Mare Groosman wil van nature alles tegelijk A rbiter Bogaert lonkt naar betaald voetbal PZC/ sportkrant VRIJDAG 18 EN ZATERDAG 19 JULI Zeeuws- Vlaamse triathlon' atleet Philippine opnieuw kampioen Veteranen 1 Frans Toortelboom Groentje Avondvierdaagse ZAAMSLAG De landelijke rijvereniging en ponyclub Luctor et Emergo in Zaamslag houdt dit jaar voor de zesde keer een internationaal concours hippique. Op vrijdag 18 juli wordt gestart met de pony's en op zaterdag 19 juli wordt het tweedaagse evenement besloten met de wedstrijden voor de paarden. Het fraaie parcours aan de Kamperseweg in Zaamslag leent zich uitstekend voor paardensport van hoog niveau. Naar verwachting zullen met name de Belgische toppers en een groot aantal Nederlandse combinaties, waaronder veel Brabanders, een serieuze gooi willen doen naar de 'Vliegende Hollander trofee'. MAANDAG 30 JUNI 1986 Internationaal concours hippique in Zaamslag Mark Groosman: uit die tijd dateert een kleine erfenis. HOEK Als atleet en wielrenner heeft Mare Groosman bij de trimmers zijn sporen al verdiend. De inmiddels 35-jarige leraar uit Hoek legde zich ruim vijf jaar geleden toe op het lopen en pakte niet veel later weer naar de flets, nadat hij in het begin van de jaren zeventig een paar jaar achter elkaar in de wielrennerij actief was geweest. Uit die tijd dateert nog altijd een kleine erfenis: Groosman start niet eerder dan dat zijn materiaal piekfijn in orde is. Die instelling heeft hij niet lang geheim kunnen houden. Poetsend en sleutelend heeft hij in de trimwe- reld in een steeds groter wordende kring een zekere naam opgebouwd. „Mare is zo'n beetje onze mecani cien hè", heeft Karei Meertens zich bijvoorbeeld al eens laten ontvalle- n.„Als je iets aan de hand hebt, ga je naar hem toe". Meertens profiteer de vorig jaar van de ervaring van zijn plaatsgenoot, toen hij in de voorbereiding op de triathlon van Kamperland van een vervelend mankement aan zijn fiets werd ver holpen. „Karei had zelf zijn fiets gemaakt", weet Mare Groosman nog. „Maar volgens mij was er nog wel een beetje aan te verbeteren. Die fiets zat helemaal onder de troep, zo'n beetje a la Karei, het stof zat overal. Er zat een tandradje als het ware los. Als dat er tussenuit is, kan dat gevaarlijk zijn". Met de opkomst van de triathlon gaf de tengere atleet aan enkele sporters advies over het onderhoud van hun rijwiel. „Die jongens had den wel eens iets aan hun fiets", zegt hij. „In het begin gingen ze daarvoor naar de fietsenmaker. Adri de Regt had drie keer een spaak laten steken, dat kostte hem elke keer zeven gulden vijftig. Ze waren helemaal verkeerd gespaakt, waardoor er steeds andere spaken kapot gingen. Maar de fietsenmaker zei dat eigenlijk het hele wiel ge spaakt moest worden. Zo zit ik daar een beetje mee te rommelen. Eigen lijk stelt het niet eens veel voor", merkt hij bescheiden op. „Maar het is wel hartstikke leuk". Mare Groosman had van nature al interesse voor het repareren en on derhouden van zijn fiets. Het was bovendien een aardige kostenbe sparing, waardoor het fietsen goed te doen was. „Je hebt er een gewel dig financieel voordeel bij, je be taaltje blauw als je zelf niets kunt", weet hij uit ervaring. „In vergelij king met veel andere sporten is wielrennen een dure sport. Je moet nieuwe tubes hebben, je moet zor gen dat je frame in orde is en dat kost allemaal handen vol geld. Een atleet schaft zich bijvoorbeeld nieu we schoenen en een nieuw shirtje aan en is dan klaar". „Ik kon zelf vroeger in feite ook niks. Op een gegeven moment ben ik met Johnny Verbeke naar Frans Toortelboom gegaan. Een ex-prof, die in het Belgische Middelburg woont en veel fietsen repareert. Daar reden we op ons fietsje naar toe. Het was altijd hartstikke ge zellig. Als we daar kwamen en hij zat te eten, dan kregen we ook een bak koffie. Mijn fiets heb ik nog door hem op maat laten maken. Van Frans heb ik veel geleerd. Ik zag hem sleutelen en probeerde daarna thuis ook wel eens iets uit. De ene keer lukte dat prachtig, maar de andere keer ging het fali- kant mis. Vorig jaar heb ik bij mezelf nog een nieuw balhoofd gezet, maar al snel bleek dat ik dat verkeerd had gemonteerd. Ik had een ringetje te weinig gebruikt. Zulke dingen moet je ondervinden, dan kom je er echt wel achter". Als wielrenner maakte Mare Groos man zijn beste uitslagen bij de nieuwelingen. In 1972 reed hij in die categorie, waarna hij overstapte naar de amateurs. Groosman nam het op tegen onder anderen Jan Raas, Wim de Waal, Kees Bal en Toine van de Bunder, maar startte slechts in vijftien wedstrijden. „Er wordt altijd gedacht dat ik heel lang gekoerst heb, maar dat is niet waar", ruimt hij een misverstand uit de weg. „Ik zat vlak voor mijn eindexamen en reed maar twee prijsjes. In Aardenburg was ik ein delijk eens goed mee en toen gaf Ko Tolhoek me een zwieper, waardoor ik in het prikkeldraad belandde". „In feite heb ik nooit kunnen of willen bewijzen dat ik echt mee kon bij de amateurs. Ik kreeg een baan op de Scheldeschool in Ter- neuzen en kwam daar helemaal als 'groentje'. De eerste twee jaar heb ik het echt heel moeilijk gehad. Toen is de riem er een paar jaar afgegaan. Een paar jaar later heb ik met Ab Claeijssen nog een paar trimkoersen gereden. Dat ging alle maal best lekker, maar Henk Pe ters was niet te kloppen". Vijf jaar geleden liep hij zijn eerste trimloop, toen in Hoek de Paradijs loop werd gehouden. „Ik zat in het bestuur van de Hoekse Rakkers, die de trimloop organiseerden. Ik had er echt naar toe gewerkt, maar na een tijdje kwam Koos Snoeck me voorbij als een dieseltje. Dat was prachtig: zo'n klein mannetje, maar hij was zo weg. Drie jaar geleden deed ik aan de eerste triathlon in Zeeuwsch-Vlaanderen mee. Het ging echt wel lekker, maar het werd - alles bij elkaar - op den duur te zot. Als je ziet wat ik allemaal scharrel Ik houd ook nog dieren, met de verzorging ben ik al met al ook wel een halve dag per week kwijt. Ten opzichte van je gezin is dat alles niet meer verantwoord. Dan moetje bij jezelf te rade gaan". Mare Groosman was dan ook van plan om zich alleen op het lopen te concentreren, totdat Karei Meer tens hem zgs weken voor de start van de Tour du Flic meldde dat hij een ploeg had. „Hij brengt natuur lijk wel eens klanten uit café Bee met een taxi weg en zodoende zijn de contacten met de sponsor ont staan. Qua organisatie was het bij onze ploeg prima geregeld. Toch heb ik ergens een wrange nasmaak aan de Tour du Flic overgehouden. De houding van de organisatie ten opzichte van de nieuwe ploegen is me tegengevallen. Er zitten toch klinkende namen in de organisatie mensen die er prat op gaan dat ze het allemaal kunnen. Maar op hele simpele vragen hadden ze geen ant woord. En iemand die met een microfoon voor zijn snufferd staat kan het publiek inderdaad ten kos te van renners laten lachen, maar dat slaat bij mij zeker niet aan". „Misschien ben ik daar ergens wel te eerzuchtig voor. Als ik eenmaal op de fiets zit, probeer ik er alles uit te halen wat erin zit. Maar ik heb ook een kronkel", geeft hij eerlijk toe. „Het rare bij mij is dat ik soms vanalles tegelijk wil. Als ik dan Peter Picavet bijvoorbeeld be kijk, die weet precies wat ie wil Daar ben ik misschien wel een beetje jaloers op". Peter Bogaert: „Ik heb weinig problemen" SAS VAN GENT De scheidsrech- tersloopbaan van Peter Bogaert loopt geheel volgens plan. De 36- jarige Sassenaar fluit al drie jaar in de hoogste categorie (groep 1) van het KNVB. amateurvoetbal. De honger is zeker niet gestild, want de sprong naar het betaald voetbal behoort volgens hem nog altijd tot de moge lijkheden. Zodoende is er wellicht een nieuwe Zeeuwse opvolger van Gerard de Schepper, die nog niet zolang geleden uit het betaald voet balwereldje verdween, in de maak. Bogaert stelt immers, dat hij tot nu toe het fluiten in de hoogste klassen van het zaterdag-amateurvoetbal vrij wel moeiteloos aankon. „Ik heb geen noemenswaardige problemen gekend, maar ik realiseer me dat de concur rentie ontzettend groot is om voor promotie naar het betaald voetbal in aanmerking te komen. Uit alle distric ten in Nederland kunnen de scheids rechters van groep 1 promoveren. Het blijft dus een lot uit de loterij. Het ligt er natuurlijk ook aan hoeveel scheids rechters uit het betaald voetbal de stap al of niet vrijwillig teri gdoen. De opengevallen plaatsen ku.'nen dan weer worden ingevuld. We z tten mo menteel met zes man in Zuid 1 - Jan van de Velde uit Vlissingen en plaats genoot William Roegiest maken hier ook deel van uit - en diegene met de laagste rapportcijfers degradeert elk jaar naar Groep 2". Peter Bogaert noemt zich een fluitist voor het 'plezier', maar aan de andere kant erkent hij rekening te houden met trainers, die voornamelijk bij zaterdag-eersteklassers in full-time dienst werken. Ook worden de voet ballers daar bij de meeste clubs be taald. Spelers die vaak bij een betaal de club terecht kunnen. Een goed voorbeeld is spitsspeler Dick Salm van Kozakken Boys, die al een hele tijd op de nominatie staat bij eredivi- sionist FC Den Bosch, maar bij zijn club blijft. „Je hebt hier als scheids rechter mee te maken. Zulke wed strijden eisen terdege een goede voorbereiding. Alles is veel geraffi neerder. Het is een compleet circus, waarbij voor het begin van de wed strijd meisjes een show opvoeren en bloemen in het publiek strooien". Reizen naar IJsselmeervogels, Kozak ken Boys en Noordwijk - zelfs tot Kampen toe - staan regelmatig op de agenda en het afgelopen seizoen moest Bogaert ook diverse wedstrij den in de betaalde jeugdcompetitie fluiten. „Bij IJsselmeervogels staan gemiddeld meer dan 2000 toeschou wers per wedstrijd langs de lijn en daar loopt een speler als Jaan de Graaf (ex-AZ en Go Ahead Eagles) die altijd probeert om een strafschop uit te lokken. Het publiek leeft gegaran deerd mee met zulke situaties en dat weet De Graaf als geen ander. Is de wedstrijd afgelopen dan is hij wel de eerste om mij een compliment te geven voor mijn optreden. Je bent er toch niet ingetrapt zegt hij dan. Ik denk ook wel, dat het voordeel is dat men zelf gevoetbald heeft als scheids rechter". Peter Bogaert speelt nog steeds in het tweede team van Corn Boys. Op 25- jarige leeftijd begon hij te fluiten. Hij zag het toen als een uitdaging, hoewel 'rapporten' zijn interesse niet hadden. Al gauw bleek, dat de Sasse scheids rechter iets in zijn mars had. Vier jaar later was de promotie naar de KNVB een feit. Eerst in de vierde klas en stap voor stap werd zijn voorlopige doel bereikt: de hoogste groep van het amateurvoetbal. In het eerste jaar 'fluiten' in deze groep had Bogaert nog zijn twijfels. Doorgaan of stoppen. „Er heerst op dat niveau een heel andere sfeer. Je merkt dat in de bestuurkamers, ook de sponsoring is daar van groter be lang. De mensen zijn meer afstande lijk, de ontvangst is niettemin goed. Het is niet te vergelijken met bijvoor beeld Hoek of Arnemuiden. Een uit zondering voor mij is Roda Boys, waar bijna elke scheidsrechter een hekel aan heeft om naar toe te gaan. Dit geldt in geen geval voor mij, ik heb het daar altijd prima naar de zin. Ze hebben een Joegoslaaf als trainer. Hij schreeuwt zijn keel zowat schor. Ik heb daar geen moeite mee, doorgaans heb ik weinig moeilijkheden met spe lers of trainers. Maar als scheidsrech ter moet je ook een fout kunnen toegeven. Ik maakte een beoorde lingsfout tijdens de wedstrijd Heer- jansdam tegen Nieuw Lekkerland bij een buitenspelsituatie. Ik had geflo ten, dus ik kon niet meer op mijn beslissing terugkomen. Ik ben toen even langs de dug-out gelopen om mij te excuseren en zoiets wordt later toch gewaardeerd". Om zijn conditie op peil te houden doet Bogaert wekelijks aan duurlo- pen van acht tot tien kilometer. „Conditie, hanteren spelregels en ge luk zijn drie voorname factoren. Het optreden als scheidsrechter moet ook getuigen van eerlijkheid. Jezelf blij ven, dat vind ik belangrijk. Ik weet, dat ik die gaven bezit. Geen proble men is een bevestiging, dat het goed gaat. Slechts één keer was ik bij een strafzaak betrokken - vorig jaar bij de beslissingswedstrijd tussen Noad en Tricht. Een Noad-speler ging toen over de scheef. Mijn stelregel is: het is gemakkelijker om te schrijven dan om te voorkomen dat men schrijft. Een scheidsrechter moet kunnen re lativeren anders gaat hij eraan ka pot. Daarom vallen mij de scheids rechters op het WK-toernooi zo tegen. Op die manier hoeven wij niet te fluiten. Schoppen tegen enkels en achillespezen werd oogluikend toe gestaan. Er werden trouwens toch kapitale fouten gemaakt. Een hoek schop affluiten (rustsignaal), terwijl de bal het doel in gaat, dan vraag je om moeilijkheden. De Belgische scheidsrechter Ponnet gaf Arnesen tijdens de wedstrijd Denemarken te gen West Duistsland een gele kaart, toen de Deen in het strafschopgebied ten val werd gebracht. Voor mij onbegrijpelijk, nee het niveau viel me tegen. Ik fluit zelf liever een keer teveel, dan teweinig". De weg naar de top van het scheii rechterswezen is voor velen een zw; opgave. Een strenge controle woi naast de gebruikelijke rapportage u gevoerd door de commissie betaa voetbal. Peter Bogaert bleef dit zoen twee keer beneden de acht pi ten, maar de overige cijfers lagen boven. Het geeft aan, dat de Sas: naar een goed en constant seize heeft gefloten, maar nog juist te lie bevonden wordt voor hogerop gaan. „Ik ben tevreden, een degrac tie zou voor mij een grote teleursti ling betekenen. Ik denk, dat ik moeilijk een teruggang zou kunn: aanvaarden. Mijn collega en vriei William Roegiest is dat een paar ja geleden overkomen. Ik vind het kna dat William zich weer in groep 1 hef teruggekndkt. Het fluiten op dit veau is prestatiebewust. Het zijn va: dezelfde scheidsrechters die moeilij heden hebben - toch wil ik gef kritiek op een ander geven, maar h is de réaliteit". Op 21 juli aanstaande is de Sasj scheidsrechter uitgenodigd om Aja tegen het jubilerende Axel te fluitei „Ik vind dit een hele eer en tegelijka tijd een bevestiging van mijn prestl tie. Ik zal in elk geval mijn eigf wedstrijd fluiten, zoals ik altijd g wend ben". Misschien kan dit de eerste aanz naar het betaald voetbal betekene want talent kan de ambitieu scheidsrechter Peter Bogaert ni ontzegd worden. NIEUW-NAMEN De stichting Feest- en Sportcomité in Nieuw-Na- men hield afgelopen week voor de zesde keer een wandelavondvierdaag- se. Dat gebeurde in samenwerking met de Koninklijke Nederlandse Bond voor Lichamelijke Opvoeding. Zo'n 100 wandelaars konden een keu ze maken uit de afstanden 5, 10 en 15 km. De organisatie had iedere avond een andere route uitgestippeld, waar bij de 10 kilometer de meeste belang stelling trok. De plaatselijke fanfare 'De Scheldezonen' begeleidde vrijdag de wandelaars tijdens hun laatste kilometers naar het gemeenschaps huis 'De Kauter'. Hier ontvingen de deelnemers een herinnering. De wan delaars die voor de eerste keer meede den, kregen een medaille. Voor de andere lopers was er een herinnering in de vorm van een cijfer, dat corres pondeerde met het aantal keren dat ze hadden meegewandeld. CADZAND Bij de bouw van het sport- en recreatiecomplex Cadzand zijn onder meer twee squashbanen gerealiseerd. Het lag haast voor de hand dat het niet lang zou duren voordat er inititieven zouden worden genomen om een squashclub op te richten. Al voor de opening van het complex, nu twee weken geleden, kondigde de ASOC (Algemene Sport en Ontspanningsvereniging Cad zand) al aan dat dit inmiddels is gebeurd. De vele positieve reacties en aanmeldingen wijzen er nu al op dat deze tak van sport een stevige steunpilaar zal worden voor de Cad- zandse omnisportvereniging. Dave de Roo opperde als eerste het idee om een squash-afdeling aan de ASOC toe te voegen. „Ten eerste natuurlijk door de aanleg van de twee banen, officieel courts geheten. Verder vind ik ook dat het belangrijk is voor de ASOC. Wij beheren en exploiteren de nieuwe hal en dan is het zonde dat er buiten ons om in Cadzand een squashvereniging opge richt zou worden. Bovendien is de sport zonder meer een aanwinst voor de vereniging, ook voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen. De sport is hier nieuw. De dichtsbijzijn- de plaatsen zijn Terneuzen, Knokke en Duinbergen en dan zit je gelijk al met lange reistijden". Op de onlangs op tweede paasdag in Oostburg gehouden sportinformatie- dag was Dave de Roo aanwezig met een informatiestand over squashen. Vanaf die dag zijn de aanmeldingen op gang gekomen. Na de openings week, waarin een demonstratie werd gehouden, kwamen er nog nieuwe leden bij. De Roo kan op dit moment geen exact aantal noemen. „Twee weken Voor de opening zaten we op tweeëntwintig, maar dat zijn er al veel meer geworden". Opvallend is trouwens dat er bij de aanmeldingen veel mensen zijn die weinig of niets over de sport weten. Je zou eigenlijk verwachten dat zij eerst een afwachtende houding zou den aannemen om dan later eventu eel de stap te wagen". De toekomstplannen zijn voorzichtig te noemen. „We gaan eerst de kat eens uit de boom kijken. Alles zal geleide lijk aan moeten groeien. De voorlopi ge plannen zijn om in ieder geval een wekelijkse clubavond te houden, waarin er onder meer lessen genomen kunnen worden. Deze zullen verzorgd worden door Luc de Booij, een be voegd trainer die in deze functie ook werkzaam is bij de Terneuzense club Flying Dutchman. Wedstrijden willen we uitsluitend in recreatief verband houden. We denken ook aan uitwisse lingen met bijvoorbeeld Terneuzen en Knokke. Bij de bond sluiten we ons voorlopig nog niet aan, maar mocht na een tijd blijken dat er binnen de club belangstelling is om aan een officiële competitie deel te nemen, dan kunnen we ons alsnog aanslui ten". ervaring, dat die dag vaak de weers omstandigheden ons niet gunstig ge zind waren", aldus commissielid Rob Picavet, die jaarlijks zijn terrein be schikbaar stelt voor het evenement. Er valt dit jaar veel te zien op het schitterende ruitersportterrein van paardenfanaat Picavet. De organisa tie heeft als extra attractie de land- bouw-en tuigpaardenvereniging TA- VENO (Tot Aangenaam Vermaak En Nuttige Ontspanning) uit Grollo (Drente) uitgenodigd. Een vereniging, die ontstaan is in de zestiger jaren, toen tijdens keuringen veel wedstrij den werden gereden met landbouw- paarden, die dagelijks voor het werk op de boerderij werden gebruikt. Door het vervangen van de paarden door tractoren liep het aantal wedstrijden sterk terug. Een eerste stap om deze tak van de paardepsport nieuw leven in te blazen werd acht jaar geleden genomen. Het gevolg is, dat vooral in de provincies Groningen, Drente en Friesland, waar bijna alle leden van TAVENO vandaan komen, de belang stelling voor de wedstrijdsport weer enorm is toegenomen. In het begin waren er meestal acht aanspanningen in de baan, maar de laatste jaren zijn er dat zo'n vijftien tot twintig. Ook tijdens het internationaal concours in Zaamslag komen er zo'n tien combi naties dubbelspannen voor de boeren wagens in actie. Verder verschijnen er dertien fokmerries voor de concours- of showwagen met nog tien tuigpaar- den daarbij. TAVENO heeft ook een stunt in petto. Dertien aanspannin gen voor de concourswagen, die zullen worden gereden door dames. Het ruitersportterrein van Rob Pica vet zal twee dagen lang het domein van ongekend hippisch niveau zijn. De 53-jarige paardensportliefhebber bij uitstek stelt al jaren zijn terrein beschikbaar. Het is dan ook niet vreemd, dat de paardensport bij het gezin Picavet als eerste op het menu staat. Zo haalde bijvoorbeeld Marie- Paule Picavet de Zeeuwse titel in het Z-springen pony's dressuur en sa mengestelde wedstrijd en Annemie- ke Picavet werd landelijk Z-spring- kampioene van de Koninklijke Fede ratie van Landelijke Rijverenigin- gen. Maar 'Luctor et Emergo' heeft nog meer talenten voortgebracht. El len de Bliek werd onlangs Zeeuws kampioene zowel indoor als outdoor in het Z-springen en behaalde een zesde plaats in de nationale titel strijd. Ilja Swets werd Zeeuws kam pioene indoor Z-springen pony's en Carolien de Feijter werd provinciaal kampioene bij de pony's. afgesloten! De eindstand: poule A: Philipp. Vet. 1 9 8-0-1 16 37 9 Tekkelaars 1 9 7-0-2 12 39 8 C. Boys Vet. 1 9 5-0-4 10 26- ■24 CSM 1 9 4-0-5 8 15- ■35 Poule B: C. Boys Vet. 2 8 4-0-4 8 25 30 Philipp. Vet. 2 8 1-1-6 3 *21- •27 Tekkelaars 2 8 0-1-7 1 13- ■44 SAS VAN GENT - Philippine Vetera nen 1 is opnieuw kampioen geworden in de zomeravondvoetbalcompetitie van Sas van Gent. Op de slotdag won Philippine I met 2-1 van Tekkelaars waar een gelijkspel al voldoende was geweest. De basis voor het hernieuwde kam pioenschap (het vierde in vijf jaar) werd gelegd in de eerste helft, waarin binnen een tijdsbestek van twintig minuten twee treffers vielen. Al vroeg opende Johnny Taelman voor de nummer een de score en na twintig minuten bracht Peter Pielaet de stand uit een strafschop (toegekend omdat Antoine Haers binnen het strafschopgebied werd neergelegd) op 2-0. Tekkelaars - dat de toegekende penalty heftig bestreed en zelfs zover wilde gaan dat de wedstrijd werd gestaakt - was daardoor in een bijna kansloze positie gemanoeuvreerd eerst diep in de tweede helft werd het 2-1, maar de spanning was toen al geweken. Op de laatste speeldag ver grootte Philippine 1 zijn voorsprong op Tekkelaars zodoende tot vier pun ten in negen wedstrijden kwam Philippine tot zestien punten, Tekke laars 1 tot twaalf. Ook gespeeld op de slotdag werd CSM - Corn Boys, maar dat treffen was voor de stand van geen belang meer. Conr Boys 1 won met 2-1. Na afloop van het duel tussen Tekke laars en Philippine Veteranen 1 wer den de prijzen uitgereikt in de kantine pje^ Huige van de voetbalvereniging Philippine, Daar ook werd het seizoen definitief Voorzitter Jacques de Bliek van 'Luc tor et Emergo' rekent op zo'n 250 ponycombinaties en verwacht dat het aantal paardencombinaties ongeveer 400 zal zijn. De garantie van een aantrekkelijk prijzenschema in de springrubrieken L, M en Z zal hier zeker niet vreemd aan zijn. De organisatie heeft nu een maal gekozen voor een formule - van de inschrijfgelden wordt zo'n slordige vijfduizend gulden in de prijzenpot gestopt - die al jaren bij de deelnemers aanslaat. Volgens de publiciteitscom- missie van de vereniging uit Zaam slag geeft een dergelijk prijzenschema een enorme strijdlust bij de deelne mers. En dat is nog niet alles. Want naast de geldprijzen kan zowel de pony's als de paarden in de Z-klasse springen de fraaie Zilveren Hollander trofee verdienen en verder is er nog een prachtige prijs in natura voor de eerste drie uit de klassering in deze rubrieken. Het wijzigen van de clatum is blijk baar ook een voornaam aspect ge worden. In het verleden werd het internationaal concours hippique in Zaamslag steeds op Hemelvaartsdag gehouden. „We hadden toen de nare

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 28