DOETTERNfETT VAN WELK ROLLETJE... iAGMötwro Over 3 dagen is uw auto méér waard... Hoge prestaties op toernooi jeu de boules in Middelburg MORGtNAL inplakken. fotowerk PZC/ streek KRITIEK OP MIDDENSTANDS CENTRALE NU MET GRATIS POCKETALBUM voordeelprints WATERSCHAP WALCHEREN Ds G. de Kimpe deed zijn intrede in Axel Kleurenfoto's binnen 2 dagen Clubwedstrijd ponyclub uit Koudekerke MINDER SPELERS DAN VORIG JAAR Prijzen I TOPFOTO GARANTIE: 'niet geslaagde foto^retour! A Lv.a. ZWART-WÏT Kwaliteitsprints en vergrotingen AAGTEKERKE KOUDEKERKE VLISSINGEN ARNEMUIDEN Zomerbridge Vergadering Philatelica iedereen leest de krant altijd en overal. NIEUWENDIJK 35-37-39 VLISSINGEN TEL. 01184-12102 i (bij Vissershaven) A Aofa topfoto merkprints. vu Agta topi t en I Van elk type ^enfUm er Natuurlijk met Van eiK tyu= fi,m b Vandaag tot 18-W u. I klaar en schitterend van kieu kla!""' 50 VAKWERK» Uit eigen doka. De dijkgraaf van het watërschap Walcheren brengt ter openbare kennis dat een OPENBARE VERGADERING van de Algemene Vergadering zal worden gehou den op vrijdag 20 juni a.s. des voormiddags om 10.00 uur in het polderhuis, Groenmarkt 10 te Middelburg. Middelburg, 16 juni 1986. De dijkgraaf voornoemd, J. A. Lantsheer. VEERE - Grote griebels, wat een grotten. Bijna 300 welpen en kabouters vermaakten zich zaterdag prima met verschillende spelacti viteiten op het Scoutcentrum in Veere. De dag stond in het teken van de 'grote griebels...", een soort postenspel, waarbij elke groep verschillen de opdrachten moest uitvoeren. Een geslaagde dag, vooral dankzij het schitterende zomerweer. De activiteiten werden georganiseerd in het kader van de nationale welpen- en kabouterdag. MAANDAG 16 JUNI 1986 KOUDEKERKE De ponyclub D Zwaanhoek uit Koudekerke hield d jaarlijkse clubwedstrijd, 's Morgen deden alle ruiters dressuurproevei in vier verschillende rubrieken. In de rubriek licht -1 won Lisetl Verschoor met Skago. Tweede wen Manon van Herwerden met Preston In de klasse licht-2 werd Cynthi Kikkert met Skaga eerste, voor Ann( marie van Noppen met Yranta. Inj rubriek midden veroverde de pon Nadia de beide hoogste plaatsen. He oranje lint ging naar Ilona Bongersei het rode lint naar Petra Arendse. I de zware rubriek werd Jeannet Sche ling met Skaga eerste. Tweede wet Ingrid Marinisse met Nadia. Omdat nog niet alle ruiters de sprini proef kunnen afleggen werden vei schillende andere soorten wedstrijdei gehouden. Bij de stoelendans wo Judith Wenzler van Eric de Voogd, tj de slalom bleek Menno Troost he snelst, voor Loes Runecamp. Ook he zaklopen maakte deel uit van d selectie, waarbij Juliette Boucheri sneller was dan Danielle Neuféglise Voor de meer gevorderde ruiter stond een pringparcours opgesteli Petra van de Linde realiseerde d kortste tijd, Astrid Dunnes werd twei de. Bij het groepsspringen, waarb twee deelnemers tegelijk in de rin komen, haalde alleen het duo Wilm van de Horst en Astrid Baljé de finisl Met 8 strafpunten behaalden zij d overwinning. Algemeen clubkan pioen werd Wilma van de Horst died beste prestaties leverde bij de drei suur en behendigheidswedstrijden. AXEL - In de gerformeerde kerk vri gemaakt te Axel, deed zondag ds G. de Kimpe zijn intrede als predikan In de ochtenddienst werd hij doori J. Verkade bevestigd. Voor zijn pree tijdens deze eredienst koos ds Verki de de tekst uit Handelingen 20, vei 28. In de intrede dienst preekte ds E Kimpe over Handelingen 26, vers 1 te en met 23. Na de dienst sprak t Kruisinga namens de classis Axel ee welkomstwoord tot de nieuwe pred kant. Ds. De Kimpe dankte de Axel gemeente voor het fijne onthaal m hem te beurt was gevallen. Eén wanklank op zeer druk binnenstadsfeest in Goes Zomeravondzang - Vrijdag 20 juni wordt in de nederlandse hervorm de kerk van Aagtekerke een zomer avondzang gehouden. Thema zal zijn: 'Van U wil ik zingen'. Aan de avond wordt meegewerkt door ds Van Mou- rik, die de meditatie verzorgt, soliste Janneke Heykoop-Slagter, organist Piet Fey, het evangelisatiekoor Inter nos uit Middelburg, het hervormd kerkkoor uit Grijpskerke en het NCVB-dameskoor uit Aagtekerke. De algehele leiding berust bij Floor Bak ker. Er is tussen door gelegenheid tot samenzang voor de aanwezigen. De zomeravondzang begint om 20.00 uur. Vogelavond De Arnemuidense vogelvereniging 'Zanglust' heeft in samenwerking met 'De trouwe dieren vriend' en Bogena voor dinsdag 24 juni een lezing met dia's op het pro gramma staan. Het thema van die avond is 'Van ei tot vogel'. Aan de orde komen onder meer voeding, kweek, tentoonstellingen en het bou wen van volières. Gastspreker is keur meester Willems uit Maastricht. De lezing wordt gehouden in het vereni gingsgebouw 'De Arne' aan de Rade- macherstraat en begint om 19.30 uur. KOUDEKERKE - De serie zomer- brigdewedstrijden, die wordt gehou den in hotel Walcheren in Koudeker ke, is begonnen met een prijzendrive. De wedstrijden staan onder auspiciën van de Nederlandse Bridgebond in Zeeland. De uitslag van de 52 deelnemende paren is als volgt: Groep AI: 1. dames Kroeders-te Roller 112; 2. echtpaar De Jonge 105; 3. dames Van Iren-Wijnen 87; 4. dames De Ruyter-Stuf- kens 84. Groep All. 1. Breedveld-Groenenboom 96; 2. Van Geel-Van Voorst Vader 95: 3. Rosink- Wondergem 94: 4. Van Nieuwenhuizen- Goudswaard 93. Groep BI: 1. dames Van der Laan-Meerman 96; 2. dames Parent-Schoolmeester 91; 3. dames Brouwer-De Gooyer 89: 4. dames Lagaay-De Ruiter 86. Groep Bil: 1. Gabrielse-Mabelus 110; 2. Schreynemakers-Schutte 94; 3. dames Bosch-Van Laar 89; 4. echtpaar Oreel 85. Groep Cl: 1. dames Engelen-Vooys 130; 2. mevrouw Woltering-Bastiaanse 128; 3. me vrouw Brouwer-Polderdijk en Krijger-Krij ger 117; 5. Van der laan-Van der Laan 110. Groep CII: 1. Goedhart-Van der Plas 143; dames Mulder-Van Boven 121; 3. Markovic- Verschuure 118; 4. Merk-Sanderse 114; 5. dames Boom-Groenink 111. Het gemiddelde van de groepen A en B is 84. Dat van groep C 112. De volgende zittingen zijn vandaag, maandag, en don derdag 19 juni. VLISSINGEN De afdeling Vlissin- gen van Philatelica houdt donderdag 19 juni de maandelijkse bijeenkomst in de kantine van de rijksscholenge meenschap Scheldemond in Vlissin- gen. Belangstellenden kunnen vanaf 19.00 nieuwtjes afhalen; de vergade ring begint om 20.00 uur. Op de agenda vande vergadering staat onder meer een clubveiling en een verloting. Donderdag 3 juni wordt de eerstvol gende ruilavond van de vereniging gehouden, ook in de kantine van Scheldemond. Samen met de vereni ging De Verzamelaar is er mogelijk heid tot het ruilen van postzegels tussen 19.00 en 20.80 uur. Culturele Raad - De sectie Uit in Vlissingen van de Culturele Raad vergadert woensdag 18 juni over het programma voor het nieuwe seizoen. De vergadering begint om 20.00 uur en wordt gehouden in het welzij nscen- trum B achten Komme. Geslaagd - Aan de Academie De Laan in Den Haag slaagde mejuffrouw M. K. E. Rijsdijk uit Vlissingen voor het examen van de opleiding toege paste huishoudwetenschappen. Bij Louisse staan ze ook op de braderie voor u klaar In twijfelgevallen werd tijdens het jeu de boulestoernooi in Middelburg naar de rolmaat gegrepen om te bepalen wie het dichtst bij het doel lag. MIDDELBURG Het internationaal toernooi van de Jeu de Boulesclub Pétangue Middelburg dat zaterdag onder stralende weersomstandighe den zijn elfde editie beleefde, kreeg minder deelnemers dan vorig jaar toen er veertig triplettes (120 deelne mers) waren verzameld rond de mu ziektent aan het Molenwater in Mid delburg. Nu Speelden'slechts 27 tri plettes hun partijen op de uitgezette banen op het Molenwater. „De jeu de boules-sport is de laatste tijd erg toegenomen, vandaar dat er ook meer toernooien worden gehou den. Op dit moment worden er zelfs vijf gespeeld en dat is goed te merken, ook bij ons", vertelt Cees Dentz die samen met Anita Knop het Middel burgse jeu de boulestoernooi in goede banen leidde. Ondanks de wat geringe belangstelling waren de prestaties van de deelnemers hoog. Vooral de finalepartijen leverden veel spanning op. De ereprijzen bleven in Middel burg. Het tripelette met Jo en Frits de Kaart en Zus de Konink won het toernooi. Zij versloegen in de finale het triplette met Ben Bruggeman, Rie Dentz en Tony Klein, dat tweede werd. Ook dit triplette komt uit Mid delburg. De strijd om de derde plaats werd gewonnen door een triplette uit Sint-Michelsgestel met J. van de Berk, R. van de Berk en Frangois Tarbouriech. De Middelburgers Piet van Gemert, Wim Roemersma en Ronnie Asmasia werden vierde. In de verliezersronde plaatste het Goese triplette met Jan Limonard, Martin Willemsen en Koos Slabbe- koorn zich op de eerste plaats, ge volgd door de Middelburgse triplette met Bep en Theo Tanihatu en Johnny Aerssens. De prijzen werden aan het eind van het vlot verlopen toernooi uitgereikt door Jan Wolthuis, voorzitter van de Middelburgse jeu de boulesclub. Het toernooi miste een grote verte genwoordiging uit België, die jaarlijks naar de Zeeuwse hoofdstad komt. Door een poststaking waren de uitno digingen te lang opgehouden en op korte termijn kon het uitstapje naar Zeeland niet meer worden geregeld, wist voorzitter Wolthuis te melden. satoren, vlak voor de aanvang van het feest, nog een heleboel geregel op hun dak om te voorkomen dat de sfeer zou bederven. De talrijke muziektenten en podia, die de gemeente door de hele stad neerzette, werden de hele dag bezet met dansdemonstraties en optredens van muziekgezelschappen. De ge scheiden opzet van podia voor elec- tronisch versterkte popmuziek, werd de organisatie in dank afgenomen door een groot aantal jongeren, dat zorgde voor een permanente overbe volking van de Bocht van Guinea, de Beestenmarkt en een deel van de Grote Markt. Achter gesloten deuren, in de Grote Kerk, de Prins van Oranje, jongeren centrum Het Beest en in allerlei hore cagelegenheden, ging het feest tot laat in de avond door. De dienst gemeentereiniging kon echter op tijd beginnen met de schoonmaak van de binnenstad omdat de straatfestivitei ten rond zes uur werden afgerond. 1 Middelburg-tel. 01180-25851, GOES - Naar schatting 60.000 mensen hebben gedurende de hele lange, hete zaterdag het derde binnenstadsfeest in Goes meegevierd. Al tijdens de opening, door burgemeester mr W. Blanken rond tien uur, waren honderden mensen verzameld op alle kleine en grote pleinen en straten in de Goese binnenstad. Er was dan ook overal wat te doen en de weergoden zetten de talrijke vaste, en gelegenheidsterassen in het zonnetje, waar tot laat in de avond een stoel niet langer dan een halve seconde onbezet bleef. Ver na het sluitingsuur van het feest, rond zessen, namen zo'n 300 bezoe kers genoegen met een staanplaats rondom de terassen op de Grote Markt. Nadat de binnenstadsfeesten vorig jaar letterlijk in het water vielen en in 1984, de eerste keer, met een matig weertje werden gevierd, bleek drie maal voor de organisatoren scheepsrecht; 'Zeer geslaagd', vonden de organisatoren, ambtenaren van de gemeente Goes. Voor de binnenstadsfeesten hanteert de gemeente het systeem van een vergunningloze dag. Wie wat verdie nen wil (en geen gigantische loterijen opzet of al te sterke drank verkoopt), kan zijn gang gaan. Zo kon de bezoe ker straatmuzikanten, dweilorkestjes, kunstenmakers, fotografen en kame len aantreffen maar ook ongeveer alle Goese en Bevelandse verenigingen, die de gelegenheid te baat namen om door verkoop en donateursacties wat extra geld in kas te krijgen. De enige wanklank was, volgens een woordvoerder van de gemeente, de houding van de leden van de Goese Middenstands Centrale. Hen was ver zocht via een formulier kenbaar te maken welke activiteiten zouden wor den ondernomen. Daarop kwam wei nig respons. Om zorg te dragen dat in het standwerk geen gaten zouden vallen, plande de gemeente op plaat sen waar winkeliers niet voornemens leken naar buiten te treden, andere kramen. De stralende dag deed veel winkeliers toch besluiten om voor de gevels een deel van het koopwaar uit te stallen. Daardoor kregen de organi- Voor het overige verliep de dag op vallend rustig. De grote mensenmas sa bewoog zich kalmpjes langs de attracties en de Goese gemeentepoli tie, bijgestaan door de reservepolitie, bewoog zich ertussendoor. Maar werk was er voor de geüniformeerde Goesenaren niet aan de winkel, ook al omdat de hele stad autovrij was gemaakt. De rommelmarkt in Goes had niet over belangstelling te klagen. De belangstelling van het publiek concentreerde zich, zoals ook in vori ge jaren, 's ochtends vooral op de kindermarkt op het kerkplein, waar bijna 300 kinderen 'de duvel en z'n ouwe moer' te koop aanboden. Met vooroorlogse prijzen van een stuiver tot een gulden, gingen veel zakenlui- in-de-dop in de slag met het publiek en later tevreden naar huis. Succesvol was ook het schatgraven. Op het terrein van het inmiddels gesloopte voormalige stadskantoor had het ge meentebestuur schatten begraven: plastic doosjes met waardebonnen van 5 tot 25 gulden en een broodje zilver van 1 kilogram. Ruim 80 kinde ren groeven in de moordende hitte - de bouwschuttingen zorgden wel dat er geen zuchtje wind op het terrein kwam - naar de schatten. Joost Schoe uit Hoedekenskerke bleek de meest getalenteerde speurneus want hij stuitte al na vijf minuten graven op het broodje zilver, dat een waarde van ruim 500 gulden vertegenwoordigt. Door de hele stad werd ook actie gevoerd voor Nepal. In het kader van de provinciale actie Zeeland helpt Nepal werden verkopingen van boe ken en platen, verlotingen wedstrijd jes en andere kermisactiviteiten ge houden. De organisatoren van de Ne- palacties zetten hun activiteiten voort tijdens de Kadefeesten in juli om de gigantische voorraad aan boe ken en door de middenstand be schikbaar gestelde, prijzen om te zet ten in geld voor scholingsprojecten in het Aziatische ontwikkelingsland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 6