John van der Wiel getrouwd Triathlons blinken niet uit door sportiviteit Tweehonderdjachten van startin Deltaweek Zeeuwse schutters in titelstrijd handboog PZC/sport TOCHT NAAR DE AZOREN Zwinruiter sterk in dressuur Uitslagen van atletiek Vlissingen Heike Drechsler evenaart haar eigen record GERARD VERHULST START IN BRESKENS 22 Achterbrugs Miguel van Tongerei wint de 1500 meter VRIJDAG 4 JULI 1986 Zeiler André Dees staat voor zware krachtproef TERNEUZEN - Hoewel de Terneuzenaar André Dees de zeilsport al meer dan dertig jaar als hobby heeft is de Rotterdam Mid-Atlantic race, waarvoor zaterdag in Hoek van Holland het startschot valt, toch zijn eerste echt grote wedstrijd. „Tot nu toe bleef het bij de, ook niet te onderschatten, Veronica-wedstrijden en deelname aan races op de beide Scheldes en de Noordzee. Maar deze tocht naar de Azoren en terug (Dees zelf houdt het op de helft overigens voor gezien), betekent dat we voor de eerste keer in een internationaal topgezelschap varen", zegt de garagehouder. Die 'we' zijn, naast schipper André Dees zelf zijn, zoon André jr. en diens studievrienden Ben van den Hoeven uit Terneuzen en Erik op de Weegh uit Schiedam, terwijl 'opstapper' Hen drik Jan Molenaar uit Bavel maakt de bemanning compleet. Dees jr. stu deerde af, evenals zijn vrienden. „En nu ze even wat tijd vrij konden ma ken, was dat een unieke gelegenheid om voor deze race in te schrijven" besefte Dees sr. Hij haalde de club bijeen en in een aantal proefvaarten en wedstrijden vond men een ideale voorbereiding voor bemanning en boot. De Horizon, een tien meter 'overall' X 102, werd getest en 'getrimd', terwijl de beman ning in die periode aan elkaar kon wennen. „Want we kunnen dan wel uitstekend met elkaar overweg, weken achtereen op een paar vierkante meter bij elkaar stelt toch aparte eisen", meent André Dees. Hij betreurt overigens dat een lid van de 'vaste' bemanning, Veroni- VLISSINGEN De uitslagen van de avondwedstrijden, woensdag in Vlissin gen zijn: 200 m heren finale: 1 Alfons Frankevijle SSP 21.7; 2 Bram Hoogesteger AV'56 22.8; 3 Robert Bogeman D.Sp 22.8; 200 m jongens A le serie: 1 Wim Raats Spado 22.8; 2 Pim Zuurveld AV'56 23.0; 3 André Verwei AV'56 23.7. 2e Serie: 1 Ludo v. Vliet DES 23.7; 2 Richard v. d. Gaast Mar 24.0; 3 Marcel de Jonge D.SP. 24.0. 200 m jongens B le serie: 1 Steven Schilders, Wiel 23.5; 2 André Mastenbroek Mar 24.6; 3 Raymond v. Mourik D.Sp. 24.7. 2e serie: 1 Mare. v. d. Riet D.SP. 24.1; 2 Danny de Waal SSp 24.9; 3 Lorenzo Janssens RKHAV 25.2. 3e serie: 1 Michel Geyssels RKHAV 24.4; 2 Marius Boogaard AV'56 24.5; 3 Marco Boe- kema Dyn. 24.6. 200 m Dames: 1 Jacolies v. Gastel D.Sp 25.6; 2 Cora den Boer D.Sp. 27.6; 3 Jeanette Mastenbroek SSp 28.1. 200 m meisjes A-finale: 1 Saskia Blom AV'56 26.6; 2 Petra Provoost Wiel 27.9; 3 Jeska Doeswijk D.Sp. 31.0. 200 m Meisjes B le serie: 1 Karen Glerum Mar 26.8; 2 Suzan v. Acker RKHAV 27.2; 3 Astrid Kiewiet mar 28.0. 2e serie: 1 Liesbeth v. Acker RKHAV 27.8; 2 Bianca de Klerk SSp 28.0; 3 Barbara Rijk Mar 28.0. 1000 m meisjes D: 1 Lenny Ossewaarde AV'56 3.26.1; 2 Shirley Baert RKHAV 3.32.8; 3 Ester Holman Mar 3.34.2. 1000 m meisjes C: 1 Sandra Huissoon AV'56 3.10.2; 2 Ingrid de Schipper AV'56 3.15.8; 3 Cynthia Polfliet AV'56 3.22.0. Verspringen dames: 1 Jacolies v. Gastel D.Sp. 5.43; 2 Jeanette Mastenbroek D.Sp. 4.49; 3 Mar- greet den Boer D.Sp. 4.12. Verspringen meisjes A: 1 Saskia Blom AV'56 4.98; 2 Ellen Lambert SSp 4.31. 200 m JB fin.: 1 Steven Schilders Wiel 22.8; 2 Marius Boog aard AV 23.4; 3 Michel Geysels RK 23.5. 200 m MB fin.: 1 Suzan v. Acker RK 27.1; 2 Liesbeth v. Acker RK 27.6; 3 Bianca de Klerk (SS) 27.8. 200 m 7A fin.: Pim Zuurveld AV 22.5; 2 Ludo v. Vliet DES 23.0; 3 Richard v. d. Gaast Mar 23.4. Verspringen meisjes B: 1 Suzan v. Acker RKHAV 4.83; 2 Lies beth v. Acker RKHAV 4.52; 3 Astrid Kie wiet Mar 4.49. Kogelstoten heren: 1 Bert de Jonge AV'56 14.38; 2 Peter Catsman AV'56 12.41; 3 Bob v. Laere SSp 10.51. Kogelstoten dames: 1 Jacolies v. Gastel D.Sp 10.03; 2 Margreet den Boer D.Sp. 8.68; 3 Cora den Boer D.Sp 8.15. Kogelstoten meisjes A: 1 Ellen Lambert SSp 9.14; 2 Annemieke Lansbergen Mar 7.84; 3 Jeska Doeswijk D.Sp 7.31. Speerwerpen visueel gehandic.: 1 Cor v. d. Lijcke NIS 19.86; 2 Levien Groote NIS 19.34. 1000 m steeple jongens D: 1 Manno Buysrogge RKHAV 3.12.9; 2 Mark Hilbert Antil. 3.14.4; 3 Jeroen ten Heuvel Dyn. 3.30.8. 800 m jongens B: 1 Marius Boogaard AV'56 2.03.7; 2 Jacco Stigter AV'56 2.05.4; 3 Ab Overbeeke SSp 2.05.9. 800 m meisjes A: 1 Jolanda de Nijs RKHAV 2.17.1; 2 Kristel Logghe Mar 2.18.5; 3 Petra Provoost Wiel 2.31.6. 1500 m steeple jon gens C le serie: 1 Walter Houtzager Mar 4.52.1; 2 Bas Schietterer Dyn 4.53.0; 3 Arjen de Boer AV'56 5.00.4. 2e serie: 1 Serge Lievens THOR 4.42.3; 2 Miquel v. Tongeren Dyn 4.47.9; 3 Eddy Schwegler RKHAV 4.50.7. 800 m Jongens A: 1 André Verwei AV'56 1.59.1; 2 Peter v. d. Broek Mar 1.59.4; 3 Koen Logghe Mar 1.59.8. 800 m meisjes B: 1 Karen Glerum Mar 2.24.9; 2 Caroline Daane Mar 2.27.3; 3 Chirstel v. Waes RKHAV 2.29.2. 800 km heren le serie: 1 Rien de Wilde, AV'56 2.00.1; 2 Simon de Voogd Dyn 2.02.1; 3 Mare Longueville A.Meet 2.03.1. 2e serie: 1 Gert v. d. Weele AV'56 1.56.0; 2 Eric Stigter AV'56 1.56.9; 3 harmen v. d. Weele Dyn 1.56.9. Speerwer pen jongens B: 1 Ivan Beck RKHAV 51.62; 2 Marc v. d. Riet D.Sp. 47.00; 3 Marco Boekema Dyn 42.86. Kogelst. MB: 1 Bianca Cornelisse Mar 11.00 m; 2 Astrid Kiewit Mar 9.57 m; 3 Christel v. Waes RKHAV 9.37 m. 800 m dames: 1 Jopie Daane Mar 2.18.5; 2 Caroline Houtepen Dyn 2.27.1; 3 Monique Decorte AV'56 2.29.9. Speerw. heren 17A: 1 Peter Catsman AV 66.94 m; 2 Bert de Jonge AV 56.28 m; 3 Gert Zweedijk AV 50.62 m. Kogel JB: 1 Ivan Bech RKHAV 16.13; 2 Steven Schilders Wiel 10.43; 3 Geert Boeke ma Dyn 10.32. que de Bruijn uit Temeuzen, zich niet zo lang vrij kon maken;,, Een prima zeilster" stelt hij ietwat teleurgesteld over haar afwezigheid. De proeftijd ligt inmiddels achter de rug en is meer dan uitstekend verlo pen. De Horizon (waarvan de naviga- tie-apparatuur beschikbaar is gesteld door Philips) heeft zich daarin van haar beste kant laten zien en het vijftal gaat het avontuur dan ook met vertrouwen tegemoet. Als het woord sponsoring valt, komt Dees bijna au- VLISSINGEN Voor de afdelings wedstrijd in Vlissingen voor de lan delijke rijverenigingen en ponyclubs gold gisteren duidelijk een tweeledig karakter. Het instructieve gedeelte bleek uit het uitgebreide commen taar dat de juryleden na afloop van iedere proef aan de ruiters en het publiek gaven. Het tweede karakter was die van een voor Zeeland unieke wedstrijd, omdat alleen de ruiters met achttallen in de ring kwamen. Voor dit wedstrijdgebeuren zagen de juryleden slechts één mogelijkheid om tot een winstpunt te komen. Deze ging naar het ponyachttal van de Zwinruiters uit Nieuwvliet, met een resultaat van 121 punten in een vlot gereden proef. Zij waren daarmee de achtallen van Oranjezon en de Schouwse Ruiters de baas. Deze twee zaten elkaar zeer dicht op de hielen. Met slechts één punt voorsprong wist Oranjezon toch het zilver te behalen. Bij de paarden bleek opnieuw het achttal van de Zwinruiters het sterk ste te zijn. De afstand met de concur rentie was duidelijk groter dan bij de pony's. De uitslagen Ponyachttallen: 1 P C. de Zwinruiters. Nieuwvliet 121 p, 2 P C. Oran jezon, Vrouwenpolder 116 p, 3. de Schouwse ruiters Dreischor 115 p. Paardenachttallen: 1. de Zwinruiters, Nieuwvliet 118 p., 2. Oranjezon, Vrouwen polder 106 p.. 3. Gouwe Reijers Serooskerke 105 p., 4 Luctor et Emergo Zaamslag 102 p. tomatisch op het financiële aspect van een dergelijke deelname. Nog niet zo lang geleden was in de wedstrijd sport een dikke beurs vaak van door slaggevende betekenis en de sportie ve gesteldheid van de zeilers vaak van ondergeschikt belang. De tijden ver anderen echter, ook in de zeilsport. Hoewel er nog altijd een wat elitair karakter aan wordt gekoppeld, is een groot aantal zeilers zeker geen kapita list. Al wil André Dees best toegeven dat de spbrt - nog niet - voor iedereen is weggelegd, en een (wedstrijd)zeiler voor nog altijd een behoorlijk bedrag 'de boot in' gaat. „Maar evenals dat bij een auto het geval is, heb je ook hier goeie boten van een paar jaar oud. Voor een demonstratieschip of een overjarig showmodel betaal je natuurlijk al André Dees. een andere prijs dan voor een 'schip op maat' weet André Dees. In de wedstrijdzeilsport komen een aantal andere factoren steeds meer op de voorgrond: kennis van weer, wind en water (in deze Azoren-race zeker van de wind nu men in die buurt terecht komt in een gebied met grote wind stiltes). Technisch inzicht in het ma teriaal. Navigatietactiek en mentali teit. Kracht en conditie. André Dees somt ze moeiteloos op. Hij vervolgt: „Zeilen is niet alleen fysiek, maar ook psychisch een zware sport". Het vertrouwen dat hij en de, rest van de bemanning in het avon tuur hebben, baseert men vooral op de voorbereiding waarin dus veel aan dacht is besteed aan de afstelling van de boot, waardoor die op topsnelheid is gekomen. „Een paar millimeter mastkromming en vooral iets meer of minder bolling in de zeilen kan beslis sen over winst of verlies" realiseert men zich. Reden waarom er tot in den treure geoefend is. „En als je er dan alles aan hebt gedaan om je schip op 'topspeed' te krijgen, is het vaak ook een kwestie van feeling", aldus Dees. Het staat wel vast dat de bemanning, op weg naar hun belangrijkste wed strijd tot nu toe, er alles aan heeft gedaan om optimaal van start te kunnen gaan. En eenmaal op weg wordt het hard werken, attent blij ven, niet roken en geen sterke drank gebruiken", aldus schipper André Dees sr. Over eventuele winstkansen laat hij zich liever niet uit: „Het is een avontuur, een uitdaging. Als we er redelijk doorheen komen zijn we alle maal gelukkig", stelt hij tot besluit. Zaterdag wuiven een aantal familiele den van de bemanning de Horizon voor de kust van Hoek van Holland uit voor de eerste etappe naar Ponta Delgada: 3184 kilometer ver weg. De start van de tweede etappe Horta (op het eiland Faial I-Rotterdam vindt plaats op 27 juli. DRESDEN (SID/Rtr) - De Oostduitse atlete Heike Drechsler heeft haar eigen wereldrecord verspringen geë venaard. Bij de 'Olympische Dag' in Dresden, deel uitmakend van het Grand-Prixcircuit, sprong zij in haar zesde poging 7.45 meter. Bij het kogelslingeren zorgde Sergei Litvinov uit de Sovjetunie met zijn worp van 86.04 voor de derde beste prestatie uit de geschiedenis op dit onderdeel. Het jonge paar voor de ambtenaar van de burgerlijke stand. SAS VAN GENT Voor de ambtenaar van de burgerlijke stand in Sas van Gent stond gisteren een grootheid uit de schaakwereld. In de burgerzaal van het stadhuis werd het huwelijk voltrokken tussen nationaal schaakkampioen John van der Wiel (26) uit Leiden en de volleybalster Maud Verhelst (23) uit Sas van Gent. John van der Wiel en Maud Verhelst leerden elkaar kennen tijdens het ECI-schaaktoernooi in 1974. De jeugdige schaker (toen nog vijftien jaar jong) deed mee aan het evenement dat om beurten door de schaak clubs uit Sas van Gent en Eeklo wordt georganiseerd. Een groot aantal prominenten uit de schaakwereld waren gisteren op de receptie. Zo kwamen onder anderen Ger Ligterink, Hans Ree en Peter Gelpke het jonge paar gelukwensen. Voor Maud Verhelst kwam de belangstelling vooral uit de volleybalwereld. John van der Wiel en Maud Verhelst gaan binnenkort in Leiden wonen. VLISSINGEN - Gerard Verhulst kan er met zijn verstand maar niet bij. Het dreigt een slechte gewoonte te worden dat er tijdens een triathlon hard wordt samengewerkt om een betere klassering te halen. Hij geeft graag toe dat tal van organisaties best de hand in eigen boezem mogen steken, omdat ze onvoldoende op de naleving van de reglementen toezien. Maar volgens de all-round sportman uit Vlissingen deugt de mentaliteit "■van een aantal deelnemers evenmin. Hij kan zich nog goed herinneren hoe de triathlon van Breskens vorig jaar voor velen een vervelend slot had. „Er ZIERIKZEE - De Deltaweek wordt dit jaar achterstevoren gezeild. Het was tot vorig jaar traditie af te sluiten met de lange zeeraces, dit jaar worden de Veronicarace en de Zeelandbrugrace weer aan het be gin van de tiendaagse wedstrijden serie rond de Oosterschelde gehou den. Dat houdt tevens in dat Co- lijnsplaat en Zierikzee stuivertje wisselen in de Noordbevelandse ha ven wordt nu vrijdag, vanavond, de Deltaweek door de Goese burge meester Blanken geopend, terwijl Schouwen ditmaal de sluitingscere monie op zondagavond 13 juli voor zijn rekening neemt. Verder verloopt de Deltaweek vol gens het aloude patroon; zelfs het aantal deelnemers wijkt niet noe menswaard af van voorgaande ja ren. Volgens Marijke Boeschoten van het organisatiecomité valt het aantal van rond 200 jachten erg mee. Gezien het afgenomen startveld van de Haaks Wadden week in Den Hel der had men niet zoveel schepen verwacht. Mogelijk dat het omgooi en van de volgorde in de serie daar van mede oorzaak is: een van de redenen was een beter tijdstip ten opzichte van de vakantieperiode. Andere oorzaken voor de verschui vingen waren de drukte in de Zierik- zeese haven in het eerste weekeinde en het tijverloop, dat van groot belang is voor de startende jachten. De 200 inschrijvers zijn verdeeld over drie categorieën: ronde en plat bodems (een veld van enkele tiental len traditionele jachten), NKK en IOR (de moderne 'scherpe' jachten). Er is derhalve voor elk wat wils; van glimmend bekoperde tot de flitsend gelijnde racer Philips Innovator, die aanstaande zaterdag start in de 150 mijl lange Veronicarace. Onder de deelnemers zijn verder bekende na men als Soeticheyt, Anne Mazurka en Panta Rhei. De deelnemers aan de lange race blijven onder zeil tot uiterlijk maan dag 13.00 uur; 48 uur na de start op zaterdagmiddag twee uur, voor de Roompotsluizen in de Oosterschel- dedam. Rond die tijd starten ook de kleine IOR-klassen en de grote NKK-ers voor hun buitendijkse Zee- landbrugraces. Binnen worden bij Colijnsplaat 's morgens rond tien uur de startschoten gelost voor de andere categorieën die een 'binnen- race' varen. Dan zitten trouwens de eerste Deltaweekmijlen er al op: vrijdag worden aanbrengraces ge zeild vanuit Breskens en Dintelsas naar de Oosterschelde. Terwijl de snelle jongens nog buiten bezig zijn met de Veronicarace en eventueel de Zeelandbrugrace, worden zondag weer voor Colijnsplaat om tien uur de andere groepen opnieuw 'wegge schoten' voor een binnenwedstrijd. Maandag herhaalt zich dat met de wedstrijd naar Zierikzee voor de kleine IOR, NKK en ronde en plat bodems. Dinsdag komt het derde wedstrijd water aan de beurt. Na buitendijks Een beeld tijdens een van de wedstrijden in de Deltaweek van vorig jaar. en binnendijks wordt er dan 'achter- brugs' gezeild. Om negen uur valt het eerste schot achter de Zeeland- brug bij de haven De Val voor de wedstrijd Zierikzee-Yerseke. Na de verenigingen Noord-Beveland, Wol- phaartsdijk en Zierikzee (verant woordelijk voor de weekend- en maandagrace) en Breskens, Willem stad en Alblasserdam (de aanbren graces) is dan de WV Yerseke aan de beurt om de organisatie over te nemen. Dat is maar voor één dag, want 9 juli vaart het door de weekse veld onder de vlag van Wolphaarts- dijk naar de thuishaven van deze vereniging (start rond half elf). De derde etappe van de vierdaagse over de Oosterschelde voert van Wolphaartsdijk naar St.-Annaland, waarvoor de club uit de fïnishplaats het kanon hanteert dat om kwart voor elf voor het eerst afgaat. Het retourtje, St.-Annaland-Zierikzee, start vervolgens vrijdagmorgen van af tien uur, waarna de schepen zich in de fïnishplaats opmaken voor de slotwedstrijden van De Maas. Zater dag kunnen de scherpe jachten kie zen tussen een buitenbaan en een binnenbaan. De ronde en platbodems starten in ieder geval binnen, evenals de tra ditioneel bij de Maas-wedstrijden zeilende Multihulls. 'Binnen' bij Zierikzee start men vanaf acht uur, 'buiten' bij de Sluis is dat om elf uur. Zondag tenslotte wordt nog een binnenrace gevaren, waarvoor het eerste schot valt om negen uur. 's Avonds is dan in 'De Graanbeurs' de uitreiking van de vele bekers en trofeeën die gedurende de week in het totaal klassement zijn bijeen gezeild, waarna de zeilweek offi cieel wordt gesloten. is toen door heel wat deelnemers geknoeid met het fietsen", verzekert hij. „Ik was als één van de laatsten uit het water en ik ben er veel voorbij ge reden. Maar met het lopen passeerde ik die gasten wéér. Dat is net als met het stayeren, het zijn altijd dezelfden. Een triathlon moet je niet in het wiel van een ander afleggen, je moet het alleen doen. De organisatoren moeten strenger optreden, ze moeten durven diskwalificeren. Maar de deelnemers zouden eigenlijk zelf zo sportief moe ten zijn dat ze niet samenwerken". Gerard Verhulst (37) heeft al een opmerkelijke sportcarrière achter de rug. Als atleet behoorde hij tot de besten van Zeeland en nog altijd is hij Zeeuws recordhouder op de 400 me ter. Zijn tijd (48.97 sec.) dateert alweer uit 1976, toen hij tijdens het Neder lands kampioenschap een derde plaats behaalde. Maar ook na zijn actieve loopbaan als atleet hield hij de conditie op peil. Als sportinstruc- teur bij de rijkspolitie is zijn dagtaak goed gevuld. „Ik sport zowat elke les mee", zegt hij. „Dan heb je een goede conditie, maar niet echt een topcondi tie. In mijn vrije tijd beoefen ik veel sporten. Ik fiets, loop, surf, doe aan karate, train een volleybalclub, tennis en als het 's winters kan, dan schaats ik. Ik heb zelfs een paar weken gele den skeelers aangeschaft. Dat gaat ook mooi hoor, schitterend zeg". In de eerste triathlons van dit seizoen stond Gerard Verhulst vrijwel steeds aan het vertrek. Met de 'kwart' triathlon van Breskens (morgen, za terdag) heeft de Vlissinger er nog drie in de streek op zijn programma staan. „Ik begin zeker niet aan een 'halve' triathlon", zegt hij met klem. „Ik ken mijn grenzen en het moet leuk blijven. Een 'kwart' is overzich telijk, je weet wat je kunt, waar het eind is en dan mankeer ik niks. Da vind ik nou echt sporten; zonder je op je tandvlees zit". „Het meest zie ik altijd tegen he zwemmen op, dat is zeker niet mij: hobby. Ik verlies er ook de meesti triathlons op. Het fietsen zou van mi best wat langer mogen en lopen doei ook graag. Elke zaterdag- en zondag morgen ga ik met Sjaak Sinke trai nen. Dan is het om zeven uur aantre den voor een kilometer of zestig op d; fiets. Daarnaast loop ik wel, maar werk echt niet volgens een schemi| Het hangt ook een beetje van het w af. Alleen donderdags train ik meest wel hard, op Oranjezon met jongen van de politie in de duinen. Dat er nogal fanatiek aan toe". Op grond van zijn fiets- en loopkwali| teiten mag Verhulst zich echter tot dï betere triathlon-atleten van Zeelam rekenen. Maar uitgerekend het eerst onderdeel (zwemmen) van de tria Ion in Breskens ziet de Vlissing! veteraan met enige zorg tegemoe; „Er waren van de week verschrikki lijk veel kwallen aan het strand, hoop niet dat die de haven binnendri; ven", verklaart hij zijn angst, neem in elk geval mijn surfpak mee weet nooit waar dat goed voor is VLISSINGEN - In het verslag van he Zeeuws kampioenschap atletiek voo jongens C is een fout geslopen. Migue van Tongeren (Dynamo'70) haalde dl titel op de 1500 meter steeple) tijden de wedstrijden in Vlissingen. Hij wa de snelste Zeeuw in de tweede serie Walter Houtzager won de eerste serie maar zijn tijd was slechter. ZIERIKZEE - Zondag aanstaande worden in verschillende plaatsen de nationale kampioenschappen hand- boogschieten gehouden. Na de uit slag van de regionale kampioen schappen, onder meer in Brouwers haven, is er een selectie gemaakt per klasse. Enkele Zeeuwse schutters zijn ook geselecteerd. Kanshebbers zijn: J. B. Eggink, M. van der Straten, S. Bergsma, F. Klaa- sen, R. Hart, J. Kooiman en R. Krie- kaard. De selectie is verdeeld over vier klassen. De Zeeuwse schutters zijn, eerste klasse te Overloon: heren J. B. Eggink (Sint Jan Zierikzee), dames F. Klaasen (Sint Sebastiasf Yerseke) en M. van der Straten (T0l Zierikzee). Tweede klasse te Vugbi heren S. Bergsma (Sint Jan Zierikzefl L. Veerhoek (De Eendracht Vlissirl gen), A. Verhage (De Eendracht Vlifl singen) (reserve); dames R. Har (TOG Zierikzee), W. Zwart (Arten; Zierikzee). Senioren A. JongmansiZi diac Brouwershaven), J. Hoos (Sill Jan Zierikzee) (reserve). Derde klassf te Eijsden, heren J. Kooiman (Arten Zierikzee), vierde klas te Schijndel heren R. Kriekaard (Sint Sebastiaaf Yerseke), W. Provoost (Artenis Zieri zee), dames J. de Graag (TOG Zieri zee). AUTOSPORT puzzelrit op woensdagavond aanstaande. Deze rit wordt verreden in de gemeente Kortgene. Het puzzelreglement Midden-Zeeland is van toepassing. Deelname is mogelijk voor leden en niet-leden in de A- of B-klasse. De rit is uitgezet door de heer E. Metering te Goes. Vanaf 18.30 uur kan worden ingeschreven in café Juliana aan de Voorstraat Colijnsplaat. De start op het Haventerrein, de eerste deelnemer start om 19.01 uur. FIETSCROSS De Goese atletiekvereniging AV '56 houdt morgen (zaterdag) de open Zeeuwse kampioenschappen voor senioren en A-B junioren op de kunststofbaan in Vlissingen. Het programma begint om 12.00 uur met de 400 meter-series. Verder is het programma als volgt: 13.00 uur: series 100 meter (finale 14.45 uur); 15.15 uur: finale 1500 meter; 16.15 uur: 5 kilometer (2 series); er zijn in totaal 220 atleten ingeschreven. Morgen (zaterdag) worden in Hulst wedstrijden gehouden voor de C-D-jeugdcompetitie atletiek van het district West 2. De wedstrijden beginnen om 12.00 uur op het sportpark van RKHAV. HONKBAL Het honkbalprogramma voor dit weekeinde ziet er als volgt uit: eerste klas Neerlands Hoop-Green Sox (zondag); vierde klas Mets-Red Geese (zat.). Junioren Green Sox-Blue Stars (vrij dag) 19.30. Adspiranten Green Sox-Rowdies (zat.) aanv. 11.00. Het softbalprogramma: Red Geese-Nado (vrijdag 19.30). Play-off Unitas-Green Sox (woensdag). MOTORCROSS De Motor- en Autoclub 'De Bevelanden' uit Goes houdt samen met de Evenementencommissie in Colijnsplaat een Op het motorcrossterrein aan de Engelandweg in Vlissingen- Oost houdt de Vlissingse motorsportvereniging MSV de Uitlaat morgen, zaterdag, motorcrosswedstrijden meetellend voor het algemeen klassement van de vereniging. Aan de start komen de klassen 50 cc, 80 cc, 125 cc en de superklasse (250/500 cc). De trainingen beginnen om halfelf de wedstrijden om halfeen. Op het RES-circuit in Axel rijden woensdagavond de ama teur motorcrossers een wedstrijd meetellend voor het klasse ment om de RES-trofee. Aan de start komen de klassen 80 cc, 125 cc en de 250/500 cc. De wedstrijden beginnen om 18.15 uur. TRIATHLON Morgen (zaterdag) vindt er in het recreatiegebied de Holland- sche Hoeve in Goes een promotie-wedstrijd fietscross plaats. Als speciale gast is uitgenodigd de Zeeuwse Ajacied Danny Blind Deze wedstrijd is bedoeld als kennismaking voor meisjes en jongens vanaf 5 jaar. Aanvang wedstrijd: 12 00 uur. TURNEN de pauze komen turners en turnsters van VTV in actie en is er een demonstratie jazzgymnastiek. Na de pauze voeren de Denen hun programma uit. Dit turngala begint om 19.30 uur. WIELRENNEN Het comité 'Triathlon Breskens' houdt morgen (zaterdag) in samenwerking met de atletiekvereniging De Wielingen een triathlon, waarvoor zich bij de voorinschrijving een kleine honderd deelnemers hebben aangemeld. De triathlon begint om 13.00 uur bij de handelshaven met het zwemmen over één kilometer. Daarna moet er 43 kilometer gefietst worden op een parkoers langs de Westerschelde, richting het recreatie centrum De Braakman. Tenslotte moet er tien kilometer gelopen worden. Er wordt in drie categorieën een klassement opgemaakt; 'heren tot en met 34 jaar', 'heren veteranen' en 'dames'. De prijsuitreiking is om 17.00 uur. De Vlissingse turnvereniging VTV houdt vanaf morgen (zaterdag) een uitwisseling met een selectiegroep van de Deense turnbond. Sportlieden van deze groep komen van daag (vrijdag) aan en vertrekken volgende week woensdag. Gedurende die periode worden diverse activiteiten gehouden. Hoogtepunt is een turn- en dansgala dat morgen (zaterdag) wordt gehouden in sporthal Baskensburg in Vlissingen. Voor Vandaag, vrijdag, wordt in Breskens voor de twaalfde maal een avondcriterium voor amateurs verreden. In totaal komen er zo'n 60 renners aan het vertrek voor een race over 80 kilometer. Het startschot voor deze wedstrijd wordt om 18.30 uur gegeven. Morgen, zaterdag, is er een wielerdag in Wemeldinge. Aan het vertrek komen drie categorieën. Het programma in het Bevelandse dorp wordt om 14.30 uur geopend met een wedstrijd voor liefhebbers, die 50 kilometer voor de wielen hebben. Daarna is het de beurt aan de junioren; deze categorie gaat om 16.00 uur van start. Voor hen liggen er 60 kilometer te wachten. Tenslotte verschijnen de amateurs op het parkoers. Deze categorie begint om 17.45 uur aan een karwei over 100 kilometer. MIDDELBURG/'s-HEERENHOEK - De toerafdeling van Theo Middelkamp houdt zondag de jaarlijkse Cera-toertoch- ten met start en finish bij café 'De Kroon' in 's-Heerenhoek. Het zijn zogenaamde 'vrije' toertochten waarbij iedere deelne mer zijn eigen tempo kan bepalen. De lengte van de tochten is naar keuze: 30, 70 of 120 kilometer. De kortste route voert de deelnemers langs de mooiste plekjes op Zuid-Beveland, terwijl de grotere afstanden ook Walcheren en Noord-Beve land aandoen. De start van de Cera-toertochten is tussen negen en elf uur 's morgens. De tochten kunnen ook als sterrit worden gereden; hiervoor moet tussen negen en één uur in café 'De Kroon' worden afgemeld. ZEILEN Vandaag (vrijdag) gaat in Colijnsplaat te Deltaweek van sta Voor deze zeilrace hebben zich 200 zeiljachten ingeschreve Ze zijn verdeeld over drie categoriën: ronde- en platbodem NKK en IOR jachten. Zaterdagmiddag om 14.00 uur is start van de Veronicarace. ZWEMMEN In Sluis wordt morgen (zaterdag) het langebaanzwemseizoc voor Zeeland geopend. De wedstrijd in Sluis valt samen ui de nationale zwemkampioenschappen, waardoor een aanif prominente zwemmers niet in Sluis aan de start kunnfj komen. Voor de Zeeuwen is het van belang om er in def eerste wedstrijd bij te zijn voor het klassement van 1 Zeelandbeker. Voor het eerst wordt er in Sluis ook eenff meter en 800 meter gezwommen, voornamelijk voor f ieugdzwemmers onder de 10 en onder de 12 jaar. Het programma in Sluis ziet er als volgt uit: 11.30 uur: 30/ meter schoolslag heren, 3000 meter schoolslag dames: 12-1 uur: 400 m vrije slag voor jongens en meisjes -10 jaar: 14.] uur: 800 m vrije slag voor jongens en meisjes -12 jaar; 131 uur: 3000 m vrije slag heren, 3000 m vrije slag dames; 15] uur: 1000 m prestatietocht. Zondag om 10.30 uur starten J deelnemers aan de Vlaanderen-Marathon op het onderes) schoolslag, gevolgd om 11.30 uur door de vrije-slag-zvcl mers. De aankomst van deze 16 kilometer lange wedstnl wordt verwacht tussen 15.00 en 16.30 uur. Voor het eerst isf ook een prestatietocht over 8 en 16 km. De start is om li] uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 22