MTS Holland Festival succes PUBLIEK BLIJFT WEG ONDANKS KWALITEIT Spel- en regiecursus met eenakters in Vlissingen afgesloten 39r- 49r- LACOSTE ofd^Louleurrd |f?R0KEN DREAMS 'Old England' sU,*U«» 'Avital' uit Middelburg wint laatste voorronde Rhythm 'n Booze PZC/k unst/cultuur M. A. P. VERHOEVEN Praktijk voor Fysiotherapie en Manuele therapie Humor Tropisch MAANDAG 30 JUNI 1986 vlissingen De Bestuurscommissie van de Gemeentelijke M.T.S.-Vlissingen nodigt u uit voor de receptie ter gelegenheid van het afscheid van de heer De heer Verhoeven is vanaf 1976 directeur van de Gemeentelijke M.T.S. geweest. Met ingang van schooljaar 1986-1987 heeft hij een functie als directeur van de 'Leonardo da Vinei' M.T.S. te Eindhoven aanvaard. De receptie vindt op vrijdag 4 juli 1986 van 17.00 uur tot 18.30 uur plaats in de aula van de school, Marconiweg 1 te Vlissingen. Namens het bestuur, C. de Keijzer, voorzitter T. v. d. Poel, secretaris. Met ingang van 1 juli 1986'is ons praktijkadres gewijzigd: Oostkerkstraat 2a, 4486 BM Colijnsplaat Tel. 01199-917 L. J. M. Deusing J. M. Deusing-Eckhardt Lange Delft 38 Middelburg mi cn chocolaterie a.j.burger Korte Delft 5-7, Middelburg VLISSINGEN - De heavy metal rock groep Avital uit Middelburg heeft zaterdagavond de laatste voorronde van het rythm-and-booze festival ge wonnen. In totaal zijn vijf voorron des gehouden onder het motto hit 'm or lose. Steeds kwam een andere popstijl aan bod. Zaterdagavond was het de beurt aan de roek-groepen. In totaal vijf bands dongen mee naar een plaatsje op het festival dat 31 juli wordt gehouden. Dat waren Phantom uit Hulst, the Noise uit Zierikzee, Avital uit Middel burg, la Villa Strangiato en the Flu uit noord-Zeeland. Vooral in het begin van de avond liet de publieke belangstelling nogal te wensen over. Dat was volgens de organisatie te wijten aan het warme weer. Op het laatst van de avond werd het met ongeveer 160 bezoekers wat drukker. De warmte was er waar schijnlijk de oorzaak van dat de optre dens een wat matte vertoning ople verden, ook al ging het om muziek waar wel eens verbaal en muzikaal geweld bij te pas komt. De vijf bands die een voorronde ge wonnen hebben en op het festival meedingen naar de hoogste eer zijn: Ex Q's (new wave) uit Vlissingen, Draften Blues Band (rhythm-and- blues) uit Zeeuwsch-Vlaanderen, Drainpipes (rock-and-roll) uit Vlissin gen, Carbazol (reggae en funk) uit Goes en Avital (rock) uit Middelburg. AMSTERDAM (ANP) - Het Hol land Festival dat de hele maand juni geduurd heeft, is een succes geworden. Geschat wordt dat ruim 56.000 mensen de 150 voor stellingen van ruim vijftig ver schillende produkties uit bin nen- en buitenland bezocht heb ben. Hoe groot het bezoekers aantal en de opbrengst van het Holland Festival precies zijn, is nog niet precies bekend, aldus Holland Festival-directeur Ad 's Gravesande zondag op een afsluitende persconferentie. Het Holland Festival is een cul tureel festival dat sinds 1948 vooral in Amsterdam jaarlijks gehouden wordt. Ook elders in het land echter worden voorstel lingen gegeven. Het Holland Festival heeft een omzet van vijf miljoen gulden. Dit jaar werd het Holland Festival naast de subsi dies van het ministerie van WVC en de gemeente Amsterdam voor het eerst gesponsord door het bedrijfsleven. Dit bracht ruim 800.000 gulden bij elkaar voor het evenement. Uitschieters tijdens het Holland Festival waren volgens 's Grave sande de Westduitse dansgroep Pina Bausch en de opera van Frankfurt met „Die Entführung aus dem Serail" van Mozart. Ook de zeven uur durende pro- duktie van „l'histoire terrible mais inacheveé de norodome Si hanouk" van het Franse Theatre du Soleil was een klapper. De kindervoorstellingen die dit jaar voor het eerst gegeven werden waren een groot succes, evenals de produkties van Italiaanse componisten, aldus de Holland Festival-organisatie. Over het publiek dat zich steeds meer verbreedt, toonde de organisatie zich ook uitermate tevreden. De straatartiest Ray Graham heeft voor zijn acts veelal de medewerking van het publiek nodig. VLISSINGEN - Het is duide lijk dat de Boulevard of Bro ken Dreams in Vlissingen op moet boksen tegen zaken die nagenoeg onaanvechtbaar zijn. Het middagprogramma heeft, gelet op de publieke belangstelling, duidelijk te kampen met het zeer fraaie weer. En zondagavond speel de de finale van het wereld kampioenschap voetbal de organisatie van het cultuur circus duidelijk parten. Wat het aantal bezoekers betreft is tot nu toe zateradag duidelijk een uit- schietertje geweest. Niet dat het bij alle activiteiten storm liep, maar ze ker wat later op de avond was er sprake van een gezellige drukte. Die ontbrak zondagavond. Overigens kan een bezoekersaantal van 100 voor een weliswaar kort, maar zeer aardig op treden van Freek de Jonge zaterdag middag ook niet overweldigend ge noemd worden. Slechts de activiteiten die gratis te bezichtigen waren konden zich in een redelijke belangstelling verheugen maar daar waar betaald moest wor den was het enthousiasme duidelijk minder. Dat is ook wel enigszins be grijpelijk want een entreeprijs van 12,50 en een groot aantal activitei ten op het programma doen nogal een aanslag op de portemonnee. Toch zijn verschillende van die activi teiten zeker de moeite waard. Zo was er veel waardering voor het optreden van Bram Vermeulen en Joka Beretti f en ook de bezoekers van de avond voor alleenstaanden bleken zich pri ma te vermaken. Dat alleenstaand kan trouwens met een korreltje zout genomen worden, omdat ook verschil lende paartjes zich één voor één in het danspaleis wisten te smokkelen. Een paleis dat zijn naam alle eer aandoet. Een van de hoogtepunten van de Boulevard of Broken Dreams tot nu toe waren zeker ook de (gratis) optre dens van Ray Graham. Een straat kunstenaar die met wat goochel trucs, assistentie van het publiek en zeer veel humor in een mum van tijd een erg groot aantal mensen weet te boeien. Zaterdagavond was er een eenmalig optreden van het project Light and Air dat nog in een experimenteel stadium verkeert. Op een zijmuur van het Arsenaal werden meer dan levens grote dia's vertoond, aangevuld met fraaie beelden van een reflecterende slurf en een draaiende bol met kleuri ge projecties. Het programma voor vandaag (maan dag) ziet er als volgt uit: Grote Tent: 21.00 uur Orkater met de Kleine Zeemeermin naar het gelijkna mige sprookje van H. C. Andersen een hopeloze liefde voorzien van spel, mu ziek en technische effecten zoals ach tergrondfilms; Paradetheater 21.15 uur Maeno Hiroshi en Miyamot Keiko met 'A princess with a wooden bowl' een oude japanse vertelling over moe derliefde en een houten nap. Dit ver haal wordt met de wereldbekende poppen van Hiroshi en Keiko tot leven gebracht; de Operatent 19.30 uur de Vlissingse brassband Cecilia en om 21.30 uur Jaap Blonk met zijn Ursonate; Danspaleis 19.00 uur tango- les en om 22.30 de band 'Hit the pearl'; Orangerie 22.30 uur Los Ensalados; in de Bogentent om 22.30 uur het barber- shopkoor Golden Waves. Buiten op de Boulevard geeft de Stijle, Want een doorlopende voorstelling en zal ook Ray Graham weer te zien zijn. MIDDELBURG - Petje af voor de Zeeuwse amateur-toneelspelers die zaterdagavond in het bloedhete Vestzaktheater in Vlissingen hun beste beentje voorzetten. Dat moest ook wel, want er hing veel van hun optreden af: het behalen van een diploma. Drie jaar lang volgden de vijf actrices, een acteur en de ene regisseur de spel- en regiecursus van het Zeeuws Centrum voor Amateurtoneel, die in Goes werd gegeven. Zaterdag moesten ze bewijzen dat ze na 475 lesuren het een en ander hadden opgestoken. Het theater was bezet tot en met de laatste stoel. Het publiek, onder wie veel familieleden en vrienden van de cursisten, zat te puffen, te blazen en probeerde zichzelf koelte toe te waaien met behulp van het programmaboekje. Het zal wel te wijten zijn geweest aan de tropi sche temperaturen dat met name de eenakter 'Er worden gordijnen bezorgd' zo vreselijk lang leek te duren. Het toeval wilde dat juist in dit stuk, gespeeld door Conny Lig- thart-Schenk en Marieke van Put ten, de warmte een belangrijke rol speelde. Marieke riep bij voortduring dat ze 'stikte van de hitte', wat ze aan het eind in het stuk ook letterlijk deed. Maar ze had dan ook tot bijna het laatste moment een dikke trui aan en dat onder al die toneellampe- n...Er werden overigens drie eenak ters opgevoerd: de eerste 'Vingers aan de macht' werd op de planken gebracht door Harry Heyblok, Jo- landa van de Linden, Ineke de Man, Marieke en Conny. De regie was in handen van cursist Leo Bayens. Het derde stuk was 'De sterkere' gespeeld door Christianne Altena en Ineke. In verband met de hitte werd er na ieder optreden een pauze ingelast, die de (bier)omzet van de bar in het theater goede diensten bewees. De tropische atmosfeer werd mede veroorzaakt doordat de deuren hermetisch gesloten moesten blij ven. Dit was nodig vanwege het festival of Broken Dreams dat zich onder meer voor het Vestzakthea ter op het Bellamypark afspeelde. Door de harde muziek zouden de afstuderende cursisten letterlijk van hun stuk gebracht zijn en dat kon natuurlijk niet. De driejarige cursus werd gegeven door de toneeladviseurs Ad van Noort en Willem Huijbreghs. Zij zochten ook de opgevoerde eenak ters uit. Zij werden bijgestaan door gastdocenten die gespecialiseerd waren in onder andere grimeren, kostumeren en belichting. Van Noort over het doel van de cursus: „Dat is het kweken van gekwalifi ceerde toneelspelers en regisseurs die vervolgens hun steentje kunnen bijdragen aan het amateurtoneel. Sommigen gaan ook verder met een beroepsopleiding. In het begin hadden we bijna het dubbele aan tal cursisten, maar in de loop van die drie jaar is een aantal van hen verhuisd en hebben anderen ge woon afgehaakt. Jammer, maar daar kunnen we weinig aan doen". Huijbreghs: „In de cursus leren ze het omgaan met de stem, het ge bruik van het lichaam, emotionele diepgang en de presentatie op het toneel. Verder is het erg belangrijk of het spel overeenkomt met de uitgesproken tekst". De beide to neeladviseurs hebben die stukken gekozen, waarin de spelers zoveel mogelijk de ruimte kregen om hun mogelijkheden ten tonele te voe ren. Voor de cursisten blijft het nog even spannend. Er waren zater dagavond vier juryleden in de zaal die hun spel bekeken. Dat waren Van Noort, Huijbreghs, Reina San- derse en Frans Doeleman. In de loop van deze week komt het vier tal bij elkaar om een definitieve beoordeling van het gebodene op papier te zetten en te beslissen wie er een diploma krijgt. „Maar", zo liet Huijbreghs zich ontvallen, „ik vind alle prestaties zeker voldoen de". Conny Ligthart-Schenk en Marieke van Putten zittend op een stoel) in de eenakter 'Er worden gordijnen bezorgd' dat zij ter afsluiting van de spel en regiecursus opvoerden. LANGE DELFT. MIDDELBURG LANGE KERKSTRAAT. GDI Pullover met rits. Acryl. In turquoise, qroen en rood. M-L. O O Normaal 79.95 NuV/l Gestreepte bermuda. 100% Katoen. In wit met turquoisegeel of zwart. 36 t/m 42. Normaal 59.95 Nu Geruit seersucker jack. Katoen/ polyester. In blauw/ groen. 36 t/m 42. Normaal 739— Nu w Broek in 'linnen-look'. In aqua en marine. 36 t/m 42. Normaal 89.95 Nu Jacquard glansblazer. 38 t/m 44. Normaal 149- Nu Uitgewerkte bloes. 36 t/m 42. Normaal 89.95 Nu Overslag plissé rok. 36 t/m 44. Normaal 119.- Nu Tricot jurkmet polokraag. Acryl. In wit met kobalt, geel of turquoise. 36 t/m 42. M Normaal 159- Nü M w

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 8