Ook Pfaff was liever aan de kant gebleven Lineker topscorer EREPODIA BEKRONING VOOR JEAN TIGANA Vleugellam STOPPER Half miljoen voor actie van Freek de Jonge PZC/ sportkrant Risico Omvallen Fontaine MAANDAG 30 JUNI 1986 12 /n het Centraal Station in Am sterdam, op zoek naar de Sun day Times voor de follow-up over hun sensatieverhaal van vorige week dat Argentinië zich in 1978 alleen door omkoping van Peru van een finaleplaats tegen Nederland had kunnen verzekeren (maar de Sunday Ti mes zweeg verder als het graf), viel mijn oog op de volgende reklametekst (of mag je dat niet zo noemen?): Jezus Christus is gekomen om u te redden. Neem Hem aan als uw Redder. Lees in de Bijbel Johan nes 3 vers 16,17 en 18." Als het zo eenvoudig is, dacht ik nogen toen zag ik opeens dat ook hier verwezen werd naar het opvallendste spandoek tijdens het WK in Mexico, dat bij allerlei soort wedstrijden in allerlei sta dions steeds weer opdook: JOHN 3:16. Eerst dacht ik dat het een bood schap betrof aan een van de Engelse, of Noor dier se spelers John Barnes, John O'Neill), of dat het de openingstijden waren van het plaatselijke herentoilet ('the john', zoals de Engelsen hun plee noemen- dat laatste dacht ik niet echt, het eerste trouwens ook niet - maar ik begreep al snel (meteen dus) dat gedoeld werd op Johannes 3 vers 16: „Want God had de wereld zo lief dat hij zijn enige Zoon er voor over had: iedereen die in hem gelooft, gaat niet verloren maar heeft eeuwig leven." Maradona slaat een kruisje, als hij het veld betreedt. Als er in Iemand geloofd werd tijdens deze wereldkampioen schappen, dan was het wel in Diego Maradona. „Ciske de Rat nico scheepmaker verwacht zijn kroning" schreef Brian Glanville in de Sunday Times boven zijn lofzang, hoewel hij het niet zo specificeerde maar van 'the urchin', het straatjoch, de belhamel, de bengel sprak. 'Afgezien van Pele wellicht de grootste voetballer die de wereld gekend heeft', schrijft Glanville, een groot bewonderaar van Cruijff dus dat zegt wel iets. Bobby Moore, de oud-aanvoer der van het Engelse elftal, vindt ook Pele nog steeds de grootste, de meest complete voetballer, maar, zegt hij, als ik een vergelij king moest maken tussen Mara dona en een ander van de waar lijk grote spelers, dan komt Cruijff er toch het dichtste bij, een jongen die je uit niets kon vernaggelen en eenzelfde vloeiende balbehandeling had. Ikzelf moest ook aan Johan Cruijff denken, niet aan de Cruijff die in 1974 door Berti Vogts aan de ketting werd ge legd, maar aan de Cruijff die in de Europacupfinale van Ajax tegen Inter Milan de hele wed strijd door op de hielen werd gezeten door Oriali, maar toch voor de twee doelpunten zorgde die Ajax de 2-0 zege bezorgde. Ik schreef daar indertijd over, dat hij in die wedstrijd niet 'ge er ui jffd' had maar 'gemullerd'. In de tweede helft was hij slechts 14 keer aan de bal, een absoluut laagterecord, maar hij scoorde wel twee keer! Diego Maradona zal, zwaar ge schaduwd door Matthaus, niet veel vaker aan de bal zijn ge weest in de tweede helft, en wel iswaar scoorde hij niet, zoals Johan Cruijff, maar hij zorgde wel voor de beslissende pass die Burruchaga vrij voor Schuma cher bracht en de winnende goal betekende. In de vele herhalin gen zag je die pass natuurlijk niet, maar ik heb de video even teruggedraaid en zag toen nog eens dat die pass een voorbeeld was van zeer snel denken en reageren.' Er was trouwens nog een speler uit het verleden aan wie ik moest denken. Maradona mag dan de 'keizer' van dit toernooi zijn ge worden, Jose Brown zal legenda risch worden als de man die, vleugellam, toch doorspeelde met een arm die niet meer func tioneerde. „Inde finale laat je je natuurlijk niet zo gauw vervan gen," zei Theo Reitsma onge veer, „Beckenbauer kent die fi nales, die zal daar begrip voor opbrengen." Wat hij even vergat was, dat Beckenbauer ook de halve fina les kent bij het wereldkampioen schap. In 1970 in Mexico speelde hij in de halve finale tegen Italië. Helmut Schön had al twee spe lers gewisseld toen Beckenbauer zwaar geblesseerd raakte aan zijn arm. De arm werd met een noodverband aan zijn zij vastge klonken, en zo speelde hij ver der, om tenslotte met 4-3 van Italië te verliezen. Dat was het verschil met Jose Brown, die speelde ook verder met een man ke arm, maar hij won! Dat lijkt mij dubbel zo bevredigend... T fitter dan Belgen PUEBLA (ANP) - Jean Tigana, net 31, heeft zaterdag in Puebla afscheid genomen van het grote internationale voetbal. Op de enig juiste manier. Frankrijks middenvelder wilde zijn tweede en laatste wereldkampioenschapstoernooi niet verlaten zonder een medaille. En hij kreeg zijn zin dankzij een 4-2 zege van de Fransen. De ontmoeting met België was voor hem geen vrijheid-blijheid-wedstrijd waarin niets op het spel stond. Voor hem was er een echte medaille te verdienen. Dat standpunt bepaalde zijn manier van spelen. Tigana probeerde lijn te geven aan <üe met zijn ploeg in Puebla moest Demol en Vervoort hebben getoond het middenveld, waar de licht-gebles seerden Platini en Giresse ontbraken en Fernandez ook een rustdag had gekregen. Hij organiseerde de verde diging op de momenten dat Amoros slechts aan avontuur dacht, in de perioden dat ook Battiston liet blij ken aanvallend voetbal het leukst te vinden. Tigana in feite ontnam België de mogelijkheden op een ongedachte be kroning van een toernooi dat alle verwachtingen had overtroffen. „Vier jaar geleden, in Spanje, waren wij vierde, dit keer derde. Mogelijk spelen wij in Italië de finale. Ik zal er dan niet meer bij zijn. Het nationale elftal is voor mij voorbij." Reserves Net als Michel Hidalgo vier jaar gele den had gedaan in Spanje, gebruikte Henri Michel, zijn opvolger, voor het duel om de derde plaats zo veel mogelijk reserves. Ook zeven. Uit de Franse ploeg behoorden feitelijk al leen Amoros, Battiston, Tigana en Papin, of Bellone, tot de basisforma tie, die de halve eindstrijd had ge haald. „Dat is onze nederlaag geworden", concludeerde Eric Gerets. „De men sen die niet of nauwelijks een kans hadden gekregen in het toernooi, wilden in Puebla laten zien, dat zij ook echte internationals zijn. Het was bovendien een betrekkelijk ver se ploeg, zeker vergeleken met ons elftal." overnachten omdat er in Mexico Stad voor zo'n groot gezelschap geen on derkomen meer te vinden was. België had immers niet vooraf gereserveerd. Broos: „Wij zijn twee weken later teruggevlogen dan wij hadden ge dacht." Met veel meer volwaardige internationals dan er uit België ver trokken waren. „Dat is voor ons de belangrijkste winst van het toernooi geweest", constateerde Eric Gerets. „Uit nood in feite heeft een aantal jongeren hier zijn kans gekregen. Claesen en Grün, Versheid, bij de Fransen, tekende de strijd waarin de Belgen opnieuw hun wil en werklust als belangrijkste wa pens hadden. Daardoor en dank zij zes doelpunten, werd de ontmoeting van zeer beperkt gewicht een aantrek kelijker duel dan veel van de voor gaande vijftig wedstrijden. Er werd, tot op zekere hoogte, vrij-uit gevoet bald, de hoeveelheid scoringsmoge- lijkheden was geweldig groot, er wer den fouten gemaakt, die niet primair uit onkunde voortkwamen, maar uit de dun -en het recht- eindelijk eens risico te kunnen nemen. Uitgaande van die gedachte durfde België zelfs met twee echte spitsen te voetballen en stond Ceulemans veel verder van zijn verdediging dan in eerdere wedstrijden. België was niet minder dan de Fransen, die een be weeglijker, maar veel minder vernuf tig middenveld hadden dan in de zes voorgaande ontmoetingen. België toonde wel de onbevangenheid van de Fransen, maar niet de lichamelij ke kracht. Geen wonder na een toer nooi waarin zeven wedstrijden en nog eens drie verlengingen moesten worden afgewerkt. „Zondagochtend vertrekken wij al. Gelukkig", verzuchtte Hugo Broos, DEN HAAG (GPD) - De hulpac tie Gast aan Tafel-voetbal voor de armen in Mexico heeft tot nu toe ruim een half miljoen gul den opgebracht. Cabaretier Freek de Jonge, die samen met de ontwikkelingsorganisatie NOVIB deze actie organiseert, maakte dit gisteravond bekend voor de NOS-tv. Het wereldkampioenschap voet bal in Mexico is gisteren welis waar beëindigd, maar de hulpac tie gaat gewoon door. Het giro nummer van de Novib, 100200, staat nog steeds open voor gif ten. Voor het begin van de voet balcompetitie komt Freek de Jonge nog één keer in actie voor Gast aan Tafel-voetbal. Hij wil dan een voetbalwedstrijd van het Nederlands elftal tegen het Belgische team organiseren. De eerste helft zou in Brussel moe ten worden gespeeld, de tweede in Amsterdam. dat zij een plaats verdienen in een elftal dat de halve finale kan berei ken. Dat is een mooi vooruitzicht voor het Europese kampioenschap van 1988. België heeft nog toekomst." België nam ook een voorsprong, door Ceulemans, maar nadat Veyt twee echt goede mogelijkheden ongebruikt had gelaten, werden de Belgen toch weer gedwongen tot een afweerslag. Omdat het middenveld (Scifo) op nieuw te weinig veerkracht had. Ook Raymond Mommens, al negen jaar international, maar bij het Europese kampioenschap van Frankrijk en tij dens de wereldtoernooien van Spanje en Mexico (tot zaterdag) geen mo ment actief, ook niet de dynamiek inbracht, die Vercauteren al voor het toernooi in België had achtergelaten. Frankrijk kwam nog voor rust op 2-1 door Ferreri en Papin, maar een kwar tier voor tijd werd België, door een frommeldoelpunt van Claesen toch weer uitzicht op de derde plaats gebo den. Die hoop verdween in het extra half uur. De Belgische selectie, stond tegenover de frissere Fransen, gewoon op omvallen. Genghini en Amoros, van de strafschopstip nadat Gerets hem had omgelegd, gaven het laatste duwtje. „Het is toch een geweldig toernooi voor ons geweest", vond Patrick Ver voort, de opmerkelijkste doorbreker van de nieuwe Belgische generatie. België - Frankrijk 2-4 (2-2, 1-2), 11. Ceule mans 1-0, 27. Ferreri 1-1, 43. Papin 1-2, 72. Claesen 2-2, 104. Genghini 2-3, 109. Amoros 2-4 (strafschop). Scheidsrechter Courtney (Eng). Toeschouwers 22.000. Gele kaart: Pfaff (Bel). België: Pfaff, Gerets, Demol, Renquin (46.Frankie van der Eist), Vervoort en Grun, Scifo (65. Leo van der Eist), Mom mens, en Ceulemans, Veyt en Claesen. Frankrijk: Rust, Bibard. Le Roux (57. Bossis), Battiston en Amoros, Tigana (84 Tusseau), Ferreri, Vercruysse en Genghini, Papin en Bellone. Jan Ceulemans scoort het openingsdoelpunt in de strijd om de derde plaats. PUEBLA (GPD) - Doelman Pfaff, de publiekslieveling in Puebla („dat ben ik niet alleen hier, dat ben ik overal") denkt dat voor zijn ploeg méér niet haalbaar was dan de vierde plaats. „De hoofdprijzen waren vergeven, de stimulans was weg. De concentratie is niet meer honderd procent. We hebben een uitzonderlijk succes ge boekt, veel ervaring opgedaan, el- kaars karakters en mentaliteit ge leerd. Daar kunnen we de komende periode van profiteren". Jean Marie Pfaff, die de komende weken lekker gaat uithollen en een stevig pintje drinken, zegt dat hij liever het voorbeeld van Platini en Giresse en de andere zes Franse basis spelers gevolgd had en aan de kant gebleven was. Thijs koos in overleg met de spelers voor de sterkste forma tie, waarin alleen voor Raymond Mommens een plaats ingeruimd werd. Tijdens het WK van 1982 en het EK van 1984 maakte hij een maand deel uit van de selectie zonder een minuut binnen de lijnen te zijn geweest. En ook dit toernooi was hij de enige veldspeler die niet verder gekomen was dan het trainingsveld. Mommens nam de plaats van de falende Vercau- terenin, nadat de bij Lokeren vertrek kende speler deze week zijn ongenoe gen over het altijd maar handhaven van de Anderlecht-linkspoot had la ten blijken. Jan Ceulemans, de aanvoerder van het Belgische elftal, kon op een beter toernooi terugkijken dan vier jaar terug in Spanje. De vermoeide Brug- ge-speler: „De eerste ronde doorko men en dan eervol afscheid nemen in de achtste finale, dat hadden we ons voorgenomen. Door omstandigheden gedwongen waren we genoodzaakt jonge spelers in te passen, dat is een grandioos succes geworden. De pres tatie heeft onze verwachtingen over troffen, bij de laatste vier. Waarmee ik niet wil zeggen dat België tot de vier sterkste van de wereld behoort, maar dat geldt ook voor Argentinië en zeker voor dit West-Duitsland. Brazilië en Frankrijk spelen voor mij het beste voetbal". De vijfde verlenging van het toernooi en de derde waarbij de Belgen betrok ken waren golden de woorden van Jan Ceulemans („Ik kon m'n ene voet niet meer voor de andere krijgen") voor velen. Michel Platini (links) moest in de strijd om de derde plaats door een lichte blessure verstek laten gaan, maar deeli tenslotte wel in de vreugde om het brons. Hij vierde het succes met Jean Tigana (midden) en Luis Fernandez. MEXICO-STAD (ANP) - Gary Line ker is topscorer van het wereld kampioenschap voetbal in Mexico geworden. De Engelsman maakte zes doelpunten, één meer dan Ma radona, de Braziliaan Careca en de Spanjaard Butragueno. In totaal werd in Mexico 133 keer gescoord. De Zuidkoreaan Cho en de Hongaar Dajka passeerden hun eigen doelman. Alle doelpuntenmakers in Mexico zijn: 1. Lineker (Eng) 6. 2. Maradona (Arg), Careca (Bra) en Bu tragueno (Spa) 5. 1). Valdano (Arg), Altobelli (Ita), Bela- nov (Sov) en Elkjaer-Larsen (Den) 4. 9. Voller (WD1), Jesper Olsen (Den), Ceulemans (Bel) en Claesen (Bel) 3. 13. Burruchaga (Arg), Allofs (WD1), Cabanas (Par), Caldere (Spa), Ja- remtsjoek (Sov), Khairi (Mar), Papin (Fra). Platini (Fra). Quirarte (Mex). Romero (Par), Scifo (Bel), Socrates (Bra), Josimar (Bra) en Stopyra (Fra) 2. 27. Rummenigge (WD1), Braun (Arg), Alejnikov (Sov), Alzamendi (Uru), Ah med (Iraki, Amaros (Fra). Beardsley (Eng), Blochin (Sov), Carlos Manuel (Por), Chang-Sun (ZKor), Clarke (Ier), Demol (Bel), Detail (Hon), Diamanti- no (Por), Eloy (Spa), Edinho (Bra), Eriksen (Den), Esterhazy (Hon), Fer nandez (Fra), Ferreri (Fra), Flores (Mex), Francescoli (Urn), Genghini (Fra), Goicoechea (Spa), Guetov (Bul), Jakovenko (Sov), Jung-Moo Huh (ZKor), Kim Jong-Boo (ZKor), Laudrup (Den), Lerby (Den), Mat thaus (WD1), Adbulkarim Merry (Mar), Negrete (Mex), Pasculli (Arg), Rats (Sov), Rocheteau (Fra), Rodjo- nov (Sov), Ruggieri (Arg), Salinas (Spa), Sanchez (Mex), Senor (Spa), Servin (Mex), Sirakov (Bul), Smola- rek (Pol), Soon-Hoi Cho (ZKor), Stra- chan (Scho), Tigana (Fra), Vanden- bergh (Bel), Vercauteren (Bel), Veyt (Bel), Whiteside (N-Ier), Zidane (Alg) en Zavarov (Sov), Brehme (WD1) allen 1 doelpunt. Dajka (Hon) en Cho (ZKor) schoten in eigen doel. Gerd Muller behoudt ook na de wereldtitelstrijd in Mexico zijn eerste plaats op de lijst van topsco rers bij de toernooien om de we reldtitel. 'Der Bomber' maakte in de evene menten van 1970 (Mexico) en 1974 (West-Duitsland) veertien treffers. Nummer twee op de lijst blijft de Fransman Just Fontaine die in een toernooi, dat van 1958 in Zweden, tot dertien doelpunten kwam. Beste Nederlander op deze lijst is Johnnie Rep. Hij was in de toernooien van 1974 en 1978 acht keer succesvol. Rob Rensenbrink kwam bij de twee zilveren medailles tot zes treffers. De topscorerslijst is na Mexico: 1. Gerd Müller (WD1) 1970-1974 14 2. Just Fontaine (Fra) 1958 13 3. Pele (Bra) 1958-1970 12 4 Sandor Koscis (Hon) 1954 11 5. Helmut Rahn (WDL) 1954-1958: Teo- filio Cubillas (Perl 1970-1978: Grze gorz Lato (Pol) 1974-1982 10 8. Ademir (Bra) 1950; Vava (Bra) 1958- 1962; Uwe Seeler (WD1) 1958-1970; Eusebio (Por) 1966; Jairzinho (Bra) 1970-1974; Pablo Rossi (Ita) 1978-1982 9 14. Guillermo Stabile (Arg) 1930; Leoni- das (Bra) 1974-1978; K.H. Rummenig ge (WDll 1978-1986 8 18. Schiaffmo (Uru) 1950-1954; Hans Schafer (WD1) 1954-1958; Lajos Tichy (Hon) 1958-1962; Andrzej Szarmach (Pol) 1974-1982 7 22. onder andere: Rob Rensenbrink (Ned) 1974-1978; Gary Lineker (GBr) 1986; Zbigniew Boniek (Pol) 1978- 1986; Diego Maradona (Arg) 1982- 1986 6 De Fransman Just Fontaine blijft de meest succesvolle schutter in één toernooi om de wereldtitel. In 1958 zette hij de derde plaats voor de Fransen luister bij met een totaal van dertien treffers. Vier jaar eerder had de Hongaar Sandor Kos cis naar het leek een onaantastbaar totaal van elf doelpunten laten no teren. Het bracht zijn land echter niet verder dan de tweede plaats na een verloren eindstrijd tegen West- Duitsland (2-3). Topscorers in één toernooi: 1. Just Fontaine (Fra) 13 2. Sandor Kocsis (Hon) 11 3. Gerd Müller (WD1) 10 4. Ademir (Bra) 9; Eusebio (Por) 9 6. Stabile (Arg) 8 7. Grzegorz Lato (Pol) 7 8. Gary Lineker (Eng); Pablo Rossi (Ita); Mario Kempes (Arg) 6 De wereldtitelstrijd in Mexico had behalve het aantal toeschouwers nog een record: nog nooit werden er zoveel gele en rode kaarten uitgedeeld. Grootste zondaar was Uruguay dat niet alleen tien gele kaarten kreeg toebedeeld maar ook als enige land twee spelers van het veld zag wor den gestuurd. Argentinië kreeg eveneens tien gele kaarten, maar speelde aanzienlijk meer wedstrij den. De netste ploeg was Hongarije. De Magyaren kwamen in geen enkel boekje te staan. Individueel record houders werden de Mexicaan San chez en de Brit Fenwick met ieder drie gele kaarten. IDe ranglijst van gele kaarten is: 1. Uruguay (Diogo 2, De Silva 2, Bossio 2, Cabrera, Alvez, Francescoli, Aceve- Cuciuffo, Brown, Batista, Valdano, Enrique, Maradona, Olarticoecheai 3. Mexico 9 (Sanchez3, Munoz, Negrete, Trejo. Quirarte, De los Cobos, Serin) 4. België (F. Vanderelst, Ceulemans, Renquin, Demol, Grun, Claesen, Vey, Pfaff); Italië (Bergomi 2, Cabrini, Bag- ni, Scirea, Vierchowood, De Napoli, Di Gennaro); Irak (Mahmoud 2, Sa- lim, Abidoun, Hassan, Hammudi, Minshid, Allawi); West-Duitsland 8 (Jakobs, Eder, Allofs, Förster, Mat thaus 3, Magath, Briegel). 8. Engeland (Fenwick 3, Butcher, Hate- ley, Martin, Hodge); Spanje (Goicoe chea 2, Camacho, Victor, Michel, To- mas, Caldere); Zuid-Korea 7 (Huh, Chang-Sun, Young-Jueng, Joo-Sung 2, Kyung-Hoon, Jong-Soo). 11. Frankrijk (Fernandez 2, Amoros, Ay ache 2, Rocheteau); Marokko (Ti- mouni. Khalifa 2, Khairi, Lamriss); Paraguay (Schettina 2, Mendoza, Ro mero. Nunez); Polen (Dzi?kanovski 2, Wojcicki 2, Smolarek); Schotland 5 (Archibald, Bannon, Malpas. McStay, Nicol). 16. Noord-Ierland (Whorthington. McIU- roy, Hamilton, Donaghy); Brazilië 4 (Branco, Careca, Edinho 2). 18. Bulgarije (A. Markov, Gospodinov, Arabov); Denemarken (Eriksen, Niel sen, Andersen); Sovjet-Unie 3 (Rats, Beianov, Jevtsjenko). 21. Algerije (Madjer, Mansouri); Portugal 2 (Moreira, Gomez); 23. Canada 1 (Lenarduzzi). 24. Hongarije 0 Rode kaarten: Sweeney (Can) Hongarije- Canada; Wilkins (Eng) Engeland-Marok- ko; Hanna (Ira) Irak-België; Bossio (Uru) Denemarken-Uruguay; Batista (Uru) Schotland-Uruguay; Arnesen (Den) De- nemarken-West-Duitsland; Berthold (WD1) West-Duitsland-Mexico; Aguirre (Mex) West-Duitsland-Mexico De dertiende wereldtitel werd zon dag veroverd door Argentinië. Het was de tweede voor de Argentijnen. De eerste drie bij alle toernooien om de wereldtitels voetbal zijn geweest: 1930 (Uruguay)l. Uruguay, 2. Argentinië, 3. niet gespeeld 1934 (Italiëll. Italië, 2. Tsjechoslowakije, 3. West-Duitsland 1938 (Frankrijk) 1. Italië, 2. Hongarije, 3. Brazilië 1950 (Brazilië) 1. Uruguay, 2. Brazilië. 3. Zweden 1954 (Zwitserland) 1. West-Duitsland, 2. Hongarije. 3. Oostenrijk 1958 (Zweden) 1. Brazilië, 2. Zweden, 3. Frankrijk 1962 (Chili) 1. Brazilië, 2. Tsjechoslowa kije, 3. Chili 1966 (Engeland) 1. Engeland, 2. West- Duitsland. 3. Portugal 1970 (Mexico) 1. Brazilië, 2. Italië, 3. West-Duitsland 1974 (West-Duitsland) 1. West-Duitsland, 2. NEDERLAND, 3. Polen 1978 (Argentinië) 1. Argentinië, 2. NE DERLAND, 3. Brazilië 1982 (Spanje) 1. Italië, 2. West-Duitsland, 3. Polen 1986 (Mexico) 1. Argentinië, 2. West- Duitsland, 3. Frankrijk Reserves Frankrijk Groep D: Spanje-Brazilië 0-1, Algerije- Noord-Ierland 1-1, Brazilië-Algerije 1-0, Noord-Ierland-Spanje 1-2, Noord-Ier- land-Brazilië 0-3, Spanje-Algerije 3-0. Brazilië 3 3 0 0 6 5-0 Spanje 3 2 0 1 4 5-2 Noord-Ierland 3 0 12 12-6 Algerije 3 0 12 11-5 Groep E: Uruguay-West-Duitsland 1-1, Schotland-Denemarken 0-1, West-Duits- land-Schotland 2-1, Denemarken-Uru guay 6-1, West-Duitsland-Denemar- ken 0-2, Schotland-Uruguay 0-0 Denemarken 3 3 0 0 6 9-1 West-Duitsland 3 1113 3-4 Uruguay 3 0 2 1 2 2-7 Schotland 3 0 12 11-3 Groep F: Marokko-Polen 0-0, Portugal- Engeland 1-0, Engeland-Marokko 0-0, Po- len-Portugal 1-0, Marokko-Portugal 3-1, Engeland-Polen 3-0. Marokko 3 1 2 0 4 3-1 Engeland 3 1113 3-1 Polen 3 1113 1-3 Portugal 3 1 0 2 2 2-4 Achtste finales: Sovjet-Unie-België 3-4 nv Mexico-Bulgarije 2-0 Brazilië-Polen 4-0 Argentinië-Uruguay 1-0 Frankrijk-Italië 2-0 Marokko-West-Duitsland 0-1 Engeland-Paraguay 3-0 Denemarken-Spanje 1-5 kwartfinales: Brazilië-Frankrijk 1-1 Frankrijk w.n.s. Mexico-West-Duitsland 0-0 West-Duits land w.n.s. België-Spanje 1-1 België w.n.s. Argentinië-Engeland 2-0 halve finales: België-Argentinië 0-2 Frankrijk-West-Duitsland 0-2 derde plaats: België-Frankrijk 2-4 nv Eindstrijd: Argentinië-West-Duitsland 3-2 Jean-Marie Pfaff verdiende zaterdag een rode kaart door de brute manier waarop hij de Franse aanvaller Jean-Pierre Papin onderuit haalde. De Engelse arbiter Courtney volstond echter met het geel en behoedde zo de populaire Belg voor een afgang. Alle uitslagen van de Mundial 1986 zijn: Groep A: Bulgarije-Italië 1-1, Argentinië- Zuid-Korea 3-1, Italië-Argentinië 1-1, Zuid-Korea-Bulgarije 1-1, Zuid-Korea- Italië 2-3, Argentinië-Bulgarije 2-0. Argentinië 3 2 1 0 5 6-2 Italië 3 1 2 0 4 5-4 Bulgarije 3 0 2 1 2 2-4 Zuid-Korea 3 0 12 14-7 Groep B: Mexico-België 2-1, Paraguay- Irak 1-0, Mexico-Paraguay 1-1, Irak-Bel- gië 1-2, Mexico-Irak 1-0, Paraguay-België 2-2. Mexico 3 2 1 0 5 4-2 Paraguay 3 1 2 0 4 4-3 België 3 1113 5-5 Irak 3 0 0 3 0 1-4 Groep C: Canada-Frankrijk 0-1, Sovjet- Unie-Hongarije 6-0, Frankrijk-Sovjet- Unie 1-1. Hongarije-Canada 2-0, Honga rije-Frankrijk 0-3, Sovjet-Unie-Canada 2- 0. Sovjet-Unie 3 2 1 0 5 9-1 Frankrijk 3 2 1 0 5 5-1 Hongarije 3 1 0 2 2 2-9 Canada 3 0 0 3 0 0-5

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 12