Patrick Braam went in nieuwe omgeving PZC/ sportkrant OUDOOGST NIET TE STUITEN ZK zwemmen ZEEUWS KAMPIOENSCHAP TENNIS üm Reynierse nelier dan John Vermeule Van der Sterren verkleint zijn achterstand bij het NK schaken Jimmy Connors haakt af met blessure, zege voor Mayotte Containers ZEEUWSE TOPPER NU BIJ STORMVOGEL Verschil Mooi weer Favoriete BANDAG 16 JUNI 1986 Marleen Knoester raakt op drift }RESKENS - Aan het eind van twee dagen zwemmen was Marleen Knoester op haar best. det een nieuw Zeeuws record op de 800 meter deelde de onbetwiste uitblinkster van het oernooi een laatste slag uit aan de concurrentie. Het was de mooiste race van het [ampioenschap en tegelijk ook een gevecht van twee uitersten. Marleen Knoester, op zoek ïaar het record, tegen Els van Haelst, die nog niet bereid leek om het af te staan. Zij aan zij leden ze door het vlakke water, met een ruime voorsprong op de rest van het veld. Maar aan iet slot van de tweekamp was daar ineens weer de klasse van Marleen Knoester: zestien jaar ong en al houdster van zo veel records. Met een stijlvolle demarrage schudde ze in het laatste :ind naar de finish ook haar vermoeide rivale van zich af. had zich niet beter kunnen wensen ydens het begin van de Zeeuwse itelstrijd. Maar liefst acht keer dook larleen Knoester in het water voor en greep naar het goud. Het mislukte naar één keer, omdat haar oudste zus ip de schoolslag net iets sneller is. foor de rest was er niemand bestand «gen de grootste belofte sinds jaren deze provincie, larleen Knoester beheerste het toer- ïooi vanaf de eerste dag en zal ook in iet volgende weekeinde nog een paar ;eer toeslaan. De goudoogst is niet te tillen door die paar zwemsters die af n toe in de buurt mogen komen. „Ik ien pas een week op kamp geweest", rertelde ze tussen twee wedstrijden loor. „Zo'n weekje niet trainen is latuurlijk slecht voor dit toernooi", laar vervolgens bewees ze voor het iog van vele toeschouwers het tegen- leel. Het begon op zaterdag met een iverwinning op de 400 meter wissel- En het eindigde op zondg met .wee records in amper een half uur ijd. Voor het eerst als Zeeuwse zwem- iter dook ze op de 800 meter onder de ien minuten: 9.54.9. Daarna sneuvel- ie ook de snelste tijd op de vijf keer rfjftig meter estafette. Marleen Inoester bracht als slotzwemster een ijd van 2.29.4 op de klokken. Iet Zeeuws kampioenschap, vlekke- oos georganiseerd door Schelde- troom uit Breskens, kende nog meer loogtepunten. Zo begon Patrick kaam de tweede dag met een opmer- lelijke tijd. Hij liet op de 400 meter ,eon Verhage ruim achter zich en iwam ook in een recordtijd door de inish: 4.32.3. Het was zijn laatste ucces op de individuele nummers, ivant op de vlinderslag werd hij met inkele centimeters verslagen door Villem-Jan Knoester. 1ENNEP (ANP) - Kim Reynierse van )ynamo 70 zegevierde zondag in een lalve marathon in Gennep. Reynier- noteerde over de ruim 21 kilome- er een tijd van 1 uur 08 minuten en 4 seconden. Zijn clubgenoot John 'ermeule eindigde als tweede. >e uitslagen van zondag zijn: iENNEP, halve marathon: Kim Reynierse (Dynamo 70) 1.08.24, 2. ohn Vermeule (Dynamo 70) 1.08.38, 3. Leon (eijers (AV Nijmegen) 1.09.15, 4. Rudie 'erriet (AV Nijmegen) 1.10.41, 4. Eddy van Irogenbroeck (België) 1.11.02, 6. Matty van 'ught (AVR 69) 1.12.03. tordrecht: eren: 1. Dave Cameron (PAC, Rotterdam) Ie 10 km in 30.47,9 2. Jan Korteland Sliedrecht Sport) 32.30,6 3. Arend de Haard (Typhoon, Gorinchem) 32.05,8 4. .eon van der Velden (AV'56, Goes) 32.32,6 Jan de Wilde (AV' 56, Goes) 32.46,3 6. Wil Iterrenburg (Hercules) 32.53,4 Patrick Braam haalde in totaal drie keer goud: op de 100 schoolslag, de 400 vrije slag en op de estafette. Leon Verhage won twee keer de rugslag (100 en 200 meter) en tenslotte ook de 200 meter vrije slag. Voor de specialist van de sprint dreigt overigens de concurrentie van Ronnie Babijn. Het 16-jarige talent van De Bruinvis begint zich steeds meer te ontwikkelen op de vrije slag. „Hij is geen echte sprinter", beweert Leon Verhage. „Maar na vijftig meter zwemmen komt hij pas echt op gang". Ronnie Babijn wijst op zijn zwakke start, maar maakt zich verder weinig zorgen. De jonge Terneuzenaar komt over twee weken in Amersfoort zelfs zeven keer aan de start. Zo dikwijls wist hij zich te plaatsen voor de nationale eindstrijd. Zondag in Breskens verbeterde hij zijn honderd meter vrije slag: van 59.4 tot 56.6. Zeeuwse records waren er verder nog voor Marleen Knoester op de 200 vrije slag (2.15.0), Mellany Vonk (aspiranten 50 meter vrije slag), Miranda de Zeeuw (aspir;anten 400 meter wissedlslag) en vpor de Storm vogel-dames op de estafettes. Stormvogel haalde in totaal dertien overwinningen. Het bleef Luctor en Bruinvis (beiden met vijf) ver voor. De Bevelanders zorgden voor een verras sing. Van deze club zwommen Dirk Jan de Bie, Serge Segboer en Rick Segboer naar overwinningen. Het meesterschap van de Stormvogel treffend in beeld na de vijftig meter vrije slag. Marleen Knoester middenwon die afstand voor Ariene Knoester (links) en Melanie Vonk (links). Ronnie Babijn verraste met snelle tijden op de vrije slag. BRESKENS - De meest gevierde trai ner in de Zeeuwse zwemwereld hoeft zich langzamerhand geen zorgen meer te maken over een gebrek aan talent in zijn selectie. Het mag be kend zijn dat Johan Hietbrink in een brede kring wordt beschouwd als een vakman in zijn sport. Het brein ach ter de successen van de Stormvogel is fanatiek en eerzuchtig en dat werkt kennelijk als een magneet op de toppers in de provincie. Zo kwam twee jaar geleden na een ruzie bij Luctor de hele familie Knoester over naar Stormvogel. De keuze was be wust: de Knoesters, zoals ze alom bekend staan, wilden voortaan trai nen onder de bezielende leiding van Johan Hietbrink. Vorige maand was er weer zo'n op zienbarende overgang. Patrick Braam, de topzwemmer in deze pro vincie, ging ook van Luctor naar de Stormvogel. Dat was overigens niet het gevolg van een ruzie. De Middel burgse zwemmer had al geruime tijd werk in het nieuwe bad van Vlissingen en vond dat het beter was voor zijn ontwikkeling om daar ook te trainen. Ver voor de Zeeuwse kampioenschap pen, die zaterdag in Breskens van start gingen, maakte hij zijn besluit bekend. Patrick Braam: „Ik heb Luc tor een brief geschreven waarin ik alles heb uitgelegd. Ik kon in Middel burg bijvoorbeeld maar vier keer een uur trainen in de week. Dat is bij Stormvogel inmiddels vijf keer ander half uur. Ik weet hoe gevoelig het ligt om van Luctor naar Stormvogel te gaan en ik heb er zelf ook moeite mee gehad, maar ik denk dat ze wel begrip hadden voor de situatie waarin ik verkeerde". De 18-jarige Zeeuwse belofte traint dan ook sinds kort mee in de selectie van Johan Hietbrink. Hij kon zich zaterdag voor het eerst weer eens testen in een serieuze wedstrijd, maar bleek nog niet echt in topvorm. Over twee weken zijn de nationale finales en dan moet de conditie pas optimaal zijn. Daarom had hij zich voorlopig maar een beperkt programma opge legd. Voor het eerst was Johan Hietbrink rechtstijdens een toernooi ook de coach van Patrick Braam Patrick Braam: „Ik heb in de eerste plaats moeten wennen aan de over gang. Het is toch even vreemd voor me in die nieuwe omgeving. Ik sta nu op het startblok en dan roepen ze om: Patrick Braam van de Stormvogel. Dat doet even raar na al die jaren bij Luctor. Verder is het ook een verschil van trainen en van voorbereiding. Niet dat ik wil zeggen dat het bij Luctor niet goed was. Het is alleen zwaarder door het verschil in uren en er staat een andere trainer aan de kant". Zuiver op zijn klassen kwam hij in Breskens niettemin tot een aanvaard bare tijd op de honderd meter school slag. Het Zeeuws record van 1.07.9 werd op de eerste dag van het toer nooi niet bedreigd, maar de 1.10.4 stemde hem onder deze omstandighe den tevreden. Hij bleef bovendien meer dan drie seconden voor op zijn voornaamste concurrent: Willem-Jan Knoester. Patrick Braam moet over twee weken nationaal op dat nummer kunnen schitteren. Hij staat als tweede ge plaatst en wil dat ook in een sterk veld waar maken. Vandaar dat alles voorlopig op dat toernooi is gericht. Zijn nieuwe trainer stelde ook al vast dat er vooruitgang is te zien. Johan Hietbrink: „Ik weet natuurlijk al lang wat hij allemaal kan. Ik ken hem al van toen ik nog trainer van Zuidwes ter was. Patrick was nog maar een kleine jongen en zat bij mij in de selectie. Toen ik daar wegging als trainer heb ik gezegd: het is beter voor je ontwikkeling dat je naar Luctor gaat". Het Zeeuws kampioenschap was ove rigens voor de meeste toppers niet meer dan een laatste test in de voor bereiding. Johan Hietbrink had het accent in elk geval niet op deze wedstrijden gelegd. Hij maakte zelfs de indruk nogal luchtig over het toernooi te denken. „Het belangrijk ste is dat we twee dagen mooi weer hebben", liet hij zich op de rand van het bad ontvallen. Maar de prestatie trainer van nature kon zich ten op zichte van zijn belangrijkste rivalen ook weer geen afgang veroorloven. Zo ver kwam het vanzelfsprekend niet, omdat Stormvogel over de eerste twee dagen veruit de meeste titels voor zich opeiste. Patrick Braam had daar ook zijn aandeel in. Zijn totale oogst na twee weken zal echter min der zijn dan bij Luctor, door het verlies op de estafettes. Johan Hietbrink: „Maar het gaat ons er niet om dat we met een straatleng te verschil winnen in medailles. Ik heb in de zomer gewoon minder grip op de selectie. De voorbereiding wordt af en toe verstoord door uitstapjes en exa mens en daarom kan ik niet zo mooi opbouwen. Kijk maar naar Marleen Knoester: ze is net een week naar Frankrijk geweest. Ik denk dat ze redelijk in vorm is en er is toch weer vooruitgang te zien. Maar ze staat niet zo scherp als van de winter". De uitslagen van het Zeeuws kampioen schap zwemmen: 200 meter rugslag heren: 1 Leon Verhage. Luctor, 2.26.3: 2 Peter Claes, Bruinvis, 2.29.4: 3 Arco Wagenvoort, Ganze, 2.31.0. 400 meter wisselslag dames: 1 Marleen Knoester, Stormvogel, 5.27.8; 2 Miranda de Zeeuw. Bruinvis, 5.31.0 ZAR; 3 Els van Haelst, Bruinvis, 5.34.1. 100 meter vlinderslag meisjes onder 10 jaar: 1 Jolan- da van de Vaart. Braakman, 1.45.6; 2 Jiska de Ruysscher. Schelde. 1.48.1; 3 Alexandra Knoester, Stormvogel, 1.48.4. 100 meter rugslag jongens onder 12 jaar: 1 Tijl Ver- cauteren. Schelde, 1.25.2; 2 Dirk-Jan de Boe. Bevelanders, 1.25.6; 3 Danny Vonhout, Braakman, 1.28.5. 100 meter vlinderslag meisjes onder 14 jaar: 1 Silvia Schmitt, Bruinvis, 1.15.1; 2 Miranda Aamoudse, Scheldestroom, 1.17.5; 3 Mirjam Joziasse, Luctor, 1.21.3. 100 meter rugslag jongens onder 14 jaar: 1 Serge Segboer, Bevelan ders, 1.12.4; 2 Eelco van Gemert, Stormvo gel, 1.14.6; 3 Edward Dekker-Kleyn. Schel de, 1.16.2. 200 meter vrije slag heren: 1 Leon Verhage, Luctor, 2.04.8; 2 Ronnie Babijn, Bruinvis, 2.06.0 ZAR; 3 Rudi Goud swaard, Luctor, 2.10.5. 100 meter vrije slag dames: 1 Marleen Knoester, Stormvogel, 1.02.4; 2 Els van Haelst, Bruinvis, 1.03.1; 3 Ariene Knoester, Stormvogel. 1.03.7. 100 meter schoolsalg meisjes onder 10 jaar: 1 Alexandra Knoester, Stormvogel, 1.41.0; 2 Wendeline Velgersdijk, Koewacht, 1.43.3; 3 Anouk Borgt, Koewacht, 1.44.0. 100 meter vrije slag jongens onder 12 jaar: 1 Dirk-Jan de Boe, Bevelanders. 1.12.3; 2 Danny Von hout, Braakman, 1.14.6; 3 Tim Segboer, Bevelanders, 1.15.5. 100 meter schoolslag heren: 1 Patric Braam. Stormvogel. 1.10.4; 2 Willem-Jan Knoester, Stormvogel, 1.13.5; 3 Wim den Engelsman, Koewacht, 1.15.3. 100 meter schoolslag meisjes onder 16 jaar: 1 Arlette Knoester, Stormvogel, 1.21.3; 2 Mi randa de Zeeuw. Bruinvis, 1.23.9; 3 Consue- le Navest, Stormvogel, 1.25.6. 100 meter vrije slag jongens onder 16 jaar: 1 Ronny) Babijn, Bruinvis, 0.56.6 ZAR; 2 Bart Eek- hart, Stormvogel, 1.02.1; 3 André van Zijp, Luctor, 1.02.1. 4 x 200 meter vrije slag estafette dames: 1 Stormvogel A 9.24.6 (Zeeuws record); 2 Bruinvis 9.35.7; 3 Storm vogel B 10.13.7; 4 Scheldestroom 10.32.2; 5 Zuidwester, 10.54.4. 4 x 100 meter vrije slag estafette heren: 1 Luctor 3.58.6; 2 Stormvo gel A 4.04.3; 3 Bruinvis 4.09.5; 4 Koewacht 4.19.8; 5 Zuidwester 4.24.7. HILVERSUM (ANP) - Na acht ronden is er nog steeds geen reden te twijfe len aan het feit, dat grootmeester John van der Wiel de nieuwe schaak kampioen van Nederland zal worden. Desondanks wordt die verwachting wat minder overtuigend te berde gebracht dan toen hij met vijf uit vijf zeer voortvarend was gestart. Zon dag noteerde Van der Wiel met de remise tegen Rini Kuijf zijn derde achtereenvolgende gelijkspel. De aanvankelijk op grote achterstand geworpen titelhouder Van der Sterren won van Scheeren en verkleinde daar mee het verschil tot een half punt. De vergelijking met vorig jaar ligt voor de hand, toen Ligterink begon met een score van zeven uit zeven en en deson danks de titel niet pakte. uitslagen van het toernooi om het Nederlands kampioenschap schaken in Hilversum zijn: achtste ronde: De Boer-Ligterink Vi-Vi; Kuijf-Van der wiel Ms-'/i; Boersma-Ree Douven-Peelen 1-0; Van der sterren-Schee- ren 1-0; Gelpke-Goldstem 1-0; afg. partij 6e ronde: Boersma-Scheeren 0-1. Stand na 8 ronden: 1 Van der Wiel 6 Vi; 2 Van der Sterren 6; 3 Kuijf 5 VSs; 4/5 Boersma, Ligte rink 4 W, 6 De Boer 4; 7/9 Gelpke, Douven. Ree 3 Vï, 10/11 Scheeren, Peelen 3; 12 Goldstem V2. De partij Van der Sterren-Scheeren had het volgende verloop: wit: Paul van der Ster ren, zwart: Peter Scheeren ben-oni 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. Hans Felius draait stroef in de opening d2-d4, Pg8-f6 c2-c4, g7-g6 Pbl-c3, Lf8-g7 e2-e4, d7-d6 f2-f3, c7-c5 d4-d5, 0-0 Lcl-g5, e7-e6 8. Ddl-d2, e6xd5 9. c4xd5, a7-a6 10. a2-a4, Tf8-e8 11.Pgl-e2, Pb8-d7 12. Pe2-g3, Dd8-a5 13. Ifl-e2, b7-b5 14. 0-0, b5-b4 zwart geeft het op. 15. Pc3-dl, c5-c4 16. Kgl-hl, Pd7-e5 17. Pdl-f2, c4-c3 18. b2xc3, b4xc3 19. Dd2-f4, Pf6-d7 20. Lg5-h6, Lg7-h8 21. Df4-h4, Pd7-c5 22.13-f4, Pc5-b3 23. f4xe5, Pb3xal 24. Pg3-h5, Da5-d8 25. Lh6-g5, f7-f6 26. Ph5xf6 Lh8xf< 27. e5xf6,... ter, 1.28.2; 100 meter schoolslag meisjes onder 12 jaar: 1 Melanie Bos, Stormvogel, 1.28.0; 2 Floor Fukken, Braakman. 1.33.0; 3 Linda Lievense, Stormvogel, 1.33.0; 100 meter vrijeslag jongens onder 14 jaar: 1 Eelco van Gemert, Koewacht, 1.06.3; 2 Auk de Maat, Koewacht, 1.06.3; 3 Serge Segboer, Bevelanders, 1.06.6; 100 meter schoolslag meisjes onder 14 jaar: 1 Ilse Schram, Bruin vis, 1.23.6; 2 Constantina Martens, Luctor, 1.24.5; 3 Kantinka Brouwer. Bevelanders, 1.27.1; 50 meter vrijeslag dames: 1 Marleen Knoester, Stormvogels, 0.28.1; 2 Ariene Knoester, Stormvogel, 0.28.7; 3 Mellany LONDEN (Rtr) - Het toernooi van Queens, dat geldt als de laatste voorbereiding op Wim bledon, heeft een onbevredi gend slot gekregen. Jimmy Con nors, die zich in de halve finales tegen de Amerikaan Robert Se- guso aan de heup blesseerde, was niet in staat de eindstrijd op volle kracht te spelen en gaf de strijd op bij een achterstand van 4-6, 1-2. Daarmee kreeg Tim Mayotte die in de achtste fina les ook al een geblesseerde spe ler tegenover zich had (Boris Becker) zijn eerste Grand-Prix- zege van het jaar in de schoot geworpen. Tevoren had de 25-jarige Ameri kaan in 24 uur tijd zowel de huidige Wimbledonkampioen als de open kampioen van Au stralië uitgeschakeld. Na de ver rassende zege met 6-7,7-6, 6-2 op Becker zegevierde hij zaterdag met 7-6, 6-1 over Stefan Edberg. Jimmy Connors had zich zo mo gelijk nog overtuigender voor de finale geplaatst. De 33-jarige Amerikaan, die Queens drie maal op zijn naam bracht (in 1972, 1982 en 1983) vloerde de ene tegenstander na de andere met groot gemak. Robert Segu- so maakte het hem met 6-3, 6-4 in de halve finales nog het moei lijkst. Maar na zes games, waarin de service overheerste, ontdekte Connors dat zijn tegenstander kwetsbaar was op lage ballen, waarschijnlijk een gevolg van een oude knieblessure waarvoor Seguso een elastieke band draagt. iIIDDELBURG Onder voortreffe- ijke omstandigheden, maar met een lelaas door diverse promotieduels loorkruiste wedstrijdplanning, is de ijfenvijftigste editie van de Zeeuw- ie tenniskampioenschappen voor se- lioren van start gegaan. Op de Veste n Middelburg, waar deze titelstrijd iinds 1979 jaarlijks wordt gehouden, 'ielen in tegenstelling tot de ver pachting, al enkele verrassingen te (oteren, hoewel voornamelijk in de agere sterkte-categorieën, n het heren-enkel-B kwam Hans Fe- ius (TSI), wellicht op weg naar zijn evende en laatste hoofdprijs, reeds 'énmaal in actie. De routinier deed ijn reputatie van slow-starter alle eer ian, draaide nog stroef in zijn partij egen Ernst Wondergem (de Schelde), naar won uiteindelijk toch. Ook de ils tweede getipte Serge Carpentier eveneens TSI), haalde het racket al lit de hoes, en dat leverde hem tegen larcel Wolfert (DOS) een ruime zege 'P De nummers drie en vier in de angschikking, de MLTC-ers Remco laandag en Joost Thorenaar, zijn '°k nog steeds in de running. Maan- 'ag zag zijn tweekamp met Harry loster (Zierikzee) uitgesteld tot ko- nende vrijdag, Joost Thorenaar hield 'm Jansen (DOS) gedecideerd onder ie duim. Ie dames van vergelijkbaar niveau agen koploopster Annemarie Verrij- er (TSI) korte metten maken met ïaar clubgenote Corina van der !°rgt, en Emerence van Wingen (TSI) wneens acteren volgens de progno- es Marjolein Cijsouw (MLTC) zag lr'n derhalve de doorgang tot de 'alve eindstrijd versperd. Angela La- uheru (TSI) en Sascha Biondina MLTC) moeten nog uitmaken wie an de twee het meest in huis heeft, ets wat Judith van de Berge (TSI) ten 'adele van Elisabeth Buys (Souburg) aeds heeft gedaan. Bij de heren in de klasse, behoefde Walter Montena- ie iMLTC) kanshebber nummer één, 'e rackets nog niet te kruisen met 'scar Jacobs (Domburg) dit in tegen stelling tot Antoine van Bockel (Sou burg), die aan het hoofd van de onder ste helft van het schema prijkte. Deze moest meteen een flinke teleurstelling incasseren in de vorm van uitschake ling door Jos Verschuure (Yerseke). Wim Jansen (DOS) nam via een walk over tegen de niet fitte Mario Titiheru (MLTC) diens positie als derde ge plaatste over, en Gilles van de Gruiter (MLTC) verraste, op het gravel, in de bovenste helft van de indeling de 'beschermde' Diederik van de Heuvel (Souburg). Ook bij de dames in deze afdeling kwamen niet alle van loting vrijgestel de speelsters de eerste ronden door. Maaike Verstraeten (Smash), de favo riete, zag haar geplande confrontatie met Helen Titiheru (MLTC) verscho ven naar een later tijdstip, maar Ma rion Mewiss (de Schelde), werd. als tweede-prijswinnares getaxeeerd, on verwacht met verlies geconfronteerd. Chantal van Schelven (TSI), die voor dien Rosemarie Voeten (de Bongerd) had geklopt, was voor dit wapenfeit verantwoordelijk, en schaarde zich aldus onder de laatste acht. Jeanet Engelse (Souburg), getipt als halve Analiste, stelde haar supporters niet teleur en versloeg Sascha Biondina (MLTC) in straight sets. Liesbeth Voe ten (de Bongerd) ter afronding stelde eveneens haar kandidatuur voor een hoge klassering, en deed dit ten koste van Elly Cijvat (DOS). De C2-ers werkten bij de heren ook al een deel van de achtste finales af. Roel Schuringa (MLTC) toonde zich bovenaan de 'ladder' de meerdere van Tom Gunger (TSI), maar Alex Greeve ('t Halve Maantje), volgens insiders zijn rivaal in de slotpartij, bleek na winst tegen Bernd van Quekelberghe (Drive), niet opgewassen tegen de sterk opererende Harold Schipper (TSI). Evert van Kampen (Hontenis- se) ontpopte zich voorts als een ge vaarlijk outsider, door respectievelijk Arthur Jan Roose (TSI) en Sander Jobse (MLTC) aan de negatieve kant van de score te houden. De wisselval lig speldende Bart Felius (DOS) had, om Piet Bek ('t Halve Maantje) de doorgang te versperren, drie sets no dig, en enige uren nadien een zelfde aantal tegen Salvatore Becker (de Schelde). Zonder te spelen bleef bij de dames de positie van Debbie Titiheru (MLTC) uiteraard onaangetast, evenals die van Elly Cijvat (DOS), nummer twee in de waardering, hoewel die daar een overwinning op Ingrid de Vries (MLTC) voor nodig had. Isabelle Leenhouwers (Sluis) dolf het onder spit tegen Nancy Blok (Animo), ter wijl Anita Brand (DOS) op haar beurt weer aan de verwachtingen beant woordde, en Clem Eckhardt (Sou burg) terug wees. In de Dl-klasse blijven bij de heren de hoogst geklas- seerden, Ramon de Jong (MLTC) en Michael Ouwehand (DOS) meedraai en. Dat geldt ook voor Vanessa de Haan (de Stoof) bij de dames, maar niet voor Heieen André de la Porte (MLTC), die zich liet verrassen door Ellen Ruessen (Sluis). Bij de dubbels vallen tot nu toe regelmatige uitsla gen te noteren, hoewel de nederlaag van het gerenommeerde duo Anne- miek Verhulst/Frans Verhulst (de Schelde) tegen Emerence van Wingen/ Jaap Moerland (TSI) daar natuurlijk niet onder valt. Jan Bone, Luctor, 1.13.1; 100 meter vlinder slag meisjes onder 16 jaar: 1 Miranda de Zeeuw, Bruinvis, 1.09.6; 2 Ingeborg Vonk, Stormvogel, 1.12.4; 3 Mellany Vonk, Storm vogel, 1.13.6; 200 meter schoolslag dames: 1 Ariene Knoester, Stormvogel. 2.49.5; 2 Mar leen Knoester, Stormvogel, 2.55.2; 3 Ilse Schramm. Bruinvis, 2.58.2; 100 meter rug slag heren: 1 Leon Verhage, Luctor, 1.05.2; 2 Arco Wagenvoort, Ganze, 1.07.4; 3 Peter Claes, Bruinvis, 1.08.0; 100 meter vrijeslag jongens onder 10 jaar: 1 Rick Segboer, Bevelanders, 1.24.6; 2 Nills Pleyte, Storm vogels, 1.26.1; 3 Dennis Barendse, Zuidwes- Vonk, Stormvogel, 0.28.7; 4 Els van Haelst, Bruinvis, 0.29.0; 5 Rianne Geertvliet, Luc tor, 0.29.7; 100 meter vlinderslag heren: 1 Willem-Jan Knoester, Stormvogel, 1.03.4; 2 Patric Braam, Stormvogel, 1.03.7; 3 Harm Muller, Stormvogel, 1.08.4; 800 meter vrije slag dames: 1 Marleen Knoester, Stormvo gel, 9.54.9 ZR; 2 Els van Haelst, Bruinvis, 9.57.0; 3 Miranda de Zeeuw, Bruinvis, 10.10.0; 4x100 meter wisselslag estafette heren: 1 Stormvogel A. 4.28.0; 2 Luctor, 4.29.3; 3 Bruinvis, 4.36.4; 5x50 meter vrije slag estafette dames: 1 Stormvogel A, 2.29.4 ZR; 2 Luctor, 2.34.9; 3 Bruinvis, 2.35.1. 400 meter vrijeslag heren: 1 Patric Braam, Stormvogel 4.32.3 Zeeuws record; 2 Leon Verhage, Luctor, 4.39.5; 3 Rudi Goud swaard, Luctor, 4.42.4. 200 meter vrijeslag dames: 1 Marleen Knoester. 2.15.0, Zeeuws record; 2 Els van Haelst, Bruinvis, 2.18.0; 3 Ariene Knoester. Stormvogel, 2.20.0; 100 meter rugslag jongens onder lOjaar: 1 Carlo Cornelis, Scheldestroom, 1.32.7; 2 Nills Pleyte, Stormvogel, 1.35.3; 3 Paul Michiel- sen, Scheldestroom, 1.41.5; 100 meter vlin derslag meisjes onder 12 jaar: 1 Hanna Joziasse, Luctor, 1.24.2; 2 Melanie Bos, Stormvogel, 1.24.2; 3 Lieke Schouwenaars, Schelde, 1.24.4; 100 meter rugslag jongens onder 16 jaar: 1 Ronnie Babijn, Bruinvis. 1.09.5; 2 André van Zijp, Luctor, 1.11.8; 3 De vier voorzitters die het district in de afgelopen 55 jaar hebben geleid, troffen elkaar dit weekeinde tijdens de Zeeuwse tenniskampioenschappen. Vlnr Dr. J. Spuyman, Dr. G. J. Scherphuis, ir C. W. Wondergem en C. Zuidweg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 15