Concrete plannen nodig voor Grote Kerk Goes J. Pomper twijfelt aan nut fusie De Zuidhoek en Betho Nieuwe afdeling geopend van Beatrixschool in Zierikzee WISSEL SCHOUWEN PZC/ Streek (alleen bij foto Verschoore KRITIEK TIJDENS SYMPOSIUM: Open dag Thoolse schietvereniging DIRECTEUR VERTREKT NA DERTIG JAAR Inbraak woning in Kamperland Herdenkingen in Middelburg van '10 jaar Soweto' DAKDEKKERS M/V ►to's vandaag klaar ^\/a.na\ ts-.QD 1 \qmd\ MMBMMMM WT Avondvierdaagse Goes had 1290 deelnemers BRUINISSE Bevestiging van nieuwe predikant BURGH Afscheidsdienst ds A. J. Baas WOLPHAAR TSDUK J-^CFraan JE^S dakbedekkingsonderneming Noordzelke gp Afgedrukt op het beste papier en in de beste chemicaliën ontwikkeld. Grote Markt 7, Goes, 01100- ZATERDAG 14 JUNI 1986 ZIERIKZEE - „Geen kip op Schou- wen-Duiveland denkt aan fusie van de sociale werkvoorziening de Zuid hoek in Zierikzee met de Betho in Goes". J. Pomper, directeur van het werkvoorzieningsschap de Zuidhoek in Zierikzee, wijst er op dat het bestuur van de werkplaats, de ge meenteraden op Schouwen en hijzelf GOES - Bijna 1300 wandelaars heb ben donderdagavond de 43e avond vierdaagse in Goes volbracht. Fanfa regezelschap 'De Echo' uit Wilhelmi- nadorp begeleidde de 1290 deelne mers van het Molenplein naar het gebouw van werkvoorzieningschap 'De Betho' in Goes. Daar stonden familie en bekenden met een bloe metje gereed om de wandelaars op te vangen. Twee wandelaars hadden de grens van duizend kilometer bereikt, zodat zij een bijbehorend prestatiekruis van de Zeeuwse wandelbond ontvingen. Eén deelnemer bereikte de 250 kilo meter. Iedere keer als een wandelaar een tocht loopt kan hij of zij de kilometers bijschrijven in een wandel boekje. Voor het eerst in de geschiedenis had de Goese avondvierdaagse een deel nemer in een rolstoel: de achtjarige Ronnie de Witte uit Goes ontving voor zijn prestatie ook een medaille. Tevens presenteerde zich een groep wandelaars die bestond uit perso neelsleden van een groot-winkelbe drijf. GOES - De stichting Redt het Gezicht van Goes moet eerst maar eens met een duidelijk plan kofnen om de Grote of Maria Magdalenakerk mul- ti-functioneel te maken. Volgens di recteur M. Sanders van het concert gebouw in Amsterdam ontbreekt het de stichting aan een echte doelstel ling. Hij zei dit vrijdag tijdens een door de stichting georganiseerd sym posium in de Grote Kerk. De stich ting moet eerst investeringsramin gen maken met behulp van deskundi gen en vandaaruit een exploitatiebe groting opstellen. „Het hebben van een plan is het allerbelangrijkste", aldus Sanders. Sanders uitte zijn kritiek op de stich ting Redt het Gezicht van Goes aan het begin van een afsluitende gedach- tenwisseling. De directeur van het congresgebouw was uitgenodig van wege zijn deskundigheid op het ge bied van inzamelen van geld. Ruim drie jaar geledén werd hij geconfron teerd met de mededeling dat de fun dering van het congresgebouw zorgde voor een verdere verzakking van de muren. Als er niet snel iets gebeurde met het gebouw, dan zou het binnen twee jaar gesloten moeten worden. De oplossing kostte 35 miljoen gulden. Dat bedrag werd binnen twee jaar bijeengebracht door het bedrijfsleven en particulieren. Om een dergelijk plan ook voor Goes te laten slagen is van een veelheid van factoren afhankelijk. Hoewel voor het gebruiksklaarmaken van de kerk niet 35 miljoen gulden nodig is - voorzitter burgemeester mr W. Blanken denkt in de orde van grootte van 6 ton - moet er volgens Sanders een concreet plan op tafel komen. Nog meer kritiek op de stichting kwam er van de zijde van professor H. van Leeuwen, architect en hoogleraar aan de Landbouwhoge school te Wageningen. In zijn ogen moet de wandelkerk weer in ere wor den hersteld. Verder wil hij dat het preekgestoelte weer terug gaat naar zijn oude plek. namelijk tussen de pilaren. De wand die de eredienst ruimte scheidt van de expositieruim te moet weg, er moeten toiletten en een garderobe komen. ,,En de winkels aan de oostzijde van de kerk zijn me ook een doorn in het oog", aldus Van Leeuwen. Volgens mr Blanken heeft het aanrei ken van voorstellen alleen maar tot gevolg dat het op een ieders zenuwen werkt. „Je kunt ook met alternatieve plaatjes komen". Hij wilde juist voort zetten van datgene wat de afgelopen jaren is gegroeid. Mr Blanken dacht onder meer aan het bundelen van de aandacht om het voortbestaan van de kerk te garanderen, het multi-functio- nele gebruik intensiveren, en als dat eenmaal gebeurd is het gebruik opti maliseren. Verder zal de stichting zoeken naar mogelijkheden om geld bijeen te brengen voor het treffen van voorzieningen, zoals verwarming, toi letten, tentoonstellingsruimte, foyer en een podium. Hij tekende aan dat ondanks alle mooie voorzieningen de Grote Kerk een gebouw zal blijven met beperkingen. „Het zal nooit het meest professionele concertgebouw worden". De stichting Redt het Gezicht van Goes is momenteel in besprekingen met de kerkvoogdij van de nederlands hervormde gemeente in Goes. Die is bereid om de kerk multi-functioneel beschikbaar te stellen. Er zal op korte termijn een adviescommissie worden benoemd die het gebruik zal gaan toetsen aan de belangstelling. Burge meester Blanken zei ook dat er ge dacht wordt aan een eventuele split sing van het beheer en aan commer ciële tarieven. „In financiële zin zal er nog veel moeten gebeuren". Een toehoorder, die namens het Zeeuws Orkest sprak, bracht tijdens de ge- dachtenwisseling naar voren dat de stichting uiterst voorzichtig te werk zal moeten gaan. Hij roemde vooral de akoustiek van het kerkgebouw en pleitte voor een scheiding tussen het gedeelte voor erediensten en exposi tie door middel van een glazen wand. Een Bevelandse kunstenares kwam op het idee om een kunstveiling te houden. De opbrengst zou dan op fifty-fifty basis moeten gebeuren. Mr Blanken beloofde dat idee in het achterhoofd te houden. THOLEN Vandaag, zaterdai houdt de Thoolse schietvereniging d Eendracht van 10.00 tot 16.00 uuree open dag in het clubgebouw op d hoek Wattstraat-Edisonweg in The len. Bezoekers krijgen tijdens de; open dag gelegenheid enkele kaartje te schieten. Daarnaast kunnen meedoen aan een schietwedstrijd me als hoofdprijs een beker. Van ha twaalf tot ongeveer half drie geve leden van de schietvereniging ee demonstratie in diverse schiethoudii gen met geweer, pistool, revolver e luchtbuks. Tevens draait er gedurei de de open dag een videofilm over i schietsport. SCHOUWEN-DUIVELAND Zondag 15 juni 1986 Nederlands-Hervormde kerk: SCHOUWEN-DUIVELAND: Brou wershaven 11 mevr. De Boon; Brui- nisse 10 ds. Middelkoop, 17 ds. Teu- nissen; Burgh 10 dhr. Favier; Drei- schor 9.30 ds. Jonker: Eikerzee (Scha- rendijke) 10 (in ger. kerk) ds. Kamer mans; Haamstede 10 ds. Hanse, 19 ds. Kerssen; Kerkwerve 11 dhr. v. d. Ploeg; Nieuwerkerk 10 ds. Klijnsma; Noordgouwe 11 ds. Jonker (HD); Noordwelle dienst in Renesse; Oos- terland 10, 18 ds. Vijfvinkel; Ouwer- kerk 10 dhr. Rouw; Renesse 9.30 ds. Baas (HD); Serooskerke 10 ds. Bolijn; Sirjansland 10, 18.30 ds. Boer; Zierik zee Gasthuiskerk 11 ds. Kerssen, 19 ds. Theunisse, Gasthuiskerk 9.30 drs. De Blank; Zweedse Rode Kruis zie kenhuis 18.15 ds. Kamermans; Zonne- maire 9.30 mevr. De Boon. THOLEN: Oud-Vossemeer 10, 18.30 ds. De Kievit; Poortvliet 10, 18 ds. Oskam; Scherpenisse 9.30, 14.30 ds. Van Berge-Bravenboer; Sint-Anna- land 10, 18 ds. Van Herk; Stavenisse 10 ds. De Butter, 18 ds. Janssens; Sint-Maartensdijk 9.30, 14.30 ds. Van Loon; Rehoboth 10 ds. v. d. Veen, 19 ds. Voortman; Sint-Philipsland 9.30 leesdienst, 14.30 kand. Breure; Tholen 9.30, 18.30 ds. Bakker. Gereformeerde kerk: SCHOUWEN- DUIVELAND: Brouwershaven 10 dhr. Heemskerk, 18.30 ds. Melse; Brui- nisse 10, 17 ds. Noordhof; Haamstede 10, 19 ds. Eikelboom; Nieuwerkerk- Oosterland 10, 17 ds. Ten Hove; Scha- rendijke 10 ds. Kamermans, 19 lees dienst; Zierikzee 10 mevr. Van Zoe- len, 18.30 avondgebed. THOLEN: Oud-Vossemeer 10 ds. Hoekstra, 14.30 ds. De Roo. Geref. gemeente: SCHOUWEN-DUI VELAND: Haamstede 10, 18.30 lees dienst, 17/6 19.30 ds. Tanis; Nieuwer kerk 9.30, 15.30 leesdienst, 17/6 19.30 ds. Van Gelder; Oosterland 10, 14.30, 18.30 leesdienst, 18/6 19.30 ds. B. v. d. Heiden. THOLEN: Poortvliet 10, 14.30, 18.30 leesdienst, 18/6 19.30 ds. Weststrate; Scherpenisse 9.30, 18.30 ds. Beens, 14 leesdienst; Sint-Annaland 9.30, 14, 18 leesdienst; Sint-Philipsland 9.30, 18 leesdienst, 18/6 19.30 ds. Meeuse; Tho len 10, 18.30 ds. Tanis, 14.30 lees dienst. Oud-geref. gemeenteSCHOUWEN- DUIVELAND: Bruinisse 10, 17 lees dienst; Oosterland 9.30, 14, 18 lees dienst. THOLEN: Sint-Maartendijk 9.30, 14, 18 leesdienst; Sint-Philipsland 9.30, 14.30, 18 dienst; Stavenisse 9.30, 14.18 leesdienst. Chr. geref. gemeente: SCHOUWEN- DUIVELAND: Haamstede 10 lees dienst, 17 ds. Coppoolse; Kerkwerve 10, 18 ds. v. d. Sluys; Zierikzee 10, 18 prof. dr. Oosterhoff. THOLEN: Oud-Vossemeer 10, 14.30 ds. De Haan. Geref. gemeente in- Nederland: SCHOUWEN-DUIVELAND: Bruinis se 10, 17 leesdienst; Nieuwerkerk 9.45, 15.30 leesdienst; Zierikzee (in Luther se kerk) 10, 18 leesdienst. THOLEN: Oud-Vossemeer 10, 14.30, 18.30 leesdienst. Leger des Heils: Zierikzee 10, 17 sa menkomst. Rooms-katholieke kerk: Haamstede zon. 10; Oud-Vossemeer zat. 17.30, zon. 9.30 H. mis; Tholen zat. 19, zon. 10.45; Zierikzee zat. 19, zon. 10. 'kstergemeente: Zierikzee (Meel- i.t) 10 en woensdag 20 samen- De scheidende directeur J. Pomper van het werkvoorzieningschap De Zuidhoek in Zierikzee. nee zeggen tegen een fusie van de Zuidhoek met de Bevelandse werk voorziening voor lichamelijk en geestelijk gehandicapten. Directeur Pomper neemt 19 juni af scheid van de Zuidhoek. Hij is daar ruim dertig jaar directeur geweest. De mogelijke fusie komt voort uit een besluit van provinciale staten van Zeeland. Die zijn akkoord gegaan met een voorstel van gedeputeerde staten waarin staat dat de wet op de gemeen schappelijke regelingen herzien moet worden. Pomper vindt het in bepaal de opzichten 'een wijs besluit dat allerlei gemeenschappelijke voorzie ningen opgeheven worden'. Maar zo denkt hij niet over de regeling die de gemeenten op Schouwen-Duiveland met elkaar getroffen hebben met be trekking tot de sociale werkplaats. „Het is nog een open vraag of de Zuidhoek in een groter verband beter zou functioneren". Verder licht Pomper het nee van de Schouwse gemeenten tegen de fusie toe: „Als een sociale werkplaats en tekort heeft, moeten de aangesloten gemeenten dit aanvullen. De Schouw se gemeenten hebben met de Zuid hoek het laagste tekort. Door een Alarmnummer Schouwen-Duiveland 01184-14444 Alarmnummer Tholen en Sint-Philipsland 0011 Zierikzee: vanaf vr. 19.00 uur tot ma. 8.00 uur: W.' Bontkes, Zierikzee, tel. 01110-2280. Spreekuur voor spoedge vallen 11.00-11.30 uur. Westhoek en Brouwershaven: v.a. vr. 18.00 uur tot ma. 8.00 uur: G. v. Beek-Verbeek en J. Ph. P. Stenger, Burghseweg 54, Haamstede, tel. 01115-1861; L. A. M. Bruel, Markt 30, Brouwershaven, tel. 01119-1280; J. L. Flach, J. van Renesseweg 6, Renesse, tel. 01116-1280. Spreekuur voor spoed gevallen 11.30-12.00 uur en 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Oosterland en Nieuwer kerk: v.a. vr. 18.00 tot ma. 8.00 uur: H. Speelman, Molenweg 61, Oosterland, tel. 01114-1280. Stavenisse, Sint-Maartensdijk, Sint- Annaland, Scherpenisse: (patiënten dokter v. d. Bel): J. H. E. Jansen, St. Maartensdijk, tel. 01666-4126. Sint-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: C. H. M. de Groot, Nw. Vosse- meer, tel. 01676-2545. Poortvliet, Oud-Vossemeer, Tholen, Scherpenisse: (patiënten dokter Padt): E. N. Mellema, Hertenkamp 7, Tholen, tel. 01660-2377. Dierenartsen: Haamstede: M. K. Buth, tel. 01115- 2254, v.a. zat. 9.00 uur. Tholen: W. Brons, 01666-2596; kleine huisdieren weekendspreekuur Kalf- damseweg 2, Poortvliet op zat. 8.30- 9.00 uur en Botermarkt 10, Tholen van 11.00-12.00 uur. Tandartsdiensten A. Broere, Meekrabstr. 7, Brouwersha ven, tel. 01119-1588. Spreekuur voor spoedgevallen 17.00-17.30 uur. Apotheek: Apotheek 'Zierikzee', Dam 18, tel. 01110-2906, geopend zat. 9.00-12.30 uur en 16.30-17.30 uur, zondag 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging: Tholen en Sint-Philipsland: tel. te bereiken 01666-2318. Schouwen-Duiveland: voor dringen de hulpvragen is de dienstdoende wijkverpleegkundige (7 x 24 uur) te bereiken via het tel.nr. 01110-4433. eventuele fusie met de Betho zouden de gemeènten hier extra moeten bij betalen". Over de provincie zegt Pom per: „Ik wil het gezond verstand van gedeputeerde staten niet onderschat ten. Als ze dat gebruiken komt er geen fusie; dat staat als een paal boven water. Maar ja, in de politiek is het gezond verstand niet altijd een lei draad". Bij zijn benoeming in Zierikzee was Pomper van plan om na vijf jaar zijn carrière verder uit te bouwen en de Zuidhoek te verlaten. Maar hij bleef nog vijfentwintig jaar. „Er was hier nog zo allemachtig veel te doen", aldus Pomper. De sociale werkvoor ziening is in die dertig jaar uitge groeid tot een werkplaats voor 140 WSW'ers (wet sociale werkvoorzie ning) tegen zeven in 1956. Het onder komen toen was een oude kleuter school. Pomper is meegegroeid in 'zijn' onderneming. De scheidende di recteur: „Dit bedrijf bood telkens iets nieuws". Dertig jaar geleden deden de arbei ders op de sociale werkplaats een voudig handwerk, zoals manden en matten vlechten. Nu zijn daar allerlei werkzaamheden bij gekomen. De Zuidhoek heeft tegenwoordig een metaal- en een electrotechnische af deling. De tweede poot van het be drijf is een hoveniersbedrijf. Uit de levensloop van Pomper blijkt dat hij altijd is opgekomen voor men sen in de verdrukking. Pomper: „Het is de moeite waard om je daarvoor in te zetten". Hij voelt hiertoe een 'inner lijke drang', al vindt hij dat een zwaar beladen woord. Pomper zoekt nog naar woorden en twijfelt: „Innerlijke drang, ja, gedreven. Ik hou 't op innerlijke drang". Vóór zijn aanstel ling in Zierikzee was Pomper werk meester bij een sociale werkplaats in Drachten. Daarvoor had hij sportles sen gegeven aan moeilijk opvoedbare kinderen en in een weesinrichting. Zelf komt hij uit een gezin dat 'zo arm was als de mieren uit een arm veen- dorp in Friesland'. Pomper vindt dat de gehandicapte helemaal is opgenomen in de maat schappij. Dit omdat de Zuidhoek werkt als een normaal bedrijf. „De gehandicapten zitten hier beter dan in het bedrijfsleven dat ze niet kan of wil gebruiken. Het is frustrerend voor een gehandicapte werknemer als die in het gewone bedrijfsleven moet werken tegenover iemand die zich voor honderd procent kan inzetten. Ze zitten hier niet 'opgeborgen'." BRUINISSE - Ds J. de Roo, hervorm predikant in Veen wouden, die ee beroep aannam naar Bruinisse, a daar op zondag 29 juni de bevest gings- en intrededienst houden, rei pectievelijk om 10.00 en 15.00 uur.D bevestiger is ds O. C. Kerssen uj Haamstede. De afscheidsdienst is zondag 15 juni om 9.30 uur. Ds DeRo staat sinds 1981 in Veenwouden. D vacature in Bruinisse ontstond 1981, toen ds W. F. Teekens ee beroep aannam naar Hien-Dodi waard. BURGH Ds A. J. Baas, predik® van de hervormde gemeente in Burgl die onlangs een beroep aannam nas Hemmen, neemt zondag 22 juni scheid. Deze afscheidsdienst begii om 14.30 uur. De bevestiging en intn de in Hemmen is op zondag 6 juli. D Baas is zeseneenhalf jaar aan Burg verbonden geweest. KAMPERLAND Bij een inbraak in een vakantiewoning aan de Elzenlaan in Kamperland zijn in de nacht van donderdag op vrijdag een kleuren televisie, een video, een radio en enke le persoonlijke bezittingen gestolen. De dader(s) kwam(en) binnen door een raam te forceren. De woning is eigendom van de familie S. uit Mön- chen-Gladbach. De politie heeft de zaak in onderzoek. Avondvierdaagse - De voetba vereniging 'Wolphaartsdijk' houd van maandag 23 tot en met vrijdag juni een avondvierdaagse voor war delaars. De start is elke avond oi zeven uur vanaf de kantine van d voetbalvereniging aan de Sportwej In de kantine kan men zich maanda ook inschrijven vanaf zes uur avonds. Vrijdag 28 juni is bedoel voor wandelaars die één avond hel ben gemist. De route's gaan onde meer langs het Veerse Meer en doord polders rondom Wolphaartsdijk. Li den van erkende wandelsportbondei krijgen een korting van vijftig cent O) het inschrijfgeld. De medische verzoi ging van de avondvierdaagse is handen van de EHBO, afdeling Wo phaartsdijk. De plaatselijke muziek vereniging 'Advendo' zorgt dondei dagavond voor een muzikaal onthaa op de Noorddijk. MIDDELBURG - De Werkgroep Zuil Afrika en de plaatselijke Raad va Kerken in Middelburg herdenke maandag met respectievelijk een bi eenkomst rond het 'Podio del Mond op de Dam en een bijzondere kerl dienst in de Hofpleinkerk het feit, di tien jaar geleden de bevolking vani zwarte woonwijk Soweto massaal i opstand kwam tegen het Zuid-Afr kaanse apartheidsregiem. De herdenking bij het 'Podio d( Mondo' begint om 17.00 uur. Deweil groep Zuid-Afrika wil deelnemers de gelegenheid stellen bloemen nee te leggen. De gemeente Middelbui krijgt een brief, waarin uitdrukkelij wordt verzocht om „op enigerlei wijzi symbolisch en/of concreet" uiting geven aan haar standpunt ten aai zien van het zwarte verzet in Zui( Afrika. De dienst in de Hofpleinkerk, di wordt geleid door ds IJkel, voorzitte van de plaatselijke Raad van Kerke in Middelburg, is een rechtstreek gevolg van een bijeenkomst van kei kelijke leiders in Harare (Zimbabw in december 1985. Deze conferenti met vertegenwoordigers van de Zuil afrikaanse kerken riep de kerken o om op 16 juni een dag van gebed e vasten uit te roepen en zo stil te staal bij de gebeurtenissen in Zuid-Afrika De Nederlandse Raad van Kerken e die in Middelburg onderschrijven di initiatief. De dienst in de Hofplein kerk duurt van 19.00 tot 19.45 uur. Wegens de vele opdrachten zoeken wij met spoed enkele ervaren Woonachtig in de regio Zuid-Beveland. Zonder ervaring onnodig te solliciteren. Schriftelijke sollicitaties binnen 8 dagen aan onderstaand adres. Postbus 23 4416 ZG Kruiningen Tel. 01130-1337 Een beeld tijdens het symposium in de Grote Kerk van Goes. ZIERIKZEE - De afdeling voortgezet speciaal onderwijs van de Beatrix school aan de Kanterlaan te Zierik zee is vrijdagmiddag officieel ge opend door de inspecteur voor spe ciaal onderwijs in West-Brabant en Zeeland, J. Beerendonk en de voorzit ter van het bestuur van de Beatrix school, J. Groen. Beerendonk nam een elektrische zaag ter hand om daarmee uit een groot houten bord de afbeelding van een sleutel te zagen. Toen kwam de echte sleutel van de school tevoorschijn, waarmee Groen de voordeur opende. De school is bestemd voor moeilijk lerende kinde ren in de leeftijd van ongeveer twaalf tot achtien jaar. Het programma is gericht op doorstroming naar het bedrijfsleven. De voorzitter van het bestuur vertelde dat ongeveer vier jaar geleden bleek dat de afdeling practische vorming van de Beatrixschool aan de Gracht- weg niet goed functioneerde. De oude re leerlingen zaten te lang ingebakken in een school met hele jonge kinderen. Een tijdelijk onderkomen werd gevon den in een paar lokalen van de school aan de Raamstraat. „Maar toch moes ten we streven naar een definitieve oplossing. Na verschillende mogelijk heden overwogen te hebben, besloten we toch te kiezen voor de oude Theo Thijssenschool aan de De Kanter laan", zei Groen. „De school was weliswaar afgekeurd, maar door het afbreken van verschillende lokalen en de nodige vernieuwingen hebben we nu de beschikking over een goede, verantwoorde ruimte voor onze kinde ren". De school heeft wel enige maan den leeggestaan met als gevolg de nodige vernielingen. Daardoor moest een extra krediet aangevraagd wor den van 30.000 gulden om het gebouw weer bewoonbaar te maken. Inspecteur Beerendonk deed in zijn toespraak een dringend beroep op de bedrijven en de overheidsinstellingen om de leerlingen die van school ko men een kans te geven om zich te integreren in een bedrijf. De directeur van de school, J. de Jong, benadrukte dat de school voor wat betreft stages veel medewerking heeft ondervonden van het bedrijfsleven op Schouwen Duiveland. De school voor voortgezet speciaal onderwijs heeft officieel nog geen naam. „We hebben een naam gekozen die een speciale binding heeft met de plek waar de school staat, maar het voorstel moet nog ingediend worden bij de verschillende overleg vormen", vertelde De Jong. „Tot de zestiende eeuw heeft op deze plek zoutwinning plaatsgevonden door afgraving van het zoute veen. De overblijfselen van het veen wer den op een grote hoop gegooid en in de loop der jaren ontstonden er grote heuvels. Deze heuvels werden toen 'zelke' genoemd. Tot in de negentien de eeuw stonden er aan de noord- en zuidkant van het water twee van die heuvels. Vandaar dat wij onze school 'De Noordzelke' willen noemen". Deze speciale naam moet aan ieder een duidelijk maken dat de school aan de De Kanterlaan één van de drie verschillende onderwijsvormen is van de Beatrixschool, die bovendien een kernafdeling heeft voor kinderen van zes tot twaalf jaar aan de Grachtweg en de afdeling voor zeer moeilijk le rende kinderen in de leeftijd van zes tot twintig jaar in de Mulockstraat. Onder toeziend oog van schooldirecteur J. de Jong (rechts) en bestuursvoorzitter J. Groen, zaagde inspecteur J. Beerendonk de afbeelding van een sleutel.' waarmee hij de echte sleutel verkreeg om de school te openen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 40