Guy Thijs heeft problemen in de selectie onderschat Rode kaart niet van invloed op plaatsing Uruguay: 0-0 FRANK A RN ES EN UIT HET VELD GESTUURD Sporadisch Belgen zijn boos op De Saedeleer A Ito bel li punt voor WK op tv Eindstanden 'ATERDAG 14 JUNI 1986 Door Hans de Bruijn) BRUSSEL - De ook in Neder land populaire BRT-voet- balverslaggever Rik de Saede leer heeft het verbruid bij heel wat van zijn landgenoten. Bij de BRT-sportredactie in Brussel regende het donderdag telefoon tjes over de wijze waarop De Saedeleer de wedstrijd van Bel gië tegen Paraguay (ook voor de NOS) had verslagen. De gram van de kijkers richtte zich vooral op De Saedeleers genadeloze kritiek op de jeugdi ge sterspeler van de Belgen, de omstreden Enzo Scifo Bij vrij wel elke balbehandeling van de tot Belg genaturaliseerde Ita liaan van Anderlecht spuwde De Saedeleer zijn gal over het 20- jarige talent. ,,'t Is nie waar hè, heeft die nu weer de bal?" en „Mag die nu nog op het veld blijven. Die moest toch allang vervangen zijn. Dat begrijp ik niet. Waar blijft Clijsters toch? Maar zien ze dat daar beneden dan niet", zijn slechts enkele van de opmerkin gen die De Saedeleer worden aangerekend. In de kranteverslagen van Bel- gië-Paraguay (2-2), de wedstrijd waardoor de Belgen tot de vol gende ronde doordrongen, werd Scifo daarentegen niet hard aan gepakt. Hij speelde volgens de verslaggevers geen goede wed strijd, maar was veel aan de bal en werkte hard. Volgens de Gazet van Antwer pen heeft Rik de Saedeleer met zijn commentaar een grens over schreden. Eerder al viel hij op door zijn vreemde commentaar bij de wedstrijd van Irak tegen België. Als daar een Irakees aan de bal was kwam De Saedeleer met opmerkingen als „Waar ko men die vandaan? Ik dacht dat die aan het front zaten" en „Mis schien is het wel een gevolg van de Golfoorlog, schieten op alles wat beweegt en trappen op alles wat beweegt". BRT-sportchef Daniel Mortier geeft toe dat De Saedeleer in zijn commentaar bij België-Para- guay wellicht wat te ver is ge gaan. „Hij heeft misschien niet beseft dat zijn kritiek zo hard kon overkomen", luidde het ver weer. „Hij is soms een beetje trainer tijdens zijn commentaar, maar dat komt natuurlijk omdat hij de hele voetbalmaterie zo door en door kent". MEXICO-STAD (ANP) - Na na der overleg heeft de FIFA beslo ten het derde doelpunt van Ita lië tegen Zuid-Korea alsnog toe te kennen aan Altobelli. De bal werd door de Koreaanse verde diger Cho in eigen doel gewerkt. De Italiaan kwam daardoor al leen aan de leiding op de topsco- rerslijst bij het wereldkam pioenschap. Na de wedstrijden van vrijdag ziet de scorerslijst er als volgt uit: Altobelli (Ita) 5 doelpunten Elkjaer-Larsen (Den) 4; Valdano (Arg) en Lineker (Eng), Care- ca (Bral 3; Allots (WD1), Jaremtsjoék (Sov), Clae- sen iBelCaldere (Spa), Quirarte 'Mex), Cabanas (Par) Romero (Par), Jesper Olsen (Den) en Khairi (Mar) 2. Aleinikov (Sov). Alzamendi (Uru), Ah med (Irak), Belanov (Sov), Blochin 'Sovi Butragueno (Spa), Carlos Ma nuel (Por), Chang-Sun (Zko), Soon- Hoi Cho (ZdK), Jung-Moo Huh (ZdK), Clarke (Ier), Detari (Hon), Eloy (Spa), Esterhazy (Hon), Fernandez (Fra), Flores (Mex), Francescoli (Uru), Gue- tov (Bull, Josima (Bra), Kin Jong-Boo (Zko), Eriksen (Den), Laudrup (Den), Lerby (Den), Maradona (Arg), Papin (Frai, Rats (Sov), Rocheteau (Fra), Rodionov (Sov), Ruggieri (Arg), Sali nas (Spa), Sanchez (Mex), Scifo (Bel), Sirakov (Bui), Smolarek (Pol), Socra tes (Bra), Stopyra (Fra), Strachan 'Schol, Tigana (Fra), Vandenbergh 'Bel), Voller (Wdl), Whiteside (N-Ier), Jakovenko (Sov), Zidane (Alg), Zava- rov (Sov) en Burruchaga (Arg), Ad- oulkarim Merry (Mar) en Diamantino 'Pori allen 1 doelpunt. Dajka (Hon) schoot in eigen doel. Zondag Nederland 1: 19.55 uur: rechtstreeks verslag van de wedstrijd Mexico-Bulgarije. Nederland 2: 23 55 uur: rechtstreeks verslag van de wedstrijd Sovjet-Unie-België. Zondag België 2: l' 30 uur: overzicht van eerste ronde. '9.45 uur: rechtstreeks verslag van Mexico-Bulgarije. 23.30 uur: samenvatting Mexico-Bul garije. 23 45 uur: rechtstreeks verslag van 4avjet-unie-België DEN HAAG (GPD) Denemarken is gisteren zonder puntverlies als eerste geëindigd in Groep E door een overtuigende 2-0-overwinning op West-Duitsland. Een minuut voor rust scoorde Jesper Olsen uit een penalty, gevolgd door een treffer van Eriksen in de tweede helft. Het doel konden de Denen mede schoon houden door het verrassende debuut van doelman Lars Hogh, die de onzekere Rasmussen verving. Uruguay had in de andere wedstrijd in Groep E voldoende aan een 0-0-gelijkspel tegen Schotland om zich als zestien de en laatste land te plaatsen voor de achtste finales. In een bikkelhard duel kreeg de Uruguayaan Batista al binnen de minuut een rode kaart. Daarna volgden nog drie gele kaarten voor Uruguayanen en een voor de Schot Nicol. De Schotten vertrekken hierdoor als laatste land uit de eerste ronde naar huis. Doordat Denemarken als eerste in zijn poule eindigde, moet het woensdag voor de achtste-finalewedstrijd aan treden tegen Spanje. West-Duitsland. als tweede van Groep E, speelt dinsdag tegen de verrassende groepswin naar Marokko. Vanaf morgen (zondag) beginnen alle ploegen dus aan het grote werk. In de achtste finales worden de volgende wedstrijden gespeeld: Zondag: Mexico-Bulgarije (20.00 uur) en Sovjet-Unie-België 24.00 uur). Maandag: Brazilië-Polen 20.00 uur) en Argentinië-Uruguay (24.00 uur). Dinsdag: Italië-Frankrijk (20.00 uur) en Marokko-West-Duitsland (24.00 uur). Woensdag: Eng eland-P araguay (20.00 uur) en Denemarken-Spanje (24.00 uur). Kleine smet op Deense zege (Door Albert Geesing) QUERETARO - Moeten de Westduitsers nu lachen of huilen om verlies tegen Denemarken? Dat was de vraag die Franz Beckenbauer en zijn spelers dagenlang in de ban hield en gisteren actueel werd na de 2-0 nederlaag tegen de Denen. Want waar de één (Denemarken) er alles aan gelegen was om in Queretaro te blijven en daarbij Spanje en eventueel de Sovjet-Unie op de koop toenam, zag de ander meer heil in overlevingskansen tegen Marokko en Mexico. Na de overtuigende verliespartij van gisteravond hebben de Duitsers niets meer te kiezen en zal de vice-wereld- kampioen het in Monterrey moeilijk genoeg krijgen om Marokko van zich af te schudden. „Als je Engeland, Polen en Portugal achter je weet te houden", waarschuwde Beckenbauer al tevoren, kan het niet anders of Marokko moet over een sterke ploeg beschikken". In zijn achterhoofd moet de Duise record-international toen al hebben gedacht aan de gifbe ker die hij leeg zal moeten drinken bij verlies tegen de Marokkanen. Als voormalig columnist van Bild weet hij daarover immers mee te praten. Het siert Sepp Piontek, de Westduitse bondscoach van Denemarken en zijn internationals, dat zij zich veel min der op het rekenpad begaven dan hun tegenstander. Behoudens een periode in de erste helft, toen de Denen net iets te veel respect toonden voor de vlak spelende opponent en daardoor stevig in de tang kwamen te zitten, speelde de WK-debutant voluit op de aanval. Ook toen de overwinning al lang en breed vaststond en de Denen nog bitter weinig kon gebeuren. Die hartstocht en de wilskracht om de Duitsers, die jarenlang weigerden vriendschappelijk tegen de Denen te spelen, te vernederen zou Frank Arne- sen in de slotminuut lelijk opbreken. Kort voor de rust claimde de PSV'er na een buiteling over Förster een vrije schop, maar kreeg hij van de warrig leidende Ponnet het geel onder de neus gedrukt. Pal na de hervatting werd Arnesen tot twee keer toe het slachtoffer van wilde Duitse ingrepen, voor welke spijkerharde overtredin gen Eder en Jakobs terecht het geel zagen. Met nog hooguit een minuut te spelen beging Arnesen echter de dom ste overtreding uit zijn voetballoop baan toen hij zich liet provoveren door Matthaus. Een achterwaartse trap bestrafte de Belgische rechtspre ker prompt en terecht met rood. Het was de enige smet op een over winning waar de Duitsers niets op af konden dingen en die eens temeer onderstreepte dat de unieke genera tie Deense voetballers in dit toernooi nog ver kunnen reiken. Evenals Bec kenbauer, die Briegel, Magath, Au- genthaler en Littbarski buiten de basis had gehouden, gunde Piontek drie spelers (Rasmussen, Nielsen en Berggreen) rust. Maar die mutaties waren van veel minder invloed dan op het Duitse spel. Op het midden veld mocht Hergeth de taak overne men van Magath, maar slaagde hij er slechts sporadisch in het aanvalsduo Völler-Allofs in stelling te brengen. De individueel betere maar ook veel meer uitgebalanceerde Scandinavi sche formatie sloeg echter de schrik om het hart, toen Berthold halverwe ge de eerste helft de bal op de lat poeierde. Dat was voor Morten Olsen het eerste sein om het commando over te nemen van zijn middenvel ders, die zich steeds vaker op de eigen helft terugtrokken. Drie minuten voor de rust vond de imponerende aan voerder de beloning in het strafschop gebied van de Duitsers, waar Rolff zo onhandig was de bij Anderlecht ver trekkende libero onderuit te halen. Vanaf elf meter stuurde Jesper Olsen Schumacher de verkeerd hoek in: 0-1. Prompt moest de verdediger van Hamburger SV boeten voor zijn on handigheid en versterkte Becken bauer de aanvalslijn met Littbarski. Met de kleine dribbelaar kwam er weliswaar wat meer schwung in de Duitse aanval, maar hoe je doelpun ten moet maken bewezen de Denen. Vanaf de rechterkant verzond Arne sen na een kwartier een loepzuivere voorzet die door John Eriksen knal hard werd verlengd: 0-2. De Feyenoor- der was halverwege in het veld geko men voor Elkjaer Larsen, met vier doelpunten de topscorer bij de Denen, die bij Förster echter weinig in de melk te brokkelen had. Met de 400.000 Deense Kronen (zo'n 100.000 gulden) als premie voor de tweede ronde allang op zak, kreeg Denemarken er toen pas echt lol in. De Duitse defensie bleef echter steu nend en kreunend overeind en wist zich al evenmin ontlast door de in breng van Rummenigge, die voor de derde achtereenvolgende keer buiten de basis was gelaten. Dat zint de grote verliezer in de Duitse ploeg duidelijk niet. Meer dan zes minuten moest de tot op het bot getergde invaller wachten alvorens de genegeerde wereldster werd aan gespeeld. Deze week kwam het in het traininskamp tot een openlijke bot sing tussen Rummennige en Schuma cher, die de „Keulse clan" (citaat De aanleiding tot de eerste Deense treffer in de wedstrijd tegen West- uuitsland. Morten Olsen is het straf schopgebied binnen gedrongen en wordt door Wolfgang Rolff neerge legd. Jesper Olsen zou even later de penalty benutten. Rummenigge) aanvoert, maar die in middels driekwart van de ploeg ach ter zich weet. De inzet van het hoog opgelopen conflict is Klaus Allofs, de stand-in voor Rummenigge, die Bec kenbauer echter moeilijk buiten de ploeg kan laten nu hij twee keer heeft gescoord. „Ik ben honderd procent fit", beklaagt Rummenigge zich, „maar op deze manier krijg ik nooit de kans om dat te bewijzen". Dat is het tweede dilemma waarvoor Franz Beckenbauer zich geplaatst ziet. Hij weet nu meteen hoe Jupp Derwall zich destijds in Frankrijk moet hebben gevoeld, toen een groot deel van de Westduitse pers, met Beckenbauer in een hoofdrol, de po ten onder de stoel van de bondscoach vandaan zaagde. Datzelfde lot wacht nu Franz Beckenbauer als de West duitsers in Monterrey zouden struike len over Marokko. En die kans is zeker niet denkbeeldig. Denemarken - West-Duitsland 2-0 (1-0). 44. Jesper Olsen 1-0 strafschop63. Eriksen 2-0. Scheidsrechter: Ponnet (Bel), toeschou wers: 27.000. Rood: Arnesen Denemarken Geel: Eder. Jakobs (beiden West-Duits land). Denemarken: Hoegh: Morten Olsen Sive- baek. Busk. AndersenArnesen, Mölby. Jesper Olsen (72. Simonsen). Lerby: Lau drup en Elkjaer-Larsen (46. Eriksen West-Duitsland: Schumacher: Jakobs, Eder. Fórster (72. Rummenigge). Berthold: Matthaus. Rolff (46. Littbarski), Herget. BrehmeVoller en Allofs. Preben Elkjaer-Larsen slaagde er gisteren niet in om te scoren. Hij speelde maar één helft en moest daarna met een blessure in de kleedkamer blijven. Hier is de schutter van de Denen rechtsin een duel met Förster en Rolff. (Door Ton de Ruiter) MEXICO STAD - Vanaf het moment dat de Rode Duivels uitzichten kre gen op deelname aan het dertiende wereldkampioenschap voetbal werd verwezen naar de negende editie: Mexico 1970. Dat toernooi werd voor het Belgische voetbal de grootste afgang in het bestaan. Alle arbeid van de staf rond de Belgische ploeg was gericht op het voorkomen van nog zo'n geflopte missie, maar on danks een goede medische begelei ding, de aanwezigheid van een eigen kok, de gelukte aanpassing aan hoog te, temperatuur en tijdverschil kon de crisis niet voorkomen worden. De overeenkomsten met de mislukte trip zestien jaar terug zijn groot. Ook toen werd gewonnen van een voet baldreumes (El Salvador, nu Irak), moest men zich neerleggen bij de kracht van het thuisland (1-0 in 1970, 2-1 nu), was Rusland tegenstander van de Belgen (4-1 nederlaag) en waren de spelers dolblij toen ze naar huis mochten. George Heylens, de kalende verdedi ger van Anderlecht, was een van de geselecteerden in 1970. Voorzien van een fraaie toepet is de trainer van het Franse Lille nu weer aanwezig in Mexico, als columnist voor een sport blad. De in 1974 met topvoetbal ge stopte Heylens, 67 interlands, acht landstitels met Anderlecht, een verlo ren finale van de Europa Cup tegen Arsenal, kijkt terug op Mexico 1970. „We waren met zeven spelers van Anderlecht, zeven van Standard, drie van Club Brugge en enkele eenlingen. Onmiddellijk na de competitie gingen we weg, tijd om te recupereren van de inspanningen hadden we niet. Dat kon in de eerste week in Mexico, tennissen, zonnebaden, lekker uithol len. Tijd genoeg want we waren daar drie weken voor het begin van het toernooi. De eerste dag gingen we met de hele groep van Puebla naar Mexico City. Pierre Carteus en ik verdwaal den, kwamen met een taxi vast te zitten in het verkeer en waren te laat op de afspraak. De bus was weg". Carteus en Heylens kregen een boete van drieduizend franken. „Was het daar maar bij gebleven. Goethals be paalde ook dat we niet meer weg mochten, geen tennis, niet naar het zwembad, geen pintje drinken. Daar voor in de plaats gingen we drie keer per dag trainen bij een temperatuur (Door Ton de Ruiter) MEXICO-STAD - In de aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal kreeg de Franse arbiter Joel Quiniou na de vriendschappelijke interland van West-Duitsland tegen Zwitser land veel kritiek over zich heen om dat hij een aanslag van HSV-voor- stopper Dettmar Jakobs op de benen van Perret (scheenbeenbreuk) slechts had bestraft met een gele kaart. Dat gebeurt me geen tweede maal, moet de nummer één van zijn land sinds Vautrot voor de wedstrijd AS Roma- Dundee United betrokken raakte bij een omkoopschandaal daarom ge dacht hebben. Hoe anders immers valt te verklaren waarom hij Jose Batista van Uruguay binnen de mi nuut een rode kaart gaf na het neer leggen van de Schot Gordon Stra chan en daarmee vermoedelijk een wereldrecord neerzette. De Zuidamerikanen, die na het weg sturen van Miguel Bossio tegen Dene marken 71 minuten met een man minder moesten spelen lieten zich door het snelle rood echter niet tem peren en kwamen via een gelijk spel (0-0) in de volgende ronde. De actie van Quiniou werkte als een fel ge kleurde lap bij de stier. De vergelij king tussen het temperamentvolle beest en de voetballers van Uruguay gaat beslist niet mank. Sturrock moest bijvoorbeeld het Britse hoog springrecord verbeteren om een tackle van Acevedo te ontwijken en Wilmar Cabrera sloeg Strachan in het gezicht. De Franse arbiter, die halver wege bedreigd werd door de reserves van de ploeg, gaf na het rood nog vijf keer geel: Wilmar Cabrera, Victor Dio go, doelman Alvez, David Narey en Steve Nicol. Had Quiniou vier paar ogen gehad of was hij even moedig doorgegaan dan had de partij na de vierde rode kaart van Uruguay gestaakt moeten wor den. Coach Borrias vindt dat het met de hardheid van zijn ploeg zo'n vaart niet loopt. 'Valse propaganda van mensen die zijn ploeg als schoppers afschilderen', noemde hij het. Waar legt de sportleraar (de gezonde geest is niet in de lichamen van zijn spelers. Francescoli uitgezonderd) zijn gren zen. De Schotten verdienden een plaats in de tweede ronde niet omdat ze met tien tegen elf verschrikkelijk zwak powerplay opvoerden. Het enige com pliment dat ze in de koffers mee naar huis kunnen nemen is wegens hun grote zelfbeheersing. De Zuidameri kanen verdienen uitgesloten te wor den wegens het schade toebrengen aan het voetbal. Jammer dat de regle menten daarin niet voorzien. Nu is Uruguay dankzij de 0-0 maandag de tegenstander van Argentinië. In de eerste helft kreeg Schotland de beste kans bij een inzet van Steve Nicol, door doelman Alvez net voor de lijn gestopt. Na de weinig verkoeling brengende thee liepen de Britten zich vast op de meedogenloze muur, te gehaast voetbal, zonder zelfvertrou- wenin, weinig intelligent. Met Italië, West-Duitsland, Argenti nië en Brazilië heeft Schotland ge meen dat het voor de vierde keer op rij deelneemt aan de eindronde van het wereldkampioenschap. Daarmee houdt de vergelijking op, de Duitsers, Argentijnen en Italianen werden res- pektievelijk in 74,78 en 82 kampioen De Schotten hebben viermaal in suc cessie niet kunnen aantonen toer- nooivoetballers te zijn, de eerste ron de was steeds begin- en eindstation. En in het verleden was dat niet anders, want ook in 1954 en 1958 bleef het doek dicht na het eerste bedrijf. Werden in voorgaande edities goede en slechte prestaties afgewisseld, dit keer was het een aaneenschakeling van droevenis. Niet op doelsaldo als de drie voorgaande keren maar als een kansloze nummer vier verlaten de Schotten het toernooi. Voor de veteranen van de ploeg had Mexico'86 het glorieuze afscheid moe ten worden. De 35-jarige Kenny Dalglish haalde in de oefenwedstrijd tegen Roemenie nog wel de honderd interlands, maar de speler-manager en de Brazilanen behoren op dit toer nooi tot de favorieten. De Franse scheidsrechter Joel Quiniou trekt al in de eerste minuut van de wedstrijd een rode kaart voor Batista nummer 6) van Uruguay. van FC Liverpool haakte na het landskampioenschap en een gefor ceerd optreden in de Cupfinal met een blessure af. Een einde zonder voldoe ning. Graeme Souness verging het niet veel beter. De spelbepaler van het Ita liaanse Sampdoria gaat in navolging van Dalglish in dezelfde functie werken bij Glasgow Rangers. De 33- jarige moet dit toernooi nog maar eens aan zich voorbij laten trekken, misschien is de verstandigste conclu sie dan wel om zich volledig te con centreren op zijn functie als manager. In Mexico nam 'het opstandje' met de donkere krullen in ieder geval een verstandige beslssing. Na zwakke op tredens tegen Denemarken en Duits land meldde hij zich af voor de belis- sende partij tegen de Zuidamerika nen. „Bij deze temperatuur en op deze hoogte kan ik me niet voor honderd procent geven, neem voor mij maar een ander". De bij Tottenham, Midd- lesborough (Jack Charlton leerde de jongeling die in bars en dicotheken rondhing hoe een prof moet leven) en bij Liverpool altijd veel problemen met scheidsrechters, trainers en offi cials veroorzakende Schot neemt met even weinig voldoening afscheid als Dalglish. „Ik heb aan het voetbal een hoop bekers overgehouden, maar geen vrienden", klinkt het ietwat ver bitterd. Uruguay-Schotland leende zich ook niet bepaald voor het maken van vrienden. Politie met de karabijnen in de aanslag moesten de Franse scheidsrechter, die door het geweld volledig van slag raakte, beschermen. Maar aanvoerder Barrios omhelsde de arbiter en de overige schoppers uit Uruguay vielen elkaar in de armen, op de perstribune konden de 'objectieve' journalisten uit het land hun tranen- niet bedwingen, terwijl de 45-jarige Zwitserse scheidsrechter Daina (de arbiter bij het Heizel-drama) zo met zijn collega meegeleefd had en zich zo geërgerd moet hebben aan de grofhe den dat hij op de tribune onwel werd en naar een ziekenhuis vervoerd moest worden. Schotland - Uruguay (0-0). Scheidsrechter: Quiniou (Fra). toeschouwers: 15.000. Rode kaart: Batista Uruguayi. Gele kaartCa brera (Uruguay). Diogo (Uruguay), Alvez Uruguayi. Nicol lSchotland Schotland: Leighton: Miller, Gough, Narey. Albiston; Strachan, Aitken, McStay, Nicol (Cooper); Sharp en Sturrock iNicholas Uruguay: Alvez, Acevedo, Diogo, Gutier rez. Barrios. Pereya, Bastista. Santin: Ra mos Saralequii. Francescoli en Cabrera. van veertig graden. Het was ver schrikkelijk. Mannen van 26, 27, 28 jaar werden behandeld als kinderen". Het gezelschap ging zich ook als zodanig gedragen. Heylens: „Als het je verboden wordt, ga je pikken. Verbiedt je het, dan drink je twee keer meer als dat je het toelaat. We gingen vroeg naar onze kamers, ging Goethals slapen dan waren wij ver trokken. Toen het toernooi begon waren we uitgeblust, het was een feest toen we na vijf weken naar huis mochten". In het heden is het niet anders. Een deel van de ploeg laat geen traan als zondag na de nederlaag tegen Rus land 'de vlieger' richting thuisfront genomen wordt. „Verschrikkelijk maar waar", zegt George Heylens, „de sfeer is niet gezond door een uit de hand gelopen incident, opgeblazen omdat de eerste wedstrijd slecht ge voetbald werd en het resultaat tegen viel. Tegen Mexico werd gespeeld zonder lef, altijd maar afwachten, geen moment heeft de ploeg getoond iets te willen halen. Het vertrouwen was meteen verdwenen". Tot het vertrek uit Brussel verliep de voorbereiding perfect, in Mexico ging vrijwel alles mis. De tweede oefenpar tij eindigde in een veldslag, de derde kwam de tegenstander niet op. Spe lers werden ziek. Heylens: „Ik was in Zwitserland bij de hoogtestage. Daar heb ik Guy Thijs mijn diensten aange boden. Mijn kamerdeur staat ten dienste van u open. Hij heeft daarop niet gereageerd. Dat is jammer, ad vies vragen aan een ander is geen teken van zwakte". Nog voor de bal aan het rollen werd gebracht kaartte middenvelder René Vandereycken een probleem aan dat al drie jaar bij zijn club speelde. Hij wilde niet langer het vuile werk op knappen voor de niet meeverdedigen de ploeggenoten en internationals Frank Vercauteren en Enzo Scifo. Heylens wil over de problemen bij Anderlecht niets kwijt, dat vindt hij de zaak van Arie Haan. Bovendien heeft Heylens een conflict met de Brusselse vereniging. Een ruzie die hoog opgelopen is en die de voor naamste kandidaat om Guy Thijs over enkele jaren - of veel sneller - op te volgen volgens insiders kan opbre ken. George Heylens: „Thijs neemt het vrij gemakkelijk op en heeft de problemen misschien ook onderschat. Het ver koolt wel, zo voelt hij dat. De arbitra ge heeft te lang op zich laten wachten. Hij had eerder de rode kaart moeten geven. Hij heeft na de wedstrijd tegen Irak een donderspeech gehouden. Hij was de baas, wie zich niet met zijn beleid kon verenigen moest maar ver trekken. Als je tien jaar andere midde len gebruikt hebt om de problemen op te lossen, dan werkt zo'n speech niet, de spelers hebben het niet serieus opgenomen". Eindstand groep A: Argentinië 3 2 1 0 5 6-2 Italië 3 1 2 0 4 5-4 Bulgarije 3 0 2 1 2 2-4 Zuid-Korea 3 0 1 2 1 4-7 Eindstand groep B: Mexico 3 2 1 0 5 4-2 Paraguay 3 1 2 0 4 4-3 België 3 1 1 1 3 5-5 Irak 3 0 0 3 0 1-4 Eindstand groep C: Sovjet-Unie 3 2 1 0 5 9-1 Frankrijk 3 2 1 0 5 5-1 Hongarije 3 1 0 2 O 2-9 Canada 3 0 0 3 0 0-5 Eindstand groep D: Brazilië 3 3 0 0 6 5-0 Spanje 3 2 0 1 4 5-2 N.-Ierland 3 0 1 2 1 2-6 Algerije 3 0 1 2 1 1-5 Stand groep E: Denemarken 3 3 0 0 6 9-1 W.-Duitsland 3 1 1 1 3 3-4 Uruguay 3 0 2 1 2 2-7 Schotland 3 0 1 2 1 1-3 Eindstand groep F: Marokko 3 1 2 0 4 3-1 Engeland 3 1 1 1 3 3-1 Polen 3 1 1 1 3 1-3 Portugal 3 1 0 2 2 2-4

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 7