Patrick van Hulle snelste trimmer Organisatie 24 uur van Oostburg in volle gang Wim de Waal maakt rentree bij amateurs Oud-spelers van Operatie richten nieuwe club op Veteranen Philippine opnieuw titelkandidaat VAN DE LINDE DUPE FOUTE BEWEG WIJZERING Kans PZC/sportkrant Realist Bevestiging MAANDAG 16 JUNI 1986 Triathleet werd bos ingestuurd AXEL - Jan van de Linde zal zich de eerste triathlon van Axel nog lang heugen. De triathlonspecialist uit Oostburg begon als eerste atleet aan het laatste onderdeel (ruim tien kilometer lopen) en had een voorsprong van een kleine twee minuten op Peter Picavet. Maar na amper één kilometer sloeg het noodlot voor Van de Linde toe. Door een verkeerde bewegwijzering raakte hij op een dwaalspoor en eenmaal terug op het rechte pad wist hij zich in gezelschap van Picavet en Camiel de Rooij. Het was voor Peter Picavet daarna een koud kunstje om de triathlon van 'Axel te winnen. „dé&t Het incident wierp een kleine smet op het verloop van de triathlon in Axel, die daardoor een spannende ontkno ping onthouden werd. Jan van de Linde stond er na afloop vanzelfspre kend beteuterd bij, nadat hij letterlijk en figuurlijk het bos in was gestuurd. Hij kwam op.een T-splitsing en ont dekte een bordje dat hem terugstuur de. „Ik begreep dat er iets niet klop te", vertelde hij gelaten. „Noem het maar een kwajongensstreek, ik ver wijt de organisatie niets. Maar toen ik daarna weer op het goede pad zat, kwamen Picavet en De Rooij er ook net aan. Ik ken Peter Picavet natuur lijk al langer en weet dat hij uitste kend kan lopen. Camiel de Rooij spoorde me nog aan om de achtervol ging in te zetten, maar mijn moraal was gebroken". tie. De meeste deelnemers beschouw den de triathlon van Axel ais een laatste test op de triathlon van IJzen- dijke, die zaterdag gehouden wordt. De Oostburger was ook realist. „Ik weet zelfs niet of ik wel gewonnen had als dit niet gebeurd was", gaf hij eerlijk toe. „Normaal gesproken is Picavet een stuk sneller met lopen dan ik". Voor Peter Picavet had zijn eerste 'kwart triathlon' van dit seizoen niet beter kunnen verlopen. Hij was als derde na Jan vaij de Linde en de Belg Ronald Goethals op de fiets vertrok ken en na de opgave van Goethals ivanwege de hitte) opgerukt naar de tweede plaats. Het was daarbij ver wonderlijk dat hij in de 45 kilometer lange tijdrit vrijwel geen terrein moest prijsgeven aan Jan van de Linde. En van de achtervolgers was alleen Camiel de Rooij erin geslaagd om iets van zijn achterstand op Pica vet goed te maken. Maar uitgerekend in zijn specialiteit (het lopen) kon de latere winnaar zijn juiste ritme niet vinden. „Ik zou het dan ook niet geweten hebben", beken de hij. „Het zou een 'close-finish' geweest zijn, als Jan geen pech had gehad. „Ik weet niet wat het is met dat lopen. Vorige week had ik op de tien kilometer van het Zeeuws kam pioenschap bewust het spoor van Frank Kooman gekozen en het ging echt niet zo snel. Maar na vier kilome ter moest ik de strijd staken, omdat ik steeds steken in mijn zij kreeg, net als vandaag", zei hij bezorgd. Peter Picavet profiteerde niet als eni ge van de tegenslag voor Van de Linde. Ook Camiel de Rooij („Was jij door de organisatie ingehuurd om de bordjes goed te hangen", plaagde hij Van de Linde) klom nog een plaatsje in de eindrangschikking en zorgde daarmee voor een verrassende presta- OOSTBURG - Als het op een spurt aankomt, is Patrick van Hulle uit Sas van Gent nog altijd één van de snel ste trimmers. Dat bewees hij al in eerdere wedstrijden, waaruit hij als winnaar tevoorschijn kwam. Zon- in Oostburg, bewees hij dat nogmaals. In de spurt om de bloemen tussen een groep van vier man, was hij nadrukkelijk de rapste. Hij klopte onder meer Theo VVullems en Rudie Lammens. De wedstrijd voor trimmers, die voor af ging aan de amateurkoers in Oost burg, werd al in een vroeg stadium definitief open gebroken. Nog voordat de wedstrijd voor de helft achter de rug was, lag het gebeuren al in de beslissende plooi. Immers, Theo Wul- lems en Bert de Ruysscher waren al snel met zijn tweeën aan de haal gegaan. En toen het er op ging lijken, dat dit duo wel eens een gevaarlijke voorsprong zou kunnen gaan nemen, schrok het tweetal Rudie Lammens en Patrick van Hulle op tijd wakker. Lammens en Van Hulle reden naar de twee leiders, Wullems en De Ruys scher, toe. Het was meteen de defini tieve beslissing ondanks verschillen de tegen-aanvallen, waarvan die van Patrick Leliaert en Willy de Feber het meeste succes leek te gaan hebben. De wedstrijd bleek uiteindelijk enkele kilometers te kort voor De Feber en Leliaert; zij slaagden er niet meer in de vier leiders te achterhalen. Het kwartet Wullems, De Ruysscher, Van Hulle en Lammens mocht onder elkaar uit gaan maken wie de ouver ture van Oostburg op zijn naam mocht gaan schrijven. Er bestond geen enkele twijfel over; Patrick van Hulle ging verschillende lengtes voor Theo Wullems over de aankomstlijn. In de slotkilometers maakte René Heijboer zich nog los uit het peloton °m op die manier de zevende plaats voor zich op te eisen. De uitslag. 1 Patrick van Hulle, Sas van pent; 2 Theo Wullems, Heikant; 3 Rudie Lammens, Oostburg; 4 Bert de Ruysscher Aardenburg; 5 Patrick Leliaert, België; 6 Willy de Feber, Hoek; 7 René Heijboer, Temeuzen; 8 F. de Vos, België; 9 Yvan Declerck, België; 10 R. Cloetens, België; 11 D Vandewalle, België; 12 Tonnie Veerman, Oostburg; 13 Carlos Declerck, België; 14 F. Verstraete, Sluis; 15 Henk Peters, Biervliet. Op de kortste afstand bevestigde Marco van der Meulen uit IJzendijke zijn goede vorm. Hij nam vooral op de flets afstand van zijn concurren ten. De atleet van De Wielingen ver zekerde zich vervolgens in de slotfase van de eindzege. Jolanda de Rijcke en Ingrid van Assche vochten bij de dames op deze afstand een spannende strijd uit, die De Rijcke uiteindelijk in haar voordeel besliste. Dat Janne- ke van Loo de 'kwart triathlon' bij de dames op haar naam schreef, was geen verrassing: de Middelburgse was als enige in haar categorie ver trokken. De uitslag van de kwart triathlon (950 meter zwemmen, 45 kilometer fietsen en 10,5 kilometer lopen): 1 Peter Picavet, Hulst, 2 uur, 17 minuten en 55 seconden; 2 Camiel de Rooij, Terneuzen, 2.20.03; 3 Jan van de Linde, Oostburg, 2.21.24; 4 Frank Audenaerd, Terneuzen, 2.24.26; 5 Hugo Kerkhaert, Kloosterzande, 2.24.29; 6 Eddie Vink, Westdorpe, 2.25,10; 7 Jan de Jonge, Terneuzen, 2.25.28; 8 Karei Meertens, Hoek, 2.25.31; 9 Hubert van Landeghem, Over slag, 2.35.52; 10 Ad Kortsmit, Hulst, 2.36.14. Eerste en enige dame: Janneke van Loo, Middelburg, 2.58.31. Achtste triathlon (475 meter zwemmen, 22,5 kilometer fietsen en 5,2 kilometer lopen): 1 Marco van der Meulen, IJzendijke, 1.07.58; 2 Fons Warrens, Sluiskil, 1.09.32; 3 Hans Jasperse, Axel, 1.09.40; 4 Mare Groosman, Hoek, 1.09.44; 5 Jos Schipper, Kwadem- damme, 1.10.33; 6 Bas Jasperse, Axel, 1.11.35; 7 Wim van Halderen, Axel, 1.12.15; 8 Frank Lucasse, Krabbendjjke, 1.14.45; 9 Ludwig Kouwijzer,,. Graauw, 1.15.32; 10 Hans Lucasse, Koewacht, 1.15.55. Dames: 1 Jolanda de Rijcke, Terneuzen, 1.22.09; 2 Ingrid van Assche, Hoek, 1.23.44; 3 Nicole Spruijt, Terneuzen, 1.36.43; 4 Inge Kindt, Waasmunster (B.1.46.48. MM De onfortuinlijke Jan van de Linde gaat fan start op de fiets. OOSTBURG - Vrijdag 1 en zaterdag 2 augustus wordt voor de dertien de keer het wielerspek takel '24 Uur van Oost burg' gehouden. De voorbereidingen voor dit niet meer weg te denken evenement zijn inmiddels in volle gang. Het organiserend comi té, onder voorzitter schap van Ad Sanderse, heeft dit keer gekozen voor een formule waar bij recreanten volledig aan hun trekken komen. Naast de recreanten staat de 24 Uur van Oostburg alleen open voor zogenaamde C- trimmers. De recrean ten, waarbij ook de da- mesploegen worden in gedeeld, en de C-trim- mers worden in aparte categorieën ingedeeld. Voor beide categorieën zijn aantrekkelijke prij zen beschikbaar, mede dank zij de spontane medewerking van het Oostburgse bedrijfsle ven. Niet alleen spon sort een deel van hen een wielerploeg, daar naast worden gul pre mies en waardebonnen beschikbaar gesteld. Aan de wielerwedstrijd, die vrijdagavond om 20.00 uur begint en za terdagavond om 20.00 uur wordt weggescho ten, kunnen ploegen deelnemen bestaande uit vijf personen. Mede door de ervaringen van vorig jaar houdt het co mité strikt in de gaten of de ingeschreven ploegen aan de gestelde voor waarden voldoen. „Zit er ook maar één C-trim- mer in de ploeg, dan wordt de ploeg inge deeld bij de C-trimmers, ook al wordt dit pas tij dens de 24 Uur gecon stateerd", waarschuwt wedstrijdcommissaris Arnold Huisman. In de voorbije weken zijn diverse verenigin gen, bedrijven en instel lingen aangeschreven en de eerste ploegen hebben zich al aange meld. Voor informatie en inschrijvingen kan men zich wenden tot Ar nold Huisman of Rein van der Helm, beiden wonend in Oostburg. Peter Picavet loopt sterk en bewees dat ook in Axel weer, hoewel een.verkeerde bewegwijzering hem behulpzaam was. Toernooiwinnaar Telepost in actie tijdens de wedstrijd tegen Douane. ZUIDDORPE - Wim de Waal is terug gekeerd bij de amateurs. Vandaag, maandag, maakt de voormalige beroepsrenner uit Axel zijn rentree tijdens de Boekweit-ronde van Zuiddorpe. De Waal, die de laatste paar jaar actief was bij de trimmers en voornamelijk uit kwam in wedstrijden van enkele Belgische vrije liefhebbers-bonden, maakt in Zuiddorpe deel uit van een veld amateurs, dat uit meer dan 70 renners bestaat. BRESKENS Telepost is verras send winnaar geworden van het zeventiende Rode Kruisvoetbal- toernooi in Breskens. De voor een groot deel op papier verzwakte ploeg bleef in de finalepoule Kats- boys en Douane voor. De eerste wedstrijd in de finalepoule ging tussen Telepost en Douane. Na een 1-0 voorsprong via dirk Geervliet kwam de Douane langszij en nam vervolgens een 2-1 voorsprong. Net voor tijd scoorde Bram Hubregtsen via de keeper de gelijkmaker. Katsboys, dat in voorgaande jaren altijd genoegen moest nemen met een plaats in de onderste regionen, was duidelijk de revelatie van het toernooi. Lange tijd zag het er zelfs naar uit dat het team beslag zou haan leggen op de eerste plaats. De eerste periode tegen de Douane bleef de stand 0-0, maar Liber Baar- ends bleek een gouden wissel te zijn voor de ploeg. Met een onnavolgba re solo bracht hij Katsboys op voor sprong. De douane kon nog even langszij komen, maar het was daar op Sjaak Fenijn die de verdiende winnende treffer binnen schoot. Tegen Telepost leek Katsboys op een gelijkspel af te stevenen, wat genoeg was voor de eerste plaats. In de slotfase van de wedstrijd kwa men de Postbeambtenaren nog op een 2-0 voorsprong. Het tegendoel punt van Sjaak Fenijn kon niets meer aan de eindsuitslag verande ren. Wethouder A. de Feijter reikte na afloop de prijzen aan de zestien deelnemende ploegen uit. Het Ver plegend Personeel mocht voor de derde achtereenvolgende maal de wisselbeker voor d,e sportiefste ploeg ontvangen, waardoor deze be houden mag blijven. Het Loodswe zen bleek de produktiefste ploeg te zijn en de Douane kreeg een extra beker voor de ongelukkigste ploeg. De wedstrijdbal ging naar R.O.B. Uitslagen A-poule: De Ruijsscher-Loods- wezen 0-0; Cebeco-ROB 0-2; Douane- OBS 0-0; Cebeco-De Ruijsscher 0-0; Loodswezen-ROB 0-0; Cebeco-OBS 0-0; De Ruijsscher-Douane 1-1; Loodswezen- OBS 2-0; Cebeco-Douane 1-1: ROB-OBS 1-1; Loodswezen-Cebeco 4-0; ROB-De Ruijsscher 0-1; Loodswezen-Douane 0-1; De Ruijsscher-OBS 0-0; ROB-Douane 0-2. Poule B: Vissers-Vroon 2-0: AMRO- Vissers 0-0: AMRO-Verplegend Perso neel 0-0; Vissers-Telepost 0-0: Vroon- Verplegen Personeel 1-0; AMRO-Tele- post 0-1; Vroon-AMRO 0-1: Vroon-Tele- post 1-2; Visser-Verplegend Personeel 0-0. Poule C: Katsboys-Vooruit 2-1; Kom buis-Gemeente 1-0; Kombuis-Katsboys 0-1; Vooruit-Gemeente 0-1; Kombuis- Leeuwtjes 0-3; Vooruit-Leeuwtjes 2-0; Gemeente-Leeuwtjes 1-0; Vooruit-Kom buis 1-1; Gemeente-Katsboys 0-1; Kats- boys-Leeuwtjes 0-1. Eindstand 1 Tele post; 2 Katsboys; 3 Douane; 4 Loodswe zen; 5 Vissers; 6 Leeuwtjes; 7 De Ruijs scher; 8 Gemeente; 9 AMRO; 10 Vooruit: 11 OBS; 12 Verpl. Pers.; 13 ROB; 14 Kombuis; 15 Vroon; 16 Cebeco. In het voorprogramma rijden de nieu welingen en de junioren. Bij de laatst genoemde categorie zal overigens de momenteel in Nederland verblijvende Australische selectie van start gaan. Het is inmiddels alweer de zestiende maal dat de supportersclub De Zwa luw de internationale Boekweit-ronde organiseert. In het verleden waren het vooral de 'grote' namen, die de Boekweit-ronde, boven het gemiddelde van de vér- schillende Zeeuwse criteriums uit til de. Maar organisator Henry de Mul kwam er al snel achter, dat een goede naam niet borg stond voor een goede wedstrijd. Vooral de komst van met name Fedor den Hertog destijds staat nog altijd in zijn geheugen gegrift. „Dat was schandalig, wat die toen voor een wanprestatie leverde. Hij kostte veel geld, maar liet niets zien", herinnert De Mul zich nog. Het was toen meteen gedaan ook met grote namen aan het vertrek in Zuiddorpe. De geldkraan werd in Zuiddorpe dicht gedraaid en als de renners wat wilden verdienen, dienden ze er de benen voor rond te laten draaien. Deze for mule is de laatste jaren de beste gebleken; op het vooral snelle par koers (met start en finish aan de Hoofdweg Zuid) werd de laatste paar jaar telkens een fraai wielergevecht opgevoerd. Vandaag, maandag, komen er dus ruim 70 amateurs aan het vertrek in Zuiddorpe. Wim de Waal zal het daar bij op moeten nemen tegen concur renten als Rob Bijvank. John de Crom, Thijs Fase, Peter en Nico van de Klundert, Toon van der Steen, Wies van Dongen, Henry Rovers, ter wijl ook Edwin Enthoven in een Ne derlandse amateur-wedstrijd zal de buteren. De amateurs rijden 90 kilo meter en het startschot zal klinken om 18.45 uur. inschrijving minimaal. Nauwelijks tien aanmeldingen kwamen er bin nen. „Maar wij vinden nog altijd, dat wij deze categorie de kans moeten geven om een wedstrijd te kunnen rijden. Vandaar, dat we besloten heb ben om deze wedstrijd wel door te laten gaan", aldus De Mul. Dit mini- peloton gaat om 15.00 uur van start. Om 16.15 uur is het de beurt aan de junioren, waar ruim veertig man aan het vertrek zal komen. Naast de vol tallige Australische selectie, zullen vooral de regionale renners, de aan dacht trekken. Eddy Cromheecke, Jacky Fortrei, Marco Geensen, Marco Pijpelink en Robin van Hecke zijn enkele namen uit het deelnemersveld. De junioren rijden 60 kilometer. Het voorprogramma brengt in eerste instantie de nieuwelingen aan het vertrek. En zoals de laatste weken gebruikelijk in deze categorie is de SAS VAN GENT - In de zomera- vonvoetbalcompetitie in Sas van Gent is Philippine Vetera nen 1 andermaal de belangrijk ste kandidaat voor het kam pioenschap. Weliswaar verloor de titelverdediger vorige week verassend met 3-1 van Corn Boys Veteranen 1, maar deze week - op de voorlaatste speel dag - was er een imponerend herstel Philippine versloeg CSM, de nummer drie op de ranglijst toch, met 10-1. De koploper had daarmee mini maal gelijke tred gehouden met Tekkelaars 1, ware het niet dat de tuchtcommissie deze week besloot Tekkelaars 1 twee winst punten in mindering te brengen. Drie weken terug werd het duel tussen Philippine 1 en Tekke laars 1 gestaakt bij een 4-0 stand in het voordeel van Philippine. De schuld lag toen - zo is de tuchtcommissie tenminste van oordeel - bij Tekkelaars 1, dat zodoende twee punten achterop geraakt bij de enige concurrent voor de eerste plaats. Voor Phi lippine 1 was er in elk geval dubbele winst. Overigens maakte Tekkelaars 1 deze week niet de fout die Philip pine eerder tegen Com Boys Veteranen 1 maakte. Tekkelaars versloeg Corn Boys met opval lend ruim verschil (6-0), zij het dat Com Boys verre van com pleet was. Intussen is poule B uitgevoet- bald. Com Boys Veteranen 2 werd daarin eerste door een 2-1 overwinning op Philippine Vete ranen 2.dat eerder met 4-4 gelijk speelde tegen Tekkelaars 2. De uitslagen: poule A Philippine Vet. 1- CSM 10-1 en Tekkelaars - Com Boys Vet. 1 6-0: poule B Philippine Vet. 2- Tekkelaars 2 4-4 en Com Boys Vet. 2- Philippine Vet. 2 2-1. De stand poule A 1. Philippine Vet. 1 8 7-0-1 14 35-8; 2. Tekkelaars 1 8 7-0-1 12 38-6 3. Com Boys Vet. 1 8 4-0-4 8 24-23; 4. CSM 8 4-0-4 8 14-33; poule B 1. Com Boys Vet.2 8 4-0-4 8 25-30; 2. Philippi ne Vet. 2 8 1-1-6 3 21-27; 3. Tekkelaars 2 8 0-1-7 0 13-44 twee winstpunten in mindering. Het programma voor maandag 16 juni (de slotdag); 18.45 uur CSM - Corn Boys Vet. 1 en 20.15 uur Philippine 1 - Tekkelaars 1. Na afloop vindt de prijsuitreiking plaats in de kantine van de voetbalvereni ging Philippine. OOSTBURG - De oprichting van een nieuwe basketbalvereniging in Oost burg is een feit. Onder de naam Basketbal Vereniging Oostburg zal de club met twee herenteams in de competitie van start gaan. Zestien oud-spelers van Operatie waren het oneens met het beleid van hun club en besloten tot de oprichting van een nieuwe vereniging. Vooral de drasti sche contributieverhoging (van 145 gulden naar 170 gulden per jaar) was onaanvaardbaar voor de oud-leden. Iniatiefnemer Han Moerman refe reert aan de reiskosten, die ook voor eigen rekening komen. „Daarom is zo'n contributieverhoging onbillijk. Maar het ergste is, dat we er zelf niets tegen konden ondernemen. We had den namelijk geen stemrecht". Volgens de statuten van Operatie zijn alleen de handballeden, die samen met basketbal de (omnium) vereni ging vertegenwoordigt, gerechtigd om te stemmen. Han Moerman had overi gens samen met drie andere basket balleden wel zitting in het bestuur. „Toen het voorstel voor contributie verhoging te tafel kwam, waren we bijvoorbaat kansloos. Het bestuur be staat uit negen mensen, van wie vijf leden van de handbal. Ze vormen een meerderheid in het bestuur, dat bij het stemmen de doorslag geeft". De omniumvereniging bestaat zo doende uit handbal- en basketballe den, die gezamenlijk de totale kosten factor moeten opbrengen. Volgens Moerman is daarom het stichten van een eigen verenigiging veel aantrek kelijker. „We hebben natuurlijk in het eerste jaar hoge kosten (inschrijvings- kosten, aanschaf materiaal etc.) te betalen, maar dan nog kunnen we de contributie lager stellen dan bij Ope ratie het geval is". Aangezien Operatie zijn spelers zag vertrekken naar de nieuwe club, is het niet meer mogelijk om nog met een herenteam in competitieverband uit te komen. Een voorstel van Basketbal Vereniging Oostburg is onderweg naar Pierre Bollen, competitieleider van rayon zuid, om de opengevallen plaatsen van Operatie in de Zeeuwse competitie in te nemen. Moerman heeft goede hoop, dat het voorstel gehoor geeft bij de competitieleider. „We proberen in de toekomst nog met meer teams in de Zeeuwse competitie uit te komen. We dénken als bestuur aan een adspirantenteam (de lagere contributie zal de jeugd stimuleren om lid te worden) en een damesteam". De opzet van de nieuwe vereniging is duidelijk: de basketbalsport in Oost burg weer tot bloei te brengen. „Al leen de naam van de kersverse vereni ging is een voorlopige keus. We heb ben een prijs uitgeloofd voor de origi neelste naam", aldus Moerman. Bij Operatie blijft na de 'aftakking' nog een meisjesteam in competitie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 11