Eric van Lancker eist plaats in Tour-ploeg Vlissingen staat voor zware krachtmeting GELIJKSPEL IN VLISSINGEN: 19-19 Sprintsters begraven de strijdbijl dataf/mw mr PZC/sp°rt POST-RENNER WINT IN ZWITSERLAND Matig Derde plaats voor Arjen de Ridder Vandenbroucke Harms tweede bij NK-powerliften MORGEN TEGEN SPARTA II EN SITTARD Sittard mm 24 VLISSINGEN - De Nederlandse handbaldames kunnen terugzien op een uiterst nuttige oefenstage van drie interlands. De laatste van die serie, met Tsjechoslowakije als tegenstander, werd gisteravond in Vlissingen gespeeld. Nederland speelde gelijk met 19-19 en bood net als in de vorige ontmoetingen voortreffelijk partij. Volgens de 53-jarige trainer Jan Kecskemethy was er dan ook sprake van een zeer geslaagde week. „We hebben de opgaande lijn doorgezet", zei hij gisteren na afloop. „De Tsjechen waren natuurlijk over drie dagen sterker, maar wij komen dichter bij. Jaren geleden verloren we van dit soort ploegen met zeker tien doelpunten verschil". HARD DISK VRIJDAG 20 JUNI 1986 VLISSINGEN - De Zeeuwse handbalster Diana Niemantsverdriet werd gisteren uitgezwaaid als speelster van het nationale team. Voor de interland tussen Nederland en Tsjechoslowakije nam ze afscheid en daarmee werd een schitterende carrière op hoog niveau defintief afgesloten. Diana Niemants verdriet, die vijf maanden zwanger is, heeft aangekondigd dat ze verder alleen nog voor EMM wil spelen. Ze kwam in totaal 107 keer uit voor het nationale team en haalde net niet het record van 111. De 28-jarige Zeeuwse speelster werd gisteren in de sporthal in Vlissingen van vele kanten lof toegezwaaid. Zo zei Nico Witte, de landelijke voorzitter: „Ik heb Diana begin dit jaar in Oost-Duitsland nog aan het werk gezien. Ze speelde daar uitstekend en daarom is dit een afscheid dat een beetje treurig stemt. Ik respecteer niettemin het besluit. We moeten Diana dankbaar zijn voor alles wat ze voor het handbal in ons land heeft betekend". Diana Niemantsverdriet kreeg als eerste vrouw van de handbalbond het zilveren bonds-teken. Ze werd verder toegesproken door de gedeputeerde E. Maris-Koster, die namens de commissaris van de koningin een bronzen ere-penning overhandigde. Tot slot waren er geschenken voor de handbalster van C. de Keijzer, wethouder van de gemeente Vlissingen, Ton Marteijn (Zeeuwse sportraad) en Henk Snijders (namens de Zeeuwse handbalafdeling). Gedeputeerde E. Maris-Koster (links) overhandigt Diana Niemantsverdriet een bronzen ere-penning. Handbaldames maken indruk tegen Tsjechen BODELE (ANP) - Eén van de twee opvallende wielrenners uit de ploeg van Peter Post in de Ronde van Zwitserland vindt, dat hij in de Tour de France behoort te starten. Eric van Lancker, de vriendelijke, maar zelfbewuste Vlaming, zei na zijn zege in de negende etappe: „Over mijn deelname aan de Tour kan toch nau welijks twijfel bestaan. Pas op, ik dank veel aan de ploeg. Maar ge ziet toch, dat ik goeie moraal heb". De Nederlandse eerste-j aarsprof Eric Breukink, die donderdag weer impo neerde door uit een kopgroep van zeven te demarreren om op zestien kilometer van de meet te worden teruggehaald, vond zich zelf nog te jong voor het belangrijkste wielereve- De voorbereiding van de Nederlandse dames op het wereldkampioenschap wordt voorlopig weer even onderbro ken. Kecskemethy heeft zijn selectie tien dagen bij elkaar gehad. Maandag keerde het team terug uit Hongarije en in de dagen daarna werden de speelsters aan een serieuze test onder worpen. LEIDEN (ANP) - Tijdens een etentje is de controverse tussen de twee snelste Nederlandse sprintsters, nationaal record houdster Els Vader en tweevou dig Europees indoorkampioene Nelli Cooman begin deze week uitgesproken. Het tweetal leef de op min of meer gespannen voet naar aanleiding van de problemen rond de training van de nationale 4 x 100-meterploeg. Met uitzondering van Nelli Coo man wilde geen van de kandida ten voor de formatie meer onder leiding van bondstrainer Henk Kraayenhof trainen. De loop sters verweten de Groninger uit sluitend als persoonlijk trainer van de wereldrecordhoudster op de 60 meter indoor Cooman op te treden. Donderdagavond op de tweede van de vier Nederlandse Grand Prix-wedstrijden knielden Els Vader, die afgelopen zaterdag in Barcelona haar nationale record van 11,25 seconden terugbracht naar 11,17, naast elkaar in de startblokken in de Leidse Hout. Het was de eerste rechtstreekse confrontatie tussen de twee loopsters dit seizoen. Nelli Cooman won het prestige- duel bij een tegenwind van 1,44 meter in 11,47 seconden. Els Vader, die zei een paar nachten slecht te hebben geslapen, start te matig en kon het verlies weliswaar in het laatste gedeel te enigszins maar niet geheel goed maken. Zij was zes-hon derdste seconde langzamer. La ter op de avond liet Els Vader de 200 meter schieten. Cooman kwam wel aan de start maar schakelde na 150 meter terug naar een lagere versnelling. Zij eindigde als vierde in 24,79. Het nummer werd in 23,55 seconden gewonnen door de Engelse Jen nifer Stoute. Martha Derby werd in dezelfde tijd tweede. Daarmee voldeed zij aan de B- limiet voor de Europese titel strijd in Stuttgart. Het magere Grand Prix-pro- gramma werd gered door het nationale record polsstokhoog springen van Chris Leeuwen- burgh. De Hagenaar had begin deze maand bij de Amerikaanse studentenkampioenschappen in Indianapolis het record van 5,38 m op 5,40 m gebracht en later geëvenaard. In Leiden ging de Hagenaar in zijn tweede poging over 5,45 m, waarna hij de lat op 5,60 m. liet leggen. Die hoogte was hem dit maal nog te veel. Erik de Bruin was weer op dreef met de discus. De nationale re cordhouder kogelstoten en dis cuswerpen kwam met de schijf weer drie keer over de 60 meter met respectievelijk 63,76, 64,16 en 65,38 meter. Met zijn winnen de worp, goed voor een premie van 1000 gulden, bleef hij precies 'e'en meter verwijderd van zijn nationale record. Drie Engelse loopsters zorgden voor een aantrekkelijke 800 me ter bij de dames. Kirsten McDer- mott won in 2.02.10 voor Diana Edwards (2.02,12) en Christine Wickingham (2.02,25). Jan Kecskemethy: „We gaan in au gustus verder met de voorbereiding. Daarna gaan we wedstrijden spelen en komen we elke zaterdag bij elkaar om de laatste hand te leggen. Voor Nederlandse begrippen is dat het meest haalbare, maar het is veel te weinig om tot een topploeg uit te groeien". Nederland zal dan ook op het WK in eigen land met een bescheiden rol genoegen moeten nemen. Dat is mede een gevolg van het wegvallen van enkele ervaren speelsters. Diana Nie mantsverdriet haakte voortijdig af, Georgina van Iersel moest zich terug trekken en ook Marianne Bult is door de trainer inmiddels definitief afge schreven. Daarvoor in de plaats zijn een paar jonge en ongetwijfeld talent volle speelsters gekomen. Het ontbreekt Jan Kecskemethy voorlopig dan ook aan ervaring in zijn ploeg. Dat werd in de drie wed strijden tegen Tsjechoslowakije nog mm mm mm mm mm mm eens duidelijk aangetoond. Neder land ging meestal zeer voortvarend van start, maakte indruk met een jeugdig elan, maar viel later terug. Zo verging het de ploeg dinsdag in Gaanderen (20-21) en woensdag in Waalwijk (19-23). Maar in Vlissingen werd een voorsprong van twee doel punten in de laatste minuten alleen nog tot een gelijkspel teruggebracht. Voor zo'n 250 toeschouwers was de interland een boeiende en af en toe ook hoogstaande wedstrijd. Het Ne derlands team, dat in Hanneke van Eijl, Monique Geitz en Ursula Deke- ling uitblinksters had, verraste de tegenstander aanvankelijk met ra zendsnelle aanvallen. Het grote ver schil was echter de manier van verde digen. De Tsjechen speelden in de afweer ook bikkelhard, maar werden zelden bestraft. Nederland moest zich wel vaak te buiten gaan aan overtre dingen en kreeg in de eerste helft maar liefst zes strafworpen tegen. Desondanks bleef de score tot het einde toe in evenwicht. Vlak voor de rust stond Nederland nog met 11-10 voor en tot dan was het hoge tempo moeiteloos bij te houden. Het ver wachte offensief van de Tsjechen bleef ook daarna uit. Nederland kwam zelfs op vijf minuten nog op 18-16, maar toen moesten kort achter elkaar twee speelsters naar de kant. Toch was het meer dan verdiend dat Monique Geitz in de allerlaatste minuten de eind stand op 19-19 bracht. Voor het Nederlands team kwam de doelpunten van Monique Geitz (6), Hanneke van Eijl (4), Ursula Dekeling (3), Esther Hageman (2), Cecile Leen- en (3), Carla Kleintjens (1). VLISSINGEN - Arjen de Ridder uit Arnemuiden is bij een wielerwedstrijd in Dongen op de derde plaats geëin digd. Bij de nieuwelingenwedstrijden waren 96 vertrekkers. Eric van Lancker gaat juichend over de streep in de Ronde van Zwitser land. nement van het jaar. Post dacht er net zo over. al herhaalde hij drie keer het zonde te vinden Breukink, de bergko ning in Zwitserland, thuis te moeten laten. In Zwitserland is Post de ploeglèider met de meeste etappe-overwinningen. De zege van Van Lancker was de derde na die van Breukink en Nulens. De nog uit vijfman bestaande forma tie van Bernard Hinault stevent ech ter op de hoofdprijs af: in de laatste heuvelachtige etappe, (vandaag) vrij dag, kan de gele trui van de Ameri kaan Andy Hampsten normaal ge sproken niet meer worden bedreigd. De op één na de sterkste Nederlandse formatie, die van Roy Schuiten, had een succesje met de als tweede geëin digde Spanjaard Pedro Delgado. Posts kopman Robert Millar had Hampstens positie op de drie cols van de tweede categorie tussen Klosters en het net over de grens in Oostenrijk gelegen Bödele nog kunnen aanval len. De misluking hiervan betekende feitelijk een negatief punt voor Pana sonic. Maar niemand uit die brigade maakte zich er echt zorgen over. Uitslag negende etappe van Klosters naar Dornbirn: 1. Eric van Lancker (Bel) 195 km in 5 uur 17 minuten en 36 seconden (36,838 km/u); 2. Pedro Delgado (Spa) op 0.30; 3. Michael Wilson (Aus) op 0.51; 4. Peter Winnen (Ned) op 0.55; 5. Stefan Brykt (Zwe) op 0.58; 6. Beat Breu (Zwi) op 1.06; 7. Jörg Müller (Zwi) op 1.11. 8. Godi Schmutz (Zwi) z.t.; 9. Dominique Garde (Fra) op 1.30. 10. Mario Noris (Ita) op 1.47; 11. Filippo Pier- santi (Ita) op 1.50' 12. Toni Rominger (Zwi) op 2.03; 13. Massimo Ghirotto (Ita) op 2.47; 14. Eric Breukink (Ned) op 2.58; 15. Harald Maier (Oos) op 3.08; 16. Robert Millar (Sch); 17. Andrew Hampsten (VSt); 24. Sean Kelly (Ier) op 3.18; 31. Gerard Veldscholten (Ned) op 4.39. 32. Fons de Wolf (Bel) z.t.; 34. Steven Rooks (Ned) z.t.; 35. 36. Phil Ander son (Aus) op 5.05. 38. Peter Stevenhaagen (Ned) z.t.; 40. Guy Nulens (Bel) op 5.17; 41. Jac van Meer (Ned) op 5.29. 42 Hennie Kuiper (Ned) op 5.32; 43. Henk Lubberding (Ned) z.t.; 45. Bernard Hinault (Fra) op 5.43; 47. Jean Habets (Ned) z.t.; 54. Maarten Ducrot (Ned) op 13.49; 55. Henri Manders (Ned) z.t.; 57. Adrie van der Poel (Ned) op 21.32; 58. Gerrie Knetemann (Ned) z.t.; 62. Jan Siemons (Ned); 70. Theo de Rooy (Ned); 74. Jos Lammertink (Ned); 75 en laatste Sigmund Hermann z.t.; niet gestart: Twan Poels (Ned) opgegeven: Alberto Volpi (Ita) Algemeen klassement: 1. Hampsten 44:00:24. 2. Millar op 0.53; 3. Lemond op 1.21: 4. Zimmermann op 1.34; 5. Chioccioli op 3.34; 6. Delgado op 7.34. 7. Brykt op 8.28; 8. Schmutz op 9.25; 9. Leclercq op ll.ig; Müller op 12.00; 11. Winnen op 12.27; Breukink op 21.47; 23. Kelly op 24.32; Van Lancker op 25.18. 25. Anderson 27.59; 26. Stevenhaagen op 29.34; 28 Li berding op 30.20; 29. Hinault op 30.37; Nulens op 33.55; 37. Kuiper op 41.36; 40. v Meer op 44.47; 47. De Rooy op 56.18; Habets op 58.18; 57. Ducrot op 1.11.48; l Knetemann op 1.26.17; 65. Van der Poel 1.28.11; 66. Manders op 1.30.09; 68. Siemo op 1.40.50; 71. Lammertink op 1.52.31:75 laatste Baumgartner op 2.12.18. Bergklassement: 1. Breukink 79; 2 1 44; 3. Winterberg 35. Puntenklassement; Lemond 152. 2. Chioccioli 120. 3. Di 116. Sprintklassement: 1. Lubberding 15; Nulens en Ducrot 9. Ploegenklassement; Panasonic 131.36.46. 2. La Vie Claire 0.05; 3. KAS op 6.49 Jean-Luc Vandenbroucke heeft do derdag de 22e Ronde van de Au gewonnen. De Belgische renner eindigde in derde en laatste etappe op de twee plaats achter de Pool Czeslaw Lai Vandenbroucke verdiende in de ein sprint drie seconden bonificatie. D was net voldoende om de Fransm Thierry Marie, die donderdag viei werd, van de eerste plaats in algemene rangschikking te verdr gen. De uitslag van de laatste etappe van Ronde van de Aude is: 1. Czeslaw La (Pol) 188 km in 4.47.42; 2. Jean-Luc Vandi broucke (Bel); 3. Kim Eriksen (Dem; Thierry Marie (Fra); 5. Andre Chapp (Fra) allen zelfde tijd als Lang; 7. Laun Fignon (Fra) op 0.26; 16. Frits PirardiNi op 1.18. Het eindklassement: 1. Jean-I Vandenbroucke (Bel) 14 uur 21 minuten seconden, 2. Czeslaw Lang (Pol) op 1 seci de, 3. Thierry Marie (Fra) op drie secondi 4. Kim Eriksen (Den) op negen seconden André Chappuis (Fra) op 12 seconden, Laurent Fignon (Fra) op 32 seconden, Dominique Gaigne (Fra) op 35 seconden Robert Forest (Fra) op 54 seconden, Pascal Simon (Fra) op 1.20, 10. Ferdi v den Haute (Bel) op 1.24, 12. Frits Pira (Ned) op 1.28. (Advertentie) Ursala Dekeling scoort voor Nederland in het duel tegen Tsjechoslowakije. HILVERSUM (GPD) - Het Neder lands kampioenschap schaken is dit jaar gekenmerkt door blunders. Maar juist het gegeven dat de deelnemers hun partijen zo onbekommerd met fouten lardeerden maakte de titel strijd toch nog tot een boeiende, die op de slotdag een fraaie climax be reikte. Regerend kampioen Paul van der TERNEUZEN - Albert Harms uit Terneuzen is tijdens de Nederlandse kampioenschappen powerliften in Dordrecht als tweede geëindigd in de 110 kg-klasse. Na de drie onderdelen (kniebuigen, deadlift en bankdrukken) kwam Harms uit op een totaal van 635 kg. Eerste werd T. Buschers met een totaal van 657,5 kg en als derde finishte de Rotterdammer W. Nulens (625 kg). De resultaten van Albert Harms wa ren als volgt bankdrukken 175 kg, deadlift 200 kg en kniebuigen 260 kg. Sterren was een van de weinige spe lers die tot gisteren had nagelaten echte domheden te begaan. Maar uit gerekend op een moment dat hij het zich absoluut niet kon permitteren ging ook Van der Sterren in de fout. Zijn tegenstander John van der Wiel, die zich al bijna had neergelegd bij een nederlaag, veerde op en heroverde de titel die hij in 1985 was kwijtge raakt. De uitslagen van de elfde en laatste ronde zijn: Van der Wiel-Van der Sterren 1-0; Kuijf-Boersma 1/2-1/2; Ligterink-Douven 1- 0; Ree-Gelpke lpO; Peelen-Goldstern 1/2-1/ 2. Piet Peelen - Flip Goldstern 0,5-0,5 De eindstand is: 1. Van der Wiel 8,5 punt; 2. Van der Sterren 8; 3. Ligterink, Kuijf 7; 5. Boersma 6; 6. Douven, Gelpke, De Boer, Scheeren 5; 10. Ree 4,5; 11. Peelen 3,5; 12. Goldstern 1,5. uitbreiding voor uw PERSONAL COMPUTER 10 mb 1995,- ex. btw 20 mb f2395,- ex. btw incl. controller en kabels computer-toepassingen damplein 30/32 middelburg 0118037700 VLISSINGEN - De Zeeuwse voetbal clubs hebben de laatste jaren naam gemaakt als gevreesde cupfighters. Het begon enkele jaren geleden met Breskens, dat zelfs wist door te drin gen tot de landelijke finale bij de amateurs. Vorig jaar werd Hoek win naar van de beker in Zuid I en werd toen uitgeschakeld in een toernooi met Limburgia en Papendrecht. Vlis singen is inmiddels ook zo ver door gedrongen. Morgen (zaterdag) is er opnieuw een toernooi met drie ploe gen, waarvan de winnaar de Finale om de nationale amateurbeker mag spelen. De tegenstanders zijn de tweede selectie van Sparta en Sit- tard. Zoals vorige week tegen BW (de wedstrijd die na strafschoppen werd gewonnen) mag Vlissingen ook nu weer op eigen veld spelen. Kees Ver munt vindt dat een niet te onder schatten voordeel. „Het is alleen jam mer dat we moeten uitwijken naar het bijveld", vindt de trainer. „Ik had ook liever op het hoofdveld gespeeld". De Vlissingse trainer weet al dat hij zijn elftal op enkele plaatsen zal moe ten wijzigen. Zo is Johnny Spaans weer onzeker, omdat hij waarschijn lijk geen vrij krijgt van militaire dienst. Ruud Cornelis, deze week ope ratief verlost van een fistel, speelt zeker niet en Geert Bouwman zit nog een schorsing uit. De selectie van Vlissingen kwam deze week nog een keer samen om te trainen. Volgens Kees Vermunt moet dat voldoende zijn in dit stadium. „Ik speculeer op de conditie die de spe lers nog hebben. Het wordt wel iets minder en ook de animo gaat er een beetje uit om stevig door te trainen. Maar aan de andere kant moeten we dit zo goed mogelijk afmaken". Na de laatste training heeft Vermunt nog twee spelers aan zijn selectie toegevoegd. Rob van Sprundel en Jurrien Swiers behoren tot de groep van vijftien spelers waaruit zaterdag wordt gekozen. Van de twee ploegen die Vlissingen in dit toernooi ontmoet is Sparta 2 op het eerste gezicht de sterkste. De Rotterdammers hebben in de aanloop naar deze wedstrijden bekende ploe gen uitgeschakeld, maar in deze we ken zijn de meeste spelers met vakan tie. Het is dan ook zeker dat Sparta met veel jeugdspelers naar Vlissingen komt. Toch werd er op Spangen deze week nog driftig gesleuteld aan een sterk elftal. Er waren zelfs spelers bereid om hun vakantie te onderbreken, hoewel op 6 juli de trainingen alweer begin nen. Richard van Polamen en John Schuurhuizen (die waarschijnlijk de plaats van Danny Blind gaat inne men) zijn de bekendste namen. De Spartanen schakelden in de finale van het district Rijnsburgse Boys uit met 2-0. Daarvoor werden onder meer ploegen als Barendrecht (2-1) en UVS (2-1) verslagen. De andere uitslagen: MVV'27 (3-0), Excelsior '20 (3-0), DAC (3-0) en Socker Boys (2-1). De Limburgse hoofdklasser Sittard heeft ook een vrij jonge ploeg, die de laatste jaren in opkomst is. Trainer Bert Lejeune, ook al een goede beken de van Kees Vermunt, haalde vorig jaar de titel in de eerste kias. Hij eindigde dit jaar met zijn ploeg als derde in de hoofdklas achter TOP en Geldrop. Het was overigens opval lend dat Sittard tegen die twee ploe gen de maximale winst haalde in de competitie. De bekendste speler bij de Limbur gers is de aanvaller Janny Sangers, die met zeventien goals dit jaar top scorer was van de hoofdklas. Het is zeker dat hij Sittard volgend seizoen verruilt voor Wilhelmina '08. maar in Vlissingen zal hij ongetwijfeld nog meedoen. Sittard speelde in het district tegen de volgende ploegen: Urmondia (1-0), RKPSV (2-1), SVG (2-1), Tiglia (5-1), Limburgia (1-0), Venray (5-3) en Wil helmina '08 (3-1 in de verlenging). Voor het toernooi in Vlissingen ziet het programma er als volgt uit: 14.00 uur Sittard - Sparta 2: 15.30 uur: Vlissingen - verliezer van eerste wedstrijd: 17.00 uur: Vlissingen - winnaar van eerste wedstrijd. PAARDENSPORT TRIATHLON IJZENDIJKE - Morgen (zaterdag) wordt in IJzendijke door de Triathlonvrienden IJzendijke voor het tweede achtereen volgende jaar een triathlon gehouden, waarvoor vrijwel de gehele Zeeuwse triathlontop heeft ingeschreven. De beste Zeeuwen moeten het opnemen tegen een aantal sterke Belgen. Er staan twee afstanden op het programma: 1/6 triathlon (500 meter zwemmen, 30 kilometer fietsen en 7,5 kilometer lopen) en 1/12 triathlon (250 meter zwemmen, 15 kilometer fietsen en 4 kilometer lopen). De inschrijving voor de langste afstand is gesloten. Er hebben honderd deelnemers voor deze afstand ingeschreven. Om half tien start de eerste serie van 25 zwemmers al in het zwembad Het Watergat in IJzendijke. De volgende series starten om de twintig minuten. Voor de kortste afstand is nog een beperkte inschrijving mogelijk. Met 70 deelnemers lijkt een spannende strijd op deze afstand eveneens gewaarborgd, fn totaal hebben 20 dames ingeschreven. De eerste serie van de kortste afstand start om 12.30 uur. Over het gehele parkoers is EHBO aanwezig. De triathlonvereniging Aloy verzorgt de tijdwaar neming, De gegevens van de tijdwaarneming worden met behulp van een computer verwerkt. Aan de aankomst en in de kantine van de voetbalvereniging IJzendijke staan televisies opgesteld, waarop de tussenstanden en het klassement worden bijgehouden. HULST - Het tweede en laatste concours hippique van de landelijke rij vereniging en ponyclub Hulst is morgen, zater dag, helemaal gericht op de paarden. Vanaf 8.30 uur starten de eerste dressuurruiters in de zes verschillende ringen Bovendien staan er voor in de middag nog drie dressuurrin- gen gepland. Het springen begint om 10.00 uur met de B-klasse, gevolgd door de klasse licht. Het middagprogramma wordt om 14.30 officieel geopend met de parade en de prijsuitreikingen van de dressuur. Daarna komen de springruiters uit de midden en zware klasse in de springbak. Het programma wordt afgerond met een drietal progressieve springparcoursen. Met ruim 150 dressuurruiters en bijna 80 springers behoort dit concours aan de Waterstraat in Hulst tot een van de grotere paarden- concoursen in Zeeland. VROUWENPOLDER - Morgenmiddag, zaterdag, houdt de kring Walcheren aan de Ford de Haakweg in Vrouwenpolder een kringwedstrijd voor de Walcherse B-combinaties van de paarden en pony's, waarbij een aantal Zuidbevelandse combi naties als gast zijn uitgenodigd. Om 13.00 uur zitten de drie juryleden klaar voor het beoordelen van de dressuurproeven. Rond 15.00 uur volgt het springen. De wedstrijd wordt om ongeveer 16.00 uur besloten met een prijsuitreiking. WIELRENNEN HONKBAL Het honkbalprogramma voor dit weekeinde ziet er als volgt uit: eerste klas Sparta 3-Green Sox (zondag 22-6); junioren Green Sox-Braves (vrijdag aanv. 19.30 uur); adspiranten Hawks-Green Sox (zaterdag 21-6). Het softbalprogramma: Red Geese-Rowdies Ridderkerk vrij dag ivandaagi aanvang 19.30 uur. Green Sox-Dos '32 maan dag 23-6 aanvang 19.30 uur. VOGELWAARDE - Morgen, zaterdag, wordt voor de negende maal de Omloop van Vogelwaarde verreden. Aan bod komen de nieuwelingen en de liefhebbers. Om 12.00 uur gaan de nieuwelingen van start voor een race over 65 kilometer, waarna om 14.30 uur de liefhebbers op weg gaan. Voor hen luidt de opdracht een wedstrijd over 91 kilometer De amateurs tenslotte, gaan om 18.30 uur van start voor een criterium over 100 kilometer. Zaterdag houdt het wielercomité Waarde de jaarlijkse trim- wielerkoersen. Dit evenement wordt verreden onder auspi ciën van de stichting T.M.Z. De wielerdag wordt om 13.00 uur geopend door de C-categorie met een wedstrijd over 40 km De B-categorie rijdt vanaf 14.30 over 42 km, gevolgd door de veteranen (vertrek 14.32) die 42 km afleggen. Om 16.00 uur wordt het startschot gelost voor de A-categorie. MOTORCROSS Morgen, zaterdag, houdt de MSV De Uitlaat de jaarlijkse 3-uurs teamcross op het motorcrossterrein aan de Engeland- weg in Vlissingen-OostEr wordt gestart met 125 cc, 250 cc en 500 cc-motoren. De teams zullen uit twee of drie rijders bestaan. De indeling wordt bekend gemaakt op de wedstrijd dag zelf. ook zal dan bekeken worden of er met teams van twee of drie rijders wordt gereden. Van de teams moet gedurende de drie-uurs 1 rijder in de baan zijn en er wordt niet gepauseerd. De trainingen zijn van 11 tot 12 uur. De 3-uurs wedstrijd is van 13.00 tot 16.00 uur. Woensdagvond 25 juni komen in Axel op het Smitsschorrecir- cuit de amateur-motorcrossers aan de start voor een wed strijd om de RES-trofee. Gestart wordt in de klassen 80 cc. 125 cc. en de 250 500 cc. De wedstrijden beginnen om 18.15 uur. ZWEMMEN Dit weekeinde krijgen de Zeeuwse zwemkampioenschappei een vervolg. De titelstrijd wordt gehouden in het buitenbat De Veste in Breskens. De wedstrijden beginnen beide dagen om 14.30 uur. VOETBAL Morgen (zaterdag) komen in Vlissingen de bekerwinnaars van de districten Zuid I, Zuid II en West II tegen elkaar in actie. Vlissingen plaatste zich vorige week voor dit toernooi met drie ploegen door winst tegen BW. De Zeeuwen spelen zaterdag op eigen veld een halve competitie tegen Sparta 2 en Sittard. Het programma zjet er als volgt uit: 14.00 uur Sittard-Sparta 2; 15.30 uur Vlissingen-verliezer van Sittard-Sparta 2; 17.00 uur: Vlissingen-winnaar van Sittard-Sparta 2. TENNIS ZEILEN Het surf- en catamarancentrum Veerse Meer houdt zondag in samenwerking met de windsurfvereniging Zuidwest 7 een open catamaranzeilrace op het Veerse Meer. Inschrijven kan van 9.00 tot 10.00 uur bij het surfcentrum. De start is om 11.00 uur. Op de tennisbanen van De Veste in Middelburg wordt zondag het tweede deel van de Zeeuwse tenniskampioenschappen gehouden Het programma luidt: 9.30 uur, finale heren enkel B en finale dames enkel B; 10.30 uur. finale dames enkel D-L 11.30 uur. finale dames dubbel B en finale heren dubbel B. 13.30 uur, finale heren enkel C-2, finale dames enkel C-2. finale gemengd dubbel B Om 15.00 uur reikt gedeputeerde E. Maris-Koster de prijzen uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 52