Sjaak Boonman snelste in spannende barrage Trimfestijn 24 uur Borsele succes Heike Drechsler evenaart record op de 200 meter Kleine nederlaag jeugd-atletiekploeg TITELSTRIJD Z WEMMEN Brons voor schutter Hoekwater Karen Glerum wint zilver Meezwemmen Anton van Putten wint klassieker Frank Kramer haalt diploma voetbaltrainer Waterpoloteam wint toernooi Gerard Nijboer wint in Soest ZEEUWSE DA G VAN HET PAARD Barrages TEAM KAELEN/CAPELLO ZEGEVIERT OOSTDUITSE KAMPIOENSCHAPPEN Mellaard Sean Kelly heeft nog niet beslist Pakistanen verslaan hockeyploeg Cram Gert-Jan van Doori weer uitgeschakeld PZC/ sportkrant 14 AMERSFOORT (ANP) - Het eerste weekeinde van de Neder landse kampioenschappen heeft duidelijk gemaakt, dat de gevestigde orde in de nationale zwemsport voorlopig nog geen aantasting heeft te vrezen. De eerste drie tropendagen in Amersfoort lieten een handvol knappe prestaties zien, maar steeds geleverd door de toppers, die naar de strijd om de wereldtitels in Madrid toewerken. Kennelijk trainen ze daarvoor harder dan ooit. MAANDAG 30 JUNI 1986 Jong talent in schaduw van toppers De Nederlandse records van Hans Kroes (50 en 100 vrij in respectievelijk 23,14 en 51,09), Ron Dekker (100 school in 1.04,18) en Frank Drost (400 vrij in 3.57,8) wijzen erop dat Oranje in de Spaanse hoofdstad met een redelij ke afvaardiging op de startblokken kan verschijnen. Zeker als de KNZB zich, zoals gebruikelijk, van de esta fette-truc bedient. Die verdoezelt achteraf gemakkelijk de scherpe li mieten, die zijn gebaseerd op de acht ste plaats op de wereldranglijst en derhalve voor een aantal Nederlandse toppers op specifieke onderdelen een utopie. Bij de dames richtte de aandacht zich vooral op de tweestrijd tussen Conny van Bentum en Annemarie Verstap pen. Voorlopig heeft de Amerikaanse voorbereiding van Van Bentum een duidelijke voorsprong op de Neder landse, met veel uren in het water maar ook loop- en krachttraining, van Verstappen. Van Bentum won in Amersfoort de 200 vrij en de 100 vlinderslag, in tijden die ook internationaal de aandacht verdienen. Op het vlinderslagnummer bleef ze met 1.00,80 maar een fractie (0,05) verwijderd van haar beste pres tatie. Verstappen volgde vooralsnog op afstand, zij het op een overbrugba re. De hoogste troeven van de zwem- bond bij de dames garandeerden te vens in een vroeg stadium al de formatie van een estafetteploeg. De prestaties van enkelen mogen dan tot de verbeelding spreken, het kan niet worden verhuld, dat ook bij het eerste gedeelte van de nationale titel strijd van 1986 het aanstormen der talenten toch meer weg had van aan komen sloffen. In de categorie van vijftien- en zestien-jarigen, die dankzij milde richttijden met een fikse afvaar diging binnenkort internationale er varing mogen gaan opdoen bij de Europese jeugdkampioenschappen in West-Berlijn, zit wel degelijk talent, maar is eigenlijk nog niemand te bespeuren die nu al of binnenkort de top zal kunnen halen. Van een doorbraak is opnieuw nog niets gekomen, of het moest de neder laag zijn van Olympisch kampioene Petra van Staveren - na een blessure periode voorzichtig op de weg terug - op de honderd meter schoolslag tegen Petra Hillenius (1.12,46 om 1.11,68). Voor een blijvend sterke, nu relatief oude selectie, met uitverkorenen die of na het WK in Madrid een punt zetten achter de internationale loop baan of dan toch zeker na de Spelen van Seoel, zou bij deze nationale titelstrijd de nieuwe lichting al voor meer weerwerk moeten kunnen zor gen. Tot nu toe is dat in Amersfoort beperkt gebleven tot op gepaste, maar te grote afstand meezwemmen. Op deze kampioenschappen zorgden de Zeeuwse deelnemers voor enkele uitstekend resultaten. Ariene Knoes- ter behaalde op de 100 meter school- SCHOONHOVEN (ANP) - Anton van Putten van de wielervereniging Zee land zegevierde zaterdagmiddag in de 172 kilometer lange B-klassieker Ronde van Krimpenerwaard door de in de eindsprint medevluchter Lau rens sagenaar te verslaan. Pim Bosch won de sprint van de groep achter volgers. De uitslag is: 1. Anton van Putten (Ouden hoorn) 172 km in 3.45.30, 2. Laurens Hage naar (Rotterdam) z.t., 3. Pim Bosch (Gorin- chem) op 50 sec., 4. Eric Nieuwert (Lekker- kerk), 5. Petr Kloucek (Tsj), 6. Martin Hendriks (Beriicum). 7. Piet Koppens (Har- melen), 8. Piet van Rey (Oud-Beyerland), 9. Arie van Diermen (Brunssum) allen dezelf de tijd als Bosch, 10. Peter Prijs (Waalwijk) op 1.12. ZEIST (ANP) - Het leven van een quizmaster is onzeker. Dat moet Frank Kramer stellig hebben ge dacht toen hij zich voor een cursus voetbaltrainer opgaf. Kramer, een verdienstelijk voet baller die zijn loopbaan enige jaren geleden bij Volendam af sloot, deed met goed gevolg exa men voor het diploma oefen- meester 1 van de KNVB. Hij was een van de 26 geslaagden. In het betaald voetbal zal de televisie-presentator voorlopig nog geen rol spelen. Maar moge lijk geeft het eerste trainersdi ploma Kramer een „hint" voor zijn eigen toekomst. De Amster dammer is echter iemand die steeds iets nieuws zoekt. Bij de keuze van zijn beroepsbezighe den gaf hij blijk van originaliteit. Zo was hij ooit steward bij een luchtvaartmaatschappijtoen zijn voetbalcarrière maar niet van de grond wilde komen. slag een tweede plaats in een tijd van 1.14.63. Ze bereikte daarmee de finale, waar ze met haar tijd van 1.15.64 als vijfde eindigde. Ook Patrick Braam kwam tot een goede prestatie. In zijn leeftijdsgroep kwam hij met zijn tijd van 1.08,28 op de schoolslag tot een fraaie tweede plaats. Zijn tijd was enkele tienden van een seconde ver wijderd van de Zeeuwse recordtijd (1.07.9). Op de schoolslagnummers bij de meisjes eindigde Constiantia Mar tens op de tiende plaats met haar tijd van 1.23.36. Arlette Knoester kwam bij de meisjes van jaargang 1971 tot de tijd van 1.20.73 en haar zus Marleen kwam tot 1.18.34, waarmee zij de B-finale haalde. In deze B-finale plaat ste zij zich als vierde in de tijd van 1.17.42. Leon Verhage kwam uit op de 50 en 100 meter vrije slag heren. Op de 50 meter bereikte hij te hij de B-finale in 25.29, waarin hij zich uiteindelijk als vierde wist te klasseren in de tijd van 25.23. Op de 100 meter kon hij zich echter niet plaatsen met zijn overi gens goede tijd van 55.29. Tussen de kampioenschappen door werden ook de Spido-jaargangfinales afgewerkt. Stephanie Juranek haalde een veer tiende plaats zowel op de 200 meter wisselslag (2.59.2) als de 100 meter vlinderslag (1.26.4). Rianne Geervliet (Luctor) zwon tij dens het NK een Zeeuws record op de 100 meter rugslag. Zij realiseerde een tijd van 1.09.33. Het oude record stond ook al op haar naam. PAPENDAL (ANP) - De Nederlandse waterpoloploeg heeft het vijf-landen- toernooi op Papendal gewonnen. Het zevental bleef ongeslagen en haalde uit vier wedstrijden zeven punten. Alleen de Westduitse ploeg werd een gelijk spel toegestaan. De eindstand is: 1. Nederland 4-7. 2. Honga rije 4-6, 3. West-Duitsland 4-5, 4. België 4-2, 5. Italië 4-0. VLISSINGEN De Terneuze- naar Erik Hoekwater heeft tij dens de nationale kampioen schappen jachtkleiduivenschie- ten in de B-klassen die op schiet baan 'De Betuwe' in Lienden werden gehouden de derde plaats in het individueel klasse ment behaald. Hij was al reeds Zeeuws kam pioen in zijn klassen en hij ein digde nu met 37-0 maal tweede schot achter Veen uit Drente met 38-3 en Udink uit Overijssel met 38-5 als derde. Het team van Zeeland legde met 149-12 beslag op de tiende positie. De beste score was voor Gelderland II met 174-17. SOEST (ANP) - Gerard Nijboer, de Europese marathonkampioen, heeft zaterdag in Soest in zijn voorberei ding op de verdediging van zijn titel in Stuttgart een internationale loop over 20 kilometer gewonnen. Nijboer liep de afstand in 1 uur 2 minuten en 24 seconden. De Fin Per-Ole Holmes eindigde op bijna twee minuten als tweede. Bij de dames zegevierde Ilse Riedeman (Noordkop) in 1.16.49. De uitslag is: Soest (20 km): 1. Gerard Nijboer (Daventria) 1.02.24, 2. Per Ole Holmes (Fin) 1.04.01, 3. Wim Zegers (Veluwe, Apeldoorn) 1.04.34. Michael Gross. HANNOVER (ANP/SID) - De test van Michael Gross is geslaagd. Op de laatste dag van het toernooi om de Westduitse zwemkampioenschappen in Hannover te kende de 22-jarige Gross voor het elfde werelrecord in zijn loopbaan. De Frankforter zegevierde op de 200 meter vlinder slag in een nog nimmer verwezenlijkte 1.56,24. Dat was een verbetering met 41-honderdste van een seconde van het record, dat sedert 10 augustus 1985 (Sofia) al in zijn bezit was. Gross startte zijn wereldre cordreeks drie jaar geleden. Michael Gross is de een van de Europese troeven voor de wereldtitelstrijd, die in augustus in Madrid wordt gehouden. Naast ,,De Albatros" moet van Westduitse zijde rekening worden gehouden met Rainer Henkei. die zaterdag de 1500 meter vrije slag won in 15.04,38. Henkei, die onderweg het Westduitse record op de 800 meter aanscherpte tot 7.59,06, is nu aanvoerder van de wereldranglijst van dit seizoen. Tijdens de Noordamerikaanse selectiewedstrijden is ook een wereldrecord verbeterd. Betsy Mitchell tikte in Orlando na de 200 meter rugslag dames aan in twee minuten en 8,60 seconden. De beste tijd was sinds 7 augustus 1982 in handen van de Oostduitse Cornelia Sirch, die de afstand in 2.09,91 aflegde. SEROOSKERKE - Als onderdeel van de geslaagde Zeeuwse dag van het Paard ontmoetten zaterdag de Zeeuwse spring- en menruiters el kaar op de terreinen van manege De Eendracht in Serooskerke. Het bleek vooral voor de springruiters niet zo heel eenvoudig te zijn. Omdat de bodem hard was, misten vele paar den en pony's het vertrouwen dat nodig was om tot grote prestaties te komen. Vooral in de B-klasse en in de M-klasse waren er nogal problemen. De lichte klasse wist zich echter goed te handhaven, vooral bij de paarden, waar zeven van de vijftien deelnemers zonder strafpunten door de finish wis ten te komen. Dat betekende een uitgebreide barrage, waarin de fouten en de tijd de beslissing moesten bren gen. Vooral de tijd speelde een belang rijke rol, want in de barrage bleven opnieuw vijf deelnemers zonder straf punten. Meteen al in het begin stelde Sjaak Boonman met Rebecca de tijd zeer scherp op 32.89 seconde. Hoewel velen het probeerden lukte het niet om deze tijd te verbeteren, zodat Boonman de overwinningsgreep be ker kreeg uitgereikt. Jet Heyse kwam met Sigini het dichtst in de buurt en eindigde dus als tweede. Ook bij de pony's moest de lichte klasse via een uitgebreide barrage worden beslist. Van de zes combina ties die zich voor deze barrage hadden geplaatst bleven er vijf overeind in het verzwaarde parkoers. Ditmaal zette de als tweede begonnen Maja Beun met Ronnie Mayor de tijd neer. Haar 31.22 was zo scherp dat niemand er meer aan kon komen. Op de tweede plaats eindigde Jeanine Marteyn met Taranka. Het zware springen voor de pony's werd een complete Noordbevelandse aangelegenheid. Drie leden van deze vereniging eisten de drie beschikbare prijzen voor zich op. Er was geen barrage voor nodig. Alleen Nina de Leeuw met Sharrif wist alle hindernis sen zonder strafpunten te overwin nen, zodat zij onbedreigd op de eerste plaats eindigde. Drie deelnemers maakten een springfout; voor hen werden vier strafpunten werden geno teerd. De gebruikte tijd bracht de plaatsingsvolgorde aan, waarbij San dy den Exter met Sapai als tweede eindigde en Angelique de Leeuw met Cobien als derde. De paarden, die als onderdeel van het grote shownummer in het middag programma de midden- en de zware klasse verreden, brachten het in deze 's-HEERENHOEK - De vierentwintig uur van Borsele voor trimwielren- ners is een succes geworden. Dat kon worden geconstateerd na afloop van dit voor de eerste keer gehouden evenement, dat zich van vrijdag op zaterdag voltrok in 's-Heerenhoek. Naar schatting drieduizend toe schouwers kwamen de verrichtingen van de negentig fietsers bij daglicht en 's nachts volgen. Het ploegenklas- sement van de uit vele onderdelen bestaande wedstrijd werd gewonnen door het team Kaelen/Capello. Vrijdagavond omstreeks acht uur cir kelen de deelnemers kort na de start kalmpjes over het parkoers rond, want het is nog lang fietsen. Boven dien volgt straks het snelle wedstrijd gedeelte van de trimkoers waar ze mee bezig zijn. Wielrennende dames en heel jonge jongens ontbreken niet in het bonte gezelschap. Duidelijk is, dat de vierentwintig uur vooral een recreatief gebeuren is. Het af te leggen traject loopt dwars door het horeca gedeelte van het dorp, en vanaf de terrasjes aan de Heerenstraat kijken de bezoekers onder het genot van een al dan niet alcoholische verfrissing toe. Tevens vormen de café's die de hele nacht geopend zijn een nabije oase voor de dorstige sportievelingen. ,,Het was vooral druk na twaalf uur 's nachts", zegt Ad Schipper van de organiserende stichting Vitesse. Van af dat tijdstip werden overigens geen vermoeiende wedstrijdonderdelen verreden, tot tien uur 's morgens. Zaterdagavond om ongeveer half ze ven. Het einde van de vierentwintig uur is nabij. De deelnemers rijden rustig over het parkoers, want er is al lang gefietst. „Ik zit er nog helemaal niet door", verklaart desondanks ren ner Lou Boonman. Al hebben de premiesprints aan scherpte ingeboet, tijdens het laatste kwartier halen de fietsers nog één keer alles uit de kast. JENA (ANP) - Plaatselijk favoriete Heike Drechsler is in Jena de ster van di 37e Oostduitse atletiekkampioenschappen geworden. De 21-jarige atlete evenaarde zondag met 21,71 seconden het wereldrecord op de 200 meter vai landgenote Marita Koch, die deze tijd op 20 juni 1979 in Karl-Marx-Stad voor de eerste maal liep en die op 21 juli 1984 in Postdam evenaarde. klasse tweemaal tot een barrage met twee deelnemers. Eerst plaatsten Ma- riska de Badts met Titia en Piet Huige met Waldon zich voor de bar rage van de middenklasse. In deze strijd eindigden zij opnieuw naast elkaar. Ditmaal door beide een springfout te maken. De tijd moest de beslissing brengen. Die bleek, met negen seconden, ruim in het voordeel van Piet Huige. Voor de barrage in de zware klasse plaatsten zich Lenet Sandee met Thy- foon en Ad Bergs met Sandra. Omdat Sandee als eerste meteen al hoge ogen gooide door een foutloze rit, kreeg Bergs het niet eenvoudig. Twee springfouten verhinderden zijn greep naar de winst. De jury van de men ring toonde zich zaterdag duidelijk tevreden met de prestaties van de deelnemers. Dat bleek wel uit de waarderingen. In de lichte klasse werden, op twee na, alle proeven beloond met een winstpunt. De midden- en zware klasse deden het zelfs nog beter. Daar behaalde ieder een een winstpunt. Het hoogste resul taat was voor de Zuidhollandse com binatie Nel Bol met Ukina, die eindig de op 102 punten. Ook het resultaat van Anneke Louwerse met Zephyr mocht er zijn: precies honderd punten en de overwinning in de lichte klasse. De uitslagen in Serooskerke: springen paarden klasse B: 1 Wilfried Steyn, Pria- mos, Vlaandertse ruiters, 0 ft; 2 Jolanda Goeree, Udy, Vlaandertse ruiter, 0; 3 Lies- beth Slootweg, Yvonne, Vroonruiters, 0; springen pony's klasse B, categorie D: 1 Monique Melse, Astrid, Vroonruiters, 0; 2 Ard Wondergem, Jelle, Gouwe Reijers, 0; 3 Annique Jakobsen, Ramona, Oranjezon, 0; springen pony's klasse B, categorie B en C: 1 Lisette Timmerman, Beauty, Oranjezon, 3; springen pony's klasse L, categorie B en C: 1 Reante Duynkerke, Carine, Oranjezon, 10.5; springen pony's klasse L, categorie D: 1 Maja Beun, Ronnie Mayor, Oranjezon, 0, 31.22 sec.; 2 Jeanine Marteyn, Taranka, Gouwe Reijers, 0, 34.31; 3 Nicolette Stahlie, Wowser, Noord-Beveland, 0, 35.22; Sprin gen paarden klasse L: 1 Sjaak Boonman, Rebecca, Vlaandertse ruiters, 0, 32.89; 2 Jet Heyse, Sigini, Gouwe Reijers, 0, 35.93; 3 Mirjam de Feber, Verano, Vosserijers, 0, 37.88; springen pony's klasse M: 1 Sancho Voerman, Sticky, Luctor et Emergo, 0; Springen pony's klasse Z: 1 Nina de Leeuw, Sharrif, Noord-Beveland. 0; 2 Sandy den Exter, Sapai. Noord-Beveland, 4; 3 Angeli que de Leeuw, Cobien. Noord-Beveland, 4; springen paarden klasse M: 1 Piet Huige, Waldon, Weelruiters, 4, 51.18; 2 Mariska de Badts, Titia, Luctor et Emergo, 4, 62.39; 3 To Picavet, Rex, Luctor et Emergo, 8; springen paarden klasse Z: 1 Lenet Sandee, Thyfoon, Noord-Beveland, 0, 52.32; 2 Ad Bergs, Sandra, Vossereijers, 8, 59.68. Mennen klasse B: 1 Henny Vink, Rosa, Scheldestad, 90 pnt; mennen klasse L: 1 Anneke Louwerse, Zephyr, Scheldestad, 100; 2 Cees Schout, Tamara, Scheldestad, 93; mennen klasse M: 1 Coby Bol, Othilly, Lekruiters, 96; mennen klasse Z: Nel Bol, Ukina, Lekruiters, 102. Heike Drechsler is nu in het bezit van twee wereldrecords. Een week gele den in Tallinn verbeterde zij bij de interlandwedstrijd Sovjetunie - Oost- Duitsland haar wereldrecord ver springen met één centimeter tot 7,45 meter. Heike Drechsler, die dit sei zoen ook al de 100 meter in 10,97 seconden liep, werd in Jena op de 200 meter gesteund door een toelaatbare rugwind van 1,2 meter per seconde. Direct na de finish gaf Drechsler commentaar: Ik had erop gerekend een tijd van net onder de 22 seconden te kunnen lopen. Op een wereldrecord had ik zeker niet gerekend". Heike Drechsler, die in 1981 in Utrecht als Heike Daute Europees jeugdkam- piooene verspringen werd en twee jaar later in Helsinki de eerste wereld kampioene verspringen, geldt als de grote favoriete voor de Europese titels op de 200 meter en het verspringen. De verwachting is dat Drechsler ko mende donderdag bij de Olympische Dag in Dresden als eerste vrouw ver der dan 7,50 meter zal ver springen. De Oostduitse kampioenschappen, die in drie dagen tal van goede presta ties opleverden maar het zonder een wereldrecord moesten doen, kregen met de prestatie van Heike Drechsler toch nog de gehoopte bekroning. Een ding werd in Jena wel duidelijk: de DDR is de grote favoriet voor de Europese titelstrijd, die van 26 tot en met 31 augustus in Stuttgart worden gehouden. De DDR moet in staat worden geacht tenminste een kwart van de beschikbare 43 gouden medail les te veroveren. Bij de driedaagse Oostduitse titel strijd werden drie beste wereldsei- zoenprestaties geleverd. Silke Gla- disch won vrijdag de 100 meter in 10,96 seconden en zaterdag zorgden Sigrun Wodars (1.57,05) en Sabine Busch (53,62) voor de beste seizoentij den op respectievelijk de 800 meter en 400 meter horden. Emiel Mellaard (AAC) heeft zaterdag in Leuven bij internationale atletiek wedstrijden het verspringen gewon nen met een afstand van 7,93 meter. Het was de derde maal dit seizoen dat de atleet uit Spijkenisse voldeed aan de limiet van 7.85 meter die voor hem gesteld is voor deelneming aan de LILLE (AFP) - Sean Kelly beslist vandaag (maandag) of hij vrijdag in de Ronde van Frankrijk start. Zondag haalde de dokter de zeven hechtingen uit zijn kuitbeen, dat ern stig verwond raakte bij een val in de slotetappe van de Ronde van Zwitser land. Kelly schatte zijn kansen op de Tourstart zondag op tachtig procent. Hij wilde maandag eerst trainen alvo rens een beslissing te nemen. AMSTELVEEN (ANP) - Het Pakis taanse hockey-elftal heeft de testse rie van vijf wedstrijden tegen Neder land gewonnen. In Amstelveen won nen de Pakistani zondag het vijfde en laatste duel met 1-0. Het doelpunt kwam in de 42e minuut van de stick van Nassir Ali uit een strafcorner. Door dit resultaat eindigden beide landen in punten gelijk met elk twee overwinningen, een gelijk spel en twee nederlagen. Het doelsaldo viel met 5-4 uit in het voordeel van wereldkam pioen Pakistan. Europese atletiekkampioenschappen die van 26 tot en met 31 augustus Stuttgart worden gehouden. Eerde sprong Mellaard 7,85 m (Lissabon juni) en 7,94 m (Lage 13 juni). Steve Cram heeft in Gateshead d( mijl gelopen in 3 minuten en 51,4! seconden, de snelste tijd in dit sei zoen. De wereldkampioen op de 1500 mete werd twee ronden getrokken door di Amerikaan James Mays. Tot 400 me ter voor het einde lag Cram onder he wereldrecord. ROTHENTHURM (ANP/AFP) - Gert Jan van Doorn heeft dit weekeinde in Zwitserland opnieuw een tegenslag moeten verwerken. De Brabantse motocrosser, die in maart bij hel begin van het seizoen als favoriet van start ging in de 250cc-klasse, kwam zaterdag tijdens de training voor de Grote Prijs van Zwitserland in Ro thenthurm ten val en raakte gebles seerd aan zijn schouder. De kwetsuui was dermate pijnlijk, dat de 21-jarig( Veghelnaar zondag niet kon deelne men aan de wedstrijd. Jacky Vimond profiteerde volop van de afwezigheid van Van Doom, di( slechts met één man, de Italiaan Michele Rinaldi, de concurrentie van de Fransman vormt. Rinaldi, twee weken geleden goed rijdend tijdens de Grote Prijs van België, kon de koplo per in het klassement voor de we reldtitel zondag ook niet bedreigen De Fransman won beide manches zonder daarvoor veel moeite te hoe ven doen. Vimond rehabiliteerde zich met di< prestatie voor zijn zwakke optreden in België. Tijdens de wedstrijd in An greau viel de favoriet twee keer uit. In Rothenthurm bleef de Yamaha-rij dei overeind, terwijl Rinaldi, de Brit Jere my Whatley en de Zweed Jorgen Nilsson herhaaldelijk onderuit gin gen. In het klassement voor het wereld kampioenschap heeft Vimond een voorsprong van 53 punten op Rinaldi Van Doom staat derde. Zijn achter stand op de koploper bedraagt IK punten. VLISSINGEN - Verschillende jeug- datleten van de Vlissingse atletiek vereniging Marathon kwamen dit weekeinde tijdens de nationale jeugdkampioenschappen in Bever wijk uitstekend voor de dag. Karen Glerum veroverde bij de meis jes A op de 800 meter een zilveren medaille. Zij realiseerde een tijd van 2.09.6. Clubgenote Christol Logghe verover de twee bronzen medailles. Op de 1500 meter werd zij in 4.42.36 derde en op de 3000 meter (10.12.05, hetgeen een Zeeuws rec-rd bij de A-junioren bete kende) bereikte ze eenzelfde resultaat. De resultaten van de overige Zeeuwen waren: Peter Wielaard van AV Flak- kee derde plaats op de 5000 meter jongens A in 15.54.16. Carolien Daane. 1500 meter meisjes A in 5.06.1, per soonlijk record en een negende plaats, 3000 meter zesde plaats in 11.16.66, Peter van de Broek is op de drie kilometer uitgestapt. „Er is veel geld verdiend door de ploegen, wel zo'n zeveneneenhalf dui zend gulden", merkt voorzitter Leo Bakker van Vitesse tevreden op, ter wijl een gelukzalig glimlachende deel nemer met de duim omhoog voor de laatste keer de finishlijn passeert. De uitslagen zijn ais volgt: Ploegenklassement: 1 .Kaelen/Capello 2,Verandalux 3.Huissoon Sport Winnaars trimkoersen: Gerrie de Wael, Rinus Slabbekoorn, Wim Hoondert, Rens Deurloo en Frans van den Berge Winnaars afvalritten: Daan Verhulst en Cees van den Dries Individuele tijdrit: Kees Beenhakker Sprinttoernooi: Jan van den Dries Winnaar ploegentijdritten: Kaelen/Capello STEENBERGEN - De Zeeuwse jeugdselectie is er niet in geslaagd om de jaarlijkse atletiekontmoe ting met een Westbrabantse com binatie in winst om te zetten. De Zeeuwen wonnen vorig jaar met minimaal verschil, maar moesten nu toestaan dat de Westbrabantse Atletiek Combinatie (WBAC) een sportieve revanche nam. In Steen bergen verloor Zeeland met klein verschil: zes punten. Er werden in Steenbergen onder de hoge temperatuur geen spranke lende prestaties verricht. Toch ves tigde een aantal atleten de aan dacht op zich. Zo leverde C-juniore Daniëlle Spuessens (Scheldesport) een goede prestatie bij het ver springen met een sprong van 4.96 meter. Jacqueline van de Kreeke (AV'56) was in diezelfde categorie met een sprong van 1.55 meter oppermachtig bij het hoogspringen en Cindy van Driesschen (RKHAV) besliste de 1000 meter bij de meis jes C na een spannende race tegen de Brabantse Yvette Vermeulen op de streep in haar voordeel. De belangrijkste uitslagen bij de meis jes, pupillen C (driekamp): 1 Anne van de Berg, AV'56, 503 pnt. Jongens pupil len C: 1 Xavier van Nieuwenhove, Schel desport, 992; 2 Erwin Simpelaar, AV'56, 958; 3 Kristian van Haren, AV'56, 943. Jongens pupillen B: 1 Matthieu Mortier, RKHAV, 1136; 2 Michael Burm, RKHAV, 1057. Estafette 4 x 40 meter: 1 WBAC, 25.6; 2 Zeeland, 25.7. Meisjes pupillen B: 1 Inge Boone, Dynamo'70, 1060; 3 Tamara Neefs, RKHAV, 789. Estafette 4 x 40 meter: 1 Zeeland, 26.9; 2 WBAC, 28.0. Jongens pupillen A, eerste jaars: 1 Wilbert Murre, Scheldesport, 1364; 3 Edwin Mortier, RKHAV, 1245. Estafette 4 x 60 meter: 1 WBAC, 36.0; 2 Zeeland, 36.2. Meisjes pupillen A: 1 Ka rin van Opdorp, Scheldesport, 1003; 2 Francien Machielsen, Scheldesport, 998. Estafette 4 x 60 meter: 1 Zeeland, 38.4; 2 WBAC, 39.3. Jongens pupillen A, tweede jaars: 1 Egbert Lakroes, Dynamo'70, 1556; 2 Eric Huysmans, Zeeland Sport, 1413. Estafette 4 x 60 meter: 1 Zeeland, 34.8; 2 WBAC, 35.7. Meisjes C-junioren, speerwerpen: 1 Da niëlle Segers, AV'56, 25.98 m.; 2 Miriam Antheunisse, AV'56, 25.40. 80 meter: 3 Jacqueline van de Kreeke, AV'56, 11.1. Verspringen: 1 Daniëlle Spuessens. Scheldesport, 4.96 m. Discuswerpen: 1 Ingeborg Arends, RKHAV, 21.80 m.; 2 Daniëlle Segers, RKHAV, 21.78. Hoog springen: 1 Jacqueline van de Kreeke, AV'56,1.55; 3 Daniëlle Spuessens, Schel desport, 1.40. 1000 meter: 1 Cindy van Driesschen, RKHAV, 3.15.8; 3 Cynthia Polfliet, AV'56 3.26.4. Estafette 4 x 80 meter: 1 WBAC, 41.9; 2 Zeeland, 44.2. Jongens C-junioren, 100 meter: 1 Mark Weemaars, RKHAV, 11.9; 2 Reinier de Waal, AV'56, 12.2. Kogelstoten: 1 Maikel Weng, Zeeland Sport, 11.52 m. Versprin gen: 1 Reinier de Waal, AV'56, 5.41 m. 1500 meter: 1 M. van Tongeren, Dyna mo'70, 4.30.4. Estafette 4 x 100 meter: 1 Zeeland, 47.3; 2 WBAC, 49.3. Meisjes D-junioren, 60 meter: 3 Daphne Jasperse, Zeeland Sport, 8.8. Versprin gen: 3 Daphne Jaspers, 4.09 m. Hoog springen: 2 Patricia Kort, Delta Sport, 1.25 m. Estafette 4 x 60 meter: 1 WBAC, 34.2; 2 Zeeland, 36.1. Jongens D-junioren, diskuswerpen: 1 Cheyenne Lakroes, Dynamo'70, 28.38 m.; 3 Dennis Coppieters, Scheldesport, 22.28. Estafette 4 x 80 meter: 1 WBAC, 41.1; 2 Zeeland, 43.0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 14