EZ A C- vliegsho w trok zesduizend bezoekers BOUDELOO-FEESTEN VAN DE LAMSOREN GESLAAGD Zeeuwse architecten verkopen bouwkunst J? h ffitr De Provinciale Zeeuwse Courant,^ uw krant, de naam zeet 't (Ml) MET VEEL STUNTWERK EN DEMONSTRATIES Geringe deelname Riante-Polderroute rond Aardenburg Jongens aangehouden voor diefstal Breskense bij val met fiets gewond t GEMEENTE AXEL 7iy 6 Veel publiek bij Sloeberkermis in Clinge Modern Jaarlijks Familieberichten ALGEMENE BEGRAFENISONDERNEMING ZEEUWSCH-VLAANDEREN V. QUATAERT r gemeente gemeente PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 30 JUNI 1986v Het helicopterstuntteam van de Nederlandse luchtmacht, de Grasshoppers in actie boven de Axelse Smitsschorre. AXEL De grote vliegshow zater dag en zondag op de Axelse Smits schorre van de Eerste Zeeuws- Vlaamse Aero Club (EZAC) heeft naar schatting zesduizend belang stellenden getrokken. De organisato ren toonden zich na afloop van de vliegshow, die was opgezet om het twintigjarig bestaan van de vereni ging luister bij te zetten, bijzonder tevreden zowel over de deelnemers als over het aantal belangstellenden. CLINGE - De tweede Sloeberkermis zondag in Clinge heeft veel belang stelling getrokken. Sloeberkermis werd vorig jaar voor het eerst gehou den en is genoemd naar het stand beeld dat twee jaar geleden door het zwakzinnigeninstituut De Sterre in verband met het tienjarig bestaan aan de Clingse bevolking werd ge schonken. Pastoor/beedhouwer Omer Gielliet uit Breskens, de maker van het beeld, was ook dit jaar aanwezig bij Sloeber kermis. Ter gelegenheid van de opening van Sloeberkermis, waarbij bloemen bij het beeld werden gelegd, is een spe ciale Sloebermars gecomponeerd, die werd uitgevoerd door enkele leden van de fanfare Weldoen door Ver maak. De jeugd kon zich tijdens het evene ment bezig houden met mastklim- men, voor de ouderen was er gaaibol- len. Verder kon er gedanst worden en werd er een Sloebermaaltijd geser veerd. Vandaag wordt Sloeberkermis besloten met een prijskaarting in café De Landbouw. De kaarting begint om 20.00 uur. Zaterdagmiddag rond drie uur begon de show met enkele 'low passes' door de eerste Fill straalbommenwerper van de Amerikaanse luchtmacht. Het toestel uitgerust met beweegbare vleugels, vloog vier keer over de Smitsschorre, de laatste keer op een hoogte van ongeveerd honderd meter, de vleugels bewegend en het landings gestel uitgeklapt. Daarna keerde het toestel terug naar de Navo-basis in Engeland. Hoewel het toestel niet was opgenomen in het programma van zondag, gaf het rond de klok van drie uur opnieuw acte de presence bij verkeersleider Klaas Buykens, die graag ruim baan gaf voor dit bijzonde re toestel. Een andere grote attractie vormde zowel zaterdag als zondag het helicop terstuntteam de Grasshoppers van de Nederlandse Luchtmacht. Zij zorg den, middels 'stilhangen' en veelkleu rige rookpluimen voor veel stuntwerk. Ook het optreden van de Nederlandse stuntkampioen Bert Huizinga in zijn Mita Cap 10 werd enthousiast ontvan gen. Hij zorgde voor wat in de lucht vaart 'aerobatics' wordt genoemd, een soort slipcursus in de lucht. Een team van de Belgische lucht macht Sea-King zorgde zondagmid dag met helicopter voor nog meer spektakel. Met behulp van een schiet lood werden enkele personen en goe deren aan de grond gezet. Deze heli copter beschikt over verschillende na vigatiesystemen en is daarom in staat om bij slecht weer zoekacties en red dingen, zowel boven land als zee, te verrichten. Veel bekijks was er ook voor de F-27 en de S-ll straaljagers van de Neder landse luchtmacht. Demonstraties met deze toestellen werden afgewis seld met shows door 'old-timers' als de Tiger Moth en de Harvard. Verder bood de vliegshow parasailing, model vliegen (met Europees kampioen C. Verplancke), zeil- en zweefvliegen, motorvliegen, reclamesiepen en sproeivliegen. Zaterdagavond werden vijftien hete-luchtballons opgelaten. Volgens de EZAC is de doelstelling, 40.000 gulden bijeen te brengen voor een nieuw clubhuis en het opknappen van een hangar, zeker gehaald. De club verwacht over vijf jaar het 25- jarig bestaan opnieuw met een grote vliegshow te vieren. AARDENBURG - De Riante Polder route, een toertocht voor dames van de trimclub Aardenburg, trok uitein delijk nog dertien belangstellenden. Omdat de organiserende vereniging op weinig deelneemsters rekende, was ook de mogelijkheid geopend voor heren om aan deze tocht deel te nemen. Hiervan maakten vier heren gebruik. De tocht ging over een afstand van 90 kilometer, waarbij er telkens na 30 kilometer een rustpauze werd inge last. De oudste deelneemster aan deze Riante Polder-route was mevrouw De Vriend-de Koster, terwijl Piet Geijs- sels uit Sluis met zijn 84 jaar de oudste deelnemende heer was. De trimclub Aardenburg organiseert dit jaar nog een toertocht voor dames; dat is de Beverhoutsroute die zater dag 30 augustus wordt verreden. Lengte van deze tocht is 105 kilome ter. NIEUWVLIET - Twee jongens P. uit Teteringen zijn zondagmiddag aange houden nadat zij een kilometerteller en een toerenteller van een bromfiets hadden ontvreemd. De diefstal werd gepleegd op een parkeerplaats nabij manege Riemens te Nieuwvliet. Getuigen hadden de jongens bezig gezien aan de bromfiets. De politie haalde daarop de jongens van het strand. Hun auto werd doorzocht maar daarin werd niets gevonden. Bij nader onderzoek aan de auto vond de politie de tellers onder het linkervoor- spatscherm. BRESKENS - Mevrouw J. van de B. uit Breskens is zondagmiddag bij een val met haar fiets gewond geraakt. Zij werd met een ambulance overge bracht naar het Sint Antoniuszieken- huis te Oostburg. Omtrent de aard van de verwondingen was bij de politie niets bekend. Mevrouw Van de B. kwam bij het Heem te Breskens ten val over oprij platen die daar wegens werkzaamhe den liggen. Ze viel in een put naast de rijbaan. LAMSWAARDE - Ondanks het prachtige strandweer kan de carna valsvereniging De Lamsoren uit Lamswaarde terugzien op geslaagde Boudeloo-feesten, aldus de secretaris van de vereniging. Vrijdagavond al was de feesttent vol belangstellenden voor de blaaskapel- lenwedstrijd, waarvoor een muziek prijs en een publieksprijs beschikbaar waren. Alte Kameraden uit Klooster- zande won beide prijzen. Na de wedstrijd verzorgden de Lamso ren zelf nog een optreden. Zaterdag middag startten om 14.00 uur de touwtrekwedstrijden onder een bran dende zon. Zestien ploegen hadden ingeschreven, waaronder vier dames teams en vier wedstrijdtrekkers. Bij de wedstrijdtrekkers eindigde de ploeg Lucasse op een eerste plaats en de Patrijzen werden tweede. De uit slag bij de recreanten was: 1 De Nozems, 2 't Laantje, 3 café De Vier Jaargetijden, V.E.N. (Vlug en Nuch ter) werd eerste bij de dames, gevolgd door de Powertrekkers. 's Avonds was de tent gevuld met zo'n 700 bewonde raars van José, Benny Nijman en Albert West. Zij werden begeleid door het orkest Bluesette, dat in een nieu we formatie speelde. Nu ook met zangeres. Zondagmorgen gaf Vrijheid Een dracht uit Lamswaarde een koffiecon cert. Bij dit concert was er vooral belangstelling van de dorpsbewoners. Groter was de belangstelling 's mid dags voor de soundmix/play-back- wedstrijd. Niet alleen van de zijde van het publiek, maar ook van de deelne mers. Dertig kandidaten toonden hun talent met of zonder microfoon. De winnaars bij de play-backgroep tot en met 12 jaar waren 1 Heidi de Wilde uit Kieldrecht (Sandra Kim), 2 Maya Scheurs, Philippine (Little Eve), 3 Ilse Valcke, Lamswaarde (Sandra Kim). De uitslag van de play-back deelne mers boven de 12 jaar: 1 Mylgia van Uytrecht, Temeuzen (Shaka Khan), 2 Nico Roelands, Clinge (Michel Jack son), 3 Gwenda van Overmeeren, Kloosterzande, (Madonna). Bij de soundmixers eindigde op de eerste plaats Dorothy Scheurs, Philippine als Peggy Lee, tweede werd Werner de Ridder, Axel, die Engelbert Humper- ding imiteerde en Marco Maas uit Terneuzen vertolkte een liedje van Elvis. Hij werd daarmee derde. De Henny Huisman van Lamswaarde was Jan van Waterschoot. MIDDELBURG - „De architectuur zit als het ware in een verdomhoekje. De gemiddelde burger heeft onvol doende affiniteit met de moderne architectuur, in tegenstelling tot on derwerpen als mode, interieur en kunst, waarover hij of zij veelvuldig wordt geïnformeerd door de verschil lende media. Met de internationale 'Dag van de Architectuur' willen we een eerste aanzet geven om het tij te keren. We hopen dat mensen door deze dag moderne bouw met andere ogen gaan bekijken, het liefst waar deren". Dat zegt architect en voorzit ter J. W. Jobse van de kring Zeeland van de Bond van Nederlandse Archi tecten (BNA). De Zeeuwse BNA hijst op dinsdag 1 juli speciaal ontworpen vlaggen op verschillende gebouwen in Middelburg om het publiek bij de architectuur te betrekken. De rood-wit-blauwe vlag zal volgens Jobse wapperen op elf Middelburgse gebouwen, die een hoge architectoni sche waarde hebben. De selectie om vat zowel oude klassieke - vanaf 1100 na Chr. - als moderne gebouwen. Nummer één op de lijst is het Abdij complex, waarin verschillende stijlen te herkennen zijn. BNA-lid en archi tect D. W. van Ouwerkerk wijst op de Scheldegotiek van de gewelven in de Abdij. Een rijtje huizen aan de Korte Burg en een deel van het Abdijcom plex stammen uit de Delftseschool- periode van kort na de oorlog. Van Ouwerkerk wijst erop dat Middelburg legio voorbeelden hiervan kent. Ook op het barokke gerechtsgebouw wordt de BNA-driekleur gehesen. Drie pandjes aan de Herengracht uit de Jugenstil-tijd (rond 1890) behoren als één object tot de elf gekozen gebou wen. In de middeleeuwse Bellink- straat zijn de trapgevels eigentijds tot lijstgevels gerestaureerd. Jobse: „We hebben expres ook een aantal oude panden in de selectie opgenomen en ons afgevraagd welke gebouwen inte ressant kunnen zijn voor het publiek. Middelburg is overigens een mooi voorbeeld van een mengeling van haast alle stijlkenmerken". Wat betreft de moderne architectuur komt de nieuwe PTT-telefooncentra- le aan de Noordstraat in het rijtje voor, vanwege het eigentijdse karak ter. Het gebouw heeft namelijk geen ramen. Maar ook de pas opgeleverde RABO-bank is volgens Jobse en Van Ouwerkerk een staaltje van zorgvul dig en gedetailleerde bouwkunst, hetzelfde geldt voor Nederlandse Kredietbank aan de Stationsstraat. Het witte gebouw van de provinciale waterstaat is met name mooi in de wegenstructuur - een ander uit gangspunt - ingepast en zal ook de BNA-vlag voeren. Tenslotte koos de Zeeuwse BNA voor de woonwijken Griffioen I en Dauwendaele (achter het station). Jobse: „De bouwvorm in Griffioen ondervond in het begin veel weer stand van de bevolking, maar nu wil iedereen er graag wonen. De wijk is populair door de strakke opzet, de combinatie van weinig eigen tuin met veel openbaar groen en de lessenaar daken. Dauwendaele vertolkt het ste delijk woongebeuren, wat refereert aan het wonen in de binnenstad". Jobse meent dat er teveel 'troep wordt gebouwd'. Het gaat vaak om een goedkoop en praktisch gebouw, waarbij weinig wordt nagedacht over de uitgangspunten en materiaaltoe passing. „Elke wijk moet voor een specifieke doelgroep worden ge bouwd. Het duurt meestal een jaar of vijf voordat deze groep zich door schifting in een bepaalde wijk heeft gesetteld. De frustratie voor de archi tect is dat moderne gebouwen niet appeleren aan het oude vertrouwde beeld van 'wat goed is', terwijl dat in de kunst- en modewereld weinig pro blemen oplevert. Het knelpunt is vol gens mij dat er te weinig reclame voor wordt gemaakt. Als mensen de uit gangspunten en de bedoelingen door krijgen, gaan ze het ook meer waarde ren. Ook hier gaat de vergelijking met kunst op". De 'Dag van de Architectuur' is inge steld door de Union Internationale des Architectes (UIA) en zal elk jaar worden gehouden. In de Nederland begint de viering al maandag 30 juni, wanneer de secretaris-generaal drs W. Lemstra van het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieubeheer (VROM) de vlag hijst op het landelijke BNA-gebouw in Amsterdam. De dag daarna wordt aan architect W. G. Quist de 'BNA-kubus' uitgereikt voor zijn gehele oeuvre. Dat gebeurt in het Maritiem Museum 'Prins Hen drik' in Rotterdam door de Zuidhol landse comissaris van de koningin mr S, Patijn. De BNA is een bond van louter ge kwalificeerde architecten. Diepbedroefd, maar met grote dankbaarheid voor wat hij voor ons heeft betekend, delen wij u mede, dat plotseling van ons is heengegaan, mijn lieve man, onze zorgzame vader, schoonva der, groot- en overgrootvader LEONARDUS FRANCISCUS VAN DEN BOSSCHE echtgenoot van Eliza Clementina Geernaert op de leeftijd van 80 jaar. Hoofdplaat: E. C. van den Bossche-Geernaert Sluiskil: M. Scheele-van den Bossche P. Scheele Breskens: J. Reinhout C. Reinhout-Eversdijk Klein- en achterkleinkinderen Familie Van den Bossche Familie Geernaert 4513 KL Hoofdplaat, 28 juni 1986 Slijkplaat 26. De plechtige uitvaartdienst, gevolgd door de teraardebestelling, waarbij u wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op woensdag 2 juli om 10.00 uur in de Parochiekerk van O.L. Vrouw Sterre der Zee te Slijkplaat. Geen bezoek aan huis. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelie ven deze aankondiging als zodanig te beschou wen. Na een lange en moedige strijd, is op 27 juni 1986 van ons heengegaan, op de leeftijd van 74 jaar, onze lieve vader, schoonvader en opa JAN ADRIAAN VAN DER PEIJL weduwnaar van Johanna Füchs Zaamslag: F. H. van der Peijl M. J. van der Peijl-Stoffijn Hanny Sylvia en Ari-Jan Frits Terneuzen: W. J. van der Peijl J. A. van der Peijl-Willemsen Bas Jeroen 4536 EM Terneuzen B. Zweerslaan 36. De teraardebestelling zal plaatsvinden op woensdag 2 juli a.s. om 11.00 uur op de Zuiderbe graafplaats te Temeuzen. Samenkomst voor de teraardebestelling om 10.30 uur in de Opstandingskerk Bellamystraat te Terneuzen. Gelegenheid tot condoleren in de Opstandings kerk. De overledene ligt opgebaard in het mortuarium van het Verpleeghuis 'Ter Schorre'. Gelegenheid tot afscheid nemen dinsdag van 19.00 tot 19.30 uur. Wilt u indien u geen kennisgeving heeft ontvan gen deze aankondiging als zodanig beschouwen. Sluis, tel. 01178-1918. L. KEULERS Oostburg, tel. 01170-3107 of 4242 F. SCHOUT Aardenburg, tel. 01177-1496 J. VAN DE LIJKE Breskens, tel. 01172-2121 Honden en katten- vlooien zijn geen probleem. Laat u voorlichten bij: Dierenspeciaalzaak VAN DEN BEUKEL Spuiplein 9, 4511 AN Breskens, 01172-1839 Ook thuisbezorgd FAMILIE BERICHTEN VOORBEREIDINGSBESLUITEN Dorpsstraat, Den Walhoeck, Zoetevaart, Oud Ferdinandusdijk, Inghelosenberghe, Achtereind straat, Engelbertstraat, Klein Cambrondijk, Gentsevaart, Brouwerijstraat, Julianastraat, He- melstraat, Julianastraat, Kauterstraat, Tabak straat en Julianastraat. De burgemeester van Hulst maakt ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 21 van de wet op de ruimtelijke ordening bekend, dat met ingang van 1 juli 1986 ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage liggen de besluiten van de gemeenteraad van 26 juni 1986, waarbij deze heeft besloten te verklaren dat wijzigingen worden voorbereid: a. van het bestemmingsplan Graauw, voor de verbouw van het café Dorpsstraat 41 tot woning en voor de bouw van 2 garages naast de woning Achtereindstraat 75; b. van het bestemmingsplan St.-Jansteen, voor de bouw van een vrijstaande woning naast Den Walhoeck 23, voor een gebied aan de Inghelosenberghe en voor de uitbreiding van het suikerwarenbedrijf Hemelstraat 16a; c. van het bestemmingsplan Tragel, voor het bouwen van een aantal pensionkamers bij de woning Zoetevaart 10 en voor de uitbreiding van het suikerwarenbedrijf Hemelstraat 16a; d. van het bestemmingsplan Buitengebied, voor de bouw van een garage en een volière bij de woning Oud Ferdinandusdijk 9 te Absdale, voor de bouw van een woning voorbij de spuikom aan de Engelbertstraat en voor de bouw van een loods bij het landbouwbedrijf Klein Cambrondijk 12; e. van het bestemmingsplan Landelijke Bebou wingsconcentraties, voor de uitbreiding van de woning Gentsevaart 131 te Kapellebrug, voor de bouw van een woning naast de woning Julianastraat 60 te Heikant en voor de bouw van een woning op het perceel Julianastraat 98; f. van het bestemmingsplan Heikant, voor de bouw van een uitvaartvoorziening bij de be graafplaats achter de kerk; g. van het bestemmingsplan Nieuw Namen, voor de bouw van een serre bij de woning Kauter straat 6; h. van het bestemmingsplan Tivoli, voor de bouw van een trainingsaccommodatie met vergaderruimte en kantine op het sportterrein achter het sportcafé aan de Tabakstraat. Hulst, 30 juni 1986 De burgemeester voornoemd, mr. F. A. W. Jacobs. BEKENDMAKING De burgemeester van Axel maakt bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 24 juni 1986 heeft bepaald, dat de vaststelling van een bestemmingsplan wordt voorbereid voor het op de bij het besluit behorende tekening aangege ven gebied, dat gelegen is in het bestemmings plan Zuid-Oost, aan het adres Kinderdijk 27, sectie N, nr. 1116. Voormeld raadsbesluit ligt voor een ieder ter inzage vanaf 30 juni 1986 op de gemeentesecreta rie, afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieuhygiëne. De burgemeester voornoemd, A. Hack Axel, 25 juni 1986. Bouwplan voor het verbouwen van een café tot woning aan de Dorpsstraat 41 te Graauw v.r.v. de heer V. de Caluwé, wonende aldaar. Burgemeester en wethouders van de gemeente Hulst brengen ter openbare kennis dat zij voor nemens zijn in afwijking van het ter plaatse geldende bestemmingsplan 'Graauw' met toe passing van artikel 19 van de wet op de ruimtelij ke ordening en artikel 50, lid 8, van de woningwet vergunning te verlenen voor de verbouw van een café' tot woning aan de Dorpsstraat 41 te Graauw, kadastraal bekend Hulst, sectie H, nr. 131. Het desbetreffende gedeelte van het perceel heeft de bestemming 'horecavestiging'. Gronden met deze bestemming mogen uitslui tend worden gebruikt voor de vestiging van horecabedrijven. Aangezien de aanvrager het café tot particuliere woning verbouwt, is het bouwplan in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Met ingang van 1 juli 1986 ligt het bouwplan gedurende veertien dagen op de afdeling algeme ne zaken van de gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Een ieder die bezwaren heeft tegen het bouw plan, kan deze gedurende voornoemde termijn schriftelijk indienen bij burgemeester en wethou ders. Hulst, 30 juni 1986. De burgemeester, mr. F. A. W. Jacobs De wnd. secretaris, G. A. F. d'Hondt Zfê De burgemeester van Terneuzen maakt het volgende bekend. De raad van deze gemeente heeft bij zijn besluit van 28 juni 1984, nummer 9, verklaard dat (een) bestemmingsplan(nen) word(t)en voorbereid voor de binnenstad van de kern Terneuzen. De raad heeft daarbij bepaald, dat dit besluit eerst vervalt indien niet binnen een termijn van twee jaar na de datum van het besluit (een) ontwerp-bestemmingsplan(nen) ter visie is (zijn) gelegd. De raad van deze gemeente heeft op 26 juni 1986 inmiddels besloten de voormelde termijn van twee jaar te verlengen met een periode van één jaar, in casu tot 28 juni 1987. In dit besluit is tevens bepaald dat deze verlen ging niet geldt voor het gebied, waarvoor intus sen het bestemmings- annex stadsvernieuwings plan 'Vlooswijk' van kracht is geworden. Het voormelde besluit van 26 juni 1986 met de bijbehorende stukken ligt vanaf heden op het stadhuis, afdeling Algemene Zaken (bureau ruimtelijke ordening c.a.), kamer 504, voor een ieder ter inzage. Terneuzen, 30 juni 1986. De burgemeester voornoemd, C. Ockeloen zeehaven industrie -Jf recreatie Tl d. e. De burgemeester van de gemeente Terneuzen maakt bekend, dat de raad van deze gemeente in zijn vergadering van 26 juni 1986 heeft besloten te verklaren, dat worden voorbereid: a. een partiële herziening van het bestemmings plan 'Katspolder'; b. een partiële herziening van het bestemmings plan 'Sluiskil'; c. een partiële herziening van het bestemmings plan 'Zuid'; een partiële herziening van het bestemmings plan 'Buitengebied'; een partiële herziening van het bestemmings plan 'Serlippenspolder'. Het besluit onder a. voorziet in de mogelijkheid tot de bouw van een dierenasiel op een perceel, gelegen onmiddellijk ten oosten van de huidige accommodatie aan de Evertsenlaan te Temeu zen. Het besluit onder b. voorziet in de mogelijkheid tot de bouw van twee-woningen-onder-één-kap aan de Honoré Colsenhof te Sluiskil op een perceel dat oorspronkelijk bestemd was tot 'au toboxen' en 'berijdbaar pad'. Het besluit onder c. voorziet in de mogelijkheid tot de bouw van negen woningen op een terrein aan de Nassaustraat te Terneuzen, dat oorspron kelijk de bestemming 'sportieve recreatie, veld- sport' had. Het besluit onder d. voorziet in de mogelijkheid tot het oprichten van een dierenpension op het perceel Lovenpolderstraat 18 te Hoek. Het besluit onder e. is genomen ten behoeve van het afronden van de procedure met betrekking tot het verlenen van de bouwvergunning voor 24 aanleunwoningen bij het bejaardentehuis 'Bach- tendieke' aan de Koninginnelaan 2 te Terneuzen. De voorbereidingsbesluiten met de daarbij beho rende tekeningen liggen vanaf heden op het stadhuis, afdeling Algemene Zaken (bureau ruimtelijke ordening c.a.), kamer 504, voor een ieder ter inzage. Terneuzen, 30 juni 1986. De burgemeester voornoemd, C. Ockeloen zeehaven industrie recreatie j t I

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 26