C JV Eben Haëzer Nieuwvliet vierde het 125-jarig bestaan Actie Nepal bracht in Axel ruim 15 mille op Vlaamse kermis in Hontenisse Arno van de Berghe uit Axel jeugdkampioen zoetwatervissen Veel belangstelling voor 40-jarig jubileum Westdorpse pastoor f PZC/streek Coopertest Hulst Ds G. de Kimpe deed botsing zijn intrede in Axel HOOGTEPUNT JUBILEUM GO A Provinciegeld voor Wip-Wap in Terneuzen Zware schade bij Kassa leeggehaald t MET KERKDIENST, REÜNIE EN BAZAAR N.V. WATERMAATSCHAPPIJ ZUID-WEST-NEDERLAND WMZ WAARSCHUWING! ALGEMENE BEGRAFENISONDERNEMING ZEEUWSCH-VLAANDEREN Familieberichten MAANDAG 16 JUNI 1986 NIEUWVLIET - De 125-jarige Christelijke Jongeren Vereniging Eben Haëzer in Nieuwvliet is de oudste jongerenvereniging in heel Zeeland. Dit vertelde Harm Docter, archivaris van het landelijk christe lijk jongerenverbond, zondagmorgen tijdens een jubileumdienst in de her vormde kerk in Zuidzande, ter gele genheid van het jubileum. Voorgan ger was ds Jac. Sinke uit Oost-Sou burg. Onder de ongeveer 270 aanwe zigen waren ook ds Elmietus van de Vrije Evangelische Gemeente, ds Van Es van de hervormde kerk, Kees Reijnhoudt van het CJV Zeeland en wethouder A. de Feijter van de ge meente Oostburg. Alle sprekers waren het er over eens, dat Eben Haëzer na 125 jaar nog altijd 'dezelfde vereniging is. Wel is ze met haar tijd meegegaan, was de eenslui dende conclusie. Wethouder De Feij ter vond het een opmerkelijk feit, zo zei hij, dat een vereniging die zoveel activiteit ontplooit al die jaren zonder subsidie heeft gedraaid. Als blijk van waardering bood hij de jubilerende vereniging namens de gemeente Oost burg een mooie plant aan. Duidelijk in zijn nopjes was CJV- voorzitter Rini Fenijn met de oorkon de 125 jaar CJV, die Harm Docter aan de jubilerende vereniging uitreikte tijdens de dienst. 's Middags was er een reünie in de schuur van de familie Michielsen in Nieuwvliet. Deze werd bezocht door ruim 240 mensen, die daarvoor uit onder meer Lelystad, de Noordoost polder en de Betuwe naar Nieuwvliet waren gekomen en veelal waren on dergebracht bij gastgezinnen in de streek. Naast een diaserie en toneel was er die middag ook een foto-expositie, die de tijd van 1892 tot nu bestreek. Er werden naar aanleiding van die foto's weer heel wat herinneringen opge haald, aldus Rini Fenijn, die zondag avond sprak van een geslaagd week einde. Zaterdagmiddag en -avond wa ren er in de schuur reeds een bazaar en rommelmarkt die zeer druk werden bezocht. Belangstellenden konden zich uitleven op de hometrainer, met bussen gooien, sjoelen, pieken en schieten. Er was een handwerk- en Leden van Speleogie beklommen voor de actie voor Nepal de gevel van bejaardencentrum De Vuursche. AXEL - Met een opbrengst van ruim vijftienduizend gulden heeft de zater dag in Axel gehouden actie 'Axel helpt Nepal', de stoutste verwachtin gen van de organisatie overtroffen. Het bedrag is ruim voldoende om een school, inrichting en leermiddelen in dat land te bekostigen. Organisator Hans Jongepier: We gingen uit van een bedrag van elfdui zend gulden, nodig voor een compleet ingericht schooltje, iets wat naar onze mening voor Axel haalbaar moest zijn. Als het dan vierduizend gulden meer wordt kan je niets anders dan constateren dan dat de actie geslaagd is". Al direct na de opening, wat gebeurde door het landen van vijf parachutis ten, onder wie de Axelaar Guy Huys van de paraclub Zoersel, op het ter rein voor het cultureel centrum 'De Halle', was de het al erg druk op de hobby- en boerenmarkt. Ook het be klimmen van de gevel van de bejaar dencentrum 'De Vuursche', door le den van Speleogie, trok erg veel be langstelling. Veel belangstelling was er ook voor 'loop mee voor Nepal' waar burge meester A. Hack van Axel het start schot voor loste en daarmee de raad HULST - De atletiekvereniging RKHAV houdt donderdag op de atle tiekbaan van het gemeentelijk sport park de tweede Coopertest van dit seizoen. De inschrijving voor deze twaalf-mi- nutenloop staat donderdag open van af 18.30 uur in de kantine van RKHAV aan de Tabakstraat. De start is om 19.00 uur.Iedere deelnemer aan deze conditietest ontvangt na afloop een certificaat, waarop de conditie kan worden afgelezen. AXEL - In de gerformeerde kerk vrij gemaakt te Axel, deed zondag ds G.F de Kimpe zijn intrede als predikant. In de ochtenddienst werd hij door ds J. Verkade bevestigd. Voor zijn preek tijdens deze eredienst koos ds Verka de de tekst uit Handelingen 20, vers 28. In de intrede dienst preekte ds De Kimpe over Handelingen 26, vers 1 tot en met 23. Na de dienst sprak ds Kruisinga namens de classis Axel een welkomstwoord tot de nieuwe predi kant. Ds. De Kimpe dankte de Axelse gemeente voor het fijne onthaal wat hem te beurt was gevallen. bloemenkraam, waarvoor de artike len gratis door familieleden en kennis sen waren geschonken. Voor de in wendige mens kon men terecht op het gezellig ingerichte terras en bij de wafelkraam. Met de opbrengst van deze activiteiten kunnen de onkosten van de reünie worden betaald. Er is zelfs nog een bedrag over, dat samen met de opbrengst van de collecte, die tijdens de dienst werd gehouden, zal worden overgemaakt aan het vluchte lingenwerk van de landelijke CJV, aldus een tevreden voorzitter Fenijn zondagavond. Wethouder Kayser overhandigt de twee winnaars hun prijzen: Rechts algemeen kampioen Arno van de Berghe en midden F. Mechelinck, kampioen in de categorie 8 tot en met 11 jaar. KLOOSTERZANDE De bewoners van het bejaardentehuis Sint Anto- nius aan de Groenendijk in Klooster- zande en de ouderen uit de verschil lende dorpen van de gemeente Honte nisse hebben vrijdag en zaterdag in een gezellige sfeer kennis met elkaar kunnen maken tijdens de Vlaamse Kermis. Burgemeester mr A. A. L. G. M. Kessen opende vrijdagmiddag het evenement op het feestelijk versierde terrein achter het bejaardenhuis. Dat deed hij door een gaaibol, hem aangeboden door tehuisbewoner P. Arens, te gooien over de bolbaan. Daarna nam de heer Kessen, samen met de wethouders P. Mangnus en J. Joossen deel aan spelen als pieren, pieken, schreven en ballen gooien. Voor een prijs kwam hij niet in aan merking, want alleen mensen van 55 jaar en ouder konden deelnemers kaarten kopen. Daarmee konden zij bij de verschillende kraampjes waarin de spelen waren opgesteld, punten verzamelen, 's Avonds om 20.00 uur was er in de tent een bal met mede werking van een orkest. De belang, stelling hiervoor was niet erg groot van de zijde van de ouderen. Het personeel van huize Sint Antonius was wel van de partij. Dankzij dat personeel en vele vrijwiUj gers konden deze spelen worden houden. Zaterdagmiddag waren zo wel jong als oud welkom op hei terrein achter het bejaardentehuis Ir de tent draaide 's middags het rad var avontuur. Om 18.00 uur werd zate dagavond de Vlaamse Kermis beëin digd met de bekendmaking van i prijswinnaars van die middag. De winnaars bij de ouderen waren: i 4 heer Hoefijzers, Terhole, 747 punten, 2 4 heer Sponselee, Terhole, 669, 3 de heei Kegels, Kloosterzande, 659,4 mevrouw Vai Goethem, Kloosterzande, 638, 5 mevrom Comelissen, Kloosterzande, 634. CLINGE Bij het open Zeeuws- Vlaams jeugdkampioenschap zoet watervissen, afgelopen zaterdag op de Zestigvoetkreek bij Clinge, is Ar no van de Berghe van de Axelse visclub Geduld Overwint Alles (GOA), algemeen kampioen gewor den. De kersverse kampioen haalde binnen anderhalf,uur 1100 gram vis op uit de Zestigvoetkreek. Dit kam pioenschap vormde het hoogtepunt van de viering van het tienjarig bestaan van de Clingse jeugdafdeling van de hengelaarsvereniging. Jeugdafdelingsvoorzitter Roger van Craenenbroeck, samen met zijn jeugdcommissie verantwoordelijk voor de organisatie van dit kampioen schap, was bijzondei tevreden. Voor dit kampioenschap waren in totaal zeventien Zeeuws-Vlaamse verenigin gen aangeschreven, doch slechts zes (met in totaal 62 deelnemers) hebben ingeschreven. Volgens Roger van Craenenbroeck wordt dit veroor zaakt, doordat kleinere visclubs geen eigen jeugdafdeling hebben, terwijl de grotere clubs met een dalend leden aantal onder de jeugdigen hebben te maken. Vijfjaar geleden organiseerde de Clingse jeugdafdeling ook al het Zeeuws-Vlaams kampioenschap voor jeugdigen. Er waren destijds, ondanks de stromende regen, meer dan hon derd deelnemers. Afgelopen zaterdag stond er een stra lende zon boven de Zestigvoetkreek. Niet alleen een geweldige ambiance voor de jeugdige deelnemers, maar ook voor de toeschouwers, die in groten getale het wedstrijdverloop van nabij wilden aanschouwen. De deelnemers waren in twee categorieën ingedeeld; van acht tot en met elf jaar, waarin F. Mechelinck uit Westdorpe de hoogste eer met 710 gram vis wist te behalen, en een categorie van twaalf tot en met vijftien jaar, waarin Arno van de Berghe winnaar werd. Het totale gewicht aan vis, 1100 gram, dat hij uit het water wist te halen was ruim voldoende om algemeen kam pioen te worden. Bij de stand van de verenigingen ging de eerste prijs naar Geduld Overwint Alles (GOA) uit Axel, dat daarmee De Platzak uit Westdorpe vóór bleef. Na afloop reikte W. Kayser, wethouder van sportzaken van de gemeente Hulst, de prijzen uit. De uitslag is als volgt: algemeen kampioen A. van de Berghe. GOA Axel. Categorie acht tot en met elf jaar: 1 F. Mechelink, De Platzak Westdorpe, 710 gram, 2 P. van Landeghem, Jeugdhengelaars Clinge, 380 gram; 3 A. Masschelein, Jeugdhengelaars Clinge, 210 gram. Categorie twaalf tot en met vijftien jaar: 1 A. van de Berghe, GOA Axel, 1100 gram, 2 A. de Wolf, GOA Axel, 570 gram, 3 G. Dierickx, De Platzak West dorpe, 500 gram. Eindstand verenigingen: 1 GOA Axel, 2 De Platzak Westdorpe. 3 Clingse Jeugdhenge laars Clinge, 4 Jeugdhengelaars Koewacht, 5 Jeugdhengelaars Aardenburg, 6 ONT, Ter- neuzen. Mevrouw Dobbelaar uit Vogelwaarde waagde tijdens de Vlaamse Kermis ee; kansje bij het boogschieten. van Axel als eersten op weg stuurden, er niet op rekenende dat ook hij uiteindelijk van start zou gaan. Toen echter een aantal belangstellenden een bedrag van 250 gulden inzette voor een aantal kilometers door Axels eerste burger, trok deze spontaan de loopschoenen aan om zodoende een duit te doen in het zakje van de organisatie. Verder waren er de gehele dag optre dens van de balletgroepen Rozante en Besselse, de dansgroep Bilezik en judo- en fitness-demonstraties door judoschool De Wee. Ook het Axelse cabaretgezelschap Papillon werkte mee aan dit uiteindelijk als zeer ge slaagd te beschouwen gebeuren. MIDDELBURG - Het dagelijks be stuur van de provincie heeft in princi pe besloten 50 mille bij te dragen voor het kinderdagverblijf 'De Wip-Wap' in Terneuzen. Met bijdragen van het ministerie van WVC (250 mille exploi tatiebijdrage per jaar), een experi mentensubsidie van 112 mille van datzelfde ministerie en 50 mille van Terneuzen is in een nieuwe huisves ting, de vroegere St. Josefkleuter- school een streekvoorziening te ver wezenlijken, vinden gs. Zij laten dat weten aan de statencom missies economische en bestuurlijke zaken. Daarbij wijst het college erop, dat negen jeugdige werklozen aan de slag kunnen komen, dat er sprake is van scholing en dat ook andere in stanties het project mede dragen. SCHOONDIJKE De formule voor elk wat wils voor de Maoneblussers- feesten, die zaterdag in Schoondijke zijn gehouden, heeft ook dit jaar zijn uitwerking niet gemist. Niet alleen de plaatselijke bevolking, maar de toeristen en mensen uit omliggende dorpen wisten de weg naar de Brink in het Maoneblussersdorp te vinden. Het feest begon om acht uur met een rommelmarkt, waarvoor grote be langstelling bestond. Om zeven uur was het al dringen geblazen om een goed plaatsje te bemachtigen. Heel wat, spulletjes verwisselden op deze mafkt van eigenaar. Ook de deelnemers aan de braderie, die om negen uur hun kramen open den, deden goede zaken, evenals het rad van avontuur en de wafelbakkerij. Deze laatste werd gerund door de peuterspeelzaal, die met een deel van de opbrengst tot aanschaf van wat nieuwe spulletjes kan overgaan. De playbackwedstrijd dreigde de mist in te gaan, omdat de organiserende jeugdsoos Rainbow het op het laatste nippertje liet afweten. Zo ook vier groepen die voor deze wedstrijd had den ingeschreven. Ter elfder ure moest een nieuwe commissie worden gevormd om de vier andere groepen die wel waren komen opdagen alsnog aan hun trekken te laten komen. Wim Braam van het Tros A-team, dat zaterdag ook present was op de Mao- neblussersfeesten, werd bereid gevon den als presentator te fungeren. Alles bij elkaar kwamen toch nog negen deelnemers op de planken. De oude- renvolksdansgroep Breskens-Schoon- dijke en de muziekvereniging OKK en de drumband en het majorettenpelo- ton uit Schoondijke hadden tijdens hun optreden wat de publieke belang stelling betreft niet te klagen. Om half vijf verplaatste het feestge- beuren zich naar het Plan West. Voor het vliegerfestijn was de belang stelling van de jeugd niet zo erg groot. Zeven deelnemers in de categorie zelf gemaakte vliegers, veertien kinderen met fabrieksvliegers. Voor de oriënta- tierit, die onder auspiciën van de WZA zaterdagavond werd gereden passeer den 31 équipes de inschrijftafel. Dat was heel wat meer dan de uitzetters Piet Huigh en Freddy Tresonie op deze wel uitzonderlijk mooie zomerse avond hadden verwacht. De rit had een lengte van dertig kilometer en voerde door de polders rondom Schoondijke. De start was om zes uur op de Brink en om kwart voor tien werden de eerste prijzen uitgereikt tijdens een bingo die in zaal Wijffels werd gehouden. Uitslag puzzelrit: 1 vader en zoon De Bart, 120 strafpunten, 2 J. van de Hagen, Vlissin- gen, 150, 3 J. Kolijn, Terneuzen, 150, 4 A. Buyze Goethals, Groede, 180, 5 R. Tour- nois, Schoondijke, 180. Uitslag vliegerwedstrijd, eigen gemaakte vliegers: 1 J. Geelhoed, 2 J. de Zwart, 3 D. Buyze. Fabrieksvliegers: 1 K. van Rie, 2 P. de Groote, 3 M. van Rie. Bij de playbackwedstrijd kwam de groep 'Kinderen voor Kinderen', Nienke Verhoeff en Saskia Beeke met 'Stil, stil, stil' als eerste uit de bus. Het avondprogramma van deze zeer ge slaagde Maoneblussersfeesten, die volgens DES-woordvoerder Kees de Bart volgend jaar zeker een vervolg zullen krijgen, werd besloten met een bal dat tot in de kleine uurtjes voortduurde. WESTDORPE - Met een plechtige eucharistieviering en een druk be zochte receptie heeft de parochie van Onze Lieve Vrouw Visitatie uit West dorpe, zondag het 40-jarig priester schap van pastoor J. Thiellier ge vierd. Tijdens deze receptie kreeg de jubilaris door de heer R. Spuesens, namens de parochianen een envelop pe met inhoud. De heer R. Vermoet bood hem het eerste exemplaar van het Nieuwe parochieblad aan. Ook deken J. Aarts, die ter gelegenheid van dit feit een bezoek bracht aan de Westdorpse parochie, kreeg een ex emplaar. In de met veel bloemen en vaandels, versierde kerk,werd het feest ge opend met het opdragen van de mis, die behalve door veel parochianen ook werd bijgewoond door de familie van de jubilaris en autoriteiten van de gemeente Sas van Gent. De dienst, die werd gecelebreerd door deken J. Aarts uit Middelburg en de jubilaris, werd muzikaal opgeluisterd door Westdorpse harmonie 'Eikels Worde Bomen' en het Westdorps Rooms Ki tholiek gemengd koor. Tijdens feestrede bleef deken Aarts uitvoert stilstaan bij de veranderingen di gedurende het veertigjarig priestei schap van pastoor Thiellier in ji Rooms Katholieke Kerk hebbe plaatsgevonden. Na de eucharistieviering schudde jubilaris vele handen van belangste lenden. Ook kreeg hij een groot aanti cadeaus. Het jubileumcomité had b( wust gekozen voor een cadeau ondf couvert. „U houdt van boeken, ma; ook van muziek. De parochianen e de verenigingen hebben samen bedrag van ruim dertienhonderd gu den bijeengebracht en ongetwijfel komt hier in de komende weken no wei wat bij. Het leek ons daarom h( beste dat u zelf zou bepalen welk muziek of literatuur u hiervoor wi aanschaffen", aldus de heer R. Spuf sens. Tijdens het Maoneblussersfeest kon de jeugd zich meten in het wedstrijdvliege ren. SCHOONDIJKE Bij een aanrijding op de Rotonde te Schoondijke zijn zondagmiddag twee personenauto's flink beschadigd. Bestuurder J. R. uit Sint-Niklaas verleende op de rotonde geen voorrang aan bestuurder J. O. uit Middelburg. BRESKENS Bij een inbraak in het Chinees restaurant 'De Pauw' aan het Oranjeplein te Breskens is driehon derd gulden ontvreemd. Dit bedrag werd uit de kassa gehaald. De inbraak vond plaats tussen zondagmorgen kwart over vier en acht uur. Katten bak- vulling Zwaar??? Vanaf 20 kg bezorgen wij gratis in gemeente Oostburg. Dus ook bij u. 's-Morgens gebeid, zelfde dag gebracht Dierenspeciaalzaak VAN DEN BEUKEL Spuiplein 9 4511 AN Breskens 01172-1839. Jj)Tel.' Zet zelf 'n kleintje in de PZC. Daar doe je goeie zaken mee. Anth. Fokkerstraat 8, 4462 ET Goes Aan de bewoners van West-Zeeuwsch-Vlaanderen. In verband met werkzaamheden aan de transportlei ding van De Braakman naar Oostburg is op dinsdag avond 17 juni en woensdag 18 juni 1986 de kans aanwezig dat er bruin water uit de kranen komt dat vlekken op wasgoed kan achterlaten. Wij adviseren u daarom in die periode voorzichtig te zijn met het wassen van kleding en dergelijke en in geval van bruin water het water te laten doorstromen tot het weer helder is. Tijdens deze werkzaamheden kan tijdelijk een druk- verlaging ontstaan. Voor informatie kunt u terecht op het districtskantoor te Terneuzen, telefoon 01150-13645. N. V. Watermaatschappij Zuid-West-Nederland (WMZ) Ir. P. Stoter, directeur. Verdrietig om zijn heengaan, maar intens dank baar voor het vele goede dat wij van hem mochten ontvangen, is plotseling van ons heen gegaan mijn dierbare man, onze lieve broer, schoonbroer en oom PETRUS SIJNESAEL echtgenoot van Lisa Dankaart op de leeftijd van Hoofdplaat: Hoofdplaat: Hoofdplaat: Vlissingen: Biervliet: Breskens: Breskens: Hoofdplaat: Canada: Breskens: 68 jaar. L. Sijnesael-Dankaart P. Sijnesael E. Sijnesael-Geernaert A. Steijaert-Sijnesael S. de Vries-Sijnesael A. Sijnesael M. Sijnesael-Provoost M. Oosterling-Sijnesael J. P. Oosterling E. Verduijn-Sijnesael A. Verduijn C. Sijnesael I. Sijnesael-Gijs A. Sijnesael F. Sijnesael-Roets J. de Gardeijn Neven en nichten Familie Dankaart 4513 KT Hoofdplaat, 15 juni 1986 Nummer Een 34. De plechtige uitvaartdienst, gevolgd door de teraardebestelling, waarbij u wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op donderdag 19 juni om 10.00 uur in de Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw Sterre der Zee te Slijkplaat. Eucharistieviering om 19.00 uur in de Parochie kerk. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het ziekenhuis te Oostburg. Gelegenheid tot afscheid nemen dinsdag van 18.30 uur tot 19.00 uur. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen gelie ven deze aankondiging als zodanig te beschou wen. Enige en algemene kennisgeving Met droefheid geven wij kennis dat na een langdurige ziekte toch nog plotseling van ons is heengegaan onze lieve moeder, grootmoeder en overgrootmoeder (opoetje) SUZANNA ELIZABETH VAN HANEGEM weduwe van Johannes Willem de Die op de leeftijd van 82 jaar. Sluis: J. C. Frijmann J. M. Frijmann-de Die Draaibrug: W. J. de Die 's-Heer Hendrikskinderen: H. A. Enkelaar S. W. Enkelaar-Frijmann David en Tom Oostburg, 13 juni 1986 Correspondentieadres: Draaibrug 14, 4527 PB Aardenburg. De begrafenis zal plaatsvinden op 17 juni a.s. om 14.00 uür op de algemene begraafplaats te Aardenburg. Hieraan voorafgaande is de rouwdienst om 13.30 uur in de Ontmoetingsruimte aan de Sassen- straat 3 te Aardenburg'. Dankbaar voor haar lange leven en voor de goede verzorging in het bejaardenhuis 'De Burght' is voorzien van de H. Sacramenten, zacht en kalm van ons heengegaan, onze geliefde schoonzuster, tante en oudtante HERMINA CHRISTINA STOKKERMAN weduwe van Edemond Heetesonne in de ouderdom van 88 jaar. Oostburg: L. van Belleghem-Heetesonne D. van Belleghem Neven en nichten Achterneven en achternichten Oostburg, 14 juni 1986 Ledelplein 18. Correspondentieadres: H. Verhulst, Nieuwstraat 33, 4501 BB Oostburg. De plechtige uitvaartdienst, gevolgd door de teraardebestelling, waarbij u wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op woensdag 18 juni om 10.30 uur in de Parochiekerk van H. Eligius te Oost burg. Eucharistieviering dinsdag om 19.00 uur in de Parochiekerk. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen gelie ven deze aankondiging als zodanig te beschou wen. Heden overleed zacht en kalm onze vader, behuwd-, groot- en overgrootvader ADRIAAN BAAS weduwnaar van Jozina Maria van der Hooft op de leeftijd van bijna 96 jaar. IJzendijke: S. M. van de Plassche-Baas F. J. van de Plassche Eeklo (B.): Joz. de Vlieger-Baas P. R. de Vlieger t IJzendijke: A. J. Baas E. Baas-van der Vliet Klein- en achterkleinkinderen 4515 CW IJzendijke, 15 juni 1986. Bejaardentehuis 'Emmaus'. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 18 juni a.s. om 15.00 uur. Samenkomst voor de familie in het bejaardente huis om 14.15 uur. V. QUATAERT Sluis, tel. 01178-1918. L. KEULERS Oostburg, tel. 01170-3107 of 4242 F. SCHOUT Aardenburg, tel. 01177-1496 J. VAN DE LIJKE Breskens, tel. 01172-2121 l f

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 6