'Maarfietsen is toch zo 'n heerlijke sport Schietingen Ruim honderd trimmers iepen Sinte-Pierloop Zwemclub hield all-in wedstrijd in Terneuzen PZC/ sportkrant TENNISTOERNOOI VAN HULSTER AMBACHT TOERRIJDERS PUTTEN ZICH UIT Overschreden HET VONCK SNELSTE IN N1EUWVLIET Klasse apart innaar eigen oetbaltoernooi Jridgewedstrijd n Hulst Kaarting De kaartclub Ons Ver maak uit Ossenisse speelde een wed strijd in het verenigingsgebouw Hof ter Nesse in Ossenisse. Er waren 44 deelnemers. ULST - Stephanie Rottier en Jeroen Verstraeten zijn de winnaars geworden van de -finales van het tennistoernooi van Hulster Ambacht in Hulst. Rottier won in haar finale getkend van Maaike Verstraeten en Jeroen Verstraeten had drie sets en een tiebreak nodig Jan-Willem Bartz te verslaan. In de D-categorie ging de zege bij de dames naar Ria terrenberg en bij de heren naar Evert van Kampen. Connie Huis en William Goethals waren et sterkst in de E-categorie. De toerrijders in actie tijdens de Grenstocht die eindigde in de straten van Westdorpe. WESTDORPE - In een uitzonderlijk hoog tempo reden de toerrijders zondagmorgen de laatste meters van de achtste Grenstocht door de straten van Westdorpe. De toerrit over zestig kilometer werd door tachtig deelnemers in iets meer dan twee uur voltooid. In de niet alledaagse temperatuur van rond de 27 graden bogen zich na afloop enkelen vermoeid over het stuur en anderen gingen er ogenschijnlijk voldaan bij zitten. De meeste 'coureurs' deden direct een geslaagde aanval op de bierpomp in het café Het Oude Raedthuis. De zestig-jarige Bennie Roegiest van Toerclub Sas van Gent is al bijna zijn hele leven verslaafd aan wielrennen. In het verleden was hij elke week present op de toerwed- strijden in België. „Toen was er bij ons in Zeeuwsch-Vlaanderen nog geen sprake van toertochten. In België reed ik grote afstanden van om en nabij de tweehonderd kilo meter. Ook was ik vaste deelnemer aan de klassiekers. Parijs-Roubaix heb vele keren gereden. In de wie- Ierprovincies Brabant en Limburg heb ik toen veel aan grote wedstrij den meegedaan. De toerritten zijn nu behoorlijk verminderd. Voor mij is dat geen ramp. Nu ben ik te oud voor dergelijk werk, maar per jaar kom ik nog aan een vierduizend kilometer". Twee keer per week worden door de Sasse Toerclub ritten gehouden over afstanden van zestig en zeven tig kilometer. Er wordt een splitsing gemaakt tussen jongeren en oude ren. Het aantal leden van dë Toer club, die inmiddels dertien jaar be staat, schommelt rond de vijftig - van wie 27 ouderen (B-categorie) actief lid zijn. Willy van Hulle (59) ziet er nog direct een verjonging van komen. „Kijk vandaag maar, van onze club waren de ouderen het best vertegenwoordig. Het is wel te begrijpen met dat mooie weer. Moe der wil met de kinderen naar het strand en dat geeft verplichtingen. Maar toch mogen we niet klagen over de jongeren". Van de Sasse club rijden er zes jeugdtoerrijders in België de grote klassiekers. Danny Soethaert heeft dit jaar De Waalse Pijl en Gent- Wevelgem gereden. „We rijden het zelfde parkoers als de profs. De organisatie is uitstekend, de lijnen zijn goed uitgezet. Ik doe in augus tus nog mee aan Luik-Bastenaken- Luik en de Amstel Gold Race. Het is een prachtige ervaring". De Toerrijders zijn zowat van maart tot oktober - vergelijkbaar met de wedstrijdrenners - op de weg te vinden. Volgens de regle menten van de NRT moeten de rijders zich aan de vastgestelde limiet van 25 kilometer per uur houden. Die limiet wordt graag overschreden. „Door het trage tem po heb je de meeste kans op valpar tijen, dat is al verschillende keren gebeurd", aldus Willy van Hulle (vader van Patrick, die in België wedstrijden bij de WAOD rijdt). Zijn clubmakkers Walter Beaurain en Bennie Roegiest vallen hem bij. „Dit tempo (28 tot 30 kilometer per uur) is mooi voor ons. De ritten lopen voorbeeldig. Bij pech blijven de jongeren achter om ze weer bij de groep te brengen. Als je ouder wordt, kom je wel moeilijker op gang. Na vijfentwintig kilometer beginnen we pas te draaien". Maar wat is oud, als men bedenkt dat Theo van de Veegaete (75 jaar) en Jef Staelens (72 jaar), beiden de grootvaders van het toerpeloton, nog wekelijks de pedalen goed rond krijgen. Van de Veegaete oogst al leen al bewondering, omdat hij nog zo'n slordige 300 kilometer per week op de flets zit. „Ik ga veel naar de koersen in België kijken. Zelf ben ik vroeger ook coureur geweest. Ik kan het niet meer missen". De oud coureur mag dan wel getekend zijn, hij is nog steeds blakend van ge zondheid. Voor Jef Staelens is de situatie anders geworden. „Ik heb een operatie ondergaan, dus ik moet het wat kalmer aan doen. Niet meer zoveel kilometers maken en gewoon je eigen tempo blijven rij den. Maar fietsen is toch zo'n heer lijke sport". „Jongens, vanmiddag is het koers op Hoofdplaat, wie gaat er mee", klinkt het even later. De afspraken zijn gemaakt. Aan de sterrit van toerclub West dorpe namen ongeveer 120 rijders deel. Het team van Goes in actie tijdens de bandenrace. Aan de wedstrijd bieden namen 27 perso nen deel. De uitslag: 1 E. de Maat uit Ossenisse, 2 A. Rottier uit Ossenisse, 3 Kees Rijk uit Ossenisse, 4 Joos de Koek uit Walsoorden, 5 Jan van Heese uit Klooster- zande. Aan de wedstrijd jokeren namen 17 perso nen deel. De uitslag: 1 mevrouw Refjns-de Kort uit Ossenisse, 2 mevrouw De Kort- Reijns uit Ossenisse, 3 mevrouw Freyser- Asselman uit Kloosterzande, 4 mevrouw De Koster-Reijns uit Walsoorden, 5 mevrouw Neve-de Bakker uit Kloosterzande. Tussenstand compeütie bieden: 1 H. War rens uit Hulst, 2 A. Warrens uit Ossenisse, 3 E. de Maat uit Ossenisse, 4 P. Neve uit Kloosterzande, 5 mevrouw Rottier uit Os senisse. Tussenstand competitie jokeren: 1 me vrouw Sponselee uit Kloosterzande, 2 me vrouw Freyser uit Kloosterzande, 3 me vrouw Van Heese-Reijns uit Ossenisse. 4 mevrouw De Koster-Reijns uit Walsoorden, 5 mevrouw Reijns-de Kort uit Ossenisse. De volgende clubkaarting is zaterdag 16 augustus in het verenigingsgebouw te Ossenisse. De kaarting begint om 20.01 Tiur. 1 AAN DAG 30 JUNI 1986 KLOOSTERZANDE - In café 'De Kastanje' in Kloosterzande werd een schieting gehouden waaraan 30 schut ters deelnamen. Uitslag: eerste hoge vogel R Herwegh, Heikant; tweede hoge vogel H. de Vos Heikant; eerste zijvogel P. Asselman Kloos terzande; tweede en derde zijvogel R. Neve Kloosterzande; grootste aantal kleine vo gels (6) R. Crombeen en P Crombeen Kloosterzande. BOSCHKAPELLE - In café J. van Schaick in Boschkapelle werd een bejaardenschieting gehouden waar aan 14 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel F. Rijk Kloosterzande;; eerste zij vogel E. Warrens Kloosterzande;' tweede zijvogel R. Hiel Kloosterzande; grootste aantal kleine vogels (5) P. Schelf hout Hulst en A. v. Dijk Vogelwaarde. ZUIDDORPE - Schutterssociëteit St. Sebastiaan in Zuiddorpe hield een staande wip-schieting waaraan 73 schutters deelnamen. Uitslag wip 1: eerste hoge vogel A. Suij Koewacht; tweede hoge vogel en derde; zijvogel J. Cornelis Eekloo; eerste zijvogel G. Samijn Zuiddorpe; tweede zijvogel C. Willems Puijenburg; vierde zijvogel J. Roe- lands Zuiddorpe; uitslag wip 2: eerste hoge vogel E. van Pottelberghe Zuiddorpe; twee de hoge vogel G. Samijn Zuiddorpe; eerste zijvogel E. Ingels Koewacht; tweede zijvo-. gel O. de Cock Zuiddorpe. derde zijvogel J. van Uijtendaele Zelzate; vierde zjjvogel E. van Koejens Eekloo. Jeroen Verstraeten naar ege in spannende finale ivi 5' >e twaalf-jarige Stephanie Rottier 'as veruit de sterkste in de C-catego- e. In totaal moest zij slechts twee mes toestaan aan haar tegenstan- |ers. In de halve finale had de als eede geplaatste Rottier met 6-1 en 0 van Karin van Maarleveld gewon- ien. Maaike Verstraeten, die als num ber één genoteerd stond, had het in je eerste set van haar halve finalepar- ;ij tegen Marion Schellekens nog vrij istig. Slechts via een met 7-4 gewon en tie-break wist de Hulsterse deze t op haar naam te brengen. Het ervolg van de partij ging wat gemak- elijker en met 6-2 stapte Verstraeten an ook de eindstrijd binnen. Daarin toonde Stephanie Rottier zich [an het begin af aan het sterkst. Vrij pel leidde zij dan ook al met 3-0. erstraeten kon pas wat terugdoen ij een achterstand van 5-0, al liet kottier zich door dit gameverlies niet it haar ritme halen. De volgende amewinst betekende de eerste setze- e. In de tweede set gaf ze geen enkele game aan haar tegenstander, die met opvallend grote cijfers werd versla gen. Bij de heren C stonden de nummers drie en vier geplaatsen tegenover elkaar in de finale. Jeroen Verstrae ten, die als vierde op het schema stond genoteerd, kreeg in zijn halve finale niet te maken met favoriet Leo Huygaerts, omdat deze sepeler zich eerder in het toernooi had terugge trokken. De Hulsternaar moest het opnemen tegen Onno van Queckel- berghe (Sas van Gent), die geen kans zag om voor een verrassing te zorgen en terecht met tweemaal 6-2 verloor. Jan-Willem Bartz, als derde geno teerd, speelde zijn halve finale tegen Jean Loup Deltour. Deltour had in de kwartfinale Gyon Asselman in drie set en een tie-break verslagen: 1-6, 6-2 en 7-6 (7-1). Hij was tegen Bartz kans loos: 6-1 en 6-3. De finale begon met een spannende openingsset, die Bartz met 7-5 op zijn naam schreef. Daarna was het Jeroen Verstraeten, die in de tweede set de toon aangaf. Een 6-1 overwinning was het logische gevolg. De beslissende set bleef spannend tot aan de laatste slagen-wisseling. De 6-6 stand bete kende dat een tie-break het toernooi zou moeten beslissen. Bartz opende het sterkst en wist tot 5-4 zijn voor sprong te behouden. De laatste drie punten waren vervolgens voor Jeroen Verstraeten, die deze beslissende ga me met 7-5 won. De Sluiskilse Ria Sterrenberg was een klasse apart in het dames D- toernooi. Vrij eenvoudige was ze doorgedrongen tot de finale, waarin ze het moest opnemen tegen Marie Jose Baggen, die ook weinig tegen stand had ondervonden om zo ver te geraken. Sterrenberg bleek ook in de slotpartij over de beste papieren te beschikken en met een ruime 6-0 en 6-2 zege behaalde zij de eerste prijs. Evert van Kampen stelde de wed strijdleiding niet teleur. De Klooster- zandenaar kon terugkijken op een geslaagd toernooi, waarin hij duide lijk zijn kracht toonde. Via een 6-1 en 6-4 overwinning op Reggie Bun plaat ste Van Kampen zich voor de eind strijd. Hij stond tegenover Leo van Hoye, die een heel wat zwaardere weg h ad afgelegd. Van Hoye had onder meer twee drie-setters nodig om in de halve finale te komen. Zijn tegenstan der in deze ronde, Pascal Delforge, gaf hem ook nu handenvol werk, maar met 7-6 en 6-4 slaagde Van Hoye erin om ook deze partij te winnen. De finalepartij werd een terechte 6-0 en 6-3 overwinning voor Evert van Kam pen. Connie Huis en William Goethals wonnen de E-finales. Huis (Sint-Jan steen) had drie sets nodig tegen Adrie Tijssen, die er in de derde set bijna in slaagde om een 5-0 achterstand goed te maken. Dat lukte evenwel niet. Het geringe krachtsverschil tussen de bei de dames werd in de tie-break nog eens overduidelijk aangetoond: 10-8. William Goethals speelde zijn finale tegen Donato Nanna, die er in slaagde om de tweede set met 6-1 te winnen. De eerste set ging met 6-4 naar Goet hals, die met 6-2 ook de beslissende set naar zich toe trok. Uitslagen finales: HEC: Jeroen Verstraeten- Jan-Willem Bartz 5-7, 6-1 en 7-6. HDC: Jean Loup Deltour/Ronnie van Remortel-Gyon Asselman/Jeroen Verstraeten 6-3, 7-6. DEC: Stephanie Rottier-Maaike Verstraeten 6-1, 6-0. HED: Evert van Kampen-Leo van Hoye 6-0, 6-3. HDD: Pascal Delforge/Leo van Hoye-Alfred Koen/Chris Jongelie 6-3, 6-1. DED: Ria Sterrenberg-Marie Jose Baggen 6-0, 6-2. DDD: Lies Mast/Koos Molthoff- Marie Jose Baggen/Ria Naessens 6-3, 6-4. HEE: William Goethals-Donata Nanna 6-4, 1-6 en 6-2. DEE: Connie Huis-Adrie Tijssen 7-5, 4-6 en 7-6. (IEUWVLIET - Het tiende voetbal- jernooi van Camping Welgelegen in tieuwvliet kreeg zaterdag een pas- ende winnaar. Het jubileumtoer- ooi - waaraan werd deelgenomen oor vier teams Welgelegen, Fieret, toffels en 't Keldertje - eindigde in en zege voor Welgelegen. /elgelegen was in de wedstrijden- eks - er werd een halve competitie espeeld - onmiskenbaar de beste loeg, hoewel de beslissing pas in de atste wedstrijd viel. De organiseren- e ploeg begon met een zege van 4-1 p 't Keldertje en was daarna met 5-2 e sterk voor Stoffels. Met vier punten it twee duels en een doelsaldo van -3 begon Welgelegen zodoende aan et laatste optreden (tegen Fieret) iet de wetenschap dat een gelijkspel voldoende was voor de toernooize- Weliswaar had ook Fieret (dat met 1 van Stoffels won en 't Keldertje iet 5-2 versloeg vier punten,maar het oelsaldo van Fieret was net even iets linder goed (8-3). In de onderlinge onfrontatie met Fieret bewees Wei elegen daarna over de meeste kwali- ïiten te beschikken na de rust coorde de ploeg tweemaal (2-0). ie uitslagen Stoffels - Fieret 1-3, 't eldertje - Welgeledfen 1-4, Fieret - Kelder- e 5-2, Welgene - Stoffels 5-2, Stoffels - eldertje 0-4 en Welgelegen - Fieret 2-0. ie eindstand 1. Welgelegfen 3-6, 2. Fieret 4 3. Keldertje 3-2 en 4. Stoffels 3-0. ie prijzen werden na afloop uitgereikt in de antine van Camping Welgelegen. Daar as later ook nog een feestavond. De vier finalisten van het toernooi in Hulst. V.l.n.r.: Stephanie Rottier, Maaike Verstraeten. Jan Willem Bartz en Jeroen Verstraeten. 1EUWVLIET - Vorig jaar gaf Piet Vonck in de trimlo- fii langs de West-Zeeuwsvlaamse kust een voorzichtige anzet tot zijn come-back in de wedstrijdatletiek. De eine atleet uit Hulst was in de streek op vakantie en artte in een aantal trimlopen, die hij volledig naar zijn - and zette. Het ziet er naar uit dat Piet Vonck ook deze )mer weer met harde hand zal regeren. In de eerste imloop van de serie van vier won hij zaterdag met lime voorsprong. iet Vonck maakte het zaterdag nog maar eens duidelijk, ij schudde Piet Westerweele betrekkelijk gemakkelijk m zich af en bewees daarmee nog altijd de sterkste ;euws-Vlaamse atleet te zijn. De oud-clubgenoot van iet Vonck bleef overigens wel het langst in het spoor van 39-jarige atleet van RKHAV. Maar ook hij moest teindelijk zijn meerdere erkennen in de kracht van de :teraan. r stonden ondanks de hitte toch nog 110 deelnemers aan ;t vertrek vo.or de veertiende Sinte-Pierloop. De acht lometer was daarbij het sterkst bezet. Naast verschillen- bij de KNAU aangesloten atleten, benutten ook de triathlon-specialisten Hans Cornelis en J an van de Linde de trimloop om de conditie te testen. Het was geen verrassing dat de meesten onder het hoge tempo van Piet Vonck al snel moesten afhaken. Na de beslissende tem poverhoging van de latere winnaar stelde Piet Westerwee le zijn tweede plaats veilig. Walter Snouwaert legde beslag op de derde plaats. Jacco Dekker uit Oostburg won de strijd op de vier kilometer, voor Hans Jasperse en Peter van Waes. De scholenprijs ging naar de Johan Willem Frisoschool. De uitslag van de acht kilometer: 1 Piet Vonck, Hulst, 26 minuten en 40 seconden; 2 Piet Westerweele, Aardenburg, 28.20; 3 Walter Snouwaert, Eede, 29.24; 4 Paul Straatman, Duivendrecht, 30.29; 5 Hans Cornelis, Groede, 31.13; 6 Jan van de Linde, Oostburg, 32.02; 7 Peter Provoost, Cadzand, 32.27; 8 Alex Fenijn, Nieuwvliet, 32.35; 9 J. van Overbeeke, Cadzand, 34.11; 10 Jaap Sturm, Vlissingen, 34.42. Christianne Vermorken uit Niuewvliet was de snelste dame. Zij legde de afstand af in 35.48 min. Vier kilometer: 1 Jacco Dekker, Oostburg, 14.54; 2 Hans Jasperse, Axel, 15.19; 3 Peter van Waes, Aardenburg, 15.34; 4 Mare Goossens, Bergen op Zoom, 15.55; 5 Bas Jasperse, Axel, 16.00. De Belgische Kathy Pape was de snelste dame. Piet Vonck (links) geeft het tempo aan van een langgerekte groep. iULST - De bridgeclub Hulst speelde i het kader van een zomercompetitie !e derde wedstrijd in het gemeen- chapscentrum 'Den Dullaert' in luist. De paren uit de A-, B- en -groep speelden in twee lijnen. In de i-lijn werd gespeeld met een howell waalf met twaalf paren. >e uitslag: 1 de dames Biesbroeck-Goos- en, 2 de dames Seydlitz-Van Esbroeck, 3 nevrouw Bruyns- de heer Van Wijnsberghe. n de B-lijn werd gespeeld met een lowell tien met tien paren. )e uitslag: 1 echtpaar Kint, 2 de dames itallaert-Van Cauteren, 3 de heren Her- ■an-Van de Dries. n de D-groep speelden acht nieuwe aren hun derde competitiewedstrijd. Ie uitslag: 1 mevrouw Vervaet-de heer De leckere, 2 mevrouw Adriaansen-de heer lastiaansen, 3 mevrouw Cosijn-de heer lolla. TERNEUZEN - De RES-conunissie van de zwem- en poloclub De Schelde hield zaterdag een AU-in wedstrijd in het openlucht zwembad van Terneu zen. De Terneuzense verenigiging had ter gelegenheid van het 55-jarig bestaan alle Zeeuwse zwemclubs uitgenodigd. Ongeveer 110 deelnemers deden mee aan de activiteiten op het water en de speelweide. Projectleider Arie van der Ruit vond, dat het evenement was geslaagd. De opzet was om de jongens en meisjes op een attractieve manier bezig te houden. Dat is gelukt, maar we hadden dan ook prachtig weer". Opvallend was toch, dat verenigingen hadden toegezegd om te komen, maar op het laatste moment afvielen. „Via de inschrijving vooraf, mochten we op de komst van meer dan 200 deelne mers rekenen. Nu waren er uiteinde lijk 110, verdeeld over elf groepen". De leeftijdsgrens was op 14 jaar ge steld. Winnaar van de spelen werd groep acht van De Honte uit Klooster zande. De groep verzamelde een tota le afstand van 2109 kilometers. De punten werden namelijk omgere kend in kilometers. Na de prijsuitrei king volgde er een ballonnenwed strijd. Voor de beste drie deelnemers is er een prijs beschikbaar gesteld door de organiserende vereniging De Schelde. De uitslag van de All-in wedstrijd: 1. Groep acht van De Honte uit Kloosterzan de totale afstand 2109 kilometers; 2. Groep zeven van De Honte 2102 kilometers; 3. Groep elf van De Ganze uit Goes 2098 kilom.; 4. Groep twee van De Schelde uit Terneuzen 2074 kilom.; 5. Groep vier van De Schelde 2061 kilom.; 6. Groep vijf van De Ganze 1910 kilom.; 7. Groep twaalf van De Honte 1907 kilom.; 8. Groep drie van De Schelde 1808 kilom.; 9. Groep tien van De Schelde 1614 kilom.; 10. Groep zes van De Honte 1610 kilom.; 11. Groep één van De Schelde 1498 kilom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 27