BW speelt niet Boudewijn van Craenenbroeck schittert met een hattrick met sterkste elf Zwitserse ronde lag stil na zwaar ongeval Jan Raas is bijna rond met ploeg voor de Tour Becker sneuvelt weer ZOND A G OM HALF Eerzuchtig FC DEN BOSCH WON MAAR NET: 5-4 Ligterink sterk tegen Van der Wiel Patrick Tolhoek 3e in België Frankevijle in de sprintploeg ITALIANEN IN ZIEKENHUIS Noah ook niet op Wimbledon Tegenslagen PZC/ sport 8 VLISSINGEN Zelfs Kees Vermunt, bij wie voorzichtigheid met hoofdletters in het vaandel geschreven staat, durft aan de vooravond van de bekerfinale tussen Vlissingen en BW iets te doen aan stemmingmakerij. „Ja, persoonlijk vind ik het een prestigeslag", zegt hij na enig aarzelen. Het is duidelijk: de Brabantse trainer van Vlissingen aast op revanche tegen BW, dat op de slotdag van de competitie de titel wegkaapte voor de neus van de Zeeuwse eersteklasser. Zondag krijgt Vlissingen op eigen veld de gelegenheid tegen BW iets recht te zetten. De districtsbekerfinale begint om 14.30 uur. ZATERDAG 14 JUNI 1986 Vlissingen ziet finale als een prestigeslag Meer dan een tip van de sluier wenst Kees Vermunt kort voor de bekerfi nale echter niet op te lichten. Zelfs aan het einde van een slopend sei zoen weet de Roosendaalse oefen- meester zijn behoedzaamheid voor het grootste, deel te bewaren. „Ik kan niet instaan voor de conditie van een aantal spelers", zegt hij bijvoorbeeld. „De laatste weken hebben we weinig getraind en bo vendien heb ik een aantal jongens al weer enige tijd niet in actie gezien". Er is Vermunt echter alles aan gele gen zondag goed voor de dag te komen met zijn ploeg. Zo trainde Vlissingen deze week twee keer, waarvan 'e'en keer straf. „Om de conditie van sommigen te meten". Vlissingen heeft aan de vooravond van de bekerfinale echter nauwelijks iets te klagen. De ploeg moet het weliswaar stellen zonder de geschor ste Geert Bouwman en de ander maal geblesseerde Kees Houtepen (vocht in de knie), maar de schade aan het einde van een lang seizoen is uiterst beperkt. Wat dat betreft mag Vlissingen zich gelukkiger prijzen dan BW. „Ik schat dat BW voor tachtig procent in de normale op stelling speelt. Ze hebben goed re servemateriaal, maar we hoeven er niet van te verliezen", realiseert Ver munt zich dan ook. De Brabantse oefenmeester rekent zondag bovendien op een uiterste inspanning van zijn ploeg. Vermunt is nooit een fanatiek aanhanger ge weest van het bekergebeuren, maar nu zijn ploeg de finale bereikt heeft is hij enthousiast geworden. „We hebben er echt wat voor moeten doen om zover te komen. Steeds hebben we tegen ge'inspireerde te genstanders moeten spelen. Dat ging niet altijd even gemakkelijk, maar we zijn er toch doorgekomen. Bij ons zijn er verschillende spelers erg eerzuchtig en dat is een goede zaak. Als ik zelf speler zou zijn, zou ik nog een keer tot het uiterste willen gaan. Over zes weken begin nen we weer met de voorbereiding en het beeld van de laatste wedstrij den blijft toch altijd hangen. Ik zou daarom nog een goede beurt willen maken", luidt de oppepper van Ver munt aan het adres van zijn spelers. „Het kan geen toeval zijn dat BW en Vlissingen de twee clubs zijn, die tevoorschijn zijn gekomen uit zo'n tweehonderd clubs. We hebben bei de natuurlijk een goede competitie achter de rug alleen zij zijn in de slotronden iets gelukkiger geweest dan wij. Als je drie keer wint in de laatste drie wedstrijden heb je niets te mopperen. Daarom is het teke nend, dat wij twee'en naar voren zijn gekomen". Overigens is Vermunt niet van plan vroegtijdig zijn opstelling bekend te maken. „Ik wacht af tot na de laatste training". Vermoedelijk speelt Vlissingen in de volgende opstelling: doel Hans de Roover, achter Ron van Dam, Jaap Meerman, Ruud Cornelis, Taco van den Velde, midden Huib Meerman, John ny Spaans. Johan le Cont'e, voor Frans Schaap. Marcel Schenk en Erik Aarden. Boudewijn van Craenenbroeck scoort met een kopbal inde wedstrijd tegen Den Bosch. HULST - Boudewijn van Craenen broeck is nog altijd een trefzekere voetballer. De spitsspeler van Clinge kreeg in het afgelopen seizoen af en toe veel kritiek te verduren, maar bewees gisteravond nog maar weinig aan kracht te hebben ingeboet. Voor een selectie van Groot-Hulst scoorde hij tegen FC Den Bosch niet alleen een gave hattrick, maar bereidde hij ook het vierde doelpunt schitterend voor. Het was echter niet voldoende om FC Den Bosch van de zege af te houden. Dank zij een late treffer van Cor Adriaansen won de Brabantse eredivisieclub met 5-4. Met die overwinning kreeg FC Den Bosch bepaald meer dan de ploeg toekwam. De Brabanders speelden ongeïnspireerd en maakten een uitge bluste indruk. Het was ook nauwelijks de verdienste van de formatie van de nieuwe trainer Theo de Jong dat er vijf doelpunten werden gescoord, want aan alle doelpunten gingen mis sers aan de zijde van Hulst vooraf. Binnen twintig minuten zat FC Den Bosch zelfs ogenschijnlijk al op rozen. Balverlies van Geert-Jan Mechelink en slordig uitgooien van doelman Jos van de Kinderen werd goed afgestraft en toen Jan Gösgen de 0-2 voorsprong (doelpunten van Mart van Duren en Jan Gösgen) vergrootte naar 0-3 leek de wedstrijd in een grote nederlaag voor Groot-hulst uit te lopen. Maar Boudewijn van Craenenbroeck bracht zijn ploeg uit die schijnbaar verslagen positie terug in de wed strijd. De tengere spitsspeler liet eerst 1-3 aantekenen en nadat John van Nielen de score tot 1-4 had opgevoerd, kopte hij 2-4 en 3-4 binnen. Na de hervatting kreeg Groot-Hulst zelfs de beste kansen. FC Den Bosch (dat slechts met zes spelers uit de eerste selectie aantrad) en waarbij Theo de Jong in de tweede helft de positie van vrije verdediger innam, kroop verschillende keren door het oog van de naald. Werner Blanckaert, HILVERSUM (ANP) - John van der Wiel is vrijdag met de schrik vrijge komen. In de zevende ronde van het Nederlands schaakkampioenschap in Hilversum maakte Gert Ligterink het hem zo lastig, dat de eerste nederlaag van de lijstaanvoerder na bij leek. Maar de tijdgeest besliste anders. Of beter gezegd; het gebrek aan tijd, dat sinds de invoering van de Campomanes-regeling 'e'en van de ergste kwelgeesten van de schaker is geworden. Met Van der Wiels vlag op vallen eindigde het aardige duel op de 39ste zet in remise. Door dit tweede achtereenvolgende gelijkspel is Van der Wiel iets van zijn voorsprong kwijtgeraakt. Aan titel houder Paul van der Sterren, maar - verrassend - ook aan Rini Kuijf. Bei den wonnen en brachten daardoor hun achterstand tot 'e'en punt terug. Met Kuijf - van der Wiel zondag op het programma en Van der Wiel - Van der Sterren in de laatste ronde is de race nog niet gelopen. De uitslagen: zevende ronde: Gelpke - De Boer 0,5-0,5; Goldstern - Van der Sterren 0-1Scheeren - Douven 1-0; Peelen - Boers- ma 0-1; Ree - Kuijf 0-1; Van der Wiel - Ligterink 0,5-0,5 De stand na zeven ronden: 1. Van der Wiel 6 pnt; 2/3, Van der Sterren en Kuijf 5 pnt; 4. Boersma 4 pnt en 1 afg.partij; 5. Ligterink 4 pnt; 6. De Boer 3 1/2 pnt; 7/8. Peelen en Ree 3 pnt; 9/10. Gelpke en Douven 2 1/2 pnt; 11. Scheeren 2 pnt en 1 afg.partij; 12. Goldstern 1/2 pnt Angelo Verbraeken (de absolute i blinker in de tweede helft), Geert-Jal Mechelink en Boudewijn van Cral nenbroeck misten echter fraaie kaf sen. Vijf minuten voor het schoot Theo Warrens echter de meel dan verdiende gelijkmaker binnen,n schitterend voorbereidend werk val Van Craenenbroeck, die Cor Adriaafl sen met een lob uitspeelde. De verdl diger van FC Den Bosch voorkwaJ daarna een blamage voor zijn ploel door vlak voor tijd een vrije tral achter de verraste doelman Jean-Piel re de Keijzer (invaller voor Jos van dj Kinderen) te schieten. VLISSINGEN Patrick Tolhoek j gisteren als derde geëindigd in wielerwedstrijd voor amateurs in 0| denburg. Winnaar werd de Belg i Steelant. Antoine Goense eindigden! Tolhoek op de vierde plaats. De wetj strijd ging over 108 kilometer. VLISSINGEN - Alphons Frankevijl maakt dit weekeinde tijdens de Wesl Athletics in Barcelona zijn debuut il de nationale sprintploeg. De atles van Scheldesport vormt met Ahme| de Kom, Jeroen Ooievaar en Dijkstra de estafetteploeg (4x100 m| ter). Ook Els Vader en Marjan Olyslagl komen in Barcelona met de Nedel landse ploeg uit. Vader start op de lof en 200 meter en is met Nelli Fieri Cooman, Marta Grossenbacher-Del by en Marjan Olyslager eveneens of gesteld in de estafetteploeg. Marjaj Olyslager start individueel ook op d 100 meter horden. die bij bijna al zijn collega's had toegeslagen. Alleen de eeuwig attente Lemond en de getergde Lammertink volgden zijn aanzet. Phil Anderson liet zich even zien en werd achtste. De uitslag van de derde etappe van de Ronde van Zwitserland is: 1. Paolo Rosola (Ita) 200 km in 5.26.05 (gem. 39,192 km/u); 2. Greg Lemond (Vst); 3. Jos Lammertink (Ned); 4. Stehpan Joho (Zwi); 5. Jürg Brügg- mann (Zwi); 6. Jef Lieckens (Bel); 7. Mare Sergeant (Bel); 8. Phil Anderson (Aus); 9. Giuseppe Calcaterra (Ita); 10. Sean Kelly (Ier); 11. Stefano Colage (Ita); 12. Hans Daams (Ned); 13. Stefan Mutter (Zwi); 14. Jean-Paul van Poppel (Ned); 15. Alfred Ackermann (Zwi); 16. Peter Stevenhaagen (Ned); 18. Henri Manders (Ned) en vervol gens het grootste deel van het peloton in dezelfde tijd als de winnaar. Algemeen klassement: 1. Andy Hampsten (Vst) 13.58.40; 2. Greg Lemond (Vst) op 2 sec.; 3. Niki Rüttimann (Zwi) op 8 sec.; 4. Gerrie Knetemann (Ned) op 13 sec.; 5. Michael Wilson (Aus) z.t.; 6. Steve Bauer (Can) op 14 sec.; 7. Bernard Hinault (Fra) OP 15 sec.; 8. Charly Berard (Fra) op 17 sec.; 9. Franco Chioccioli (Ita) op 18 sec.; 10. Harald Maier (Oos) z.t.; 11. Jean-Marie Grezet (Zwi) op 19 sec.; 12. Leo Schonenber ger (Zwi) z.t.; 13. Eric Breukink (Ned) op 20 sec.; 14. Jörg Müller (Zwi) op 22 sec.; 15. Henk Lubberding (Ned) op 24 sec.; 18. Pedro Delgado (Spa) op 27 sec.; 20. Urs Zimmermann (Zwi) z.t. MURTEN (ANP) - Op vrijdag de der tiende ontaardde de derde etappe van de Ronde van Zwitserland door een ongeluk in een chaos. Een zeld zaam verschijnsel in het evenement van directeur Sepp Voegeli, waarbij evenwel drie Italiaanse wielrenners ernstig gewond naar het ziekenhuis werden gebracht. Giancarlo Perini, zijn ploeggenoot Claudio Chiapucci en Orlando Maini waren, terwijl zij bij de 57ste kilometer aan de kop van het peloton tempo maakten, geramd door een particuliere wagen, die recht op hen inreed. Een fout van de kantonpolitie in het dorpje Pruntut, die de meest verwarde taferelen tot gevolg had. Paolo Rosola verzachtte de pijn voor zijn landgenoten enigs zins door Se massasprint te winnen voor Greg Lemond en Jos Lammer tink. Zonder problemen bleef de Amerikaan Hampsten in het geel, Eric Breukink de beste in het berg- klassement. Vlak voor de aanrijding was een kop groep van 22 man ontstaan, die ruim een minuut voor lag. Daartoe behoor den acht Nederlanders: Steven Rooks en Peter Stevenhaagen (Schuiten), Henk Lubberding, Theo de Rooy en Jos Lammertink (Post), Jac van der Poel en Jac van Meer (Swerts) en Henri Manders (Raas). Ook klasse mentsrijders Greg Lemond en Niki Rüttimann. ploeggenoten van gele truidrager Andy Hampsten en Ber nard Hinault, zaten er bij. Halverwege de beklimming van de niet al te hoge, maar wel lastige La Caquerelle (834 meter), 72 kilometer na de start, liet Voegeli de weg blokkeren. Stomver baasd stapten de 22 van hun fiets, met reacties die variëerden van berusting (Lubberding en Manders) tot grote woede (Lemond en Rüttimann. Niemand van de renners, die ruim vijf PARIJS (AFP) - Na de afmelding van John McEnroe zal Wimbledon een tweede attractie moeten missen. Yan- nick Noah verklaarde woensdag in Parijs niet te zullen deelnemen aan de strijd om de open Engelse titel, het tweede Grand Slam toernooi in dit jaar. De Franse nummer een werd kortgeleden aan zijn enkel geope reerd. Hij zal tot 23 juni, de openings dag op Wimbledon, niet in actie ko men. minuten voor lagen, wist precies, wat er loos was. Vaag waren er berichten doorgesijpeld over de wanorde in het peloton. De Rooy propte zijn mond vol met eten, anderen deden snel een plasje. Vervolgens kwam het sein: doorrijden. Dat bleek maar voor enke le ogenblikken. Op de top van La Caquerelle, bij het beeld van een wakende soldaat, liet de druk geba rende Voegeli de 22 weer stoppen. „Wachten op het peloton. Jullie krij gen dadelijk één minuut tien voor sprong", riep de rondedirecteur in een poging de ontredderde groep te troos ten. Inmiddels hadden de artsen ge constateerd, dat Chiapucci zijn lin kersleutelbeen had gebroken, Perini een hersenschudding en Maini een gapende hoofdwond had. Voor Voegeli betekende het ongeluk in zijn twintigste Tour de Suisse een zware tegenslag. Elk jaar doet hij zijn best zijn ronde schoon te houden. Nimmer werd een etappe door de leiding onderbroken, met als uitzon dering de zevende rit van dertien jaar geleden. Toen stapten de renners, onder wie Moser, zelf af en begaven zij zich naar een naburig restaurant, om dat zij het weer te bar vonden. Rood van woede annuleerde Voegeli des tijds die etappe. De directeur zag vrijdag rood van ellende, al lag de fout vrijdag bij de politie, die door de organisatie wordt betaald voor het handhaven van de orde. Eric Breukink profiteerde feitelijk van de onderbreking. De jongste renner van het peloton (net 21) is sinds september prof en werd dit seizoen vijfde in de tijdrit van de Catalaanse Week. In de niet al te hoge bergen blijkt hij, met de vorm uit de Ronde van Italië, behoorlijk mee te kunnen. Tussen Liestal en Murten arriveerde hij vier van de vijf keer als eerste op de top. Hij kreeg zo veel steun van Robert Millar, dat de Schot in het algemeen klassement naar de tweede plaats klom. De ploeg van Andy Hampsten keek louter naar het eindklassement en liet Breukink zijn gang gaan. Hinault en Lemond waren opvallend fit en zaten hoogstpersoonlijk voorin het peloton. Net als Breukink vaarde Paolo Rosola wel bij de omstandigheden. De 29- jarige Italiaan was in de Giro al druk. op zoek naar een overwinning, maar slaagde daarin niet. Vorig jaar won hij nog twee ritten in de Italiaanse ronde. Hij profiteerde van de moedeloosheid. 's-HERTOGENBOSCH De Bra bantse trainer Jos Wap kan zich in het amateurvoetbal langzamer hand meten met Kees Vermunt in het behalen van successen. Toen hij onlangs met BW (zondagmiddag tegenstander van Vlissingen) de ti tel opeiste in de eerste klas, bracht hij zijn totaal op zes kampioeschap- pen in acht jaar tijd. De 52-jarige beroepsmilitair heeft dan ook al vele bekende clubs met zijn kennis verrijkt. Hij trainde in zijn carrière onder meer bij TOP, DESK, RKC, De Valk en de laatste twee jaar bij BW, waar hij na een nek-aan-nek race met Vlissingen zijn zoveelste succes mocht vieren. Voor de Zeeuwse finalist in de beker is BW dan ook geen onbekende. Jos Wap voerde zijn elftal niet alleen naar de titel: hij is ongetwijfeld ook van plan om in de bekercompetitie de kroon op het werk te zetten. Dat blijkt vooral uit de uitslagen van de laatste wedstrijden. BW haalde de eindstrijd met een doelsaldo van 32-9 in totaal en won de twee laatste duels van Gudok (9-0) en Rhode (6-1). „Maar voor de wedstrijd in Vlissin gen zijn we niet meer op volle sterk te", verzekert Jos Wap. „Ik mis een paar van mijn beste spelers door vakanties, blessures en door een schorsing, die nu pas binnen is geko men. Dat wil overigens niet zeggen dat we kansloos zijn. Ik heb de hoofdprijs al binnen van het seizoen, maar we willen natuurlijk ook dol graag de beker winnen. De nieuwe hoofdklasser heeft in totaal vijf invallers. Zo is Wil Coort (de vaste doelman) uitgeschakeld door een blessure en dat geldt ook voor Ton van den Berg en Koos Meesters. Kees Eekels heeft een schorsing van drie wedstrijden bin nen gekregen omdat hij op 30 april uit het veld is gestuurd. En tenslotte gaat Peter Coort (de aanvoerder en een van de beste spelers) dit week einde met vakantie. Jos Wap kan echter een beroep doen op een aantal uitstekende jeugdspe lers. Het is zelfs nu al zeker dat zijn doelman van zondag (de 16-jarige Edwin Verdonck) niet direct een verzwakking zal zijn. Deze jonge belofte heeft inmiddels al een con tract getekend bij FC Den Bosch. De opstelling van BW in de Jxnale is: Doel: Edwin Verdonck: achter Evert Scholten. Hans Lathouwer. Arie van Hooj en Chris Netten: midden Jan Haans. Marco van Loon en Ron Schapendonck: voor Mark Schwap, Michel van den Dun- Kees Vermunt over de ivedstrijd tegen B VV: ik zou best nog een goede beurt gen en Frank Mees. willen maken. Paolo Rosola wint de sprint voor Lemond (links) en Lammertink (rechts). LIESTAL (ANP) - Jan Raas heeft als eerste Nederlandse ploegleider de na men genoemd van de renners, die 4 juli in de Tour de France starten. Twan Poels en de Belg Luc Roosen debuteren in de belangrijkste etappe koers van het jaar. Raas heeft negen renners aangewezen. Nationaal kam pioen Jacques Hanegraaf zal- indien hij fit is - als tiende worden ingezet. Als Hanegraaf, die in de tweede etap pe van de Ronde van Zwitserland met verkoudheid en pijnlijke knieën uitviel, niet gezond is, kiest Raas tussen Henri Manders, routinier Cees Priem en de Belg Mare Dierickx. Vorig jaar miste Hanegraaf de Tour als gevolg van een gebroken midden- handsbeentje. De ploeg bestaat uit: wereldkampioen Joop Zoetemelk, Adri van der Poel, Maarten Ducrot, Twan Poels, Gerrit Solleveld en Jelle Nijdam (allen Ne derland) en Ludo Peeters, Nico Emonds en Luc Roosen (allen België). Poels en Roosen danken hun uitver kiezing aan hun opvallende prestaties in het voorseizoen. Poels werd tweede in Gent - Wevelgem, nadat hij in de finale de kans op de eerste plaats had verspeeld. Klimmer Roosen reed sterk in de Ronde van de Dauphiné. waarin hij de vijfde etappe won en onder meer Laurent Fignon versloeg. Henri Manders, vorig jaar winnaar van de vijfde Tour-etappe, heeft nog niet helemaal naar de zin van Raas gefunctioneerd. „Maar hij rijdt hier in Zwitserland erg sterk", gaf Raas toe. „Dus wie weet, hoe het zal lopen. Dat blijkt waarschijnlijk na het Neder lands kampioenschap van 22 juni". Adri van der Poel heeft zijn contract met Kwantum nog niet verlengd. De renner uit Hoogerheide. die dinsdag 27 jaar wordt, heeft aanbiedingen van vier formaties op zak, uit binnen- en buitenland. Sportief gezien wil Van der Poel. die de Ronde van Vlaande ren won en in acht van de negen voorjaarsklassiekers bij de eerste tien eindigde, dolgraag bij Raas blijven. Financieel gezien wil hij echter ster ker komen te staan. Maar het budget van Kwantum staat dat bij de huidige sterkte van achttien man niet toe. Van der Poel beslist waarschijnlijk in de loop van juli wat hij zal doen. GOES - Tijdens de open Zeeuwse atletiek-kampioenschappen horden en lange loopnummers is Gert van de Weele verrassend winnaar geworden van de tien kilometer. Op de Goese sintelbaan besliste de AV'56-atleet de wedstrijd door een versnelling te plaatsen op 1200 meter van de finish. In de kopgroep, die gevormd werd door Rian van de Broeke (Mar), Bert Hartogh (Mar), Gerard Bras (AV'56), Frank Kooman (Dyn), en veteraan Ad Tierie (Dyn), had Van de Weele aan vankelijk een afwachtende houding aangenomen. Ruim vier seconden na Gert van de Weele eindigde Rian va de Broeke op een tweede plaats. Hij rekende in de eindsprint met Bert Hartogh (derde) en Ad Tierie af (vier de) en haalde ruim 25 seconden van zijn persoonlijke record. Bij de drie kilometer dames, waar tien loopsters aan de start verschenen, won Jopie Daane van het Vlissingse Marathon in 10.21.5 met A-meisje Kristel Logghe (Mar) op de tweede plaats. Zeer sterk voor de dag kwam André Verwei (AV'56), door de twee horden-titels bij de heren voor zich op te eisen. Jacolies van Gastel bewees het hor denlopen nog niet verleerd te zijn en won de beide dames-titels. De uitslagen: verspringen dames: 1 Liandy Manden, Ach., 5.01; verspringen M.A.: 1 Saskia Blom, AV, 4.74; verspringen M.B.: 1 Liesbeth v. Acker, HAV, 4.64; 110 m H. Heren Z.K.: 1 André Verwei, AV, 16.1; 100 m H. dames: Z.K.: 1 Jacolies v. Gastel. DS, 15.2; 2 Jeanette Mastenbroek, Mar, 17.5; 3 Cora den Boer, DS, 18.2; 100 m H M.B.: Z.K. Mirjam de Vos, SS, 17.6; 100 m NIS atleten: Kees Janse Jr. ALA SGB, 15.3; hoog J.A.-B. 1 Roy Meyer, Dyn, 1.65; kogelstoten heren: 1 Bert de Jonge. AV. 14.44; kogelstoten J.A.: 1 Gaby v. d. Broek, Ach, 12.64; kogelstoten J.B.: 1 Ivan Beck. HAV, 16.21; kogelstoten NIS-atleten: Kees Janse jr. A LA 3 kg, SGB, 8.63; speerwerpen dames: 1 Joyce Quekel- berghe, Mar, 30.60; speerwerpen M.A.: 1 Nanette Koers, SS, 30.72; speerwerpen M.B.: 1 Liesbeth v. Acker. HAV, 26.78; speerwerpen NIS-atleten: Diny Weststrate Cp8, SGB, 16.12; 400 m H heren: series op tijd: le serie: Z.K. 1 André Verwei (A), AV. 0.57.7; 2e serie: 1 Rien de Wilde. AV, 1.04.6; 400 m H dames-M.A.: Z.K. 1 Jacolies v. Gastel, DS. 1.07.0: 3.000 m J.A.: Z.K. 1 Angelo Obrie, SS, 9.14.8; 3000 m J.B.: Z.K. 1 Ard Wondergem. Dyn., 9.47.6; 3000 m da mes: Z.K. 1 Jopie Daane. Mar, 10.21.5; hoog dames-M.A.: 1 Nanette Koers (A), SS. 1.45: kogelstoten dames: 1 Jacolies v. Gastel, DS, 9.48; kogelstoten M.A.: 1 Ellen Lam bert. SS. 9.30; kogelstoten M.B.: 1 Marielle Lamain. AV. 9.20: kogelstoten NIS-atleten: Diny Weststrate Cp8. SGB. 6.09: versprin gen heren-J.A.: Remy Verhage iA). Dn 5.56; verspringen J.B.: 1 Marius Boogaa.7! AV, 6.03; speerwerpen heren: 1 Frank Zwef dijk, AV, 54.90; speerwerpen J.A.: 1 Ingnl v. Oeveren, Dyn, 49.40; speerwerpen J.B.T Danny Duinhouwer, DS, 35.06; speenftl pen NIS-atleten: Kees Janse jr. A LA, SGI 23.36; 10.000 m heren: 1 Gert v. d. Wel Z.K., AV, 31.49.50; 2 Rian v. d. Broeke, Mi 31.53.9; 3 Bert Hertogh. Mar. 31.54.3: llOl H. J.B. Finale Z.K. 1 Mark v. d. Riet. D| 16.0. LONDEN (ANP) - Tim Mayotte hee op gras een behoorlijke reputalil Een plaats in 1982 in de halve en tul (1981 en '83) in de kwart-finales tl Wimbledon geven aan dat de Amef kaan zich op de groene bodem Engeland uitstekend op zijn gemal voelt. In het toernooi van Queens, voor bl gros van de spelers de ideale voorbf reiding op de open Engelse ti'4 strijd, bewees Mayotte dat andel maal. Boris Becker werd gisterenbf slachtoffer van de sterk serverenij en vollerende speler. De achter Connors als tweede Sl plaatste titelverdediger van Queej en Wimbledon won de eerste set P| na een tie-break. Ook de tweede s ging tot de dertiende game Beider opslag-geweld beheerste extra game. Tot 7-7 verloor niemaj een punt op zijn opslag. De eerste kef dat Becker het wel deed, was beslil send voor de set. Het verlies greep Becker behoorlijl aan. Hij begon zoals zo vaak als bf niet naar wens loopt te mopped over zijn spel, over het functioned van de lijnrechters en haalde zichzf daarmee steeds meer uit zijn spf Mayotte profiteerde goed, brak in11 derde set twee keer door de opsla van de Westduitser en maakte op5 service van Becker de wedstrijd ml 6-2. Voor de Amerikaan was de wibfl op Becker een aardige revanche wV het verlies vorig jaar op Wimbledof Pas na vijf sets nam de Westdufd deze lastige horde op weg naar" titel. toDéft

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 8