwarming naar individuele verwarming een aanzienlijke bespa ring op de stookkosten oplevert. Ook de bestaande individuele cv-in- stallaties, die ongeveer 18 jaar oud zijn, zullen onder voorbehoud ook worden vervangen door cv-ketels met een beter rendement. Dit hangt af van het financiële plaatje van de begro ting voor 1987. Ook hierbij wordt geen huurverhoging doorgevoerd. De gemeente Borsele heeft de woning stichting verzocht om advies voor de invulling van de planninglijsten nieu- bouw- en woningverbetering 1987 tot en met 1991. Het bestuur acht, op grond van de ontwikkeling van de vraag naar woonruimte, de bouw van veertig woningen in de sociale huur- BERGEN OP ZOOM Alleenstaan den kunnen elke vrijdagavond vanaf 20.30 uur de dansvloer op in danscen trum 'Den Hollandsche Tuyn' aan de Huybergstestraat in Bergen op Zoom. Het bal, dat voor iedereeen toegange- lijk is, omvat volop muziek en hapjes. Afscheid van Splunder Me dewerker J. B. van Splunder van de afdeling interne zaken van de ge meente Goes verlaat vrijdag 8 augus tus de dienst. Hij maakt met zijn 60 jaar gebruik van de VUT-regeling. Tevens viert hij die dag zijn 40-jarig ambtsjubileum. Maandag 7 juli wordt in verband hiermee vanaf 17.00 uur een receptie gehouden in de kantine van het stadskantoor. Van Splunder is sinds januari 1959 bij de gemeente Goes werkzaam. Uitzending kerkdienst Een kerkdienst van de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt in Goes, zondag vanaf 17.00 uur in het kerkgebouw 'De Hoeksteen' wordt ook uitgezonden via de zender radio 5. Ds M. Geertse- ma gaat in deze dienst voor. Het orgel wordt bespeeld door C. Verkuil. De werkgroep nazorg radio- en tv-kerk- diensten in Hilversum brengt van deze dienst een cassette uit. Uitwisseling Het muziekkorps Jonge Kracht uit Kapelle-Biezelinge vertrekt donderdag 10 juli in het kader van het vijftig jaar bestaan voor een vijfdaags bezoek aan hun zuster- korps Tally Ho in het Engelse Melton Mowbray. Het gezelschap bestaat uit ongeveer honderd leden en supporters, die bij gastgezinnen worden ondergebracht. Beide korpsen zetten vrijdagavond hun beste muzikale beentje voor in het Melton Theatre. Zaterdagmiddag houdt men met ander muziekvereni gingen een straatparade, gevolgd door optredens in één van de stads parken. Een gezamenlijke kerkdienst staat voor zondagmorgen op het pro- gramm. Daarna bezoeken ze een kas teel, waar ze een aantal oude automo bielen van het merk Austin kunnen aanschouwen. Het gezelschap keert maandag weer terug. Het is de derde keer dat Jonge Kracht een bezoek brengt aan Melton Mow bray sector voldoende. Voorgesteld wordt om de helft hiervan te bouwen in de plattelandskernen, dertig procent in Heinkenszand en 's-Gravenpolder en twintig procent in Lewedorp en Ove zande. De woningstichting meent hiermee ruimschoot te voldoen aan het uitgangspunt van de gemeente om de leefbaarheid in de kleine platte landskernen te bevorderen. Ze heeft de gemeente gevraagd om op basis van het verbeteringsprogramma nog eens twaalf bejaardenwoningen in Heinkenszand in de planning op te nemen. GOES - Na dertig jaar in het onder wijs neemt directeur H.J. van Noord van de protestants christelijke Prin ses Beatrixschool in Goes op woens dag 9 juli afscheid. Hij is dan ruim 19 jaar hoofd geweest van deze school. Van Noord maakt gebruik van de vut-regeling. 'Meester' Van Noord, zoals hij op zijn school door het leven gaat, kon bij zijn komst in 1967 naar Goes vrijwel direct aan een omvang rijke klus beginnen: de verhuizing van de Prinses Beatrixschool van de Nieuwstraat in het centrum naar de Tomatestraat in Goes-zuid. De vertrekkende leerkracht kwam op een enigszins ongebruikelijke manier in het onderwijs terecht. In plaats van de kweekschool te bezoeken, begon hij zijn loopbaan in het Rotterdamse scheepvaartwezen, om later over te stappen naar de plaatselijke journa listiek. In zijn schaarse vrije tijd wist hij het staatsexamen voor onderwij zer te behalen. „Dat deed ik in drie jaar tijd, zodat ik in 1956 mijn papier tje had. Toen stonden ze nog te sprin gen om onderwijzers". In die tijd waren bovendien de klassen een stuk groter dan nu: „Ik begon met een klas van 52 leerlingen", vertelt Van Noord. Na drie jaar bij het onderwijs in Het project 'Mensen zonder Baan' moet zich serieus gaan bezinnen wel ke actviteiten in de toekomst ge handhaafd moeten blijven. Uit de nota blijkt dat de posten deskundig heidsbevordering en vrijwilligers- werkgroepen in 1987 niet meer door het Ministerie van Sociale Zaken worden betaald. Dat betekent dat de gemeentelijke bijdragen in vergelijk met 1986 acht tienduizend gulden hoger uitvallen (52.000 gulden). Wellicht valt de scha de nog mee als het demissionaire kabinet niet meer tot vergaande be sluiten voor 1987 komt. Maar ge vreesd wordt dat halvering van de rijksmiddelen voor de komende jaren niet is uitgesloten. Het Bestuurders- overleg - een overleg tussen zes daarin deelnemende gemeenten - adviseert dan ook om slechts 37.000 gulden subsidie te verlenen in plaats van het gevraagde bedrag. Dit advies is ook overgenomen door de gemeente Bor sele, die voor 1987 ruim achtduizend gulden (eenzesde) hierin bijdraagt. De ontwerp-nota specifiek welzijn is verder ten opzichte van 1986 nauwe lijks gewijzigd. Rotterdam en acht jaar in het z,uia- hollandse Monster besloot hij naar Goes te vertrekken. Daar kon hij meteen hoofd van de school worden. Van Noord typeert zichzelf als een strenge meester: „Tegenwoordig moet alles maar los, kinderen lopen in en uit. Ik hou meer van een strak systeem". Ook stelt de onderwijzer dat het voor kinderen van de hoogste klassen nuttig is om huiswerk en zo af en toe een proefwerk te krijgen. „Zo dra de leerlingen naar de middelbare school gaan krijgen ze daar ook mee te maken". Hoewel de scheidende directeur altijd met plezier heeft gewerkt, moet hem toch van het hart dat hij nu graag van de mogelijkheid gebruik maakt om op te stappen. „Alle circulaires die Den Haag rondstuurt waardoor je bij wijze van spreken elke maand weer op een andere manier les moet geven, dat gaat uiteindelijk ten koste van de leerkrachten, zeker als je wat ouder wordt. Met de invoering van de basis school is het gelukkig iets minder geworden". Het afscheid van de heer Van Noord vindt plaats in de aula van de Prinses Beatrixschool. Vanaf 10 uur 's morgens is er een feestprogram ma met de kinderen. De receptie duurt van 19.30 tot 22 uur. 5 en 6 juli 1986 De Bevelanden Alarmnummer 01184-14444 Artsen Goes, Kloetinge V.a. vrij. 19.00 tot zat. 19.00 uur: M. J. Kooiman, Van Hogendorplaan 6, tel. 14450. V.a. zat. 19.00 uur tot zon. 23.00 uur: F. van Peer, Oostsingel 132, tel. 15306. Spreekuur voor spoedgevallen 10.00- 10.30 en 17.00-17.30 uur. Heinkenszand, 's-H. Arendskerke. Nieuwdorp, Wolphaartsdijk De praktijk van J. J. Harten, G. A. C. Aarnoutse en A. P. van der Vlugt wordt waargenomen door D. P. van Driel, Vermetstr. 23, 's-H. Arendsker- ke, tel. 01106-1202; boodschappen zo mogelijk tussen 9.00-10.00 uur. Heinkenszand e.o. V.a. vrij. 17.30 tot ma. 8.30 uur: Praktijk C. T. Mier- mans en J. A. Fortrie:J. A. Fortrie, Clara's Pad 31, Heinkenszand, tel. 01106-3074. Hansweert, Yerseke V.a. vrij. 19.00 tot zon. 22.00 uur: J. de Beij, Hans- weert, tel. 01130-1344. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00-11.15 én 17.00- 17.15 uur. Boodschappen zo mogelijk voor 10.00 uur. Kruiningen, Krabbendijke, Waarde, Rilland-Bath V.a. vr. 19.00 uur tot zon. 22.00 uur: J. W. Kuijl, Rilland- Bath, tel. 01135-1343; spreekuur voor spoedgevallen 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Boodschappen zo mogelijk voor 10.00 uur. Driewegen, Borssele, Hoedekensker ke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's- Heerenhoek De praktijk van J. Geldof, J. Peene, J. M. A. Kole, A. Korstanje en S. E. J. Wöstmann wordt waargenomen door H. H. M. Zwartelé, Werrilaan 43, 's-Heerenhoek, tel. 01105-1280. Kapelle, Wemeldinge V.a. vrij. 19.00 tot zon. 23.00 uur wordt de praktijk van M. B. Riemeijer en J. K. J. Eckhardt waargenomen door D. Vreeswijk, Kapelle, tel. 01102-1290. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00- 11.15 en 17.00-17.15 uur. Noord-Beveland Praktijken B. J. H. Hasken, W. J. Klein Wassink en J. A. Kersseboom: dienst J. A. Kersse- boom, Kortgene, tel. 01108-1319. Spreekuur voor spoedgevallen: 11.00- 11.30 uur. Wissenkerke J. A. van Arkel, tel. 01107-1318. Spreekuur voor spoedge vallen: 11.00-11.30 uur. Chirurgendienst Dr. J. A. Kopp, tel. 01100-14396. Tandartsdiensten Spreekuren zat. en zon. 11.00-11.00 uur J. M. W. Chilla, Markt 11, Kruinin gen, tel. 01130-1443. Apotheek De Zeeuwse Apotheek, Gr. Markt 10, tel. 01100-15255, geopend voor spoed gevallen zat. 8.30-17.30 uur en zondag 10.00-11.30 en 16.00-18.00 uur. Ziekenauto's Centrale Post Ambulance Vervoer, tel. 01184-14444. Dierenartsen Goes, Ovezande, Kruiningen J. L. J. Gaakeer, Ovezande, tel. 01195-283. Visites zo mogelijk aanvragen voor 9.00 uur. Goes, Heinkenszand, Noord-Beve land Dr. M. P. C. Karelse, 's-H. H.Kinderendijk 118, Goes, tel. 01100- 20656. Visites zo mogelijk aanvragen voor 9.00 uur. Yerseke en omg. (kleine huisdieren): Mw. L. Huiskes-Cornelisse, Molenlaan 24, Yerseke, tel. 01131-2756. Wijkverpleging Goes, Wilhelminadorp, Kloetinge, Kattendijke Voor de bereikbaar heid van de weekend- en avonddienst krijgt u informatie via het antwoord apparaat op nr. 01100-12456. Borssele, Nieuwdorp, Lewedorp, 's- Heerenhoek, Heinkenszand, Nisse, Ellewoutsdijk, Driewegen, Baarland, Oudelande, Kwadendamme, Hoede kenskerke, Ovezande, 's-H. Arends- kerke, 's-H. H.Kinderen, 's-Graven- polder en 's-H. Abtskerke Voor de bereikbaarheid van de weekend- en avonddienst krijgt u informatie via het antwoordapparaat op tel.nr. 01106-1615. Zuid-Beveland (Oost) Voor de be reikbaarheid van de weekend-, avond en nachtdienst krijgt u informatie via het antwoordapparaat op tel.nr. 01130-2601. Noord-Beveland en Wolphaartsdijk Voor de bereikbaarheid van de weekend- en avonddienst krijgt u in formatie via het antwoordapparaat op tel.nr. 01108-1378. YERSEKE - In dorpshuis de Zaete in Yerseke is donderdagavond de vereni ging Bewoners Belangen Reimers waal opgericht. Deze vereniging moet de werkzaamheden van de gelijkna mige politieke partij gaan ondersteu nen. Zoals gemeld kwam de nieuwe partij BBR met twee zetels in de gemeenteraad bij de verkiezingen op 19 maart van dit jaar. De vereniging zal zich onder meer richten op het uitgeven van een krantje en de behar tiging van de financiën van de partij. KRUININGEN - Als het van de meer derheid van de leden van de welzijns raad in de gemeente Reimerswaal afhangt, krijgt dit adviesorgaan voor b en w een andere structuur. Een meerderheid van de welzijnsraad is voorstander van een adviesstructuur met drie functionele raden. Als het college van b en w en de gemeente raad akkoord gaan, wordt de wel zijnsraad met ingang van eind sep tember in zijn huidige vorm opgehe ven. Dit heeft de welzijnsraad don derdagavond besloten tijdens een openbare vergadering. Volgens de meerderheid van de leden is het lichaam - met drie secties en tien werkgroepen - te log. De advies structuur met drie functionele raden komt neer op een sportraad, een jeug draad en een cultuurcommissie. De voordelen die een dergelijke structuur bieden, onder meer een afbakening van de onderwerpen waarover advies moet worden uitgebracht, zijn vol gens de welzijnsraad groter dan de nadelen. Een van de nadelen zou kunnen zijn dat dergelijke adviezen minder waarde hebben voor het ge meentebestuur en dus ook niet vaker worden overgenomen. Het alternatief om een gemeentelijl welzijnscommissie in te stellen plaats van de huidige welzijnsraa werd verworpen. In zo'n commiss zou de verantwoordelijke wethoude en van elke raadsfractie één raadsi zitting moeten hebben. Volgens leden en adviseurs van de welzijn raad zou de politiek dan een te grooi stempel op het advies drukken. De welzijnsraad sprak verder zijn zot gen uit over het voorlopige standput van het college van b en w va Reimerswaal om de Stichting Jongt ren Reimerswaal (SJR) geen subsidii meer te verlenen. Volgens mevrouw» G. Kamps-Visser, die namens de ge zinszorg zitting heeft in de welzijn raad, is het nog niet duidelijk of SJR slecht heeft gefunctioneerd. „O; voorhand willen wij zeggen: jongere zijn je toekomst en die kun je nie zomaar in de steek laten". Ook i overige leden van de welzijnsraai lieten zich kritisch uit over het voor nemen van b en w. Zij vonden da meer moet worden gekeken naar t vraag hoe het komt dat de Reimers waalse jongeren niet worden bereiki voor het college een beschuldigend; vinger uitsteekt naar de SJR. Anjercollecte De Anjercollecte heeft op Wemeldinge 860 gulden en op Kapelle, Biezelinge en Schore 1450 gulden opgebracht. 's-HEER ARENDSKERKE - Het ge bouw van de voormalige lagere school aan de Kerkring in 's-Heer Arendskerke wordt ingrijpend ver bouwd tot een modern dorpshuis. Inmiddels is het middenstuk van het pand gesloopt, op het dak na. In januari 1987 moet het dorpshuis klaar zijn. Het pand zal dan zijn uitgebreid met een vleugel, die als het ware de bestaande rij lokalen doorkruist. Aan de achterzijde, over de hele leng te van het gebouw, wordt een stuk van zeven meter breedte aange bouwd. Hier worden onder meer de kantine en een vergaderruimte gesi tueerd. De grote zaal, die in de nieuwe vleugel wordt ondergebracht, zal een multifunctioneel karakter krijgen. Be halve als moderne gymnastiekzaal voor de basischool zal de ruimte ook gebruikt kunnen worden voor toneel voorstellingen. De aanpassingen aan het pand zijn zodanig, dat het gebouw de naam Directeur H. J. van Noord van de Prinses Beatrixschool in Goes. GOES - De bewoners van de Goes- zuid zijn over het algemeen tevreden over hun woning en de wijk. Deson danks hebben veel bewoners - zij het individuele - klachten die hun woon genot verminderen. Dit blijkt uit een onderzoek van de stichting buurt werk Goes-zuid, waarin huisvesting en woonomgeving centraal staan. De tevredenheid blijkt vooral haar oor zaak te vinden in het feit dat de woonlasten relatief laag zijn en Goes- zuid wordt ervaren als een rustige, nette buurt. Donderdag presenteerde de stichting deze bevindingen tijdens een bijeenkomst in buurthuis De Pit. Het wijkonderzoek werd opgezet om te onderzoeken of de knelpunten, die de stichting enkele jaren geleden in een nota opsomde over de wijk, ook onder de bevolking als zodanig wor den ervaren. Een aantal zaken waar de stichting al jaren voor ijvert, zoals een betere verbinding met de Goese binnenstad, kwam dan ook terug in de bezwaren die de bewoners uitten over hun wijk. Overigens beklemtoon de buurtwerker L. de Waal, die het onderzoek heeft verricht, dat de bewo ners deze punten uit eigener beweging noemden. Uit de enquete die de stichting onder de bevolking hield bleek dat 70 per cent van de ondervraagden tevreden tot zeer tevreden is over de woning. Meer dan de helft heeft echter klach ten, waarvan de belangrijkste betrek king hebben op verwarming, isolatie, tocht, lekkages en wateroverlast. Een klein percentage vindt de woning ge horig. De woonomgeving wordt door 80 percent van de geënqueteerden temeer gunstig ervaren, omdat er vol doende scholen en winkels in de buurt zijn. Daarnaast bevat het onderzoeksrap port een aantal aanbevelingen naar de gemeente en de regionale woning bouwvereniging Samenwerking. De stichting buurtwerk Goes-Zuid vraagt de aandacht voor betere be veiliging van de kruispunten op de Fruitlaan, de Kloetingseweg en de 's-Gravenpolderseweg. Een oude be kende op het verlanglijstje is ook een dependance van een apotheek. Te meer omdat de bevolking van de wijk flink vergrijst, is een dergelijke vestiging wenselijk. Voorts moet iets worden gedaan aan de wateroverlast in de wijk. De stich ting stelt dat deze doelen binnen een jaar gerealiseerd dienen te worden. In een meerjarenplan moeten vervolgens zaken aan de orde komen als de aanleg van woonerven en de recon structie van doorgaande wegen ten behoeve van de verkeersveiligheid. In het rapport is overigens een aantal feitelijkheden over de wijk verzameld, zoals de leeftijdsopbouw van de bevol king, hun inkomen en beroep, de hoogte van de huren, uitgesplist naar de verschillende delen van de wijk. Namens de gemeente nam wethouder L.H. de Leeuw van ruimtelijke orde ning het rapport in ontvangst. Hij was echter zo verlaat, dat hij de presenta tie van de conclusies misliep. J. de Pooter van de woningbouwverening liet in zijn reactie op het wijkonder zoek blijken dat de inwoners van Goes-zuid voorshands niet hoeven te rekenen op de aanleg van woonerven en -straten. 'Saemenspel' kan behouden: a: weerszijden van de nieuwe vleugt blijven de lokalen in gebruik bij res pectievelijk de brandweer en de pet terspeelzaal. Met de ingrijpende ver bouwing is in totaal 976.000 guldei gemoeid, waarvan de gemeente Goe bijna acht ton betaalt. Het resterenó bedrag wordt bij elkaar gehaald dot een subsidie voor werkgelegenheids projecten in de bouw en door di gemeenschap van 's-Heer Arendskei ke zelf. De stichting culturele voorzieningei in 's-Heer-Arendskerke heeft me bouwbedrijf Van de Linde uit Kloefit ge, overeenstemming bereikt ove verlaging van de aanneemsom. Dit mogelijk, omdat de bevolking zelf eet aantal werkzaamheden aan het bouw zal verrichten. Bovendien bf spaart de stichting 50.000 gulden dot 'zelfwerkzaamheid'. Dat uitte zichd afgelopen tijd in het versjouwen va bijvoorbeeld dakpannen en trottoir» gels. Voordat de verbouwing kon beginne is er jaren overleg gevoerd met gemeente: al sinds 1979 is de situata van 'Saemenspel' onderwerp van be sprekingen. Met name het gymnas tieklokaal was aan een vemieuwin toe. Als het aangepaste pand in bruik kan worden genomen, zal stichting culturele voorzieningen d exploitatie voor haar rekening men; de gemeente blijft verantwooi delijk voor groot onderhoud. Ook zs dan het Heer Arendhuis tegen vlakte gaan, dat tegenover 'Saemer. spel' staat. Door het pandje te slopei bespaart de gemeente niet alleen jaar lijks enkele duizenden guldens onderhoudskosten, maar komt vendien de kerk weer geheel vrij staan binnen de Kerkring. Leerlingenvervoer Burgemeester en wethouders van de gemeente Borsele roepen alle ouders/verzorgers, woonach tig in de gemeente Borsele, op om vóór 15 juli 1986 een aanvraag in te dienen voor vergoeding van de reiskosten voor schoolbezoek van hun kind(eren) aan gewone basisscholen en scholen voor speciaal onderwijs van hun kind(eren). De aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar op de meeste scholen en op de gemeentesekretarie, buraeu onderwijs en welzijn, Stenevate 10, 4451 KB Heinkenszand. Voor meer informatie kunt u terecht bij bureau onderwijs en welzijn, telefoon 01106-1730, toestel 260. SCHOLENGEMEENSCHAP VOOR L.B.O. GOES Volg na je MAVO nog een technische opleiding van 7 of 2 jaar. Voor info bellen naar Groot Stelle 01100-12930. DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT KORTGENE Onder grote publiek; belangstelling trokken de deelnemen donderdag, de laatste dag van avondwandel vierdaagse avondwaï deling te Kortgene, het dorp binnen Onder begeleiding van de koninklijk muziekvereniging Eendracht Maak Macht uit Kortgene en voorafgegaa: door de jeugdmajorettes uit Colijns plaat, arriveerden ze in de Hoofd straat. Daar kreeg elk van de 13t deelnemers een herinneringsmedail uitgereikt door bestuursleden van di gymnastiekvereniging OKK, die dea vierdaagse heeft georganiseerd. B.V. Aannemingsbedrijf vraagt met spoed Middelburg voor werken in Nederland en het nabije buitenland. Bij voorkeur woonachtig omgeving Oostelijk Zuid-Beveland. Voor inlichtingen: na 19.00 uur R. Versluis 01180-12224 L. J. Versluis 01180-12067 Overdag kantoor 01180-33065

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 26